MAANDAG 29 JUNI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige aanrijding te Nieuw- stad. Een fietser op slag gedood. Vrijdagnamiddag heeft op den "Rijksweg tusschen Susteren en Nieuwstad een ern stige aanrijding plaats gehad, waarbij oen menschenleven te betreuren valt. De fabrieksarbeider H. F., afkomstig uit Aalst bij Eindhoven, bewoog zich met een rijwiel in de richting Sittard en werd te Nieuwstad aangereden door een luxe auto, bestuurd door H. J. uit Broek-Sittard. De ongelukkige werd met kracht tegen een boom geslingerd. Geestelijke en Genees kundige hulp waren spoedig ter plaatse, maar mochten niet meer baten. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot werd naar hot lijkenhuisje te Nieuwstad overgebracht De autobestuurder H. J. werd in hechtenis genomen. Naar wij vernemen, was de verongelukte gehuwd en vader van negen kinderen, van wie de jongste elf jaar. Hij was juist bij de Philipsfabrieken te Eindhoven ontslagen. Toen hij werd aangereden, was hij op weg naar Lutterade, naar twee zoons van hem. die beiden op de „Staatsmijn Maurits" wer ken. Ernstig rr.otorongeluk. Een doode, een zwaargewonde. Gistermiddag om half vier vond bij ho tel „Oud-Leusden" te Amersfoort een ern stig motorongeluk plaats. De motorrij der J. v. d. V. uit Naarden en zijn duorij der J. M. M. uit Bussum vloog vermoede lijk ten gevolge van het slippen van hun motor tegen een boom met het noodlot tig gevolg, dat de duopassagier op slag gedood werd. De motorrijder, die zwaar werd gewond, is naar het ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is hopeloos. De heer M. was 25 jaar oud en ongehuwd De heer v. d. V. is 39 jaar oud en vader van vier kinderen. Vrachtauto tegen een tram gebotst Op den Beekschen straatweg bij Nijme gen kwam de vrachtauto van de frma E in botsing met de electrische tram der ge meente Nijmegen. De chauffeur zeide door de zon verblind te zijn en op de rails ge reden te hebben. De auto werd geheel ver nield. De chauffeur F. werd ernstig ge wond. Het voorbalcon der tram werd geheel in gedrukt. De auto is weggesleept. Autobotsing te Arnhem. Zaterdagmiddag had op den Amsher- damschen weg bij Arnhem een bot3ing plaats tusschen een luxe en een vrachtauto Een inzittende dame uit Bilthoven werd door de voorruit van den luxe wagen ge slingerd. Met een ernstige hersenschudding en snij wonden werd zij naar het Diacones- senhuis vervoerd. Onder een auto geraakt. Zaterdagmiddag had op den hoek van het Oosteinde en de Loolaan te Voorburg een tweede ongeluk plaats. Het 19-jaiige dienstmeisje S., uit Duitschland afkomstig, werd door een uato aangereden. In zorg- wekkenden toestand werd zij naar het zie kenhuis overgebracht. Door de tram gegrepen. Zaterdagmiddag te ongeveer halfdrie had te Voorburg een ernstig ongeluk plaats. De 76-jarige J. wilde op den Parkweg nabij de Loolaan de trambaan oversteken, waarbij hij door de blauwe tram werd gegrepen en zeer ernstig aan hoofd en armen gewond, j In zorgwekkenden toestand werd hij naar het St. Antoniushove-Ziekenhuis vervoerd Motorongeluk. Gisteravond te ongeveer 7 uur heeft op de brug over de Drentsche Aa te Zuid laren een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Met groote vaart reden een auto en een motorrijder uit tegengestelde rich ting op elkaar in. De voertuigen waren niet tijdig tot stilstand te brengen, zoo- dai een botsing plaats had, waarbij de motorrijder S. v .d. H. te Harderwijk zoo danig werd gewond dat bij ter verple ging in het Academisch Ziekenhuis te Groningen moest worden opgenomen. De duorijdster bleef ongedeerd, terwijl de inzittenden van de auto er met den schrik afkwamen. Auto tegen boom gebotst. In de gemeente Vries is gisternacht een auto, die met een vaart van 60 K M. reed in een bocht tegen een boom gebotst met het gevolg, dat de inzittende de 27-jarige J. S. B. zulke ernstige verwondingen op liep, dat hij, na te zijn overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen, is overleden. De beide andere inzittenden, de be stuurder H. M. en R. V. bekwamen niet noemenswaardige verwondingen. Auto op het trottoir. Zondagmiddag reed een auto door de Smalle Jansstraat te Arnhem. De chauf feur moest voor een tram naar links uit wijken en om enkele voetgangers, die plot seling den weg overstaken, te ontwijken, stuurde hij het trottoir op. Twee dames raakten tusschen de .auto en een winkel huis, waarvan een spiegelruit werd ver nield, beklemd en moesten naar het Ge meentelijk Ziekenhuis vervoerd worden. Hier bleek, dat mevr. S. een ernstige been wonde had bekomen en zij moest ter ver pleging worden opgenomen. De andere dame kon na verbonden te zijn naar huis worden gebracht. Door hollend paard gedood. Een tragisch ongeval met doodelijken afloop heeft gistermiddag om 3 uur plaats gehad voor den ingang van het kerkhof Obergum, gemeente Winsum. Een familie uit Groningen was per rij tuig aldaar aangekomen om een bezoek te brengen aan de graftombe van een over leden bloedverwant. Plotseling sloeg het paard op hol. De 26-jarige ongehuwde Zijl uit Groningen, wonende aan den Achter weg te Gronigen, trachtte het dier te grijpen, doch kwam ongelukkigerwijze on der den wagen terecht. De man werd ernstig verwond opgeno men. Dr. Brons kan slechts den dood con- stateeren. De overfge inzitenden liepen lichte verwondingen op. Aan de gevolgen overleden. Vrijdagavond is in Jiet ziekenhuis aan den Coolsingel te Botterdam overleden de j zeventien-jarige smidsjongen Huijsman, die i op den Rotterdamschendijk tusschen Schie dam en Rotterdam door een electrischen trein is aangereden, waardoor hij een zware hersenschudding kreeg. Man onder den trein geraakt en gedood. Gistermorgen had op het stationsem placement te Brummen een doodelijk on geluk plaats. De heer M. geraakte bij het passeeren van den trein, die tegen 11 uur naar Arnhem vertrekt, onder den laatsten wagen, met het gevolg dat e dood onmid dellijk intrad. „De Crt." Lijk in een sloot gevonden. Zaterdagmiddag is in een sloot op de grens der gemeenten Kuurlo en Zelhem het lijk gevonden van den 30-jarigen landbuu wer G H. De man had een schot in bot I hoofd. Men vermoedt een ongeluk. De man was gehuwd en vader van twee kinderen INBRAKEN EN DIEFSTALLEN. Brutale inbraak te Eindhoven. Zaterdagnacht is een brutale inbraak ge pleegd bij de firnïa De Haan aan de Kerk straat te Eindhoven. De dader had zich langs de achterzijde van het pand van de Hooghuisstraat af toegang verschaft tot het kantoor, waar hij alles onderstboven haalde. Daarna wist hij na verbreking van enkele ruiten den winkel te bereiken, waaruit hij de kassa wegsleepte, naar de binnenplaats bracht en er een bedrag van f 10 uithaalde. Blijkbaar met dezen buit niet tevreden, begaf hij zich naar de slaap kamer der bewoners; deze werden door hot gestommel wakker en riepen om hulp De inbreker nam de vlucht, doch werd achier- haald door twee politie-agenten. Toen zij hem opbrachten naar het politiebureau, hoorden zij onderweg opnieuw hulpgeroep. Meenende dat het van de woning afkom stig was, waar de inbraak was gepleegd, keerde een der agenten terug. Van doze gelegenheid maakte de arrestant gebruik door den anaeren agent een stomp tegen de borst te geven, waardoor deze struikelde over zijn fiets, en de inbreker de vlucht nam. Hij werd door eenige agenten achter volgd, waarbij van vuurwapenen werd ge bruik gemaakt, doch men slaagde er met in den vluchteling te achterhalen. Juweelen gestolen te Maastricht. De recherche te Maastricht heeft in sa menwerking met de politie te Aken gear resteerd den Duitscher R., die ten naueele van een patissier te Maastricht enkele ju weelen, waaronder ringen en sierspelden, had gestolen, ter waarde van 600. De sieraden zijn te Aken op een bank van leening teruggevonden. Brutale diefstal in Haagsche juweiierszaak. In de juwelierszaak van den heer Louis Biesaart, aan de Hobbemastraat No. IS te 's-Uravenhage, hebben gisternacht om streeks halt vijf een of meer dieven door verbreking met steenen van een spiegel ruit een honderdtal gouden ringen gestolen ter waarde van 1300. Buren hoorden hel glas rinkelen en waarschuwden den juwe lier, die achter zirn zaak sliep, doch niets had gehoord. Het Dleek, dat de dieven uit de etalagekast vier plateaux met ringen hadden meegenomen. In hun haast hebben zij nog een handvol gouden ringen in de Hobbemastraat laten vallen, waar men zo later vond. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in, doeh van de daders is tot heden nog geen spoor gevonden. Voor den juwelier is het een leelijke schadepost, daar hij niet tegen diefstal is verzekerd. Inbraak in hotel Hamciorff. De directeur van hotel Hamdorff te La ren, za.g, toen hij zich Zaterdagnacht ter ruste wilde begeven,-*lieht branden in het kantoor. Daar hij dit kort tevoren had uit gedraaid, ging hij poolshoogte nemen. Hij trof bij het schrijibure-au een jongmensen, in wien hij iemand herkende, dien hij we gens wanbetaling en wangedrag de vorige week na herhaalde waarschuwingen den toegang tot danstuin en café had ontzegd. „Ik zoek u juist om u eens te spreken, waarom ik hier niet meer mag dansen". „A ja", zei de heer Buurke lakoniek, „en nu zoekt u mij in dat laadje, dat u net hebt opengetrokken". „Nou, ik dacht, u zou wel op kantoor zijn en anders kon ik wel even wachten, miar ik zal maar eens een anderen keer terug komen". „Hoelernaal niet noodig, u bent toch hiei, dus we kunnen best rustig praten, ik zal ei nog iemand bijhalen, ook voor de gezellig heid", vond de hotelier, terwijl hij met eer. hand naar de telefoon greep en met de an dere het jongmensch het ontkomen wilde beletten. „Geen politie", riep de late bezoeker en er ontstond een worsteling, waardoor een huisgenoot ter plaatse kwam, die de poli tie opbelde. Inmiddels legde de heer B. het jong- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 30 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje door pastoor Per- quin. 12.00 Politieber. 12.151.45 Concert KRO.trio. o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.452.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.003.30 Gramofoonplaten. 4.004.30 Vervolg Gramofoonpl. 4.306.30 Concert KRO Kunsten^emble o. I. v. P. Lustenhouwer. 6.30 Verbondskwartiertje. 6.45 Gramofoonpl. 7.00 Prof. C. C. Berg: „Het jongeren-pro bleem in Insulinde". 7.30 Politieber. 7.45 Aansl. met het Stadstheater te Aken. Opera „Die Kóningin von Seba" van Gold- mark In de pauze „Familie Speenhoff" C.a. 9 00 Var Dias. II.0012.00 Gramofoonpl. (Dans). Hilversum, 298 M. (Uitsl. AVRO-pitzending). 8.0010.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15. Gramofoonpl. 10.3011.00 H. H. Felderhof leest „Mijnheer Focus als Hypnotiseur" van F. de Sinclair. 11.0012.30 Concert AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld. 12.302.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Bob Scholte (refreinzang). 2.002.30 Kees van Bruggen: „De psycho logie van het reizen". 3.004.00 Knipcursus. 4.00 Gramofoonpl. 4.305.30 Kinderuurtje. 5.306.15 Gramofoonpl. 6.15—6.45 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. 6.457.00 Gramofoonpl. 7.00 Willem Andriessen: „Stijlovereenkom sten tusschen Bach en Beethoven (II)." 7.308.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 8.008.20 W. P. F. van Deventer: Bad plaatsen". 8.209.15 Vervolg concert. 9.159.30 Optreden van de Terek-Kozak- ken. 9.3010.00 Omroeporkest (vervolg). 10.00 Vaz Dias. 10.1010.30 Vervolg Terek-Kozakken. 10.3011.15 „Zijn goede naam", dramati sche schets van John Galsworthy. 11.1512.20 Gramofoonpl. Daventry, 15544 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. mensch uit, dat deze er met een pak slaag afgekomért "zoii zijn, indien zijn gedrag van de laatste weken geen aanleiding was ge weest om de justitie naar een middel ter verbetering te doen zoeken. Het jong mensch, dat te Hilversum woont, is thans in het Huis van Bewaring te Amsterdam ingesloten, bericht „Het Volk". De moord te Rotterdam. De 23-jarige G M. uit Üss, die in hooger beroep voor het Gerechtshof te 's-Graven hage is veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf wegens doodslag onder verzwa rende omstandigheden,gepleegd op zijn schoonzuster in de Willebrordusstraat te Rotterdam, is Vrijdag overgebracht van het Huis van Bewaring te 's Gravenhage, naar de strafgevangenis te Leeuwarden. Samenspraak. Kleine Jan kijkt met zijn Moeder naar den vliegenier, die P.e.r.s.i.l met rook-let- ters aan den hemel schrijft en vraagt: 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. I.20 Orkestconcert. 2.15 Televisie. 2.252.50 Gramofoonpl. 3.454.00 Toespraak door Stanley Baldwin 4.20 Concert. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Cricketmatch EngelandNieuw Zee land. 7.05 Pianospel. 7.207.40 Lezingen. 8.05 „Midsummer Madness". Hoorspel var C Bax. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Concert. II.0012.20 Dansmuziek. L a n g e n b erg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3511,15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Concert. Vrouwenkoor met bege leiding van fluit en viool. 8.20 „Orpheus und Eurydlke". Opera van C W. Gluck. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.20 Orkestconcert. 8.208.40 Duetten voor cello. 8.5011.20 c.a. „Min Söster og Jeg". Blij spel van Berr en Verneuil. Muziek van dr R Benatzky. II.3512.50 Dansmuziek Brussel 508 5 en 338 2 M. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert, zang en declamatie. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 9.20 Orkestconcert en zang. „Radio Paria" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 8.20 Liederen-voordracht en gramofoonpl. Zeesen, 1635 M. Ca. 7.00 Gramofoonpl. 10.3012.50 Lezingen. 12.50 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.05 Lezingen. 8.05 Met de microfoon door de stad Stettin 9.35 Vroolijke avond uit Weenen. 10.35 Berichten. Daarna vervolg uitzending uit Weenen. Examsn gedaan en raiie'lii ges2aagd Kennis voldoende, fcaar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig .yijnhardt'flZenuwtablettcn gebruikt? Hierdoo/blijft men kalm en helder van geest. Ze irijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. 6439 „Mammie, wat is dat?" Moeder vertelt hem, dat het letters zijn uit rook en dat de rook uit een vliegmachine komt. Jantje is tevredengesteld, maar op weg naar huis houdt hem de kwestie toch nog ge ducht bezig en hij vraagt weer: „Kan Opa dat ook met zijn pijp doen?". Antwoord: „Neen, Opa kan toch niet vliegen". Jan tje: „Kan Oom Piet dat dan doen?" Moe der: „Neen, Oom Piet kan ook niet vlie gen". En Jantje antwoordt weer: „Toci: wel Mammie, Oom Piet kan wel vliegen; Opa heeft gezegd, wanneer Oom Piet weer geld van hem wil hebben, dan vliegt ie eruit". FEUU.I.ETON door ARTHUR APPLIN. Hij verliet de eetkaaner, de deur ach ter zich sluitend. Marjorie leunde tegen den deurpost. Rupert keek de kamer rond, liep naar de deur van den wintertuin en deed deze op slot. De gordijnen sloot hij dichter. Hij nam de flesch, waarin nog wat whisky was, alsof hij dit boetje nog op wilde drinken, doch hij bedacht zich en zette haar weer op tafel. Hij trachtte een naar malen iets te zeggn, doch hij kon niet. Ga zitten, Rupert, zei Marjorie, die 'ich inspande om op gewonen toon weer iets te zeggen. Je bent zeker erg moe? Hij knikte, doch bleef staan. Jim bleef langen tijd weg. Nu en dan schrokken broeder en zuster op, door geluiden, waaraan ze onder normale omstandigheden seen aandacht zouden hebben geschonken. Vroeger gingen ze geheel in elkander op; doch nu stond tusschen hen een derde, die het leven van Rupert in zijn handen had. Eindelijk verbrak Rupert de stilte. Ik ïoud het hier niet langer uit, Marjorie •naak de deur open en laat me gaan. Ik eisch te veel. Laat me gaan om m'n ge 'uk buiten te beproeven. Ze schudde van neen. Wacht. Eindelijk kwam Jim terug. Hij liet de eur open staan en gaf Rupert een wenk. Volg me. Dc gevangene keek hem aan. Vragen werden er niet gesteld. Op de teenen liep hij door de eetkamer, terwijl hij z'n adem inhield. Zijn gelaatsuitdrukking' en zijn be wegingen waren die van 'n opgejaagd beest. De deur werd gesloten en Marjorie be vond zich alleen in de eetzaal. Een uur was reeds voorbij, doch ze had geen besef van den tijdze staarde in het haardvuur. Toen Jim haar omhelsde, werd ze zich weer van de werkelijkheid bewust. M'n vader lean ieder oogenblik terug komen, zei hij. Ze hoorde, dat z'n stem anders was dan vroeger: er sprak vrees uit. Was dit de stem van Jim? Je zult dus moeten vertekken. Doch voor je vertrekt, moet ik je eerst vertellen, wat ik heb ge daan en wat ik hoop te kunnen doen. Luis ter, Marjorie en onthoudt goed alles, wal ik je nu zeggen ga. Ik luister, Jim. Je weet, waar m'n werkkamer ligt aan den achterkant van het huis, juist be neden m'n slaapkamer. Dit stuk werd voor mij aangebouwd, even voor ik bij het Ko ninklijk Vliegcorps dienst nam. Beneden i? een kelder, dien ik als bergplaats voo: gereedschappen, machine-onderdeele' benzine en dergelijke gebruik. Wat mat' riaal, dat ik voor m'n proeven noodig he' ligt daar ook opgestapeld bovendien sta er ook nog een kacheltje. De ingang na m'n werkkamer is altijd afgesloten, terv de toegang tot dien kelder ook steeds do mij wordt afgesloten en gegrendeld. Ik hc je broer in den kelder verborgen. Bink- m'n hond, slaapt altijd in *de werkkame Hij kent Rupert nog van vroeger en was heel vlug goede maatjes met hem. Als er '■•m v« s RAfrgfe-sU rilwn komen, dan zorgt Biaks er wel voor, dat-ie niet dichterbij komt. Ik heb Rupert van kleeren doen verwisselen en van proviand voorzien voor vier en twintig uren, als 't moet. Doorgaans breng ik een halven dag door in mijn werkkamer, zoodat hij zich niet zoo alleen zal gevoelen. Nu moeten er op z'n min6t twee of drie weken verloopen voor we kunnen denken aan een definitie ve ontsnapping, want z'n uiterlijk moot ge heel veranderen.... dat kan precies. Hij wachtte even. Marjorie zei niets, zc rilde. Ik heb ook gedacht aan den te volgen weg. Het lijkt mij de eenige ofschoon uiterst gevaarlijke oplossing. Ik zal je even m'n plan uitleggen, voor 't geval zi^h wel licht geen geschikte gelegenheid hiervoor meer mocht voordoen. We hebben je hulp wellicht nog noodig. Over een week of drie moet ik een speciale vlucht maken - een lange-afstands vlucht van Netheravon naar Plymouth ik moet daarbij een passagier meenemen. De afstand is echter niet zóó ver, dat de publieke aandacht op mij zal worden gevestigd. Ik vlieg een nieuwe machine in en neem tegelijkertijo een proef met een kleine uitvinding, die. als ze goede resultaten oplevert, door de regeering zal worden aangekocht. Tot op ekere hoogte is dus geheimhouding ver leerd. Ik ben vrij in het nemen van be- alde maatregelen, die ik noodig achl raag zelf m'n koers bepalen, enzoovoort. heb zoo gedacht: Rupert zal m'n pas gier zijn Als ik hem maar ergens kan pikken en naar Plymouth brengen, dan eeft hij een behoorlijke kans, misschien zelfs een zeer goede kans om weer vrij man te zijn. We mogen van geluk spre- we beiden iederen vierkanten me ter grond van Dartmoor door en door ken- Een eendekker trekt niet meer zoo erg de aandacht als vroeger en daar het pu bliek toch niets weet aangaande de vlucht, noch de richting, die ik insla, kan ik het wel zóó regelen, dat ik over het wildste gedeelte van Dartmoor vlieg. Oran mere Pool bijvoorbeeld, ongemerkt land en Rupert van daaruit meeneem.... Nu niets meer zeggen, lieveling, en ga nu naar huis. Voor geval je zoudb worden onder vraagd, bedenk je dan geen oogenblik en zeg ronduit, dat je vanvond hier op het kasteel geweest bent. Verberg niets be halve dan het feit, dat je Rupert hier ont moet hebt en hij hier verborgen is. Je droefheid is in ieder geval niet geveinsd. Want denk er aan, dat Blaekthorn-Farm dag en nacht, zeker voorloopig, zal wor den bewaakt. Jij en je vader zullen wor den bespied, gevolgd, doch dit mag voor jou geen reden zijn om niet hierheen te komen als je me spreken moet. Onze ver loving maak ik eerst bekend als ik weet, dat Rupert volkomen veilig is, want we moeten toch nog altijd rekening houden met mogelijk onraad. Hij begeleidde haar to de voordeur. Wel ie rusten, liefste. God zegen je! God zegen je, zei ze zacht. Het is misschien niet mooi van me, dat ik het je vraag, juist nu; doch wil je me zeggen of je nog evencveel van me houdt? Ik heb het onmogelijke van je gevraagdzul je me nu niet haten als je tot de ontdekking komt, wat ik je feitelijk gevraagd heb en w a t je voor me hebt gedaan Hij dwong haar hem recht in de oogen te zien. Hij glimlachte. Voor ik het deed, wist ik heel goed w a t het beteekende Het is iets zeer ernstigs. Het heeft vol gens mij veel weg van een oorlogstoe stand, dat is alles. Ik houd, minstens evenveel van je als voorheenHij ein digde z'n zin met een zoen. Marjorie verliet het kasteel door de tuinpoort. Daar namen ze afscheid van elkander ze spraken hard-op, om geen afgwaan te wekken. Hij wachtte nog even tot haar gestalte in de duisternis van den acht had opgelost. De mist was geheel opgetrokken. Mil lioenen sterren fonkelden aan den hemel Een uil liet 'n klagend geluid hooren. In de vallei hoorde men de Eest-Dart het eeuwig bakkebelend lied zingen op haar weg naar do zee. Jim keck naar de sterren. Hij lachte. Het was toch wel goed soldaat te zijn on te kunnen vochten, doch beter was 't man te zijn en lief te hebben. HOOFDSTUK XXI. Gereed voor 'n vliegtocht. Marjorie had alle reden om dankbaar t« zijn voor den roem, waarin Blackthorn Farm zich thans mocht verheugen, dank zi de gebeurtenissen van de laatste maan den: de ontdekking van pek-ert-s in de oude tinmijn en de hoop, neergeleg in het rapport van den deskundige, dat naar alle waarschijnlijkheid radium zou kunnen worden gewonnen. De geheele streek ver keerde in een te opgewonden stemming door deze mededeeling, ofschoon men er toch ietwat sceptisch tegenover bleef staan om nog 'n bijzondere belangstelli-** te kunnen koesten voor de ontsnapping v de twee gevangenen. (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9