UIT DE OMGEVING dcnderdag 25 juni 1931 de leidsche courant tweede blad pag. 7 De Raad dezer gemeente vergaderde gister middag te 3 uur. Voorzitter: burgemeester Van Wijnbergen. Afwezig met kennisgeving de heer Sobels. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen worden goedgekeurd. Aan de orde is daarna de agenda, esloten wordt tot wijziging der raadsbeslui ten tot verkoop van bouwterrein langs de Tulpenstraat aan de heeren Gebr. Moolenaar en Joh. Wetter, Na overleg met de koopers wordt een bepa ling toegevoegd, dat de grond einde 1932 be bouwd moet zijn. De de „Witte Zwaan" wordt afgebroken. Hierna kwam in bespreking de verbreeding van het trottoir voor de „Witte Zwaan". Den lóden Augustus 1887 werd aan den heer Th. van Ruiten tot wederopzeggens toe vergunning verleend tot het bouwen van een serre met balcon op gemeentegrond, gelegen langs den Heereweg, voor het café-restaurant „De Witte Zwaan", zulks onder voorwaarde, dat de serre op eerste vordering van het Ge meentebestuur van Lisse moet worden afgebro ken en de grond wederom in goeden staat aan de gemeente Lisse worde opgeleverd. Door de opvolgers in eigendom van genoem de inrichting zijn de rechten der gemeente op dezen grond erkend, terwijl de daaraan ver bonden voorwaarden tot bebouwing in 1921 in dier voege zijn aangevuld, dat vanaf dat jaar voor het gebruik maken van den grond een jaarlijksche recognitie van 10 wordt betaald Het steeds toenemende verkeer deed reeds enkele jaren de vraag rijzen, of het niet wen- schelijk was dezen grond voor het publiek ver keer te bestemmen, doch de overweging, dat de serre voor bezoekers van „De Witte Zwaan" een aangenaam ziije biedt en uit de verwijdering waarschijnlijk kosten van ver bouw der inrichting voortvloeien, hebben B en W. weerhouden een voorstel te doen. Nu het verkeer nog steeds toeneemt en voor de veiligheid van het verkeer voor de voet gangers aan trottoir dringend behoefte be staat en door ie gemeente voor dit doel de laatste jaren groote sommen zijn uitgegeven, ach ten B. en W. zich niet langer verantwoord voor „De Witte Zwaan" een toestand te handhaven, die gevaar oplevert en die de onlangs op het Vierkant aangebrachte verbeteringen tot be trekkelijk geringe waarde maakt. Door het Rijk wordt zulks eveneens ingezien, hetgeen blijkt uit een schrijven van den heer hoofdin genieur van Rijkswaterstaat, waarin hij mede deelt, dat de in uitzicht gestelde opruiming van de serre van „De Witte Zwaan" er voor een belangrijk deel heeft toe bijgedragen tot het doen van het voorstel tot overneming door het Rijk van den door de gemeente aangekoch- ten grond van den heer P. Verdegaal Gzn. B. en W. stellen den Raad voor de thans door den heer M. Hekkers geëxploiteerde ver gunning op te zeggen en hem aan te schrijven, dat de grond vóór den lsten Juli 1932 ter be schikking van de gemeente moet worden ge steld. De heer Segers vond dit een zeer ingrij pend voorstel, omdat de welvaart van het café ervan afhankelijk is. Bovendien heeft de eigenaar kort geleden de serre opgeknapt. Spr, zou daarom de termijn van afbraak met twee jaar willen verlengen. De heer C. Schrama vond het wel „eenigs- zins" maar niet „alleszins" noodzakelijk, dat het trottoir daar verbreed wordt. Spr. vreesde, dat, wat men te zien krijgt, als de serre weg is, niet fraai zal zijn. Bovendien wordt de ren tabiliteit van het café in gevaar gebracht. De heer Pijnacker meende, dat men het ge meentebelang moet stellen boven het particu lier belang. Verbreeding van het trottoir acht spr. noodzakelijk. Er bestaat echter geen be zwaar tegen een kort uitstel van afbraak. De heer Noorland sloot zich aan bij het ge sprokene door de heeren Segers en Schrama. De heer Langeveld dacht zich terug in zijn jonge jaren, hoe „De Witte Zwaan" toen flo reerde. Een gemeentebelang acht spr. het weg nemen van de serre niet, wel een rijksbelang. Het aanzien van het Vierkant en van het dorp zal door het verdwijnen van de serre zeer wor den geschaad. Spr. kan zijn stem aan dit voor stel niet geven. Als door dit besluit de „Witte Zwaan" verdwijnt, zou dit de geheele bevol king spijten. De heer A. H. Schrama ziet wel de verbete ring voor het verkeer, maar een nadeel "is, dat een gelegenheid weggaat, die Lisse niet missen kan. Spr. wilde aan B. en W. vragen, met den heer Hekkers te onderhandelen. De heer Verduyn heeft tot zijn spijt gehoord, dat B. en W. reeds gebonden zijn. Spr. kan zich aansluiten bij de verdediging van den heer Lan geveld. Hij voelde wel iets voor een parkeer verbod voor de „Witte Zwaan", maar voor het voorstel van B. en W. is spr. niet te vin den. Wethouder Warmerdam antwoordde, dat z.i geen punt zóó dringend verbetering behoeft ALKEMADE GEMEENTERAADSVERKIEZING Roelofarendsueen. Lijst I: C. Bontje 23 st. Lijst II: J. S. Pennings, 38 st. Lijst III: G. H. Rotteveel 4 st. Lijst IV: P. de Jong 865 st. Lijst V: P. J. Heemskerk 1 st. Lijst VI. J. N. Los 39 st. Lijst VII: J. Verweij 5 st. Totaal aantal geldige stemmen 975, onwaarde 36. Nieuwe-Wetering. Lijst I: C. Bontje 131 st. Lijst II: J. S. Pennings 9 st. Lijst III: G. H, Rotteveel 1 st. Lijst VI: J. N. Los 56 st Lijst VII: J. Verweij, 36 st. Totaal geldige st. 233, van onwaarde 2, Rijpwetering. Lijst I. C. Bontje 4 st. Lijst II: J. S. Pennings 18 st. Lijst III: G. H. Rotteveel 1 st. Lijst IV: P. de Jong 1 st. Lijst V: P. J. Heemskerk 305 st. Lijst VI: J. N. Los 22 st. Lijst VII: G. Verweij 11 st. Totaal geldige stemmen 362, van onwaarde 4. gemeenteraad van lisse als het trottoir voor de „Witte Zwaan". Spr. is verbaasd, dat het persoonlijk element de le den zoo beïnvloedt. De serre is opgeknapt, nadat de heer Sobels deze zaak in den Raad ter sprake had gebracht. De bezwaren worden buitengewoon zwaar getild. Tegen een over gangsmaatregel heeft spr. geen bezwaar De voorz. antwoordde den heer Verduyn, dat het moeilijk was, dat B. en-W. zich tegen over het Rijk niet bonden; de verwijdering der serre is een voorwaarde geweest voor de bij drage van het Rijk in den aankoop van grond van den heer Verdegaal. B. en W. voelen zich verplicht dit voorstel te doen. De heer Noorland vroeg, of er geen reden was voor een tegemoetkoming aan den heer Hekkers. De voorz. meende, dat hiervoor geen ern stige reden aanwezig is. Spr. stelde voor de serre te laten verdwijnen voor 1 Januari 1934. Dit voorstel werd met alg. stemmen aange nomen! Daarna was aan de orde wijziging van de bouwverordening. B. en W. stellen voor het volgende artikel in te lasschen: Het uiterlijk van nieuw te maken of naar den uitwendigen vorm te veranderen gebouwen, reclameborden en toestellen, alsmede muren, hekken of andere terreinafscheidingen, moet zoodanig zijn, dat het noch op zichzelf, noch in verband met de omgeving, uit een oogpunt van welstand aanstoot kan geven. De voorz. lichtte toe, dat het de bouwers niet al te lastig gemaakt zal worden, waarna de wijziging z. h. st. werd goedgekeurd. Enkele punten van administratief belang gingen zonder bespreking onder de hamer door De leden der Schattingscommissie werden herbenoemd. De rekening en begrooting der Gezondheids commissie werden vastgesteld. Eenige comptabiliteitsbesluiten werden ge nomen. Ingekomen stukken. In antwoord op een schrijven van B. en W. deelt de Rijksverzeke ringsbank mede, dat de brandmeesters bij een ongeluk tijdens uitoefening van hun functie, verzekerd zijn. Van den hoofdingenieur van de Rijkswater staat was een schrijven ingekomen, dat de Stalenbrug en de Engelenbrug een doorvaart- wijdte zullen krijgen van 3.70 M. (bij de oude bruggen respectievelijk 3.05 M. en 3.55 M.) en een doorvaarthoogte van 1.26 M. voor de Sta lenbrug en van 1.20 M. voor de Engelenbrug. Medegedeeld werd, dat de tram over het geheel traject Leiden—Haarlem geölectrifi- ceerd wordt en tusschen de rails een bestrating zal worden aangebracht. De badhuisplanm ïitgesteld. Wat de sport- en badhuisplannen betreft, deld de voorz. mede, dat B. en W. niets lie ver zouden doen, dan met de bouw daarvan op den hoek Bondsstraat bij den Raad te komen. Aangezien het einde van den crisis nog niet is te zien en het nog onbekend is, hoe groot de bedragen wel zullen zijn, die voor werkloozen- zcrg in den komenden winter moeten worden betaald, is van B. en W. de allereerste tijd een voorstel aangaande de bebouwing hoek Bondsstraat niet te verwachten. B. en W. achten het niet verantwoord, in dezen tijd met een plan te komen, dat niet hoognoodig geacht kan worden. De heer C. Schrama kon zich met deze zienswijze vereenigen. Spr. wilde het terrein als kinderspeelplaats gebruiken, tot de tijden beter zijn. De heer Noorland integendeel meent, dat B. en W. niet te somber moeten zijn en een goed voorbeeld moeten geven, om de nijverheid te doen opbloeien. De voorz. bestreed deze opvatting. De werk- lcozenzorg zal enorm veel kosten. B. en W. zouden niet gaarne opcenten op de gemeente fondsbelasting gaan heffen. De heer Langeveld redeneerde aldus: in crisistijd bouwt men bescheiden. Indien we wachten, tot de bollen duur zijn, bouwen we duur, maar tegen den tijd dat het gebouw klaar is, en betaald moet worden, zijn de bol len weer goedkoop. Daarom nu bouwen. De heer Verduyn kon de zienswijze van B. en W. zeer goed billijken, vooral toen weth. Warmerdam mededeelde, dat de werkloozen- zorg afgeloopen winter 33.000 had gekost. Ook de heer Segers stond geheel aan de zijde van B. en W. De heer Van Kesteren stelde voor de schut ting af te breken en daar een grasveld ie te maken. De voorz. zeide, dit denkbeeld heel gaarne in het college van B. en W. te bespreken. Bij de rondvraag drong de heer A. H Schra ma aan op spoedige opruiming van de schut ting aan den Smalleweg. Ook vestigde spr. nog eens de aandacht op de zwemcommissie. De heer Noorland vroeg betere draineering van het' voetbalveld. Hierna sluiting. HILLEGOM GEMEENTERAADSVERKIEZING Gisteren had alhier de verkiezing plaats der raadsleden; het aantal moest gebracht worden van 13 op 15. De uitslag was als volgt: Ljjst 1. S.D.A.P. Stembureau I: 223, II: 185, III: 133, IV: 184, totaal 725 st., krijgt 3 zetels, had er 2. Lijst 2. A.R.. Stembureau I: 119, II: 79, III: 93, IV: 148, totaal 439; deze groep had 1 zetel en houdt 1 zetel. Lijst 3. C.-H. Stembureau I: 214, II: 183, III: 114, IV: 138, totaal 649. Deze partij had 2 ze- tels en behoudt deze. j Lijst 4. Vrijz.-Dem.: Stembureau I: 66, II: I 61, III: 85, IV: 89 .totaal 301. Deze partij be- i zal 1 zetel en behoudt deze. I Lijst 5. R.K. Staatspartij. Stembureau I: 578, II- 571, III: 573, IV: 569, totaal 2291. Deze partij bezette 7 zetels en komt met 8 in den tRaad terug. Uitgebracht zijn 4458 stemmen, van onwaarde 53. geldig 4405. Gekozen zijn: S.D.A.P.: Fijma (aftr.), Paase (aftr.) en G. A. Spilker. A.R.: Vermeer (aftr.). C.H.: De Vreugd en Janssen beiden (aftr.), Vrijz.-Dem.: De Wreede (aftr.). R.K. Staatspartij: Klaver, Loerakker en Mes kers (allen aftredend), plus: Van Lierop, Ma thot, Kerkhof, Goemans en van de Loo. De Katholieken winnen dus een zetel en eveneens de S.D.A.P. De R.K. behouden dus de meerderheid. De Katholieken hebben goed gestemd, te be treuren valt, dat de heer J. v. d. Loo met voor keurstemmen werd gekozen (504), zoodat de R.K. eenheid wankelt, indien deze, die een verklaring heeft geteekend, dat hij geen be noeming met voorkeurstemmen zou aannemen (welke ieder ecandidaat teekent) althans de benoeming aanneemt. Niet meer keeren in den Raad terug: dr. v. d. Schoot, Van Houten, Van Dijk en Selhorst. OEGSTGEEST GEMEENTERAADSVERKIEZING Lijst 1 R.K.: H. W. Rubenkamp 513; B. J. M. Kortman: 65; C. P. J. Paardekooper. 8, J. H. Kuijken: 15; J. Smit Jzn.: 2; L. van Elzen: 3 A. A. van der Hulst: 1; J. W. van der Post: 3. Totaal 610 stemmen. Lijst 2 S.D.A.P.: K. Kruizinga: 147- J. C. Roodbeen: 7; P. J. Kruizinga geb. Hijna: 2. Tctaal 156 stemmen. - Lijst 3 C.H.: L. Spreijf: 190; A. van Breda; 36 Jch. Uittenboogaard: 12^ N. Zandbergen: 139; M. C. van der Burg: 26; K. van Ginkel: 1 D. N. don Haan: 8; G. W. Proper: 2; M. Verhaar: 10; M. van der Heul: 4. Totaal 645 stemmen. Lijst 4 Gemeentebelang: C. Bakker: 258; K. Simon Thomas: 101: H. Pel: 14; M. J. de Groot: 10; W. van Egmond: 11; H. Borgerhoff Mulder: 41; F, H. Sobels; 9; I. van de Velde: 10. Totaal 451 stemmen. Lijst 5 Vrijz. Dem.: K. Weeshoff: 104; C. J. Goudsmit: 6; J. A. Knetemann: 5; H. Boom: 1; H. van den Wijngaard:- 0: M. J. Millikan j geb. van Rooijen: 15. Totaal 131. j Lijst 6 A.R.: J. djn Ouden: 329; T. van Eg- j mond: 31; A. T. Kraan: 19; J. W. Bonda: 5; C. Vianen: 52: Joh. Verhoog: 2; J. van Eg- j mond: 12; N. Bink: 0; P. van der Steen: 1; j H van der Meij: 2; A. Colijn: 2; H. van We- j zei: 3. Totaal 458 stemmen, j Lijst 7 Vrije Lijst: J. A. Verkuijlen: 57; H. I van der Meij Pzn.: 11. Totaal 68 stemmen. I Aantal kiezers 2809, Uitgebrachte stemmen 2569, van onwaarde 50u geldige stemmen 2519. 1 Behaalde zetels: R.K. 3 (3); C.H. (4 (4): A R. j 3 (2), Gemeentebelang 2 f,2). S.D.A.P. 1 (0). V.- Dem. 0, Vrije Lijst 0. De Raad is met twee ze- I tels vermeerderd. De tusschen haakjes ge- I plaatste cijfers geeft het aantal der behaaide zetels in 1927. Gekozen zijn: R.K.: H. W. Rubenkamp (aftr.), B. J. M. Kortmann, C. P. J. Paardekooper (aftr).. j C.H.: Mr. L. Sprey, A, v. Breda (aftr.), Joh. Uitenboogaard (aftr.), N. Zandbergen (aftr.). A.R.: J. de Ouden (aftr.), T. v. Egmond, A. T. Kraan. Gemeentebelang: C. Bakker (aftr.), Dr. K. Simon Thomas. S.D.A.P K. Kruizinga. In den nieuwen Raad komen niet meer te rug wegens bedanken: de heeren J. Nijssen, di Varenuamp en C. de Graaf, en wegens niet-verkiezing: M. C. v. d. Burg. In den Raad komen zes nieuwe leden. In 1927 behaalde de R.K. 525 st., de C.H. 570, de A.R. 316, Gemeentebelang 390 st. Concert. Gisteravond gaf de R.K. Harmo nie „Triumph" een concert voor de verpleeg den van Endageest. Bij den aanvang werd het corps begroet door dr. v. Weij. De goed ge speelde nummers oogstten luiden bijval van de patiënten en personeel. Bij het einde dankte de geneesheer-directeur dr. Stuurman voor het gebodene en riep het gezelschap een tot weerziens toe. gemeenteraad van hazerswoude Oud-Ade. Lijst I: C. Bontje 1 st. Lijst II: J. S. Pennings 164 st. Lijst IV: P. de Jong 1 st Lijst V: P. J. Heemskerk 3 st. Lijst VI: J. N Los 9 st. Totaal geldige stemmen 178, van onwaarde 2 st. Kaag. Lijst II: J. S. Pennings 47 st. Lijst III: G H. Rotteveel 1 st. Lijst VI: J. N. Los 24 st. Lijst VII: J. Verweij 18 st. Totaal geldige stem men 90, van onwaarde 1 st. Oude-Wetering. Lijst I: C. Bontje 9 st Lijst II: J. S. Pennings 6 st. Lijst III: G. H. Rotte veel 143 st. Lijst IV: P. de Jong 6 st. Lijst V: P J. Heemskerk 2 st. Lijst VI: J. N. Los 77 st. Lijst VII: J. Verweij 115 st. Totaal geldige stemmen 358, van onwaarde 3. Gemeente Alkemade totaal aantal geldige stemmen 2196. Van onwaarde 48 st. Gekozen zijn de heeren: C. Bontje, J. S, Pennings, J. Clemens, P. J. Heemskerk, S. Strijk, P. de Jong, P. C. G. van Dooren, J. J. de Koning, W. Rietbroek, J. P. Hogenboom en G. H. Rotteveel (allen R.K.). J. N. Los (C.H J Verweij (A.R.). SASSENHEIM GEMEENTERAADSVERKIEZING Aantal uitgebrachte stemmen: 2002, van on waarde 18, totaal geldige stemmen: 1984. 1. R.K. Vrije Lijst: H. C. Hoogervorst: 138, H J. de Groot 14, tot. 152. Lijst 2 R.K. Staatspartij: H. Bader 725, J. C. Schrama: 3, A. J. Verkleij: 6, L. Pli. Bis- schops: 1, J. A. van der Voort: 16, J. A. A. v d. Geest: 3, tot. 754. Lijst 3 Chr. Hist. Partij: K. W. van Breda: 221, G. Dannijs: 23, J. P. Oudshoorn: 80, Hof- stra: 6; J. Nieuwenh-uis: 3, Jac. Oudshoorn: 1, j L. van der Voet: 4. j Lijst 4. Volkspartij: L. v. d. Berg: 39, tot. 39. j Lijst 5. A.R. Partij: W. Warnaar: 418, A. I Warnaar, Jzn,: 3; H. van Zonneveld: 9, A. Bergman: 5, A. Vogelaar: 3, G. van Tol: 24, V(- Bergman: 1, G. Zandbergen: 1, E. Dijkstra: 1, tot. 465. Lijst 6 Gemeentebelang: J. M. J. L. A. Speel man: 228, J. Kaptein: 7, J. van Duiker: 1, tot. 236. Gekozen zijn de heeren: H. Bader (aftr.), J. C. Schrama (aftr)., A. J. Verkleij (aftr.). L. Ph Bisschops (aftr.), H. C. Hoogervorst, W. War- De Raad der gemeente Hazerswoude kwam gisterenmorgen in openbare verga dering bijeen. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. van der Meulen. Aanwezig alle leden, één vacature. De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed. Herdenking weth. Veelenturf. Alvoren® tot behandeling van de agenda over te gaan, zegt de voorzitter behoefte te hebben eenige woorden te wijden aan de nagedachtenis van onzen overleden wet houder, de heer P. F. Veelenturf. Als de leden van hun zitplaatsen zijn op gestaan zegt de voorzitter: Mijne Heeren! Reeds herhaalde malen moest ik u mededeelen, dat onze webhouder Veelenturf wegens ernstige ongesteldheid verhinderd was onze vergaderingen bij te wonen, tot hij op 27 Mei j.l. door de onverbid delijke dood uit ons midden werd weggeno men. Ik gevoel mij gedrongen op dezo eerste vergadering na dit overlijden, alvo rens tot onze werkzaamheden over te gaan, eenige oogenblikken stil te staan bij het groote verlies, dat ons heeft getroffen, en in deze raadzaal, waar wij zoo menigmaal met hem vergaderden, onze aandacht aan hem te wijden. Reeds 23 jaar is de heer Veelenturf lid van den Raad geweest, waarvan bijna 12 jaar wethouder. Al dien tijd heeft hij zich met veel toewijding ge geven voor de belangen dezer gemeente, waarbij hij steeds blijk gaf van een goed en helder inzicht. Ja, God had hem met bij zondere talenten toegerust. Niet alleen had hij een goed inzicht in de belangen der gemeente, maar hij paarde daarbij een wijs beleid en de bijzondere gave om door be spreking ook anderen voor zijn overtuiging te winnen. Vooral op onze wethoudersver- gadering missen wij hem. Daar stelde hij zich steeds gronddig op de hoogte van de zaken, die voor den Raad moesten worden voorbereid. Op deze voorbereiding legde hij steeds bijzonder den nadruk. Om in den Raad beslagen ben ijs te komen, had hij zich steeds grondig op de hoogte van de slotte dan ook te weten, waarmede het ge meentebelang naar zijn overtuiging het best zou worden gediend. De talenten, die God hem heeft gegeven, heeft hij niet ver borgen, doch aangewend voor het algemeen welzijn voor de geheele gemeente Hazers- woude. Ik ben dan ook van gevoelen, dat voor onze gemeente een man van zeer groote verdienste is heen gegaan. Ik heb dan ook behoefte, het hier uit te spread, dat ik met dankbaarheid terug zie op den krachtigen steun en sympathie uie ik steeds van wethouder Veelenturf heb mogen on dervinden, en ik houd mij overtuigd, dat ook bij u allen de gedachtenis aan onzen zeer gewaardeerden wethouder Veelenturf tot zegening zal zijn. De heer D. de Bruijn IJzn., achtte zich de tolk van den Raad te zijn, en wil le vens als wethouder volle instemming be tuigen met de waardeérende woorden door den voorzitter gesproken. Spr. is overtuigd, dat in den overleden wethouder Veelen turf veel door de gemeente is verloreu. Tot lid der commissie voor het nazien der geloofsbrieven van den heer W. Lom- merse, door het Hoofdstembureau aange wezen en benoemd als opvolger vau wijlen den heer I'. F. Veelenturf, worden aange wezen de heeren (J. A. van Dam, J. Brug man en Jac. van Beek. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen der voiige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd en vast gesteld. De voorzitter doet mededeeling van in gekomen sukken w.o.: Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van raads besluiten. Mededeeiiug van den Commis saris der Koningin, dat tot lid van de Ge zondheidscommissie is benoemd de heer li. B. J. Ivreke, notaris te Alphen aan den Rijn (Aarlanderveen). Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Mededeeling namens het Hoofdstembureau, dat als opvolger van wijlen den heer P. F. Veelenturf tot lid van den Raad is be noemd de heer W. Lommerse. Mededeeling van het Hoofdstembureau, dat tot lid van den Gemeenteraad zijn ge kozen verklaard de heeren Jac. van Beek Jzn., D. de Bruyn IJzn., J. Burgman, C. A. van Dam. A. J. de Jong, N. P. Kaptein, Jac. de Kort, L. Noordam, D. Buitenhuis, M. Scheel en J. W. van Vliet. Dankbetuiging van de familie van der Wel voor de gunsti ge beschikking dp haar vorzoek. Mededee ling van de benoemde onderwijzeres aan de openbare school, mej. Mollema ie 's Heer Arendskerke, dat zij 16 Juil a.s. in functie hoopt te treden. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Mededeeling van Ged. Staten, dat ten behoeve van den Provincialen weg Zeg- waartBoskoop, 'n gedeelte van den weg in onze gemeente zal worden overgenomen door de Provincie, waarvoor een concept- acte is opgemaakt voor eigendom en be heer. De kosten voor de gemeente zullen 90 per jaar bedragen. De Raad kan zich hiermede vereenigen. Aankoop grond aan de Rijndijk. Hierop komt aan de orde: Voorstel van B. en W. tot aankoop van ongeveer 750 M2. grond aan de Bruggestraat aan den Rijndijk voor ƒ3108. Do voorzitter geeft omtrent dit punt een nadere toelichting en deelt mede, dat het B. en W. gewenscht voorkwam het opengekomen terrein aan de Bruggestraat voor de gemeente aan te koopen, en dat ook maatregelen zijn ge troffen het terrein maohtig te worden, daar het voor verschillende doeleinden noodig kan zijn, dat het gemeente-eigendom is. Na gehouden bespreking wordt besloUm tot. goedkeuring van aankoop door de ge meente van dit terrein voor de som van 3103. Naar aanleiding van een op de vorige vergadering ingekomen adres van een 4-tal bewoners van het Rietveld om vergoeding van vervoer en kleeding enz. van leerlin gen ,der school in het Westeinde, wordt door den voorzitter prae-advies uitge bracht. Bij onderzoek is gebleken, dat do afstand naar de school, die wordt bezocht, meer dan 4 K.M. bedraagt, en vo'.gens art. 13 L.O.-wet is cle gemeente verplicht dun eenige vergoeding te verleenen. B. en W. adviseeren op grond van de wet eenige vergoeding toe te staan, en stellen voor een bedrag van 10 voor elk kind, dat volgens de leerplichtwet de school bezoekt. Na breedvoerige bespreking, waaraan alle leden deelnemen, wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. beslot/on. Tot staats vervangend ambtenaar van de Burgerlijken Stand wordt in de vacature- Smeets benoemd de heer W. Kuiper, amb tenaar aan de secretarie der gemeente. De opcenten op de grond belasting. Hierop komt aan de orde een verzoek Van de afdeeling HazcrswouJe-Koadekerk van de Hollandsohe Maatschappij van Landbouw, om do opcenten op de grondbe lasting te laten vervallen. De voorzitter geeft een nadere toelichting en zegt, dat bij de. .behandeling der bogrooting, voor 1931' door den heer A. J. de Jong dit punt. ter sprake is gebracht, maar besloten werd voorloopig een bedrag van 25 opcenten te heffen, om bij behandeling van de volgen de begrooting deze zaak opnieuw aan dc orde te srtelien. Aangezien de begrooting is gebaseerd op het genomen besluit, ach ten B. en W. het niet gewenscht nu op het verzoek in te gaan. De heer C. A. van Dam is van meerling, dat de bedoeling van het verzoek van de afd. is bij een volgende begrooting met het verzoek rekening te willen houdem. Besloten werd conform hel voorstel van B. en W. en deze zaak bij de begrooting voor 1932 opnieuw aan de orde te stellen. De commissie benoemd- tot het nazien der geloofsbrieven van den heer W. Lom merse. adviseert tot toelating van den heer W. Lommerso tot lid van den Raad, waar toe wordt bes-loten. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aan den Rijndijk wordt, we gens overlijden van den heer P. F. Vee lenturf, benoemd de heer J. A. Heemskerk. Goedgevonden wordt wijziging der begroo ting dienst 1930 on 1931. Bij de rondvraag vestigt de heer L. Noordam de aandacht van B. en W. er op, dat bij het verbroeden van den weg in het Westcinde, enkele lan taarnpalen te veel op het rijspoor zijn ge komen en gevaar opleveren vcor het ver keer. De voorzitter belooft hiervan nota te nemen, en sluit, daar niemand der leden meer het woord verlangt, de vergadering. naar (aftr.), A. Warnaar Jzn. (aftr.), H. van Zonneveld (aftr.), J. M. J. L.A. Speelman (aftr.), G- Dannijs, K. W. van Breda (aftr.). Aldus zijn gekozen: 4 R.K., 3 A.R., 1 R.K. Vrije lijst, 2 C.H., 1 Gem. Belang. In de nieuwe raad zullen dus niet meer te- rugkeeren: de heeren J. A. A. v. d. Geest (R.K.) en A. v. d. Voet (C.H.), die had be dankt. De verhouding der zetels in den nieu wen raad is dezelfde gebleven. Oranjevcreeniging. In de gehouden ver gadering van de Oranjevereeniging met de plaatsel. zangvereeniging is besloten op Ko ninginnedag een uitvoering te geven in de open lucht. Woensdag houdt bovengenoemde vereen, een vergadering in het K.S.A.-gebouw ter be spreking van de a.s. feesten. Ook zal weer ge- gekozen moeten worden een nieuwen voorzit ter. WOUBRUGGE GEMEENTERAADSVERKIEZING Uitgebracht 984 stemmen, van onwaarde 11, alzoo geldige stemmen 973, Aantal zetels 7, Hiervan verkregen: Lijst I: C.H. 276 st. Lijst 2 R.K.: 399. Lijst 3. Gemeentebelang 148 st. Lijst 4 A.R.: 150. Gekozen zijn: 3 R.K., 2 C.H., 1 A.R.. 1 Ge meentebelang. De verhouding der zetels is dezelfde geble- Aantal stemmen in 1927 uitgebracht: R.K.: 397, A.R. 195, C.H. 228, Gem. Belang 161 Lijst 1 C.H.: W. A. Boot: stembureau I: 107, 11: 115, III: 23, tot. 243. P. F. Noordam: I: 9, II: 6, tot. 15. J. Walraven: I: 7, tot. 7. L Don ker: III: 1, tot. 1. H. v. d. Nagel: I: 3, II: 2, tot. 5. A. Boon: II: 1, tot. 1. P. Vroomans: I: 2. tot. 2. Totaal stcmb. I: 128, II: 124, III: 24, sa men 276 stemmen. Lijst 2 R.K.: C. W. Lieverse: stemb. I: 2, II: 11, III: 183, tot. 196 st. D. de Vette: I: 6. II. 7, III: 29, tot. 42. P. v. Ruiten: l: 55, II. 16, III: 19, tot. 90. L. Lieverse: I: 1, II: 2, III: 56, tot. 59. J. G v. Tol: III: 6, tot. 6. Joh. Bosman, Groenendijk: I: 1, III: 4, tot, 5. Jac. v. d. Star: III: 1, tot. 1. Totaal stemb I: 65, II: 36, III: 298, samen 399'stemmen. Lijst 3 Lib. gecomb. L. Tondu: I: 71, II: 62, III: 2, tot. 135. F. Kroes: II: 1, 111: 2, tot. 3. M den Hertog: II: 1, tol. 1. L. H. Loth: III: 2, tot. 2. P. Schaverus: I: 3, II: 3, III: 1, tot. 7. Totaal stemb. I: 74, II: 67, III: 7, samen: 148. Lijst 4 A.R.: J. L. J. Anker I: 54, II: 59, III: 4 tot. 117. G. Anker: I: 2, II: 2, tot. 4. C. v. Egmond: I: 6, II: 1, tot. 7. W. P. Verkade: I: 3, II 7, tot. 10. J. Metselaar: I: 1, II: 5, lil: 1 tot. 7. G. Winthorst: I: 5, tot, 5. Totaal stemb. I: 71, II: 74, III: 5, samen 150. Gekozen de heeren: E. W. Lieverse, D. de Vette. P. v. Ruiten (R.K.). W. A. Boot. P F. Noordman (C.H L. Tondu (Lib. Gecomb J. E. J. Anker (A.R.).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7