NED OOST-INDIE SPORT LUCHTVAART RECHTZAKEN Financiën en Economie UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 25 JUNI 1931 ut LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ZWARE BANDJIR TE PADANG (W. SUMATRA). Aneta seint uit Padang. Een zware band jir heeft de handelswijk, de kampongs en het Chineesche kamp geteisterd. Het wa ter steeg 1 M. 30 beven de straat, doch is thans gezakt. De toko's kregen groote wa terschade. Zij zijn gedeeltelijk verzekerd. Aan vele wegen werd schade toegebracht. De weg door den oebang-pas, alsmede de spoorbaan naar Padang Pandjang zijn door een aardschuivig gestremd. Het plaatselijk wegennet heeft veel schtde geleden. Eenige huizen zijn weggespoeld. Er viel gisteren 390 niM. regen. Padang, de hoofdplaats der residentie Sumatra's Westkust, ligt aan den mond van de Harau- of Padangrivier, die vooral in vroeger jaren berucht was om haar band jirs we ke in den tijd der zwaarste regens (October tot en met December) vóór de tot standkoming van het bandjirkanaal, dat bij Loeboek Bagaloeng het overvloedige water uit de rivier aftapt en naar zee voert, jaar lijks hee'e wijken der stad onder water plachten te zetten. Het abnormale van den hier boven vermelden zwaren regenval is, dat hij zich voordoet buiten de beide jaar- lijksche regenperioden (den reeds genoem den grooten regentijd en den k'einen regen tijd omstreeks April) en dat de hoeveelheid water, in deze in normale tijden droge peri- de neergekomen, meer dan tweemaal zoo groot is als er zich in de regenrijkste No vembernachten ontlast. Hierbij dient te worden aangeteekend dat Padang door zijn ligeing nabij de evenaar geen moesson-ver- de eling kent. De vermelde verkeersstremmingen betee- kenen dat de voornaamste verbindingen van de hoofdplaats met het achterland, de Pagangsche Bovenlanden, tijdelijk verbro ken zijn. VOETBAL S. L. F.—De Post 3—2. Gisteravond speelde S. L. F. I tegen de Post. S. L. F. I telde twee invallers, de Post was compleet. Voor de rust wist de Post een 31 voorsprong te behalen. Na de thee kwamen de lichtmenschen stevig opzetten, zoodat zij, toen de scheidsrech ter einde floot, met 32 hadden gewonnen. Leidsche Politie Sportvereeniging. Morgenavond speelt het eerste elftal van de L. P. S. V. een wedstrijd tegen „Ex celsior" welke club met onderstaande op stelling uitkomt: J. Ouwerkerk. A. Meershoek Jr. A. Leunen B. Goddijn F. Hakkaart A. Vasel F. Hendriks W. v. d. Baan F Franken Cl. Fas el G. Pont Door Excelsior is een zilveren medaille beschikbaar gesteld. De wedstrijd vangt om 7 uur aan op het L. P. 8. V.-terrein. Hoofdklassevorming in Zwitserland. In de kwestie inzake de verandering van het Zwitsersoh competitiesysteem is een be langrijke beslissing gevallen. De eerste klassers hebben dezer dagen te Biel vergaderd, waarin de kwestie gron dig is besproken. Men kwam tenslotte tot het voorstel om een nationale hoofdklasse in te stellen, welk voorstel op de 18 en 19 Julia.s. te Bern plaats vindende afgevaar digden bij eenkomst van den Zwitsersohen Voetbalbond zal worden ingediend. Men kan practisch aannemen dat dit voorstel niet zal worden verworpen. De Nationale Hoofdklasse denkt men te zien bestaan uit 15 of 16 vereenigingen. Hiervoor komen in aanmerking de vijf clubs van de thans bestaande drie districten, en wanneer dat geen moeilijkheden met zich brengt zal nog een vereeniging hierbij wor den gekozen. Deze 16 vereenigingen zullen in twee groepen worden ingedeeld die een gewone competitie met elkaar zullen spe len. De beide laa-tsten van iederen groep degradeeren naar de eerste ligue, de kam pioenen van elke groep spelen tegen elkaar om het kampioenschap van Zwitserland, terwijl in deze kampioenscompetitie tevens uitkomt de winnaar van de competitie, die gespeeld zal worden tusschen de beide ver eenigingen, die in de Nationale Hoofdklas se op de tweede plaats zijn gekomen en de beide kampioenen van de eerste ligue. Ook in de eerste ligue zullen twee groepen wor den gevormd, de kampioenen hiervan pro- moveeren automatisch naar de nationale hoofdklasse. Elk jaar worden de 16 ver eenigingen anders ingedeeld. „Vad." WATERPOLO HEEREN EERSTE KLASSE. Dolfijn—H. P. C. 1—0. De Dolfijn heeft gisteravond in het bad te Sloten door gebrek aan schotvaardig heid ternauwernood kunnen winnen van H. P. C. hoewel de Amsterdammers bedui dend sterker waren dan Heemstede. Ten deele kan H. P. C. dit. goede resultaat schrijven op rekening van zijn doelman, die zijn heiligdom uitstekend heeft bewaakt. Noch de rushes van Pronk of Van der Kamp, noch de harde en verre schoten van andere Dolfijnen hadden succes, zoodat rust met 00 inging. Ook in de tweede helft bleef het ver wachte resultaat voor de Dolfijn lang uit. Pas toen Van der Velde (Dolfijn) en Mo lenaar (H. P. C.) beiden het water moesten verlaten en even later Koopman van H. P. C. ook, en de partijen dus zes tegen vijf stonden, kreeg Van der Kamp de kans van .den avond en van vlakbij scoorde hij het eenige doelpunt. A. Z. C. I—De Zijl I 4-0. 't Was gisteravond wel wat frisch, maar het water met een temperatuur van 19 gra den viel nog al mee en met frisschen moed werd door beide zeventallen deze vriend schappelijke kamp in het Alphensch Zwem bad aangevangen. Ook het publiek liet zich door de kou niet afschrikken en was in flinke getale opgekomen. De eerste aan val komt van A. Z. C. doch het leder gaat naast. Een volgende worp weet de Zijl-kee per ten koste van een corner onschadelijk te maken. Deze levert niets op. Het samen spel van A. Z. C. blijkt intusschen beter. Thim wordt eens den bal toegespeeld, snel zwemt hij van rechts op het doel van De Zijl aan, waarop hij met een keurig ge plaatst schot A. Z.'C. de leiding geeft (1—0) Een paar malen waagt De Zijl een kans, doch het leder belandt naast of wordt door Weijers uit zijn doel gehouden. Spoedig komen de Alphenaren weer in den aan val, doch zij zijn met het schieten niet al te gelukkig, zoodat onveranderd rust komt. In de eerste minuut der tweede helft, zien we weer het bekende harde schot van Jongeleen naar v. Leeuwen, die daarop on middellijk voor A. Z. C. de voorsprong vergroot. A. Z. C. blijft sterker, bij een snel opzwemmen der A. Z. C. voorhoede, plaatst v. Leeuwen den bal even terug naar Thim, die keurig den stand op 30 brengt Een oogenblik daarna weer hetzelfde spel letje, dat A. Z. C. haar 4e doelpunt brengt. De Zijl tracht alsnog door een tegen- 1 punt de eer te redden, maar slaagt daarin niet, zoodat einde komt met een alleszins verdiende overwinning der Alphenaren. A. Z. C. II—De Gouwe I 3—4. Het is de Gouwe op 't. kantje af gelukt een kleine overwinning te behalen. A. Z. C. vertoonde de eerste minuien een to taal futloos spel, waarvan de bezoekers dankbaar hebben geprofiteerd. Reeds in de eerste minuut nam de Gouwe met een onhoudbare worp de leiding. A. Z. C. helpt de bezoekers nog een handje en deponeert j direct daarna den bal in eigen doel. Met 2o voor de Gouwe wordt gedraaid. Direct na rust vergroot de Gouwe door haar mid- j voor weer dén voorsprong (30) en de- i zelfde speler maakt er dan gemakkelijk 40 van. Eindelijk komt A. Z. C. er wat beter in en weet dan ook den achterstand te verkleinen (14). Een nieuwe aanval van A. Z. C. wordt door Bonten na snel opzwemmen in een tweede doelpunt omge- zet. Er komt spanning en weer verkleint 1 A. Z. C. den achterstand (34). Een hard schot op het Gouwe-doel komt nog in handen van den keeper cn dan komt einde met een kleine overwinning van „de Gou we'" I.AWN TENNIS DE INTERNATIONALE TENNISKAM PIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. Koopman slaat Ritchie. Men meldt ons dd. 23 dezer uit Londen: j Bijzondere verrassingen leverde de twee- de dag van Wimbledon niet op. Bewezen wordt, dat al direct door het feit, dat alle uitgezonderde spelers, nu nog maar zeven, hun wedstrijd op regelmatige wijze konden winnen Wat onze landgenooten betreft, een goe de prestatie was het van Koopman, om C. N. O. Ritchie in vijf sets te slaan. Aan- vankelijk zag het al heel donker voor den Amsterdammer uit. Regelmatig wist de enverstoorbaar spelende Engelschman de punten bijeen te garen, tegen het phlegma- tieke van zijn tegenstander werd hij der- mate geimponeerd, dat zijn wedstrijd na twee sets eigenlijk moreel reeds verloren scheen. Doch wonder boven wonder wist hij het spel van Ritchie te breken en teen eenmaal een set gewonnen was, ging het rustiger en met drie een 6-3set sleepte Koopman de match uit het vuur. Overigens een zeer verdienstelijke prestatie van hem. Ook Knottenbelt vocht voor wat hij waard is. De kleine pittige Nourney, dien we al menigmaal op de Amsterdamsche banen hebben zien spelen, speelt zich lang zamerhand op deze grasbanen in, al heeft hij voor de overwinning ditmaal hard moe ten vechten. Reeds in den eersten set wa-s volop spanning en al verloor de Hollander deze met 10—8, hij liet zich niet ontmoe digen en gaf in den tweede den Duitschor geen kans. Jammer was 't, dat hij zoo ver slapte in den derden set-, internationale routine zegt toch wel heel veel, en al deed hij door uitstekend, taal en variee- rend spel in den vierden set moeite om het two sets all te maken, met 11—9 moest hij zich ten slotte geslagen geven. Nourney speelt nu in de volgende ronde tegen den Amerikaan A. Shields, tegen wien hij wel geen kans zal hebben. Van de andere uitslagen in hei heerenenkelspel zijn nog vermeldenswaard de regelmatige overwinning van Bunny Austin, Sharpe, Van Rijn, Wood, Perry, Boussus, en Brug- non, terwijl Borotra nog al moeite had met Brown en ook Lott na twee harde sets eerst zijn tegenstander Landry had gebro ken. Het damesenkelspel is vandaag begon nen. Een teleurstelling voor ons was na tuurlijk de nederlaag van mevr. Dros-Can- ters tegen mevr. Kirk. Hoewel het verloop niet zonder strijd was, werd de twee sets overwinning volkomen regelmatig verkre gen. Van de andere partijen viel het uitste kende spel van Betty Nut hall op, terwijl Mil d'Alvarez en Cilly Aussem gemakkelijk in de volgende ronde kwamen. De voornaamste uitslagen zijn: Heeren enkelspel: Wood slaat Maier 56 6—3 6—2; Lee slaat Lott 7—5 75 75; Miki verliest van Borotra 46 1—6 26; Austin slaat Brugnon 6—3 6—4 60; Matejka verliest van Van Rijn 36 63 46 46; Boussus slaat Kavvachi 63 63 64; Shields slaat Nourney 61 6—1 6—2; Perry slaat Gentien 62 63'86; Kings- ley verliest van von Gramm 57 46 26; Wheatley verliest van Sharpe 61 75 84Koopman verliest van Malfroy 68 3—6 2—6. Dames enkelspel: mm. Mathieu slaat miss Forfey 62 64; mrs. Godfree slaat mile Adamoff 6—4 63; sen. de Alvarez verliest van miss Round 36 3miss Nuthall slaat miss Feitham 62 62; miss Jacobs slaat miss Yorke 62 75; mil. Alexandroff verliest van frl. Aussem 26 36; frl. Krahwinke! slaat miss Slaney 62 61miss Lyle verliest van Mudford 36 16; miss James verliest van miss Trent ham 16 68 miss Fearley Whit- tingstall slaat mrs. Lewis 61 62 HET LUCHTSCHIP LOS ANGELES. Een kleine brand aan boord. Het departement van marine te Wash- gton heeft van den commandant van akehurst telefonisch de mededeeling ont vangen, dat door een onbefceekenende brand aan boord van het luchtschip Los Angeles in de luchtschiploods te Lake- hurst eerige schade is toegebracht aan het buitenste omhulsel. Men vermoedt, dat kortsluiting heeft plaats gehad, daar op het oogepblik een nieuwe electrische installatie wordt aangelegd. DE „VLIEGENDE FOTOGRAAF' OVER DEN OCEAAN. Gistermorgen opges'egen. Uit Harbour Grace (New Foun^land) wordt gemeld: De Deensehe vliegers Hel gar Hoiriis en Olto Hillig, de vliegende foto graaf, zijn gistermorgen om 3 uur 24 Oos telijken standaardtijd (8 uur 44 Aroster- damschen tijd) opgestegen voor hun tocht over den Atlantischen Oceaan Er woei een Westenwind en de weersomstandighe den waren gunstig. De vliegers zijn voor nemens koers te zetten naar Kopenhagen. De vliegers maken gebrruik van den Bellanca-eendekker „Liberty", die 600 gal lon benzine aan boord heeft, welke hoe veelheid voldoende is voor 32 uur vliegen. Zij hopen Kopenhagen binnen 28 uur te bereiken en wel via Ierland, de Nederland- sche kust en verder raar het Noorden tot de Deensehe kust. Tijdens de start was het weer gunstig, doch van het midden en Oosten van den Oceaan wordt melding ge maakt van mist en regen. AMERIKAANSCHE OCEAAN VLIEGERS TE BERLIJN. Na snellen tocht. De Amerikaansehe Oceaanvliegers Willy Post en Harold Gatty zijn gistermiddag om 6 uur 20 op het vliegveld van Hanno ver geland. Om tien minuten over zeven stegen zij reeds weer op, om de vlucht naar Berlijn voort te zetten. Om half negen daalden zij behouden op het Berlijnse'ne vliegveld Tempelhof. Zij waren eergisteravond van Harbour Grace op New Foundland te zijn vertrok ken, gistermiddag om 1 uur op het See- land-vliegterrein nabij Chester in Enge land aangekomen. Den afstand van circa 2200 K.M. legden zij in 14 3/4 uur af, het geen vermoedelijk een nieuw snelheidsre cord is. Uit Chester wordt nog gemeld: Post en Gatty zagen er na hun tusschenlanding te Chester uitstekend uit. Zij waren wel is waar een weinig vermoeid, doch zij ver klaarden, een heerlijken tocht over den Oceaan te hebben gehad, uitgezonderd drie of vier uur bij het begin van de reis, toen zij regen ontmoetten. Nadien werd het weer helder en konden zij snelle vorderin gen maken. Zij hopen dan ook, hun reis om de wereld in een sneller tempo te kun nen volbrengen dan door hen was bere kend. Zij verklaarden, zeventien uur over den Oceaantocht te hebben gedaan. Post zeide: „Tot onze verbazing bleken wij onzen koers te zijn kwijtgeraakt. Wij constateerden echter, niet zoo slecht te zijn terecht gekomen als wij vreesden. Wij konden ons pas weer oriënfeeren, toen wij ons 300 K.M. ten Oosten van Galway be vonden. Later ontmoetten wij mist en wol ken, die de observatie belemmerden. Toen de mist was opgeklaard, zagen wij wa ter onder onslater bleek dit het Ier- sche Kanaal te zijn. Na een tijdlang de kust van Noord-Wales gevolgd te hebben, besloten wij te landen." Met betrekking tot den regen en mist die de vliegers bij Ierland ontmoeten, ver klaarde Post later nog: „Het had niet zooveel ie beteekenen; wij zullen nog wel erger dingen ontmoeten, voordat wij ons „reisje" achter den rug hebben. Het was een gemakkelijke, kalme tocht." Nadat de benzinevoorraad van de vlie gers was bijgevuld en de luchtreizigers den inwendigen men3ch hadden versterkt, werd om 2 uur 5 opgestegen, om den tocht in de richting van Berlijn voort te zet ten. HAAGSCHE RECHTBANK. Lichamelijk letsel door schuld. De Haagsche Rechlbank heeft heden den kantoorbediende Th. C. J. V. te Lei den, die op 12 Maart als bestuurder van een auto op den Hoogen Rijndijk den 15- jarigen kruideniersbediende P. de la Court toen deze daar op zijn rijwiel reed, heeft overreden, tengevolge waarvan deze een been brak en geruimen tijd zijn werkzaam heden niet heeft kunnen verrichten, we gens het veroorzaken van lichamelijk let sel door schuld, veroordeeld tot 40.— boete. Het O.M. had 14 dagen heohtenis ge eischt. Verdediger was mr. L. Weyl, alhier. HAAGSCH GERECHTHOF. Het Haagsche Hof heeft gisteren de vol gende arresten gewezen: De opperman K. K. te Leiden was door de Haagsche rechtbank vrijgespro ken van het hem ten laste gelegde, lastig vallen van iemand beneden 16 jaar. Dit vonnis werd door het Hof beves tigd. De chauffeur C. H. uit A 1 p h e n aan den R ij n was door de Haagsche Recht bank veroordeeld tot 1 maand hechtenis wegns het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel op 20 October 1930 bij de Alphensche brug. Het Hof heeft dit vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende, verdachte veroor deeld tot een geldboete van 50 subs. 10 dagen hechtenis. Wegens mishandeling, zwaar lichame- lijk letsel tengevolge hebbende, had do Haagsche Rechlbank dan tuindersknecht J L. van Z. uit Ter Aar, die op 1 Decem ber j.l. Hubertus v. d. Laan aldaar met een mes heeft gesneden en gestoken, ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Plet Hof bracht gisteren deze straf terug tot 3 weken. Eveneens is bevestigd het vonnis van de Haagsche Rechtbank, waarbij de land arbeider W. S uit K a t w ij k a. d. R ij n is vrijgesproken van hem ten laste geleg de poging tot doodslag op 5 Januari j.l. to Katwijk gepleegd op den onbezoldigd Rijksveldwachter I. W. Colpa en D. Nas- veld. Jaarvergadering A.K.U. In de jaarlijksche algeme-ene vergadering der Alg. Kunstzijde Unie N.V. constateerde de voorzitter, de heer T. H. Fentener van Vlissingcn, bij de opening der vergadering, dat aanwezig waren 38 aandeelhouders, ver tegenwoordigende 36.933.200 kapitaal, rechtgevende op het uitbrengen van 199 sier-'.men. Het jaarverslag in behandeling brengende, '/el-'e de voorzitter, dat de prij zen van het artikel een cata-strophalen val hebben cu ergemaakt. Het jaar 1930 is, zoo als uit het verslag blijkt, een zeer moeilijk jaar geweest. De pogingen om door rationa liseering en bezuiniging tot een la geren kostprijs te komen hebben de verwachtin gen overtroffen. De omzet der productie handhaaft het peil van 1929; de afzet heeft de productie zelf met 3 1/2 pCt. overtroffen, zoodat ook uit de voorraden moest worden geleverd. De financieel© resultaten zijn, ge zien de moeilijke omstandigheden en de ernstige crisis, waarin wij verkeeren, met onbevredigend. Wat de vooruitzichten voor het jaar 1931 betreft, waarvan reeds een half jaar om is, zeide spr., dat het eerste kwar taal een belangrijke verdere verlaging van de prijzen te zien heeft gegeven. Daarte genover staat echter dat de vermindering van den kostprijs na 1 Januari 1931 ze*r belangrijk is geweest. De maandelijksctie wedstrijd tusschen het „paard-marktprijs" en het „paardkostprijs" is door het laatstgenoemde „paard" gewonnen, het geen een zeer belangrijke omstan digheid mag heeten. De productie is uitgebreid, terwijl toch nog uit de voorra den moest worden geleverd. Uit dit oog- punr- bezien zou men dreigen optimist te wi iden. Ook is er eenige verandering ge komen in de zienswijze van de concurren ten betreffende een international regeling Dit wil niet zeggen, dat reeds een overeen stemming is bereikt of zal worden bereist, doch de stemming ten aanzien van zulk een internationale overeenkomst is gunstiger geworden, waardoor zal worden getracht met goeden wil een resultaat te bereiken. De aan de beurt van aftreden zijnde com- mmissarissen, de heeren C. G. Harreste-n, prof. dr. A. F. Holleman en F. Freiherr von Titi, werden vervolgens bij acc'amatie m deze funethr- herkozen. Aan de orde was hierna het voorstel om een interim divi dend uit te keeren op de cumulatief prefe rente aandeelen. Dit voorstel is goedge keurd. LISSE. Hinderwet Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlage van de »a. Cammenga en Co., om vergunning, ingevolge de Hinderwet, tot het plaatsen van zes elec- tro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 10 P.K op het perceel kadastraal bekend ge meente lisse in sectie C. nos. 1898 en 2291, p'aatselijk gemerkt Heeren weg no. 148b. Op verzoek, 8 Juli a.s., des namiddags om 3 uur, kunnen tegen dit verzoek bezwaren bezwaren worden ingebracht ten gemeente huize. Vaccinatie. Op Dinsdag, den 30en Juni a.s is op de gewone spreekuren van de geneeskun digen, alhier, de gelegenheid opengeste'd tot kostelooze inenting en herinenting voor de ingezetenen dezer gemeente. Schiet- en Schermvereeniging. Maandag avond vond in het gebouw Rehoboth alhier een vergadering plaats, die ten doel had het oprichten van een Prot Schiet- en Scherm vereeniging. Na eenige bespreking werd ter verdere voorbereiding een voorloopig bestuu u't de aanwezigen samengesteld, gestaande uit de heeren: W. Beukers, L. Boogerd, W. van Ingen, H Karstens, C. Tillema, K. van Turen- hout, T. Westerlaken en G. de Vink. VOORHOUT Het patronaatsgebouw. Het gebouw van het R K Patronaat alhier is men beginnen te s'.oopen. De plannen om een nieuw gebouw tc stichten zullen hierdoor een aanvang nemen om ze te verwezenlijken. Een aanbesteding van de nieuwe gebouwen heeft evenwel nog niet plaats gehad. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraadsverkiezing. Naar aanleiding van het niet-aannemen der benoeming tot lid van den gemeenteraad al hier, van Joh. van der Voet, is benoemd ver klaard de heer W. Th. Langeveld (aftredend). Concert. Maandagavond om half 9. geeft de muziekvereeniging „De Harpe Davids", zijn tweede zomeravond-concert op de gemeente- lilke muziektent. Nieuw hotel. Het nieuwe hotel van G. v. d. Togt is zoo goed als voltooid. Eerst daags zal de opening plaats vinden. Verbouw café. Het café van mej de wed. J. L. Brama, wordt geheel verbouwd Bijge bouwd wordt een groote vergader- en tooneel- zaal. WARMOND. „St. Matthias". Zaterdagavond zal de afd. Harmonie der R.-K. Muziek-, Tooneel- en Zangvereeniging „St. Matthias" onder leiding van den directeur, den heer G. Dik, een uitvoering geven op de Gem. muziektent. O.a. worden de concuorsnummers, waar mede in Noord wijk de le prijs in de eere- af^eeline werd behaald, uitgevoerd. NIEUWKOOP Verbouwingen. Aan den heer A. Kwak- kenbos is opgedragen het verbouwen van een winkel voor rekening van den heer Bongenaar Aan J. v. Koert is opgedragen het bouwen van een zomerverblijf aan de woning van J. Eijs alhier. ZOETERWOUDE (Dorp). Patronaat. Zondag a.s. zal het Patronaat van de parochie St. Joannes Onth. deelnemen aan de Districtsdag te Leidschendam. Hiertoe zal een oefendemonstratie plaats hebben op Vrijdagavond a.s. De St. Jansfan fare zal hiertoe haar medewerking verleenen. Alle patronaatsleden worden halfacht aan het patronaat verwacht. Filmonderneming. In de parochie St. Joan nes Onth, heeft een tiental heeren een R.K. Fiimonderneming tot stand gebracht mét het doel voor de R.K. Jeugdorganisatie de be schikking over een filmtoestel te krijgen. INGEZONDEN STUKKEN Hooggeachte Stadgenooten. Evenals andere jaren zal u a.s Zater dag gevraagd worden om een kleine bij drage (wij zeggen kleine, maar in ons hart hopen wij op een groote) ten bate van het werk der tuberculose-nazorg. De Vereeni ging „Zonnestraal" die uit het geheole land zonder onderscheid van geloofsover tuiging patiënten opneemt, die, lijdende aan tuberculose niet meer in aanmerking komen voor een sanatoriumkuur, doch p«- 'egenheid moeten hebben onder medische leiding licht werk te verrichten, heeft pa tiënten eendeels voor wie de volle ver- pleegprijs betaald wordt, anderdeels een zeer groot aantal voor wie het niet moge lijk was de verpleeggelden bijeen te krij gen. Dank zij de ,.Zonnestraal"-collecte die, gehouden in heel Nederland, ieder jaar een groot bedrag aan deze nazorg kolonie aflevert, is het mogelijk dat vele tuberculose-lijders in staat gesteld wor den, geleidelijk en zonder schede voor hun gezondheid hun plaats in de Maatschappij weer in te nemen. Het Roode Kruis nam het protectoraat over deze, in de tubercu- lose-bestrijding onmisbare, instelling op zich. Talrijke vereenigingen werkend op het gebied der tuberculose-bestrijding heb ben afgevaardigden in het comité, dat de leiding dezer collecte op zich nam. Deze afgevaardigden verzoeken namens de ver eeniging die zij vertegenwoordigen U al len uw bijdrage te geven in de overtuiging dat uit alle kringen diegenen die dit noo- dig hebben, daarmede geholpen worden. Zeer onlangs werd door het bestuur der nazorg-inrichting, „Zonnestraal" aan den Directeur-Geneesheer van het Consultalie- bureau, alhier bericht, dat mocht dit noo- dig blijken, hij voor patiënten uit de ge meente Leiden over twee gratis plaatsen kon beschikken. Het Comité verwacht, dat de opbrengst der collecte te Leiden zoo groot moge zijn, dat, hoeveel patiënten ''onverhoopt van deze inrichting gebruik zouden moeten maken, deze uitgezonden kunnen worden in de overtuiging, dat de Leidsche Burgerij voor hen gezorgd heeft. HET ZONNESTRAAL-COMITE. De gemeenteraadsverkiezing te Ncordwijkerhout. Noordwijkerhout, 23 Juni 1931. M. de R. Beleefd en voor de laatste maal verzoek ik U nog eenige ruimte in Uw geacht blad. Naar aanleiding van 't schrijven ondertee kend door een lid der R.K. Kiesvereeni- ging het volgende. Zeer sympathiek had ik 't gevonden indien U het ingezonden stuk met eigen naam had onderteekend. (Strijd eer.ijk). Welnu, indien gij voor of met April j.l. nog niet wist, dat er in Noordv.':!:er- hout een R.K. Yakorganisat> f re heer v. d. Voet bestond dan weet'gij 't nu! Ik hoop dan ook u-at wij c Uw steunen stem mogen krijgeu. I W. s ;t Uw plan zich in de politiek te wagen en, nu gij 't doet, is U te laat. Alleen prcbeeit U een blaam te werpen op een zekeren schrijver. Is U wel overtuigd wat „paarden- middel' beleekent? Ik geloof 't niet! Wat de modder aangaat, deze treft waarschijnlijk U of Uw buurman meer. zeker niet mij. Haa eerst de balk uit Uw eigen oog Het is onaanvechtbaar, dat uit deze ge beurtenissen, goede dingen zullen voort vloeien. Hoogachtend, I JOH. v. d. PLOEG.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10