Uitsluitend de beste EKMAAKGLAZEN tegen de laagste prijzen 21 ct. 24 ct. 277a ct. 31 ct. 36 ct. DINSDAG 30 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 V2 Liter 3/4 Liter 1 Liter I1/,, Liter 2 Liter HAARLEMMERSTRAAT 130-132-134-136 leder gesprongen glas wordt door een nieuw vervangen Alle verdere benoodigdheden in uilgehreide keuze voorhanden BAROMETER. naar waarnemingen, verricht m den morgen van 30 Juni 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.7 te Croydon. Laagste barometerst.: 760.6 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 1 Juli: Meest matige wind uit Westelijke rich tingen in het Noorden; in het Zuiden uit Oostelijke richtingen. Licht tot half be wolkt. Weinig of geen regen in het Noor den; in het Zuiden droog wfeer. Iets war mer. LUCHTTEMPERATUUR! 18.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.j Van Dinsdagnamiddag 9.53 uur tot Woensdagmorgen 4.13 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur: 22 gr., 12 uur 22.5 gr. en 3 uur 23 gr. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur -18.5, 12 uur 19.5 en 3 uur 20 gr. C. LEIDSCHENDAM. EEN PRACHTIG GESLAAGDE JEUGDDEMONSh'iIATIE. Optocht en wedstrijden, Onder begunstiging van schitterend zo merweer werd Zondag te Leidsclvendam een groote en grootsohe jeugddemonsiratie gehouden van de Districtsbonden Leiden en Voorschoten. Tegen half twee kwamen de deelnemers per f-ets, autobus of andere vervoermidde len bij het patronaatsgebouw aan. Hier werd de stoet geformeerd en werden de veie kleurige en keurige vanen en vlaggen ontplooid en ontrold. Orde ijk en netjes wer den de verschillende groepen van Leid schendam, Leiden, Voorschoten Wassenaar, Zoeterwoude en Stompwijk opgesteld, ter wijl de muziekcorpsen van Le.dsóhendam, Voorschoten Stompwijk en Zoeterwoude bij de verschillende groepen werden inge- dee'd. Nadat eerst onder begeléiding der harmonie het patronaatslied was gezongen, zette de stoet zich in beweg.ng. Voorop 2 marechaussees te paard, hierachter de groe pen van Leidschendam en Voorschoten, dan een prachtige praalwagen, vervolgens de andere groepen, terwijl de stoet weder werd gesloten door 2 marechaussees te paard. Het was een schitterende stoet die met de vele mooie vanen en vlaggen een groot- schen aanblik bood en ieders bewondering, zelfs van niet-Katho'ieken, afdwong; alles ging in de grootste orde en netheid en on der de vroo ijke tonen der diverse muziek corpsen en op de roffels der tamboers ging het in keurig marschtempo langs Dam''aan, Veursche straatweg, Willibrordusstraat en Plein, St. Jozefstraat. Damlaan, S uiskant, Veenestraat, Achterweg, Delftsche Kade Slu.splein naar de Parochiekerk. Op de Damlaan werd voor de geestelijke overheid een défilé gemaakt en eveneens voor het gemeentehuis voor de burgerlijke overheid. Om 3 uur was er plechtig Lof in de Pa rochiekerk, welke toi in alle hoekjes ge vuld was De verschillende vanen werden bij het altaar opgesteld. De gezangen wer den gezamenlijk gezongen terwijl de pa tronaatsjongens van Zoeterwoude op emi nente wijze onder leiding van hun kapelaan het „Ave Maris Stella" en „Salve Regina" zongen. De weleerw. heer Van Alphen, ka pelaan te Gouda, hield een enthousiaste en schitterende toespraak tot de jongens waarin hij uiteenzette, hoe en wat een ech te patronaatsjongen doen moet om later degelijke R.K. mannen te worden en man nen, die iets kunnen presteeren in de groote maatschappij, mannen, die voor het ge loof durven uitkomen. Na het Lof trok de stoet naar het Voet balterrein van A.V.V. Hier werden eerst onder de keurige leiding van den heer Kroon van Leidschendam verschillende gymna- stiekdemonstraties gegeven, die alle keurig werden uitgevoerd en telkens een luid en dankbaar applaus oogstten. Hierna werd door de patronaatsjongens een voetbalwedstrijd gespeeld. Het district Leiden speelde tegen het district Voorscho en. Na een spannenden kamp, waarin nu en dan heel aardig spel werd vertoond, wist het district Voorschoten, bestaande uit spe lers van Voorschoten, Wassenaar Leid schendam, Zoeterwoude en Leiderdorp met 20 te winnen. De jongens en leiders, enz. werden hier na getracteerd op melk, broodjes, enz., zoo dat de inwendige mensch een weinig kon versterkt worden. Nadat door de gymnastiekclubs van Was senaar, Zoeterwoude en Leidschendam nog eenige mooie standen waren uitgevoerd, werd de stoet wederom opgesteld en trok men naar het patronaatsgebouw, waar den jongens eenige comische films werden ver toond, welke wel in den smaak vielen. De patronaatsjongens van Zoeterwoude zongen hier nog enkele mooie stukjes we ke een luid applaus oogstten. De Eerw. Voorzitter van den Districts- bond Leiden bracht oprechten dank aan Kap. Pronk en het patronaatsbestuur voor de eminente en keurige organisatie, die dezen dag zoo schitterend had doen slagen. Hier werden ook de prijzen bekend ge maakt, welke door een hiervoor benoemde commissie tijdens den optocht waren toege kend; de prijzen voor het beste en moois e defileeren werden behaald: le prijs Zoeter woude; 2e prijs St. Antonius Patronaat, Leiden, 3e prijs Wassenaar en 3e prijs St. Antonius Patronaat Leiden. H.ermede was deze grootsche en schitte rend geslaagde dag ten einde. Zeer zeker kan Kap. Pronk en het patronaatsbestuur van Leidschendam met trots en genoegen op dezen dag terugzien, daar alle9 een keu rig en aangenaam verloop had en het een ware R.K. Jeugddemonstratie is geworden. N00RDWIJK. Verkeersregeling. B. en W. zijn voor nemens aan den Raad voor te stellen de Egmonderstraat slechts voor het verkeer met motor-rijtuigen in één richting open to stellen. Jeugdherberg. Aan den heer G. O. Gaal gérant van de jeugdherberg „De duin ark", in het Langeveld, is door B. en W. ojf grond van de bepalingen der Drankwet een verlof voor den verkoop van alcohol vrije dranken verleend. Woningbouw. Door B. en W. is aan N. van der Wiel, vergunning verleend voor hel bouwen van 3 woonhuizen aan de Stijn- tjesduinstraat en aan H. Rooyers voor het bouwen van twee woonhuizen en twee winkel- tevens woonhuizen aan de IJmui- derstraat. Nieuwe straatnaam. B. en W. zijn voornemens aan den raad voor te stellen den zijarm van het stationsplein, thans ge naamd Stationsplein te noemen Katen- blankstraat, welke naam waarschijnlijk stamt uit den tijd der Fransche bezetting en afgeleid is van hst Fransche „Cote blanc". Hot openbaar onderwijs. Voor 2 va catures als onderwijzer en onderwijzeres aan de nieuw gebouwde openbare school in den Noordwijkerpolder hebben zich aan gemeld 1 onderwijzer en 26 onderwijzeres sen. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze gemeente bedraagt thans nog 34, in hoofdzaak visschers en bouwvakarbei ders. OEGSTGEEST. Concort. De Burgemeester heeft goed gunstig beschikt op het verzoek der R. K. Harmonie „Triumph" tot het geven van een volksconcert in het z.g. oude dorp. Ge noemd concert zal nu gegeven worden op a.s. Woensdagavond vóór het kantoorge bouw der firma Homan. Door de dorps-bewoners zal dit ongetwij feld zeer gewaardeerd worden. TER AAR. Wit-Gele Kruis. Zondag stonden bij de kerk de dames van de Naaikrans, om speldjes aan te bieden ten bate van het Wit^Gele Kruis. De opbrengst was f 99 80. Een woord van dank aan de Parochianen, die dit schoone doel helpen steunen, en een extra dankwoord aan de dames, die iederen keer hun activiteit op groole schaal ontplooien voor dit doel. St. Joseph-Gezellen. De. leden van de Gezellenvereeniging worden er aan herin nerd, dat Woensdag a.s. de verplichte maandelijksche vergadering is. Vooral met het oog op de belangrijke mededeelingen voor dezen zomer, wordt een ieder stellig verwacht. De vergadering begint 8 uur. Er wordt een „reuze" opkomst verwacht. SASSENHEIM. Bollonpelsters. Door den Minister van Arbeid is overwerkvergunning verleend voor het pellen van bloembollen voor het tijdvak van 17 tot 17 Aug. Gewerkt mag worden 10 uur per dag en 55 per week. De arbeidstijd moet gelegen zijn tusschcn 7 uur voorm. tot 7 uur namiddags. VOORHOUT. 25-jarig jubileum. Naar wij vernemen zal op Woensdag 1 Juli a.s. Mej. de Wed. J. Dijkhuis, den dag herdenken, waarop zij vóór 25 jaar als kantoorhoudster van het hulppostkantoor, alhier, werd aanges'eld. Wij wenschen haar met dien dag veel ge luk toe en hopen, dat zij nog vele jaren hare functie zal vervullen. WARMOND. Gemeenteraad. De Gemeenteraad is 'in spoedeischen- de vergadering bijeengeroepen morgenmid dag te 2.30 uur Ier herdenking van oud-bur gemeester Schölvinck. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. P. C. van Eijk, leerlinge aan de Maria- Kweekschool te Breda, slaagde aan die sohool voor het examen onderwijzeres. Ongeval. Een vierjarig kind van den heer B. had Zondag het ongeluk van een kinderfiets te vallen, waardoor de kleine een armpje brak. „Verstekelingen". Een chauffeur van de firma Oosthoek kwam te Amsterdam tot de ontdekking, dat zich een drietal verstekelingen van 11, 10 en 7 jaar in zijn vrachtauto bevonden, die van huis naar Amsterdam de reis hadden meegemaakt. De chauffeur, die naar Hoofddorp moest, heeft aldaar de jongens aan het politie bureau gebracht, waarop de ouders en de politie alhier van hun aankomst aldaar werden in kennis gesteld. Door de politie te Hoofddorp werd het drietal naar hier op transport gesteld. Jubileum. Onze plaatsgenoot D. Arl- man herdenkt 2 Juli zijn 25-jarig jubileum als boekhouder bij de firma Samson alhier In duigen gereden. De^landbouwer de K. reed gisterenavond met zijn hooiwagen twee fietsen in duigen welke voor een perceel waren geplaatst. WOERDEN. Patronaat. De Zondag onder alle H.H. Missen gehouden collecte voor het Patro naat heeft opgebracht pl.m. 375. De jongens van het Patronaat en de leden van de St. Jozef Gezellenvereeni ging hebben Zondag het jaarlijksche Pa- tronaatsfeest op waardige wijze gevierd. Des morgens had een algemeene H. Com munie plaats onder de H. Mis van acht uur, waarna een gemeenschappelijk ont bijt gebruikt werd in de Patronaatszaal. Des avonds hadden verschillende prijsspe- len plaats, waaraan door allen werd deel genomen. Het fluitistencorps „St. Caeci- Tia" zorgde voor muziek. Voor de vacature: concierge aan het Patronaat alhier, hebben zich ruim 20 sol licitanten aangemeld. De benoeming zal ee-eH.p.i.es Geschieden. Personalia. Tot ambtenaar aan het Secretarie alhier, is benoemd de heer K. Leeuwerik tot heden tiidelijk ambtenaar aan het secretarie te Dienenheim. Bcon gebroken. Gistermorgen had mevr. V., alhier, het ongeluk in haar tuin uit te glijden, waardoor zij een been brak. Dc tcrrbola. De Zaterdag, Zondag en Maandag gehouden tombola in het Pensio naat ten bate van de Missie en Arme Ker ken is volkomen geslaagd. Zooals ve "»<uwt werd, was Zondag de drukste dag. Pc i- ten gingen grif van de hand Eenige drach tige handwerkstukken als geborduurde kus sens, pianoloopers enz. kwamen hierdoor in de handen der gelukkigen. Hopen we dat de onbrengst een goede mag zijn voor het heerlijke doel! Aanrijdingen. In de Voorstraat had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto en een gemeentewagen, welke ge noemde auto wilde passeeren. De wagen werd gedeeltelijk vernield, terwijl ook de vrachtauto nogal zwaar beschadigd was. Door P. V. werd bij de politie aangifte gedaan, dat zijn doohterje per fiets in de Voorstrab is aangereden, waardoor de voorvork van haar fiets is gebroken. De politie onderzoekt deze zaak. Zondag had een aanrijding plaats op Geest dorp tusschen een melkauto van de firma v. Schaik te Utrecht en een motor rijwiel bestuurd door K. K. te W. De melkauto passeerde een Duitïche auto aan de rechterzijde en veroorzaakte hierdoor de aanrijding met het tegemoetkomende motorrijwiel. Door den schok werd de duo rijder, zekere M. H., op den grond geslin gerd en bezeerde zich ernstig. Een dokter contateerde later: eenige gekneusde rib ben. Ook de bestuurder lieb eenige niet- ernstige verwondingen op. Van een en an der werd aangifte gedaan bij de politie, die proces-verbaal zal opmaken. Zaterdag werd de politie alhier, tele fonisch gewaarschuwd door de brigade commandant te Ede om den bestuurder K. van een luxe auto H 17747 aan te houden. Deze zon een aanriiding hebben veroor zaakt te Ede. Bij aanhouding hier ter stede verklaarde de bewuste chauffeur van geen aanriiding af te weten. Wederom werd te lefonisch opheldering verzocht en nu bleek dat aangifte was gedaan te E'e door een advocaat genaamd C. te Utrecht, die een luxe auto bestuurde en bij deze aangifte verklaard had Hat zijn wagen bij aanrij ding gedeePelük was vernield. Van deze verklarinc b'eek nu echter geen woord waar tc zijn. Terwijl juist de aangehouden K. verklaarde, dat C. in tameliike mate het verkeer in gevaar had gebracht. Vermoedebik zal C zich nu hebben te verantwoorden wegens valsehe aangifte. Mond- en Klauwzeer. In deze ge meente is op een drietal boerderijen we derom de gevreesde veeziekte: mond- en klauwzeer uitgebroken. De iepenziekte. Nu juist de iepen- boomen hier in prachtige bladt-ooi staan, heerscht weer de iepenziekte. Op ver schillende plaatsen ais Nassankade. Steen- kuilen, Singel, is men tot rooiing der „zie ken" moeten overgaan. Na de botsing van de touringcar. De toestand der gewonden, opgenomen in het Algemeene Ziekenhuis, alhier, na het auto-ongeluk Zondag jl. onder de gemeen te Rietveld is redelijk wel. Ook bij de twee ernstig gewonden is momenteel geen vrees voor levensgevaar. Touringcar en luxe*auto zijn Maandagmorgen beiden gelicht en door een kraanwagen weggesleept. Voetbal. De Zondag gehouden neder laagwedstrijden tegen Semper Avanti op het V. E. P.-terrein zijn door beide V. E. P.-elftallen gewonnen. De uitslag is: V. E. P. I—Semper Avanti I 21; V. E. P. II Semper Avanti III 32. ZOETERWOUDE. DE NIEUWE PAROCHIE. Zooals reeds verleden week gemeld, is te Zoeterwoude een nieuwe parochie op gericht van de eerw. Kruisheeren, tot wel ke parochie behooren de bewoners van den Vlietweg, vanaf de Prov. pont-, Vrou wen weg, Miening, Noord-buurt tot aan de Schouten- of Schouwebrug, alsmede de diverse lanen gelegen langs genoemde we gen. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haar lem is benoemd tot pastoor van de Nieu we parochie, met ingang van 5 Juli, de zeereerw. heer G. J Klaverweijden. Pas toor Klaverweijden is geboren te Alkmaar 24 Juli 1880, priester gewijd 22 Deo. 1906 en is thans rector van het studiehuis der eerw. Kruisheeren te Zoeterwoude. De kloosterkerk, die reeds lang open stond voor de omwonenden, zal dus nu parochiekerk worden en zal daarom spoe dig worden vergroot. De titel van He nieuwe kerk zal zijn: de H. Kruisverheffing. Tot kerkmeesters zijn benoemd de hoe ren G. v. d. Krogt, Nic. v. d. Akker, Wilh. van Niekerk, L. v. d. Peel. Voor de omwonende katholieken is dce nieuwe parochie een weldaad, welke on- getwiifeld door hen hoog wordt gewaar deerd; men verlangde reeds lang naar een parochiekerk in deze buurt. En de Kruis heeren hebben de hoogachting en de sym pathie van hun toekomstige parochianen reeds verworven! ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: voor het doctoraal examen geneeskunde de dames E. Bruijn ("Den Haag) en A. E'ias (Haarlem) en de heer D. Smit (Ter- schelliov); candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heerenJ J. M. Braun (Scbevenincenl N. A C. Pruis (Rotterdam). J. D, L. de Vries (Leiden). R. de Prez (Den Haag), D. A. de Vries (Amsterdam). Bevorderd zijn tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Pa ra-nitrophenylisocyanaat als reatrens op alcoholen en amino-verbindingen" de heer C. W. van Hoogstraten, geboren te Gro ningen. En op proefschrift getiteld ..Even wichten in ternaire stelsels, bestaande uit Water, Salopferzuuranhvdride en een Mtaloxide" de heer R. Leopold, geboren te Haren. SPORT VOETBAL Leidsche Politie Spcrtvereeniging. Donderdagavond om 7.30 uur precies vangt de voetbalwedstrijd aan tusschcn Roode Duivels en L. P. S. V. I op hel ter rein aan den Zoeterwoudschen Singel. Voor dezen wedstrijd is door de Roode Duivels een fraaie zilveren medaille uitgeloofd. De Roode Duivels komen met onder staande opstelling in het veld. F. Smolders J. E. Fcnteijn H. Hegenbarth N. Mntze R. Bronsgeest C. Rameau J. Smorenburg T. J. Han D. v. d. Putten P. de Jongh B. Alt. SCHERMEN Leidsche Politie Sportvereeniging. Morgenavond om precies 7 uur vangt het tweede gedeelte van den schermwedstrijd aan om den Z. H B.-beker tusschen de schermvereeniging Leiden en de L. P. S. V. De stand is nu 37, 27, 199, 193 in het voordeel van L. P. S. V. Was bij het eerste gedeelte de heer Gijsberti hoofdsecondant, de leiding berust thans in handen van den heer Terweer. De wedstrijd wordt wederom in de zaal van het politiebureau getrokken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Juni. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 1—2, komkommers 1 8, bloemkool I 5.1012.40, bloemkool II 45.90, pierterselie 1.40—2.10, krop salade 0.502.20, selderie 1.10—2.10, wortelen 1015, perziken 415, per 100 kg.: snijboonen 3745, stokboonen 70 74, stamboonen 6064, tuinboonen 10 13, doperwten 1925, peulen 1924, Postelein 6—8, spinazie 1015. BIOSCOPEN. Casino: voor vo wassenen. Luxor: voor volwassenen. Trianon: voor volwassenen. Melkveilir.g. Aanvoer 69965 liter. Hoogste prijs 6.30 en laagste 5.60 per 100 liter. .30 Juni. Vette Varkens. Aanvoer 479 stuks. 406 zwaar 3637 cent en 73 licht 33 35 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. DODEGRAVEN, 30 Juni. Kaas. Aange voerd 435 partijen Goudschc kaas, waaron der 427 met rijksmerk, totaal 18312 stuks, wegende 164,808 kg. prijs met rijksmerk le soort 3944, 2c soort 34—37, zware 46 Handel vlug. ROTTERDAM, 30 Juni. Vee. Aanvoer 211 paarden, 454 magere rundexen, 60S nuchtere kalveren, 23 overloopers, 1 veu len, 784 vette runderen, 23 biggen, 358 vette kalveren, 90 sohapen of lammeren, 9 bok ken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 47.549, 4244 en 28—33 cent, ossen 4547 6943 en 37 cent, sferen 3840, 36 en 34 cent, kalveren 62.5 0 52.5—57.5 en 42.5 47.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeie 225—450, stieren f 125 510, paarden f 195320, slachtpaarden 140—230, hitten 90-1-70, veulens 75— 140, nuchtere fokkalveren 20—30. nuch tere lachtkalveren f 1015, kalfkoeieo 275425, pinken 130—180, vaarzen 230240, biggen 47, biggen per week 70—120. Overzicht: Koeien en ossen lang zame handel, prijzen iets lager; stieren luie ham'el, prijzen lager; vette kalveren slechte handel, prijzen van gisteren waren moeiliik te handhaven: biggen stille han del; slechte prijzen; paarden weinie koop lust, prijzen lager; melk- en kalfkoeicn stille handel, prijzen lager; jong vee zoo gced als geen handel; nuchtere kalveren vlugge handel, hoogere prijzen; schapen en 'ommeen handel en nruzen als gister. ROTTERDAM, 29 Juni. Buitenl grar«n. Stemming prijshoudend. Rogge Canada No. 2, diso. 5.50, No. 2 Rye aangekomen 4.90, Zuid-Russische d'so. f 5. Gerst Amerik. No. 2 disp. 115 Canada No. 3, dito 118, ditn stoomend naar aan komst 112113, Canada No. 4. disp. 117, 62/3 k. Donau stoomend 112 62/3 k. La Plata disp. 116. Haver Canada No. 3, diso. 7. dito stoo mend f 6.65, Canada feed No. 1 diso. f 6.60 dito stoomend 6.30, Canada feed No. 2 disp. f 6, dito' stoomend 5.60, 56/7 k. Zuid- Russische stoomend 6.65, 54/5k. dito dito 6.25. Ma's per 2000 kg. La Plata oude ootrst disp. 88. La P'ata nieuwe oogst disp. 91, dito aangekomen f 8.50 dito stoomend 88. La Plata Cuiuantine pet. disp. f 94. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Juni. Groenten veüirg. Vroege aardappelen'(Eerstelineen) i^er kist van 25 kc. 2.102.70, Tdem Drie- lincen f.30—1.70, Peen per 100 bos 8.70 —11.—. ALPHEN a. d. RIJN. 29 Juni. Groenten- veiling. Por 100 kg.: Doperwten 2.20 2.50, snijboonen 4752, poste'ein 6 60 7.aardappelen 8.5012.60, per 100 bos: peon 14.5017.50. andijvie 45. per too stuks: kropsla I 1.502.10, komkommers kommers I 6.°0—9.30, bloemkool T 14 20. bloemkool II f 1012, per 100 pond: aardbeien f 1420. ZOETERWOUnE. 30 Juni. Veiling „Ik leor nog". Aantal eieren 6863 stuks. Prij zen: kippeneieren 4.00—4.50, eenden eieren 3.003,50, roomboter 7575 cent, weitioter 57 cent-, Kaas 2015 cent per pond, kippen 0.951.05, hanen 1065 cent, duiven 2124 cent en konijnen 0.60 —1.30 ror stuk. HAZERSWOUDE, 30 Juni. Voilïng. Aanvoer 11311 stuks. Prijzen: kiopene'ercn 3.751.80. eendeneieren 3.003.80 per 100 stuks. Haren 65 cent uer stuk. TER AAR. 29 Juni. Centrale Veiling. Peulen 1.05—4.95, cape. f 1.10—1.40. wil te cape. 2.45, donpers f 1 652.20, tuinboo nen 0.901.00, snijboonen 3.904—1.°0, stek 2.00—2.70. bloemkool 3—14 cent, peen 7 cent, grof f 4.00, aardbeien 55—60 cent. stnmboomen 6.80, princesseboonen 8.70. R.'VEEN, 29 Juni. Groentenveüing. Snijboonen 3,80—4.10. idem Stek f 2.00— 2.60, peulen f 1.452 90. doperwten 1.90. 2.20, idem TT 1.65, Capueimers 1.20 1.60, tuinboonen 80 cent per 10 kilo. Augur ken: Grof f 3.803.PO, idem TT f 3.50, bom men r 'YP_i m st: -ei f °.on nPr 1,-rr. BOSKOOP, 29 Juni. Rozen. Onhel'a in 20 ct Golden Ophelia 1523 ct. Marcel Rouyer 12—22 ct. Hadley 40—80 ct,, Clau dius Pernet 17—27 ct Co'umbia. 20—30 ct., Bufterflv 20—34 ct., Mac Ke'ler 19—29 ct., Wilh. Kordes 18- 31 ct. Stribe 15—30 ct., Rosalandia 4063 ct., Paul's Scarlet 15— 30 ct.. Gloria mundi 50—70 ct. Else Poulsen 50—70 ct., Peorson 20—31 ctPou' Growpol 50—80 ct., Von Abssen 2546 ct., Orange Perfection 40—54 ct Po'vanthrozen 2036 et., Wimmel 25—33 c:., Florese 50—80 ct.. Kilhara 55—81 ct.. Helen 35—51 ct. Potin 30—55 ct.. E. G. Stilk 30 ct. Diversen 80— 100 ct., Gladiolen 9—17 ct., Lathyrus 5 13 ct., Asparagus 10—21 ct., Lelies 25 ctVio lieren 41—47 ct,. Gemat's Durandi 35—50 ct., Oerbero 75 ct., C'ematie E. H^ndiik 2 60 C'ematie Resident 1.50. Ins knem- phin 36 ct., Conpouslo 4—16—11 ct, Delp- huizum 6ii ct. OUDEWATER, 29 Juni. Kaas. Aanvoer 86 partiien, tezamen 3870 stuks, wegende 19.350 KG. Eersle soort Gouda met rijks merk 37— 42. id «ra mindere 33—35 OvaJEI^.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3