BIJZONDERE RECLAME VOOR HET HOOG ZOMER SEIZOEN -bender Zeer voordeeüge aanbieding van: WEERTBG PROtDEMT REOUCTBE. BINNENLAND SPORT KERKNIEUWS RECHTZAKEN STADSNIEUWS Agenda VRIJDAG 26 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAALS HAARLEMMERSTRAAT 130-132-134-136 Jongedames en Damesjaponnen, Kinderjurken, Jongenspakjes, Blazers, Sportblouses "VS Bovendien: ALLE ZOMERHOEDEN ook alie Nouveauié's, qjewij deze week ontvingen, met finr "cice'e crisis in Duitschland, vei\ .aard wordt, dat het economische le- »n van Duitschland geenszins aan 't wan- lelen is gebracht door de betalingen voor de schadevergoeding en de daarmede ver bonden transfers van devisen. Duitschland heeft thans de gevolgen te dragen van een slecht financieel beheer en het terug trekken van de buitenlandsche credieten, die op korten termijn zijn verstrekt. Ten slotte wordt in de nota verklaard, dat er geep aanleiding bestaat om een plechtig gesloten internationaal verdrag te verscheuren en de betalingen der onvoor waardelijke annuiteiten uit te stellen, waarvan het permanente karakter door de hoogste Duitsche autoriteiten met inbe grip van dr. Schacht te 's-Gravenhage is erkend. Zooals gemeld, is het antwoord van Frankrijk aan de Amerikaansche regeering overhandigd. Naar d.d. gisteren uit Washington wordt gemeld, heeft president Hoover eergister avond met staatssecretaris Stimson en den waarnemenden secretaris van de schat kist, Mills besprekingen gvoerd, die onge veer drie uren duurden en omtrent welker inhoud en verloop het diepste stilzwijgen wordt bewaard. Naar van welingelichte zijde echte* wordt gemeld, werden verschillende ant- woord-nota's ontworpen, speciaal het ant woord op de Fransche tegenvoorstellen. Na afloop dier besprekingen verklaarde Stimson aan de pers: „Wij staan midden in de onderhandelin gen en besprekingen, die nog eenigen tijd kunnen duren. Ik ben zeer optimistisch Blijkens de gisteren nog uit Washington ontvangen telegrammen is men in Ameri kaansche regeeringskrineen van meening, dat een verzachting van de bepalingen van het Youngplan, aan Duitschland niet de dringend noodige hulp zou verschaffen, die het noodig heeft. Ten aanzien van het antwoord van Frankrijk is men er van overtuigd, dat de Fransche regeering spoedig haar houding zal wijzigen. M)en rekent er op, binnen 8 a 10 dagen tot overeenstemming te zullen komen en wel op den.basis van het voorstel van pre sident Hoover. In verband met den huidigen gespannen toestand neemt men in regeeringskringen aan, dat de reis van den minister van bui tenlandsche zaken Stimson, naar Europa nog eenigen tijd zal worden uitgesteld. k. R. 0. Gec. Vergadering van de be sturen der Dioc. Bonden van Katholieke Radiovereenigin- gen en der Landelijke Fe deratie. In hotel Noord-Brabant te 's-Bosch werd dezer dagen bovengenoemde gecom bineerde vergadering gehouden onder voor zitterschap van den voorzitter van de Stichting K. B. O. den ZeerEerw. Pater Perquin O.P. die een kort welkomstwoord sprak en er op wees dat de werking en de organisatie van den K. R. O. zooals die in Nederland zich ontwikkelt in katholieke kringen van het Buitenland steeds meer achting vindt. Vervolgens werd overgegaan tot de keuze van een federatiebestuur. Voor het Bisdom Breda werd aange wezen de heer dr. L. H. v Bergen uit Breda, voor het .bisdom Haarlem de heer G. W. Jansen uit Rotterdamvoor het bisdom Den Bosch de heer G. P. Wijers uit Nijmegenvoor het bisdom Utrecht de heer J. W. Sibon uit Apeldoorn; voor het bisdom Roermond werd officieel nog geen vertegenwoordiger opgegeven. In afwachting van de Koninklijke goed keuring op de Statuten van de Bonden werd besloten dat de heer dr. L. A. van Bergen tijdelijk als voorzitter en de heer G. P. Wijers voorloopig het ambt van secretaris-penningmeester zal waarn-- men. De bedoeling is dat een functie in het Dagelijksche Bestuur zal openblijven voor den vertegenwoordiger van den Dioc. Bond Roermond. Aangenomen werd het voorstel, dat de leden van het Federatie-bestuur tevens als vertegenwoordigers van hun bonden zullen zitting nemen in de Stichting K.R.O. Het werkschema v. d. Diocesanen Bond, vooral wat de propaganda betreft en het financieel statuut, waarbij een uniforme administratie voor alle vereenigingen wordt doorgevoerd, werden in principe goedgekeurd. Besloten werd de Koninklijke goedkeu ring op- de Statuten der Bonden aan te vragen. Op voorstel van den Bossche Biocesane Bond werd met algem. stemmen besloten de heer G. W. Kampschöer, lid der Tweede Kamer te benoemen tot eere voorzitter van de Federatie. De Bondsleiders werden verzocht bij de aangesloten vereenigingen aan te drin gen, zoo spoedig mogelijk uiterlijk vóór 1 Juli hun zienswijze over het werk schema en het financieel statuut aan het bondsbestuur mede te deelen. De voorzitter sloot na een nuttige ge- dachtenwisseling met christelijke groet de vergadering. kennismali in piano's-vleugels- radio-gramofoons .EIDEN; Hoogewoerd 90 6199 DE VERKIEZING TE AMSTERDAM. Vojgens een nadere berekening van den verkiezingsuitslag te Amsterdam zijn de sociaal-democraten niet geklommen van 15 op 17 zetels, doch van 15 op 16. De oorzaak, dat de S.D.A.P. nu één over schotzetel krijgt inplaats van 2, zooals men oorspronkelijk meende, is gelegen in het feit, dat bij nauwkeurige telling Dr. de Hartogh, die voor zijn stemmen juist eenige stemmen te weinig had, alsnog 4 stemmen kreeg toegewezen, zoodat hij toch nog ge kozen bleek te zijn met een overschot van 2 2/15 stem. Hierdoor kwam de 2e over schotzetel van de S.D.A.P. te vervallen. GEMEENTERAADSVERKIEZING TE UTRECHT. Bij de gisteren gehouden raadsverkiezing zijn gekozen 12 S.D.A.P., 11 R.K., 6 A.R., 4 V.B. 4 C.H. en 2 V.D. De huidige samenstelling van den raad is: 11 Soc.-Dem., 10 R.K.. 5 A.R., 5 V.B., 4 Chr.-Hist., 3 V.D., 1 R.K. V.P. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. De veresniging Nederlandsch Fabrikaat vraagt ons plaats voor het volgende: Het groote belang inziende, dat er in is gelegen, reeds bij de jeugd belangstelling op te wekken voor hetgeen in ons land wordt gemaakt, heeft het bestuur van de vereeniging Nederlandsch Fabrikaat (Be- zuidenhout 97, den Haag) eenige jaren ge leden een proef genomen met het uitgeven van een kinderspe een modern ganzen bord, genaamd Een reis door Nederland, in samenwerking met een aantal fabrikanten. Die eerste proef is schitterend geslaagd. De oplage bedroeg 175-000 exemplaren en wanneer aan alle aanvragen (niet te ver geten inrichtingen van lager onderwijs) zou zijn voldaan, zou deze oplage tenminste 200.000 exemplaren grooter zijn geweest. Het bestuur heeft dientengevolge beslo ten te trachten op den ingeslagen weg voort- te gaan. Thans wordt overwogen een nieuw kinderspel het licht te doen zien, n.l. een Nederlandsch industrieel kwartet spel. Bij het voorloopig onderzoek, dat het bestuur der vereeniging Nederlandsch Fa brikaat heeft ingesteld is reeds gebleken, dat verscheidene fabrikanten het nut van een dergelijke collectieve reclame inzien. Het ligt in de bedoeling, verschillende se ries van een dergelijk kwartetspel uit te geven, zoodat aan elke serie tien fabrikan ten (niet concurrenten) deelnemen, die elk de beschikking krijgen over vier kaarten, terwijl elke deelnemer 5000 spelen ontvangt, zoodat elke serie zal bestaan uit totaal 50.000 spelen. De verspreiding kan desge- wenscht geschieden door de deelnemende fabrikanten zelf of door bemiddeling van de vereeniging Nederlandsch Fabrikaat. Het spel zal in acht kleuren worden ge drukt. Door deze collectieve wijze van werken kunnen de kosten binnen de noodige gren zen worden gehouden. ONZE KOLEN. Na Frankrijk ook België? Naar een medewerker van het „Handels blad" verneemt zou Woensdag bij het bu reau der Belgische Kamer zijn gedeponeerd een wetsontwerp, gedateerd van Dinsdag, dat het mogelijk zou maken om den invoer van steenkolen en eenige andere producten in België te beperken. Groot- en kleinhandelsprijzen. Zooals bekend wordt van regeeringswe- ge door de hoogleeraren Polak en Kaag een onderzoek ingesteld naar het verloop van de groot- en kleinhandelsprijzen van eenige verbruiksartikelen. Het eerste gedeelte van het desbetreffende rapport is reeds gepubli ceerd. Daarin deelen de hoog'eeraren als hun conclusie mede, dat de meening als zou de daling van den grondstofprijs niet in voldoende mate in den broodprijs tot uit drukking komen, door hen in het algemeen onjuist is bevonden. Het hoofdbestuur van den RIK. Middenstand beeft zich thans tot den minister van Arbeid gewend met het verzoek in het verder in te stellen onderzoek speciaal eenige merk-artikelen te doen betrekken. VOETBAL L. P. S. V. Zaterdag 27 Juni des namiddags om 3.15 uur speelt het tweede elftal van de L. P. S. V. een wedstrijd tegen een Junioren-elf tal M.U.L.O. op het terrein L. P S. V. PATER PIRMINIUS RAAPHORST f Op de begraafplaats te Vorden werd gisteren in allen eenvoud ter aarde besteld 't stoffelijk overschot van den weleerw. pater Pirminius Raaphorst O.F.M. Nadat Woensdagavond in de kloosterkapel de metten der overleden gebeden waren, werd den volgenden morgen het lijk, gehuld in het Franciscaansche habijt, uit het klooster door de parochianen naar de parochiekerk gedragen, voorafgegaan door de geheele kloostergeraeente en gevolgd door de familie. Daar werd door den gardinaan van het klooster, den zeereerw. pater Avellinus van Vlij men na het bidden van de Lauden de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen. Het koor der parochie zong de Gregoriaansche gezangen. Na de absoute in de kerk werd het lijk we derom door de parochianen, naar het kerkhof gedragen, voorafgegaan door den celebrant, diaken en subdiaken der Kruis- en de Klooster gemeente en gevolgd door de familie en vele parochianen. De beaarding werd verricht door den zeer eerw. pater van Vlijmen, Met het bidden van vijf ,,Onze Vaders" en vijf „Wees-gegroeten" was deze droeve plech tigheid VERNIELING VAN DE ANATOMISCHE'LES". Tegen verd. een jaar geëischt. Voor de Vierde Kamer der Amsterdam- sche rechtbank stond heden de werklooze boekhouder W. F. A. terecht, verdacht van vernieling. Zooals men zich zal herinneren werd op 17 Februari j.l. in het Rijksmuseum het schilderij van Rembrandt „De anatomische les van dr. Deyman" door iemand met bijl slagen ernstig beschadigd. Er werden vijf slagen toegebracht op belangrijke plaatsen van het schilderstuk, dat inmidue.s werd verdoekt en nu weder, geheel gerestau reerd in het Rijksmuseum hangt. De rechtbank werd', gepresideerd door mr. Huisinga, terwijl het Ü.M. werd waar genomen door den Officier van Justitie mr. C. J. Versteeg. Als overtuigiugsstuk was de bijl, een nieuw exemplaar van betrekkelijk klein model, op tafel gedeponeerd. Verdachte was niet ter terechtzitting verschenen, zoodat verstek tegen hem werd verleend. Als eerste getuige werd de heer F. Schmidt Degener, directeur van het rijks museum gehoord. Hij was diiect na het ge beurde ter plaatse gekomen. De bijl werd bij het gehavende schilderstuk gevonden. President mr. Huysinga (tot get.): Is de waarde verminderd van het kunstwerk 1 Getuige: Van waarde kan eigenlijk moei lijk worden gesproken, die is ideëel. Mocht het stuk onverhoopt op de markt ko men, dan zal echter ongetwijfeld de han delswaarde verminderd zijn. Voorts deel de de directeur nog mede, dat de herstel ling uitstekend is gedaan en dat de kunst waarde niet is verminderd. De winkelier, die het bijltje had ver kocht aan verdachte, had hem bij confron tatie direct herkend, hij was n.l. zeer doof en stotterde een beetje. D winkelier had den prijs, zestig cent, op moeten schrijven. De zaalwachter de Koning was in het zaaltje gekomen, waar het doek hing, toen de beschadiging reeds had plaats gehad, verdachte stond er naar te kijken, toen hij get. zag aankomen poogde hij te vluchten, doch de zaalwachter wist hem te grijpen. De bijl was gevonden op een tafeltje dat voor het schilderij stond. De hersteller van het doek, de heer Ch. J. Jenner verklaarde, dat er vijf sne den door het doek waren gegeven, een er van was ongeveer 35 c.M. lang. De her- stellingen waren z.i. goed gelukt. Requisitoir. Deze zaak, aldus de Officier van Justi tie, mr. Versteeg, heeft onrust gewekt, hoe wel de daad slechts onzinnig kan worden genoemd. De verdachte heett &en onver- sohillige houding aangenomen. Hij weiger de eerst zelfs te antwoorden en ontkende later, wat hem weinig mocht baten. Ver dachte wenschte niet toe te staan, dat er een onderzoek naar zijn geestvermogens werd ingesteld. In het belang van de be scherming der Nederlandsche Kunst wilde spr. echter een zware straf eischen. Spr. requireercle een gevangenisstraf van een jaar wegens vernieling. Uitspraak 9 Juli. Aan de leden van den R.K, Bouwvakarbei dersbond wordt ter kennis gebracht.dat morgen de laatste vacantiebon moet worden in ont vangst genomen. Op Zaterdag 4 Juli moet de nieuwe vacantie worden verstrekt. De inlevering der bonnen heeft plaats mor genmiddag tusschen 46 uur, in het bondsge- bouw, Steenschuur. BUIGING VAN RÖNTGENSTRALEN IN VLOEISTOFFEN EN GASSEN. Voordracht van prof. dr. J. de Smedt uit Leuven. In verband met de uitwisseling van hoog leeraren tusschen Nederlandsche en Belgische Universiteiten vertoeft thans alhier de bekende huogleeraar in de natuurkunde, prof. dr. j. de Smedt uit Leuven, teneinde alhier een reeks colleges te geven. Gisteravond heeft de hoogleeraar in het Na tuurkundig Laboratorium alhier een voordracht gehouden over: De buiging van Röntgenstralen in gassen en vloeistoffen. Spr. behandelde in een chronologisch over zicht hoe en in hoever men erin geslaagd is een verband te vinden tusschen de atoomstructuur van een molecuul en het interferentiebeeld, dat de moleculen uitzenden, wanneer zij in vloei stof- of in gastoestand met Röntgenlicht be straald worden. De eerste proeven over vloeistoffen gaven eene teleurstelling, daar waar men theoretisch eens intramoleculaire interferentie verwacht had, die nauwkeurige gegevens over de ligging der atomen in het molecuul zou verschaffen, bewees het experiment dat alléén een inter- moleculair interferentiebeeld te voorschijn kwam, hetwelk samenhangt met de verdeeling der moleculen ocer de ruimte. Deze proeven, eerst door prof. Keesom en spreker te Utrecht en alhier uitgevoerd, werden bevestigd door meer uitgebreide onderzoekingen van Katz en van Stewart. Pogingen om deze vloeistofdiagrammen ver der te interpreteeren door vergelijking met kristallogrammen derzelfde stoffen, leverden evenmin iets op als de theoretische toepassing, dcor Raman, van beschouwingen over de dicht heids-fluctuaties op de verstrooiing van Rönt genstralen. Spreker toont verder aan, hoe Zer- nike en Prias het probleem der vloeistof in ter- fentie in den juisten wiskundigen vorm schre ven en in welke mate Prins deze vergelijking aan talrijke opnamen kon toetsen. Op dit oogenblik was de techniek ver genoeg gevorderd om interferentiefiguren van gassen op te nemen. Uit deze gasdiagrammen nu, is, gelijk Debije heeft doen zien, de bouw van de bestraalde moleculen werkelijk af te leiden. Spreker besloot met aan te toonen, dat deze methode bijzonder gevoelig wordt, ook rekening gehouden wordt met de strooiingsfactor van de atomen zelf. SPEELTUINVEREEN. WESTERKWARTIER. Opening van den speeltuin. Onder veel belangstelling heeft gisteravond de officieele opening plaats gehad van den speeltuin der speeltuinvereeniging „Wester kwartier", gelegen aan den Haagweg. „Westerkwartier", met andere buurt- of speel tuinvereenigingen vergeleken een jonge vereeniging, mag het zich tot een eer rekenen de eerste vereeniging van dien aard hier ter stede te zijn, die het streven: „een speeltuin te hebben" verwezenlijkt ziet. Een woord van gelukwensch met dit succes, behaald na volhardend doorzetten van het ijve rige bestuur, is hier zeker op zijn plaats. Te half zeven verzamelden de kinderen der leden zich met het bestuur en vele leden op het terrein van de voormalige kweekschool aan het Noordeinde. De kinderen, omstreeks zestig in getal, waren in keurige groenwitte pakjes gestoken, hetgeen een aardigen aanblik bood. Te kwart over zeven werd onder de vroolijke tonen der muziek van „Werkmans Wilskracht" afgemarcheerd naar den speeltuin, welke ten Zuiden van den Haagweg gelegen is tegenover den houthandel van de firma Noordman. Het terrein was door een lint versperd en daarvoor bleven allen staan. Hierna nam de voorz. der vereeniging, de heer C. F. Lardee, het woord. Hij heette in de eerste plaats de verschillende gnoodigden welkom. Onder hen merkten we o.m. op de raadsleden mevr. Braggaarde Does en Zit man, den hoofdopzichter van gemeentewerken Dubbeldam en den opzichter Leget, de direc trice van het Volkshuis, een afgevaardigde van den Ned Bond voor Lichamelijke Opvoeding en de bestuurders der Zustervereenigingen. Spr. uitte zijn leedwezen, dat het college van B. en W. bij de opening van dezen eersten tuin niet aanwezig was, ofschoon zij verontschuldigd werden door het zenden van berioht van ver hindering. Spr. wees hierna op het nut van den speel tuin, dien hij een veilige haven voor de jeugd noemde ten aanzien van de gevaren van den weg. Jammer, genoeg is de toegang tot het ter rein nog niet in goeden staat en daarom eenigs- zins te vergelijken met de branding van de zee, doch spr. hoopt, dat zulks spoedig veranderd zal zijn. Daarna vestigde de heer Lardee er de aan dacht op, dat de geest onder bestuur en leden der vereeniging heel goed mocht genoemd wor den, Velen hebben vrije dagen en uren voor den speeltuin opgeofferd, aldus beantwoordend aan het devies van den Ned. Bond van Speel- tuinvereenigingen: de ouders tezamen voor de jeugd. Verve 'j "S werd het woord gevoerd door den heer K. West uit Leiden, hoofdbestuurslid van den Ned. Bond van Speeltuinvereenigingen (N U. S. O.) Nadat ook hij zijn spijt had uitgedrukt over de afwezigheid der leden van het college van B en W., vestigde hij de aandacht op de op voeding van de jeugd in school en gezin, maar de verzorging der jeugd in den vrijen tijd moet eveneens de volle aandacht van betrokkenen hebben. Na een gelukwensch gericht te hebben tot de vereeniging, zeide spr., dat deze week een zeer bijzondere voor Leiden was, wijl ook Zuider kwartier een speeltuin opent en twee tuinen in één week in één stad, beteekent een unicum. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen aan de firma j. C. van der Steen en Co. en rechtverkrijgenden vergun ning is verleend tot het oprichten van een koek-, banket- en suikerwerkfabriek in het per ceel Pieterskerkgracht nos. 1820. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het ver zoek: a. de Leidsche Coöperatieve Broodbakke rij en Verbruiksvereeniging „Vooruit" u. a. om vergunning tot het oprichten van een brood-, beschuit- en koekfabriek in het perceel Kore- vaarstraat no. 30; b. R„ Kallenberg, om ver gunning tot het oprichten van eepjprftod- en banketbakkerij in hetperceel-^iansenstraat no. c. W. Verboon om yrfgunning tot het oprichten van een melkianchting in het per ceel Da Costastraat no. 2; d. H. de Ligny om vergunning tot het oprichten van een onder- grondsche bewaarplaats voor benzine in het perceel Boommarkt no. 19; e. B. Th. Rutgers om vergunning tot het uitbreiden van de car- tonnagefabriek in het perceel Galgewater no. 15; f. a. j. Kat om vergunning tot het oprich ten van een vuurwerkfabriek op het perceel kadastraal bekend gemeente Leiden, gelegen in den Stadspolder, is verdaagd. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincenfcius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargeno men door apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 8, Tel. 552. Hierna sprak nog de afgevaardigde van Oos terkwartier een woord van gelukwensch, dat hij Verzegeld deed gaan van een bloemenhulde. Daarmee was het terrein ingewijd en kwamen de kinderen los. Dat er druk gebruik werd ge maakt van de verschillende speel werktuigen laat zich begrijpen. De muziek van Werkmans Wilskracht vroolijkte een en ander op, en de uitgedeelde versnaperingen vonden bij de kin deren natuurlijk een goed onthaal. Tegen half tien was alles afgeloopen en trok ken allen naar het kwartier terug, waar in de Genestetstraat de stoet werd ontbonden, nadat de voorz. nogmaals had dank gebracht aan de muziek en de kinderen. De Gemeenteraadsverkiezing. In den gisteren gepubliceerden uitslag der gemeenteraadsverkiezing is in het staatje met door iederen candidaat be haald aantal stemmen een zetfout geslopen, die door den aand&chtigen lezer wel be merkt zal zijn. Het totaal der S.D.A.P. is - n.l. niet 7968, doch 9768. Voorts is het totaal der Vrijz. Dem. Par tij niet 1303, maar 1302. Zooals men weet had de S.D.A.P. in de drie kieskringen afzonderlijke lijsten ingediend de eerste 13 Raadsleden waren dezelfde, de twee laatsten verschilden in elke kieskring. Deze lijsten waren gecombineerd. Volgens de gemaakte berekening zijn nu gekozen: voor kieskring I. mr. v. Eek en v. Stralen; voor kieskring II: Verwey, Vallentgoed, Kui pers en mevr. de Cler de Bfuyn; voor kieskring III: Groeneveld, mevr. Braggaar, Kooistra, Schüller en Koole. Pater Humilis Castelein O.F.M. Naar wij vernemen is onze oud-stadge noot, de weleerw. Pater Fr. Humilis Cas telein O.F.M. door den hoogeerw. Pater Provinciaal der Franciscanen bestemd voor de Missie in Zuid-Shansi. Zijneerw. zal zich eerst gedurende 1 jaar naar Rome begeven. Daarna zal Fr. Castelein naar Zuid-Shansi vertrekken. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 4488. Eierenveiling Leimuiden en Omstreken, Leimuiden, 147. W ij z i g i n g. 4043. C. Meyers. Leiden, Hee rengracht 51. Vernikkel- en Emailleerinrichting, rijwielfabriek enz. Uittr. E.: C. Meyers, Lei den, d.d. 1 Juli 1931. Wijz. handelsn. thans: rijwielfabriek C. M. L. en Eerste Leidsche Ver nikkel-, Verchroom- en Emailleerinrichting v.h. C. Meyers. Nieuwe inschrijving. 5763. Rijwie- lenfabriek C. M. L. en Eerste Leidsche Ver nikkel-, Verchroom- en Emailleerinrichting v.h. C. Meyers. Leiden, Heerenstraat 51. E.: H. c. van der Horst, Hilversum. Aan de Chr. Kweekschool alhier, slaagden de dames M. J. Kammeraat, Ter Aar; J. Ku- perus, alhier; S. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn; W. Oostveen, alhier, A. T. A. Poppinga, 'sGravenhage, J. J. L. Schmidt, 's Graveihage. Prof. dr. L. Knappert zal wegens ongesteld heid gedurende eenige weken rust moeten ne- Te "s Gravenhage slaagde voor de Nijver- j heidsakte N. III (bouwk. teek.) onze stadge- noot, de heer L. Th. v. d. Laken, opgeleid aan den cursus voor Uitgebreid Technisch Onder wijs „U. T. O." alhier. I De wethouder van Fabricage, de heer J. i Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreekuur

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2