BUITENL. BERICHTEN NED OOST-INDIE SPORT LUCHTVAART LETTEREN EN KUNST RECHTZAKEN INGEZONDEN STUKKEN DE OFFICIEELE OPENING VAN DE „LEIDSCHE HOUT". DINSDAG 30 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ONGELUKKEN. Vier personen verdronken. Bij het baden in de Boer zijn gisteren te Kettwig vier arbeiders verdronken. Tot nu toe zijn twee lijken geborgen. Woeste rijders. Op den straa-tweg Berlijn naar Ham burg heeft Zondagavond een ontzettend ongeval plaats gehad. Abenroth, een koop man uit Spandau, en Backhaus, een ban ketbakker uit Berlijn, hadden samen per motorfiets een uitstapje ondernomen. De vrouw van den koopman en de verloofde van den banketbakker zaten achter op de duo-zitting. In de nabijheid van Nauen versnelde Backhaus plotseling het tempo. Abenroth wilde voor zijn vriend niet on derdoen en er ontstond een spannende strijd tusschen beide motorfietsers, waar bij Backhaus de leiding had. Abendroth won echter voortdurend terrein. Potseling bleef het voorwiel van de motorfiets van Backhaus in den weg steken mes het ge volg, dat het» achter hem zittende meisje in een boog van haar plaats werd geslin gerd en dood op den straatweg bleef lig gen. Weinge seconden later reed Aben droth, die zijn snelheid niet kon verminde ren op de omgevallen motorfiets van ziin vriend. Mevrouw Abendroth werd hierbij zoo zwaar gewond, dat .zij na weinige oogenbliken overleed. Wandelaars, die ge tuigen van de ramp waren, waarschuw den gendarmen die beide mannen naar het ziekenhuis van Nauen brachten. Backhaus was slechts licht gewond en kon des avonds naar Berlijn terugkeeren, zijn vriend Abendroth bevindt zich echter in levensgevaar. Tornado in Ohio. Tengevolge van een tornado zijn te Cle veland (Ohio) vijf personen gedood en twintig gewond, terwijl er groote schade is aangericht. Het verkeer is gestagneerd. Te Detroit zijn twee personen gedold en twintig gewond. HITTEGOLF IN AMERIKA HOUDT AAN. Reeds 200 slachtoffers. De hittegolf in de Midedn- en Westelijke Staten van Noord-Amerika duurt onver minderd in hevigheid voort. Het aantal personen, dal ten gevolge van zonne steek of verdrinken om het leven ia geko men, is reeds tot over de tweehonderd ge stegen. Te Chicago zijn gisteren 14 personen ten gevolge van de warmle overleden. Er zijn geen teekenen, die er op wijzen, dat de hitte spoedig zal verdwijnen. De tempera tuur in den schaduw bedraagt meer dan 100 gr. F. Het vee- op de boerderijen sterft in grooten getale, terwijl de oogst zwaar te lijden heeft van de tropische hitte. De boe ren zien zich genoodzaakt Dij maanlicht op het land te werken. Droogte in Canada. Hoewel er den laatsten tijd een paar re genbuitjes zijn gevallen, blijft het er voor den oogst in Saskatchewan toch zeer slecht uitzien. In sommige districten moet zelfs 90 pet. van den oogst worden op gegeven, 'terwijl overal de sUnd van de tarwe zeer slecht is. De veehouders heb ber door het gebrek aan gras een zwaren tijd door te maken en velen hó-bben zich gedwongen gezien hun vee naar het Noor den te vervoeren, waar er b.v. in Alberta nog voldoende gras aanwezig :s. Dorp in het Berner Oberland door overstrooming geteisterd. Het dorp Reichenbach *.n het Berner Oberland is door een overstroomingscata- strofe geteisterd. De straten en dieper ge legen deelen van het dorp staan blank. De schade is groot, doch tjt dusver nog niet te benaderen. Vader slaat zijn vier kinderen dood. De 31-jarige weduwnaar Michael Stieg- ler, een metselaar uit Pollanten in den Ober-Pfalz, kwam Zondagavond laat in be schonken toestand thuis. Gistermorgen te gen zes uur verliet hij reeds weer zijn wo ning. Korten tijd later ontdekte men, dat de man tijdens het verblijf in zijn woning, zijn vier slapende kinderen >n den ouder dom van 8, 9, 10 en 12 jaar met eon bijl had doodgeslagen. De man is voortvluch tig, en is waarschijnlijk in de richting van Neumark gevlucht. Bende valsche munters gearresteerd. De Duitsche „Valsche Geldcentrale" der rechercho heeft een uit zes personen be staande bende valsche munters, die reeds sinds «enigen tijd in P^rlijn en omgeving valsche tienmarkbiljetten in omloop had gebracht, gearresteerd. De vervaardiger, een 27-jarige technicus kan eerst in den afgeloopen nacht worden gearresteerd. Deze heeft in oen woning te Mahlsdorf de cliché's vervaardigd. Hij is in het jaar 1924 voor hetzelfde delict veroordeeld tot een tuchthuistraf voor den tijd van 21/2 jaar. Jacht op sigarettensmokkelaars. Uit Aken wordt gemeld: Door surveil- leerende douaneambtenaren zijn na een zeer moeilijke achtervolging aangehouden een automobilist on drie motorrijders die in totaal 37.700 gesmokkelde sigaretten vervoerden. Bij smokkelaarsbenden te Beeck en So lingen worden resp. 33.500 en 24.000 siga retten in beslag genomen. Ooievaars-catastrofe in Natal. Op vele plaatsen in Duitschland is het den menschen opgevallen, dat ooievaars, die anders zoo trouw elk jaar hun nest ko en opzoeken, ditmaal zijn weggebleven. Daar men dit wegblijven in honderden ge vallen constateerde, wekte het groote ver bazing onder de vogelvrienden. Thans blijkt uil berichten uit Natal, dat een na tuurramp, welke aan duizenden ooievaars het leven kostte, voor dit verschijnsel aan sprakelijk is. In Februari, aan het eind van den Zuid-Afrikaanschen zomer, toen de vogels zich verzamelden voor hun tocht naar het Noorden,-hadden in Natal buiten gewoon hevige stormen, gepaard gaande met hagel, plaats. Onder de scholen ooie vaars richtten deze stormen ontzettende verwoestingen aan: duizenden vogels kwamen om het leven. Eenige gendarmes waren getuige van zulk een tragedie. Toen zij zich in een ge bergte bevonden, zagen zij dat een der hel lingen er uitzag alsof zij met sneeuw be dekt was. Dit bevreemdde hen en zij gin gen kijken wat het voor „sneeuw" was. Zij constateerden, dat de omgeving bezaaid waa met doode ooievaars. In zoo grooten omvang waren zij gedood, dat de lijken op elkaar gestapeld lagen. BLOEDIG TREFFEN OP N.-GU INEA. Vijf inboorlingen gedood. Aneta seint uit Batavia: De gezagheb ber van de onderafdeeling West-Nieuw- Guinea (Fak-Fak) seinde aan de regeering, dat hij bericht heeft ontvangen, dat op 19 Mei j.l. een treffen heeft plaats gehad bij Poeriri of Kaap Steenboom te Minika tus schen een Hongie-bende, afkomstig uit Zuid-Nieuw-Guinea en een aldaar palrouil- leevende afdeeling van de gewapende po lite. Van de Hongie-bende werden vijftien mannen en drie vrouwen gevangen geno men, terwijl vijf doode bendeleden wer den gevonden. Onzerzijds werden geen verliezen geleden. VOETBAL Grashoppers kampioen van Zwitserland. Urania Geneve speelde Zondag tegen Grashoppers Zurich gelijk, daar geen der beide partijen het net kon vinden. Hier door is de Grashoppersclub kampioen van Zwitserland geworden. Zweden—Denorr,arken 3—1. 22.000 toeschouwers woonden to Stock holm den landenwedstrijd ZwedenDene marken bij. Voor de rust was Denemarken ietwat, in de meerderheid en nam de lei ding. In de tweede helft ging het meeste initiatief uit van Zweden, die door Rydell tweemaal tot scoren kwam en in de laatste minuut werd de stand nog tot 31 opge voerd. De Zweden wonnen verdiend. Scheidsrechter Birlem (Duitschland) leid de uitstekend. WATERPOLO De Zijl II—Poelmeer I. Hedenavond om 8.15 speelt de Zijl II tegen Poelmeer I een polo-wedstrijd voor de H. Z. B. in de Zweminrichting „De Zijl". De competitie. A.s. Donderdag om 8.15 uur nam wordt in de Zweminrichting „De Zijl" gespeeld de wedstrijd De Zijl IDe Delft I (Haarlem). ATHLET1EK Mej. Robinson zwaar gewond. Naar uit Chicago gemeld wordt, is de bekende athlete Betty Robinson, Ameri- ka's hoop voor de Olympische Spelen 1932 voor de 100 Meter, bij een vliegongeluk zwaar gewond. Betty Robinson was winnares op de 100 Meter op de Olympisohe Spelen 1928 te Amsterdam. SCHAKEN NoteboomEuwe, Gisteravond is te Watergraafsmeer de eerste partij van den wedstrijd van Note boom tegen Eu we begonnen en na 43 zet ten afgebroken. Euwe staat het best. SCHIETEN Leidsche Burgerwacht. Gedurende de maand Juli zal worden gekampt om aangeboden medailles: 1 be stemd voor Veteranen,* 1 bestemd voor leden, 1 stemd voor Juniores. Knie lend vrije hand 100 Meter, winnaar meest aantal punten. POSTDUIVEN „De Trekvogel" (Leiden). Wedvlucht vanaf Chateauroux (Frank rijk). De uitslag was als volgt: L. de Ilomijn 1, 15, 16, 17 en 21H. Wal- laard 2 en 19; G. van Dorp 3; J. Selier 4 en 30; A. P. de Kroon 5; A- C. van Dorp 6, 9, en 27; K. Brand 7; A. N. Erardus 8 en 31; D. Klootwijk 10 14 en 32; J. Brax- hoven 11, 20, 22, 24, 25 en 26; M. G. Vin- kesteijn 12 en 18; R. Pet 13, 28 eu 29; V Voor deze vlucht was een zilveren me daille beschikbaar gesteld door den heer F. J. Siebert, welke werd gewonnen door L. Bomijn. De eerste duif werd geconsta teerd om 354—44, de laatste duif om 6—0—11. „De Witpen" (Nieuwveen). Uitslag van de postduivenwedvlucht van Zondag jl. Startplaats Corbeille, af stand 345 K.M. Aankomst 1 W. van Leeu wen te 13 uur 16 min.; 2. F. Vermeulen 1317; 3. W. van Leeuwen 1325; 4. F. Vermeulen 13—30; 5. F. Vermeulen 1340 DE vi NAAR ALASKA VERTROKKEN. Uit Moskou wordt gemeld, dat uit Char- barowsk bericht is ontvangen, dat de Amerikransche Oceaanvüegers Post en Gatiy Maandagmorgen naar Nome (Alas ka) zijn vertrokken. DE DEENSCHF. OCEAANVLIEGERS TE BERLIJN. De Maandagmiddag te omstreeks een uur uit Kopenhagen vertrokken Deensche Oceaanvliegers Hojriis en Hillig zijn om 15.40 uur gisteren op het vliegveld Tem pelhof gearriveerd. Ter begroeting waren aanwezig verte genwoordigers van het Deensche Gezant schap en van de Lufthansa. De Deensche vliegers zullen 9 Juli a.s. per schip naar de Vereen. Staten terugkee- ren. R.-K. Kerkmuziekschool. Zondag heeft Pater dr. Caec. Huigons O.F.M., directeur van de R.-K. Kerkmu ziekschool te Utrecht, met zijn leerlingen koor der kerkelijke diensten in de kapel v. hot Missiecollege St. Willibrord te K a t- w ij k aan den B ij n, bij gelegenheid van het jaarlijksche Dirocleursfeest, tot een geestelijk festijn gemaakt, 's Morgens de plechtige Hoogmism den namiddag de plechtige Vespers, gevolgd door Lof Het leerlingenkoor raag het mischieD op rijs stellen, dat eenige ter zake kun- digen over hun muzikale praestaits vol lof warenmogen zij het echter nog meer op prijs stellen, dat een overvolle kapel geestelijken en leeken hen dankbaar was voor een liturgisch feest, zooals zij er nog nooit een hadden meegemaakt. „Tijd." DOODSLAG OP EEN ZWERVER. Het gerechtshof te 's-Hertogenbo3ch veroordeelde gisteren den zwerver D. van D., wegens doodslag, gepleegd op den zwer ver B. T., in een schuur te Cuijk in den vroegen morgen van 29 Juni 1930 en we gens diefstal van een horloge, aan T. toe- behoorende, overeenkomstig den eisch van den advocaat-generaal tot acht jaren ge vangenisstraf. Eere wien eere toekomt. De Gemeenteraadsverkiezing in onze Sleutelstad behoort wederom tot het ver leden. Velen hebben medegewerkt tot het ver krijgen van den voor ons, Katholieken, zoo bevredigenden uitslag. In Bchoone bewoordingen is op de ver kiezingsavond in mindere of meerdere mate dank gebracht. Nuttig lijkt het mij ochter, nog te wijzen op het feit, dat steeds, zooals in het verle den, de leden der St. Joseph's Gezellen Vereeniging weer in de eerste gelederen stonden der propagandisten: enkele als districtleiders, tientallen als propagandis ten, en met eere het tweede devies der Gezellen vereeniging „Arbeidzaamheid" hebben hooggehouden. Neen, dit vooraanstaan van Gezellen in de gelederen der propagandisten voor de katholieke zaak is niet alleen in Leiden het geval; in vele andere plaatsen waar de Gezellenvereemging bestaat, kan het zelfde geconstateerd worden, Dit vloeit als 't ware voort uit de vor ming van den Katholieken jongeman in de St. Jos. Gez. Vereeniging, krachtens haar program, uitgedrukt in de deviezen „Gods dienstzin. Arbeidzaamheid, Eensgezindheid en Vroolijkheid". En als dan het programma, opgesteld door haar stichter, den priester praeses Adolf Kolping in de Gezellenvereeniging wordt beleefd, dan kan het niet anders of zonder drang of oproep werkt ieder Gezel gaarne mede aan de propaganda voor de katholieke zaak. Een woord van dank aan de Gezellen- propagandisten, houdt dus tegel iikertiH in, een krachtige aanbeveling van het Ge- zell en program. Moge dit ook gehoord worden drvnr J'* Katholieke ouders, wier zonen in aarr» king komen lid der St. Joseph' Gezellen Vereeniging te worden P. N. BROUWER, bestuurslid „Dr. Schaapman". ZELDZAME RESULTATEN VAN EEN PRACHTIG SOCIAAL EN ECONOMISCH WERK. DE ONTWIKKELING VAN HET LEIDSCHE STADSSCHOON. Ieder, die Leiden kent (en wie doet" dit niet) weet, dat deze historische stad een opvallend eigen cachet draagt, ik geloof, dat als buigemeester van der Werff nog eens zijn oude veste zou kunnen komen bezoeken, hij er zich geen vreemdeling zou voelen, zoo weinig is het kenmerkende van de stad in üen loop der eeuwen aangetast. Het is te hopen, üat de toekomstige siads- bestuuruers zuLen begrijpen, dat cut kaiak- tervaste, dit bijzonuere van Leiden groote waarue heeit en dat steeds bij alle maat regelen, welke voor de stads uitbreiding moe ten worden genomen, voorkomen dient te worden, dat dit karakter verloren zou gaan. Want zou men het sterk aantasten, nijv. door demping van grachten, door ingrij pende doorbraken in de ouae stadskern, dan vernielt men het grondplan van ueze oude vesting, een plan, dat nog voor het tegenwooruige geslacht kan dienen als een prachtig vooioeeld van stedebouw in zeer moeilijk terrein; een plan waarbij op ge niale wijze gebruik is gemaakt van ons urge polderland met de zich daarin bevinden de waterwegen. Helaas hebben latere geslachten de prachtig doordachte watei wegen in Lei Jon met aitijd beg.epen, hebben zij verandenn- gen aangebraent, weine tot gevolg hebben, dat op vele plaatsen tie uooistrooming en water verversching niet meer behooilijk functioneert. L»at is erg jammer, want nu maakt de stad hier en uaar wel eens den inaruk van onreinheid. Vermoeaehjk zou burgemeester van uer Werff zich bij zijn vei ondersteld bezoek aan dezen indruü ten aanzien van de grachten niet kunnen ont trekken, al zou nij waarschijnlijk over heb onaerhoud van straten groote verbetering bij zijn tijd moeten erkennen. Wat hem een ter wel het allermeest zou treilen, is net enorme verkeer van tegenwoordig. In dit opzicht moet het verschil met vier eeuwen geleden ondenkbaar groot zijn. Wat moet het in de lüo eeuw in deze stad heerlijk rustig geweest zijn langs de- mooie gracaten, langs de vestingwallen, en hoe goed kunnen wij ons nu voostellen, dat de bewoners van toen de Breestraat mutr- uaad als een breeze straat hebben gevoed. En nu! Het vefneer xn Leiden, door Lei den en van en naar Leiden is ontstellend. De oude stil.e graenben en singels zijn autowegen, ae ianaelijke wagen naar bud en sneiver^eers wegen, ue rustige wandel wo gen van vroeger zijn er niet meer. Uq ouae .Leideiiaar, cue zijn stad lielheelt en baar dus niet wenscht te veriaten, trekt naar den buitenkant, waar die bezwaren minder gelden en waar hij voor het gemis van sin gels en begroeme grachten vergoediug vindt door ruim uitzicht en het genot van een tuin. Anderen verlaten de stad en gaan zioh vestigen in hooger gelegen ge meenten. Wat zeer jammer is, onmat zij daardoor mets bijum-gen tot de oplossing van het vraagstua. ie meer geldt dit voo: hen, die in Leiden hun geld verdienen en van svie dus redelijkerwijze zou mogen wor den verwacht, dat zij in ue eerste plaats zouden meewerken om de stad vooruit te brengen. Weggaan is zener een gemakke lijke wijze om het voor zich zeli bebei te zoeken, in ue stad blijven en aan verbete ring meeweiKen zal veeial grootere bevre diging scheuken en staat zeker op hooger plan. in dit licht bekijke men het initiatief van eenige goeue Leiuenaars om Den Leidschen Hout te stichten. Hier gaat het met alleen om een wanuelbosch. Wij moeben deze prachtige uaad beschouwen als een eei3te poging om aan de burgerij weer rustige wanüeigeiegenheid terug te geven, te zor gen, dat aan de uilbieiue.ide stau haar oude bekoorlijkheid worue teiug gegeven, zoouat de Leidenaar van straks nergens liever zal wonen uan in eigen stad. in doze geuachte ligt een groot a.gemeen be'a.ig opgesloten, een sta^sbeiang, dat ook uour het stadsbestuur als zoodanig werd ge voeld. De gemeenteraad toonde dit door aan het honds voor aanleg en onderhoud van Wanuelparken de benoodigue gronden at' te staan en door meae te werken aan ue »ast- stellmg der statuten^ waarbij bepaald is, dat er een innig verband zal bestaan tus schen dit particuliere fonds en de gemeen te. Veronuersteld mag dus worden, dat het in de bedoeling ligt, geleidelijk naar uit breiding van rustige wandelterreinen en wandeismgels te streven. Met dit doel voor oogen streve men uaar een doorgaande rustige boschstrook, welke Leiden met Warmond verbinut, zoodat op den duur een Leiusche Hout de verbinding vormt lus- sohen de sterk bebouwde stadskern en hot landelijke natuurschoon, een verbinding tevens van Leiden met zijn beroemde wa tersportgebieden: de Meren. Maar behalve voor meer wandelterrein, zal ook voor uitbreiding van sportterrein moeten worden gezorgd. Hiertoe werd een plan ontworpen voor een terrein naast dat van Den Leidschen Hout gelegen. B. en W. droegen den ontwerper van het L. H.-pian op om beide plannen in een harmonisch plan te vereenigen De sportvelden zullen later worden aangelegd. Thans is de aan leg van „De Leidsche Hout" een voldongen feit geworden. Het werk werd uitgevoerd met werkloozen van de Gemeente Le;don, hetgeen op zich zelf reeds een voordeel was voor de stad, vooral om zijn sociale beiee kenis. Door een systeem van goede leiding, gepaard aan individueel contact, waarbij vooral het zoeken naar de meeste geschikt heid voor bepaald werk van belang is, wer den er zeer bevredigende resultaten be reikt en konden reeds meermalen arbeiders in particulier bedrijf worden herplaatst. Er is daarbij innige samenwerking tus schen de directie van den gemeentelijken socialen dienst en van Den Leidschen Hout. Vele arbeiders zijn bekwame grondweraers geworden, want het grondwerK in den pol der, welke uit zware klei bestaat, was niet gemakkelijk. Er moesten siooten en vij vers woraen gegraven en paden en wegen opgehoogd, grond gespit, smalspoor ge schift, kortom het was een echt polder- werk, dat in den beginne van ongeschool de krachten groote inspanning vereischte. De eerste weken hebben zij het dan ook zwaar te verantwoorden gehad, vooral zij. die lang werkeloos zijn geweest. Langza merhand werden de spieren echter aan den arbeid gewend, de eetiust en gezonde slaap weraen stérker, de kleur kwam door het werken in de buitenlucht terug, opgewekt heid en arbeidslusb namen de plaats in van moedeloosheid en zucht tot „kankeren". De vrouw thuis had een veranderden man ge kregen, die minder mopperde, minder be- zwaien had, dus een prettiger levensgezel voor haar werd. Want op de Leidsche Hout moest er gewerkt worden; een slappe vor«d het wel eens te veel, maar van de flinke arbeiders werden daarover nooit klachten vernomen. De Leidsche Hout ligt (dit voor dengeon, die het nog niet weten mocht) tusschen aen Rijnsbuigerweg, den Maredijk en den Warmonderweg, dus op do grens van Oegstgeest. Het terrein bood nogal moei lijkheden voor aanleg van een wandei bosch, zooals dit trouwens met elk terrein rondom Leiden het geval zou zijn geweeBt. De nelit er van bestaat uit zand, de andere heat uit zware klei. Het eerste gedeelde ligt buiten, het laatste in den polder. Het zandgedeelte bleek zomers sterk uit te drogen, en in den natten tijd veel te nat te zijn. De klei bleek bij onderzoek zeer slecht waterdoorlatend, zoodat na regen het water dagenlang op den grond bleef staan. Door een weldoordacht slootenstel sel, waarbij water-inlaat en regelmatige af voer mogelijk is, werden de water bezwaren overwonnen en omgezet in voordeelen voor het gebruik van het bosch en voor den toe- komstigen plantengroei. Wat deze laatste betreft, zal er gestreefd worden naar een beplanting, welke zooveel mogelijk in Lar- monie is met de streek. De landschaps architect, de heer K. C. G. van Nes te Apel doorn, ontwerper en uitvoerder der plan nen, heeft daartoe, evenals hij dat steeds gewoon is, vooraf een studie gemaakt van ae vegetatie der omgeving. Hij stelde zich op het standpunt, dat men zijn werken moet aanpassen aan het bijzonder karak ter van het landschap, waarin hij die wer ken uitvoert. Vrijdag, 22 November 1929 plantte Bur- j gemeester van de Öande Bakhuyzen, te vens voorzitter van het honds, den eersten boom, bij welke plechtigheiu met dauk- baarneid gememoreerd weid de steun, wel ke vele Leiuenaars reeas hadden verleend en waarbij de hoop werd uitgesproken,, dat nog velen zich zouden gedrongen gevoelen verdere meuewerking te verleunen, en daarvan te aoen blijken aan den eneigie- ken secretaris-penningmeester, den heer B. F. Krantz te Leiden. Kort uaar op werd een aanvang gemaakt om op de gedeelten, wei- I ke bejjlanbbaar waren, jonge boomen en heesters te planben. Begin vorig jaar werd een aanvang ge- I maakt met uen aanleg van den grooten vijver (48 X 85 M.) op iys M. diepte met een bordes van 75 c.M. voor ae waterplan ten. Vermeldenswaardig is bovendien wel, üat de heer van Nes voor den Leidschen Hout een polder systeem heeft ingevoerd. De vijver heeft een waterstand van het uui- i tenwater, terwiji de overige siooten op peil woruen gehouden door een benxaiiugs- systeem als bij de polders. Zoo ligt het wa tervlak in den vijver GON.A.P. en het ove rige water 1.30—N.A.P. De boomen zijn meestal beuken, eiken en beinen, terwijl voor het opvangen van den zeewind de dichtste boomenbeplanting aan den kat* van den lerweeweg is aangebracht. Naast dit dichte bosch is in het verlengde van de Johan de Wittstraat een open gazon, waar door een vrije uitkijk is behouden op het fraaie bosch van het kasteel Poelgeest, dat een natuurlijke voortzetting van den Leid schen Hout vormt. De paden zelf zijn op kunstzinnige wijze, met aardige boschjes, onverwachte zitjes enz. aangelegd, de breedte der groote paden bedraagt 3 Me ter, die der kleine 1 y3 Meter, welke laarste zich door het bosch heenkronkelen. Boven dien loopt met directe aansluiting op do hoofdwegen buiten den Hout een pad voor ruiters over het geheele terrein. Hedenmiddag te half vijf is de Leidsche Hout, welke thans volgens het z.g. ver kleinde plan gereed is, door burgemeester van de Sande Bakhuyzen officieel geopend. Verdere plannen, zooals de aanleg van sportterreinen, den bouw van oen pavil joen, e.d. zulen te zijner tijd, wanneer de gelden daartoe beschikbaar zijn, verder worden uitgevoerd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6