LUCHTVAART UIT DE OMGEVING Door de/zpn - verbrande huidj, FTOOLj! UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 29 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 algemeene bepalingen, in de begrooting 1930 opgenomen, van kracht blijven. 7. Eenspannen, luxe tuigpaard, beneden 1.55 M. 8. Schoonste rijpaard. Voorkeuring vol gens art. 29 van het Centraal Comité in den voormiddag om 10 uur. A. licht ge wicht; B. zwaar gewicht. 9. Eenspan fokmerriën, type landbouw- tuigpaard, toebehoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw is; dekbewijs overleggen. Eerste prijswinners 1929 1930 uitgesloten. 10. Eenspannen, luxe tuigpaard, open klasse. 1.55 M. en daarboven. 11. Eenspannen fokmerriën van de jaren 1929 en 1930 en eerste en tweede prijswin ners van no. 9 (verplichtend). 12. Championaat tusschen de prijswin ners van de nummers 2, 7 en 10. Eerste prijswinners zijn verplicht in dit nummer uit te komen. 13. Tweespannen landbouw-tuigpa&rden, voor luxe rijtuig. 14. Opmarsch van alle landelijke ruiters en prijsuitreiking der dressuurproef voor afdeolingen met pararadc. Gevraagd wordt programma 1931 (W. V. pt. 86). Voorkeuring op 15 Juli 1931, des morgens te 10.30 uur op het concours-terrein. 15. Tweespannen luxe tuigpaard, open klas, boven 1.50 M. 16. Groote historische quadrille van 1S31. 17. Tandems. 18. Sprinconcours. E. voor paarden le, 2<j, 3e en 4e klas met handicap; bij bui- tenlandsche deelneming vervalt de handi cap. SCHIETEN R. K. Schietvereenigirvg „Excelsior". Ter gelegenheid van het 3-jarig bestaan in Aug. a.s., houdt bovengenoemde Sclnet- vereeniging gedurende de maand Juli op de gewone schietavonden een onderlinge wedstrijd. Hiervoor zijn reeds mooie prijzen be schikbaar gesteld. Er wordt geschoten: Personeele baan, Vrij' baan, Gelukshaan en om den wissel beker. Houder van den beker is de heer v. cl. Drift. Het bestuur noodigt alle leden uit om aan dezen wedstrijd deel te nemen. De schutters zijn in klassen ingedeeld, zoodat voor elk een kans bestaat een prijs je te winnen. Het bestuur rekent op aller opkomst Nieuwe leden kunnen zich opgeven eiken Donderdagavond van 810 uur, Kegelbaan den Burcht of bij den secretaris, Witte Singel 100. DE „GRAF ZEPPELIN" Onderzoekingstocht in het Noorden. Nu de tocht van de „Graf Zeppelin" naar de Noordpool dit jaar niet doorgaat zal het luchtschip de volgende maand een onderzoe kingstocht naar Noordelijke streken onderne- De financiering van dezen tocht, die groote kcsten vergt, is nu opgelost. Men beschikt ten eerste over de middelen, door Hearst ter beschikking gesteld, welke niet terugbetaald hoeven te worden. Verder nemen Duitsche dagbladondernemingen en an dere belangstellenden aan de onkosten van den tocht deel. De Russische ijsbreker „Malygin", die tot taak heeft naar eventueele resten van de red dingsexpeditie van Amundsen te zoeken, zal op Frans Jozefsland een ontmoeting met de „Graf Zeppelin" plaats hebben en post uit wisselen. Waarschijnlijk zal de Zeppelin op 20 Juli uit Friedrichshafen vertrekken, Te Berlijn wordt een tusschenlanding gemaakt, om de Duitsche deelnemers aan boord te nemen. Daarna gaat men naar Petersburg. Hier ko men de Russische deelnemers aan boord en wordt de noodige brandstof ingenomen. Van Petersburg uit wordt dan de eigenlijke tocht ondernomen, die 5 a 6 dagen zal duren. Onderweg zullen cartografische opnamen en geografische en meteorologische metingen ge daan worden. Voor zoover reeds vaststaat, zullen van Duitschen kant een meteoroloog en 2 land meters, van Russischen kant 2 geografen en een meteoroloog en voorts een Zweedsche aardmagneticus aan de expeditie deelnemen. Voor dezen tocht zullen in de „Graf Zep pelin" eenige installaties worden aangebracht i voor de wetenschappelijke instrumenten. De pooluitrusting wordt reeds te Friedrichshafen aan boord genomen. Post en Gatty in Oost-Siberië De beide Amerikaansche vliegers Post en Gatty zijn gisteren te Chabarowsk (Oost-Sibe rië) geland. Vermoedelijk zouden zij reeds he denochtend opnieuw starten. VOORHOUT Personalia. Mej. N. H. M. Bots, alhier, is te Veghel geslaagd voor de L. O. akte voor onderwijzeres. Zij werd opgeleleid door de kweekschool voor onderwijzeressen van de zusters van Liefde te Veghel. Tot onderwijzeres aan de R.K, meisjes school alhier is benoemd mej. N. H. M. Bots, alhier, met ingang van 1 Juni a.s. Collecte. B. en W. dezer gemeente heb ben aan het bestuur van Herw, Levenskracht vergunning verleend tot het houden van een bloempjesdag op 19 Juli a.s. Geboren: Franciscus Johannes z. van P. A van Werkhoven en W. C. Fr. nek Elisa- ebth Wilhelmina Maria d. van P. A. van Rey- jen en E. A. Cuelenaere. Ondertrouwd: C. Koppe 29 j. en C. A. van Werkhoven 28 j. Getrouwd: H. L. Lindeboom en A. J. Kiebert. Gevestigd: H. Diemei uit Noordwijk A Dercks uit Cranenburg A. P. L. M. Hart- mans uit Nijmegen Th. A. Zijlstra uit Deur- ne N. H. M. Bots uit Veghel C. G. Voorn uit Veghel. Vertrokken: J. Straathof naar Leider dorp A. Besseling naar Venhuizen H. Verburgt naar Castricum M. H. van der Poll naar Hillegom P. E. Werkhoven naar Baarle-Nassau Th. H. van der Zijden naar Leiden J. G. Geerits naar Blerick J. A. C Overgaag naar Rotterdam P. P van den Burg naar Oegstgeest A. R. van Steijn naar Hillegom J. C. H. W. Tromp naar Aalst. ALKEMADE. Verkiezing gemeenteraad. Vrijdagmorgen heeft hel Centraal Stembureau de uitslag van de verkiezing voor de leden van den Raad vastgesteld. De toewijzing der zetels is ge schied als volgt: Uitgebracht werden in totaal 2196 geldige stemmen. De kiesdeeler bedroeg dus 2196: 13 is 168 12/13. 75 hiervan is 126 9/13. Eerste verdeeling: lijst I (C. Bontje):: 168 stemmen, 0 zetels, overschot 168; lijst II (J. S Pennings): 282 st., 1 zetel, overschot 113 1/13; lijst III (G. H. Rotteveel): 150 st„ 0 zetels, overschot 150; lijst IV (P. de Jong): 873 st., 5 zetels, overschot 28 5/13; lijst V |P. J Heemskerk): 311 st., 1 zetel, overschot 142 1/13; lijst VI (J. N. Los): 227 st., 1 zetel, overschot 581/13; lijst VII (J. Verwey): 185 st., 1 zetel, overschot 16 1/13. Bij de eerste verdeeling zijn dus toegekend 9 zetels. Blijven nog te verdeelen 4 plaatsen. Tweede verdeeling. Bij deze verdeeling blij ven buiten beschouwing de lijsten Los en Ver wey, daar zij na toekenning van een zetel geen 75 van den kiesdeeler per toegekende plaats behalen. De overblijvende plaatsen worden toege kend aan de lijsten met de grootste over schotten, zijnde; lijst I, lijst III, lijst V en lijst II, elk een zetel Toegekend werden dus lijst I 1 zetel; lijst II: 2 zetels; lijst III: 1 zetel; lijst IV: 5 zetels: lijst V: 2 zetels; lijst VI: 1 zetel en lijst VII: 1 zetel. OEGSTGFEEST Oranjevereeniging. In het „Witte Huis" hield de Oranjevereeniging haar algemeene jaarvergadering, die slechts matig was be zocht, onder voorzitterschap van dr. D. Tim mermans. De welverzorgde notulen alsook het jaarverslag, voorgelezen door den secretaris, den heer van Noord, werden goedgekeurd. Door de heeren v. d. Velde en Bakker wer den vervolgens de bescheiden van den pen ningmeester nagezien en in orde bevonden. In komsten 2321.65, uitgaven 2200.18, batig saldo ƒ121.57. De voorz. stelde voor burgemeester van Ger- revink het beschermheerschap aan te bieden, hetwelk de vergadering met applaus goed keurde. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer Paardekooper, werd herbenoemd. Voor de bestaande bestuurs-vacature stelde het bestuur voor de heer H. E. v. d. Heide, die met 16 stemmen werd benoemd. De heer Kort- mann verwierf 6 stemmen en de heer C. Bak ker 2. Van verschillende sportvereenigingen was een schrijven ingekomen om ter gelegenheid van het oranjefeest sportdemonstratie en wed strijd te geven. Het bestuur stelde voor op deze verzoeken afwijzend te beschikken, wat met alg. stem men werd aangenomen. De a.s. feestviering ontlokte weinig bespre king, zoodat alles wel weer bij het oude zal blij'ven. De feestviering zal echter niet op 31 Augustus' worden gehouden, doch een paar dagen later Het bestuur bracht vervolgens dank aan het R.K. Kerkbestuur voor de gratis-beschikbaar stelling van het terrein en hoopte het sport veld dit jaar wederom voor de feestviering te mogen gebruiken Bij de rondvraag bracht de heer Bakker den voorz. dank voor alles wat hij reeds voor de vereeniging heeft gedaan. De heer J. v. d. Post miste op de convo catie rekening en verantwoording van den pen ningmeester. Men heeft nu wel gehoord van de kascommissie dat alles in orde is, doch spreker had gaarne eenige cijfers gehoord. Het bestuur zal met deze gemaakte opmer king rekening houden. Met een dankwoord aan de aanwezigen voor de aangename discussie sloot de voorz. de ver gadering STOMPWIJK Aanbesteding bankgebouw. Bij de gehou den aanbesteding van bankgebouw enz. voor rekening der Coop. Boerenleenbank alhier werden 17 inschrijvingsbiljetten ingeleverd. G. v. d. Haar, alhier, 13266; H. A. Smits, alhier, 13425; Van Wijk, Leidschendam: 13560; Haanegraaf en Verkerk, Den Haag, 14685; Niersman, Voorschoten, 14700; Groenewegen, Leidschendam, 14800; Beek man, Stompwijk, 14980; Kurvers, Den Haag, J 15057; Hilgersom Halverhout, Leidschendam ƒ15150; Ham, Voorburg, 15857; van Nes, Den Haag 16340; van Seventer, Den Haag, f 17284; Nieuwland, Den Haag, 17850; Van Rijn, Leidschendam, 17994; Geers, Voorburg 18000; v. Bohemen, Den Haag, 18125. KATWIJK AAN DEN RIJN Slagersvereeniging. De slagersvereeni- ging „Katwijk en Omstreken" hield haar jaarvergadering in „De Roskam". De opkomst was flink. Bijna alle leden waren aanwezig. verzacht en geneeSimen met Doos 'O.Tub.-SOct. Bj^potfrCPiogiau 6439 Voorzitter was de heer D. Driebergen, die de vergadering opende, waarna voorlezing volg de der notulen door den secretaris, den heer W Caspers, en van het jaarverslag dat niet onbelangrijk was. Ten opzichte van het huis houdelijke der vereeniging was het verslag optimistisch gesteld. Minder was zulks het geval aangaande het zakenleven. Het afgeloo- pen jaar was voor de slagers verre van-gunstig ook al stond sommig vee laag in prijs. Het vette vleesch of spek moest dikwijls voor lagen prijs verkocht worden. Aan de speksla gerij is dan ook niet verdiend. Aan een ver zoek van de Leidsche Slagersvereeniging om een gezamenlijke vetsmelterij te stichten zal worden voldaan. Bestuur en leden stonden hier sympathiek tegenover. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer C. Timmers herkozen terwijl in de plaats van den heer D. Drieber gen, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer J. Vooys. Uit het voltallig bestuur werd laatstge noemde tot voor?-*~~^ gekozen. Ook werd nog tot bestuurslid genozen de heer A. van Eyk. Uit het verslag over het assurantiefonds bleek, dat er waren geslacht in het afgeloo- pen jaar 1950 varkens. Voorgelezen werd het schrijven aan B. en W om verlaging van keurloonen, met het af wijkend antwoord hierop. Thans zal een re quest aan den Raad gericht worden Verschil lende raadsleden hebben medewerking toege zegd. Na rondvraag sloot de voorz. deze zeer ge animeerde vergadering. LISSE Feestavond voetbalvereeniging „Lisse". In aansluiting bij het verslag der gehouden feestelijkheden op het sportpark, willen wij thans nog verslag uitbrengen van den feest avond in het R.K. Bondsgebouw. Bij het bin nentreden van de zaal, konden we al spoedig opmerken, dat deze avond zou worden een gezellig „onder ons Vele genoodigden had den gehoor gegeven aan den oproep van het actieve voetbalbestuur en de groote zaal was ruim bezet. Onder de genoodigden merkten we op de dagelijksche besturen der R.K. stands organisaties met hun dames. Voorts waren aanwezig de trainers van R.K.V.V. „Lisse", Peer Krom en de Eng. trainer van R.C.H., beiden uit Haarlem. De voorz. opende dezen feestavond met een woord van welkom aan allen die ter feestver- gadering aanwezig waren. Vervolgens gaf spr. een kort resumé van de afgeloopen 10 jaren, waaruit blijkt, dat de vereen, een crisis heeft doorstaan, doch er thans weer boven op is. Een woord van dank werd aan allen gebracht die tot het welslagen van dezen sportmiddag hebben medegewerkt. De organisatie van dezen feestavond werd verder overgelaten aan de feestcommissie. Het strijkje „Sine Nomine" luisterde dezen avond met het vroolijke muziek op. Als hu morist was aangezocht den heer Bos uit Heem stede. Voorts werd door de feestcommissie 3 bloemenmanden aangeboden, n.l. aan den voorz., den secr. en den penningm. De humo rist droeg voor: „Ik woon op den hoek van de straat" en „Flauwe kul". Het applaus was een teeken, dat zijn voordracht zeer in den smaak viel. De heer P. Warmerdam bracht bij verhin dering van den geestel. adviseur de felicitaties over. Als „supporter" sprak spr. ook woorden van felicitatie. Wij hebben het wel en wee van de vereen, medegemaakt. Wij hopen dat onder technische leiding van uw trainer in het a.s. seizoen een elftal zal spelen, alle elf gelijk waardig. Een woord van dank bracht spr. aan de commissie, welke gezorgd heeft voor de mooie clubvlag, dezen middag aan de vereeni ging aangeboden. De voorz. van den R.K. Volksbond sprak woorden van gelukwensch en bracht dank voor de uitnoodiging, evenzoo de heer J. v. d. Voort, namens de R.K. Harmonie „Adolf Kolping". Vervolgens werd overgegaan tot de verloting van mooie prijzen, wat voor zeker een leuk idee was voor dezen avond. Hierna bleef men nog gezellig bijeen onder vroolijke muziek en luimige voordrachten. Inenting. Morgen is er op de gewone spreekuren bij de geneesheeren gelegenheid tot kostelooze in- en herinenting. De mandolineclub in een drijvende muziek tent. De mandolineclub „Sancta Lucia" hield Zaterdagavond in de Haven een gondel vaart. Eenige ervaren vrienden van het room- sche jeugdwerk hadden een gewone schuit om gebouwd in een Venetiaansche gondel en deze overdekt en vervolgens aan weerszijden een vijftiental lampions gehangen. Reeds te half 10 stond het aan weerszijden van de ruime Haven zwart van belangstellenden, wier ge duld echter op een harden proef werd gesteld, want het was zoo ongeveer half 11 toen de gondel, door een paar ervaren schippers voortbewogen, in de Haven verscheen. De le den der club zoowel dames als heeren waren dien avond voor het eerst in bijpassend cos- tuum. Het was werkelijk een leuk gezicht deze drijvende muziektent te zien varen! De burgemeester. Zondag 26 Juli zal de burgemeester, baron van Wijnbergen, offi cieel worden ontvangen door den R.K. Volks bond. Geboren: Theodorus Johannes z. van G. Meyer en C. M. Lamboo Matthias Gerar- dus z. van J. P. Bruynen en M. P. A. Ver- steegen. Bertus Adriaan z. van C. G. J. Stekkers en J. M. P. v. Wijnen Antoon Adriaan Petrus z. van P. Obdam en C. C. Grimbergen Maria Theresia Anna d. van F. J. van Rooyen en A. C. v. Riek. Ondertrouwd: K. A. Oppelaar en M. Ch Heuseveldt. Overleden: Lamberdina Beukers wed. van J. v. d. Spruit 67 j. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van burgemeester K. Brug vergadert de raad in openbare zit ting. Alle leden zijn aanwezig. Nadat de vergadering op gebruikelijke wijze is geopend, leest de secretaris de no tulen, welke worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat alle. bij de verkiezing gekozen raadsleden, de benoe ming hebben aangenomen. Thans worden de ingekomen stukken behandeld. 1. Een schrijven van gedeputeerde staten, waarin machtiging wordt verleend tot opne ming van kasgeld in rekening-courant, voor een tijdvak van drie maanden; 2. idem betreffende het gemeentelijk ver slag. B. en W. stellen voor, dit volgens de gewijzgide gemeentewet, n.l. om de 5 jaar in te zenden. Zoo besloten; 3. een bericht van de goedkeuring van de verordening op de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting; 4. idem van de verordening betreffende de classificatie dezer gemeente voor de hef fing der personeele belasting; 5. een adres van den Ned. Federatieven Bond van Arbeiders(sters) werkzaam in Fabrieken, waarin de aandacht wordt ge vestigd op de groote werkeloosheid en waarin om meerderen steun en meerdere werkgelegenheid in den winter voor werk- loozen wordt verzocht. B. en W. stellen voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen; hetwelk geschiedt; 6. een missive van gedeputeerde staten, waarin wordt medegeJecld, dat de bijdra ge dezer gemeente in de kosten van de keu ringsdienst van waren te Leiden voor 1931 is bepaald op 264.68; 7. een procesverbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat in kas is 2303 87; 8. een mededeeling van de Vereeniging voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekolo- niën, met een adres, waarin het jaarverslag aangeboden wordt en een verzoek om sub sidie van 0.75 per kind per dag wordt ver zocht. Omtrent dit laatste zal bij de behande ling der begrooting worden bes'ist. Hierna is aan do orde behandeling der gemeenschappelijke regeling met het ge meentebestuur van Zoeterwoude. Daar gebleken is, dat het schoolgeld voor de kinderen uit Zoeterwoude, die hier op de openbare lagere school worden toegelaten, te laag is, wordt het wenschelijk geacht met Zoeterwoude een nieuwe overeenkomst aan te gaan, welke om. inhoudt: kinderen uit Zoeterwoude worden toegelaten tot het L.O. alhier, voor zoover er, na plaatsing van al'e leerlingen uit Leiderdorp, gelegen heid bestaat; verder wordt in deze overeen komst de vergoeding en de regeling der ad ministratieven werkzaamheden vastgesteld. Deze regeling wordt goedgekeurd. Thans wordt voorgesteld over te gaan tot overname van een stukje grond 0.10, van de eigenaren der perceelen Hoofdstraat 23 tot 31 in het belang der wegenverbete ring. Dit voorstel wordt aangenomen. Een verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden om een subsidie groot ƒ74 24 te mogen ontvangen, wordt toege staan. Vervolgens worden eenige wijzigingen in de begrootingen 1930 en 1931 aangebracht. Na rondvraag sluit de Voorzitter de ver gadering. Aangereden. Zaterdagwerd de heer de L., toen hij de Van der Valkbouman- weg overstak, door een passeerende auto aangereden. Hij liep eenige verwondingen op, terwijl zijn spiksplinternieuwe fiets to taal werd vernield. Botsing. Zondagmiddag omstreeks 2 uur kwam op den hoek Julianastraat—Brug straat een uit de Julianastraat komende motorrijder aldaar in botsing met een auto, we'ke uit de Brugstraat kwam. De juffrouw, welke op de duo van het motorrijwiel was gezeten, liep daarbij een beenwonde op, ter wijl de motor aanzienlijk werd beschadigd. Personalia. Onze plaatsgenoot Mej. S. v. Leeuwen s'aagde voor het examen on derwijzeres. De heer C. Venuijt slaagde te Utrecht voor het eindexamen der Handelsschool al daar. onze plaatsgenoot de heer J. C Pauw werd benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Nieuwerkerk a. d. IJssel. Fiets gevonden. Door den winkelier v. d. L. werd aan het politiebureau een bij hem voor de étalage van zijn winkel in do Bruggestraat onbeheerd gevonden dames- rijwiel gedeponeerd. Inlichtingen hierom trent zijn te bekomen aan het politiebureau. Gboren: Emma Catharina d. van N. W. Schelingerhout en Fr. A M. Scheu- neman. Trijntje, d. van H. J. Barth en Adr. Vermeulen. Gerr.t, z. van G. van den Boom en A Valk. Evert Dirk, z. van D. Blom en G. J. de Bruin. Clasina, Jan netje, d. van C. Martens en Cl. Verkade. Ov erleden: Th. v. Leeuwen, echtgen. van Eliz. M. van den Berk 30 jaar. Ste ven de Borst, wed. v. Leentje Kok 77 jaar. Hartog Engelsman, echtg. van St. Ru bens 73 jaar. Getro.u wd: H. C. v. d. Spek 42 jaar en E. M. Ch. Schoonemeijer 42 jaar Jo hannes ten Hagen 27 jaar en N. de Graaf 25 jaar. Ingekomen vanUtrecht Gr. Bur ger, verpleegster. Rotterdam M. G. van Wijk, zonder. Amsterdam W. S. Schou ten, zondoi. Wassenaar W. van Leeuwen arbeider. Ter Aar J. Mesman d estb. Deventer Hermina G. Steenbergen, echtgen. van J. C. de Vries. Rijswijk J. van Zwie- ten en gezin fabrieksarbeider. Vertrokken: naar Hifegom J. Markman. Tiel C. F. Braster. Leiden N. Lr van de Lieden. - Noordwijk J. Na- ber. Gieten N J de Hey. Alkemade A. Straathof. Bodeg'aven J. Zieltjes. Ter Aar J Stehngwerr en gezin. Am- rteMam Gr. C. Wou hius - Tholen M. A. Jansen? en gezin. Groningen W. v. d. K O'. Lisse X, cte Giaal Breda J. I. J. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dubbele aanrijding. De motorrijder J. B. nam Zaterdag bij het inrijden van de Brugstraat zijn bocht to groot. Hierdoor reed hij bij het trottoir op en, nadat hij eerst een afvoerbuis van een perceel had afgereden, botste hij enkele meters verder op een vouwwagentje, waarin een 1 1/2 ja rig kind was gezeten Het kind kwam er wonderlijk genoeg zonder letsel af. Een tweetal begeleidende me sjes van de familie U. en v. D. liepen lichte blessuren op. De politie zal tegen B. procesverbaal op maken. WOERDEN. BOTSING MET EEN TOURING-CAR. Twee zwaar- en vijf lichtgewonden. Gisteravond omstreeks half negen had op de Leidsche Straatweg onder de ge meente Rietveld een ernstig auto-ongeluk plaats. Ter hoogte van de ho.stzageri; van v. Vliet reed een touring-car met een 25- tal inzittenden in de richting Bodegraven. Een luxe-auto die ook in deze richting reed, passeerde de touring-car juist toen van de tegenovergestelde kant een ande re luxe-auto nabij was gekomen. De eer ster haalde nu plotseling te veel naar rechts uit en botste met geweldige vaart tegen de touring car op, waardoor beiden in een sloot terecht kwamen. Ondor de in- zitenden ontstond een geweldige paniek, waar ook de touring car in brand raakte, welke echter spoedig gebluscht werd. Met behulp van toegeschoten voorbijgangers en automobilisten kon men spoedig de red dende hand bieden. Van de inzittemen der touring-car, waaronder ook veel kinderen, werden een kind en een vrouw tamelijk ernstig gewond. Het kind bekwam een beenbreuk, de vrouw werd aan het hoofd gewond. De anderen uit deze ear kwamen er betrekkelijk goed af. De vijf inzitenden der luxe-auto varen allen door glasscherven niet ernstig ge wond en werden per auto naar het zieken huis te Woerden vervoerd. Het ongeluk bracht een heele conster natie teweeg in de omgeving. De gemeen te-veldwachter, die spoedig ter plaatse was, regelde het drukken verkeer. De namen der gewonden kon men ons nog niet mededeelen. De kapeaan van Bodegraven had zich direct naar de plaats van het ongeluk be geven ,doch de zwaar gewonden waren reeds vervoerd. BODEGRAVEN. Uitvoering Kath. Turnclub E. S. T. 0. Zondagmiddag 2 uur gaf de R. K. Turn club E. S. T. O. haar eerste groote open luchtuitvoering onder leiding van don heer C. J. Helmond uit Gouda en opgeluisterd door muziek van een Beiersche kapel on der Ludwig Wendel. Bij den aanvang was reeds een vrij tal rijk publiek aanwezig. Ook de ZeerEerw. heer Pastoor en Kapelaan v. Kessel, en de heer A. J. Hoogendijk, wethouder van Zwammerdam waren tegenwoordig. Onder de heerlijke toonen der muziek, (dat nummer was aan de Duitschers wel toevertrouwd!) kwamen de leden het veld opgemarcheerd en na den aanwezigen een turngroet gebracht te hebben, werd begon nen met de gezamelijke vrije oefeningen, die heel vlot werden uitgevoerd. Vervolgens toonden zij hun kunnen op de brug. De ad spiranten gaven vlag- oefeningen te zien en de grootere halter oefeningen. Onderwijl gaven de heeren vrije brug- en rekoefeningen. De heer Helmond heeft, niettegenstaan de de vereeniging nog zeer jong is, laten zien, dat de leden vlug en lenig kunnen werken en de grooten bchceveri voor de beste turners niet onder te doen. Een drietal keurige standen werden te vens nog voor de pauze gegeven. Een luid applaus van alle aanwezigen bewees, dat allen zeer voldaan waren over hetgeen hun geboden werd. Na de pauze begonnnen de verschillen de wedstrijden, die keurig en ordelijk ver liepen. De onderstaande leden behaalden daarop prijzen: Adspiranten, hardloopen: 1. P. van Nie- kerk, 2. W. v. d. Heijden, 3. W. Hooge- veen, 4. R. Ranke, 5. W. Kuijpers, 6. J. Rietveld. Adspiranten hoogspringen: 1. W. Hooge- veen, 2. P. de Groot, 3. K. van Niekerk, 4. G de Wit en 5 J. Duits. Dito verspringen: 1. K. van Niekerk, 2. W. v. d. Heijden, 3. J. Duits, 4. V. Kauling, 5. P. de Groot, 6. A. de Groot. Senioren verspringen: 1. A. v. d. Heij den, 2. B. Verlann, 3. K v. d. Heijden, G. v. d. Meer, 5. N. van Niekerk, 6. W. Veo- lenturf. dito kogelstooten1. K. v. d. He': V;i. G. van der Meer, 3. C. Kuijper, 4. A. v. d. Heijden, 5. B. Verlaan, 6. H. v. d. Heijden. dito hoogspringen: 1. P. Bakker, 2. A. v. d. Heijden, 3. N. van Niekerk, 4. O. de Groot, 5. H. v. d. Heijden. dito hardloopen: 1. A. v. d. Heijden, 2. B. Verlaan, 3. H v. <1. Heiver. j. Knij pers. 5. K. v. d. Heijden, (i P. Bakker. Vierkamp: 1. A. v. d. Heiidon, 2. K. v. -1. Hei'cVn. 3. P. Bakker, 4. rt Vo-d n. 5. N. van Niekerk, 6. H. v. d. Heijden, 7. C. de Groot. De heer A. v. d. Heiiden behaalde voor de meeste pnnten gezamenlijk gewonnen den wisselbeker. De estafette 4 x ion M. tusschen E. S. T. O. P 'loT-nven en Horru'e<s werd door eerstgenoemde glansrijk gewonnen. Na afloop sprak de we'eerw. kapelaan een woordje van dank en aanmoediging en werd aan den leider een bloemenmand ge schonken.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7