.GROOT MODEL MOCCA-TRUFffit' REEPLN FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING MAANDAG 22 JUNI 1931 SPOORWEG O NGEYAL BIJ CASTRICUM. Electrische trein rijdt op een lorrie met steenen. Zaterdagmiddag om twee uur is te Cas- trieum de sneltrein naar Alkmaar in de bocht nabij het station ter hoogte van den overweg aan de Mient op een lorrie met steenen gereden, die door het personeel niet tijdig genoeg meer van de rails kon worden verwijderd. De wagenvoerder, die. doordat de scherpe bocht het uitzicht belemmert, eerst op ingeveer tien meter afstand, het gevaar zag remde uit al'.e macht. De lorrie werd echter ongeveer 200 M. meegesleurd. Het ondestel van de lorrie was onder den motorwagen graakt, die gelukkig niet ont spoorde, maar wel geheel ontzet was. De wagen moest buiten dienst worden gesteld. Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. De reizigers konden met den trein van half drie hun reis voortzetten. Het ver keer ondervond verder weinig vertraging. Naar de oorzaak van deze aanrijding, die ernstige gevolgen had kunnen hebben, wordt een onderzoek ingesteld. KANO OP DEN IJSEL OMGESLAGEN. Een Duitscher verdronken. Zaterdagmorgen had op den IJsel in de nabijheid van Agerlo (bij Doesburg) een tragisch ongeluk plaats. Een tweetal Duitschers. afkomstig uit Neurenberg voeren in een kano op de ri vier. Zij lieten zich door een motorboot sleepen. Plotseling 'iep de kano door een golfslag vol water. Een der inzittenden kon zich nog op de motorboot in veiligheid stel len, doch zijn vriend, de 25-jarige friseur Franz Watzeck, verdween in de diepte. De geredde, den 21-jarige H. Spath, deed nog pogingen zijn vriend te redden, doch het mocht hem niet ge'ukken. Het lijk van W. werd eenige uren later gevonden. Bij het baden verdronken. Uit Gendringen wordt aan de Tel." ge- me'd: Terwijl in het naburige grm^dcrp Millingen de directeur der boterfabriek al daar de heer B. Wolters, zich in het zoo genaamde Millingermeor ging baden, werd hij door hartkrampen overvallen en vor- dronk. Hij was nog slechts 26 jaar. BRANDEN. Verffabriek afgebrand. In den vroegen ochtend is gisteren de verffabriek en de handel in glas van de firma J. G. Koster aan de St. Janslaan te Bussum geheel door brand vernield. Er waren duizenden kilo's verf in voorraad. Het perceel was vier verdiepingen hoog, en was twee jaar geleden gebouwd. De vrijwillige brandweer en do politie-brand- weer konden het vuur niet meester wor den, en bepaalden zich er toe de belenden de perceelen nat te houden. De oorzaak van den brand is onbekend. Het pand en de inventaris waren op beurspolis verze kerd. De bedrijfsschade wordt gedeeltelijk gedekt. Brand in een vormen- fabriek. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur brak er een vrij ernstige brand uit in de z.g. Stempelfabriek de voormalige bierbrouwe rij „De Kroon" te Tilburg, die thans in ge bruik is als chocoladevormenfabriek. De Tilburgsche brandweer was spoedig ter plaatse en opende met 8 slangen op 2 mo- torspuiten, aangelegd op het Wilhelmina- kanaal, waaraan de fabriek gelegen is, den aanval op het vuur. Het bleek, dat de brand ontstaan was op de derde verdie ping zoodat de magirusladder moest wor den ingesteld. De felle vlammen sloegen reeds naar buiten uit; na een half uur kon men het brandende gebouw betreden en werd met een straal tot nablussching bin nen het gebouw overgegaan. De brand had geen gelegenheid door het dak uit te slaan doch men slaagde er in het vuur tot de derde en vierde verdieping te beperken. Veel waterschade werd intusschen aange richt, omdat ook in de lager gelegen vei- diepingen het water met stevige stralen doordrong. De oorzaak van den brand is onbekend. Men kon ons nog geen nadere opgave doen betreffende de geleden schade, maar vast staat toch, dat hoofdzakelijk water schade werd aangericht, daar het vuur geen gelegenheid kreeg om zich heen te grijpen. Deze schade betreft vooral de voorraden en machines. Naar ruwe schat ting zal de schade aan het voorraden-de- pot de 10 mille niet overschrijden. De kaïi- toorafdeeling bleef zoo goed als geheel ge spaard. De geheele fabriek alsmede de maohines en voorraden waren verzekerd de directie kon ons nog niets meedeelen betreffend© het eventueel stopzetten van het bedrijf, Brartd in een bioscoop. Tijdens de voorstelling bras Vrijdagavond doordat de film in brand geraakte, brand uit in de cabine van de bioscoop „Cinema Americain" te Roosendaal. De oorzaak is te wijten aan de omstandigheid, dat de film- brand bij inrol-trommel stropte en de daar door ontstane bocht van de film te dicht bij de lichtbron kwam, zoodat zij vlam vat te. Intusschen had zich het vuur reeds me degedeeld aan dat deel der film, dat reeds was opgewonden, zoodat weldra aanleiding voor grooter gevaar ontstond. De bezoekers daartoe gewaarschuwd, verlieten langzaam en ordelijk de zaal en bleven afwachten of de voorstelling misschien nog zou worden voortgezet. De politie was spoedig met een bluschapparaat ter plaatse, doch behoefde daarmee geen dienst te doen, wijl de direc tie eri de operateur reeds het vuur hadden veten te dooven. De voorstelling kon op ad- ies der politie, dien avond niet worden n er vat. DE LEIDSCHE COURANT T VRAAGT VOORAL HOLLANDSCH- ZWITSERSCHE Brutale diefstal. Een zeer brutale diefstal heeft Vrijdag plaats gehad in den meubelwinkel van gebr. van B., aan den Jansweg 50 te Haar lem. Een gedeelte van den winkel is als kantoor ingericht. Daar staat o.a. een schrijfbureau. In een der ongesloten laden daarvan bevond zich een bedrag van 2000 aan bankpapier. Vrijdag zijn winkel en kan toor gedurende korten tijd onbewaakt ge weest. Iemand, die blijkbaar goed van den toestand op de hoogte was, heeft de win keldeur geopend en het e-lectrisch contact vastgehouden, zoodat de schel niet kon overgaan. Daarna heeft hij de 2000 uit het bureau genomen en is weer weggegaan, zonder dat iemand iets van den diefstal heeft bemerkt. Een onderzoek wordt inge steld. Inbraak in een gemeentehuis. Zaterdagnacht hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het gemeentehuis te Vleuten. Vermoedelijk hebben zij met een looper de voordeur open gemaakt. Toen 's ochtends de ambtenaren op het gemeen tehuis verschenen, was het daar een ware verwoesting. Dat hier beroepsinbrekers aan het werk geweest zijn, blijkt uit het feit, dat zij de telefoonlijn hebben doorge sneden. De kluis hebben zij ongedeerd ge laten, doch alle kasten werden opengebro ken. Er wordt echter slechts 1.25 vermist. Van de daders is geen spoor gevonden. Twee brandkasten open geboord. Zaterdagnacht heeft men zich met be hulp van valsehe sleutels toegang verschaft tot een pand aan de van Oldenbarneveit- straat. te Rotterdam waar onder meer ge vestigd is het kantoor van de Nederland- sche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel. Na een trap te zijn opgegaan kwam men voor een deur, die toegang geeft tot de kantoren. Deze deur heeft men geforceerd. In de kantoorlokalen is alles overhoop gehaald. De lessenaars zijn open gebroken, doch het resultaat was nihil. Langs een andere trap zijn de inbrekers toen naar beneden gegaan. Op deze trap bevindt zich een trapgat dat toegang geeft tot de kantoren van de firma Huiskes^ en Apon. Dit trapgat was met een schot afge sloten, dat men echter ingetrapt heeft, waarna de weg tot de kantoren vrij was ln het kantoor heeft men twee brandkasten aangeboord en het zich daarin bevindende bedrag ƒ270.—, ontvreemd. OVERVAL TE ROTTERDAM. Zondagmiddag is in de Nicolaas Beets- straat- te Rotterdam in een benedenhuis, bewoond door het echtpaar V., tijdens af wezigheid van den echtgenoot een individu binnengedrongen, waarschijnlijk met be hulp van een valschen sleutel. Na de vrouw bedreigingen, versterkt door eenige stompen, toegevoegd te hebben heeft de man zich meester gemaakt van een be drag van 800, dat in een kistje, onder het" bed n de slaapkamer verborgen was. De vrouw is door het gebeurde dermate overstuur geraakt, dat zij slechts een zeer vaag signalement kon geven van den on- gemaskerden roover. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Vier menschen verbrand bij dorpsbrand. Gisternacht is in het dorpje Luczice bij Kowel (Polen) een groote brand uitgebro ken, waardoor een aantal huizen in de asch werd gelegd. Do bewoners uit een der huizen konden zich niet tijdig redden, waardoor een vrouw en drie kinderen in de vlammen omkwamen. De lijken werden na blussching van den brand geheel ver koold van onder de puinhoopen vandaan gehaald. Nederlander te Antwerpen verdronken. Uit Antwerpen wordt gemeld: De Ne- derlandsohe schipper Tack is van de wal in de Schelde gevallen en verdronken. Scholiersters in gevaar. De leerlingen van een meisjesschool te Hamburg hebben Donderdag met hun leeraren een boottochtje gemaakt naar de Lühe. Ongeveer 100 personen namen aan het uitstapje deel. Op den terugweg geraakte de boot op de Elbe bij Segel in een hevigen storm. De angstig geworden kinderen ijlden naar de leizijde van het schip, dat hierdoor lichte slagzij bekwam. Onder de opvarenden ontstond een pa niek. De meisjes zijn, onder den indruk van het gebeurde bij St. Nazaire, beginnen te huilen. Eenigen hunner vielen in on macht. Toen de stoomboot ten slotte gemeerd was, keerde de kalmte terug* Eenige meis jes moesten evenwel door den geneeskun digen dienst huiswaarts worden gevoerd. VELE D00DEN DER ST. PHILIBERT AANGESPOELD. Duikerarbeid niet geslaagd. Twee duikers zijn Zaterdag in het wrak van de ,,St. Philibert" afgedaald, doch zijn er niet in geslaagd om de dooden, die er zioh naar men aannam, nog moesten bevin den, te bereiken. Er is nog niet besloten of het wrak zal worden geborgen, of dat men het zal laten springen. Waarschiju- lijk zal tot dit laatste worden overgegaan. Zaterdag zijn er 75 dooden aangespoeld en ook gisteren zijn weer verscheiden slachtoffers geborgen. Alle dooden, die tot dusver gevonden zijn, werden op het keik- hof van Tous Aides begraven. De geïdon- tiiiceerde lichamen zijn in verzegelde loo- den kisten gelegd, zoodat zij, indien de ua- bestaanden zulks mochten wenschen, later elders kunnen worden begraven. Pauselijke deelneming. De nuntius te Parijs, mgr. Magliono, heeft gisteren op uitdrukkelijken last van Z. H. een bezoek gebracht aan den minis ter van bui ten land sohe zaken, Briand, om de deelneming van den H. Vader in de catastrophe van de „St. Philibert" aan de Eransche regeering mede te deelen. Tegelijkertijd werd door de nuntiatuur aan uen bisschop van Nantes, mgr. Le Fer de la Motte, telegrafisch bericht, dat de H. Vader frs. 30.G0U beschikbaar heeft ge steld voor de leniging van den nood der nagelaten betiekkingen. Ovorstrooming in Alberta. Een overstrooming, die volgde op een buitengewoon zware wolkbreuk, heeit in enkele deelen van Alberta groote verwoes tingen aangericht. Vier personen vonden bij de overstroomiag den dood, terwijl ver scheiden menschen dakloos werden. Noodweer in Ober Bayorn. Zaterdagmiddag heeft boven de stad Ro senheim in Ober-Bayern een ontzaglijke hagelbui gewoed, gelijk men deze sedert tientallen van jaren niet gezon had. Bege leid door een tot een orkaan aanzwellen- den wind en wolkbroukachtige regens, kletterde de hagel neer. Na het noodwéer zag de stad er wiirtersch uit. Boomen wa den volkomen ontbladerd, daken verwoest. Op het kerkhof werd het dak van het lij- .u. ver over de grcfsieenen geslingerd. Nog heviger dan in de stad Rosenheim h;e!d het noodweer in de om geving huis. Hier is de oogst volkomen verwoest. Een hittegolf in Amerika. De warmte in de V. S. heeft de laatste dagen in het midden en de westelijke dee len der Oostelijke staten een groot aantal slachtoffers geëischt. Meer dan twintig per sonen zijn bezweken ten gevolge van de on dragelijke hitte of verdronken, toen zij bij het baden eenige verfrissching zochten. De temperatuur in de schaduw bedraagt bijna 100 graden. IN DE CATACOMBEN TE NAPELS. Interessante opgravingen. Te Napels zijn de eerste opgravingen ge daan in de verleden jaar ontdekte catacom ben van den H. Eufebio, bissohop van Na pels. De eerste crypte die is uitgegraven, be vat zoowel in den grond als in de zijmuren eenige graven, welke in den tufsteen uit gehouwen zijn. In slechts enkele van deze „loouli" wer den nog resten van vazen en stukken mar mer gevonden doch nergens kwamen inscripties voor. Nog een drietal andere kapellen zijn in tusschen blootgelegd, van waaruit oen gang loopt, welke steeds dieper naar be neden is gegraven. Hier heeft men ook eenige fresco-schil deringen aangetroffen welke uit het einde der vierde en het begin der vijfde eeuw moeten dateeren. Tegenover deze schilderingen bevindt zich een groote graftombe waarin zich een wijde opening bevindt. Dit graf was eerst met drie steenen afgesloten, de afsluiting was echter onzichtbaar gemaakt," doordat men er kalk overheen heeft gestreken. Nadat men deze laag voorzichtig verwij derd had, kwamen eenige fresco's uit de negende of tiende eeuw te voorschijn waar op de Moeder Gods en twee aartsengelen staan afgebeeld. Op een zuil van tufsteen is voorts in deze orypte een Christusfiguur in natuurlijke grootte als fresco geschilderd. In het graf zelf werden de overblijfse len van een geraamte gevonden. De onderzoekingen worden voortgezet, omdat men gelooft, dat deze catacomben zich veel verder hebben uitgestrekt en zelfs misschien verbinding gehad hebben met de catacomben van „San Gennaro ex tra moenia". Zooals men weet zijn door het verdrag van Lateranen alle catacomben welke zich op Italiaanschen bodem bevinden, eigen dom van den H. Stoel, welke het recht en den plicht heeft haar te onderhouden en voor verdere uitgravingen zorg te dragen. NIEUWE AVERIJ VAN DE „NAUTILUS". Periscoop niet te herstellen. De „Wyoming", het Amerikaansche oor logsschip, dat de „Nautilus" sleept, deelde gisteravond per radio aan het departement van Marine te Washington mede, dat de onderzeeër sinds 's middags 12 uur op j 49.35 gr. N.Br. en 14.49 gr. W.L. stilligt, ten j gevolge van nieuwe averij. De stuurboord motor en de periscoop zijn niet te herstel len. De bemanning doet pogingen om den bakboordmotor op gang te brengen. De „Nautilus" dit jaar niet naar de Noordpool? In een onderhoud met den oorrespondent van het „Berliner Tageblatt" deelde dr. Eokener over de voorgenomen Poolvlucht van de „Graf Zeppelin" mede, dat aan de Luftschiffbau G.m.b.H. Zeppelin een tele gram was gericht, dat de onderzeeboot „Nautilus" van sir Herbert Wilkin® door het jongste ongeval niet meer in staat is, de Noordpool tijdig te bereiken, zoodat ook de voorgenomen ontmoeting met het lucht schip in de nabijheid van de Noordpool niet zal kunnen plaats hebben. Het plan van de ontmoeting tusschen sir Herbert Wilkins en dr. Eokener vervalt dus voor dit jaar. Na de reparatie van den onder zeeër zal het jaargetijde reeds zoover ge vorderd zijn, dat de tocht naar de Noord pool onmogelijk ie. Daarmee vervalt ook de eigenlijke Noordpoolbocht van de Zep- i polin. Over den onderzoekingstocht van do Zeppelin naar de Pool verklaarde dr. Eokener, dat dit samenhangt met de finan- ciering. Op verdere financicele hulp van j den Amerikaanschen krantenkoning Hearst valt niet meer te rekenen, daar deze slechts onder deze voorwaarde interesse bij den tocht had, dat een ontmoeting tusschen Eckener en Wilkins zou worden beproefd, j Dr. Eckener zal nu in Berlijn besprekin gen gaan voeren, vnl. mot de Russische vertegenwoordigers, in de hoop dat men er in zal slagen, nu den Pooltocht in kleine- ren omvang te verzekeren. Dr. Eckener deelde mede, dat de tooht reeds ten deeie j gefinancierd is door de gelden, gegeven voor Pooluitrusting van het luchtschip, welke niet meer terugbetaald kunnen wor den. Dr. Eckener hoopt de rest-eerende middelen te kunnen vinden door andere kranten te interesseeren en door het mee nemen van luchtpost. Als vervanging van het oorspronkelijk voorgenomen overgeven van post aan de „Nautilus" zal nu een ontmoeting met den Russischen ijsbreker „Malygin" op het pro- gramma staan, welk schip 15 Juli a.s. met een aantal toeristen aan boord naar het Franz Jozef Eiland zal vertrekken. Over de uitvoering van den tooht zal dr. Eckener te Berlijn met de belanghebben de kringen, en voor alles met de Russische geleerden, die uiteraard groote. interesse voor de vlucht hebben, confereeren. Vol gens de tot dusver genomen maatregelen zal de tocht 20 Juli beginnen. Van Frie- drichshafen wordt gestart en als eerste landingsplaats wordt Berlijn gekozen. Van hier wordt naar Leningrad gevlogen, waai de voorraad brandstoffen zal worden aan gevuld. Van hier begint de eigenlijke Pool tocht, welke ononderbroken 5 a, 6 dagen zal duren. Gevlogen wordt in de richting van het Franz Jozel Eiland en Nicolaas U-land. Tijdens de vlucht over de Noorde lijke zone en Siberië zullen voor a-lels carto grafische en andere opmotingen worden verricht. Niet vast staat nog, of de Zep pelin weer naar Leningrad zal terugaee- ren of direct naar Berlijn zal doorvliegen. Aan de expeditie zal worden deelgeno men van Duit-sche zijde door 'n meteoroloog en twee geodeten, van Zweedsche zijde door een specialist voor aardmagnetisme en van Russische zijde door twee geografen en een meteoroloog. De Pool-uitrusbing van het luchtschip, zooals vlotbooten, slaapzak ken, etc. zullen reeds in Friedriohshafan aan boord worden genomen. De speoialis- ten zullen ten deele in Friedrichshafen, ten deele te Berlijn aan boord gaan. „Tel." Nederlandsche gouvernante in België gearresteerd. De Nederlandsche gouvernante Wilhel- mina B. was verleden jaar Augustus met medeneming van een groot aantal juwee- len uit de woning van haar werkgever te Brussel verdwenen. Toen deze laatste ver leden Zondag een uitstapje naar de Ar dennen maakte, ontdekte hij de kinderjuf frouw aldaar op een terras. Het meisje, dat in de buurt onder een valschen naam als gouvernante in betrekking was, nam terstond de vlucht met het aan haar toe vertrouwde kind van haar nieuwen werk gever. De achtervolging leverde niets op. Eerst Zaterdag slaagde de politie er in, haar te arresteeeren te Tervuren. Zij had 't kind nog bij zich, doch de juweelen waren verdwenen. Uitgesproken: C. Verduijn, landbouwer, Alphen a. d R ij n, Steekterweg 17. Cur. mr. F. K. Rcisenbach de Haan, Leiden. DERDE BLAD PAG. 10 WASSENAAR-AAN-ZEE! Officieele opening badinrichting met paviljoen aan het Wassenaarsche Slag. Zaterdagmiddag werd op officieele wijze in het bijzijn van vele autoriteiten en genoodigden velen vergezeld van hun dames, het zeebad aan het Wassenaarsche Slag geopend. Als eerste woordvoerder trad op de heer F. M. Wachter, voorz. der Vereeniging „Wasse naar Vooruit", die het initiatief tot oprichting en de totstandkoming van deze badinrichting heeft bewerkt. Spreker zeide, dat we in een tijd leven, dat de gezonde sport meer en meer wordt beoefend, en de verzorging van het lichaam een steeds grooter rol inneemt. In de vereeniging „Wassenaar Vooruit" werd het steeds met leede oogen aangezien, dat wij niet evenals Noordwijk: een Noordwijk aan Zee, Katwijk: een Katwijk aan Zee, evengoed een Wassenaar aan Zee zouden kunnen krij gen, Doordat wij hier, aldus spreker, dicht bij den Haag als garnizoensplaats liggen, en dit garnizoen oefenterreinen noodig had voor het schieten, was het zeer moeilijk een Wassenaar- a&n-Zee te krijgen. Ook de duinen als water- winplaats van de Haagsche Waterleiding werk te deze bemoeielijking zeer in de hand. Toch zat bij „Wassenaar Vooruit" steeds het stre ven voor iets tot stand te brengen. Zooals het voorheen aan het strand ging was het wel aardig, bezat zelfs een zekere mate van charme, maar het was een ongeordende be weging die tot misbruiken aanleiding gaf, daar om alleen was het reeds wenschelijk, dat hier in verandering zou komen, Sedert jaren heeft dan ook de vereeniging „Wassenaar Vooruit" getracht te komen tot oprichting van hetgeen hier nu is. Met een bad zonder veiligheid zou er evenwel nog niet ten volle van het bad geno ten kunnen worden. Het Roode Kruis draagt zorg, dat wij veilig kunnen baden, en alles stond dermate in het teeken van vooruit, dat er reeds voor de opening gelegenheid was om van de badinrichting gebruik te kunnen maken. Verder brengt spreker zijn dank aan den heer P. B. van Croin Socters. Wat volgens spr, deze heer voor de totstandkoming heeft gedaan is onnoembaar. Spr. besluit met den wensch, dat er veel en prettig gebaad zal worden en er hier veel genot en gezondheid zal worden ver kregen, waardoor „Wassenaar Vooruit" een gced ding heeft gedaan met het openstellen van deze badinrichting. Hierop nam de burgemeester, de edelachtb. heer J. J. M. Wiegman, het woord. Spreker staat hier in twee kwaliteiten als spreker, ten eerste als burgemeester van Wassenaar, ten tweede als lid van dg vereeniging „Wassenaar Vooruil", benevens als een groot liefhebber van strand en zee. Spr. gaat terug tot 5 November 1929, toen hij voor het eerst kennis maakte met het bestuur van „Wassenaar Vooruit". Al spoe dig werd er zoo langs den neus weg gevraagd hoe de nieuwe burgemeester over een even- ti'eele exploitatie van het Wassenaarsche Slag dacht. Nu was spreker in zijn vorige gemeente ook reed3 strandvonder en mede-exploitant van het strand en deze strikvraag heeft hij toen eenigszins ontwijkend ie beantwoor den. Er waren volgens hem twee standpunten: ten eerste, dat er voor de gemeente een taak was weggelegd om een en ander ter hand te nemen en ten tweede reglementeer zoo weinig mogelijk, zorg dat een ieder zooveel mogelijk kan genieten. Beide standpunten zijn evenwel niet te ver eenigen en volgens spreker is hier een goeden middenweg verkregen. Er was groot gevaar, voor de gemeente een en ander zelf in exploi tatie te brengen; het strand ligt te ver van de kom der gemeente en is te dicht tusschen twee welvarende badplaatsen als Scheveningen en Katwijk gelegen. Zooals het was, kon het evenwel niet verder gaan, er moest wat gedaan worden. Spreker meent buitengewoon tevreden te moeten zijn met hetgeen hier tot stand werd gebracht door particulier initiatief, hoewel geholpen door B. en W., welk college geen directe leiding heeft genomen maar toch een weinig de te volgen richting heeft aangegeven. Hier is nu een inrichting die aan de eischen voldoet, Deze inrichting zal wel niet veel pu bliek van elders trekken, maar de inrichting is voor de Wassenaarsche bevolking een heer lijk middel om te genieten van de vele voor- deelen der zee. Als burgemeester moet hij zich gelukkig achten, dat dit is tot stand gebracht. Hij wenscht het Bestuur van „Wassenaar Voor uit" van harte geluk met het resultaat. Spre ker is zoowel dankbaar als trotsch op „Wasse naar Vooruit", dat de aanleiding hiertoe heeft gegeven, vooral ook de heer Van Croon Soeters heeft veel werk aan deze kwestie besteed en spreker legt zich volkomen neer bij de hulde reeds aan genoemden heer betuigt. Ook 't door den heer Lievense uitgveoerde werk heeft sprekers volle sympathie; spreker is overtuigd, dat met den heer Lievense als direc teur een goede toekomst tegemoet zal worden gegaan en wenscht hem dit ook van harte toe. Verder spreekt de heer Wiegman als lid van de vereeniging „Wassenaar Vooruit". Hoewel hij er van niemand opdracht toe had gekregen brengt spr. toch fcit naar- vail alle leden hulde voor de energie, overtuigd als hij ervan is, dat zeer velen uit Wassenaar, nu zij gezien zullen hebben, wat hier werd gewrocht, niet meer naar elders zullen gaan om van de strandgeneugten tc genieten. Ook namens de ingezetenen is spr. buitengewoon dankbaar, en hoopt dat de ver eeniging nog lang hierop terug zal mogen zien en acht het een belang van de Wassenaarsche ingezetenen en voor de gemeente Wassenaar. Hierop voert de heer Jhr. W. K. von Weiier namens het Roode Kruis, afd. Wassenaar, het woord en vervolgens dr. Rutgers, lid van het Hoofdbestuur van het Roode Kruis. Hierna werden allen uitgenoodigd om een rondgang te maken en werd thee met gebak geoffreerd, waarna deze plechtigheid een einde nam. Onder de aanwezigen merkten we, behalve de reeds genoemde sprekers nog op: het bestuur van „Wassenaar Vooruit", de afd. Wassenaar van het Ned. Roode Kruis, de doctoren Boer, Baart de la Faille, F. van Praag, O. F. We'se, O. F. Lieftinck, ds. F. A. v. d. Heijden, mr. R. Benthem Sypkens, J. H. Kessler, H. C. A. Ver- Imeulen van Kruiningen, D. Th. Ruys, velen ver gezeld door hun dames en anderen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10