gemengde BERICHTEN jubileum FAILLISSEMENTEN Lickzinnlge Jeugd DCNDERDAG 25 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Schoolkind aangereden. Toen gisteren het 6-jarig zoontje van A. Boeren, wonende aan den Rijksweg te St. Wi.lebrord, onder de gemeente Hoeven, in gezelschap van enkele schoolmakkertjes onderweg was naar school, liep hij op een oogenblik spelende achteruit, juist toen een vrachtauto, uit de richting Breda passeer de welke voor een anderen auto moest uit wijken. Het gevo'g was, dat de kleine door een uitstekenden haak van den vrachtauto aan het hoofdje werd geraakt, waardoor hij een ernstige schedelbreuk opliep. Nadat een noodverband wa-s gelegd en pastoor Bastiaanse den k'eine het H. Oliesel had toegediend, is het knaapje op advies van Dr. van Dortmund te Hoeven naar het St. Ignatus ziekenhuis te Breda overgebracht. Hoewel zijn toestand zorgwekkend is, be staat er hoop hem in 't leven te houden. Den chauffeur treft geen schuld. iMsb." Kind onder een vrachtauto. Gistermorgen is te St. Willibrord onder den gemeente Rucphen het 6-jarig zoontje van den heer A. Boeren door een vrachtau to uit Breda aangereden en ernstig ver wond. Dr. van Dortmund uit Hoeven l:'-t den kleine per auto naar he-t ziekenhuis te Breda overbrengen. De toestand van het &ind is zorgwekkend. DRIE JONGENS DOOR ZAND BEDOLVEN. Een doode. Gistermiddag om half zes waren drie zoontjes van de familie Roelfsema, wonende op den Garst te Winschoten, in een zand groeve nabij de spoorbaan aan het spelen. Plotseling is het zand ingestort en wer den de drie kinderen bedolven. Twee kon den onmidde lijk worden gered, waarvan een met een gebroken been naar het R K. Ziekenhuis werd vervoerd. De driejarige Johannes R. werd een kwartier later uitge graven. Het ventje bleek te zijn gestikt. Het andere knaapje kreeg geen letsel. Nader wordt gemeld, dat het oudste jon getje zichzelf wist te bevrijden en naar huis is gehold om zijn ouders te waarschuwen. Inmiddels was er van andere zijde hulp komen opdagen, waardoor de andere kinde ren konden worden bevrijd. De driejarige Jan Roe'ifsema b eek reeds te zijn gestikt, terwijl zijn vierjarig broertje ernstig aan beide beenen was gekneusd en zooals ge meld, in het R.K. Ziekenhuis te Winschoten opgenomen. Omtrent dit ongeval, kan nog nader worden gemeld, dat het oudste jongetje zichzelf wist te bevrijden en naar huis is gehold om zijn ouders te waarschuwen. Inmid dels was er van andere zijden hulp komen opdagen, waardoor de andere kinderen konden worden bevrijd. De driejarige Jan Roelfsema bleek reeds te zijn gestikt, ter wijl zijn vierjarig broertje ernstig aan bei de beenen was gekneusd, en zooals ge meld, naar het R. K. Ziekenhuis te Win schoten opgenomen. Doodelijk ongeluk. Het driejarig zoontje van de familie R. F. te Stedum bij Groningen klom vanmor gen op den dissel van twee aaneengekop- pelde wagens. Bij zijn woning sprong het ventje eraf en werd door oen van de wa gens overreden en gedood. Ongeval met een laschapparaat. In een metaalwarenfa-briek aan de Voor haven te Botterdam sprong door tot nu toe onbekende oorzaak een laschapparaat. De 29-jarige ÏL, die het toestel bediende, werd door gloeiend aliuminium ernstig aan het hoofd gewond. Hij is naar een der zieken huizen overgebracht. Met het hoofdhaar tusschen een machine. Naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage is vervoerd de zeventienja rige H. van G., wonende in de Naaldwijk- schestraat, die Woensdagochtend in de Korbootstraat te Scheveningen met zijn hoofdhaar tusschen een machine kwam, waardoor een gedeelte van de schedelhuid werd uitgerukt. Uit een kersenboom gevallen. Door het breken van een lader is de ker senplukker D. Wolters uit. Eist, werkzaam voor de firma B. te Eist, uit een kersen boom geva'ilen. Met een ernstige hersen schudding en een bekkenfractuur werd het slachtoffer per auto van het Roode Kruis naar het St. Elisa-bethziekenhuis overge bracht, waar hij ter verpleging is opgeno men. Zijn toestand is zorgwekkend. Verdronken. Dinsdagavond is de 17-jarige v. Voorst uit Bussum bij het baden in de Buitenves- tinggraoht te Naa-rden verdronken. Hij zwom met broertje en vriendje en riep op een gegeven moment om hulp, waarop de beide anderen hem trachtten te helipen. Tot eenige malen werden ze door den stevi- gen jongen mee in de diepte gesleurd waar na een andere zwemmer, ter hulp geroepen, tevergeefs dook. Een kwartiertje later werd het liohaam met dreggen opgehaald, doch na langdurige toepassing van kunstmatige ademhaling door dr. Croiset van Uohelen, bleken de levensgeesten geweken. Elevator gekapseisd. Hedennacht omstreeks half twee is in het Oosterdok te Amsterdam ter hoogte van de Schipperstraat een zand- en grindelevator „Oosterdok I" geheeben door onbekende oorzaak gezonken. Aan boord bevonden zich man, vrouw en een volwassen zoon. Een sohiper, die met zijn vaartuig in de nabijheid lag, bemerkte op een zeker oogen blik, dat de elevator in elkaar zakte en be gon te zinken. Hij waarschuwde de opva renden, van wie de vrouw half verlamd is. De 3 personen konden tijdig op het vaar tuig van den schipper worden overgebracht. De e evator is daarop gekapseisd. Met een bootje van de havenpolitie zijn de drie per sonen op den vasten wal gebracht. De vrouw werd daarbij vervoerd op een bran card van den geneeskundigen dienst. De branweer verleende nog assistentie. De drie geredden werden in een woning in de Schipperstraat onderdak gebracht. Vaartuig gezonken. Te Enkhuizen is gisteren het sleepschip „Majala" geladen met steenkool, bij het binnenkomen in de haven, met vrij groote snelheid tegen een stilliggend visschers- vaartuig, de „E. H. 15", aangevaren, door dat de dienstdoende sleepboot te vroeg den sleepkabel los gooide. De E. H. 15", grootendee's gevuld met netten, ankers en ansjovis, wei-d aan bakboord ingedrukt en zonk onmiddellijk. Er was juist niemand aan boord. GROOTE BRAND TE WASPIK. Twee fabrieken en een woon huis vernield. De schar'e be groot op drie ton. In den afgeloopeu nacht is de groot* chroomlederfabriek Waspik, eigendom van den heer Samuel uit Breda, geheel dooi brand vernield. Ongeveer halfelf werd de brand ontdekt doch toen sloegen de vlammen reeds van al le kanten uit de oude fabriek. De brand weer was aanstonds ter plaats^, doch aaD «rezien er groot gevaar dreigde voor de hee le omgeving, werd ook de stoombrandspuit van de gemeente Waalwijk direct om as sistentie gevraagd. Toen deze na 20 minu ten ter plaatse kwam, hadden de vlammen zich ook reeds aan de nieuwe fabriek rae- degedee d. Van alle kanten vlogen nu groote vonken door het luchtruim. Van den inboedel kon niets worden gered. De woning van de weduwe BoeLaars vat- Caravlllïs Ter gelegenheid van ons JUBILEUM bieden wij elltcn Caravellis-rooker een waardevol en passend JUBSLEUKt-GESCHENI^.ao Zie de ^etalages en lees de bi]-' zonderheden In onze doosjes Belangrijke,;-tHededeeling I De termijijv voor Inlevering dor Jubileum-£egels is verlengd tot 15 NOVEMBER 1931 te eveneens vlam en brandde geheel uit. Het dak van de groote boerderij van den landbouwer Timmers had ook vlam gevat, doch de brandweer wist dit pand met uiterste krachtsinspanning te behouden. De twee groote fabrieken zijn geheel uit gebrand. Ruim 40 arbeiders zijn er werk zaam, doch naar wij vernemen is de zaak alsook het personeel tegen bedrijfsschade verzekerd. De gebouwen zijn tegen herbouw verzekerd. De schade wordt geschat op 300.000. De oorzaak vau oen brand is on bekend. Hedenmorgen ongeveer 9 uur sloegen de vlammen wederom uit de kantoorgebouwen. De brandweer werkt nog met één straal op de waterleiding. BUITEKL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Sneltrein in Bulgarije ontspoord. De sneltrein naar Phi lipopel is gister ge derailleerd. De locomotief stortte in een ri vier, de wagons bleven echter hangen, zoo dat een groot ongeluk voorkomen werd. Het personeel was tijdig van den locomotief gesprongen. Verscheidene reizigers werdén, hoewel niet ernstig, door glassplinters ge wond. EEN TYPHUS-EPIDEMIE IN MEXICO. Dagelijks twaaltal dooden. Uit Mexico wordt gemeld, dat in de di stricten Aurifere en Eltambor van den staat Sinaloa een typhus-epidemie heerscht, welke dagelijks een twaaftal dooden eischt. In genoemde gebieden wonen duizenden goudzoekers met hun gezinnen... De Dusseldorpsche moordenaar. Al het materiaal becieffende den moorde naar Peter Ivurten, evenals diens verzoek om gratie is heden bijna twee maanden na het uitspreken van het doodvonnis door de Dusseldorpsche autoriteiten doorgezonden aan het Pruisische departement van justi tie. Het zal dientengevolge nog wel enkelen tijd duren., voor er over het lot van Kurtcn zal worden beslist. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 26 Juni 1931. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma. Verzorgd door de N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Gramofoonplaten. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Concert. 2.003.00 Gramofoonplaten. 3.004.30 Concert. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 H. J. Steinvoort: „Een schemer lampje". 5.30 Orgelconcert R. G. Crevecoeur. 6.30 Radio-dokter. 7.00 Tuinbouwpraatje H. J. Herwig. 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.009.00 Concert. Almelo's Chr. Man nenkoor o. 1. v. A. E. P. Sommer. Piano: Mej. Geels. 9.00 A. J. L. Looyen: „Visohzielcten en hun behandeling". 9.30 Concert. Vrijw. Muziekcorps lsle Reg. Huzaren te Amersfoort o. 1. v. M. Klijnen. 10 00 Tijdsein, Huzaren-Taptoe en Fan fare's. 10.10 Vaz Dias. 10.1810.45 Vervolg concert. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hil i M. 6.45—7.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Voordracht door Ferd. Koolbergen 10.30 Voor de zieken. 11.3012.00 Gramofoonplaten. 12.002.00 Concert Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 2.00—2.30 Uitzending voor scholen. 2.304.00 Concert A. V. R. O.-kwartet, o. 1. v. D. Groeneveld. 4.00 Orgelspel door Joh. Jong. 4.30 Kinderuurtje. 5.15 Concert V. A. R. A.-orkest. 5.45 Zang en piano. 6.05 Vervolg concert. 6.30 S. Broekman: „De arbeiders en de lichamelijke opvoeding". 6.45 Vervolg ooncert- 7.15 Actueel Allerlei. 7.308.00 Vervolg en slot concert 8.00 Albert Van Dalsura„Rusland". 8.30 Concert (V. A. R. A.) 9.00 Dr. J. C. A. Fetter: „De zedelijke en religieuse beteekenis van het Wilhel- 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Serie Fragmenten en Verhalen. 10.4511.00 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Davenfcry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Concert, 12.50 Orgelconcert, I.50 Gramofoonplaten. 2.50 Uitzending voor scholen. 4.35 OrkcvStconcert. 6.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Te,nnis-verslag. 7.00 Recital door L. Isaacs. 7.20 Lezingen. 8.05 „Tilly of Bloomsbury", Blijspel van van Hny. 9.30 Berichten en lezing. 10.05 Concert. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o- P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 1.25 Gramofoonplaten. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Hoorspel. 9.50 Gramofoonplaten. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten. 12.20 Gramofoonplaten. I.252.50 Orkestconcert. 8.20 Koorconcert. 10.10 ca. Gramofoonplaten. 10.35 Berichten. Daarna tot 11.20: Or kestconcert. II.20—12.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.205.20 Orkestconcert en declamatie. 5.205.50 Kinderuurtje. 8.309.30 Orkestconcert en z-ang. 10 0010.20 Liedjes bij de luit. 10.3511.20 Orkestconcert. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Concert. 6.05 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert en zang. 9.20 Vervolg concert. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert.. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 7.007.50 Gramofoonplaten. 9.2012.20 Lezingen. 12.20 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Concert. 8.50 Komische Opera „Das sehönste Mad ehen im Stadtehen" van Conradi. 10.35 Berichten. Daarna tot 12.50 Dans muziek. Opzienbarende arrestaties te Glasgow. Te Glasgow is gister opzien verwekt door de arrestatie van 2 geziene deskundi gen op het gebied van textielgoederen, te vens advocaten. Zij worden beschuldigd foutieve aangiften te hebben gedaan bij Lloydsbank Ltd. over een aantal textiel firma's. Voorts is de vroegere directeur van een textie firma te Batney gearresteerd. Deze wordt beschuldigd genoemde bank voor 50.000 pond te hebben benadeeld. He denavond volgde een vierde arrestatie en er worden er nog meer verwaoht. Een nieuw record. De Empress of Britain van de Canadian Pacific Railway Cy. heeft een nieuw „At lantisch record" opgesteld. Het. nieuwe stoomschip (welks bouw 3.000.00 pond ster ling heeft gekost) passeerde Father Point (Quebec) gistermorgen 3 uur en daar het Cherbourg Woensdagmorgen 8 uur verliet maakt dit een verschil van 5 uur op den to talen overtocht van 4 dagen en 12 uur. Daarmee is niet alleen het bestaande Ca- nadeeache record gebroken, maar ook dat van het Duitsche s.s. Europa, dat in Maart 1930 den overtocht van Cherbourg naar het Ambrose lichtschip vóór New York deed in 4 dagen 17 uur en 26 minuten. V ernietigd: C. Verduyn, A 1 p h e n a. d. R ij n. Het meoflt bezocht Hotel tor plaatse. Allo modern comfort. Tel. 38. Pensionspr. fl. 5.en fl. 5.50. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN, 43) Ze ging nu na-ar de tuindeur; deze was gesloten en gegrendeld. Niemand kon dus binnen zijn gekomen. Tooh kwam weer de gedachte bij haar op, dat iemand zich hier bevond. Ze riep, doch er kwam geen ant woord. Ze stond op het punt weer naar de eet kamer terug te gaan, toen ze tegen een scherf van een gebroken pot stootte. Ze keek scherp toe en zag, dat een groote stapel bloempotten omver moest zijn ge vallen, waarbij tevens ook een volle em mer water. Ze lachte 'n beetje zenuwachtig wat was alles van vond toch mysterieus. Zou er d^n tóch iemand binnen zijn? Ze vond deze gedachte bespottelijktoch 't was toch niet vanzelf gebeurd.... Mis schien wel een groote rat Ze bukte even en keek onder de groote plank. Ze hoorde buiten duidelijk voet slappen op het kiezeleen helder licht scheen door de deur, die toegang gaf tot de eetzaaleen bediende had de lamp daar blijkbaar neergezet, want ze hoorde Jim in druk gesprek met 'n paar bewakers van de Princetown-gevangenis. Varens, neerhangende bladen van pal men en een bank met mos belette haar luidelijk te zien, wat zich onder de plank ■tevond. Ze duwde met de hand een tak varens opzij. Dicht tegen den muur aangedrukt zag ze de omtrekken van een voet en een been dus er wah toch iemand in huis.bij den, flauwen weerschijn van de' lamp zag ze op den schoen en de broekspijp een paar breede pijlen. Een der vluchtelingen Ze hield haar adem in en deed een paar stappen achteruit. Wat moest ze doen De deur was aan den binnenkant gegren deld en Jim met den bewaker stonden een paar passen verder. De voortvluchtige was dus ingeslotenaan ontsnappen viel niet te denken. Ze aarzeldeWat 'n ontdek king De omliggende landerijen en heide landen werden op het oogenblik nauwkeu rig doorzocht; geen vierkante meter grond werd vergeten. Ze vond het wel eigenaardig, dat, waar de gevangene haar zeer zeker had hooren binnenkomen, hij haar niet had aangeval len, noch getracht had te ontsnappen. Marjoriewaar ben je? Het was Jim, die haar riep. Ze schrok bij het hooren dier stem. Ze zou haar plicht doen. Toen ze weer in de eetzaal was, hoorde ze Jim, die afscheid van den bewaker nam, met wien ze hem even tevo ren had hooren spreken. Jim 'n OogenblikjeIk moet je nog even hebben Er bewoog zich iets aan haar voeten. Het was de voortvluchtige, die zich achter varens en palmen verborgen hield. Ze kreeg het gevoel alsof haar eigen ziel, haar eigen ik, de plaats van dien man had ingenomen ze voelde den angst die den vluchteling moest bekruipen, ze voelde hoop en vrees, het verlangen naar vrijheid, naar het volle levenze had wel degenen uit den weg willen ruimen, die zich plaatsten tusschen dien man en zijn vrijheid. Ze hoorde zichzelf kort en gejaagd hijgen. Het angstzweet brak haar uit. Ze beefde over haar geheele lichaam Ze voelde plotseling Jim's had op haar arm. HalloMarjorie, wat doe je hier in 't donker? Ze keerde hem den rug toe, bang, dat het licht, dat door de geopende deur binnenviel, haar angstige trekken zou doen zien,... 'n zacht verschuiven van schoenen onder de plank drong tot haar door. Do vluchteling wist, dat het spel ten einde was en maakte nu blijkbaar aanstal ten om zijn schuilplaats te verlaten. Beweeg je niet, zei ze gejaagd, nau welijks goed wetend, wat ze deed. Ze moest zichzelf geweld aan doen, om zich te beheerschen. Rechts van haar bloeide een prachtige theeroos. Jim ik wilde die roos zoo graag heb ben, fuisterde ze. Ik kan niet ver genoeg reiken. Wil jij haar voor mij plukken? Akelig kind, zei hij lachend. Je hebt me werke'ijk doen schrikken. Ik dacht eerst, dat er iets niet in orde was. Jim ging op z'n te-enen staan en plukte de roos. Hij gaf ze aan z'n meisje tegelijk met een har tel ijken zoen. Hij liep even naar de buitendeur, probeerde het slot en kwam terug. Dat is in orde. Niemand kan binnen komen. Kom, laten we naar de eetzaal te ruggaan. De kerels zul'en over enke'e mi nuten wel klaar zijn met hun nasporingen; dan zullen ze ons verder wel met rust laten. Weet je wel, dat het een erstig geval is?., 'i'wee gevangenen, die voortvluchtig zijn. Nou ja, ze krijgen ze toch wel in handen, ofschoon het wel morgen zal worden. Ze gingen terug naar de eetzaal. Hij sloot de deur van den wintertuin ofschoon zij vroeg deze open te laten. Wat- is het hier warm. Het is d&hr heel wat warmer, lachte hij. Jim, ik moet je iets vertellen Vooruit dan!., ga in dien gemakkelij- ken stoel zitten. Ik luister, zei hij glim lachend. Jim, toen ik in Frankrijk was, heb ik geen oogenblik aan mezc'f getwijfeld. Ik was ervan overtuigd, dat ik je gelukkig zou kunnen maken, dat liefde het voornaamste is in het leven. Ze voelde, hoe zijn hand de hare stevig omkneld hield. Waarom kom je daar nu mee aandragen? Ik zei slechts wat ik voelde onder brak ze. Ik vind het noodig dat ook jij eens in de toekomst b'-ikt, heel vér in de toe komt... en daarbij denkt aan het verle den. Denk er aan, wie en wat ik ben.on wat m'n broer is Tegen haar wil in dwaalde haar blik in de richting van den wintertuin, waarin de voortvluchtige gevangene nog steeds ver bleefeen verschoppelingeen uit-ge- stooteno.. die het kleed der misdadigers droeg. Ook haar broer had eenzelfde uni form, hij leidde eenzelfde levenwat een wanhopig levenHaar broer, dien men met andere misdadigers opgeborgen had in een der groote gevangenissen van Engeland. Ze had haar gedachtengag, haar inner lijke gevoelens zuiver weergegeven. Ze wist ook, dat ze had gesproken om tijd te win nen, tot de bewakers waren vertrokken. Fei telijk had ze geen oogenblik mogen verlie zen om Jim mede te deelen dat enkele pas sen verder een man een voortvluchtige zich verborgen hie'd. Majorie handelde dus te gen de wetten van haar land, door den ver stekeling niet op te geven. Bovendien maak te zij haar verloofde medeplichtig. Ze kón het hem echter niet zeggen. Een oogenblik slechts had ze zich in de plaats van dien r.-nn gedacht en het scheen haar nu toe, dat ze zijn plaat-s in den tuin, onder de bank, innam. Zij verlangde, dat hij kon vluchten. Ze ge voelde zich niet in staat te redeneeren. Was er iets misdadigs in haar aan het het werk? M'n lieve kind, je behoeft je heelemaal niet ongerust te maken over onze toekomst. Als ik je m'n vrouw kan noemen, dan zal pas het leven voor mij beginnen. M'n betrekking zal ik heusch niet verliezen en. zou dit toch het geval zijn, welnu, dan ben ik ook nog niet bang. Bovendien, jouw liefde zal er voor zorgen, dat ik m'n werk beter zal doen dan anders, want jij zult in mijn successen deelen. Daar ieder van ons zijn taak te volbrengen heeft, moe ten we samen werken, dan zal het gemak- kelüker gaan. Dit is dus uitgemaakt. Het leek haar, of hij heel ver-af stond, zoo zacht klonk zijn stem haar in de ooren. F.r weerklonken voetstappen in de hal de deur werd geopend. Een bewaker door den bediende vergezeld, stapte bin nen: Wij hebben alles zorgvuldig door zocht, Sir, zei hij tegen Jim, die voor Mar jorie stond, zoodat de man haar gezicht niet zien kon. Een paar mannetjes hebben den tuin van het kasteel en al het struik gewas doorzocht, doch hier zij'n ze niet. Wilt u uw bedienden opdragen scherp een oog in het zeil te houden Een der vluchtelingen was nogal ernstig gekwetst., 't is een gevaarlijke kerel. Er is wel niet veel kans meer op, dat we de kerels nog vanavond te pakken krijgen, doch mor gen, bij het aanbreken van den dag, zul len ze ons wal in handen vallen. Hij groet te. Goeden avond, sir. Goeden avond, mevrouw. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9