HBRTEVELÏ'S UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 26 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 1.40 f 1.73 glas 5944 ALOM VERKRIJGBAAR! geu en de rest te bewaren voor den a.s. winter voor de werkverschaffing. Weth. van der Wiel zegt, dat in de vorige verga dering reeds besloten is om het werk nu direct zoover klaar te maken als B. en W. voorstellen. In verband met het in exploi tatie nemen van de gronden als bouw- grond kan het niet anders. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt beslo ten. Voor enkele verbeteringen aan het poli tiebureau te Noordwijk-Binnen wordt een crediet verleend van 625. Hierna rondvraag en besloten zitting, ter bespreking van het ingekomen verzoek van de winkeliersvereeniging om opheffing van de Zondagssluiting. De winkels op Zondag. Na heropening van de openbare ver gadering stelt de beer van der Meer voor te bepalen dat de winkels van 15 Juni tot 15 September Zondags open mogen zijn en van 15 September tot 15 Juni des Zon dags tot 1 uur gesloten moeten zijn. Het voorstel van den heer van der Meer wordt aangenomen met 7 stemmen voor en 5 st. tegen. Voor stemden de heeren Liefferink, Alkemade, den Hollander, Caspers, Krau, Meijer en van der Meer. Tegen de heeren van der Wiel, van der Niet, Admiraal. Bal kenende en Braun. Hierna sluiting. G EMEENTERAADS VERKIEZING. Uitgebrachte stemmen 1304. Van on waarde 21. Aantal geldige stemmen 1283. Lijst I. Vrijheidsbond: Jan Koerts 88, Jan van den Dool 9, B. Langendoen 10, to taal 107 stemmen. Lijst II, C.-H. en A.-R. (Gemeenschappe lijke lijst): T. Borst 221, G. Kranenborg 7, A. G. Slingerland 2, H. den Baars 4, H. de Ruyter 2, G. Verlaan 3, totaal 239 stemmen. Lijst HL' R. K. Staatspartij: F. van Heij- ningen 843, L. C. de Koning 0, C. Weerdeu- burg 4, W. B. Blonk 1, Th. H. Raaphorst 7, A. J. Schrader 7, A. J. Zandwijk 0, \V. J. van Veen 0, F. J. Zuid wijk 4, A. L. Kins 3, H. Houthuijzen 0, J. S. de Gier 3, E. Janssens 1, totaal 873 stemmen. Lijst IV. S. D. A. P.: H. B. van Bommel 63, J. Nak 0, G. Nagtegaal 0, K. Brouwer 0, A. J. Zwart 1, P. van der Wolde 0, totaal 64 stemmen. Aantal geldige stemmen 1283. De kies- deemr was 116 7/11. Behaalde zetels: Vrijheidsbond 1 (0), C.-H. en A.-R. 2 (1); R.-K. 8 (6), S.D. A.P. 0 (0). De Raad is met 4 zetels vermeerderd; hiervan kregen de Katholieken er 2, V.-B. 1 en C.-H. en A.-R. (gemeensch. lijst) 1 zetel. Gekozen zijn: V.-B. J. Koerts; C.-H. en A.-R.: F. Borst en G. Kranenburg; en R.-K.: F. v. Heiningen, L. C. de Koning, C. Weerdenburg, W. B. Blonk, Th. H. Raap horst, A. J. Schrader, A. J. Zandwijk en W. J. van Veen. In den nieuwen Raad keert niet weer: de heer J. Hendriks wegens bedanken, ter wijl 5 nieuwe leden hun intrede doen en wel de hoeren J. Koets V.-B.; G. Kranen burg C.-H. en A.-R.; A. J Schrader, A. J. Zandwijk en W. J. van Veen, R.-K. KATWIJK. Nieuw gemeentehuis. Door B. en W. is de bouw van het nieuwe gemeentehuis opgedragen aan de heeren A. en A. J. Ouwehand alhier, bij de inschrijving de laagste inschrijvers voor 144.400.—. VOORHOUT. Vaccinatie. Maandag, 29 Juni a.s. des namiddags om drie uur bestaat er de ge legenheid ten huize van dr. Bots, alhier, tot kostelooze inenting en herinenting. W0UBRUGGE. Aanbesteding. Door den architect, den heer W. Brouwer te Alphen werd aanbe steed, een veesta ling ten behoeve van den heer V'erburg alhier. Hoogendoorn en Co. te Alphen aan den Rijn 5547.—*; C. Doorenburg te Alphen aan den K'ijn 4997 K. de Jong te Al phen aan den Rijn J 5290.D. Donker te Alphen aan den Rijn 5441.L. van Beu- sekora te A-phen aan den Rijn 5744.--; D. Barre veld te Alphen aan den RÜjn 6618.— Raad en van Wijk te Alphen aan den Rijn f 5326.—; C. van Dijk te Nieuw- veen 5430.—; D. Leenheer te Koudekerk 5930.—; G. van Driel te Oudewering 5090.— Joh. Moore te Woubruggc 5499.—; J. Jongeneel te Woubrugge 5075.—. Aan de laagste inschrijver is het werk gegund. ST0MPWIJK. GEMEEN'! ERAADS V ER KIEZING. Uitgebrachte stemmen 1984. Van onwaar- do 33. Aantal geldige stemmen 1951. Lijst i R.-K. Staatspartij, district Stoinp- wijk: J. C. v. d. Bosch 531, J. O. M. van j Wijk 13, N. W. Mooijman 0, L. de Groot 9, N. J. N. Willenise 4, W. Hoogeveen 3, J. de Langen 0, W. P. v. d. Meer 0, A. Waaijer 14, G. J. L. de Groot 0, U. O. van Leeuwen 0, N. J. Wijsman 6, C. M. v. d. Heijden 0, j U. J. J. Havik 5, A. S. v. d. Peet 0, Th. J. v. d. Sanden 0, totaal 585. Steinuislrict Leidsohendam: J. C. v. d. Bosch 326, J. C. M. van Wijk 0, N. W. Mooij man 5, L. de Groot 0, N. J. N. Wiliemse 4, W. Hoogeveen 1, J. de Langen 0, W. P. j v. d. Meer 0, A. Waaijer 0, G. J. L. de Groot 0, C. C. van Leeuwen 0, N. J. Wijs man 0, C. M. v. d. Heijden 0, C. J. J. Havik 0, A. S. v. Peet 0, Th. J. v. d. Sanden 0, totaal 336. Stemdistrict Veenweg: J. C. v. d. Bosch 267, J. O. M. van Wijk 3, N. W. Mooijman 3, L. de Groot 0, N. J. N. Wiliemse 1, W. Hoogeveen 0, J. de Langen 0, W. P. v. d. Meer 1, A. Waaijer 0, G. J. L. de Groot 0, C. van Leeuwen 0, N. J. Wijsman 0, C. M. v. d. Heijden 0, C. J. J. Havik 1, A. S. v. d. Peet 0, Th. J. v. d. Sanden 0, totaal 276. Stemdistrict Westvlietweg: J. C. v. d. Bosch 94, J. C. M. van Wijk 0, N. W. Mooij man 0, L. de Groot 0, N. J. N. Wiliemse 2, W. Hoogeveen 1, J. de Langen 1, W. P. v. d. Meer A. Waaijer 0, G. J. L. de Groot 0, O. C. van Leeuwen 0, N. J. Wijsman 0, C. M. v. d. Heijden 0, C. J. J. Havik 0, A. S. v. d. Peet Th. J. v. d. Sanden 0, to taal 98. Totaal gemeente Stompwijk: J. C. v. d. Bosch 1218, J. C. M. van Wijk 16, N. W. Mooijman 8, L. de Groot 9, N. J. N. Willem- se 11, W. Hoogeveen 5, J. de Langen 1, W. P. v. d. Meer i, A. Waaijer 14, G. J. L. de Groot 0, C. C. van Leeuwen 0, N. J. Wiji- man 6, O'. M. v. d. Heijden 0, C. J. J. Ha vik 6, A. S. v. d. Peet 0, Th. J. v. d. San den 0. Totaal voor de gemeente Stompijk: 1295 stemmen. Lijst il. C.-H. en' A.-R. (Gemeenschappe lijke lijst). Stompwijk: A. J. L. Small C.-H. 31, S. van Dam C.-H. 5, K. Vink A.-R. 0, J. ten Hoopen C.-H. 2, P. van'Els wijk A.-R. 1, Mr. C. van Nes C.-H. 0. Totaal 39 stem men. Stemdistrict Leidschendam: A. J. L. Small C.-H. 129, S. van Dam C.-H. 31, K. Vink A.-R. 6, J. ten Hoopen C.-H. 20, P. van Els wijk A.-R. 0, Mr. (J. van Nes C.-H. 0, totaal 186 stemmen. Stemdistrict Veenweg: A. J. L. Small C.-H. 53, S. van Dam C.-H. 11, K. Vink A.-R. 0, J. ten Hoopen C.-H. 4, P. van Lls- wijk A.-R. 1, Mr. O. van Nes C.-H. 0, to taal 69 stemmen. Stemdistrict Westvlietweg: A. J. L. Small C.-H. 99, S. van Dam C.-H. 1, K. i Vink A.-R. 9, J. ten Hoopen C.-H. 18, P. i van Eiswijk A.-R. 0, Mr. van Nes C.-H. 33, totaal 160 stemmen. Totaal: A. J. L. Small C.-H. 312, S. van Dam G.-H. 48, K. Vink A.-R. 15, J. ten Hoopen C.-H. 44, P. van Eiswijk A.-R. 2, Mr. C. van Nes C.-H. 33 stemmen. Totaal aantal stemmen: 4ö4. Lijst lii. S.D.A.P. Stemdistrict Stomp wijk: H. Verheijen 1, K. P, Bloemheuvei 0, W. v. d. Oest 0, Mej. H. D. C. Grootveldt 0, P. J. Peperkorn 0, J. S. H. v. d. Schilden 0, totaal 1 stem. Stemdistrict Leidschendam: H. Ver- heijen 28, K. P. Bloemheuvei 0, W. v. d. Oest 1, Mej. H. D. C. Grootveldt 1, P. J. Peperkoorn 0, J. C. H. v. d. Schilden 2, totaal 32 stemmen. Stemdistrict Veenweg: H. Verheijen 0, Ri P. Bloemheuvei 2, W. v. d. Oest 0, Mej. H. D. O. Grootveldt 0, P. J. Peperkoorn 0, J. C. H. v. d. Schilden 0, totaal 2 stemmen. Stemdistrict Westvlietweg: H Verheijen 142, K. P. Bloemheuvei 0, W. v. d. Oest 0, Mej. H. D. C. Grootvelut 6, P. J. Peper koorn 1, J. S. H. v. d. Sohildpn 2, totaal I 151 stemmen. 1 Totaal: H. Verheijen 171, K. P. Bloern- heuvel 2, W. v. d. Oest 1, Mej. H. A). O Grootveldt 7, P. J. Peperkoorn 1, J/u. H, v. d. Schilden 4 stemmen. Totaal aantal stemmen 186. I Lijst IV. R.S.P. (Rev. Soc. Partij). Stem- district Stompwijk: L. W. Muller 0, W. O. j Dullaert 0, lt. Kleingeld 0, totaal 0. Stemdistrict Leidschendam: L. W. Mul ler 4, W. O. Dullaert 0, R. Kleingeld 1, to taal 5 stemmen. Stemdistrict Veenweg: L. W. Muler 0, W. C. Dullaert 0, R. Kleingeld 0, totaal 0. Stemdistrict Westvlietweg: L. W. Mul ler 11, W. C. Dullaert 0, R. Kleingeld 0, totaal 11 stemmen. Totaal: L. W. Muller 15, W. C. Dullaert 0, R. Kleingeld 1. Totaal aantal stemmen 16. Aantal geldige stemmen 1951; de kies- deeler was 177 4/11. Behaalde zetels: R.-K. 7 (8), C.-H. en A.-R. 3 (2), S.D.A.P. 1 (1), R.S.P. 0 (0). Gekozen zijn: R. K.: J. O. v. d. Bosch, J. M. van Wijk, N. W. Mooijman, L. de Groot, N. J. N. Wiliemse, W. Hoogeveen en J. de Langen. C.-H. en A.-R.: A. J. L. Schmall, S. van Dam en K. Vink. S.D.A.P.: H. Verheijen. NOOTDORP. Inenting. Vrijdag a.s. is op het raad huis de gelegenheid opengesteld tot koste looze inenting of herinenting, vqor allen die zich hiervoor aanmelden. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert Woensdagavond te half acht uur ter behandeling der volgende agenda. Agenda. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststelling pensioengrondslag van den heer O. van Eek; 4. Bepaling huur woning Parkwachter; 5. Besuit om terrein aan de Oost-haven te verhuren voor tenminste 0.35 per M2. per jaar tob wederopzegging. 6. Comptabiliteit begrooting 1930; 7. Ver zoek Christe ijke H.B.S. te Leiden om bij drage in kosten 2 leerlingen; 8. Verorde ning verhaal outsmettings- en andere kos ten besmettelijke ziekten wet: 9. Verzoek van F. van der Wallen tot niet uitvoering van de voorgeschreven verbeteringen aan de woningen Kuipershofje; 10. Schrijven van de N.V. Bank voor Nederlandsche ge meenten tot het nemen van twee aandeelen in het maatschappelijk kapitaal der Bank; 11. Benoeming commissie tot- het nazien der gemeenterekening over 1930; 12. Rapport commissie Speelman inzake voormalige Hervormde school; 13. Uitslag -aanbeste ding rioleering. Gevonden voorwerpen. 1 boodschap- pentasch met, inhoud 1 Lipssleutel 1 schakelarmband 1 zilver colbertje met hangertje 1 kinderschoentje 1 dames- portemonnaie met inhoud. Verloren voorwerpen. 2 autobanden 1 damesportemonnaie met inboud 1 schooltasch met inhoud 1 reserve auto- wiel met band 1 achterschot van vracht auto. Inlichtingen worden door de politie al hier verstrekt. Geboren Adrianus Gijsbertus Ma ria, zoon van A. v. d. Voort en J. M. Rot teveel Jacoba Maria, dochter van A. v. d. Eist en M. C. van Roode. Ondertrouwd: G. W. M. A. van Gent 27 jaar en H. C. Martin 29 jaar. Getrouwd: J. Moolenaar 31 jaar en N. Kuneman 25 jaar. Gevestigd Mej. J. van Leeuwen, Klinkenberg 5 van Haarlem A. Eikelen kamp en gezin, Iepenlaan 9, van Zeist. Vertrokken Mej. W. C. v. d. Kamp, van Teijlingerlaan 43 naar Beugen (N.-Br.). VOORSCHOTEN. Personalia. Geslaagd voor het exa men costumière aan de Leidsche Mode vakschool, mej. J. L. Lubbe te Voorschoten. 0EGSTGEEST. Auto tegen een boom gereden. Giste renavond omstreeks half 9 reed de portier van café „Meerrust" te Warmond met eeu auto in de bocht bij Endegce&t tegen een boom en tegen een lantaarnpaal, welke laatste geheei afknapte. De ohauffeur werd uit de auto geslin gerd, gewond opgenomen en in „Ende geest" binnengebracht. Een dokter van „Endegeest" verleende geneeskundige hulp, waarna hij per ziekenauto vah v. Nieuw koop naar het Acad. Ziekenhuis werd ver voerd. De man had enkeel ribben gebro ken. De zwaar gehavende auto werd door de firma WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente hield Donder dagmiddag eer.e spoedvergadering. Afwe zig zijn de heeren Prins, Provo Kluit, Rooijakkers en Vroom. De Voorzitter deelt mede, dat de verga dering was belegd, omdat de heer Kikkert in de vorige vergadering benoemd tot hoofd der met 1 September a.s. te openen lagere school aan de Bloemcamplaan, had bericht zijne benoeming niet aan te ne men. Voorlezing wordt gedaan van eenige in gekomen brieven, geleidende goedgekeur de raadsbesluiten. Ingekomen is een afschrift van het K. B. d.d. 3 Juni 1931 no. 24, tot vaststelling eener bioscoopverordening, voorts een brief van den heer J. R. W. Janzee, hou dende mededeeling, dat hij het door de gemeente onteigend pand aan de School straat heeft ontruimd alsmede brieven van den Voorzitter van het Centraal Stembu reau, geleidende afschriften van de pro cessen verbaai van hoofdstembnre-au en stembureaux en van het besluit tot vast stelling van den uitslag der verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. Hierna is aan de orde de benoeming j van een hoofd der school aan de Bloem camplaan. Na voorlezing van het advies van den Inspecteur van het Lager Onderwijs wordt bij acclamatie benoemd de heer W. F. de Bree, onderwijzer aan de opleidingsschool voor U. L. O. te Leiden. Vervolgens wordt de vergadering ge sloten. Bezoek Fransche slagers. Bij een studiereis aan ons land door een gezelschap Fransche slagers uit Parijs en Versai'lesn onder leiding van Mr. Jumin, president de Syndicat de la federation in ternationale Francais de la Charcutier en Mr. Margeat President de la Syndicat du Charcutier de la Ville de Versailles, onder begeleiding van Ingenieur W. P. A. Thoms, van het reisbureau Sutherland te chevcnin- gen. werd 'een bezoek gebracht aan de N.V. Vleeschwaren- en Comervenfabrieken „Van den Berg Gerzon te Wassenaar. Verwijdering hoek Schoolstraat. Van gemeentewege heeft men onmiddel'ijk na de ontruiming van het pand hoek School straat.Katwijksche weg een aanvang ge maakt met den afbraak en ontruiming van den opstal. Het verkeer, waaraan dit pand veel bezwaar opleverde omdat het 't uit zicht belette, is hiermede grootelijks gebaat, zoodat hopelijk ongevallen, zooals tot dus verre voorkwamen, zullen worden vqorko- men. LEIDERDORP JubileumOp den 16den Juli a s hoopt de brievenbesteller R. van Stroné. den dag te i herdenken, dat hij voor 25 jaar als zoodanig I \.erd aangesteld bij de Posterijen en Telegrat:e i alhier. Welicht zal het den jubilaris op dim I dag niet aan belangste'ling ontbreken. DE TOL AAN DEN ZIJLWEG ONDER LEIDERDORP. Anderhalve cent voor een auto? Het gaat den tolgaarders den laatsten tijd niet naar den vleezo. Als ze zioh hun broodwinning niet door een min of meer „gewelddadige" actie van h.h. automobi'U- ten zien ontnomen, zooals reeds in verschil lende streken van ons land gebeurde, dan plegen zich vaak andere incidenten voor te doen, die hun het leven zuur maken. Onder den rook van deze gemeente heeft zich een dezer dagen wederom een „tol- kwestie" voorgedaan, waaruit berijders van fietsen, motorrijwielen en auto's stellig nun voordeel zullen weten te trekken. De bewuste tol is gelegen aan het Zijl hek, in de gemeente Leiderdorp. Zij bo. hoort evenwel tot de gemeente Leiden, die haar sinds 1 Mei 1.1. verpacht heeft aan den heer Heij. Bedoelde tol onderscheidt zich van de meeste andere tollen in zuo- verre, dat het tarief niets vermeldt van „tolkosten" voor het passeeren met motor-, gewone rijwielen en autos. Toch hief de heer Heij, naar wij vernamen, tol voor deze voertuigen en wel voor auto's tien cents per keer. Onder de vorige tolgaarders schijnt dit nimmer tot strubbelingen aan leiding te hebben gegeven, omdat dezen, naar wij hoorden, voor geregelde „passan ten" wat water in den wijn deden en uiet een vast jaarlijksch bedrag genoegen na. men. Heij schijnt hiertoe evenwel niet be reid gevonden te zijn, althans met den heer H. Jonkman uit Oudewetering, die met zijn vrachtauto's geregeld eenige malen per dag door den tol kwam, was hij niet bereid een schikking te treffen. De heer Jonk man bleek echter evenmin bereid ïedereu keer tien oents voor zijn auto te betalen en zoo kwam het reeds den eersten Mei 1.1. tot een conflict. Voor één persoon. Toen de beer Jonkman met zijn auto wil de passeeren, bood hij den tolgaarder het tarief voor één persoon zijnde anderhal ve centl aan; daarvoor wilde Heij het echter niet „doen". Beiden bleven op hun stukken staan, met het gevolg, dat het tol hek gesloten bleef ende veldwachter van Leiderdorp op verzoek van den heer Jonkman proces-verbaal tegen den tolgaar der opmaakte wegens het onrechtmatig versperren van den weg. Zulks geschiedde en de heer Jonkman verklaarde zich, ten einde verdere moeilijkheden te voorkomen, genegen onder protest tolgeld voor zijn auto's te betalen, tot de kwestie ter be- voegder plaatse op het Leidsche kanton gerecht zou zijn uitgemaakt. De zaak „diende" evenwel niet, want Vrijdag 1.1. ont ving de heer Jonkman van den ambtenaar van het O. M. een briefkaart, waarbij heui werd medegedeeld, dat hij Maandag a.s. niet als getuige in de tolboomkwestie be hoefde te komen, daar Heij de zaak mot den ambtenaar had geschikt. Natuurlijk „juichte" de heer Jonkman, want uit de briefkaart bleek immers zon neklaar, dat Heij zijn ongelijk had bekend endat hij steeds onrechtmatig voor auto's en dus ook voor motorrijwielen en fietsen tol had gehevenEn niets leek den heer Jonkman natuurlijker, dan dat hij, toen hij don volgenden dag mot zijn auto voor den tol verscheen, zijn sinds den eer sten Mei 1.1. onder protest betaalde pennm- gen zou terugkrijgen en dat hij voortaan, in zijn auto gezeten, tegen het tarief van een voetganger zou mogen passeeren. De tolgaarder bleek evenwel niet bereid het ontvangen geld terug te geven en.. ook over het tarief, dat in de toekomst zou moeten worden betaald, was men het nog maar niei zoo aanstonds eens. Het ge volg was, dat wederom de veldwachter er aan te pas kwam zefs verscheen de po litie uit Leiden nog ter plaatse en dat eindelijk, nadat de weg wederom geruimen tijd versperd was geweest, de heer Jonk man onder getuige van den veldwachter en de Leidsche politie heen en weer door den tol mocht rijden voor drie oents eon „retour"! Hij had het pleit dus gewonnenI Naar wij vernemen, zal de heer Jonk man ook bij zijn eisch tot restitutie der sinds 1 Mei betaade tolgelden persistee- ren. Tot zoover wat de „tolkwestie" aan het Zijl hek betreftdie wellicht weldra zal worden gevolgd door een „tolkwestie" aan de Leiderdorpsche brug die eenige hou derden meters van den hierboven genoem den tol verwijderd is en waar, naar men ons van bevoegde zijde verzekerde, even eens tol wordt geheven voor fietsen, motor rijwielen en auto's, zonder dat er een offi cieel tarief voor bestaat! »Tel." ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Mej. A. M. Dorlein alhier, slaagde voor onderwijzeres. Een vrijmoedig Fordje. Langs de Gou- we-kade nam een Fordje gisterenmorgen, waarschijnlijk door het niet goed aanzetten der remmen, de vrijmoedigheid er op eigen gelegenheid van door te gaan. Het vehikel kwam terecht op de Gouwe-kant, waar het met de voorwielen reeds over het water op de schoeiing bleef hangen. Met een aan wezige vrachtauto werd de weerspannige weer op het rechte pad gebracht. Gevestigd: Grietje Burger, verpleeg ster, ten Harmsens'traat 3, van Utrecht. Maria G. van Wijk, v. Mandersloostraat 34, van Amsterdam. W. S. Schouten, Hooft- straat 103, van Ara sterdam. W. van Leeu wen, arbeider, Hoorn 74, van Wassenaar Johanna Mesman, dienstbode, Hoogedijk 7, van Ter-Aar. Hermina Steenbergen, echtgenoote van J C. de Vries, Zaal berg straat 20, van Deventer. J. van Zwielen en gezin, fa.br arbeider, Lindenhovenstraat 3, van Rijswijk, Vertrokken: Johanna Markman, Raadhuisstraat 55, naar Hillegom. C. F. Braster, schoenm.kn., Woubrugscheweg 58, naar Tiel. Neeltje G. van der Lee- den, Hooftstraat 22, naar Leiden, Gerecht 11. J. Naber, kruiden.bcn., Hortensia straat 2, naar Noordwijk, Hooftstraat 77a. N. J. de Heen, smidskn., Raadhuisstraat 44, naar Gieten. A. Straathof, Pr. Hen-, drikstraat 11, naar Alkemade. J. Zieltjes. Vinkebuurt 58, naar Bodegraven. J. Stel lingwerf en gezin, vceh.kn., Gouwsl.weg 39, naar Ter-Aar. Grietje C. Wolthuis, H. de Grootstraat, naar Amsterdam, Oudburg- steeg 25. M. A. Jansens en gezin, melk- slijter, Hootstraat 210, naar Tholen, Voor straat 7. Wilhelmina van der Klei, dienstbode, Raadhuisstraat 229, naar Gro ningen, Jozef Israëlstraat 30. Neeltje de Graaf, Julianastraat 46, naar Lisse. J. I. J. Basting, suikerbakker, Wilehlmina- straat 25e rood, naar Breda, Nijverheids- singel 16a, NIEUWKOOP. Mekvervalschlng. Tegen den veehou der van K. alhier is, door een tweetal amb tenaren van den Keuringsdienst van Waren te Leiden, prooes-verbaal opgemaakt we gens het afleveren van melk met te veel watergehalte. Werkloosheidsverzekering. Door middel van het aanplakbord heeft het Dagelijksch Be stuur der gemeente herinnerd aan zijn aanspo ring van 14 Juni 1929, dat alle arbeiders zich zullen verzekeren tegen werkloosheid, teneinde bii gebrek aan werk zichzelf zooveel mogelijk te kunnen helpen. Waterleiding. Navolgende circulaire is bezorgd aan de huizen, welke kunnen worden aangesloten op het buizennet der waterleiding! „Nu men bezig is met den aanleg van het buizennet voor de waterleiding is het van be lang, dat ook spoedig kan worden overgegaan tot het maken van de dienstleiding vanaf de hoofdbuizen naar huizen. Deze dienstleiding, zoomede het leggen, komt tot een lengte van hoogstens 100 Meter, geheel voor rekening van de Stichting en wordt gelegd in overleg met den bewoner. Voor dit leggen is echter de schriftelijke toestemming noodig. zoowel van den eigenaar als van den bewoner van het pand en ver zocht wordt onderstaande verklaring wel te willen teekenen". Timmerfabriek. De heer M. A. van der Tol Jr. richt aan den Nieuwveenschen weg al hier een fabriek op voor machinale houtbewer king, gedreven door electromotoren. Radio-centrale. Vermoedelijk zal Zater dag a.s. de radio-centrale van den heer G. Groen alhier worden geopend. Het aantal aan sluitingen is reeds vrij beduidend. Werkloosheid. Dank zij vooral de werk zaamheden aan het buizennet der waterleiding, is geen werkloosheid in deze gemeente thans meer aanwezig. Ondertrouwd: P. J. den Hollan ders 25 j„ wonende te Sassenheim en J. C. van Koert 29 j. NIEUWVEEN. „Onderling Hulpbetoon". Woensdag avond te half acht, werd in café Schreu- der de ledenvergadering gehouden van „Onderling Hulpbetoon". Met het bestuur inbegrepen waren 15 leden aanwezig. Het openingswoord spreekt de voorzitter de heer P. Spreij. Spr. betreurt ten zeerste de geringe opkomst. Vervolgens geeft hij het woord aan den secretaris, den heer C. Campfens, die de notulen voorleest, welke ongewijzigd worden goedgekeurd. Volgt jaarverslag van den secretaris. In 1930 bedroeg het aantal leden 1501. In het afgeloopen jaar gaven zich 79 nieuwe le den op. Het ledental is alzoo gekomen op 1580. Den secretaris wordt dank ge bracht voor zijn verslag, dat algemeene goedkeuring verwierf. Het, volgende agendapunt geeft het jaar verslag van den penningmeester, de heer J. Zekveld. Inkomsten 2184.74 contributie; ƒ105,02 rente. Totaal 2280.76. Uitgaven bedroe gen: 2409.11 1/5. Nadeelig saldo was: 119.35 1/2. Na aftrek verlies blijft in de reservekas 2408.Het aantal verpleeg- dagen bedraagt 668. De rekening van den penningmeester wordt onder dank goedge keurd. De vergadering wijdt geruimen tijd aan het geleden kasverlies. Het aantal ver plee gdagen is zeker zeer hoog. De genade slag is echter toegebracht door de zware transportkosten naar het ziekenhuis en te rug. De totale kosten van vervoer over 930—'31 zijn 293.47. Het leeuwendeel f 276.50 komt voor het transport per auto; sleohts 16.97 is uitgegeven aan vervoer per trein. Uit de besprekingen blijkt, dat er verscheiden patiënten zijn, die zonder noodzakelijkheid van een auto gebruik ma ken om naar het ziekenhuis te gaan of van het gasthuis naar huis terug te kee- ren. Deze japen de vereeniging noodeloos op hooge kosten. Het bestuur dringt er bij de leden sterk op aan, zoo hot eenigszins mogelijk is, per trein te gaan en vereeni- gingskas te sparen van auto-transportkos- ten. Alsdan volgt de bestuursverkiezing. De heer J. Zekveld, die aftredend is, wordt met algemeene stemmen herkozen, zoodat „Onderling Hulpbetoon" haar accuraten penningmeester behoudt. Aan de rondvraag gekomen heeft geen der leden iets op het gemoed, zoodat- de voorz. de vergadering op de gebruikelijke wijze sluit tegen half negen.' NOORDEN. Bouwvergunning. Aan A. C. Schutter is vergunning verleend tot het bouwen van een veestalling voor rekening van den heer P. v. Velzen. Warenhuizen. Ofschoon de hagelstorm op 28 Mei j.l. enorme schade aanrichtte, is over het algemeen de uitkomst tot heden in de tuin derij, vooral in de glascultures niet ongunstig. En zoodra eenige opleving merkbaar is, kan men ook uitbreiding constateeren; een tweetal perceelen land zijn thans weder aangekocht, n.l. door J. Pietersen Jzn. en A. L. van der Zwet alhier, die daarop een nieuw tuindersbe- drijf zullen stichten en een vrij groot waren- I huis zullen oprichten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6