Lichtzinnige Jeugd DINSDAG 23 JUNI 1931 oE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Autobotsing te 's-Gravenhage. Twee gewonden. Zondagmiddag half twee had op den Parallelweg, nabij de Talckstraat te 's-Gravenhage, een botsing plaats tusschen twee personenauto's, waarbij de inzitten den van een der voertuigen, de 44-jarige schilder K., wonende op den Parallelweg en diens echtgenoote, gewond werden. Door den Gem. Gen. Dienst moesten beiden naar het Gemeenteziekenhuis aan den Zuid wal worden overgebracht, waar na de vrouw, na verbonden te zijn, spoedig weer naar huis terug kon keeren. Haar echtgenoot, die evenwel ernstige wondenhad bekomen, werd ter verdere verpleging opgenomen. Jongen overreden. Gisterenmiddag om vijf uur is de 10-jari- ge E. N. te Groningen door twee elkaar passeerende auto's gegrepen. Een van de auto's ging over den buik van het ventje. In ernstigen toestand is het kind naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Ernstige aanrijding te Halfweg. Op den Amsterdamschen straatweg tus schen Haarlem en Halfweg, ter hoogte van de timmerfabriek Phoenix heeft giste renavond elf uur een vrij ernstig auto-onge luk plaats gehad. Aan den kant van den weg stond een auto, uit de richting Haarlem gekomen, stil voor de reparatie van een band. Uit de richting Amsterdam kwam een auto met felle koplichten en terzelfder tijd naderde met zeer groote vaart een derde auto van den Haarlemschen kant. De be stuurder hiervan bemerkte door het felle licht den stils taanden wagen niet en reed dezen aan. Een heer, die juist wilde instappen, werd eveneens aangereden en moest met een ge broken been en ingedrukte borstkas naar een der Haarlemsche ziekenhuizen worden vervoerd. Door den schok verloor de aan rijdende auto een der voorwielen, maakte een draai en kwam op de trambaan te recht; de bestuurder bleef ongedeerd. Een auto rijdt door neerge laten afsluitboomen. Gistermiddag circa 12 uur is op den be waakten overweg van den spoorweg Strae- lenVenlo aan wachtpost 1 op den Molen weg de beladen la-stauto van de firma J. H. uit Venlo, bestuurd door den chauffeur G. door de neergelaten afsluitboomen gere den. De wachter Vellemaiis, die den aan komenden personentrein zag naderen liep met een roode vlag den trein tegemoet, ter wijl de wachtster van het verder af gelegen seinhuis, die ook het naderend onheil zag, onmiddellijk het reeds op veilig staande inrijsein op onveilig terugzette. Hierdoor gelukte het nog juist den aankomenden trein voor den op den spoorweg staanden auto, te doen stoppen. Met vereende krachten zijn de beletse len weggeruimd en kon de trein met circa 20 minutenvertraging doorrijden. Procesverbaal werd opgemaakt. De chauffeur verklaarde, den auto niet meer te hebben kunnen remmen, toen hij zag dat de afsluitboomen gesloten waren. De auto die zwaar beschadigd werd, is niet verze kerd. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond is de motorrijder J. Weers op den weg van N.-Schans naar Ihrenerfeld tegen een paard en wagen aangereden, met het gevolg, dat hij ernstig werd verwond. Zondag is Weers reeds overleden. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 41) Wel, welWat zie jij er chique uitzei de oude man glimlachend. Ik hield je eerst voor een Fran^aise, met dat leuke hoedje en keurige toilet en die kleine schoenen We mogen van geluk spreken, dat we niet met het gewone rijtuigje hierheen zijn ge komen. Je kunt je dus een wandeling te gen de heuvelhellingen besparen. Marjorie dacht, dat ze den trein zouden nemen tot Moretonhampstead en vandaar de bus naar Post-Bridge. Ze nam haar ba gage in ontvangst en ging met John Dale mee naar buiten. Daar .wachtte hun N een auto. Robert Despard zat aan het stuur. Marjorie begroette hem buitengewoon koel, hij was echter zeer vriendelijk en kuste eerbiedig haar hand. Welkom, thuisri,p hij uit, daarna wendde hij zich lot John Dale: 'n Chique verschijning mr. Dale. Die zal ons goede diensten kunnen bewijzenVindt u ook niet? Marjorie gaf op onverholen wijze blijk van haar ergernis. Despard was het laat ste levend wezen op aarde hetwelk ze wenschte te ontmoeten. Word ik met dat ding naar huis ge bracht? vroeg ze, met een minachtende blik in de richting van de schitterende auto. Motorrijder over den kop geslagen. Toen gistermiddag omstreeks 1 uur de 28-jarige M. Kuzniewsky, wonende te Hoensbroek, met te groote vaart op zijn motorrijwiel uit de richting Swalmen kwam, raakte hij even voorbij het kruis punt in de Broekhin, gemeente Maasniel, het stuur kwijt en sloeg over den kop. In bewusteloozen toestand en met zware verwondingen is de man naar 't Sint-Lau- rentius-ziekenhuis te Roermond ver voerd. Verdronken. Te Noord-Scharwoude is het 5-jarig zoon tje van den heer D. Zijp, dat aan het hen gelen was, te water geraakt en verdron ken. Bloedvergiftiging. De heer L., te Dongen, viel dezer dagen van zijn rijwiel en kreeg een klein wondje aan de linkerhand. Er ontstond bloedver giftiging en thans is hij te Breda in het ziekenhuis overleden. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Gisternacht is te Streefkerk de boerderij van den heer W. Bongens afgebrand. De brand ontstond in een schuurtje en sloeg vandaar over op de met riet bedekte boer derij, die spoedig geheel in vlammen stond. De boerderij werd door het gezin van den eigenaar en door het gezin van C. Ooms bewoond, aan wie het gelukte, met achter lating van een groot gedeelte van hun klee- ren, zich te redden. Vier geilen kwamen in de vlammen om. De motprspuit van Streef kerk en Groot-Ammers konden slechts de nabijgelegen gebouwen voor uitbreiding van den brand vrijwaren. Twee woonhuizen afgebrand. Zondagmorgen is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de woning van den heer M. aan de Kruisstraat te Greven- bicht. Het vuur greep zoon snel om zich heen, dat het buis spoedig in lichter laaie stond en men slechts met moeite de kinderen, die nog sliepen, kon redden. Het aangrenzende woonhuis met schuur van den heer M. werd eveneens een prooi der vlammen. Zes auto's vernield. Gisternacht te omstreeks twee uur werd brand ontdekt in de garage van Pul lemans autobedrijf aan den Zuiddijk te Middelharnis. 't Geheele huis stond spoe- in lichterlaaie en brandde tot den grond toe af. Een groote voorraad banden en zes auto's verbranden. De voorraad ben zine kon in veiligheid wordèn gebracht. Verzekering dekt de schade. Een zevenjarige brand stichter. Voor een maand werd te Kerkrade een niet-verzekerde hooimijt ter waarde van 1000 gulden en toebehoorende aan den land F. door brand vernield. De politie heeft thans den brandstichter opgespoord. Het is een zevenjarige knaap. Echtelijke twist. Gisteravond om 6 uur hebben twee be woners van de derde étage van een pand aan de Prinsenstraat te Rotterdam, de 45-jarige vrouw B. J. en de 35-jarige losse werkman O. v. J. ruzie gekregen, waarbij de man de vrouw met een broodmes in den rechterbovenarm heeft gestoken. Zij zijn beiden de trap afgeloopen, waarbij de man zeide, dat hij zich bij de politie zou gaan aangeven. De vrouw is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, vanwaar zij, na behandeld te zijn, naar huis1 kon keeren. De dader is nog voortvluchtig. Terwijl Despard de bagage vastmaakte, vertelde Dale aan zijn dochter, dat de auto het eigendom van mr. Despard was en dat deze zoo welwillend was 'geweest hem toe te staan van den wagen gebruik te ma ken. De auto is eigendom van de maat schappij, verklaarde Despard nader. Sinds je vertrek van Post-Bridge. Marjorie, zijn er groote dingen gebeurd. Ik ben er bang voor, dat je alles wel erg veranderd zult vinden hec huis zelf niet, doch de omge ving: het vroeger braak liggende land. Mr. Despard heeft ontdekt, dat we de laatste jaren op den farm hebben ge leefd met een fortuin onder onze voeten, verklaarde Dale. Hij keek, dit zeggend, nieuwsgierig naar Marjorie en nam haar hand in de zijne. Zij gaf echter geen ant woord. Tijdens den rit probeerde Dale nog een paar malen een gesprek met z'n doch ter aan te knoopen, doch zonder resultaat, hij hield zich verder dan ook afzijdig. Ge zien de flinke vaart waarmede werd gere den, was het spreken ook niet gemakke lijk, bovendien in zijn hart was de oude farmer een beetje bang voor Marjorie, vooral wanneer hij nadacht over den snel len loop der gebeurtenissen, terwijl ze weg was. Hij voelde zich ook 'n beetje verle gen. Marjorie raadde ongeveer wat er ge beurd was. Toen men Blackthorn-Farm be reikt had, werd het haar duidelijk. Verre van zich dankbaar en blij gestemd te ge voelen, kon ze een gevoel van afschuw niet van zich afzetten, 'n Paar honderd passen van den farm waren monsterachtig leelijke gebouwen verrezen. Het land rond om de mijn was bewerkt en vlak ge maakt. Fabrieksgebouwen waren in aan bouw, hier en daar een tijdelijke houten MOORDAANSLAG TE HEERLERHEIDE Vrouw met een scheermes verwond. In de Kampstraat te Heerlerheide heeft de Italiaan A. F., die als kostganger bij T. inwoonde, Zaterdagavond een moord aanslag gepleegd op de vrouw van T. Het schijnt, dat er tusschen de vrouw van den pensionhouder en den kostganger een min der goede verstandhouding bestond. De heer T. deed hiervan mededeeling aan de politie, die den Italiaan uit de woning ver wijderde. Deze schreef daarop een brief aan de vrouw, dat hij haar van het leven zou berooven. Zaterdagavond drong hij de woning van T. binnen en verwondde de vrouw ernstig aan den hals. De vrouw is in levensgevaarlijken toestand naar het hospitaal vervoerd. De dader werd in ar rest gesteld. DE MOORD AAN HET MERWEDE- KANAAL. De recherche der 1ste afdeeling te Am sterdam heeft aangehouden een 47-jarigen man, wonende te Zuilen, van wien de po litie alle reden had hem ter beschikking der justitie te stellen, in verband met den op 21 Mei j.l. gepleegden moord op de 37- jarige mej. A. B. aan het Merwedekanaal. Jeugdige zwerver aangehouden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd, naar de „Msb." meldt, door een agent van politie te Bergen op Zoom een jeugdige zwerver aangetroffen, die op het bureau van politie aangekomen, verklaarde Jacob Zoedijer te heeten, 15 jaar oud en geboren te Sagemund in den Elzas. De jon gen vertelde des avonds naar den bioscoop te zijn geweest en toen hij na afloop van de voorstelling zich naar het woonwagen kamp begaf, bleek- de wagen, gemerkt „Breskens1" waarmede hij had rondgereisd, te zijn vertrokken. Door de radio werd daarop om inlichtin gen gevraagd, maar ook dit haalde niets uit. Bij een later verhoor zeide de knaap dat eigenlijk zijn naam was Jacob Schuier, wonende te Metz en nu verhaalde hij dat hij met een anderen jongen op zwerftocht was gegaan door Frankrijk en België, waarna hij via Zeeuwsoh Vlaanderen in deze gemeente verzeild geraakte. De jongen spreekt vloeiend Fransch on Duitsch, maar opvallend is het, dat hij de Nederlandsche taal goed kent en uitdruk kingen bezigt, die men niet bij een ver blijf van drie weken in België kan aan'ee- ren zooals hij voorgeeft. De jongen vertoeft momenteel op het politiebureau te Bergen op Zoom. Het signalement van den jongen is: leng te 1.42; haar donker blond, wenkbrauwen donker blond; oogen grijs, tanden gaaf, bleeke gelaatskleur. Zij die eenige inlichtingen omtrent den persoon van den knaap kunnen geven, wor den beleefd verzocht aan den Commissa ris van Politie te Bergen op Zoom nadere inlichtingen te verstrekken. Verzet tegen de politie. Op den Boscherweg te Maastricht maak ten de gebroeders K. het Zondagmiddag den waard L. nogal moeilijk, die daarop om van het dronken stel ontlast te worden politie-assistentie verzocht. Er ontstond nu met de polite een hevige worsteling, waarbij het een der broers gelukte zich los te rukken. Even later werd hij nabij de Sandersbrug wederom gevat, doch ook hier gelukte het den, woesteling door uiter ste krachtsinspanning te ontkomen. De vluchteling sprong van de brug naar bene den en sloeg met het hoofd tegen de scherpe keien. Hij zocht een schuilplaats in een in de nabijheid gelegen woning, waar hij echter spoedig werd aangehouden. Bij den G.G.D. heeft men den hevig bloeden den arrestant, wiens schedel op enkele plaatsen bloot lag, verbonden, waarna hij evenals zijn broer werd ingesloten. keet, hetzij als kantoorlokaal of schaft lokaal voor de werklieden. Een smalspoor was aangelegd op den granieten bodem. Marjorie's oogen vulden zich met tranen bij het zien van de aangerichte verwoestin gen in de mooie landerijen. Wiens werk is dat vroeg ze. Na tuurlijk: dat van mr. Despard Ik veronder stel, dat Sir Reginald Dale vertelde haar nu alles wat sinds haar vertrek was geschied, de edelmoedige houding van Robert Despard werd niet over het hoofd gezien. Ik ben hem zooveel, zoo heel veel verschuldigd, dat ik nauwe lijks weet hoe ik hem alles moet vergoe den. We stonden voor onzen ondergang en door Despard zijn we gered geworden. Alsm'n jongen uit de gevangenis te rugkomt ofschoon ik hoop, dat ik vóór dien tijd sterven zal zal het hem ten minste mogelijk zijn een fatsoenlijk leven te leiden, de misdaad, die hij beging, uit te boeten en weer een nuttig mensch in de maatschappij te worden. Hij krijgt weer een gelegenheid om alles goed te maken. Geve God, dat hij die aangrijpt Marjorie schudde het hoofd. Mr. Despard is een vreemdeling voor ons, vaderHet is anders nooit uw gewoonte geweest, derge lijke diensten van een vreemde te aanvaar den. Wat verlangt mr. Despard als tegen prestatie Dale wist eerst nauwelijks wat hierop te antwoorden. Niets. Natuurlijk zal hij zijn aandeel hebben in de winst, want hem komt het grootste deel toe van de voordeelen: daar op heb ik aangedrongen. Er wordt een maatschappij opgpricht de besprekingen zijn in vollen gang. Tot op zekere hoogte is het een dobbelspel. Ik geloof zelfs, dat er eenige tegenwerking is. Sommige lachen UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 24 Juni. Huizen 1875 M. Uitsl NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.00 Harmoniumspel 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Concert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Lezen van Chx. Lectuur. 3.004.30 Concert. 4.30 Gramofoonplaten. 5.006.00 Kinderuur. 6.00 H. Pilon: „Granen en hun vijanden". 6.45 Gramofoonplaten. 7.007.30 Afgestaan. 7.30 Politieber. 7.45 Gramofoonplaten. 8.009.00 Concert. 9.009.30 W. J. Bossenbroek: „Het Huis gezin en de woning". 9.3011.00 Solistenconcert uit de Eng. kerk te Amsterdam. 10.00 Yaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 298 M. Uitsl. Y AR A-Uitzending. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonplaten. 11.05 Dr. Jac. P. Thijsse: „Natuurgenot en natuurstudie voor kinderen". 11.35 Gramofoonplaten. 12.00 Gramofoonplaten. I.302.00 Pauze. 2.00 Gramofoonplaten. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonplaten. 3.20 Coöperatiekwartiertje. 3.35 Maak het zelf door C. Schaake-Ver- kozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderuurtje. 6.00 Concert VARA-Mandoline-Ensemble. 7.00 M. J. Brusse: Mijn leven onder de menschen. 7.30 „Anatole", mondain minnespel door Arthur Sohnitzler. „De Vraag aan het Noodlot". Door het Groot Volkstooneel. 8.00 Concert uit het Muzieklyceum te Amsterdam. 9.15 Eén en ander uit de VARA. 9.25 „De Stem", Radio-luis ter schets van Gaston Revel. 9.55 Vaz Dias. 10.05 Vervolg concert uit het Lyceum. II.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry 15544 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 1.05 Orgelspel door R. A. Z. 1.50 Orkestconcert. 2.50 Uitz. voor scholen. 4.20 Concert. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Tennisverslag. 7.00 Recital door L. Isaacs. 8.05 Vaudeville. 9.20 Berichten en Lezing. 10.00 Kamermuziek. Ordeverstoring op een station. Zondagavond omstreeks tien uur hebben de gebroeders P., de 25-jarige scheepsmake laar M. P. en de 27-jarige scheepsmake laar J. P., op het eerste perron van het station D. P. te Rotterdam de orde ver stoord. De beide broers hadden een ver schil van meening met den kellner uit de wachtkamer, omdat zij glazen bier naai den trein wilden brengen, hetgeen de kell ner trachtte te beletten. In den trein be vonden zich familieleden van de beide broers die zij gingen wegbrengen. De on derstationschef gaf den controleur op dracht den beiden menschen bij het verla ten van het station hun naam te vragen. bij de gedachte, dat hier sporen van ra dium zouden zijn ontdekt. Anderen, zeer eminente personen, hebben grondige on derzoekingen verricht; hun rapporten ge- vens ons aanleiding te gelooven, dat we in staat zullen zijn radum uit de mijn te halen. Ik heb echter geweigerd zelfs maar een cent in contanten te aanvaarden; ik word geheel betaald met aandeelen. En op welke wijze wordt mr. Des pard betaald Ik geloof niet, dat hij aan zichzelf heeft gedacht, antwoordde Dale. Hij zal natuurlijk worden opgenomen in de direc tie en ik veronderstel, dat hij ook een aan tal aandeelen zal ontvangen. Hij wordt een zeer vooraanstaande persoonlijkheid, Mar jorie. Ik heb hem de laatste maanden aan den arbeid gezien en heb werkelijk hoe langer hoe meer respect voor hem gekre gen. Eerst lachten ze hem allen uit, doch eindelijk is men de zaken anders gaan in zien. Zelfs Sir Reginald Crichton denkt nu anders over hem. Kun je niet gissen, waar om mr. Despard zoo hard gewerkt heeft en zoo edelmoedig is geweest Ik geloof, dat zijn liefde voor jou, oorspronkelijk voort spruitend uit medelijden, het groote motief daarvoor is. Dat spijt me werkelijk, zei Marjorie kortaf. Want zelfs al was ik niet verloofd met Jim, zou mr. Despard me toch koud laten. Ik mag hem niet en ik wantrouw hem. Ik hoop, dat dit hem ten spoedigste duidelijk zal zijn. John Dale schudde zijn hoofd en zucht te. Hij had gehoopt en vertrouwd, dat Marjorie alles wel vlug zou zijn vergeten dat zij de dingen verstandig zou bekijken, dat zij, met het vooruitzicht op een toe komstig leven in weelde, haar oude stand- „Radio Paris" 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. I.25 Gramofoonplaten. 6.20 Gramofoonplaten. 9.05 „Le Garosse du Saint-Sacrement", Mérimée. Hoorspel. 10.20 Gramofoonplaten. Langenberg 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten. II.0011.20 Gramofoonplaten. 11.40—12.20 Muziekuitz. voor scholen. 12.20 Gramofoonplaten. I.252.50 Orkestconcert. 5.20—6.20 Concert. Orkest en solisten. 8.20 Concert. Koor, orkest en solisten. Kalundborg 1153 M. 12.20—2.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestooncert. 6.10—6.40 Gramofoonplaten. 8.3511.20 Operette-uitzending. II.3512.50 Dansmuziek. Brussel 508,5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 6.05 Concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Kamermuziek. 8.55 Zang. 9.20 Gramofoonpl. 338.2 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. 9.35 Dansmuziek. Zeesen 1635 M. ca. 7.007.50 Gramofoonplaten. 9.2012.20 Lezingen. 12.20 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Concert. 8.50 Lezing. 9.20 Concert. 10.35 Berichten en daarna 3de acte van „Die Meistersinger von Nuernberg", van R. Wagner. Tenslotte tot 12.50 Dansmuziek uit Berlijn. RADIO EN VERKIEZINGEN. In den verkiezingsstrijd te Rotterdam is een geheel nieuw element gekomeneen clandestiene radio-zender, die politieke propaganda maakt, meldt „Het Volk". Zaterdagmiddag werden de luisteraars naar Hilversum, die te kwart voor één hun toestel in de z. g. rustpoos voor den zender aan hadden laten staan, verrast door een vreemde stem, die het volgende aankondigde „Hallo, Hallo, hier de zender van „De Politieke Leugenaar!" Stemt op den Vrijheidsbond, lijst 3! Rotterdam onder curateele gesteld door het beleid van de S. D. A. P." Er was, op de officieele golflengte van den omroep, 298 meter, een clandestiene zender in werking! Het „Volk" toont zich over deze clan destiene propaganda natuurlijk heftig ver ontwaardigd, temeer, dat de „Politieke Leugenaar" ook zou geroepen hebben: „Weg met de rooien!" Toen de gebroeders P. -door de controle wilden gaan, heeft de controleur hen te gengehouden en hen naar hun naam ge vraagd, dien zij weigerde op te geven. De onderstationschef heeft zich daarop weer in de zaak gemengd. M. P. heeft hem een klap in het gezicht gegeven, waardoor hij een bloedneus opliep. Intusschen was J. P. slaags geraakt met den controleur, dien hij een zoodanigen stomp gegeven heeft, dat de man achterover op zijn stoel viel en eenige ribben brak. De controleur J. v. Z. is naar het ziekenhuis aan den Cool singel vervoerd, waar hij na behandeld te zijn naar huis is gebracht. De politie heeft de gebroeders P. op het politiebureau in verzekering gesteld. punt inzake de liefde wel zou verande ren. Sir Reginald zal er nimmer in toe stemmen, dat zijn zoon met je huwt, zei hij op on vriendelijken toon. Wel, Jim is feitelijk nog maar een jongen. Hij weet zelfs nog niet, wat hij van plan is. Hij heeft alles al vergeten. Marjorie glimlachte, doch zei niets. Ze wist, dat ze hem binnen een paar dagen zou ontmoeten, daar hij voor bijzondere aangelegenheden verlof had aangevraagd. Hij had haar bericht, dat hij over een dag of t'en wel thuis zou zijn. Hij verzweeg echter, dat hij een buitengewoon belang rijk werk onderhanden had, dat hij tegen het einde van het jaar een groote a^f- standsvlucht zou maken met een nieuw model eendekker van eigen constructie, waaraan talrijke verbeteringen waren aan gebracht. Bovendien kwam hij ernstig in aanmerking voor spoedige promotie. De twaalf dagen, dat Marjorie op Jim wachtte, vormden een moeilijke periode. De tijd duurde lang. Blackthorn-Farm was niet meer, zooals voorheen, het stille vér- afgelegen landhuis, weggedoken in een oude natuurrijke omgeving. Toeristen en wandelaars schenen het zeer merkwaardig te vinden eens te komen kijken naar het oude huis, daarbij een blik werpend op de in aanbouw zijnde gebouwen. Honderden werklieden waren den geheelen dag druk bezig. Wagens, groote en kleine, reden druk heen en weer en den hoofdweg tus schen Princetown, Posl-Bridge en More tonhampstead. Rust en stilte, die oude vrienden, waren verdwenen. Marjorie moest lange wandelingen maken voor ze er ze ker van kon zijn, geen hinder te hebben van onbescheiden blikken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5