UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 18 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LEIMUIDEN. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Uitgebracht werden S05 geldige stemmen. Ongeldige stemmen 8. Lijst 1 (Prot. lijst) verkreeg 419 stemmen. Lijst 2 R.K. djst verkreeg 386 stemmen. Gekozen zijn 2 A.R., 1 C.H., 1 Vrijh. Bond en 3 'R'.K. De samenstelling is zoowel wat de par tijen als wat de personen aangaat dezelfde gebleven, zoodat in Sept. a.s. de thans zit tende leden alle in den nieuwen raad te- rugkeeren. Collecte. De collecte Zondag in de H.H. Missen gehouden voor de arme en nieuw op te richten parochiën heeft opgebracht de som van 280. De predicates werden ge houden door den Weleerw. Heer N. Bijl, kapelaan te Roelofarendsveen, waar de pre dicaties werden gehouden door den zeer- eerw. Heer A. H. J. Sprenger, pastoor te Leimuiden. De' collecte bracht daar op 391.—. Beschildering kerkinterieur. Deze week is men alhier begonnen met de be schildering der R.K. Kerk. Was deze kerk al een der mooiste uit den omtrek, zoo zal zij na de beschildering wel de mooiste zijn. De Pastoor spaart dan ook geen moeite en kosten om ze zoo prachtig mogelijk op te •sieren, wat vooral uitkomt op hooge feest dagen. KATWIJK. Kring „Duinland" der Vrijwillige Burger wachten. Onder voorzitterschap van bur gemeester Mr. Dr. J. Schokking vergaderde dezer dagen het bestuur van den kring Duinland" van Vrijw. Burgerwachten, in een der zalen van het gemeentehuis alhier. Afgevaardigd waren in de vergadering 6 Burgerwachten en aanwezig was als gast de officier toegevoegd aan de inspefctie der B. W. Bij de ingekomen stukken was o.a. een mededeeling van den Kring „Rijnland-Oost" dat de Burgerwachten van Leiderdorp en Benthuyzen die tijdelijk bij „Duinland" waren ingedeeld, zich nu weder daar zullen aansluiten. Dit door de op eving der be langstelling in het instituut der Burger wachten in dit district waardoor die Bur gerwachten weer een eigen kring zullen vor men. Door het bedanken van den heer«C. J. A. SchrassertBert uit Voorschoten a's secr. en den heer Jac. Meijer, Comm. der B.W. van Katwijk als penningm. moest hierin worden voorzien en werden benoemd de Comm. der Burgerwachten te Voorschoten de heeV A. J. Turion als secr. en de burge- - meesterx vdn Rijnsburg de heer J. L. Bos- schieter als penningm. De voorzitter bracht een hartelijk woord van daffït a'an de beide aftredende bestuurs leden voor het vele wat zij in de afgeloopen jaren voor de Kring hebben gedaan. Er werd bepaald, dat de Kringwedstrijden zul len gehouden Aarden op 4 Aug a.s. te 2.50 uur op de Rijksschietbanen te Katwijk aan den Kïjn, in volgorde der loting: Rijnsburg 1, Wassenaar 2, Voorschoten 3, Katwijk 4, Valkenburg 5, en Oegstgeest 6. De commandanten der Burgerwachten van Wassenaar, Voorschoten en Oegstgeest- zulen de leiding hebben. De bekerwedstrijd werd voorloopig vast- geste'd op 29 Augustus. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwver. De Tuinbouwver. Kat wijk en Omstr. hield een ledenvergadering in „de;Roskam". De voorzitter de heer J. v. d. Perk, opende de vergadering waarna de secr. de heer A. Korpelshoek, de notulen las Deze werden goedgekeurd. Na enkele mededeelingen van onderge schikt belang kwam het punt aan de orde het vaststellen van den datum dat zal wor den aangevangen met het veilen, voorname lijk dan van vroege aardappelen. De bespre kingen hierover behoefden niet lang te zijn om reden dat er nog slechts enkele tuinders in de gelegenheid zijn met- rooien een aan vang te maken. Besloten het veüingssei- zoen te deen aanvangen op Maandag 22 Juni n.ni. te 2 uur. Iedere werkdag, behal ve Zaterdag zal het dan veiling zijn. Na rondvraag sluiting dezer vergadering. Concert. Ondei groote belangstelling van het publiek gaf de Muziekvereeniging U.N.I. te Katwijk aan Zee gisterenavond een concert in de tent aan de Oomman- deurslaan. OEGSTGEEST. Vervuiling slootwater. Op de laatst gehouden vergadering van den gemeente raad vestigde de heer' Breda nogmaals de aandacht op de z.g. Partonswetering, waar in een rioleering uitloopt en die een onaan gename reuk verspreidt. Dezer dagen vernamen wij, dat schapen en kalveren van den landbouwer v. d. H. vermoede1 ijk gestorven zijn door het drinken van dit verontreinigd water. Verandering van het rioleerstelsel is in behandeling bij Mabeg. Moge spoedig tot verbetering kunnen worden overgegaan. Concert. Hedenavond geeft de R.K. Harmonie Triumph" een concert voor de verpleegden van het gesticht „Rhijn- geest". VEUR. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond te 8 uur kwam de Raad der Gemeente Veur in openbare vergade ring bijeen. Voorz. weth. C. Weerdenburg, secr. H. J. van Delft; aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de noutlen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van den heer Kloot Meijburg inzake aanneming van het ontwerpen van een nieuw uitbreidingsplan. Schrijven van Ged. Staten inzake grens scheiding Den Haag. Rapport van het Ve rificatiebureau betreffende opname en con trole kas Gemeente-Ontvanger. De heer Blonk bespreekt de achterstalli ge schoolgelden en de gelden der waterlei ding, waarvoor z.i. strenge maatregelen dienen genomen te worden. De voorz. zegt, dat inzake inning gelden waterleiding binnenkort een andere rege ling wordt getroffen en aan een en ander druk gewerkt wordt. De heer Raaphorst vraagt, hoe B. en W. van plan zijn te doen met de aanmaningen der schoolgelden van eenige jaren geleden. Vele inwoners hebben een aanmaning thuis gekregen, doch hij is er van overtuigd en weet dit pertinent, dat de meesten, zoo niet allen deze schoolgelden reeds hebben be taald en dus nu voor de 2e maal moeien betalen, daar zij de bewijzen van betaling niet hebben bewaard. Een en ander is de schuld van de slordigheid van den Ont vanger uit die jaren, waarover de vorderin gen loopen. Hij stelt voor om een chaos te voorkomen, deze posten als oninbaar te be schouwen. De voorz. zegt toe deze zaak in een ver gadering van B. en W. te zullen bespreken en hierop later terug te komen. Het voorstel met betrekking tot door particulieren betaalde bijdragen in de kos ten van aanleg van straten en toekomstige rioleering wordt na een vraag van den heer Raaphorst en na toelichting door den voor zitter z. h. s. aangenomen. 4. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Na enkele besprekingen wordt dit punt op voorstel van den heer Borst uitgesteld tot de volgende vergadering, opdat het Burger lijk Arrnbestuur hierover eerst een verga dering beleggn kan. De vaststelling voorschotten 1931 vergoe ding ex art. 101 L.O.-wet 1920 en de vast stelling vergoeding ex art 101 L.O.-wet 1920 der bijzondere scholen in deze gemeente over de jaren 1925, 1926 en 1927 wordt, na enkele opmerkingen en, na toelichting door den voorz. z. h. s. goedgekeurd. De heer Raaphorst bespreekt de kwestie van het baden door schoolkinderen onder toezicht, wat in dezen tijd toch een ver- eischte is. TIij vraagt, of er niet een over eenkomst met Voorburg te sluiten is om de schoolgaVnd'ë jeugd daar in het zwembad te doen baden' en zwemmen. Het is noodig, dat de kinderen dit onder toezicht kunnen doen, daar het anders toch gedaan wordt en er steeds zooveel op die manier verdrin ken. Te Voorburg zijn op bepaalde dagen schoolbaden, mogelijk dat een regeling kan getroffen worden. De voorz. zegt toe ook deze zaak te zul len bespreken en hierop in een volgende vergadering nader terug te komen. De heer de Koning vestigt de aandacht van B. en W. op het landbouwverlof. Hij vraagt dit ook dit jaar wederom in den zelfden geest te doen doorgaan als vorig jaar. Ook hiervoor doet de voorz. toezegging en zal in de volgende vergadering hierop nader terugkomen. Hierna gaat de Raad in geheime zitting ter behandeling reclames schoolgelden. ZEGWAART. Sportterrein „Pro Patria". Zaterdag avond half zeven wordt officieel en op feestelijke wijze het sportterrein van de gymnastiekvereniging „Pro Patria"' aan de Molenstraat geopend. De opening ge- schidt door den loco-burgemeester. Bedoe ling is, dat van café „De Gouden Leeuw" met muziek naar het te openen terrein wordt gemarcheerd. Na de opening heeft een voetbalwedstrijd plaats tusschen D. S. O. van Zegwaart en L. D. O. van Zeg- waart, zoomede een korfbaldemonstratie en gymnastiekoefeningen van „Pro Pa tria", een en ander opgeluisterd door de harmonievereeniging „Kunst en Vriend schap" alhier. Landbouwtelling. De opname van de gegevens ten behoeve van de landbouw- statistiek bij de alhier wonende landbou wers, had het volgende resultaat: Tarwe 161.50 H.A., gerst 60 H.A., Haver 60 H.A., Boonen 15 H.A., Erwten 146 H.A., Kar- wijzaad 2.50 H.A., Blauwmaanzaad 3 H.A., Kanariezaad 3,50 H.A., Aardappelen 35 H A., Suikerbieten 19 H.A., Voederbieten 60 H.A., Klaver 40 H.A., Spruitkool 3.50 H.A., Bloemkool 4 H.A. Geboren: Aart z. van P. de Jong en E. G. M. Kelder. Cornelis Anthonius z. van P. Adegeest en M. H. Opdam. Ondertrouwd: A. Links 24 j. te Utrecht en M. de Wilde 21 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bloemenverkoop. De opbrengst van den bloemenverkoop ten bate van het T. B. C.-fonds van den Chr. Nat. Werk mansbond bedraagt 301.27 1/2. Schietoefeningen. De schietoefeningen met scherp van de Alphensche Burger wacht zullen aanvangen a.s. Dinsdag op de schietbaan aan de Aarkade, terwijl de oefeningen in het schietlokaal zullen ver vallen. De jaarlijksche schietoefeningen van den Bijz. Vrijw. Landstorm hebben gister avond een aanvang genomen en zullen verder worden gehouden op 18, 19 en 20 Juni in het schietlokaal aan den Bloem- straat. BOSKOOP. Aanbesteding. Zaterdag 13 Juni 1.1. is ondershands aanbesteed: het maken van verharden weg het trottoir, berm en be schoeiing, voor de doortrekking der Em- makadeen het maken van verharden weg met trottoir en rioleeringen enz; voor de doortrekken van de Julianastraat met bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt: C. van den Berg en P. Kersten, resp. te Heerjansdam en Heineoord, voor de som van ƒ3965, P. Stigter Hzn. te Am- merstol voor 4494, W. Kranenburg en Zn alhier voor ƒ4535, Joh. van Vliet, al hier voor 4682, C. Verwey, alhier voor 4745. Naar aanleiding van bovenstaande in schrijving, stellen B. en W. voor goed te vinden, dat de omschreven werken wor den opgedragen aan C. van den Berg en P. Kersten, resp. te Heerjansdam en Heine oord voor de som van 3965. Harmonie. Gisteravond werd de twee de muzikale rondgang door het dorp ge maakt door de muziekvereeniging „Har monie Excelsior". Ditmaal was de Oost- zijde aan de beurt. Evenals de eerste maal werd er duchtig op los geblazen. Verscheiden marschen werden ten gehoo- re gebracht die zeer in den smaak der tal rijke toehoorders vielen. Er heerschte, zooals gewoonlijk, een gezellige drukte. Gevallen. Gisteravond omstreeks 5 uur had de arbeider K., terwijl hij bezig was met het repareeren van een motorboot op de scheepswerf der firma Haring, heb on geluk van deze boot te vallen. De man liep verschillende kwetsuren op. Na voor loopig verbonden te zijn is hij naar het St. Elisabeth-gasthuis te Leiden overgebracht. NIEUWKOOP. Schouw. De eerste algemeene- vaart- schouw in den Polder Nieuwkoop en Noor den zal georeven worden op Dinsdag 30 Juni a.s. Hieraan zijn onderworpen de vaar ten, de daarover gelegen bruggen en plan ken en de daarin gelegen landhoofden. Afsluiting. Gedeputeerde Staten heb ben goedkeuring verleend om de wegen in deze Gemeente tijdelije voor het verkeer af te sluiten, voorzoover dit voor het leggen van de waterleidingbuizen noodig zal zijn. Geboren: Gerrit, z. van G. Blijlevou en A. Eokker. Petronella Geertruida, d. van A. W. van der Voorn en J. Blom. Ondertrouwd: G. Steenbeek 24 j. j en F. J. J. Kamp 28 j., wonende te Nieuw- veen. Overleden: M. Bunning 37 j., echtge- Inoote van G. van Dijk. NOORDEN. Drankbestrijding. Dinsdag was bij het uitgaan der schooi in de St. Francisouszaal een vergadering belegd van den Jongens- en Meisjesoond der R. K. Drankbestrijding, onder leiding van het bestuur der Maria- vejeeniging. I Na opening met gebed werd een en ander besproken over de vergaderingen, werd aanbevolen het bidden van de St. Jans- novene voor de drankbestrijding, waarvoor blaadjes aan de huizen zijn rondgebracht en waarna nog eens verteld werd wat het doel is van den jongens- en meisjesbond Vervolgens werd een en ander besproken over het kweeken van bloemen, waarvan tegen enkele centen een groot aanbal plant- jes onder de jeugdleden geplaatst zijn om daarvan in den herfst een tentoonstelling te organise eren. i Daarna had nog een bestuursverkiezing plaats en werd de inning van de contributie voor een paar wijken geregeld. Intusschen was de kinderen een tractatie en wat amu sement bezorgd. Zeer voldaan keerde de jeugd naar huis. ZEVENHOVEN. Inenting. Op Vrijdag 19 Juni zal ten huize van den gemeentegeneesheer dr. A. Lucardie, gelegenheid zijn bot kostelooze inenting. Jubileum. De heer P. Pels, ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen, herdacht onder groote belangstelling zijn 40-jarig ambts jubileum. INGEZONDEN STUKKEN Noordwijkerhout, 17 Juni 1931. M. de R., S.v.p. een plaatsje in uw veel gelezen blad voor het volgende: R.-K. kiezers en kiezeressen van Noord wijkerhout, die uw voorkeurstemmen op mij hebt uitgebracht, aan u richt ik de vraag: wat voerde u tot deze onorganisa torische daad. Waaraan ontleende u het recht dat te doen, waarom die daar niet gesteld met de stemming voor de rang orde op de groslijst in April gehouden door de R.-K. Kiesvereeniging. Ik vraag u: waart gij toen niet sterk genoeg dit te doen of wist gij toen nog niet of ik wel geschikt was een raadszetel te bezetten? Of hebben andere invloeden medege werkt, het u toen onmogelijk te maken. Was er soms ondergrondsche politiek in 't spel. Antwoordt mij hierop, opdat zoo er een duistere zaak is deze aan het licht liome. Het gaat om de goed zaak die wij voorstaan, maar gij moet dat niet doen in een oncieronsje, maar zoo dat ieder R.-K. Noordwijkerhouter het te weten kan ko men en beoordeelen kan, want als het zoo doorgaat wordt het een chaos, die tot de grootst mogelijke oneenigheid leidt ten koste van den arbeider. Ik verwacht een duidelijk antwoord. M. de R. Bij voorbaat mijn dank. Hoogachtend, J. v. d. VOET, Nieuwe Duinstr. 24. Noordwijkerhout. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Uitgesproken: H. J. van der Burg, bloemist, Voor schoten, Molenlaan 5. Cur. mr. F. J. J. Trapman, Leiden. U. G. M. van Waes, koopman, Oegst geest. Cur.mr. F. H. van der Tas, Lei den. Opgeheven: A. van Rijn, Sassenheim. J. D. Stol, Leiden. Woensdagmiddag 2 uur vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig waren de heeren Baan Batelaan en Th. Leliveld. De heer Oldemans S.D. verkreeg verlof om te interpelleeren over de aanbesteding van het gemeentewerk. Verschillende ingekomen stukken waren voor kennisgeving aange nomen. Een „boerenstelletje". B. en W. bieden het gemeenteverslag aan. De heer Oldemans had vermenigvuldiging en rondzending van dit verslag gewild. De voorzitter zal dit voor de toekomst toezeg gen. Het geschiedt voortaan toch maar eens om de 5 jaar. Dit laatste werd eenigszins ironisch opgemerkt, wat de toorn van den heer Oldemans opwekte, die den voorzitter toe'voegde, dat het toch besloten was en dat de voorzitter dat aan zijn laars la-pte. Deze verdedigde zich door te zeggen dat beslo ten was dat een beoordeeling over het al of niet vermenigvuldigen berustte bij B. en W. De heer Oldemans was hevig verbol gen. Geen andere raad zou zoo'n behande ling verdragen. Dit „boerenstelletje" ech ter wel. Enkele ma-en werd hij tot de orde geroepen. Bij een volgend adres wil de heer Oldemans het woord voeren over een adres. Het is echter een zaak van B. en W. en de voorzitter wil alleen het woord geven over de vraag al of niet stellen in handen van B. en W. De heer O. moet tenslotte toege ven en dient een voorstel in om het adres niet aan B. en W. te geven. Dit wordt niet gesteund en de bespreking gaat dus niet door. Bij het bekende adres van de Bond van Mobiisatieinvaliden naar aanleiding van het adres van de gemeente Sniallingerland, hapert het weer even. B. en W. willen het adres afwijzen, daar eenmaal besloten is op dergelijke adhaesieverzoeken niet in te gaan. De heer Oldemans is daar niet voor en begint over den inhoud va-n het adres te spreken. De voorzitter wil dat niet toestaan. Aan de orde is of alleen al of niet adhacsie betuigen. Wil men dat. wel, dan een ander voorstel indienen en wanneer dat gesteund wordt bespreken. Aanvankelijk eischt de heer O-demans het woord, doch hij eindigt met een tegenvoorstel in te dienen. De heer de Mars steunt dit, waarna de discussie is geopend. Deze heer kan niet begrijpen dat een besluit om als regel geen adhaesie te betuigen, zou zijn genomen. Hij wil dat we dat eens zien. Overigens wil hij het Rijk op zijn plicht wijzen De voorzitter blijft erbij dat zoo'n bes.uit genomen is in een tijd dat reeksen van dergelijke verzoeken binnen kwamen. De heer Oldemans vindt de hou ding van den voorzitter fout en zegt over het. adres eveneens dat het Rijk verplicht is te steunen. De heer Jongeneel C.H. voelt voor het adres, maar adhaesie betuigen ligt niet op den weg van de raad. De heer Mars meent van wel. Doet het Rijk zijn plicht niet dan moeten de gemeenten er voor zor gen. De voorz. zegt, dat de zaak in behan- de ing is. Adressen van gemeenteraden zullen daar heel weinig invloed op hebben. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met de stemmen der heeren de Mars, Oldemans en Beijen (Lib.) De besturen der beide Oranjevereen. zul len een gemeenschappe ijk feest, vieren en vragen nu een subsidie van 350. Boven dien het gebruik van de Nieuwe Markt en electrisch licht. B. en W. stellen voor voor ditmaal alle verzoeken toe te staan. Ruzie stoken tusscbi vereenigingen. twee De heer O-demans moet daar niets van hebben. Vooral niet nu de Vijf jaarlijk sche" meedoet, Die verbrast haar geld op feestavonden. Als de Ohr. Oranjevereen. het nu alleen was met een kinderfeest en een kerkdienst was het wat anders. Dat deze laatst meedoet valt hem tegen. Deze heeft zich in de pak laten steken. De heer C. B. Batelaan A.R. is eveneens tegen. Hij vindt de tijdsomstandigheden niet geschikt voor een groot feest. Wil men dat tenslotte dan moet men zelf voor de gelden zorgen. De heer Jongeneel (C.II.) is tegen omdat de bijdragen van de vereen. ze'f te gering zijn. Deze heer is echter dankbaar voor de samenwerking. De voorz. acht een bedrag van 350.gewettigd Een algemeen, gemeenschappelijk feest is een groot belang. De heer Burggraaf A.R is persoonlijk niet zoo voor een feest, maar uit erkentelijkheid dat de vereen, nu sa menwerken wil hij in een eventueel tekort wel 350.— bijdragen. De heer Oldemans hekelt nog de feesten. Het stempel der „Vijfjaarlijksche" staat er op en die ontaarden in braspartijen. Zelfs de politie doet mee. De voorz. acht het juist dat de vereen, deze bedragen zelf in de toekomst moeten vinden. Nu ze echter dit jaar samenwer ken is er nog niet voldoende geld voor en daarom wril'on B. en W. nu helpen. Een Oranjefeest elk jaar zou spr. niet overbodig vinden. Het. voorstel wordt aangenomen met 63 stemmen. Tegen de heeren Olde mans S.D., C. B. Balelaan A.R'. en Ph. Jongeneel C.H. Wél een typische combina tie! De raadhuisplannen. Nu komen urenlange besprekingen over het rapport der raadhuiscommissie. Deze commissie dient 3 plannen in. Allereerst plan A. het bouwen van een nieuw ge bouw. op een nader te bepalen plaats. Kos ten 50.000.dan plan B, het verbouwen van het bestaande raadhuis en geheel als nieuw afwerken, practisch dus een nieuw gebouw, met gedeelten van bestaande mu ren. Kosten 30.000.en tenslotte plan C. eenvoudige verbouwing en verbeteringen van tijdelijken aard. Kosten 10.000. De commissie is eenstemmig van oordeel dat de tegenwoordige tgestand niet langer mag voortduren. De kap van het gebouw wordt gevaarlijk. Unaniem is men ook van mee ning dat een kluis moet worden gebouwd. De heer Beijen licht de plannen a s voorzit ter nader toe. Men zocht, een goedkoope op lossing. Aanvankelijk met behoud van het bestaande, doch later ook met nieuwen bouw. De tijdsomstandigheden nopen echter tot zuinigheid, zoodat tenslotte de plannen zijn uitgewerkt. De cijfers zijn heel ruw. Weth. v. d. Marei C.H zegt dat men nu wel bemerkt dat het niet zoo gemakkelijk zaakje is. B. en W. waren»niet eenstemmig, maar de commissie evenmin. De raad kan zoo niet beslissen. Bovendien komt in Sep tember de nieuwe raad. Spr. wil het adres stellen in handen van B en W. om advies. De heer Oldemans wil nu ook niet de zaak afdoen. Dat zou niet kunnen. Zoo kan het niet blijven daarin had de burgemees ter volkomen gelijk, alles is rot. Alle leden geven de voorkeur aan een nieuw gebouw, doch de kosten spreken een woordje mee. Spr. is voor een geheel nieuw gebouw, voor al als dat maar 50.000 koet. Al kostte het 75000dan was dat nog beter. Met. plan B zou spr. ook wel accoord kunnen gaan, als de architect de buitenmuren maar had kunnen garandeeren. Het plan C kan hij niet accepteeren, dat lap maar op. De heer Jongeneel meent dat een stap vooruit gedaan is. Hij geeft de voorkeur aan plan B. Eet bedrag acht hij vrij hoog en dat van plan A vrij iaag, de commissie wil nu geen beslissing maar een uitspraak van den raad in welke richting te verder moet gaan. De heer de Mars meent dat 1S000 is geboden voor het oude gebouw. Dan kost een nieuw maar 30.000. Over blijft dan nog het vraagstuk van de plaats. Anders wordt echter de .zaak als een nieuw gebouw 75000 zou kosten. Plan C is bijna even goed as B. B. is zeker geen 20.000 gulden meer waard. De heer Beijen becijfert, dat plan C onder aftrek van kosten van kluis en dak, die toch moeten geschieden, maar 5000.— extra zal kosten. Dan kunnen betere tijden worden afgewacht. De heer Oldemans vindt al die verbou wingen ondoelmatig en berekent dat ten slotte nieuwbouw voordee iger is. Men moet echter voortmaken. Zoo kan het niet blij ven. De weth. v. d. Marei betreurt het dat de comm. niet eenstemmig is. Er zijn 3 plan nen en van elk lid één. De zaak is niet rijp voor behandelen. De heer Jongeneel kan geen nieuw gebouw accepteeren. Het oude is nog sterk genoeg. De comm. is eenstem mig, Spr. hangt niet pertinent aan zijn p'an en wil ook wel een ander uitwerken. Alleen men zoekt een riohtingsaanwijzer van den raad. Advies van B. en W. is niet noo dig. Tenslotte accepteert spr. echter dit deel van het voorstel v. d. Marei, als dan de comm. maar niet wordt gepasseerd. De heer Beijen vermeldt veel hoogere kostep bij nieuwbouw. Zie naar Boskoop. Dat kan in deze omstandigheden niet. De voorzitter stemt ook in de richting van het voorstel v. d. Marei. Dat is de eenige manier om de zaak voortgang te doen vinden. De oude raad kan een dergelijk besluit toch niet in haar laatste vergadering nemen. Dc nieuwe kan dan de comm. conlinueeren of nieuwe leden benoemen en dan kan aanstonds voortgegaan worden. Liever had spr. nu een bes'issing gehad, maar dan had de comm. een omlijnd voorstel moeten indie De heer Beijen zeg', dat de comm., dat ook zeker doen zal, doch ze wil eerst we ten in welke richting ze gaan moet. De heer Oldemans had verwacht dat de Raadsleden de zaak onderzocht hadden en nu een beslissing konden nemen. De voorzitter acht daarvoor echter de gege vens en cijfers te vaag. De heer Oldemans wil tenslotte een be slissing uitlokken en dient een motie in, waarin de Raad uitspreekt dat de comm. een plan voor nieuwbouw moet ontwerpen De heer de Mars waarschuwt dat dit voor stel de zaak in een moeilijke impasse brengt. De heer C. Batelaan wil zich niet uitspreken omdat de Raad toch aftreedt en straks de nieuwe leden dat moeten beslissen. De voorzitter raadt aan bet voorstel Marei te steunen. De heer de Vos onder fcteunt dit. De heer Burggraaf gaat daar mee accoord mits de commissio wordt er kend. Het voorstel luidt nu zoo dat B. en W. met de comm. voortgaat en gezamelijk een voorstel indienen. Het voorstel-Olde- mans wordt nie: gesteund. Dat van den heer v. d. Marei met 81 stem aangeno men. Voorts wordt aangenomen een regeling op de heffing van schoolgelden aan de Ara- baehtsteekenschool. Aan de Vereen. Het Groene Kruis wor den ieder voor 1.— afgestaan een paar groote strooken grond aan de Nieuwe Markt (Oranjestraat) voor den bouw van vaste lighallen en een consultatiebureau en magazijn. Een terrein van 3000 M2. wordt bestemd voor speelterrein enz. Gelden worden toegestaan voor de elec- trificatie van de Da Costasrhool, de Groen van Prinstererschool en de Openbare School. Bouwterrein aan de Nieuwe Markt voor 3750.wordt verkocht aan de \Ved. T. Scheer en wed. T. O. Scheer, plus recht van voorkeur op een aangrenzend terrein. Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld op 750.dat van de riool belasting op 1100. De interpellatie Oldemans bedoelt do aandacht van B. en W. er op te vestigen dat bij aanbesteding van gemeentewerken zooveel mogelijk werkloozen moeten wor den gebruikt. B. en W. letten daarop maar kunnen het niet bindend voorschrijven. Zooveel mogelijk wordt dit echter bevor derd. Hierna sluiting der vergadering.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7