MAANDAG 29 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereen. „St. Bemardus". Zondag is het voor de spelers van „St. Barnardus ondanks het warme weer een drukke voetbaldag geweest, daar twee elftallen der Sportvereeniging ïcijlingen een bezoek kwamen brengen om op vriend schappelijke wijze respectievelijk tegen het eerste en tweede elftal te kampen. Te circa 1 uur kwamen in het veld ge combineerd Teijlingen III tegen V. V. B. II, eveneens in combinatie. Daar deze beide elftallen in sterkte vrijwel gelijk stonden, was het technische spel der Teij- lingers wat betreft het samenspelen veel beter dan bij V. V. B. Deze wedstrijd welke gespeeld werd onder leiding van den heer J. Jansen, kwam tot een einde met gelijk spel (22) Hoewel Teijlingen wel een doel punt meer verdiend had. Te 3 uur kwamen in het veld Teijlingen I gecombineerd, tegen V. V. B. ook even eens in combinatie. In dezen wedstrijd kwam ook weder duidelijk naar voren, het gebrek aan samenspel bij V. V. B., hetwelk bij Teijlingen in goede conditie was. Deze wedstrijd kwam tot een einde met een o\ erwinning van 51 in het voordeel van Teijlingen. Voor deze wedstrijden was door V. V. B. een medaille, en door den heer van der Voort eveneens een medail le uitgeloofd, welke na afloop ten huize van den heer Van der Voort, onder een toepasselijk woord van den voorzitter van St. Bernardus aan de respectievelijke aan voerders der beide elftallen werden uitge reikt. De donateurs worden er bij deze op ge wezen dat zij in het vervolg voor de goede gang van zaken in het bezit moeten zijn van een doneteurskaart. en deze moeten toerei wanneer ze een bezoek brengen op het terrein. R. K. S. V. S. N. A. (Stompwijk). S. N. A. 1 ging naar Rotterdam, om voor ue Lemr seriewetistrijücn te gaan spe len tegen S. D. i uit Den Haag. Deze ploeg was in het atgeioopeu seizoen kam pioen in haar aldeenng. levens waren zij niet succes door haar promotiewedstrijden gekomen. Toch wisten onze jongens dezen weastrijd uit het vuur te steepen en dit succes is alieen te danken aan de training, die onze jongens de laatste weken hebben gehad. Daarom kunnen wij onze leden niet genoeg voorhouden om de trainingsavon den bij te wonen. Over den wedstrijd het volgende: S. N. A. wint den opgooi en speelt het eerst tegen wind en zon in. Al heel gauw is het te zien dat S. D. S. ons verre de baas is en de verdediging wordt geheel in gesloten. Er hangt een doelpunt in de lucht voor S. D. S. Toch is er 20 minuten gespeeld als de 8. N. A. rechtshalf in eigen doel werkt. Rust breekt aan met 10 voor S. D. 8. Direct na de rust vergroot Sè D. 8. haar voorsprong uit een mooie aanval (20). Dan wordt afgetrapt, de S. N. A.-linksbui- nen krijgt den bal mooi toegespeeld, een snelle ren besluit hij met een mooi schot, dat doel treft. (21)'. Dan gaat 8. D. 8. in zien, dat het zoo niet gaat en zij gooien er een schepje op. Zij ondernemen werke lijk mooie aanvallen. Bij een van deze geeft hun linksbuiten een effectvol schot dat de S. N. A.-keeper verkeerd beoordeelt en de bal verdwijnt over zijn handen in het doel, 31 voor 8. D. S. Wie gedacht had dat het pleit nu beslecht was kwam verkeerd uit, want S. N. A. gooit er nu een schepje op, waarop S. D. S. in het geheel niet gere kend had. De S. N. A. rechtsbinnen, die een goeden wedstrijd speelde, krijgt den bal mooi van den linksbinnen en hij schiet in eens in, 32 voor S. D. S. S. N. A. speelt nu voor wat zij waard is en de aanvallen zijn werkelijk verrassend. Als bij een S. N. A.-aanval een S. D. S.-back de bal met de hand bewerkt, ontgaat dit den scheids rechter niet en S. N. A. krijgt een penalty toegewezen. De S. N. A. back voltrekt het vonnis en met succes, want de stand is ge lijk 33. Dan ontstaat er een vinnige strijd om de leiding waarbij de S. N. A.-aanval- len het gevaarlijkst zijn en waarop nie mand rekende, gebeurde. De S. N. A.- leehtsbinnen krijgt wederom van den links binnen den bal en met een schitterend schot bezorgt hij S. N. A. de leiding en tevens de overwinning. Er zijn nog 3 mi nuten te spelen en S. N. A verdedigt met man en macht en sleeot de overwinning uit het vuur. Nu de eindstrijd met het zelfde enthousiasme spelen en dan kan de eerste prijs ons niet ontgaan. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De animo gaat er thans bij den voetbal lers af. Feijenoord bracht het op eigen ter rein niet verder dan een gelijk spel togen Go Ahead (22) en P.S.V. sneuvelde in Groningen tegen Velocitas. De uitslag 7—1 is natuurlijk geen maatstaf voor de presta ties van beide clubs. Men had dan ook be ter gedaan de laatste wedstrijden maar niet te doen verspelen. De stand is: Ajax Feyenoord P.S.V. Go Ahead Velocitas 5 2 1 29—15 12 3 2 2 6—13 8 4_4 21—21 8 2 2 4 17—22 6 1 2 4 13—25 4 In deze Vereeniging vindt U goede gelegenheid tot Ret beoefenen van: Voetaal - Athletiek -tGymnajjfok lederen avond oefei Athlel 's Winters zaal-trail Goed ingerichte Gymnasyfntzaal disponibel, kflF~ Geeft U dus wrect op als lid. Contributie: Junioren f 0.15 per week Senioren f 0.25 (alle sporten inbegrepen Athletiek alléén f 0.10 Zich op te geven: P. DE VRIND, Nieuwe Rijn 92, Leiden, TH. BERGERS, 11. Rijndijk F 41, Zoeterwoude.6430 S.L.F. I—B.G.S. I 2—2. Zaterdagmiddag speelden bovengenoem de vereeniging een wedstrijd op het S.L.F.- terrein aan de Nieuwe Vaart, welke in een gelijk spel eindigde. Rust 02. Alphen IIAlphia II 43. Bij de gisteren te Waddinxveen gehou den seriewedstrijden, behaalde Alphen een 43-overwinning op haar plaatsgenoute Alphia II. KORFBAL D.T.V. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. D.T.V.'t Zuiden 3—1. Op het terrein aan den Zoeterwoudscnen singel was het gisteren een heele druk:.e. Er was zoowel van uit de stad als van an dere plaatsen een voor korfbal groote be langstelling bij den beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland. De tem peratuur was voor zoon wedstrijd niet be paald geschikt.- Eind Juni moesten zuike weastrijden eigenlijk niet meer plaats vin den. Gelukkig is alles zonder ongevallen verloopen. De Amsterdammers zijn als kampioenen uit den strijd gekomen, al drukt de uitslag niet juist de verhouding weer. Van een be slist overwicht van D.T.V. op 't Zuiden was geen sprake, zelfs was laatstgenoemde 't vaak, die in het veldspel domineerde, 't Zuiden beschikt over uitstekende dames, vooral de dames Richel en Klamers in den eersten aanval muntten uit. Voor rust wa ren de partijen wisselend in de meerder heid, voor zoover er van een meerderheid kan worden gesproken. Het verloop van den strijd was als volgt. D.T.V. heeft den uitworp en is 't eerste in den aanval. Na een minuut of vijf wordt reeds zuiver ingeschoten, als de scheids rechter echter juist voor een fout afgeflo ten heeft, 't Zuiden is daarna gevaarlijk in den aanval, waar de dames een groot aandeel in het spel hebben. Het leder gaat op en neer. Na een kwartier mist een Zui- der-dame een geheel vrije kans. Het aan- valsspel is heir thans heel fraai, mej. Kla- mer is telkens vrij, maar heeft geen suc ces. D.T.V. is in het midden beter, en wan neer het een tweetal minuten voor rust is maakt Matze van D.T.V. geheel vrij ach ter den paal 't eerste punt. Doch, als de bal is uitgeworpen en in den aanval van 't Zuiden komt, maakt Van Roon onders hands heel ver een tegenpunt 11. Dan wordt de rust aangekondigd. Na de thee zijn beide twaalftallen er een beetje uit. Er worden nogal fouten gemaakt. Een Zuiden-dame krijgt een strafschot te ne men, dat zit, doch niet wordt toegekend, daar nog niet gefloten was. De tweede maal mist ze. Eindelijk benut Janbroers van D.T.V. een kaus en wijfelend verdwijnt de bal in den mand. Na een half uur zinkt het spelpeil weer. De Rotterdamsche aanval schiet onzuiver, de D.T.V.-aanval houdt den bal slechts kort. Nu en dan komt er een mooie doorbraak, maar zonder succes, 't Zuiden domineert nu in het midden, maar door een fout in de verdediging ziec deze club haar kansen verspelen: een Zui den-dame speelt de bal in handen van Jan broers van D.T.V., die niet mist: 3Ivoor D.T.V. In dezen stand komt geen verande ring meer. MOTORSPORT Herkuleyns te Düsseldorf. Te Düsseldorf hadden gisteren motor races plaats, waaraan o.m. werd deelgeno men door den bekenden Nederlandschen stayer Herkuleyns, die winnaer werd van den „Prijs van de stad Düsseldorf" en den prijs, uitgeloofd door „Der Mittag". De uitslagen luiden: Prijs van de stad Düsseldorf: 1. Herku leyns. 2. Frentzen. 3. Wenhoener. 4. Ver- tua. 5. Koninck. 6. Borgotti (alles klasse 350 c.M.). Prijs, beschikbaar gesteld door „Der Mit tag": (recordrennen): 1. Herkuleyns. 2. Frentzen. 3. Weidemann, 4. Koninck. 5. In der Eist. WIELRENNEN LAWN-TENNIS De strijd van E.D.O. om behoud van het eersteklasserschap is nog steeds niet ten einde. Ook gisteren konden de Haarlem mers het niet verder brengen dan een gelijk spel en zoo moet er opnieuw een beslis singswedstrijd plaats hebben. De cijfers zijn: E.D.O. Xerxes Fortuna 4 1 3 7—4 5 4 2 11 10—7 5 4 2 2 6—12 2 Wedstrijden te Rotterdam. Gistermiddag heeft de Residentie Ren nersclub „Sparta" uit den Haag op de Rot terdamsche Wielerbaan wedstrijden geor ganiseerd, waaraan door een 60-tal Sparta- leden en adspiranten werd deelgenomen. De uitslagen luiden: Wedstrijd over drie ronden (finale): 1. N. Vreeswijk; 2. N. Krens; 3. J. Heslinga en 4. v. d. Valk. Race voor Wegrenners over 20 ronden: 1. van Berkum; 2. Schild. Afvalraces over 20 ronden (voor niet in de sprint geplaatste renners): 1. W. Krens; 2. Materna; 3. van Es. Koppelrace over 100 ronden: 1. Hesiin- ga-Steenwijk; 2. v. d. Valk-van Es; 3. Wiid- schut-Hollander. DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Ofschoon er thans in Wimbledon nog alle moeite wordt gedaan oni verschillenue buiteniandsche spelers en spteeisters naar Noordwijk te krijgen, zijn de inschrijvin gen thans reeds van dien aard, dat de Noordwijksche internationale kampioen schappen opnieuw een succes zullen wor den. Under de deelnemende buitenlanders noemen wij in de eeis-e plaats het Argen- tijnsche team, dat zich in 1928 onder lei ding van French zoo populair wist te ma ken en dat zal bestaan uit Boyd, del Cas tillo en Zappa, nog jonge spelers, waarvan Boyd in 1928 vooial een goeden indruk maakte in den halven eindstijd tegen Bo- rotra, waarin hij in vier sets werd gesla gen. In het dubbelspel sloeg hij samen met Robson, die nu helaas niet van de partij is, Hunter en Timmer in den halven eind strijd, waarna zij in den eindstrijd verloren van BorotraBorissus. In het gemengd dubbelspel verloor hij met mej. Canters den eindstrijd tegen Cilly AussemHunter. Van cle Belgen noemen wij in de eerste plaats Josane Sigart, die in 1929 het da mes-enkelspel en samen met Grandguillot het gemengd dubbelspel won. Wij herinne ren aan den strijd van dit Belgisch-Egyp- •tische dubbel tegen mej. BoumanTilden. Voorts de dames Guyot, Isaac, Toussaint en van de Bemden. Uit Duitschland komen de danies Schom- burgk, Friedleben, Horn, en Van Ende Pferigner. Van de hoeren is de Daviscup- sjieler dr. Buis van de partij. Voorts Kull- mann en een jonge opkomende speler Von Cramen. Joego SLavië. wordt vertegenwoordigd door de Daviscupspelcrs Schaffer en Ka- kuljevic. Van de Japanners komen waarschijnlijk de beide Sahto's en Kawaguchi. Van de Italianen zijn mej. Valerio en de Daviscupspeler Gaslini van de partij, ter wijl waarschijnlijk ook Dal Bono komt. Omtrent de deelname van Fransche zijde staat nog niet vast. Wel heeft de Fran sche bond zijn medewerking toegezegd en is het bekend, dat mevr. Henrotin een dubbel met Josane Sigart zal vormen. Zeer waarschijnlijk zal mej. Barbier dee'nemen. Ook omtrent de Eneelsche deelneming staat nog niets vast. Men ondervindt wei nig medewerking van den Encelsehen Bond. Ingeschreven heeft mej. Scriven, jeugdkampioene 1927, die onlangs mrs. Red- ley sloeg. Van onze Nederlandsche spelers en speelsters schreven in. o.m. mevr. Dros Canters. Knaopert, Van Eek, Wetzolaar, Knottenbelt. Kooojnen enz. Van der Heide 731 helaas verhinderd zijn. Er zij on gewezen, dat de inschrijving sluit Vrüdae a s. bii den "secretaris der Noordwijksche Rnorivereeniring. Dit tour- nooi is voor een ieder open. CRICKET De uitslagen. Eerste klasse. VOCRood en Wit, gew. door VOC met 20 runs op de le innings; VRA—HDV8, gew. door VRA met 137 runs voor een to- taal van 249; HaarlemPW, gew. d >oi Haarlem met innings? en 34 runs; ACÜ VVV, gew. door VVV met 24 runst, ACC 105, VVV 129. Overgangsklasse. Quick (N.)—RCH, gew. door Quick met 8 wickets; Rofld en Wit IIAjax (L.), gew. door Ajax met 10S runs op de ie innings; KampongHCC 3, gew. door HCO 3 met 133 run sop de le innings. Tweede klasse B. ExcelsiorHDV8 2, gew. door HDVS met innings en 9 runs; SpartaVOC 2. gew. door Sparta met innings en 30 runs, Sparta 147, VOC 12 en 105; LCCHBS. gew. door HBS met 134 runs. ZWEMMEN ZEEMIJLWEDSTRIJD IN DE NOORDZEE. Mej. Breukel en F. Kuijper winnen. Voor het eerst in dit seizoen is er weer een zwemwedstrijd in zee gehouden en wel door de Zwemclub „Haarlem"', die Zater dagmiddag in de Noordzee langs de Zand- voortsche kust een wedstrijd had uitge schreven over een zeemijl (1850 M.). Het feestelijk versierde Noorderbad was het wedstrijd-terrein en de finish, van waar de zwemmers tegen drie uur naar de startplaatst, een honder Meter voor het groot Badhuis trokken. Behalve door een zestiental Nederlandsche clubs werd aan de wedstrijden nog deelgenomen door den Brugschen Zwemkring (Brugge), de Kon. Antwerpsche Zwemclub en de Schwimm Sport Club „Sparta" en de Schwimmver- ein. Poseidon, beiden uit Keulen, in totaal namen een tachtigtal dames en heeren aan het zwemfestijn deel. Zes minuten na drie startte de eerste ploeg, bestaande uit zeventien dames en zeven heeren veteranen. Reeds dadelijk nam mej. Breukel van O. D. Z. de leiding die zij niet meer afstond, ze'fs bleek zij na afloop de snelste van alle deelnemers te zijn geweest, al scheelde haar tijd dan ook slechts 1/5 sec. met dien van Frans Kuij per van Dolfijn. Tien minuten later startten de vijftien heeren voor het nummer schoolslag en ne gen minuten later de overige heeren voor het nummer vrije slag. De Keulenaar Henvn n°m direct de leiding, gevolgd door Fr. Kuijper, die in een vinnigen eindstrijd nog even voor den Duitscber de lijn aantikte. WATERPOLO DE COMPETITIE. Overzicht. De Leidenaars hebben gisteren in de water- polo-competitie een goede beurt gemaakt. De L.Z.C. moest tegen de Maas spelen. Be kend mag worden verondersteld, dat de Leide naars des Zondags nimmer volledig kunnen uitkomen. Daarin zag de Maas-ploeg juist reden om wel op Zondag te spelen, ondanks herhaald verzoek van de L. Z. C. om den wedstrijd op een avond in de week te spelen. Het resultaat is echter voor de Maas een groote teleurstelling geworden. De Leidenaars wonnen toch en wel met 41. Ook de reserves hielden zich goed, zij klop ten Maas II op eigen terrein met 50. De stand in de eerste elasse A is nu: H.P.C. 2 2 4—2 4 Dolfijn 2 1 1 41 3 L.Z.C. 3 111 6—4 3 Maas 3 3 2—9 0 'In de res. le klasse A zijn de cijfers: L Z. C. II 2 1 1 8—3 3 Dolfijn II 2 1 1 7—5 3 Maas II 2 2 2—9 0 De uitslagen. Eerste klasse A. MaasL.Z.C. 14. Eerste klasse B. U.Z.C.—D.J.K. 3—5; G.Z.C.—S.V.H. 2—0. Res. 3eklasseB. H.Z. en P.C. III—L.Z.C. IV 4—2. Buiten de competitie. G.Z.C. II—De Zijl 1—2. WEDSTRIJDEN L.Z.C. Twee overwinningen en één nederlaag Ondanks de chronische onvolledigheid van alle L.Z.C.-zeventallen op Zondag, is het gis teren aan het eerste en tweede zevental gelukt de overwinning te behalen en wel te Rotterdam op de overigens niet al te sterke „Maas"-teams Begonnen werd .met den wedstrijd Maas I L.Z.C. I onder leiding van den Leidenaar van Driesum, aangezien de aangezochten bonds- scheidsrechter door een abuis te Leiden terecht was gekomen. Direct zijn de Leidenaars in den aanval, maar voorloopig worden de kansen bedorven dcor te hoog schieten. De Maas-aanvallen, uit primitieve opzet, worden door de Leidsche achterhoede gemakkelijk bedwongen. Als een keer door de L.Z.C.-voorhoede zonder fout wordt samengespeeld, levert dit een doelpunt op (01). Vlak daarop weet Fleerkamp een fel achterwaarts schot mooi uit den hoek te houden. Opnieuw eenige L.Z.C.-aanvallen met goed vrijmaken, wat tenslotte bekroond wordt door een tweede doelpunt. Bij de hervatting bleek, dat de Maas baar opstelling had veranderd, wat een verbetering was. Er ging nu van de voorhoede meer kracht uit, terwijl bovendien de achterhoede hechter was. Het spel was dan ook minder eenzijdig, wat echter den L.Z.C.'ers niet belette met een gced schot den voorsprong te vergrooten. De Maas-aanvallen werden talrijker en als Fleer kamp een keer een moeilijken bal wil stoppen, maar niet vlug genoeg wegwerken kan. is van Klaveren er als de kippen bij om den bal in 't net te duwen (13). Na nog een paar felle Rotterdamsche aanvallen, komt de L.Z.C. weer los met als gevolg een doelpunt (14). Spoe dig daarop is het einde. Nu komt de echte scheidsrechter. L.Z.C. II (zeer onvolledig), gaat te water tegen Maas II. Direct na het uitzwemmen is het al 01. Dit doelpunt wordt gevolgd door een "Serie L.Z.C.-aanvallen, maar het teveel insluiten van de Maas-spelers, voorkomt voor loopig doelpunten, terwijl bovendien de Maas keeper er heel wat uithoudt. Tenslotte komt toch het verwachte doelpunt (02). De Leidsche keeper heeft nog niets te doen gehad. Na de rust hetzelfde spel, hoewel met wat minder opdringen van de L.Z.C.-ers. De stand wordt opgevoerd tot 05. Tegen het einde valt de Maas meer aan; de Leidsche keeper stopt een bal. Als de speeltijd ver streken is, is de stand nog 05. G.Z.C. 11—De Zijl I 1—2. Gisteren speelde De Zijl I tegen de reserves van G.Z.C., die in de reserve eerste klasse van den Nederlandschen Zwembond uitkomen, en wist met den oneven goal te winnen. Beide ploegen zijn volledig en direct ont wikkelt zich een enthousiast spel, met De Zijl in de meerderheid. Na goed combineeren van de geheele voorhoede geeft Snoeker den Goud- scher keeper het nakijken (01). Een aanval der thuisclub wordt door keeper Rameau, die op een goeden wedstrijd kan terugzien, on schadelijk gemaakt, terwijl aan den anderen kant een hard schot van v. d. Mark rakelings over gaat. Weer komen de bezoekers terug en Kramp verhoogt de score (02). Bij een te genaanval lost Gabry een onverwacht achter- waartsch schot, dat onhoudbaar in het Leid sche doel verdwijnt (12), waarmee de rust aanbreekt. Na de hervatting hetzelfde spel, waarbij de Leidsche achterhoede zich ook van haar beste zijde laat zien. Goed combineerend trekt De Zijl telkenmale ten aanval, doch verscheidene malen brengt de lat den Gouwneaars redding Een hard schot van Snoeker wordt door den Gouwschen keeper gestopt en in den stand komt geen verandering meer% Hierna speelde G.Z.C. 1 tegen S.V.H. .1 voor de competitie en wist met 20 in de meer derheid te blijven in een forschen strijd ROEIEN DE JUBILIEUMWEDSTRIJDEN VAN LAGA. Zaterdagochtend zijn de voorwedktrijden voortgezet. Begonnen werd met ArgoLaga Laga roeit rustig en wint niet drie leng ten in 6 min. 38 sec. Jonge skiff A, eerste heat: Nereus (Lohnian) tegen Triton (Vrijburg). Vrijburg wint met 2 lengten in 8 min. 22.4 sec.; tweede heat: De LaakDe Hoop: De Laak wint in 8 min. 8.4 sec. Des middags kwam het eerst aan den start le heat Jonge Acht B. Triton Willem III. Uitslag: 1. Willem III, tijd 6 min. 57.4 sec.; 2. Triton ongeveor 3 lengten achter. Jonge Vier A: le heat: De Schie Laga. Gewonnen door La.ga. Tijd 7 min. 38.8' sec.; 2. De Schie verschil 5 lengten. Jonge Twee: le heat, Njord—Ne reus. 1. Njord, tijd 9 min. 4.6 sec; Nereus 1 lengte achter. Oude Acht (le semifinale) Njord Laga. 1. Laga tijd 10 min. 13.4 sec. 2. Njord ver schil pl.m. 1 m. 2e heat Triton is niet op lijd aan den start. Nereus roeit over. Stuurmanlooze Vier: Dare De- vilDe Laak. Wijl Dare Devil zich heeft teruggetrokken wint De Laak zonder strijd Tijd 7 min. 26.-1 sec. Winnende ploeg P. S. Heerema (boeg) K. E. J. Weber, W. E. F. Winckel en G. Slotboom (slag). Jonge Skiff: finale: Argo (v. d. Scheer)Laga (Van Dongen). Gewonnen door: 1. Argo, tijd 8 min. 21.4 sec., 2. Laga, vele lengten achter. Jonge Acht A (finriel Willem UI— Laga. Uitslag 1. Laga, tijd 6 min. 43.8 sec. Dames Skiff: finale NautilusDe Hoop, gewonnen door Nautilus. Overnaadsche Vier, tweede se mifinale: LaakNereus. De race eindigt i in een dead heat, tijd 7 min 50 4 sec.; Aegir—Amstel. Agir wint in den tijd van 7 min. 49.2 sec. Oude Vier, eerste heatNjordLa ga. Laga wint met 2 lengten in den tijd van 7 min. 22.4 sec. Jonge Vier B: eerste semi-finaTe: Laga—Triton. Laga wint met -vier lengten in 7 min. 35 sec. Jonge Vier B: tweede semi finale: NereusDeutsche Turn- und R>'der Verein. Met twee lengten verschil wint D. T. R. V. in den ti'd van 7 min. 29 sec. Gistermorgen werden de wedstrijden voortgezet. Do uitslagen luiden: Jonge Vier B: 1. Laga in 7 min. 23 3/5 sec., 2. D. T. und R, V. Jonge Twee: le heat 1. De Hoop, in 8 min. 53 sec., 2 Njord (taflengte). 2e heat: 1. Laga, in 8 min. 5S sec., 2. Am- stel. Jonge Skiff A: le heat: 1. Triton (Vrij burg) in 8 min. 13 4/5 sec., 2. De Laak. 2e heat: 1 Laga (v. Dongen), in 8 min. 14 3/5 sec., 2. Het Spaarne (Steenhuysen). St ijlroe isn dames. Jonge vier le heat: 1. De Vliet; 2e heat: 1. Deutsche Sport,- .ïo heat: 1. Het Spaarne. Finale: 1. De Vliet. enSkiff: le heat 1. Deltsche Sport, 2e hear: 1. Die Leythe. De Hoop werd beste tweede. In de finale won de Hoop-ploeg. Oude Vier: 1. De Laak, 2. Het Spaarne. Daarna werden de heerennummers voort gezet. Jonge Vier A: 1. Laga, in 7 min. 24 3/5 sec., 2. Njord. Oude Vier: 1. Laak, in 7 min. 12 2/5 sec., 2. Laga. Jonge Twee, finale: 1. Laga, in 8 min. 47 2/5 sec., 2. IIoop. Jonge Skiff A: 1. Laga, in 8 min. 20 1/5 sec., 2. Triton. Jonge Acht B: 1. Argo, in 6 min. 48 2/5 sec., 2. Het Spaarne. Overnaadsche Vier: 1. Aegir, in 7 min. 54 2/5 sec., 2. Nereus. Dames-acht: 1. De Vliet, 2. Maas. Double-scull: 1. Amstel, in 8 min. 13 1/5 sec., 2. Njord. Oude Skiff: 1. Het Spaarne, in 8 min. 25 3/5 sec., 2. Laga. Oude Acht: 1. Nereus, in 10 min. 15 3,5 sec. (baanlegte 3000 Meter), 2. Laga (2. M.). PAARDENSPORT HET C0NC0URS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Het prograrr.ma. De Vereeniging Vooruit tot bevordering van de Paaiueniokkerij in den Haaiiem- mcimeer, zal Donaerctag 16 Juli haar jaar- lijkscn concours-hippiqne lionaen op het Gemeente-sport, en em te Hoofddorp. Het uitgebreiae programma ziet er als volgt uit: 1. (10 uur). Eenspannen Dekhengsten, goeugekeurd landbouw tuigpaard. 2. Eenspannen, tuigpaard, in Nederland geboren. (Hengsten en gedekte inerrien uitgesloten). 3. Dressuurproef kl. B. (individueel). Kampioenschap van Noordholland, a. voor landelijke ruiters; b. voor politieruiters. Gevraagd wordt programma 1931 (pt. 84 W. V. '29) op het concoursterrein. Open voor 2 ruiters per L. R. en 3 ruiters der Amsteramsche bereden politie. 4. Tweespannen, landbouwtuigpaarden, aangespannen voor boerenwagen, toebe- koorende aan personen, wier hoofdbedrijt landbouwer is. 5. Springen met groepen (W. V. pt 100). a. voor landelijke ruiters; b. voor politie ruiters. Iedere L. R. mag hoogstens één groep samenstellen van 3 ruiters. De po litie twee groepen. 6. (1.15 uur) M. C. Merrien. Voorkeurins om 8.30 uur op het achterterrein. De viaarden moeten toonen behoorlijk te gaan in stap, draf en galop op beide handen en oltes laten zien. Is aan deze voorwaarden •aarbij „niet voldoen" absoluut uitsluitin- tengevolge heeft, eenmaal voldaan, da1 heslist de fokwaarde als M C. merrie voo de prijzen Bij minder dan 15 deelneer sters vervalt dit nummer, terwijl verder d<

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6