UIT DE OMGEVING SPORT VRIJDAG 19 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Duitschlands dikste man overleden. Ten gevolge van een hartverlamming is te Duisburg, in den ouderdom van 47 jaar, de zwaarste man van Duitschland, Robert Roggendirf, overleden. Hij had een gewicht van 505 pond. Door zijn geweldigen lichaamsomvang had hij met vele moei lijkheden te kampen. Eén stoel was voor hem niet voldoende. Zijn bed moest bijzon der sterk zijn. Een gewone huisdeur was te klein om hem toegang te verleenen. Toen hij eenige jaren geleden een rondreis door Duitschland maakte, kon hij geen plaats in een spoortrein vinden. Men was genoodzaakt, een vrachtauto wagen voor hem te laten maken, om hem gelegenheid te geven zijn reisplan uit te voeren. Oekrainsch student vermoord. Dinsdagvoormiddag is te Lemberg de Oekrainsc-he student in de theologie, Be- resnicki, op straat door een collega-student doodgeschoten. De dader trachtte te ontkomen, doch werd door politie en voorbijgangers achter haald en gegrepen. Hij zeide, de daad gepleegd te hebben, omdat Beresnicki een provocateur was, die in verbinding stond, met de Poolsche justi tie en de Oekrainsche vlag verraden had. De dader bleek de student Mycyk te zijn wiens broer onlangs wegens hoogver raad tot zeven jaar gevangenisstraf ver oordeeld is. De politie is van oordeel, dat de moord is gepleegd in opdracht van de geheime Oekrainsche militaire organisate. HILLEGOM. De stand van het gewas. Gisteravond hield de afdeeling van het Hollanusch Bloembollenkweekersgenoot- scnap een ledenvergadering in Café Eloia. De belangstelling vas slechts matig. De voorzitter, de heer D. E. Nieuwenhuis, opende met een woord van welkom. Hij zegt, dat de reden van deze bijeenkomst m Hoofdbestuur, die een Alg. Verg. uitschrijft ter bespreking van den algemeenen toe stand in het bedrijf in verband met de tijds omstandigheden. Op deze zaak komen we straks terug. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. worden gekozen de heeren P. Goemans Antz. en D. E. Nieuwenhuis. Thans komt in bespreking: Stand van het gewas. De dikke Hyacinthen staan over het al gemeen middelmatig; in de soort 1, Inno cence zit veel vuur; men vindt er ook veel zwakke planten in. De vermoedelijke oor zaak is de vorst in het voorjaar; de fijn- wortelige soorten zijn goed. De kleine bol len zijn in het algemeen goed, zij zijn ko lossaal goed gegroeid; toch zijn ze minder dan vorig jaar. Merkwaardig is, dat het van deu wortel gaan niet voorkomt. De gezondheidstoestand der planten is in het algemeen goed te noemen; de planten ver- toonen echter meer zwartrand dan vorig jaar. De enkele vroege tulpen zijn niet best; op den zwarten grond aan den Meerkant vertoonen ze een bizonde-r goeden stand; het beschot valt tegen. De Murillo-soorten staan beslist slecht. De vroege dubbele staan iets beter. De Darwintulpen zijn te vroeg gestorven, de stand is slecht, Koplanders en Barti- gons zijn middelmatig. De Breeder en late Tulpen zijn bizonder slechts. Voor het gewas Crocus is het gewas mid delmatig, doch er is nog al uitval. De gele zijn bepaald slecht. De Narcissen zijn beneden middelmatig, uitgezonderd een enkele partij; haar ge zondheidstoestand is in het algemeen best. De Irissen maken op al het vorige een loffelijke uitzondering: de stand is best en zij zullen een goed gewas geven. Hierna kwam in bespreking de circulaire van het Hoofdbestuur inzake de eigen aardige toestand der prijzenpolitiek in het vak. Na bespreking kwam men tot de con clusie, dat er in het buitenland meer leven begint te komen; de koopgeest is echter nog gering, waardoor het eindresultaat nog moeilijk vast te stellen is. Er blijkt toch wei bollengebrek, n.l. aan leverbare. Veel licht kon echter niet worden ontstoken. Hierna volgde de rondvraag, waarvan weinig gebruik werd gemaakt. De voorzit ter sloot nu met een toepasselijk dankwoord en een opwekking tot een trouw bezoek der vergaderingen. Personalia. Onze plaatsgenoot-e, me juffrouw A. Telkamp slaagde voor het exa men van onderwijzeres. Jubilé N. Z. H. T. Nog steeds staat de hoofdingang van de Remise in feestdos: de versiering is zelfs nog mooier dan j.l. Za terdag. Gisteravond werd een concert ge geven door het Muziekcorps der N. H.-scne, dat aanving met een muzikalen rondgang door het dorp. De muziek was schitterend mooi. Dank zij het mooie weer was er bij het publiek veel animo, de belangstelling was enorm. N00RDWIJK. Personalia. De heer A. G. Janssen, tij delijk opzichter-teekenaar bij den dienst van gemeentewerken alhier heeft als zoo danig ontslag gevraagd aan het gemeente bestuur wegens zijn benoeming als ambte naar bij den rijkswaterstaat. De cokes-prijzen. Door burgemeester en wethouders is den prijs der cokes van de gemeentelijke gasfabriek verlaagd als volgt: geklopte cokes 75 cent per H.L., parelco kes 60 cent per H.L. en gietcokes 80 cent per H L. Voor grootere kwantums nog be langrijke reductie. De werkloosheid blijft groot. Het aan tal werkloozen blijft nog in het hart van den zomer ongewoon groot, n.l. momenteel 167, waarvan er onge\eer 50 bij de gemeen telijke werkverschaffing zijn tewerk gesteld. LEIMUI DEN. GEMEENTERAAD. Afwezig de heer J. de Rijk. Voorzitter de heer J. A Bakhuizen, burgemeester der ge meente. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen, goedgekeurd en getee- kendl De Voorzitter leest een schrijven voor van de Wed. D. Visser te Apeldoorn betreffen de het intrekken van verleende vergunnnin- g«n- Besloten wordt dit schrijven dat aan dui delijkheid alles te wenschen overlaat voor kennisgeving aan te nemen. Een toerweg langs de Westein- derplas. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verbetering van den Heerenweg langs den Westeinderplas. De Voorzitter deelt mede de voornaamste voorwaarden waarop de N.V. Wegenbouw-Maatschappij „Teermaccadam" te 's-Gra%renhage bereid is den weg langs den Westpias te verbe teren. De Voorzitter deelt mede, dat de be staande weg onder profiel gewalst en ver breed zal worden van 2.5 M. op 3 M. met puin door de gemeente op het werk be schikbaar te stellen. De ops uiting aan den waterkant geschiedt door een koplaag, aan den bovenkant wordt door de gemeen te een weinig puin aangebracht. Op de afgewerkte fundeering wordt een Teervoegen dek aangebracht bestaande uit het spreiden van een teerslakkenlaag ter dikte van 5 cM., welke laag licht wordt in- gewalst met hoogovensp'it. De heer Rietdijk zou gaarne zien dat de weg in plaats van 3 M4 M. breed werd. De Voorzitter deelt mede dat dit onmo gelijk zal zijn aangpzien de bodem aan de zijde van den Plas zeer week is. De heer Visser is tegen het voorstel, om dat de hoofdwegen bij de achterwegen ach ter gesteld worden. De Voorzitter zegt dat het niet mogelijk is dat dg hoofdwegen verbeterd worden aangezien deze zijn opgenomen in het prov. wecenp'an. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt met den stem van den heer Visser tegen aangenomen. Van de geldleening oorspronkelijk groot 3000 wordt obligatie 21 uitgeloot. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de begrooting dienst 1931 te wijzigen als vo'gt, In ontvangst. Opbrengst geldleening 14500.en in uitgaaf kosten van aanleg en verbetering van wegen 14500 Zulks naar aanleiding van het genomen besluit tot verbetering van den Heerenweg langs den Westeinderplas. De begrooting dienst 1930 wordt nog g- wijzigd als volgt, volgn. 83 wordt verhoogd met 10.voïgn. 80 A met 7 vlg. 123a met 2.en volgnummer 149a met 1. Voorts is voor den aanvang van het jaar 1931 op den dienst 1930 te veel ontvangen wegens gemeentelijke inkomstenbelasting 400.— De raad bes'uit dit bedrag naar den dienst 1931 over te brengen Tenslotte wordt nog vastgesteld de ver goeding der bijz. scholen over het jaar 1928 overeenkomstig art. 101 der L.O. Wet. De uitgaven der o.l. school hebben per leerling over dat jaar 14.42 bedragen. De R.K. School heeft recht op 199 maai 14.22 is 2369.58. Aan voorschot is ontvangen 2000. zoodat deze school nog recht heeft op 869.53. De Bijz. School met denBijbel heeft recht op f 96 maal ƒ14.42 is 1385.32. Zij heeft genoten aan voorschot 500.— en heeft aan schoolgeld geind 352.70. Deze school heeft derhalve nog recht op 532.62. Met de R.K. School zal tevens de eindaf rekening plaats vinden van het over hèt tijdvak 1925 tot en met 1927 door die sohool te veel genotene. De heer Rietdijk bespreekt bij de rond vraag de overlast die de gemeentenaren iederen Zondag weer van de de gemeente bezoekende visschers hebben. De Voorzitter zegt een grondig onder zoek in deze zaak toe. Niet meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de voorzitter deze verga dering. LISSE. GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente vergadert Woensdagmiddag te 3 uur. 1. Wijziging van de raadsbesluiten tol verkoop van bouwterreinen langs de Tul- penstraat- aan de heeren Gebr. Moolenaar en Joh. Wetter; 2. Verbreeding van het trottoir langs den Heerweg voor ,.de Witte Zwaan".; 3. Wijziging van de Bouwveror dening der gemeente 4. Vaststel ing van de pensioengrondslagen van de ambtenaren in den zin der Pensioenwet 1922; 5. Aanwij zing van een deskundige voor de zelfstan dige opname van de boeken en kas van den Gemeente-ontvanger; 6. Benoeming van leden der Schattingscommissie, als bedoeld in de wet op de Inkomstenbelasting 1914; 7. Vaststelling van de rekening der Ge zondheidscommissie over 1930; 8. Vaststel ling van de begrooting der Gezondheids commissie voor 1932; 9. Comptabiliteit; 10. Ingekomen stukken en mededeelingen. Ko hier hondenbelasting 1931 en reclames 1930. DE KWAKEL. Kiesvereeniging. Met het oog op de verkiezing van Woensdag 24 Juni a.s. voor leden van den Gemeenteraad zal op Maan dag 22 Juni a.s des avonds half negen (nieuwe tijd) als spreker optreden de heer P. Heilker, lid der provinciale staten, met als onderwerp: „Gemeenteraadsverkiezing". Alle R.K. kiezers en kiezeressen hebben vrijen toegang. De vergadering is belegd in het Parochie huis te Uithoorn. VOORHOUT. Brand. Gisterenmiddag brak er een brand uit in een hooiberg van den heer P. C. van Werkhoven, aan de Hoofdstraat al hier. De brandweer was na ongeveer 7 mi nuten op de plaats des onheils tegenwoor dig en gaf spoedig met 2 stralen op de wa terleiding water. De belendende perceelen werden nat gehouden, waardoor veel onheil is voorkomen, omdat de sterke wind precies op deze perceelen stond. Het houtwerk van deze perceelen was reeds eenigszins aange tast. Na ongeveer 3 1/2 uur spuiten was de hooiberg geheel en al gedoofd. Doordat de brandweer spoedig ter plaatse was is uit breiding van den brand voorkomen en den opperbrandmeester en spuitgasten verdie nen dan ook een woord van lof voor hun activiteit in deze. De brandkranen der wa terleiding komen dus goed te pas. Ander brandweermateriaal hetwelk aanwezig was, behoefde geen dienst te doen. Oorzaak der brand onbekend. WARMOND. Verkiezingsvaria. Bij de gehouden stemming voor de gemeenteraad alhier bleek dat uit de 22 ca-ndidaten geen vol doende keus bleek te zijn voor de benoe ming van 7 raadsleden, daar een der kie zers op zijn stembiljet het volgende gedicht had aangebracht: Zoo 'k leef, kom ik na vier jaar weer, ,doch zorg dan beter als deez' keer" „voor andere Candida tenmenschen, „die 't heil van Warmond wenschen". Collecte gewapende dienst. De collec te voor den gewapenden dienst in deze ge- meent heeft- opgebracht de som van 33.0-1 Herwonnen Levenskracht. De op brengst van den verkoop van bloempjes voor Herwonnen Levenskracht- heeft be dragen 134.09 Hier past zeer zeker een woord van bijzonderen dank aan de dames propagandisten die dit- groote succes heb ben weten te bereiken? VOETBAL Denemarken—Nederland. Nu de slag door de Denen verloren is, doet het aangenaam aan, aldus de „N. R. Crt.", in alle bladen te lezen, dat men de Nederlandsche overwinning verdiend acht. Andersen waarschuwde al in zijn Idraetsblad en uitte zooals later bleek, te recht de vrees, dat, gezien de jeugd onzer spelers, deze wellicht hunnen tegenstan ders te vlug af zouden zijn. Asmus Diemer is de eenige die in zijn blad „Berlingske Tidende" schrijft, dat onze spelers te ruw speelden. Geen enkele ander verslaggever deelt blijkbaar deze meening, en waar hij vindt, dat bij het tweede doelpunt een vrije schop gegeven had moeten worden tegen Lagendaal, noe men de anderen het een ongeluk dat licht gebeuren kan. Ook verklaren allen, speciaal de Deen- sche reserves, die op de lijn zaten, dat het eerste doelpunt wel degelijk goed ge maakt werd, en de bal niet uit was ge weest, Zonder iets af te doen aan de pres taties der Nederlanders zijn zij het er allen over eens, dat hun menschen wel erg sloom en dom speelden. In tegenstelling met de wedstrijden tegen de Engelsche profs, waarbij hun spel zich steeds van het Engelsche onderscheidde, doordat zij altijd en meestal ter juister tijd hun kort samen spel met long-passing afwisselden, schenen zij nu dit Engelsche spel per sé te willen doordrijven en vervielen veel meer in kort samenspel dan ooit, terwijl zij ook veel minder en vooral ook slechter scho ten. Dat Jörgensen zoo weinig uitrichtte verklaren zij doordat hij ontzettend in de gaten gehouden werd en de Nederlandsche achterhoede ook ten minste even snel was als de anders zoo gevaarlijke middenvoor. Het meest ergeren zij zich wel aan de mooie kans, die Jörgensen verknoeide, en zij meenen dat het beloop anders geweest zou zijn, als deze dat doelpunt gemaakt had. Blijkbaar vond Z. M. zulks ook, want in dè rust heeft hij nog tegen den zondi gen Jörgensen gezegd: Nu moet je werke lijk wat uitvoeren, want ik ben gekomen om te zien dat er doelpunten gemaakt worden Men ziet met eenige bezorgdheid den wedstrijd tegen Zweden tegemoet, maar toch krijgt hetzelfde elftal een kans om zich te rehabiliteeren, Zondag alk het Praagsche Sparta daar komt spelen; alleen is het mogelijk, dat de oud-international Vald. Laursen uit K. B. als linksmidden Sofus Johansen zal vervangen, over wien men het meest ontevreden was, ofschoon erkend wordt, dat hij een zeer snellen en onberekenbaren vleugel tegenover zich had. Een dergenen, die de Denen ook nog voor onze spelers gewaarschuwd heeft, was de Zweedsche scheidsrechter Axel Bergquist, die den wedstrijd Nederland Duitschland geleid heeft. Deze verklaarde dat zijn landgenooten geen schijn van kans- gehad zouden hebben tegenover een dezer elftallen, als zij hetzelfde spel speel den als bij dien wedstrijd. Vooral Adam en Lagendaal vond hij gevaarlijk, terwijl de achterhoede ook uitstekend was. En vooral waarschuwde hij ook voor de snel heid onzer spelers. Men hoopt nu maar, door dezelfde spelers nog eens een kans te geven, dat zij daarmee tevens hun zelfvertrouwen zullen terugkrijgen, en zoodoende met vollen moed tegen de Zwe den in het strijdperk zullen treden. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. De voor Zondag a.s. vastgestelde serie wedstrijden op het A. V. V.-terrein zullen geen doorgang vinden, daar alle wedstrij den zijn afgelast in verband met het droevig ongeluk overkomen op jl. Zondag aan den lsten elftalspeler Jan Luk, die jammerlijk verdronken is, waarmede A. V. V. een ijverig en trouw makker verloren heeft. Woensdag jl. heeft het bestuur en de leden van le en 2e elftal aan hun makker de laatste eer bewezen en hebben hem ter laatste rustplaats geleid: het bestuur fugeerde als slippendragers, terwijl de leden hun makker droegen, een mooie krans werd op het graf neergelegd; zeer zeker een mooie daad van medeleven en vriendschap van A. V. V., welke door allen en vooral ook door de zoo zwaar getrof fen ouders ten hoogste gewaardeerd werd. Hij ruste in vrede. Ivan Sharpe over voetbal in Italië. Ivan Sharpe heeft in Athletic News een verder artikel over voetbal op het vaste land en wel over Italië. Veel van hetgeen hij schrijft, zal voor Engelsche lezers ge heel nieuw zijn, doch het is aan de geregel de lezers van onze sportrubriek voldoende bekend. Hij vertelt, dat het doel van Italië is, in sport, zooveel mogelijk uit te blinken en daardoor de natie weer nieuw leven in te blazen. Sterren op sportgebied staan in hooge achting. Twee spelers van het Itali- aansche elftal Galigaris, een achterspe'er, en Baloncieri, een voorwaarts, zijn door de regeering geridderd. Men beschouwt het in Italië als een soort promotie een erkenning van verdienste, indien men a's speler bezol digd wordt. Geen enkel amateur beschouwt het a's beneden zijn waardigheid zich te laten betalen, integendeel, men moedigt hem aan om zooveel mogelijk te oefenen teneinde het zoo ver te kunnen brengen, dat hij voor zijn spel wordt betaald. Over het systeem van gratificaties aan de spelers vertelt Sharpe eenige bijzonder heden, waaruit hij meent, dat Enge'and nog wel waf kan leeren. Spelers ontvangen meer voor 'n overwinning of een gelijk spel op vreemden grond dan voor overwinning of een gelijk spel thuis. Zij ontvangen ook een premie voor goed spel, waardoor ze een wedstrijd hebben gewonnen, die ze anders verloren zouden hebben. Hier staat echter tegenover dat de spelers voor een neder laag op eigenterrein of voor een slecht ge speelden wedstrijd een soort boete hebben te betalen in den vorm van aftrek van.hun salaris. Op die manier weet men door het geven van gratificaties de liefhebberij bij de spelers er in te houden. De vaste bezol diging van de spelers wisselt af tusschen 120 en ongeveer 360 per maand. GOLF DAMESKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Morgen te half elf zullen op de banen van de Noordwijksche Golfclub de open wedstrijden aanvangen om het dameskam pioenschap van Nederiand. Er zijn 13 deel neemsters: 4 Engelsche, 3 Belgische en 6 Nederlandsche. Bekerhoudstei is mevr. A. E. J. Buma v. Tienhoven (5), die vermoedelijk haar titel zal moeten verdedigen tegen Miss Uhthoff (1). SCHERMEN De competitie van den K. N. A. S. B. Voor de competitie van den Kon. Ned. Amateurs Schermbond zijn gisteravond in de zaal Bouillet aan het Bezuitienhout, ontmoetingen op degen gehouden tusschen de équipes van Parade et Riposte, Club huis Te Werve en A. E. W. (Leiden). De heer W. A. Landa (Rotterdam) fungeerde als hoofdsecondant. Er werd getrokken om twee treffers. De uitslagen luidden: A. E. W. met de heeren Van Duuren, Jager, Bruins en Hofsteenge won met 8 winstpartijen, 20 ontvangen en 21 gegeven treffers van Clubhuis Te Werve dat 8—21 —20 boekte. Slechts één treffer gaf hier den doorslag. Parade et Riposte verloor met 62417 van de Leidsche équipe, welke met 10 16—23 eindigde. Clubhuis Te Werve won ten slotte met 1016—23 van Parade et Riposte, dat 6 23—16 boekte. BILJARTEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP CADRE 71-2. Gistermiddag is in het Parijsche biljart paleis een begin gemaakt met het wereld kampioenschap biljarten tweestoots cadre 71, volgens de fortiiule Soussa, die het vo rige jaar voor het eerst is ingesteld. De eerste resultaten zijn: Soussa (Egypte.) 300 25 31 12. Ferras (Portugal) 67 25 12 2.70 Dommering (Ned.) 300 71 60 4.22 Agassiz (Zwitserland) 217 71 24 3.05 Foerster (Duitschland) 300 34 48 8.82 Sevilla (Spanje) 159 34 49 4.70 Luypaerts (België) 300 51 40 5.88 Zaman (België) 280 50 36 5.60 Dommering (Ned.) 300 35 46 8.57 Ferras (Portugal) 177 35 27 5.06 PAARDENSPORT OM DEN COLD CUP. Het resultaat van de races te Ascot om den Gold Cup luidt: 1. Trimdon, eigenaar Briggen Lambton jockey Childs. 2. Singapore, eigenaar Lord Glanely, jockey Richards. 3. Salmonleap, eigenaar mrs. James, jockey Weston. De noteeringen voor deze paarden waren resp. 3/1, 11/2 en 100/8. WIELRENNEN VAN DE STADION-BAAN. Laquehaye wint achter groote motoren. Voor het interessante programma, dat. de Amsterdamsche Stadionbaan gisteravond bood, bestond weer de belangstelling, waar in het Stadion zioh nu reeds1 voor de derde maal op gisteravond mag verheugen. Zoo als gewoonlijk vonnde het stayersnummer den hoofdschotel voor dezen avond, waar voor dan ook de eerste buitenlandsche krachten waren uitgenoodigd. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs in 6 ritten over 1 K.M. elk. Eer- ste en tweede aankomenden van deze rit waren resp. v. d. Linden en Jansen, van Dijk en lasser, Sabboe en van Egmond, (Jornelisse en Pelser, van Steenbergen en Kalb, Looyen en Huma, die tegen elkaar uitkomen in 3 ritten voor de halve beslis sing. In de eerste rit gaat Sabboe als eer ste over de eindstreep, op een halve wiei- lengte afstand gevolgd door den amateur kampioen-sprinter v. d. Linden. Tot ieders groote verbazing wordt officieel medege deeld, dat v. d. Linden eerste is. Zobwei het publiek als Sabboe protesteeren. De tweede en derde rit worden gewonnen resp. door van Dijk en v. Egmond. Hoewel van der Linden aanbiedt de rit nog eens over te rijden, deelt de jury mede, dat Sab boe niet geprotesteerd heeft. In de finale komen dus uit v. d. Linden, van Dijk en van Egmond. Uitslag: 1. v. d. Linden, 2. v. Egmond, 3. v. Dijk. Een premiewedstrijd voor beroepsrijders en onafhankelijken over 6 K.M. met na elke ronde 2 premies wordt gewonnen door Metz. Uitslag: 1. Metz, 2. De Graaf, 3. v. d Heiden, 4. Ooms en 5. de Wolf. Een bijzondere attractie vormt de wed strijd voor triplets in 3 ritten «lk over 1 K.M. De totaal uitslag hiervan luidt: 1. HoevensEngelmoerBosman 3 pun ten. 2. Brilmanvan Wijk'laves 7 pun ten; 3. OomsDietermanKosselaar 8 punten. 4. AnspachtZondveldtMid -es 13 pun ten. In het hoofdnummer, den wee strijd voor beroepsstayers, te verrijden in 3 ritten, resp. over 20, 30 en 40 K.M., k«vmen in de baan de Duitsche wereldkampioen E. Mul ler (gangmaker Carman), de Duitscher Sa- wal (Grosiimond), de Eranschman Lacque- haye (Besson), üe Belg Thollembeek (Krii ger) en onze landgenooten Sohlebaum (Kii- ser), Blekemolen (Didier) en v. d. Wulp (Slesker). lste rit over 20 K.M.: Schlebaum neemt dauelijk den kop, gevolgd door Möller. Blekemolen, die de achterste plaats heeft, passeert reeds na 5 ronden in één ren Sa- wall, v. d. Wulp en Thollembeek en neemt de vierde plaats in. Als eenige ronden la ter Lacquehaye Möller zeer laag laat pas- seeren, laat Moller uit protest zijn gang maker los, waardoor hij op de laatste plaats komt te liggen en hij na 20 ronden door Schlebaum gelapt wordt. -Ronde na ronde jaagt Lequehaye Schlebaum op, maar elke aanval wordt gedecideerd afge slagen, zoodat de uitslag is: 1. Schlebaum in 16 min. 4 sec., 2. Lacquehaye, 60 M. ach ter. 3. Thollembeek 450 M. 4. Sawall 480 M. 5. Möller 600 M. 6. v. d. Wulp 700 M. 7. Blekemolen, die door motorpech ver ach ter is. 2e Rit over 30 K.M.: Sawall neemt den kop, gevolgd üoor Laquehaye. Sohlebaum die aanvankelijk de zesde p.aats heeft, loopt in tot de 3de plaats en blijft voorloopig achter Laquehaye zitten. Als er nog 20 ron den te rijden zijn, doet hij zijn eersten aan val op Laquehaye, die echter wordt afge slagen. In de allerlaatste ronde doet Laque haye nog een verwoeden aanval op Sawail, die echter nog juist even voor hem over de eindstreep gaat. Uitslag: 1. Sawall in 24 min. 28 sec.; 2. Laquehaye op 5 M., 3. Schlebaum 100 M.; 4. Thollembeek 125 M.; 5. Möller 150 M.; 6. v. d. Wulp 200 M.; 7. Blekemolen 625 M. 3de Rit over 40 IC.M.: Thollembeek, wiens motor voor de start kuren vertoon de, neemt den kop, gevolgd door Sawali, Schlebaum en Laquehaye. Er ontstond al dadelijk een wilde jacht. Möller passeerde Laquehaye, gevolgd door Blekemolen, die even Sohlebaum passeert. Schlebaum, die eenige malen Laquehaye hinderlijk het pas- seeren belet krijgt een waarschuwing en wordt even later toch gepasseerd. Da-n krijgt Kaser motorpech, waardoor Schlebaum 7 ronden achter komt en dus practisch geen kans meer heeft. Ook Möl ler heeft pech en komt 5 ronden achter. Wederom waagt Laquehaye op den laat- sten kilometer een aanval op Sawall, die zich eohter handhaaft. Uitslag derde rit: 1. Sawal in 32 min. 39 sec.; 2. Laquehaye op 60 M.; 3. Thollembeek, 250 M.; 4. Ble kemolen 300 M.; 5. v. d. Wulb 450 M.6. Möller 2750 M.; 7. Schlebaum 3600 M. To taal klassement: 1. Laquehaye, 6 punten; 2. Sawall 6 punten; 3. Thollembeek 10 pun ten; 4. Schlebaum 11 punten; 5. Möller 16 punten; 6. v. d. Wulp 17 pnt.; 7. Blekemo len 18 pnt. VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Urago daagt Paillard uit De op Rijswijk bekende Fransche staye. Francois Urago heeft zijn landsman Pail lard uitgedaagd tot het rijden van een wedstrijd op de Rijswijksche Wielerbaan Urago, die tot nu op de Rijswijksche Wie lerbaan onklopbar was, moest bij de wed strijden op Rijswijk met Pinksteren 1.1. aai Paillard de zege laten, grootendee's doo motorpech van zijn gangmaker Didier. D< directie der Rijswijksche Wielerbaan heel beide renners geëngageerd en de datui vastgesteld op 5 Juli a.s. Paillard rijdt met Querin, terwijl Urai gepaced zal worden door Pasquier Jr„ de bekenden gangmaker, waarmede Saw? het wereldkampioenschap wist te winnc

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10