"IT DE RADIO-WERELD Lichtzinnige Jeugd DINSDAG 30 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Kind van een vrachtauto ge vallen en overleden. In de Daendelstraai te Tilburg was gis ternamiddag het 5-jarig zoontje van den deer M. M ongemerkt achter op een vracht auto geklommen. Toen de chauffeur J. van de Br. uit Berkel den wagen aanzette, viel de knaap er af en botste met het hoofd tegen den trottoirband. Met een zware her senschudding werd het kind opgenomen en overleed reeds enkele oogenblikken daarna. Kind overreden. Gistermorgen is het vijftienjarig dochter tje van den heer S. Meyer in de Hambur gerstraat te Doetinchem door een vracht auto overreden. Het kind werd opgenomen met ingedrukte borstkas. Ernstige botsing tusschen auto en tram. Zondagavond heeft op den hoek van de Kanesteeg en den Schiedamsche Dijk te R'dam een ernst.ge aanrijding plaats gehad tusschen een motorwagen van lijn 17 en een luxe auto, bestuurd door door den 33- jarigen C. v. R. uit Oud-Beyerland. De auto werd door de tram gegrepen en omgeslagen. De vier inzittenden, de chauf feur, de 18-jarige J. L., uit Oud-Beijer'.and en twee Rotterdamsche dames, kregen won der boven wonder geen ernstige letsel. De chauffeur bleek er zonder kleerscheuren te zijn afgekomen, terwijl de drie andere in zittenden lichte snijwonden had gekregen. Zij hebben zich in het ziekenhuis aan den Coolsingel laten verbinden. De auto, die totaal vernield was, is door een takelwagen van de R.E.T. weggesleept. Van de tram was slechts een koplamp vernield. Aan de gevolgen overleden. Te Almelo is gistermiddag overleden de heer A. J. S„ ie des morgens te elf uur door een zwaar beladen vrachtauto was overreden. Autobotsing die goed afliep. Zondagavond reed een student uit Ble- riek per auto op den Utrechtschenweg "te Amersfoort richting Soesterberg met een vaart van 80 K.M. Op het kruispunt Daam Fockemalaan-Laan-1914 gekomen werd geen vaart verminderd. Van de Daam Fockema- laan stak juist een auto den Utrechtschen- wge over naar Laan-1914. Deze auto werd op zij aangereden en vrij ernstig bescha digd. Tegelijk, dat de aanrijding plaats had gooide de snvdent zijn stuur over, vloog over den weg, erbrijzelde een rustbank, waarvan juist een tweetal dames waren vertrokken, s'oeg met den wagen om in een greppel, waar de wa.gen eindelijk tot stil stand kwam. Persoonlijke ongelukken kwa men wonder boven wonder niet voor, zelfs kon deze racer van den weg, na proces-ver baal, zijn tocht vervolgen. Wielrenner gevallen. Op de Daam Fockemalaan te Amersfoort kwam een wielrenner van zijn racekarretje te vallen. Met gebroken sleutelbeen en ver schillende schaafwonden werd deze snel heidsmaniak naar het ziekenhuis „de Lich tenberg" overgebracht. Artilleriespan op hol. Zaterdagmiddag reden vijf bespannin gen van de 3e batterij van het 4e Reg. veld- artilerie de Eikelaan te Ede in, toen een der bespanningen op hol sloeg. De paarden holden tegen de langs den weg staande hoo rnen. Een der militairen, zekere Klomp uit Apeldoorn, kwam daarbij zoodanig te '-al len, dat hij ernstig werd verwend aan het hoofd. Een oor werd verbrtjzeM. Na voor- loopig te zijn verbonden is hij naar het Mill. Hospitaal te Utrecht vervoerd. Militaire auto te water. Van een convooi militaire auto's, reed één der wagens door onbekende oorzaak bij de Limmerbrug te Castricum te water. De in- zitende manschappen wisten zich te red den, hoewel de wagen gekapse.sd was. Twee der inzittenden werden gewond. GEZIN DOOR GASVERSTIKKING BEDREIGD. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkte een der bewoners van een perceel in de Zeestraat te Monster, bewoond dooi de famil.e de B., een sterke gaslucht. Hij alarmeerde direct de verdere famlieleden, waarbij bleek, dat reeds enkele personen min of meer bedwelmd waren. De bewoners hebben onmiddellijk de ramen opengezet, waardoor het gas, dat uit een gesprongen gasslang stroomde, zich een uitweg naar buiten kon banen. Een tweetal kinderen moest echter door dr. den Hollander in be- hande.ing worden genomen, daar zich bij hen rees de eerste teekenen van verstikking voordeden. Van een ladder doodgevallen. Aan de Oranjelaan te 's-Gravenhage heeft gistermiddag omstreeks twee uur, een droe vig ongeval met doode ijken afloop plaats gehad. De zestienjarige schildersgezel H. Kviel vermoedelijk door het breken van een sport van zijn ladder, van een aanzienlijke hoog te, tengevolge waarvan hij doode-lijke kwets uren bekwam. De geneeskundige Dienst vervoerde hem naai het ziekenhuis aan den Zuidwal waar hij kort na aankomst is over leden. BRANDEN. TWEE MENSCHEN VERBRAND. Petroleumtoestel in brand gevlogen. Een vreeselijk drama heeft zich gister middag tegen half zes afgespee d in de Lin- denstraat 27 te Amsterdam. De eerste ver dieping van dat perceel, een voor- en ach terkamer, wordt bewoond door het echt paar HaanappelKramer. Op een fornuisje in de achterkamer stond tegen dien tijd een brandend petroleum toestel. De man heeft dat petroleumtoestel toen het nog brandde bijgevuld met petroleum. Het toestel is daarbij in brand gevlogen en de vlammen deelden zich mede aan de klee- ren va-n den 65-jangen Haanappel. Zijn 62- jarige vrouw, mejuffrouw C. Kramei', die erg bijziende is, heeft toen getracht de vlammen te dooven en is daardoor zelf ook in brand geraakt. De buurvrouw beneden, juffrouw Denijs, hoorde hevig gillen en heeft haar schoon zoon, de heer Strober, die op de tweede ver dieping woont, gewaarschuwd. Deze be speurde toen, dat er brand was en hij heeft de brandweer gewaarschuwd. Toen deze kwam vond zij de twee menschen nog als een klomp vuur. De man lag toen bij de gootsteen in de achterkamer. Vermoedelijk heeft hij nog pogingen gedaan om met wa ter de vlammen te dooven. De vrouw lag bij het raam in de achterkamer. Beiden waren toen reeds dood. Van beiden zijn de klee- ren geheel verbrand en de man vertoonde vreeselijke brandwonden aan armen en het onderlijf. Ook de vrouw vertoonde deer lijke brandwonden aan armen en andere deelen van het lichaam. De brand zelf had zoo 'goed als niets te beteekenen. Hier en daar is in de kamer wat geschroeid. Toen bekend werd, welk een vreeselijk drama zich in enkeie minuten had afge speeld, stroomden de menschen van alle kanten toe. Weldra waren ook de commissaris van politie, de heer Pijper en de commandant van de brandweer, de heer Gordijn, ter plaatse. De geneeskumge dienst bracht de ineengeschrompelde lijken van man en vrouw naar het Wjlhqlminagasthuis. Zes boerderijen te Litt afge brand. Gistermiddag tegen twee uur is door tot nu toe onbekende oorzaak te Lith brand ontstaan, welke spoedig een grooten om vang aannam. De boerderijen van J. van Schijndel, de wed. de Jong, W. van Dijk, J. de Jong en Van Nunen en P. Jansen wer den een prooi der vimmen. De plaatselijke brandweer kon tegenover deze vuurzee niets uitrichten zoodat hulp werd gerequireerd uit Oss. De brandweer vah deze gemeente was spoedig ter plaatse, doch kon evenmin verhoeden dat de boerderij tot 'den grond toe afbrandde. De verzekering dekt de scha de slechts gedeeltelijk. De „Tel." meldt nog nader: In de vuurzee zijn omgekomen bij de wed. De Jong het geheele huisraad, 30 biggen, een varken en een volwassen kalf; bij Van Schijndel 13 biggen, drie zeugen, een kalf en vermoede ijk alle kippen. De overige be woners hebben al het huisraad en eenig klein vee verloren. Slechts luttele voorwer pen, zooals een schamel kastje een paar stoelen en wat beddegoed, is het e-enige wat. uit de woningen werd gered. Hoewel de bewoners vrijwel allen verzekerd zijn bij den Noord-Brabantsohen Christe'ijken Boe renbond en particuliere maatschappijen, beteekent de brand voor hen toch een be langrijke schade. Sommigen hunner, die laag verzekerd waren, liepen als versuft tusschen de nog smeu'ende ruines van wat eens hun woning was. Herhaaldelijk was do politie genoodzaakt de zwaar getroffen menschen, ter voorkoming van ongelukken door het instorten der muren, van het ter rein van den brand te verwijderen Burgemeester van Heeswijk met wien wij een kort onderhoud hadden en die sedert ongeveer 31 jaren zijn ambt in deze plaats vervult, verklaarde, nog nimmer in zijn dorp een brand van dezen omvang te hebben beleefd. Persoonlijk leidde hij het blus- schingswerk en ging ook rond bij de getrof fenen bij wien hij met belangstelling naar de schade en verzekeringen informeerde. De gemeentepolitie, de Rijksveldwachter en de marechaussee uit Oss zetten in wij den omtrek het terrein van den brand af. De afstanden tusschen de verbrande wo ningen bedragen van 30 tot circa 250 meter. Het snelle voortwoeden van den brand is bijna uitsluitend toe te schrijven aan den wind en de droogte van den laatsten tijd. De stroodaken brandden in een minimum van tijd a's fakkels waartegen men volko men machteloos stond. Bosch- en Heidebrand. Zondagmiddag 3 uur ontstond een bosch- en heidebrand op de Asselsehe hei de. Spoedig was hulp van boschwachters en arbeiders bij den brand en ook de da mes en heeren zomergasten van Hoog boe ren hielpen dapper mede aan het blus- schingswerk. Politie en brandweer van Apeldoorn was mede spoedig ter plaatse. Ruim 4 H.A. heide en bosch, eigendom van het Kroondomein, brandde af. Een uur later brak boschbrand uit op het gemeentelijk terrein „Berg en Bosch" nabij den Julianatoren. In de onmiddellijke nabijheid vertoeven de wandelaars en wielrijders, wisten dezen brand tot een kleine oppervlakte te beper ken. MOORD OP NEDERLANDSCH STOOMSCHIP. Hofmeester doodgestoken. De reederij Gebr. van Uden te Rotterdam kreeg begin Mei mededeeling van den ge zagvoerder van haar stoomschip „Delfsha- ven", dat tijdens de reis onder de Ameri- I kaansche kust de hofmeester J. van den B. uit Vlissingen was doodgestoken door den j 22-jarigen messroombediende W. T. uit Rot- terdam. Toen het vaartuig op de terugreis Programma's voor Woensdag 1 Juli. Huizen, 1875 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 11.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumbe6peling. 12.00 Gromofoonplaten. 12.30 Concert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.004.30 Concert. Delftsoh Trio (viool- cello-piano)). 4.304.45 Gramofoonplaten. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00—7.00 Gramofoonplaten. 7.00 Declamatie door J. J. Reinders. 7.308.00 Financieele causerie door J. Hendriks. 8.0010.15 Evangelisatie-samenkomst vanuit Harlingen. 10.15 Vaz Dias. Daarna Gramofoonpla ten. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend V. A. R. A.-uitzending). 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonplaten. 11.05 Dr. J. P. Thijsse: „Natuurgenot en natuurstudie voor kinderen". 11.3512.00 Gramofoonplaten. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.45 Orgelspel door Joh. Jong. 1.15 Gramefoonplaten. I.45 Zenderverzorging. 2.00 Uitzending vanuit Bandoeng. Toe spraak door P. Moltmaker. 2.15 Gramefoonplaten. 2.45 K. de Boer:- „De Thee". 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Maak het zelf door C. Schaake— Verkozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 6.00 Concert V. A. R. A.-Mandoline-En- semble. 6.30 J. de Wolf: „Het Internationaal Turnfeest Olympisch Stadion Amsterdam" 6.40 Vervolg concert. 7.00 M. J. Brosse: Mijn leven ender de menschen". 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 7.50 Eén en ander uit de V. A. R. A. 8.00 Concert. V. A. R. A.-orkest. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Concert V. A. R. A.-Orkest. 10.45 Voordracht door M. Beversluis. Daarna vervolg-concert. II.3012.00 Gramofoonplaten. D a v e n t r y, 1554 4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 1.05 Orgelspel. naar Bremen was, verzocht de kapitein den dader van boord te laten ha'en. Doch in overleg met de rivierpolitie alhier heeft de kapitein den dader in arrest gesteld en dezen heden na aankomst te Rotterdam aan de rivierpolitie overge'everd. De man is terstond aan een verhoor on derworpen. Hij heeft een volledige bekente nis afgelegd en bleek onder den indruk te zijn van zijn daad, die niet zoo ernstig be doeld was. Hij verklaarde reeds gedurende de geheele reis ruzie met den hofmeester te hebben gehad. Op zekeren dag liep de twist zóó hoog dat hij in een vlaag van drift, waarbij hij niet meer wist wat hij deed, zijn tegenstander met een mes te lijf ging. De hofmeester werd zóó ernstig ver wond, dat hij eenige uren na de vechtpartij aan de bekomen verwondingen bezweek. De dader is thans aan het bureau der ri vierpolitie in arrest gesteld en zal vandaar naar het Huis van Bewaring worden over gebracht. „Tel." I.50 Orkestconcert. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.50 Concert Orkest. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. v 6.50 Verslag van Tennis-wedstrijden te Wimbledon. 7.00 Pianospel. 7.20 Lezing. 7.50 Concert. Orkest. 9.20 Berichten en Lezing. 9.55 „The Roosters". Oabarctrpiogram- 10.5012.20 Dansmuziek. L a n g e n b erg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten. II.00—11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonplaten. I.252.50 Orkestconcert. K. Ottersbach (piano). 5.206.20 Liederen-voordracht. 8.209.00 Orkestconcert. 9.05 Orkestconcert en solisten. 10.20 Voordracht. Daarna: Berichten. Vervolgens tot 11.20 Orkestconcert. II.2012.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert en voordracht. 6.106.40 Gramofoonplaten. 8.209.20 Orkestconcert en zang. 9.4010.05 Zang met harmonicabegelei ding. 10.2011.20 Kamermuziek. 11.2012.50 Dansmuziek. Brussel 508 5 en 338 2 M. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Militaire muziek. 9.05 Voordracht. 9.20 Vervolg Militaire muziek. 5.08.5 M. 5.30 Gramofoonplaten. 6.05 Priano-recital. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Kamermuziek. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Orkestconcert en zang. „Radio Paris" 1725 M. •4 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 9.05 „La Vivandièro" van B. Godard. Orkest en solisten. Z e e s e n, 1635 M. E.007.50 Gramofgonplaten. 10.3512.20 Berichten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.50 Lezingen. 4.50—5.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Opera-concert uit Leipzig. 10.20 Berichten. Daarna tot 12.50 Dans muziek. Treinontsporing te Dordrecht. Toen trein 12.57 van Rotterdam naar Ven- lo, welke 3.10 uur te Dordrecht moest aan komen, zich gistermiddag nog op den wis sel van den Chrispijnschen overweg be vond, heeft de seinhuiswachter den wissel overgetrokken, tengevolge waarvan het achterste gedeelte van den trein §en ander spoor moest volgen en drie personenrijtui gen zijn ontspoord De wagens waren met reizigers gevuld, die geen van alle eenig letsel hebben opgeloopen. Onmiddellijk is daarna een nieuwen trein samengesteld en met ongeveer een half uur vertraging is de reis naar Venlo voortge zet. Ook de andere treinen hebben tot s avonds half tien nog eenige vertraging gehad. Daarna liep alles weer geregeld. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 47) ^F-Zcoals te verwachten was, werd nummer 303, de vluchteling, die door den kogel was getroffen en zijn bewakers bij den neus had genomen, door zich als 'n doodelijk getroffene, te gedragen, betrekkelijk kor ten tijd na de ontsnapping ontdekt; an- derhalven dag nauwelijks had hij van zijn vrijheid genoten Met nummer 381 ging het echter anders. Veertien dagen Da de ontvluchting was hij nog steeds onvindbaar. Geen vierkante meter grond was niet doorzocht. Recher cheurs en detectives bevonden zich in ieder kustplaatsje, hoe klein ook Iedere boot, die te Plymouth zee koos, werd aan een nauwkeurige inspectie onderworpen. Hotels, pensions en logementen stonden onder voortdurende bewaking. Wel had den er 'n paar arrestaties plaats gehad doch de bewuste personen bad men weer moeten vrij laten: nummer 381 was en bleef onvindbaar. Eindelijk verklaarde de politie zich niet bij machte het raadsel op te lossen. De autoriteiten te Princetown waren ten ein de raad. Dat een gevangene ontsnapte, was een zeer ernstig feit; doch dat, alle nasporingen ten spijt, de gevangene na veertien dagen nog niet was gevonden, dat men in die periode zelfs geen aanwijzing had, waar hij zich mogelijk verborgen kon houden, was nog nooit geschied. In den aanvang hielpen de heide- en dorpsbewoners van het graafschap de auto riteiten weldra werd men.het zoeken ech ter moede en het duurde niet lang of men lachte hartelijk om de hopelooze situatie, de vruchtelooze pogingen van bewakers en politie. De openbare meening nam zelfs een andere wending dan die der autoritei'en: men wensebte den vluchte ling het grootst mogelijke succes met zijn ongehoord stoute onderneming en sprak de hoop uit, dat men er niet in slagen zou, hem opnieuw te grijpen. 't Is toch een verduiveld handige kerel, die zoo weet te ontsnappen en zich zoo kan schuilhouden. Verdikkie! als ik hem tegen kom, voel ik er veel voor hem z'n gang te laten gaan De politie moest wel erkennen, dat nummer 381 kans had gezien te ontsnappen vermoedelijk naar het buitenland. Te Princetown echter hield men vol, dat de vluchteling zich ergens in Dartmoor moest schuilhouden. Men had hiervoor trouwens zeer gegronde redenen. Het lekte namelijk spoedig uit wie nummer 391 was Rupert Dale, van Blackthorn-Farm. Dus een lands man, die iederen voet grond in de omge ving op z'n duimpje kendeiemand, die in de streek was geboren en groot ge bracht. Zoo iemand, kon, mits hij eten en drinken kreeg, zich zonder veel moeite weken lang verbergen, terwijl zijn hand langers voor den vorm zouden helpen bij de opsporing. Toen echter ongeveer drie weken waren voorbijgegaan en ieder stukje grond, iede re rotskloof, alle struiken waren doorzocht want niets was aan de aandacht van de zoekers ontgaan werd de toestand voor de autoriteiten feitelijk belachelijk. Zij zagen zich dan ook gedwongen zich bij de feiten neer te leggen en te erkennen, dat, ofschoon Rupert Dale het land onmo gelijk kon hebben verlaten, hij toch uit Devonshire was verdwenen. Het land kreeg weer z'n gewoon aan zien terug en werd niet meer doorkruist door detectives, agenten en gewapende manschappen. De oude Dale had de bewakers, die er op 'uit gestuurd waren den vluchteling weer in handen te krijgen, alle mogelijke medewerking verleend. Dat hij er het eerst van verdacht werd z'n zoon een veilige schuilplaats te geven, spreekt haast van zelf, ofschoon de geheele bevolking er geen oogenblik aan dacht, dat zooiets bij den ouden Dale had kunnen opkomen, men kende hem te goed, om hem daartoe in staat te achten. Het personeel, dat aan de tinmijn werkte, werd extra bewaakt. Marjorie's lijden was ontzettend in die drie weken. Ze beheerschte zich echtei, ofschoon ze deed, alsof ze geweldig schrok, toen ze vernam, dat haar broer de vluch teling was, dien men in handen trachtte te krijgen. Iedere dag werd haar vertrouwen in den goeden einduitslag van Rupert's ontsnap ping grooter. Ze geloofde ten slotte niet meer, dat ze hem nog ooit in handen zou den krijgen, om naar Princetown terug te Zoolang hij zich schuil hield in den kel der, onder de werkkamer van Jim Crich- ton, was hij veilig. Zelfs maakte ze zich soms een beetje boos over de, volgens haar onnoodige, nietige voorzorgsmaatrege len, welke haar verloofde getroffen had. De rol, die ze te spelen had, was haar ten volle toevertrouwd. Despard was de eenige persoon, dien ze vreesde. Voor Rupert's ontsnapping had ze den intrigant bij iedere gelegenheid ver meden. Nu echter durfde ze dit niet; ze voelde intuïtief, dat hij haar wantrouwde dat hij vermoedde, dat zij Rupert ge sproken had en wist, waar hij zich schuil hield. Zijn werkkring nam evenwel zoo veel van zijn tijd in beslag, dat hij geen tijd over had om haar overal te volgen. Hij was echter op z'n hoede, daar was ze overtuigd van en als hij haar dan ook niet gadesloeg, volgje zij hem in al zijn doen en laten. Niet zonder reden vreesde zij er voor, dat hij, als hij ooit de farm zou verlaten, het eerst zijn schreden zou richten naar het kasteel. Sinds den avond van Rupert's ontvluch ting had ze Jim slechts eenmaal gespro ken. Vrij plotseling dook hij evenwel weer op met ee'n boodschap van sir Reginald voor haar vader. Geen oogenblik konden ze elkander spreken, doch in z'n oogen las ze, dat alles naar wensch ging. Soms had ze spijt over haar daad. Ze vond zichzelf laf. Want berouw hebben, be- teekende zooveel als haar eigen geluk en toekomst stellen boven het levensgeluk van haar broer. Doch goed en wel be schouwd, was het toch haar plicht Rupert te helpen, vooral nu zij in geweten over tuigd was van zijn onschuld. Zij vond het verschrikkelijk, dat een onschuldige moest boeten voor het misdrijf van een ander, niettegenstaande hij toch in staat was, zichzelf vrij te pleiten. In haar oogen werd Rupert's stilzwijgen dan ook tot een nobele daad. Haar geheele gemoed kwam in opstand bij de gedachte aan den tijd, dien Rupert nog in de granieten gevange nis van Princetown had moeten doorbren gen. Voor de eerste maal in haar leven voelde ze, wat het zijn moest: onschuldig opgesloten te zitten, gevangenveroor deeld. Ze kreeg het gevoel, dat die mannen, in hun gevangenispakken, die ze zoo dik wijls had zien werken in de heidelanden, vaak slechter werden behandeld dan last dieren; dag en nacht in de weer; geen oogenblik eenige vrijheidsteeds gedwon gen tot de meest slaafsche gehoorzaam heiden juist voldoende, eten en slaap, om in leven te blijven. Geen gevaar kon dan ook groot genoeg zijn, om haar broer uit die hel, waarin men levend was opgesloten, te redden. Een tweede kans zou zich wellicht nimmer mepr voordoen. Nam men hem weer ge vangen en zou hij zijn tijd „uitzitten", dan kwam hij terug, niet als een menech, doch als een misdadiger iemand zonder eenig geestelijk evenwicht, zonder gevoel, zon der hoogere idealen, een menschelijke ge daante zonder de minste menschelijke ge voelens. Na verloop van drie weken kreeg ze bericht van Jim, dat hij haar, vóór z'n groote vlucht, nog even wenschte te spre ken daarna zou hij zich bij zijn corps te Netheravon vervoegen. Rupert's ont vluchting was op Blackthorn-Farm nimmer het voorwerp van eenig gesprek geweest. Dale had verboden den naam van den veroordeelde nog ooit te noemen, zoodat Marjorie zich wel eens had afgevraagd of haar vader nu alle gevoel voor z'n jongen verloren had. Zij kon dan ook de gedachte niet van zich afzetten, dat, zou de oude Dale de schuilplaats van Rupert kennen, hij niet zou nalaten, de overheid hiermee dadelijk in kennis te stellen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5