SPORT LUCHTVAART VRIJDAG 26 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL Ajax—Wiener Sport Club 2—2. Ajax heeft, het nationale kampioenschap behaald zonder feestelijk vertoon en dus moesten de rood-witten zich gisteravond in het Stadion vóór den wedstrijd tegen de Wiener Sport Club een huldiging laten welgevallen, waarin trainer Reynolds een flink aandeel kree.g. Ook de Oostenrijksche profs boden een krans aan en werden op hun beurt met een aandenken bedacht. Daarna stelden beide ploegen zich onder leiding van scheidsrechter van Gessel op. Ajax was volledig. De eerste minuten waren geheel voor de rood-witten, die met groot élan naar vo ren trokken en reeds spoedig na keurig spel van Volkers en Ten Have de leiding namen door een kopbal van Van Reenen (10). Even daarna was er bijna een twee de treffer, dooh Volkers miste hoog op springend in het doél. De Weeners ver toonden intussohen een aantrekkelijk en geacheveerd spel. dooh maakten den in druk overspeeld te zijn en waren vooral voor het doel te loom om succes te heb ben. Deze indruk heeft zich in het verloop van den strijd nog versterkt., er zat te wei nig vaart in het spel om een club als Ajax te bedwingen. Na een half uur van ongeveer gelijk spel kwam de linkervleugel der W. S. C. spel naar voren, waarna Gelbeneggen den bal zuiver inkopte (1—1). Het leek een oogenblik of de gasten hun vermoeidheid afschudden: achter elkaar kreeg de Boer een feilen schuiver en een ver schot te verwerken, wat hij naar behooren deed. Ajax nam het initiatief echter over, van Reenen probeerde het met een ver en schitterend schot, dat bij Griftner geen genade vond. Beter verging het een kop bal van Schubert uit een voorzet van Ten Have. Wel werkte de doel verdediger den bal onder den lat weg, maar van Gessel gaf goal (21). Tot de rust behielden de Amsterdammers het beste van het spel, maar de eminente Weensche keeper, liet niets meer passeeren. De tweede helft was een herhaling van de eerste. De profs gaven dikwijls fraai positiespel te zien, maar faalden in de afwerking. Ajax daarentegen zwoegde met enthousiasme voort en bracht zeer veel af wisseling in den strijd. Nochtans zagen de Weeners kans na 'n kwartier den bal mooi vrij te spelen en onhoudbaar door Havel in te schieten (22) De zeer vele en langdurige aanvallen der nationale kampioenen konden in deze stand geen verandering meer brengen, daar vooral Griftner het Weener doel met bravour verdedigde. De wedstrijd eindigde aldus met een ge lijk spel, waarmee Ajax alle eer inlegt. Voetbalver. B. G. S. Morgenmiddag te 3.30 uur speelt B. G. S. I (Berg Gerzon Sportver.) uit Wasse naar een voetbalwedstrijd tegen S. L. F. I op het terrein S. L. F. aan de Nieuwe V aart. „Roodenburg". Op de jaarvergadering der L. V. en A. V. „Roodenburg" werd besloten tot oprich ting eener junioren-afdeeling. Hiervoor gaven zich reeds 24 personen op. Het se cretariaat is gevestigd Hoogewoerd 90. Maandag a.s. 8 uur speelt „Roodenburg II" tegen „Padox" (Warmond) een me daille-wedstrijd op 't Roodenburg-terrein, gelegen aan 't Nieuwe Kanaal (Hooge Rijndijk). LAWN-TENNIS DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. De Ned. heeren winnen, de dames verliezen In de eerste ronde van het heerendub belspel der kampioenschappen van Wim bledon wonnen Knottenbelt en Koopman van Marsalek en Novotny 46 6—3 63 6—4. In de tweede ronde van het damesdub belspel verloren mevr. Dros-Canters (Hol land) en Madame Mathieu (Frankrijk) van Mrs. Satterfchaite en Miss Thomas (Enge land) met 75 60. In het dames-enkelspel werd miss Mud ford (Engeland) geslagen door miss Joan Ridley Brian met 108, 16 6—4. MOTORSPORT GR00TE PRIJS VAN NEDERLAND. Circuit van Drente. Op verzoek van de Organisatiecommis sie hebben de Nederlandsche Spoorwegen besloten in verband met de races op het Circuit van Drente op 11 Juli a.s. in den nacht van 10 op 11 Juli een versterkten nachttrein naar het Noorden te laten loo- pen. Vertrek Amsterdam 0.18 uur, Utrecht 1.48, Amersfoort 2.19 uur, Zwolle 3.30. Aan komst te Assen 4.47 uur. Op het startterrein te De Haar zal ge stationeerd worden Philips' „Stem van den Reus", zoodat het publiek voortdurend op de hoogte zal zijn van den stand der WATERPOLO De competitie. Gisteravond heeft in de zweminrichting te Haarlem een waterpolowedstrijd plaats gehad tusschen de clubs „De Delft" (Haar lem) en De Zijl I te Leiden. De uitslag was 82 in het voordeel der Leidenaars. De wedstrijd TritonDe Vest eindigde in overwinning van De Vest. WATERSPORT KAAGWEEK 1931. Zooals reeds gemeld, zullen de interna tionale en nationale zeil- en motorbootwed strijden en onderlinge zeil- en motorboot wedstrijden van „de Kaag" worden gehou den van 17 Juli tot en met 21 Juli 1931. Het programma voor Vrijdag vermeldt allereerst nationale motorbootwedstrijden, opengesteld voor alle typen van motorboo ten, bestaande uit een regeLmatigheidswed- strijd. Verder onderlinge motorboot wedstrijden, als flesschenspel voor motorbooten, ring steken voor motorbooten en vossenjacht. De onderlinge zeilwedstrijden zullen be staan uit wedstrijden voor open sloepen (niet behoorende tot een klasse ingesteld door de Kon. Verb. Ned. Watersport-Ver- eenigingen), open scherpe jachten (niet be hoorende tot een klasse ingesteld door de Kon. Verb. Ned. Watersport-Vereenigingen), onderlinge regenboogwedstrijden, onderlin ge 12 voetsjollen-wedstrijd voor jongelui niet ouder dan 17 jaar, die nog nimmer in een internationale- of nationale wedstrijd zijn uitgekomen en. vaardigheids wedstrijd met 12 voetsjollen. De internationale en nationale zeilwed strijden worden gehouden op Zaterdag 18 Juli, Zondag 19 Juli, Maandag 20 Juli en Dinsdag 21 Juli. Ingeschreven kan worden in de volgende klassen: '6 M. klasse, 45 M2. Kruiserklasse, Handicap klas se D, 22 M2. Scherenkruisers, 16 M2. Kruiserklasse, 12 M2. Eenheidsklasse (uitnoodigingswedstrijd), B. M. Jachten, Ètegenboogklasse A, Regenboogklasse B, Regenboogklasse C, Vrijbuitersklasse A, Vrijbuitersklasse B Scheldejollenklasse, 12 Voetsjollenklasse A, 12 Voetsjollenklasse B, 12 Voetsjollenklasse C, 12 Voetsjollenklas se voor dames klasse A, 12 Voetsjollenklas se voor dames klasse B, Sterklasse. Teamwedstrijden voor de regenboogklas se. Teamwedstrijden voor de 12 voetsjollen klasse. Elke vereeniging, aangesloten bij de K.V.N.W.V., kan mededingen door een of meer teams, ieder bestaande uit twee vaar tuigen, af te vaardigen bemand met leden der inschrijvende vereeniging. De mededingende teams zullen drie wed strijden tegen elkaar varen. Aan het eerst aankomende jacht zullen zooveel punten worden toegekend als het aantal deelne mende vaortiugen bedraagt, aan het tweede jacht één punt minder, enz. Bovendien zal aan het eerst komende jacht één punt extra worden toegekend. Jachten, die niet star ten een wedstrijd niet beëindigen of uit gesloten worden, ontvangen voor zulk een wedstrijd nul punten. Als prijzen voor de bemanningen van het winende team wor den zilveren medailes uitgeloofd. De wedstrijden gaan slechts door, indien minstens drie vereenigingen inschrijven en uitkomen. Kano-zeüwedstrijden voor toerkanos worden gehouden op Vrijdag, Zaterdag en Zondag voor Canadeesche Kano's waarbij het zeilopervlak niet grooter mag zijn dan 4 M.2 Een toren-tuig is niet toegestaan, ter wijl dekano's niet mogen voorzien zijn van kiel of middenzwaard en Kajaks, waarbij heb zeiloppervlak mag niet grooter zijn dan 3 1/2 M2., torenouig, kiel- of midden zwaard zijn niet toegestaan. Toegang tot het startterrein, de feesttent en de sociëteit wordi slechts verleend op vertoon van een toegangsinsigne, dat steeds zichtbaar gedragen moet. worden. Elk gewoon lid van de K. Z. R. en M. V. de Kaag kan gratis vier toegangsinsignes voor degehee)e Kaagweek verkrijgen, te weten: één voor het lid zelf, één voor een dame, twee voor kinderen beneden 18 jaar uit het gezin van het lid. De aanvragen voor deze insignes moeten gericht worden aan het Secretariaat van de K. Z. R. en M V. de Kaag Jachthaven de Kaag, te Warmond, vóór 14 Juli a.s. Eigenaars van deelnemende jachten ont vangen, voor zoover zij gene lid van de ver eeniging zijn, gratis een toegangsbewijs. Alle andere bezoekers zul'-en slechts toe gang verkrijgen tegen betaling van: Volwassenen op een werkdag 1.kin deren ben. 18 jaar 0.50. Volwassenen op den Zondag 2.Kinderen 1.Vol wassenen voor de geheele week 3.50; kin deren 2. PAARDENSPORT Hollandsche ruiters te Londen. Dinsdagavond heben twee onzer drie Hollandsche vertegenwoordigers op het tournooi te Londen, kapitein De Kruyff en luitenant Van der Voort van Zijp, mede gedongen in de Handy Hunter Stakes, een springconcours, waarin niet alleen punten werden gegeven voor het goed nemen van de hindernissen, maar waarbij ook het ruiterschap (vandaar de benaming „han dy") en de tijd waarin het parcours vol bracht werd in aanmerking werden geno men. Beiden hadden succes en haalden een tweeden prijs. In den wedstrijd voor teams om den Prince of Wales Cup hebben gisteren deel nemers van zes landen meegereden. Frankrijk plaatste zich eerste, Neder land werd tweede. DE DEENSCHE OCEAANVLIEGERS TERECHT Volkomen onverwacht te Krefeld geland! Gisteravond om halfzes zijn de beide Deen- sche vliegers, Otto Hillig (de „vliegende foto- groof") en Hoejriis, die Woensdagochtend met hun toestel „Liberty" van het vliegveld Har bour Grace op New-Foudland voor een non- stop-vlucht naar Kopenhagen waren opgeste gen, volkomen onverwacht op het vliegterrein Krefeld-Bochum gedaald. Zij bleken in de veronderstelling te hebben verkeerd, reeds het vliegveld van Kopenhagen onder zich te hebben, meldt de Tel. Uiteraard waren zij dan ook bitter teleurgesteld te moe ten vernemen, dat zij in Duitschland even voor bij de Nederlandsche grens bevonden. Daar zij zoo mogelijk nog dienzelfden dag de Deensche hoofdstad wilden bereiken, stegen zij derhalve, na hun geheel uitgeputten benzinevoorraad te hebben aangevuld, om kwart voor zeven weer op. De landing op het vliegterrein Krefeld-Bo chum was de eerste sinds hun vertrek van Har bour Grave. Nadat zij hun machine tot staan hadden gebracht, lieten zij zich uitgeput op het gras neervallen. Dankbaar namen zij de ver- verschingen aan, die hun door het luchtvaartpersoneel werden aangeboden. Aan een piloot van de „Deutsche Lufthansa" deelden zij mede, dat zij tijdens hun vlucht over den Atlantischen Oceaan met buitenge woon ongunstig weer te kampen hadden gehad. Dertien uur lang zagen zij zich genoodzaakt boven de wolken op een hoogte van 4000 M. te vliegen, met het ongelukkig gevolg, dat zij geheel en al uit den koers geraakten. Eerst gisterochtend verschafte een opening in het wolkendek hun gelegenheid om lager te gaan vliegen. Toen bleek hun, dat zij nog altijd den Oceaan onder zich hadden, maar tegen elf uur ontwaarden zij eindelijk land, namelijk de kust van Spanje. Zij vlogen vervolgens boven Frankrijk, zonder ergens te dalen, tot hun ge slonken benzinevoorraad hen ten slotte bij Krefeld toch tot landen dwong, waarbij zij, zooals gezegd, in de foutieve veronderstelling verkeerden, dat zij het einddoel van hun toch, Kopenhagen, reeds hadden bereikt. De ge middelde snelheid tijdens de geheele vlucht bedroeg 180 K.M. per uur. Het bericht van hun landing deed als een loopend vuurtje te Krefeld de ronde en spoedig kwamen dan ook een groot aantal vertegen woordigers der pers en fotografen opdagen. Namens den hoofdcommissaris van politie werden de luchtreizigers op Duitsch grondge bied welkom geheeten. Van verder huldebetoon moest worden afgezien, daar Hillig en Hoejriis, die zich spoedig van de doorgestane vermoeie nis hadden herstelr, grooten haast aan den dag legden om verder te komen. Weder de lucht in. Nadat men de autoriteiten van Kopenhagen telefonisch van de behouden landing der op dat oogenblik reeds opgegeven vliegers op de hoogte had gesteld, volgde dan ook reeds een uur na hun aankomst het vertrek naar het Noorden. Onder het gejuich der aanwezigen verhief de met de Deensche vlag en de „Stars and Stripes" getooide „Liberty" zich te 18 uur 45 weer vlot in de lucht en was spoedig uit het oog verdwenen. Het toestel der beide vliegers is van het zelfde type als dat, waarmede in 1924 Cham- berlin en Levine hun vlucht over den Oceaan volbrachten. Het werd tijdens den geheelen tocht uitsluitend door Hoejriis bestuurd. Zooals vanzelf spreekt, had men zich te Ko- penhage over het lot der beide luchtreizigers reeds uiterst bezorgd gemaakt. Nadat van het s.s. „Kueloe" draadloos bericht was ontvangen, dat het gisterochtend om kwart voor negen Greenwichtijd ten Noorden van Helgoland een vliegtuig had gesignaleerd, waarvan men aan nam, dat hét de „Liberty" was, had men in de Deensche hoofdstad uitgebreide maatregelen genomen, om de vliegers, feestelijk in te halen. Een dichte menigte wachtte in de nabijheid van het vliegterrein Kastrup de komst van het toestel af. Toen echter bekend werd, dat het bij Helgoland waargenomen vliegtuig niet de „Liberty" was geweest, terwijl men geenerlei aanwijzing had, of de vliegers nog in leven waren, was de verslagenheid algemeen. Na urenlang vergeefs te hebben gewacht, verlie ten Hoejriis' vader en overige familieleden, be neven de officieele persoonlijkheden, ow. de minister van Verkeerswezen het terrein. Toen tegen den avond het bericht van de behouden landing op het vliegveld van Krefeld bekend werd, ontstond in de Deensche hoofd stad uitbundige vreugde. VLUCHT OM DE WERELD Post en Gatty op weg naar Moskou. De beide Amerikaansche oceaanvliegers Post en Gatty zijn gistermorgen om 7.38 van het Tempelhofer vliegveld gestart voor hun vlucht naar Moskou, welke zij zonder tusschen- landing wilden afleggen. Volgens de weerberichten kunnen zij op 1500 meter boven het wolkendek vliegen in goed weer met wind in den rug. Nieuw vliegrecord. Captain Neville Stack en J. R. Chaplin, die eergisteren van Croydon naar Warschau en terug, een afstand van 2000 mijlen zijn gevlo gen, hebben hiermede een nieuw record geves tigd. Hun vlucht had plaats boven zes landen: Engeland, Frankrijk, België, Nederland, Duitschland en Polen. Zij hebben gebruik gemaakt van een „all british machine" en wel van hetzelfde toestel waarmede zij onlangs de recordvlucht Londen Kopenhagen v.v. volbracht hebben. Mislukte recordpoging. De Fransche vliegers Bossoutrot en Rossi hebben na 62 uren vliegen hun poging moeten opgeven het wereldrecord duur- en afstands- vlucht te verbeteren. Het weer was Woensdagavond onverwacht veel slechter geworden, zoodat geen kans meer bestond de poging met succes te bekronen. De beide vliegers hebben 7600 K.M. afgelegd. Bij gunstiger weersomstandigheden zullen zij poging tot recordverbetering onder- DE NAUTILUS ie na het onfortuinlijk begin te Queenstown binnengesleept. Hubert Wil kins met zijn mannen aan boord van het schip bij aankomst in de haven. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Ruth Nicholls niet ontmoedigd. Van de aviatrice Ruth Nicholls is uit Har bour Grace een telegram ontvangen, dat zij voornemens is haar trans-atlantischen tocht in September te ondernemen. Zooals men weet, is zij na het afleggen van de eerste étappe van haar tocht zoo ongelukkig gedaald, dat haar toestel werd vernield en zij zelf gewond. De Raad der gemeente Noordwijk ver gaderde gistermiddag te twee uur. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig: wethouder J. G. van Eeden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Eenige mededeelingen van den voorzit ter van het hoofdstembureau omtrent de gehouden gemeênteraadsverkiezng wor den voor kennisgeving aangenomen. Een ingekomen adres omtrent de Zon dagswinkelsluiting zal eerst in besloten vergadering worden behandeld. De notulen van de raadsvergaderingen van 15 en 29 Mei worden onveranderd vastgesteld. Op de bij den Raad ingestelde beroe pen op geweigerde bouwaanvragen door mevr. JapeBatenburg te Wassenaar en de N.V. Joanna Saturna te Rotterdam wordt afwijzend beschikt. De adressen zul len echter in handen worden gesteld van de raadscommissie tot wijziging van de bouwverordening, opdat deze Commissie bij de wijziging van deze verordening met den inhoud van deze adressen kan reke ning houden. Het verzoek van den heer Feikenia om terugbetaling van betaalde kosten voor het leggen van een gasleiding naar zijn huis Javaweg No. 4, wordt nog maals aangehouden, zoodat in een vol gende vergadering B. en W. over deze zaak huu derde advies zullen uitbrengen. Een storm in een glas oude klare. Dd. 2 Februari j.l. was aan den Raad in gezonden een door een 200-tal ingezetenen onderteekend verzoek om het sluitingsuur voor de café's met één uur te vervroegen en derhalve te bepalen op des zomers 11 uur en des winters 10 uur. De A.-R. Kies- vereeniging had aan dit adres adhaesie be tuigd. Verder was ingekomen een ver zoek van den bond van hotel- en café houders ora het verzoek af te wijzen. B. en W. adviseerden eveneens het verzoek niet toe te staan.' De heer Krau zegt, dat deze heele ac tie door één man is opgezet en noemt het een storm in een glas water. Spr. heeft er de laatste weken opgelet of, zooals in het verzoek wordt beweerd de bewoners en de badgasten door het muziek en rumoer in hun nachtrust worden gestoord, doch heeft daar niets van kunnen merken. In stemming gebracht wordt het voor stel van B. en W. met 8 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren van der Wiel, van der Niet, Admiraal en Balkenende. De gevaarlijke Noordwijker- hoek. B. en W. deelen den Raad mede, dat zij naar aanleiding van het verzoek van den heer Compier aan de Noordwijkerhoek- brug, om op gemakkelijk voorwaarden aan sluiting te verkrijgen aan de telefoon, ten einde bij ongelukken in de omgeving van zijn café spoedige hulp te kunnen krij gen, adressant heeft medegedeeld bereid te zijn een voorstel te doen om de halve aanleg- en abonnementskosten voor reke ning der gemeente te nemen, mits hij bij on gelukken in zijn omgeving zijn telefoon gratis ter beschikking zou stellen. De heer Compier gaat met deze voorwaarden ech ter niet accoord. B. en W. meenen niet verder te moeten gaan. De Raad ver- eenigt zich met het voorstel van B. en W. De rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie over 1930 wordt goedgekeurd. Het verslag van de Commis sie van Toezicht op de Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken wordt voor ken nisgeving aangenomen onder dankbetui ging aan de heeren commissarissen en boekhouder voor het werk in het belang der gemeente verricht. Uit het verslag blijkt, dat op 1 Jan. 1931 nog weer f 260.000 méér aan de inleggers verschuldigd is, dan op 1 Jan. 1930, zoo dat het tegoed thaus ruim 11/2 millioen bedraagt. Deze bedragen bewijzen, dat de spaarbank het vertrouwen der inwoners geniet. Verder wordt in het verslag mede gedeeld, dat de vraag of de voor den te- genwoordigen tijd hooge rente van 4 pet. aan de inleggers zal kunnen worden ge handhaafd, in hooge mate zal afhangen j van de mogelijkheid om de ingelegde be- j dragen te beleggn in eerste hypotheken, (kredietnemers worden opgewekt om de verlangde hypotheken bij de spaarbank af te sluiten. Op het verzoek van de Ned. R.-K. Poli tiebond .,St. Michaël" te 's-Hertogenbosch om subsidie, wordt op voorsted van B. en W. afwijzend beschikt. Voor door ambtenaren ter secretarie en van het gas- en waterleidingbedrijf ver richte overuren wordt een bedrag beschik baar gesteld van 737. Het salaris van de schrijfster op het politiebureau wordt be paald op 6001000. Het salris van den 2en klerk van het gas- en waterleidingbe drijf wordt bepaald op 12001500. Aan den technisch-opzichter bij Openbare Wer ken wordt voor het bezit van twee diplo ma's eene salarisverhooging toegekend van totaal 300. Door eenige plaatselijke behangers en stoffeerders is een adres aan den Raad ge richt, waarbij zij hun verwondering er over uitspreken, dat zij niet zijn uitgenoodigd voor de levering van het linoleum voor de nieuwe openbare school. B. en W. motivee- ren hun gedragslijn. De heer Meijer acht het niet juist dat B. en W. in hun advies schrijven, dat den Raad bekend was, dat geen ingezetenen waren uitgenoodigd. De heer Alkemade is van meening, dat de za ken hier toch wel hadden kunnen inschrij ven, ook al zou hot werk niet door hen zelf worden uitgevoerd. De heer van der Meer dringt er op aan dat voortaan voor dergfelijke zaken advertenties geplaatst zullep worden, dan wordt niemand gepas seerd. De afrekening der vergoeding ingevolge art. 101 L. O.-wet over 1928 aan de bijzon dere scholen wordt z.h.st. vastgesteld. Medewerking wordt verleend aan de aan vrage van het bestuur van de Hervormde School vereeniging om beschikbaarstelling van gelden voor eenige verbouwingen en vervanging van gas- door elecrtrische ver lichting. Besloten werd tot verbouwing van de noodslachtplaats, omdat de winkel met 1 September a s. zal moeten voldoen aan de eischen van de Vlecschkeurings- wet Hiervoor werd een crediet verleend van 600. In het tweede advies, dat B. en W. thans uitbrengen over de reclames tegen den aanslag in het vergunningsrecht door J. M. Vos en M. Kloos, deelen B. en W. me de, dat de schatters hun eerste schat ting handhaven en zij derhalve geen ver laging kunnen voorstellen. De heeren Braun en Alkemade meenen, dat de schat ting wat betreft den heer Vos niet juist kan zijn, zulks vergeleken met andere loka liteiten. De Raad besluit de zaak nog maals aan te houden, en de schatters te verzoeken en nader onderzoek in te stel len. Hierop worden eenige reclames tegen den aanslag in de hondenbelasting behan deld. Besloten wordt tot verhuring van het perceel Hoofdstraat 91 voor den prijs van 4.per week en van het perceel Hoofdstraat 93 voor den prijs van 2.75 per week. Vervolgens wordt besloten tot verkoop van een strookje grond aan A. Vermeulen naar zijn pension „Ozon". Met betrekking tot de bebouwing van den nieuwe Zeeweg wordt besloten deze straat als bouwstraat aan te merken als de be langhebbenden de strook grond, die noo- dig is voor verbreeding van dien weg aan de gemeente afstaan. De gemeente zal dan te zijner tijd de kosten van de bestrating voor haar rekening nemen. Een nieuwe weg tusschen „Binnen" en „Zee". Vervolgens komt aan de orde het voor stel van B. en \V. tot beschikbaar stelling van een crediet van 32.000 voor het leg gen van den nieuwen weg tusschen Noord- wijk-Binnen en Zee langs de nieuwe open bare school. B. en W. stellen voor voorloo- pig den weg slechts op gedeeltelijke breed te aan te legen n.l. een tegelvoetpad van 2.50 M., en rijwielpad van 60 e.M. en een rijstraat. van klinkers van 5 M. De weg moet in de toekomst 20 meter breed wor den. De heer Krau zegt, dat de Raad er zoo langzamerhand geen wijs meer uit kan worden. Alles komt met stukjes en beet jes door. Hadden B. en W. direct een volledig plan klaar gemaakt, dan was dit veel overzichtelijker geweest. Spr. wijdt dit. aan de leiding van B. en W. De heeren Alkemade en van der Meer geven in overweging van deze werken thans alleen het noodzakelijke aan to leg-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5