UIT DE OMGEVING Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS MAANDAG 29 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 Juni 1931, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.7 te Valencia. Laagste barometerst.: 748.0 te A'bisko. Verwachting tot den avond van 30 Juni: Matige tot zwakke, Noord-Westelijke tot Westelijke wind, afnemende bewolking weinig of geen regen, aanvankelijk koeler, later iets wanner. LUCHTTEMPERATUUR: 16.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.ï Van Maandagnamiddag 9.53 uur tot Dinsdagmorgen 4.13 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur: 22.5, 12 uur 23 en 3 uur 23.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 20, 12 uur 20.5 en 3 uur 21 gr.-C. SOBRIëTAS-JEUGDDAG. De Centrale Jeugdcommissie van Spbvic- tas heeft besloten, op Zaterdag 15 Augus tus te Utrecht een jeugddag te houden. In twee vergaderingen zullen worden bespro ken de vragen: Waarom is het Sobriëtas- jeugdwerk juist in onzen tijd zoo noodig? en: Hoe moet het Sobriëtas-jeugdwerk zijn ingericht, en hoe kan en moet de samen werking zijn met andere vormen van jeugd werk? In drankbestrijderskringen wordt voor dezen dag groote belangstelling verwacht. WARMOND. OUD-BURGEMEESTER SCHöLVINCK f Hedenmorgen te ongeveer half 4 is overle den de oud-burgemeester dezer gemeente, de heer A. J. Sohölvinck, in den leeftijd van 60 jaar. De overledene, die reeds geruimen tijd zijn vroegere gezondheid miste, was de laatste vier weken ernstig ongesteld, lijdende aan étti aan doening in de hersenen. In de 22 jaar van zijn burgemeesterschap te Warmond heeft de heer Sohölvinck zich aller sympathie en hooqgachting verdiend. Burge meester Schölvinck was een hoogstaande per soonlijkheid toegankelijk voor iedereen. Ook in zijn particulier leven toonde hij zich een man met een nobel hart, dat zich uitte in een groote vrijgevigheid.. Spontaan is de waar deer ing van de zijde der burgerij tot uiting gekomen, toen burge meester Schölvinck anderhalf jaar geleden zijn ontslag nam en ter herinnering aan zijn be stuur een monumentale bank in het dorp werd geplaatst. Burgemeester Schölvinck werd geboren in Amsterdam 4 November 1870. Hij was eerst werkzaam in den handel en werd op 4 October 1907 benoemd tot burgemeester van Warmond. Onder zijn burgemeesterschap zijn vele gioote werken tot stand gekomen: aanleg van gas, electriciteit en waterleiding, woningbouw, wegen- en bruggenaanleg en tenslotte het nieuwe Raadhuis. Een groot voorstander was burgemeester Schölvinck van vreemdelingenverkeer en wa tersport in zijn gemeente. In een rede, die Z. D. H. Mgr. Taskin als eere-voorzitter van het feestcomité heeft ge houden bij 't afscheid vai* burgemeester Schöl vinck, op 28 Dec. 1929, zeide deze o.m.: „Hoe is de gemeente Warmond heel iets anders geworden dan zij was ruim drie en twintig jaar geleden. Hoe is zij onder velerlei opzicht vooruitgegaan. Ieder weet hoe u in dat alles een groot aandeel hebt gehad. U is dezer dagen geprezen als rechtvaardig, onpartijdig, vriendelijk, toegankelijk voor allen, als iemand, die behalve door een trouwe plichtsvervulling ook door uw persoonlijke hoedanigheden aller waardeering, aller achting, ja aller liefde hebt gewonnen. Dat deze lof niet overdreven was, getuigt de sympathie waarmee het plan om u bij uw afscheid te huldigen door allen zonder uitzondering is ontvangen De burgemeester bracht de laatste anderhalf jaar van zijn leven rustend te Warmond door een rust die hem gegund was en die al zijn gemeentenaren hem gaarne tot in hoogen ouderdom hadden toegewenscht. De uitvaart van oud-burgemeester Schöl vinck zal a.s. Donderdag plaats hebben. De Harmonie „St. Matluas" gaf gister avond een concert in de muziektent. Toen be richt kwam, dat oud-burgemeester Schölvinck van de laatste H. Sacramenten was voorzien, werd de uitvoering gestaakt. STOMPWtJK. Ondertrouwd: W. Holtkamp en Th. J. H. de Vreede. Gehuwd: J. J. den Elzen en J. I. van Lochem. J. L. van Rijn en J. C. van Vliet. VEUR. Ondertrouwd: W. 0. Boeschoten en J. de Bruijn. HILLEGOM. Orde en netheid. Door B. en W. is besloten een 5-tal papiermanden aan te schaffen en deze langs den hoofdweg te plaatsen. Het is te hopen, dat de burgerij deze poging ter bevor dering van netheid en orde zal waardeeren en de papieren niet op den weg laat slingeren, zooals thans op schrikbarende wijze het ge val is. De school kan hierin ook in goede ba nen leiden. Men neme de groote stad Den Haag als voorbeeld: ieder die de residentie bezoekt, staat verbaasd over haar netheid: papieren vindt men er nergens op de straten. Waarom zou dat hier ook niet kunnen? Aanbesteding. Door B. en W. is aanbe steed het maken van gemetselde en ijzeren hekken langs een gedeele van Loosterweg II in twee perceelen. De uitslag was als volgt: A. J. Seijsener 1026 of ƒ2863, P. J. van Baak, Haarlem 1340, of ƒ1250, C. J. Jan sen 1088 of 989, J. P. Duit, Haarlem 1410, G. C. Kortekaas, Haarlem 1095 of 950, Timmerbedrijf NijmanPresman 1215 of ƒ1100, C. v. d. Wilden ƒ1185 of 1082, Daudey en Co, Lisse 1525 of 1315, J. C. Vermij, Haarlem f 1265 of 1200, P. H. de Jager, Haarlem 1450 of 1350, P. V. Ver- steege 1235 of 1135. Waar geen plaatsnaam wordt vermeld, wonen de inschrijvers alhier. De gunning wordt later bekend gemaakt. Personalia. De heer H. Stouten te Oud- Beyerland is benoemd tot onderwijzer aan de Chr, Burgerschool alhier. Mej. P. C. Nijman alhier slaagde te Ber gen (N.-H.) voor het examen onderwijzeres. Verkeersongeval. Gisteren kwam het rij wiel van mej. B. in het mulle zang van den Doodweg, waardoor de berijdster over het stuur schoot en bewusteloos bleef liggen. Dr. Hanrath constateerde een lichte hersenschud ding. De getroffene werd per zieken-auto naar haar woning vervoerd. - NOORDWIJK DOODELIJKE AANRIJDING OP DEN GOOWEG OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Zaterdagmiddag om streeks 5 uur is de 17-jarige kantoorbedien de E., wonende te Leiden, door het on voorzichtig oversteken van den weg bij vanouds „de Pen" aangereden door een Ford-auto. Het rijwiel werd geheel ver nield, terwijl de jongen eenige lichte won den en een schaafwond aan de knie be kwam. Prof. Carp verleende geneeskundige hulp. Hedenmorgen omstreeks half acht is een melk-bakfiets »an „De Landbouw" uit Leiden door een tram in elkaar gereden. De jongen, die de fiets bereed, kwam er zonder letsel af. SASSENHEIM. Turndemonstratie Rijnlandsche Turnkring. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Chr. Gymnastiekvereeniging D.O.S. werd Zaterdagmiddag een groote turndemon stratie gehouden, waaraan werd deelgenomen door „Jahn", D.O.S. en C.V.L.O. uit Leiden; D.W.S. uit Rijnsburg en D.O.S. uit Sassenheim. In een keurige optocht, met aan het hoofd de Harmonie „Crescendo" trok de stoet van deelnemers door het dorp en had veel bekijks. De verschillende oefeningen, welke op „Sporthoff" werden gehouden, werden o.a. bij gewoond door wethouder Bader. Inenting. Morgenmiddag, Dinsdag, van 2 3 uur is er gelegenheid tot inenting en her- inenting voor hen, die zich daartoe ten ge meentehuize aanmelden. Trouwboekjes mee brengen. Uitslag stemming. B. en W. maken be kend, dat de officieele berekening van de uit slag van de gehouden gemeenteraadsverkie zing voor belangstellenden ter secretarie ter inzage ligt. De burgemeester. De burgemeester, J. P. Gouverneur, is voor eenigen tijd afwezig. Wet houder W. Warnaar neemt zijn plaats in als loco-burgemeester. P. A. BRAND, t Op 78-jarigen leeftijd is na een korte on gesteldheid te Nijmegen overleden de heer P. A. Brand, die vooral bij de oudere ge neratie in Leiden en omstreken een be kende en geachte persoonlijkheid was. Van Rotterdam geboortig kwam hij op jeugdigen leeftijd bij de toenmalige kas siersfirma van Wensen en Co. te Leidon in dienst, werd wegens zijn helder oordeel en groote werkkracht aldra procuratiehou der en mocht gedurende 45 jaar, later als Directeur der Haarlemsche Bankvereeni- ging hier ter stede velen van advies die nen en metterdaad bijstaan. Zich geheel aan zijn gezin en zijn werk gegeven hebbende bedankte hij op 70-jari- gen leeftijd voor zyne betrekking en mocht nog gedurende een achttal jaren in den kring van 'zijne kinderen en kleinkinde ren een welverdiende rust genieten. Twee jaar geleden vertrok hij naar Nij megen, alwaar hij een rustiger omgeving hoopte te vinden. Het viel hem zwaar Leiden te moeten verlaten, alwaar hij meer dan 50 jaren had gewerkt. Hij ruste in vrede. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Men schrijft ons: Hunkerend kijken de oudjes naar de lucht en glimlachen vroolijk tegen de zon; want mooi weer hebben we noodig voor het feest, dat Donderdag 2 Juli zal plaats hebben. Dan gaan ze weer eens uit rijden en ze zullen ge- traeteerd worden, zooals ook vorige jaren het geval is geweest. Hoe glunderen de oudjes tegen de autobezitters, als deze hen komen afhalenI Maar de oude oogen kunnen nog hui-, len, als er enkele wegens tekort aan auto's moeten worden afgewezen; en dit zal het ge val moeten zijn, wanneer nog niet meer auto bezitters de hand over het hart strijken en zich eens bedenken, wat het zeggen wil, om zóó oud te worden en maar één keer ir het jaar te kunnen genieten van een autotochtje. De stoet zal om kwart voor twee vertrekken van de Burggravenlaan, en rijden langs Plan tage, Plantsoen, Korevaarstraat, Breestraat, Noordeinde. Vandaar zal gereden worden langs de Leidsche straatweg door den Haag naar Kijkduin, waar gepauseerd zal worden. Tegen half zeven wordt men te Leiden ver wacht en zal dan rijden langs Noordeinde, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Haarlemmer straat, Pelikaanstraat, Koppenhinksteeg, Kaas markt, alwaar de stoet zal worden ontbonden. We mogen niet klagen, daar vooral de giften in natura in ruime mate zijn toegevloeid. Daar entegen zijn de giften in geld dit jaar belang rijk minder dan verleden jaar, terwijl het aan tal oudjes, dat getracteerd moet worden, groo- ter is dan het vorige jaar en de kosten na tuurlijk in verhouding gestegen zijn. Het comi té dringt er dan ook bij de Leidsche burgerij ten zeerste op aan, om even een girobiljet in te vullen aan mej, M. S. van IJsselsteyn (giro 78364), Leiden). Doe het nul Gem. H. B. S, Voor het eindexamen der gemeente lijke H B.S. alhier, afdeeling A, zijn ge slaagd de dames: C. J. den Dopper en S. H. van Luijken en de heeren W. G. van Bergen, J. A. Beversluis, J. J. G. M. Cor- nelissen, H. G. Holtz, N. van der Lof. J. A. Mooy en J. de Poole, allen te Leiden. Afgewezen 1. Chr. Kweekschool. Voor het eindexamen zijn geslaagd de daes: A. Barnhoorn, Noord wijk aan Zee; W. C. C. II. van Maanen, Katwijk aan den Rijn; A. W. Swets, Katwijk aan Zee; J. W. Wechgelaer, Den Haag en J. W. Wil brink, Leiden. Afgewezen 1. Gouden doctoraten. Op den lsten Juli zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer Joh. H. van Meurs, oud-president bij den Arrondisse- menta Rechtbank te Rotterdam, thans woonachtig te Baarn, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in (ie rechtswetenschap en staatswetenschap. Den 8sten Juli is het vijftig jaar geleden dat dr. H. Heller, te Willemstad (N.-Br.), aan de Leidsche Universiteit promoveer de tot doctor in de geneeskunde. LAATSTE BERICHTEN HET MOTOR-ONGELUK TE AMERSFOORT. Ook het tweede slachtoffer overleden. De motorrijder J. v. d. V. uit Naarden, die Zondag bij een motor-ongeluk te Amers foort zwaar werd gewond (Zie Gem. Ber.) ia hedennacht eveneens aan de bekomen verwondingen overleden. Ongeluk met een militaire auto. Uit Castricum wordt gemeld: Van een convooi militaire auto's, rijdende in de richting Uitgeest-Limmen, reed een der wagens door tot nog toe onbekende oor zaak bij de Limmerbrug te water. De inzit tende manschappen wisten zich te redden hoewel de wagen gekapseisd was. Een .in zittende werd licht gewond, terwijl e«n weede moest worden overgebracht naar het militair hospitaal te Haarlem. Noodlottig ongeval. Den 17-jarigen Ravestein te Gedermal- sen werd een zijner handen afgerukt bij het uit elkander slaan van een oud ge weer, dat werd aangewend tot verdrijving van schadelijke vogels in den kersenboom gaard van den heer Witteveen. Kostbare viool vermist. Een inwoner van Utrecht heeft kennis gegeven, dat hij bij het overstappen aan het Centraal Station te Amsterdam zijn vicol van zeer hooge waarde in den trein heeft laten liggen. Daar deze viool niet bij de spoorwegen werd gedeponeerd en de vinder zich op een oproeping in de dagbladen niet heeft aangemeld, moet aan misdrijf worden gedacht. TW' LEIDEN. Ondertrouwd: J. Schalk jm. 24 j. en L. C. J. Menijn jd. 27 j. H. Redel jm. 25 j. en N. Oudshoorn jd. 24 j. J. A. Vree burg jm, 38 j. en C. J. Wassenaar jd. 30 j, K. Pluis jm. 29 j. en M. A. van Luijken jd. 23 j. G. Carree jm. 27 j, en M. C. de Blauw jd. 27 j. J. van de Graaf jm. 23 j. en G. O. W. Dekker jr. 22 j Geboren: Petronella d. v. D. Tege laar en D. van der Mee. Adriaan z. v. A. Zaalberg en A. Biesbroek. Petroleumauto te water. Hedenmorgen ongeveer half tien ontdek ten voorbijgangers op den ouden straatweg tusschen de Naarderpoort en dc Hagl;o- laarsbrug te Muiden een tankauto van do A.P;0., die in een bocht in het water lag. Onmiddellijk werd onderzocht of zich nog persnen in de auto bevonden. Na korten tijd slaagde men erin den chauffeur, den 40-jarigen Heemskerk uit Weesp, op net droge te brengen. De levensgeesten waren reeds geweken. De chauffeur was gehuwd, en vader van eenige kinderen. Men weet. nog niet zeker of nog meer personen zich in den wagen bevonden. Hoe het ongeval geschiedde heeft men nog niet kunnen vaststellen. Men vermoedt, dat de chauffeur op een gegeven oogenblik zijn stuur niet meer meester was, waardoor de wagen een slag om maakte en in het water tereent kwam. Het onderzoek wordt voortgezet. WORDT HET NEDERLANDSCHE PAVILJOEN HERBOUWD? Een aanbod van het Bomeo-museum. Aneta seint uit Bandjer Massin: De „Borneo-post" verneemt in verband met den brand, welke het Nederlandsche Paviljoen te Parijs heeft verwoest, dat, in dien dit wordt gewenscht, de inhoud van het Bomeo-museum direct naar Holland kan worden verzonden. ROTTERDAM, 29 Juni. Vee. Aanvoer: 597 varkens, 526 vette runderen, 369 vette kalveren, en 220 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 4850, 42.545 en 2934 cent, kalveren 62.5—67,5, 52.5 57.5 en 42.5—47.5; schapen 35—50 en 19—27 cent, lammeren 2533, varkens 18, 19 en 17.5 cent Prijzen pe stuy'cnifw J..os 17.5 cent. Overzicht: Koeion en ossen slee- pende handel, prijzen vorige week niet gehandhaafd, vette kalveren slechte han del, alle soorten lager, schapen en lamme ren kalme handel, prijzen gelijk vorige week. Varkens tamelijk vlugge handel, hoogere prijzen. Zouters goede vraag. AMSTERDAM, 29 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 441 vette koeien waarvan de prijzen waren le kwal. 1.021.06, 2e kwal. 0.901.3e kwal. 7488 cent, mindere soorten 6672 cent per kg. slachtgewicht; 120 melk- en kalf- koeien 275375 per stuk; 185 vetie kal veren le kwal. 7076 cent, 2e kwal. 6470 cent, 3e kwal. 5864 cent per kg. levend gewicht; 108 nuchtere kalveren 715 per stuk; 28 schapen 2733 per stuk, 890 varkens, vleeschvarkens wegende van 90 110 kg 4546 cent per kg. slachtgewicht, zware varkens 4345 cent, vette varkens 3841 cent: 122 paarden 75180 per stuk. Aan het abattoir zijn heden aango- voerd 7 wagons geslachte runderen uit Denemarken. VEUR, 27 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort ƒ5.307.2e soort 3.50—4.30; 3e soort 1.20—1.90; wankl. 2.00—4.—; stek 0 10—0.40; gele komkommers le soort 5.106.80; 2e soort 2.506.80; 3e soort 1.10 2stek 0.200.40; kropsla 2.00— 3 40; peen 10.80f 13.90; bloemkool le soort 1.110—16 50; 2e soort 5.30— 6.90; uitschot 2.003 60. Tomaten (mid.) 19.5020.60; gr. ron den 18.10 —f 18.80; 2e soort 19 10 19.803e soort 12.0014,00; bonken 13.00—16.—; uitschot 8.0010.— rijp 20.—. Andijvie 2 10ƒ3.— spinazie 0.20— 0,40; postelein f 6.009.— rabarber 2.00—3.—; snijboonen f 48.00—ƒ61.— spercieboonen 42.00—49,druiven 77.00—79.— aardbeien f 8.0012.—; roode en witte bessen f 47.0049. R0EL0FARENDSVEEN 27 Juni 31. nijboonen 4.004.80idem stek f 2.50 2 90; peu en 1.253.60; doperw ten 1.60—1.75; idem II 1 35; capueijners 0.951.05; tuinboonen 80 ct. per 10 ki lo: augurken grof f 4.30 per 25 kilo. BOSKOOP 27 Juni 1931. Ophelia 10 20 ct.; Golden Ophelia 1522 ct.; Marcel 'Rtouyer 15—25 ct.; Hadley 30—50 ct.; C'au- dius Pcrnet 15—22 ct.; Columbia 12-22 ct.; Butterfly 2538 ct.Mac TCePer 1530 ct. Willi. Kordes 1525 ct.Phoebe 2040 ct;. Rosalandia 5077 ct.; Paul's Scarlet 20 40 ct.; Else Pou'se 4060 ct.Oranje Per fection 3759 ct.; Gloria mundi 44— 1.10;Edith Helen 4053 ct.van Rossom 29—31 ct.Anaon'.iff 17—25 ct.Polyantha- rozen 2030 ct.Kilhar 5080 ct.; Potin 2841 ct.; Florex 5077 ct.; Wunet 19— 28 ct.; Dahlia's, grootbloemig lOOct.; G1 a1 i- o'en 10—16 ct.; Lathyrus 3—6 ct.; Pioenen! 2540 ct Lelies unbellaten 3054 ct-.; Clematis Durandi 4055 ct.; Componiter 5130 ct.; Delphinium 2831 ct. Gistermorgen te ongeveer 12 uur begaf zich de 32-jarige mejuffrouw LindhoutBalke nende in gezelschap van v. O. en diens echt- genoote uit de kerk huiswaarts. De twee da mes liepen rechts op den bituumweg, vermoe delijk omdat het wandelpad pas begrind was. Even voorbij Huize „Calorania" op den Goo- weg, moesten twee auto's elkander passeeren, met het gevolg, dat de auto, komende uit de richting Noordwijk, bestuurd door den heer J. uit Arnhem, bij het uithalen mej. Lindhout met het aohterspatscherm aanreed, waardoor de getroffene met groote kracht op den bituum weg werd geslagen en bewusteloos bleef lig gen. De doktoren V. en N., welke spoedig ter plaatse waren, constateerden een zware sche delbreuk. Per brancard werd zij naar haar woning, een 200 M. verder gelegen, vervoerd, waar bij aankomst bleek, dat de getroffene reeds overleden was. Het slachtoffer was ge huwd en moeder van twee jeugdige kinderen. De auto en het lijk zijn door de politie in be slag genomen. Een ernstig onderzoek is reeds ingesteld. Gevestigd: Z. Kloos van Oegstgeest thans Breloftpark 15. Fam. G. Buizert van Utrecht thans Zwarteweg 20. W. v. Roode van Purmerend thans Voorstraat 43. P. v. Geroen van Lisse thans IJmui- derstraat 8. Fam. A. J. M. Floor van Sassenhtim thans Wilhelmina-straat 33. A. Harks van Eindhoven thans Lange veld 29. J. J. Meyer van Leiden thans Pickó- straat 62. J. Naber van Alphen a. d. Rijn thans Hoofdstraat 22a. M. S. P. Manse-Foreele van de Panne (B.) thans Lange veld 29. Vertrokken: J. M. H. de Groot- Verhoeven, Jacoba v. Beyerenweg Voor hout. A. G. Janssen, Bouwkundige, Ven- loscheweg 46, Roermond. Fam. H. Kroes kamp, leeraar M. O. naar Soerakarta (Ja va). A. P. J. v. d. Berg, bloemistknecut Vesterstraat 16, Leiden. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van L. J. v. d. Holst en A. C. S. v. Rhijn. Nicolaas Joannes, z. van W. v. d. Berg en J. Duivenvoorde. Henricus Petrus, z. van M. J. v.-Westerop en C. v. Eeden. Wil lem Cornelis, z. van C. v. d. Niet en H C Breedveld. Leonardus Cornelis, z. van G. Caspers en E. J. v. Wees. Ondertrouwd: J. Iloogeveen 23 j. en B. A. A. S. v. d. Voort 19 j. Getrouwd: A. J. v. Schie 28 j. en E. J. Lassooij 23 j. W. v. Duijn 27 j. en L. v. Duin 26 j. C. F. v. d. Berg 21 j. en M. Roskam 21 j. Overleden: Oatharina Zwanikken 60 j. HAARLEMMERMEER. Geboren Roukje Maria, dochter van J. M. Smit en B. Tel. Hendrik, zoon van C. van der Luit en D. Sappee Pe ter Govert, zoon van H. M. van Buijten en T. A. van Rijswijk Jacob 'Klaas, zoon van G. Bakker en A. T. Slooten Wille- mina, dochter van H. van Oene en C. Ol denburg Geert, zoon van G. Lahman en J. Tobij Johannes Franciscus Aloysius, zoon van P. A. Arrachart en M. van Oos ten Louwerina Catharina, dochter van N. Honcoop en P. Eveleens Maartje Emmy, dochter van J. Nieuwenihuijs en E, M. Pickardt Gerrit, zoon van G. Roos en G. Donker Cornelia, dochter van J. Noord'hoek en J. E. Schoneveld Maria Geertruida, dochrer van J. Mantel en G. H. Feenstra Johannes Tbeodorus, zoon van Th. N. Broedersz en C. M. Fontaine Zegerina Geertruida, dochter van A. J. v. Strien en N. Z*. v. d. Linde Adelbertus Willem, zoon van B. M. C. van Loon en C. A. J. Leurs Rijk, zoon van R. van El- deren en J. Tos. Ondertrouwd: G. Biesheuvel, 27 jaar en M. Maarse, 26 jaar J. P. Bax, 27 jaar en L. E. S tie va, 23 jaar. Getrouwd: M. Mes 32 jaar en J. Brugman 32 jaar Th. P. Zegstroo, 27 jaar en J. E. Moleman 26 jaar J. Snoek 23 jaar en G. Haspels 23 jaar B. Griek- spoor 25 jaar en J. C. Grieltspoor 22 jaar. Overleden Jantje Breemer, 47 jaar gehuwd met J. W. Wallbrink. Z0ETERW0UDE (Dorp). Sportdag. Op Zondag 2 Augustus zal door de R. K. Sportvereeniging A.S.C. (Aloysius Sport Club) een sportdag geor ganiseerd worden. De plannen dragen een grootsch karak ter. Waar in het vorig jaar onderlinge wedstrijden zijn gehouden, ligt het nu in de- bedoeling een groot aantal sportvéreeni- gingen uit den omtrek uit te noodigen om zich te meten en gezamenlijk te demon- streeren. Zooals bij roomsche sport past. zal het kerkelijk gedeelte op den voorgrond treden en worden mooie plechtigheden gehouden. De gymnastiekvereenigingen zullen ei kander bekampen in de gym.zaal. De at.hle- tiekclubs krijgen een Schenkelloop (1500 M.) op het programma, waarvoor een wis selbeker uitge'oofd is. De beker wordt ge wonnen door de vereeniging die achtereen volgens drie jaar met drie leden het eerst de eindpalen pa-sseert. Verder zijn nog 100 M. en 80 M. hardloo- pen georganiseerd. Ook worden naasf de vereenigingsprijzen personeele bekronin gen gegeven. Onze athlctcn en gymnasten gaan nu met dubbelen ijver aan het oefenen. Dcfileerprijs. Het Patromat Parochie Zuidbuurt heeft op den districtsdag te Leidsehendam den eersten prijs gewonnen voor het kranigste defileeren. DE BRAND TE PARIJS. EEN VERLIES VOOR HET ETHNOGRAPHISCH MUSEUM. De meest kostbare voorwerpen hier gehouden. Zooals bekend is, zijn door den brand van het Nederlandsche paviljoen op de In ternationale Koloniale Tentoonstelling te Parijs ook inzendingen van het Rijksmu seum van Ethnographic ie Leiden teloor gppaan. Daar gedetailleerde rapporten nog ont breken, is het op het oogenblik niex moge lijk de grootte der schade nauwkeurig te schatten. Hoewe. de geldswaarde der voor werpen verzekerd is, beteekent de Parij- sche ramp voor genoemd museum een ern stig verlies. Echter dient te worden vermeld, dat de door het uitvoerende comité voor de Nederlandsche deelneming overgelegde lijst van verlangde ethnograuhica door de museumdirectie, met het oog op de bijzon dere risico, dat elke tentoonstelling mede brengt, aan een scherpe schifting is on derworpen. De op die lijst voorkomende kostbaarste en geheel onvervangbare mu seumstukken heeft men niet aan de geva ren van het transport naar en het verblijf op de tentoonstelling willen blootstellen. De directeur van het Rijks Ethnogra- phisch Museum, dr. J. J. Juynbol, wien wij om inlichtingen vroegen, kon ons die we gens ongesteldheid niet geven. Alleen ver namen wij, dat dc conservator van het Museum dr. Krieger, gisteravond naar Pa rijs is vertrokken. HET ZIEKENTRIDUUM. Men verzoekt ons de aandacht cr op te willen vestigen, dat na a s. Zondag 5 Juli geen opgaven meer kunnen worden ge daan van zieken in verband met het a.s. ziekentriduura. Op de Hooge Rijndijk zijn gistermiddag nabij huize „Grenshoe4c" drie auto's tegen elkaar gebotst. Een der auto's bestuurd door J. F. S. alhier, werd daarbij aanzien lijk beschadigd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3