LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING DINSDAG 23 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ZWEMMEN INTERNATIONALE LANGE AFSTAND- ZWEMWEDSTRIJDEN IN ZEE. Zaterdag 27 Juni worden te Zandvoort voor de eerste maal in Nederland inter nationale lange afstand&zwemwedct rijden in zee gehouden over een afstand van 1 zeemijl (1850 meter), georganiseerd door de zwemciub „Haarlem". Er wordt gezwom men vrije slag heeren, dames en veteranen (boven 30 jaar) en schoolslag heeren. Om 3 uur wordt gestart ter hoogte van de Dr Smitstraat bij het station. De finish is in de nieuwe badinrchting Het Noor- derbad". Reddingsbrigade heeft zich voor de veiligheid der deelnemers welwillend be schikbaar gesteld. De belangstelling voor deze wedstrijden is bijzonder groot, ook van buitenlandsche zijde. O.a. wordt deelgenomen door onze vroegere landgenoote mej. C. Leibbrand van den Rrugsohen Zwemkring, J. Casier E. "VVitjas, E. Everaerts en N. Arts, allen van de Koninklijke Antwerpsche Zwemciub, R. Skamper en Hermann respectievelijk van de S.S.C. „Sparta" en de S.V. Poseidon uit Keulen. BILJARTEN Het wereldkampioenschap cadre 712 te Parijs. De uitslag van de voorwedstrijden luidt: gew. put. brt. h.s. gem. 1. Sousa (Egypte) 4 1492 136 81 10.97 2. Dommering (N.) 4 1439 192 85 7.53 3. Foerster (D. 3 1371 159 62 8.62 4. Sevilla (Spanje). 3 1036 154 47 6.72 De Portugees Ferraz en de Zwitser Agassiz werden geëlimineerd. Poule B: 1. de Doncker (B.) 3 1185 109 73 10.87 2. Da vin (Fr.) 2 1135 122 87 9.30 3. Albert (Fr.) 2 993 140 59 7.09 4. Luypaerts (B.) 2 1099 155 60 7.09 Uit deze poule is de Belg Zaman uitge- vallen. De uitslagen der eerste beslissende par tijen luiden pnt. brt. h.s. gem. Luypearts 300 44 57 6.81 Dommering 283 44 53 6.43 Foerster 300 30 60 10.— Da-vin 282 30 41 9.40 Soussa 300 26 75 11.53 Albert 179 26 25 6.88' De Doncker 300 33 49 9.09 Sevilla 129 32 19 4.03 Da vin 300 19 54 15.78 Sevilla 146 18 36 8.11 Dommering 300 23 74 13.04 De Doncker 233 22 57 10.59 Albert 300 27 6 11.11 Foerster 293 26 60 11.26 Soussa 300 32 54 9.37 Luypaerts 219 31 33 7.06 Albert 300 33 104 909 Dommering 243 33 74 7.36 Luypaerts 300 22 51 13.63 Sevilla 145 22 29 6.59 ERNSTIGE AARDAPPELZIEKTE. Heele velden verdord. Te Langendijk en omgeving waar de teelt van vroege aarappels een zeer voor name plaats inneemt, dreigt de opgetreden aardappelziekte een ware ramp te worden. Uitgebreide velden staan thans geheel zwart. Waar enkele dagen geleden het loof nog in zijn frisch groen prijkte, is het nu dor en brum geworden. Niet alleen de vroege aardappelen, doch ook de late zijn al ernstig aangetast. Daar vele vroege aardappelen nog op verre na niet volwas sen zijn en de plant nu als het ware af sterft, zal het beschot zeer gering zijn en de kwaliteit zal als vanzelfsprekend té wen- schen overlaten. Van de late aardappels zal nog minder terecht komen. In dit tuinbouwcentrum waar tal van tuinders met provinciaal crediet zijn ge steund, waren zij op een bevredigende fi- nancieele uitkomst der vroege aardappe len aangewezen om een verderen voortgang van hun bedrijf te verzekeren. Nu die uit komst zoo slecht belooft te worden spreekt men in tuinderskringen niet ten onrechte van een ramp. STAND DER LANDBOUWGEWASSEN. Aan het overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 15 Juni, onder medewerking der Rijkslandbouwconsulen- ten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der Directie van den Landbouw en, wat de weersgesteldheid betreft, door liet Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut is het volgende ontleend De oppervlakte tarwe is met bijna 20.000 H.A. toegenomen, terwijl de teelt van allo andere granen is ingekrompen. Peulvruchten worden aanmerkelijk meer verbouwd danhet vorig jaar. De veldboo- nen zijn met niet mindei dan 24 pet. toe genomen; de erwten vermeerderden met 6.5 pet. en de stamboonen met bijna 10 pel Ook in de uitgebreidheid van de tceii der handelsgcwassen kwamen belangrijke wijzigingen. De oppervlakte vlas werd mei meer dan de helft verminderd; het kanarie- zaad, waarvan de oppervlakte beide vorige jaren sterk was uitgebreid, ging met 8 pet. achteruit en het koolzaad met 11 pet. Daar entegen is de oppervlakte mosterdzaad ver- Paduaansche Gepeinzen. ST. ANT0NIUS, MUSSOLINI EN DE MALAISE. ITALIAANSCHE GODSVRUCHT. Terug van onze Paduaansche reis ter bijwoning van de viering van het zevende eeuwfeest van den dood van St. Antonius hoe treffend is het toch om juist van heiligen den sterfdag feestelijk te herden ken overpeinzen wij nog eens deze feesten, die zoo glorius zouden worden, maar die juist voor de uitbarsting der Pa duaansche feestvreugde met stomheid wer den geslagen. Wij schreven het reeds vanuit Padua zelf. dat het conflict tusschen Mussolini en het Vaticaan voor Padua en St. Anto nius een streep door de rekening gewor den is. Maar toch ook niet dit conflict alleen. Niet alleen velen van ons, maar ook St. Antonius heeft de terugslag der malaise ondervonden, want het zegt toch wél iets, als een Paduaansche krant, de „Gazettino di Padova" op den eigenlijken feestdag van St. Antonius slechts enkele berichten hierover geven kan, waaronder een betref fende de aankomst van pelgrims, dat als volgt luidt: „Hedenmorgen zijn te Padua aangeko men 50 Belgische pelgrims onder leiding van Pater Bernardus de Wit O.F.M. en 25 Hollandsche pelgrims. Voorts zijn hedenmorgen gearriveerd 26 Italianen, wonend te Nelia in Joegoslavië." En de Gazettino di Padova heeft met der gelijke berichten juist twee kolommen over de feesten van II Santo kunnen vullen. En ais we dan een Hollander daar aan treffen die ons vertelt dat hij deze maand op reis wilde gaan en dat hij achtereen volgens op tien reizen inschreef, die geen van allen doorgingen wegens te weinig deelname en dat hij tenslotte de elfde reis met 17 personen naar Padua kon meema ken, dan begrijpen wij, dat niet alleen Mus solini maar ook de malaise den H Anto nius een beetje te pakken heeft. Die twee kolommetjes in de krant op den groot-en feestdag van St. Antonius zelf, vertellen verder niets anders dan een programma van wat er in de kerk van den heilige gebeuren zal. Een pontificale H. Mis van Z. H. Exc. Mgr. Elias Dalla Co-sta of zcoals het in de krant staat S. E. il Vescovo mons, Elia Dalla Costa, met as sistentie van het Cathedraal Kapittel, des avonds om kwart na zes plechtige Ves pers met processie, waarbij uitdrukkelijk staat vermeld: nell' interno della basilica dus: in de basiliek en niet op straat en verder wordt er zeer uitgebreid bericht, welke muziekmissen en welke kerkelijke liede:e-i er zullen worden gezongen gedu rende de Vespers onder de processie en van'welke componisten de Schola der Eerw.-Paters der Basiliek gezangeu zullen uitvoeren onder leiding van Pater Giacomo Gorlatto. Alleen een journalist kan begrij pen, hoe moeilijk het is een uitgebreid ver slag te geven van zulke kerkelijke plech- I'" c'en irdien hij om de belangstelling, die daarvoor is, meerdere kolommen zal moeien vulien. Ondanks dat alles wordt er over de quaestie tusschen Mussolini en het Vati caan niets in de kranten geschreven. Dat alles wordt doodgezwegen. De kranten deen het voorkomen alsof er geen wolkje aan de lucht is en of de groote feesten ter eere van St. Antonius in vollen gang zijn. De belangstelling der pelgrims ging nu natuurlijk uit naar de basiliek van St. An tonius en het bijwonen der plechtigheden daar in de kerk was toch wel de moeite waard. Wie nog nooit in een katholieke berk vj, xzich, vooral als hij een ka tholiek Hollander is aan veel dingen erge- ::i. aan veel andere dingen, die hij ziet, stichten. Wij schreven di1 reeds, maar bet is mis schien goed, dit nog eens duidelijker te beschrijven. In de kerk zijn geen banken of stoelen. Wel kan men een stoel huren, maar in dien men, soms niet zonder moeite, er een heeft bemachtigd en men neemt, waar men wil, plaats, zal men ervaren, dat men even goed buiten de kerk kan gaan zitten. omdat er, daar alle menschen om je heen staan of doorloopend langs je heen wan delen, van de plechtigheden niets meer te zien is. We staan dus maar weer gauw op en voegen ons naar het heerschende gebruik, dat is, we loopen mee de kerk rond, ook onder de H. Mis, knielen eens neer voor het altaar op het graf van St. Antonius, waar de eene H. Mis na de andere gelezen wordt, st"an »"»-» mi '-ff-i l-fp- -r-> op, loopen om het altaar heen om aan de achterzijde eenige oogenblikken eerbiedig niet de hand het graf van den heilige aan te raken en gaan dan verder naar de kapel, waar de tong van St. Antonius wordt be waard en vereerd of naar die, waar de tal- looze bewijzen van dankbaarheid hangen, geschonken door hen, die op voorspraak van den hei'ige verhoord zijn. We begrij. en dan eerst niet, omdat we geen Italianen zijn, hoe het in een kerk zoo toe mag gaan en we staan een beetje verbaasd, als we bedenken, dat de meeste heiligen toch uit deze landen stammen. Maar dit laatste begrijpen wij eerst, als wij na de eerste vreemde gewaarwordin gen nauwlettender toezien en bemerken de wonderlijke verecring der Paduanen voor hun heilige. Dat beginnen wij te be grijpen, als we midden onder de plechtige II. Mis, die op het hoofdaltaar wordt op gedragen een groepje in het zwart ge- k'eede Italiaansche vrouwen uit het volk, hardop biddend, met een overtuiging, die duidelijk spreekt uit de verheffing en da ling der stem, zien gaan door de kapel van Sint Antonius graf. Dat is bidden, niet het monotone zeggen van gebeden, zcoals wij dat zoo dikwijls in onze kerken hooren al kan het ook op die wijze met eerbied en overtuiging geschieden neen, dat is vragen, sraeeken, een bede, een lofzang, een gebed van eerbied en liefde. Zoo worden wij tenslotte daar toch weer gesticht door die Italiaansche godsvrucht, die uitspat en sprankelt in mannen en kinderen en vrouwen. Zij schijnen met hun heiligen vertrou welijker om te gaan dan wij, die de heili gen houden hoog boven ons, terwijl zij hun heiligen uit den hemel halen, opdat zij als hun beste vrienden midden in hun le ven zouden staan, echte vrienden, die zij vei trouwen en wien zij alles durven vra gen. Dat het zoo is zal misschien geen enkele Italiaan in de gedachte komen, omdat zij het van jongs af zoo gewoon zijn en om dat het aldus één is met hun leven en een integreerend deel ervan. En zoo is het dan ook wel te verklaren, dat zij één oogenblik vurig bidden voor een beeld of het altaar van hun heilige en het volgende oogenblik met elkaar staan te praten, zooals wij op straat zouden doen. St. Antonius is ook een Griend van hen, zooais zooveel andere levende men schen en al die vrienden schenken zij beurlelings hun aandacht en vriendschap, in de kerk en daarbuiten. Maar toch blijft het voor hem, die de eerste keer daar kwam moeilijk deze psy chologische verklaring der Italiaansche godsvrucht te aanvaarden, omdat het alle maal zoo wonderlijk is en zoo vreemd, wat hij ziel, zoo weinig overeenkomstig zijn eigen gevoelens en daarom ook maar niet te begrijpen en te beleven. Buiten de kerk, in de stad, is het kermis, óók ter eere van St. Antonius en wij kunnen ons na dit alles nu indenken, dat zelfs het feestvie ren der Paduanen op die kermis, St. An tonius ook aangenaam zal zijn, want de Italianen uiten dezelfde godsvrucht nu eenmaal op uitbr" I. r v - v<j dit plegen te doen. En het zou ons niet ver wonderen op die kermis de feestvierende Paduanen Marialiedjes* te hooren zingen, allemaal in hun vreugde om het feest van hun heiligen Antonius. Maar de inkrimping der lang verbeide St. Antoniusfeesten schijnt toch indruk op Padua's bewoners te hebben gemaakt, wanf voor de kermis is zoo goed als geen be langstelling. Zij ligt stil en verlaten. De Paduanen gaan nu maar naar de Jaarbeurs, de Fiera C'ampioni, waar veel te zien is, en waar zij hun teleurstelling pogen te verdrijven met het zien van veel nieuws en veel moois en met het drinken van een „birra Padavena", dat zich in een uitstekende reputatie schijnt te verheugen. En wij zijn nu overtuigd, dat, zoo gauw liet conflict tusschen Mussolini en den Paus zal zijn bijgelegd, de St. Anlonius- feestvreugde naar alle kanten spatten zal. dubbeld; het blauwmaanzaad werd met bijna 80 pet. uitgebreid, terwijl de kar wij met 28 pet. toenam. De uitbreiding van de teelt der consump tie-aardappelen bedraagt ongeveer 6 pet., die van fabrieksaardappelen werd met 18.5 pet verminderd. De oppervlakte suikerbieten ging met bijna 36 pel. achteruit en bedraagt thans ongeveer 62 pet. van de oppervlakte suiker bieten gemiddeld in de laatste 3 jaren. De kunstweideq, werden met ruim 21 pet. uitgebreid. EEN GEHEEL GEZIN VERGIFTIGD. Om een schuld van 45 cent. Aneta seint uit Batavia: De 45-jarige Djoechri, wonende in de omgeving van Tjipetir, in het Soekaboemische, vergiftig de een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw en twee dochters, door wie hij ja renlang als huisvriend was behandeld, omdat de huisvader Nadr hem aanmaande een oude schuld van 45 cent te vereffenen, waardoor hij maloe werd. De onmensch werd gearresteerd. KATWIJK AAN DEN RIJN Vroege aardappelen, goede prijzen. Giste ren was het seizoen der veilingen weer aan gebroken. En niet alleen de aanvoer hiervan viel mee, want er waren reeds ongeveer 200 kisten aangevoerd, doch nog meer was zulks met de prijs het geval. Er was, in verband met de goede prijzen der winteraardappelen, wel gcede verwachting, doch dat een middenprijs van 14 ct. per K G. zou worden betaald, had men niet durven vermoeden. De inzet was dus goed. Ook waren er al enkele partijtjes peen waarvan de prijs in de goede kwaliteit ook zeer goed was. De hoop doet leven! Te water Een gezin uit Leiden, wonen de aan den Oude Rijn, bestaande uit man, vrouw, zoon en dochter, kwam met een rij tuigje vanaf Katwijk, waar ze voor plei- zier waren heengetogen. In de v. Egmond- siraat sloeg het paardje op hol en was niet te houden. In het Overrijn ging het vanaf een pl.m. 2 M. hooge wal den Rijn in. De man, een goed zwemmer, slaagde er in het allereerst zijn vrouw op het droge te brengen en daarna de kinderen. Inmiddels was voldoende hulp toegeschoten en kon ook het paard worden gered. Alle personen werden bij de omwoncn- dne van droge kleer^n voorzien, waarna ze per aulo naar Leiden vertrokken. Het geval, dat aanvankelijk zeer ernstig leek, liep nog zeer goed af. NOORDWIJK Florapark 1932. Dat in een vooruitgaanden en florissanten tijd iedereen optimistisch is, mag begrijpelijk heeten, doch als de uitkomsten in één of an dere branche minder bevredigend zijn om dan toch optimist te blijven, mogen wij toch wel bewonderen, temeer als dit optimisme uilge- diukt wordt in het samenstellen van een schit terende en groolsche reclame. Dit is nu toch wel het geval bij onze Noordwijksche bollen- kweekers, die ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan der afd. van Bloembollencul tuur in 1932 een groote vollegronds-tentoon- stelling zullen organiseeren, waarover wij be reids een en ander mededeelden. Het bij uit stek mooie terrein op de plaats van Huize „Offem", is, dank zij de uitstekende en vak kundige hulp van den heer Copijn van Groe- nekan, thans uitgezet en het voorbereidende werk voor een aanzienlijk deel gedaan. In afwijking van andere tentoonstellingen zullen thans geen prijsvragen uitgeschreven worden voor inzendingen, dit met het oog op het ver krijgen van een betere kleurencombinatie, waardoor een kleurenspel zal ontstaan zooals op weinig exposities is gezien. Op het groote middenterrein zullen dan ook uitsluitend hya- cinthen en tulpen in diverse rassen en varië teiten komen in vastgestelde kleuren en soor ten. Om de keuze voor inzending de leden wat gemakkelijker te maken heeft de actieve Ten toonstellingscommissie alle leden een lijst doen toekomen, wat er noodig is voor de beplanting van het middenterrein, zoodat thans het woord is aan de leden, om de noodige medewerking te ver'eencn, door de benoodig- de bollen hiervoor beschikbaar te stellen. Wij vertrouwen dat vóór 1 Juli de commissie zoo veel toezeggingen heeft, dat zij hieruit royaal een keuze zal kunnen doen. Om dit midden terrein heen is nog een kolossale ruimte be schikbaar voor vrije inzendingen, waardoor ieder lid in de gelegenheid wordt gesteld, dat gene naar voren te brengen, wat hij wenscht, doch de commissie meent erop te moeten wij zen, dat men bij de inzendingen op de neven- terreinen, zijn keuze vooral late vallen op j die bloembollen, die bij uitstek geschikt zijn voor perkbeplanting, omdat een vollegronds- tentoonstelling vooral propaganda di^nt te maken voor het gebruik van bloembollen als perkbeplanting. Zoowel de inzendingen op het gioote middenterrein als die op de neventer- reicen zullen onderworpen worden aan het oordeel van een jury, zoodat aan de inzendin- gen van beide gedeelten prijzen kunnen wor- den toegekend. De leden toonen nu hunne medewerking en zenden onverwijld hun opgaven zoowel voor i het middenterrein als voor de oeventerreinen i aan de commissie, welke tevens te allen tijde bereid is, tot het geven van de gewenschte in- j lichtingen. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Mede- deeüngen. 3. Vaststelling notulen. 4. Beroepen i arch. Kraan en N.V. Jaanna Sarturna op af- i wijzende beschikkingen op bouwaanvragen. 5. Verzoek Feikema om terugbetaling kosten aanleg gasleiding. 6. Adressen inzake slui- tingsuur voor café's. 7. Adres Compier inzake telefoonaansluiting. 8. Rekening en verant- woording gezondheidscommissie. 9. Verslag spaarbank 1930. 10. Adres Algem. Politiebond St. Michaël om subsidie. 11. Vergoeding over- uren voor ambtenaren. 12. Voorstellen tot her- ziening van salarissen. 13. Adres plaatseliike I behangers en stoffeerders inzake levering li noleum o. 1. school 14a. Afrekening vergoe ding exploitatiekosten bijz. scholen over 1928; b afrekening vergoeding assistente Wiih. school over 1928. 15 Aanvraag art. 72 1. o. wet Ned. Herv. School. 16. Verbouwing nood- slachtplaats; 17. Reclames vergunningsrecht. 18. Reclames Hondenbelasting en vaststelling lste supl. kohier. 19a. Verhuring perceelen Hoofdstraat 91 en 93; b. Verkoop grond aan A, Vermeulen. 20. Regeling bebouwing Nieuwe Zeeweg. 21. Crediet voor toegangsweg naar de nieuwe O. L. School. 22. Regeling bebou wing van den weg gelegen tusschen Stations plein en Emmaweg. 23. Wijziging raadsbesluit inzake aankooo KI. v d. Meulen. 24. Wijziging begrooting 1930 nr. 11 en 1931 nr. 2. Sluitingsuur café's. B. en W. stellen aan den Raad voor niet in te gaan op een verzoek van meer dan 200 ingezetenen om het sluitings uur van de café's met een uur te vervroegen. Het bestaande sluitingsuur is voor den winter 11 en voor den zomer 12 uur. Steunverleening werkloozen. B. en W. I hebben aan de besturen van de verschillende I werkliedenorganisaties bericht, dat de steun verleening aan werkloozen met ingang van he den is beëindigd. De straatverlichting. Naar heeft de commissie voor buitengewone werken bij B en W ingrijpende voorstellen ingediend tot verbetering uitbreiding en moderniseering van de straatverlichting in onze gemeente. Spaarbank. Uit het verslag en de balans over 1930 van de spaarbank voor Noordwijk en omstreken blijkt, dat het tegoed voor spaar ders ruim anderhalf millioen gulden bedraagt en op 1 Januari 1931 nog weer 260.000 meer aan inleggers verschuldigd was als een jaar tevoren. Uit deze cijfers blijkt wel, dat deze spaarbank het vertrouwen geniet van het pu bliek. Geboren: Leuntje d. van G. v. Roon en H. v. Rooijen Apolonia Cornelia d. van P. C Smit en A. C. v. Schooten Theodora Ma ria d. van L. Steenvoorden en G. Zwiep Gijsbertha d. van J. Passchier en J. M Riet kerk. Ondertrouwd: W. v. Duijn 27 j. en L. v Duin 26 j. J. den Elzen 26 j. en M. Steen voorden 24 j. Getrouwd: B. de Groot 23 j. en J. M. H. Verhoeven. Overleden: Hendrika Jeanette Dersjant 43 j. geh. met G. A. E. Duijster Anna Maria Tiemissen 49 j. Gevestigd: H de Geus, meubelmaker, van Rotterdam, thans Rembrandtweg 9 W. J. Deutz, 1.1. verpl., id.: Langeveld 29 A. de Jong, dienstbode, van Katwijk: Voorstraat 1 40 Gr. Apel, dienstbode, van Leiden: Oude Zeeweg 52 W. G. de Haas-i-Schrama, van Oegstgeest: Schev.straat 18 C. Kleijrf, bloe mist, van Utrecht: Vinkelaan 7 M. H. Th. v. d. Broek, huish., van Bergen: Rembrandt weg 8 J. Smit, dienstbode, van Kwadijk: Jan Kroon weg 6.' Vertrokken: L. v. d. Luijt, naar P. v. Wieldrechtslaan 19, Zeist F. P. J. Wanrooij naar Leeuwarderadeel, Kempens N. M. Passchier, verpleeghuis, Krommenie M. KoblenzweijDiemei, Huize St. Agnes, Voor hout. ALKEMADE Geboren: Anna Maria Antonis d. van M. J Colijn en E. C. Volwater Jacobus Ge- rardus z: van G. W, van Gent en A. J van Veen Cornelis Petrus z. van N. F. Does- wijk en M. van der Meer Wilhelmus Cor nelis z. van A, Nederstigt en C. G. Been Henricus Cornelis z. van J, G. Castelijn en M J, Jansen, Overleden: Apolonia van Duuren, wed. Jac. de Jong 83 j. ROELOFARENDSVEEN Personalia. Tot voorzitter van de Com missie tot wering van schoolverzuim is be noemd de weleerw. heer N. Bijl alhier. SASSENHEIM. Opbrengst bloemendag. Zondag is door een ijverig keurkorps bloemverkoopsters een speldjesdag gehouden ten bate van de R.K. kraamverpleging, welke heeft opgebracht de somma van 131.50. Een woord van dank aan de milde gevers(sters) en aan de dames-ver- kcopstersl STOMPWIJK De gemeenteraadsverkiezingen. Donderdag zullen in de gemeenten Stomp- wijk en Veur de verkiezingen plaats hebben voor den Gemeenteraad. Er is hier ter plaatse van verschillende zijde veel propaganda gevoerd, doch v;ij vertrouwen dat alle Katholieken van Veur zonder uitzon dering Donderdag hun stem zullen uitbrengen op no 1 van lijst 3: de heer F. van Heiningen, en de Katholieken van Stompwijk op no. 1. van lijst no. 1: de heer J, C. van den Bosch. Hiermede dient u de goede zaak en dan al leen zult gij uw plicht hebben gedaan. Zieken en gebrekkigen of anderszins, die per auto moeten af wenschen te worden ge haald, gelieve hiervan kennis te doen geven en wel voor Veur bij de diverse bestuursleden, en voor Leidschendam bij den heer Scheenaard, Veenestraat. Katholieke kiezers en kiezeressen, doet al len uw plicht, het kan misschien om één stem gaanl Geboren: Gerardus Antonius z. van J. Hill en J. L. A. Markus Olto Petrus z. van J, Rijsdijk en H. van Rijt. Ondertrouwd: R. J. Th. v. d. Heijden en E. M. M. Perquin. Getrouwd: A. P. Koot en M. L. v. d. Maerel G. Vogelaar en C. M. Gahrmann J L. van Rijn cn J. C. van Vliet - W. J. Hij dra en G. M. Rijgersberg G. Roos en A. Haster, Overleden: J. W. v. d. Krogt 2d.— H. Bosmeijer 14 j. VOORSCHOTEN Strijd en vriendschap". Bovengenoemde verceniging hield een wedvlucht van Chateau- roux. In concours 47 duiven. Losgelaten te 6 uur 15 min. De eerste duif bereikte hel hok cm 3 uur 53 min. 2 sec., de laatste duif om 4 uur, 49 min en 17 sec De prijzen werden behaald als volgt: G. van Adrichem le, H J. van Klaverne 2. 3 6 en 9, P. J. van Klaveren 4. 7 en 8, A de Graaf 5. „Taveno". Door het strijkensemble „Ta- veno" is in de plaats van den heer Verrips tot dirigent gekozen de heer Haze, musicus te Leiden. Het behoud van een molen. Daartoe in staat gesteld door de vereeniging „De Hol landsche Molen" heeft het polderbestuur aan G J. Yperlaan, aannemer alhier, opgedragen het veranderen en vernieuwen van den mo'en van den Paapwegschen polder volgens het systeem Dekker. Hierdoor zal het landschap blijven wat hel was, n.l. polderland met een molen. WARMOND Ingebroken In een woonschip. In een woonschip, liggende op de Kagcrplassen al hier nabij de boerderij „De Eenzaamheid", is door verbreking van het slot ingebroken. On der meer wordt vermist een gramophoon met ongeveer 15 gramophoonplaten. De politie heeft de zaak in onderzoek, maar tot nu toe 'ontbreekt elk spoor van de dader(s). Kaagweek. Mede in verband met de groote actie, gevoerd dóór het Gemeentelijk Bureau voor Vreemdelingenverkeer, waarbij wij o.m. verwijzen naar het grootsche vuur werk dat tijdens de Kaagweek zal worden ge geven, belooft de Kaagweek dit jaar zeer druk tc worden. Van alle kanten komen bij het Bu reau aanzoeken om kamers binnen. Waar het j Bureau, ondanks aan de ingezetenen verzocht I is wanneer zij kamers beschikbaar hebben, hiervan kennis te geven, niet over voldoende kamers beschikt, moet zij velen teleurstellen. I" Autobusdienst. Den laatsten tijd liepen geruchten dat de autobusdienst Warmond I Leiden v.v. wegens gebrek aan passagiers zou worden opgeheven. Van meest bevoegde zijde werd ons medegedeeld, dat van opheffing geen sprake is en dit nimmer een punt van over weging heeft uitgemaakt. Bekneld Gisteravond had de arbeider W. werkzaam bij den landhouwer van Schie op de boerderij de „Eenzaamheid" het ongeluk bij hef opvijzelen van het dak van een hooiberg met zijn hand bekneld te raken tusschen de staaldraden van de lier, die hierbij gebruikt werd, waardoor twee vingertoppen zoo goed als werden afgekneld. De getroffene werd naar het dorp vervoerd, waar hij verbonden werd door dr. Walenkamp.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7