Eiken dag spaart hdjef"Wat in een-raar 5 UIT DE OMGEVING DE SINT ANTONIUSFEESTEN TE PADUA. DINSDAG 16 JUNI 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DIOC. HAARL VOETBALBOND. R. K. S. V. D.O.S. Zondag was het Bennebroeksche B.S.M. te gast bij D.O.S. met 2 elftallen. Te half 2 fluit scheidsrechter Heugen voor D.O.S. II B.S.M. II Beide ploegen zijn niet volle dig, wat niet wegnam, dat er aardig spel van beide zijden gegeven werd. D.O.S. nam het eerst de leiding, doch B.S.M. maakte spoedig gelijk (11). Weer wordt de B.S. M.-keeper gepasseerd (21). B.S.M speelt goed door, en de gelijkmaker laat niet lang op zich wachten (22) De tweede helft was eveneens zeer aantrekkelijk, maar bij een slecht intrappen van den keeper van B.S.M. rolt de bal naar het leege doel; de toestormende back wil redding brengen, doch plaatst keihard in eigen doel (32). D.O.S. houdt goed vol en ondanks het stug ge verdedigen der B.S.M.-achterhoede we ten ze nog tweemaal te doelpunten, ter wijl even voor heteinde B.S.M. nog een verdiend tegenpunt maakte. Dan volgt D.O.S# IB.S.M. I. De Benne- broekers hebben 3 invallers, terwijl D.O.S. Jan Turk en D. de Koning mist. Toch was deze wedstrijd rijk aan spannende momen ten. Technisch waren de D.O.S.-menschen echter beter. Als het spel ca. 5 minuten oud is doelpunt van Veen, uit een goed door gegeven bal van Bosman (10). B.S.M. probeert menigen aanval, maar de Koning keert tot heden alles, terwijl het backstel met verre trappen de voorhoede aan het. werk zetten. Bosman besluit zijn ren met een ver schot, dat doel treft (20). B.S.M_ is echter geenszins ontmoedigd, en blijft het D.O.S.-doel bestoken. Tot doelpunten weten ze het echter niet te brengen. Als Bosman dan eens een kogel op de paal geeft, geeft de scheidsrechter o.i. ten on rechter goal (30). Het spel golft dan weer snel op en neer en beide keepers krijgen volop werk. In den stand komt echter voor de rust geen verandering. Als weer is begonnen, geeft B.S.M. zich lang nog niet gewonnen en aanval op aan val wordt ondernomen en eindelijk weten ze de Koning te passeeren (31). D.O.S. krijgt dan een paar corners te ne men, doch zonder resultaat. Ook B.S.M. weet de hoekschoppen niet te benutten. De tijd verstrijkt al meer en meer en als we denken, dat de wedstrijd met dezen stand zal eindigen, scoort D.O.S. de 4de goal. De laatste minuten maken het de speler warm, zoodat het vlugge eraf raakt, doch als bei de doelen nog weer eens vruchteloos zijn beproefd, komt onveranderd het einde. R. K. S. V. A.V.V. Zondag werd een aanvang gemaakt met de seriewedstrijden op het A.V.V.-terrein. Van de 3 vastgestelde wedstrijden vond slechts een wedstrijd doorgang en wel G.D. H. II—V.A.P. I. Onder 'de correcte leiding van scheids- de Geer werd om pl.m. 2.30 u. begonnen. Er ontwikkelt zich terstond een vlugge wed strijd, waarin aanvankelijk G.D.A. in de meerderheid is, doch de gemakkelijkste kansen worden gemist. Geleidelijk komt V.A.P. er beter in, doch de G.D.A.-keeper keet zijn doel schoon te houden, waarbij hij niet over geluk te klagen heeft. Rust komt met o0. Na rust zet V.A.P het offensief in, doch zij hebben geen geiuk. G.D.A. komt dan goedkoop aan de leiding, als een der V.A. P.-backs den bal op onfortuinlijke wijze in eigen doel werkt. V.A.P. geenszins ontmoe digd speelt vinnig verder, doch de G.D.A.- keeper houdt de ongelooflijkste ballen. G. D.A. kan het net ook niet vinden en met 10 voor G.D A. komt het einde, waarmede zij meer kreeg dan haar toekwam, daar V.A.P. minstens een gelijk spel verdiende. ATHLETIEK TRIALMEET VOOR DAMES. De H. A. K. eerste, de L. A. K. tweede. Voor de eerste maal in de athletiek-ge- schiedenis van Rotterdam is Zondag een trialmeet voor dames gehouden. Alles liep vlotvan stapel, zoodat precies op het vast gestelde tijdstip 4 uur de wedstrijden waien afgeloopen. De Haagsche Athletiek Kring bleek aanzienlijk sterker te zijn dan de Leidsche en de Rotterdamsche. Vooral de Rotterdamsche ploeg stelde of schoon men er toch geen al te groote ver wachtingen van had, omdat de meisjes nog over te weinig wedstrijdroutine beschikten eenigszins teleur. De Haagsche ploeg had een athlete in haar midden, mej. H. Leeksma, die zich op verschillende num mers bijzonder onderscheiden heeft en die daardoor wel goede beloften voor de toekomst inhoudt. De uitslagen luiden als volgt: 100 M. hardloopen: 1. Aengenent, H. A. K. 13 sec.; 2. Hasselman R. A. K. 13.4 sec.; 3. Kuster, L. A. K. 13.5 sec.; 4. Kips, H A. K.; 5. Wijnmalen R. A. K.; 6. Bakker L. A. K. 200 M. hardloopen: 1. Crooss, H. A. K 29.2 sec.; 2. Kuster, L. A. K. 29.4 sec.; 3. Gebhardt, R. A. K. 30.2 sec.; 4. Hoogen- doorn, L. A. K. 30.5 sec.; 5. Dtiym H. A. K. 6. Muller, R. A. K. Hoogspringen met aanloop: 1. Leeksma H. A. K., 1.43 M.; 2. en 3. Kips H. A. K. en Bakker, L. A. K. 1.35 M.; 4. 5. en 6. Hoo- gendoorn, L. A. K.„ v. d. Velden, R. A. K. en Hasselman, R. A. K. allen drie 1.33 M. Vérspringen met aanloop: 1. van Ocst- veen, H. A. K. 4.83 M.; 2. Tonnon, H. A. K. 4.75 M.; 3. Gebhardt, R. A. K. .60 M.; 4. Kuster, L. A. K. 4.44 M.; 5. Kellenaars, L. A. K., 4.15 M.; 6. Muller R. A. K. 4.15 M Speerwerpen: 1. Leeksma, H. A. K. 25,26 M.; 2. Budding, H. A. K., 25.21 M.; 3. Brem nier, L. A. K., 19.33 M.; 4. Hoogendoorn, L. A. K., 16.85 M.; 5. Gebhardt, R. A. K., 16.60 M.; 6. Muller, R. A. K., 15.08 M. Discuswerpen1. Leeksma, H. A. K., 22.89 M.; 2. Bakker, L. A. K., 22.50 M.; 3. Aengenent, H. A. K., 21.76 M.; 4. Schmit, R. A. K., 21.05 M.; 5. Aarnhoutse, R. A. K. 21 M.; 6. Bremmer, L. A. K. 19.23 M. Kogelstooten: 1. van Vliet, R. A. K. 8.66 M.; 2. Kloosterhuis, H. A. K. 8.39 M.; 3. SNL-D1-0253H Aengenent, H. A. K. 8.35 M.; 4. Hoogen doorn, L. A. K. 7.96 M.; 5. Kellenaars, L. A. K., 7.40 M.; Brand, R. A. K. 6.95 M. Viermaal 100 M. estafette: 1. H. A. K. (met de dames Aengenent, Grooss, Kips en Tonnon) 54.6 sec.; 2. R. A. K. (met de da mes Hasselman, Wijnmalen, Gebhardt en v. d. Velden) 55.5 sec.; 3. L. A. K. (met de dames Hoogendoorn, Bakker, Brem mer en Kuster) 55.8 sec. De Haagsche Athletiek Kring heeft de overwinning met 74.5 punt behaald, tweede werd de Leidsche Athletiek Kring met 44 punten, terwijl de Rotterdamsche Athle tiek Kring met 40.5 punt de derde plaats bezet. ZWEMMEN Reddend zwemmen. Het Bestuur van de Zwemvereeniging „De Zijl" deelt ons mede, dat er veel ani mo is voor 't reddend zwemmen des Vrij dagavonds. Bovendien deelt het Bestuur ons mede, dat nog steeds de gelegenheid open staat om zich bij de zwemonderwijzers aan te melden, en dekt een ieder hiertoe op. BILJARTEN Nederlaagwedstrijden 0. G. De uitslag van den wedstrijd O. G. I— D. O. S. 3 voor de le afd. luidt: L. Koning (D.O.S.) 69 31 16 2.22 H. Oudshoorn (O.G.) 100 31 15 3.22 G. Na veld 100 49 11 2.50 G. de Bolster, res. 67 39 8 1.71 B. Peter 100 36 17 2.77 J. de Ru, res. 55 35 5 1.57 W. Swaak 100 35 15 2.85 B. Boom 76 34 12 2.23 D. O. S. 369 en O. G. 298 car. De uitslag van den wedstrijd O. G 2 D. O. S. 4 voor de 2 afd. luidt: C. P. Fasel (D.O.S.) 75 28 10 2.64 J. Brugman (O.G.) 69 27 13 2.55 J. Chrispijn 75 27 11 2.77 J. Ohoufour 32 26 6 1.22 D. van Tongeren 75 15 10 4.6S Th. Louwerens 24 15 1.60 S. de Water 53 34 6 1.55 J. Hartevelt 75 34 12 2.20 D. O. S. 278 en O. G. 200 car. De uitslag van den wedstrijd O. G. 2— S. D. O. 3 voor de 2e afd. luidt: D. Nieuwénburg (S.D.O.) 75 38 6 1.97 J. Brugman (O.G.) 53 37 6 1.43 N.N. 75 41 10 1.S2 B. v. d. Burg, res. 56 40 4 1,40 W. Ranselaar 75 40 10 1.87 Th. Louwerens 74 39 12 1.89 P. J. v. d. Wetering res. 75 56 7 1.33 J. Hartevelt 74 55 10 1.36 S. D. O. 300 en O. G. 257 car. POSTDUIVEN „Leidsche Postduivenclub". Uitslag Orleans 508 K.M., gelost 7.20 u. 1 en 2 T. Vlieland; 3, 19 en 20 J. Rak horst; 4, 10 en 23 A. Krol; .5 Dr. W. Stuur man; 6, 11, 17, 22 en 26 van Driesum; 7 en 25 H. v. d. Mark; 8 J. Neuteboom; 9 en 24 F. de Zwart12 en 18 J. Vliegenthart 13 en 27 G. Jongeleen; 14 en 16 A. Couzijn; 15. D. Steenvoorde; 21 J. v. d. Berg. Eeiste duif 13140, laatste 2922. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht met oude duiven vanaf Noyon (Frankrijk), afstand 307 K.M. De duiven bereikten hunne hokken als volgt: 1. P. G. Borgers 34748; 2. Dezelfde 34758; 3. Dezelfde 3—48—31; 4. H. Bauer 3—51—1 5. A. Bergshoef 3515; 6. P. G. Borgers 3—5540; 7. Dezelfde 3—57—23; 8. Adr. van Eijk 41857; 9. A. Bergshoef 422 —40; 10. Dezelfde 4—25—30. SASSENHEIM. Postdienst. De directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Sassenheim deelt mede, dat gedurende het tijdvak 16 Juni t/m 15 October het kantoor op werk dagen zal zijn opengesteld voor den post dienst 819.30 (op Zaterdag 818) en voor den telegraaf- en telefoondienst: 821. LISSE. Propaganda vergadering Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.-K. Kiesvereeniging een buitengewone vergadering. De belang stelling was bijzonder groot, hetgeen ons niet verwonderde, .aangezien onze Katho lieke wethouder een zeer actueel onder werp zou behandelen n.l. de gemeente raadsverkiezing in verband met de werk loosheid. Aangezien de stemming heden heeft plaats gehad achten we een uitge werkt verslag voor de opwekking tot stemming op de «Roomsche lijst om zoo te zeggen „Mosterd na den maaltijd". Onder de aanwezigen merkten we op de plaatselijke geestelijkheid, dr. Haase be nevens de Katholieke Raadsleden. Het gebed opende de voorzitter de ver gadering en heette allen welkom. Vooraleer men tot de clou van den avond overging wenschte de voorzitter eerst een zaakje recht te zetten. Voor deze verkiezing zijn niet minder dan 7 lijsten ingediend. Vanzelf was de belangstelling groot om deze lijsten te controleeren. Op lijst 2 n.l., die der Alg. Volkspartij, kwam de naam voor van J. v. d. Berg en nu deed het praatje de ronde, dat dit was de Katholieke heer Jeroen v. d. Berg. Dit nu is onderzocht en is gebleken dat dit niet is Jeroen doch een andere J. v. d. Berg. Met applaus werd deze rechtzetting be groet. Nadat de voorzitter opgewekt had tot propaganda voor den verkiezingsdag gaf het het woord aan den spreker, den heer P. Warmerdam, die onder donderend ap plaus het spreekgestoelte opging. Spreker zou behalve bovengenoemd onderwerp, de alhier gevoerde gemeentepolitiek van de laatste 20 jaren de revue laten passee ren en begon dan allereerst met de volks huisvesting, welke destijds niet die mede werking had waarop zij het volste recht had, hetgeen spreker zeer duidelijk be lichtte. Ook besprak hij in verband bier mede de stichting van woningen volgens de Landarbeiderswet met Regeeringssteun en gemeentelijke borgstelling. Vervolgens besprak spreker de grondpolitiek met de daardoor verkregen prachtige verbeterde wegen. Hierbij zijn ook inbegrepen de wa terwegen. De grondpolitiek had mede ten doel in tijden van werkloosheid deze gron den meer productief te maken, hetgeen dan ook juist was gezien en gebleken is een juist standpunt te zijn geweest. Het belastingvraagstuk even aanroerend deed spreker uitkomen dat van de 1100 gemeen ten in den omtrek Lisse op No. 69 staat van de laagste belastingheffing. Deze is hier progressief met gezonde kinderaftrek. De Industrieelen en Handeldrijvenden Middenstand hebben evenmin te klagen over de medewerking en steun van ge meentewege door goedkoopere stroom en gas voor industrieele doeleinden. Hierna behandelde spreker meer in den breede de voorziening bij werkloosheid. In dezen winter is voor niet minder dan 34.000 uitbetaald bij werkloosheidvoorzie ning. Wij, de geheele gemeente, waardeert, wat in deze onze gemeente-opzichter, de heer P. J. Suikerland voor de werkver schaffing heeft gedaan. Spreker meende, dat wat op 't gebied van werkverschaffing door de gemeente Lisse is gedaan door de gemeentenaren wordt gewaardeerd. Spr. deed uitkomen, dat de toestand van Lisse er mooier uit ziet en bloei zal tot stand komen als het vertrouwen in de leiding gestand blijft. Dit zal morgen worden bewezen bij het uitbrengen van uw stem op de Roomsche lijst De lijst der Alg. Volkspartij voert onder val^che vlag, en 't is jammer dat iemand als den heer Broekhuizen zich daarvoor leent. Op 't punt van bespreking van werk verschaffing heeft hij zich steeds thuis ge toond doch in de politiek achten wij hem onbruikbaar. Nadat spreker den wensch had uitgesproken, dat geen enkele Katho lieke stem voor de Katholieken verloren zou gaan sloot spreker onder donderend applaus zijn onder alle stilte aangehoorde rede. Na een korte gedachtenwisseling bracht de voorzitter een kernachtig woord van dank aan weth. Warmerdam en aan de vergadering voor hare opkomst en sloot hierna met gebed de vergadering. RIJNSATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdagavond te 8 uur. Agenda: 7. Vaststelling notulen vo rige vergadering. 2. Onderzoek geloofsbrie ven nieuw benoemde lid J. A. de Bruyn. 3. Beëediging nieuw lid J. A. de Bruyn. 4. Benoemnig wethouder in vacature-S. J. Weststeyn. 5. Ingekomen stukken. 6. Plan nen Joststollenbrug. 7. Comptabele be sluiten. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. (Van een onzer redacteuren). PADOVA 12 Juni 1931. In vele Hollandsche parochiën is St. An tonius een volksheilige, maar men behoeft maar in Padua te zijn om te ervaren, dat er, hoe vreemd het ook moge klinken, maar één heilige is. Dat is St. Antonius. San Antonio heet hij hier, een heilige, die zich natuur lijk bijzonder in de gunst der Paduanen ver heugt. Wij zijn hier in Padua bij gelegenheid der officieele feesten ter viering van het 7e eeuwfeest van St. Antonius. Dat staat ook overal te lezen, zooals op circulaires, affi ches, „VII centenario Antioniano"; er is zelfs in de stad, die overigens voor touris- ten weinig aantrekkelijks heeft, voor deze Antoniusfeesten een geheel nieuw groot ho tel gebouwd, dat bovendien nog zijn naam hieraan ontleent en „Centenario" geheeten is. Men zou nu ook wel moeten denken, dat heel Padua in het teeken van St. Antonius staat, maar niets is minder waar. Er is zelfs op dezen grooten feestdag van St. Antonius van feest niets te bespeuren. De directie van hotel „Centenario" moet wel een wonderbaar vertrouwen in Anto nius hebben om een hotel met driehonderd kamers ook in de toekomst rendabel te ma ken. Het opschorten der feesten is natuur lijk het gevolg van het conflict tusschen Mussolini en den Paus, maar merkwaardig is het, dat hierover in Padua niemand een woord rept. Het is alsof het consigne is uitgegeven dat hierover het stilzwijgen moet worden bewaard, maar meer krijgt men den indruk, dat de Duce onaantastbaar is en niemand daarom zich aan critiek te butien durft gaan. Wellicht schuilt hierin ook wat koop manschap der Paduanen, die liever niet wil len, dat t' overal bekend wordt, dat er in Pa dua geen feestelijkheden zijn, maar feit is toch, dat men zich haastig van ons afkeerde en ineens niets meer wist, toen wij infor meerden naar de komende feestelijkheden en zeiden dit gaarne voor de Hollandsche pel grims te willen weten. Voor de vele vreemdelingen, die deson danks toch in Padua vertoeven is het een zichtbare teleurstelling en zelf lezen we ook met een schampere glimlach de naam van het „feesthotel" boven het briefpapier, waar doorheen gedrukt is een foto van de kerk van St. Antonius met de volgende aanbe veling: Ufficiale dei Comitati per le cele- brazioni del VII Centenario dalla mor te di S. Antonio di Padova. Geen feesten dus, alleen in de kerk en daar gaat het er Italiaansch naar toe. Wij zijn er Sint Antonius in zijn eigen huis gaan opzoeken en hebban ons gesticht aan de groote godsvrucht voor, de vurige gebeden tot en het kinderlijk vertrouwen in Sint Antonio. Maar van den anderen kant is het er toch heel anders dan in een Hol landsche kerk. Natuurlijk zijn er geen ban ken, de meeste menschen loopen rond van de eene kapel naar de andere, van het eeno altaar naar het andere of staan in groepjes voor een altaar waar een H. Mis wordt op gedragen en fluisteren, of het zoo hooio, gedempt met elkander. Op de communie bank aan weerszijden van een altaar liggen de in 't zwart gekleede ltaliaansche voiks- vrouwtjes met de zwarte sluier. Sommige ook dichtbij bij het graf van St. Antonius, tot zelfs op de treden van het altaar, vurige smeekbeden op te zenden naar hun Santo. Zij hebben buiten voor de kerk in een der kraampjes een polsdikke kaars gekocht en hun kleine zwarte jongen gaat trotsch de treden van het altaar op en offert op het altaar zijn kaars aan den heilige. Dit altaar is gebouwd op het graf van St. Antonius en terwijl het H. Misoifer voortduurt gaat een onafgebroken rij van pelgrims achter het altaar om, om eerbiedig een oogenblik de graftombe aan 'te raken met de hand onder het spreken van een stil gebed. In een ka pel daarnaast hangen aan de wanden vanaf de zoldering tot den grond een onnoemelijk aantal ex-voto's, schilderijtjes van St. An tonius, zilvren harten, allen met opschrif ten van dankbaarheid. Hier loopt een groep ltaliaansche volks vrouwtjes luidop te bidden, terwijl op hot hoofdaltaar de pontificale H. Mis een aan vang neemt. Wij, Hollanders, die gewend zijn aan de vote stilte in onze kerken, moeten even wennen aan die ltaliaansche godsvrucht. Voor ons is het een vreemd gezicht als een klein zwart Italiaantje de treden van het. altaar opgaat, ook al wordt daar een H. Mis gelezen, om een kaars of bloemen te offeren bij hun heilige. Ook in de prachtige kapel, waar de goed gebleven tong van St. Antonius wordt ver eerd, zijn tal van pelgrims, die groepsgewij ze worden binnengelaten om Antonius oer te brengen. En terwijl zoo ieder op eigen wijze zijn godsvruoht tot St. Antonius tot uiting brengt, vangt op het hoofdaltaar de ponti ficale Mis aan, die door een orde-bisschop wordt opgedragen. Een groote groep menschen knielt of staat opeengedrongen voor het hoofdaltaar, banken zijn er niet. Wie wil, kan een stoel bestellen, maar omdat men zittend op een stoel de plechtigheid niet kan volgen, maakt bijna niemand daarvan gebruik en allen staren staande vol aandacht naar de plechtige liturgische gebruiken. Voorafgegaan door het Kapittel der kerk is de bisschop de kerk binnengekomen en terwijl het kapittel de beurtgezangen zingt, volgen na elkaar de gewone plechtigheden, zooals wij die bennen bij een pontificale H. Mis. De meesten echter wonen niet ge heel de H. Mis bij, zij gaan na eenigen tijd weer naar een ander altaar en knielen daar eerbiedig neer. Vooral het graf van St. An tonius, waarop voortdurend H. Missen ge lezen worden, heeft de grootste belangstel ling en de ltaliaansche volksvrouwtjes lig gen daar vurig te bidden. Pater Bernardo Rizzi houdt in het het Italiaansch een preek over St. Antonius en 's avonds staat zijn portret in de kranten met een verslag der feestelijkheden en den inhoud zijner vu rige St. Antonius-preek. - De Kardinaal-Legaat is wel niet geko men, maar toch is er als vertegenwoordiger van den Paus Padre Domenico Tavani, Ge neraal der Conventueelen. Als wij een oogenblik buiten de kerk vertoeven, bemer ken wij, dat alle plechtigheden uitgezonden wordennaar buiten. Luidsprekers, die uit de muren dér kerk puilen, galmen preek en gezangen over het plein en wij zien een voerman, die met paard en wagen voorbij komt, een poosje stilhouden om ingetogen op zijn wagen een oogenblik van de kerke lijke feesten te genieten onder een stil ge bed. Intusschen loopen de menschen door de kerk. Er wordt aan tientallen biechtstoelen biecht gehoord, in tientallen van talen. Bo ven iedere biechtstoel hangt een kaartje, waarop staat in welke taal men hier zijn zonden kan belijden. De aanbieding der kaars aan Sant Anto nio door het kapittel gaat ook al niet door, maar 's avonds om zes uur is er een Lof, waarbij meer dan vijftig bisschoppen tegen woordig zijn. Dat is een grootsch gezicht en een aanblik om niet te vergeten. Den volgende morgen is er weer een pon tificale H. Mis en nu zijn ook daarbij al die bisschoppen aanwezig. Voor een Hollander is het een tref fend gezicht zooveel gemijterde geeste lijken in paarse gewaden bijeen te zien in een pontifioale H. Mis. Het aspect is hetzelfde als gisteren, weer loopen de men schen heen en weer door de kerk, van de eene kapel naar de andere en wij zouden dat zelfs, indien het Zondag was, bezwaar lijk Mishooren noemen. Dat is alles wat er te doen is bij deze eeuwfeesten, waarvoor toch heel de stad in rep en roer is. Alles wijst er toch op. Bij het station staat zelfs een netgebouwd huisje van het comité, waar de vreemdelingen inlichtingen kunnen krijgen. Wij krijgen den indruk, dat men dat huisje wel gerust weer kan afbre ken. O, die Mussolini! Het eenigste wat er buiten de kerk te bemerken is van Antonius' eeuwfeest is een tentoonstelling van kerkelijke kunst, die gehouden wordt in een zaal van de.. Jaarbeurs, die juist geopend is. Meer is er van de St. Antoniusfeesten eigenlijk niet te vertellen en hij, die speciaal voor de St. Antoniusfeesten hadden willen komen en wegbleven, hebben ditmaal gelijk gehad. Maar van die tentoonstelling zullen wij in ©en andere brief nog iets vertellen. Eu, terwijl ik deze brief beëindig na het mid dernachtelijk uur op een hotelkamer in V e- netië, hoor ik beneden mij een Venetiaau- sche tenor zijn lied zingen van Santa Lucia of van 1' amore. 't Is ©en interessant volk, ondanks de hitte. KATWIJK. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De uitslag van de gisteren gehouden stemming voor leden van den gemeente raad was als volgt: (de cijfers tusschen 0 geven die van de vorige verkiezing in 1927 aan). Lijst 1 A.-R. te Katwijk aan Zee 674 st. (661); lijst 2. A.-R. te Katwijk aan den Rijn 336 st, (261); lijst 3. C.-H. te Katwijk aan Zee 2018 st. (1696); lijst 4 Chr. Volks partij 769 st. (1323)lijst 5 R.-K. Staats partij 295 (332)lijst 6 Recht en Plicht, neutraal 114 st. (0); lijst 7 gemeentebelang, neutraal 830 st. (610); Lijst 8. Chr. Hist, te Katwijk aan den Rijn 288 st. (346); lijst 9. Boerenpartij 284 st. (0). Aantal kiezers 6602. Uitgebrachte geldige st. 5608. ong. 229, kiesdeeler 329 15/17. Gekozen zijn: lijst A.-R. Katwijk aan Zee C. v. Tongeren aftr., C. A. Veltkamp, met voorkeurstemmen. A.-R. Katwijk aan den Rijn J. v. d. Perk, C.-H. te Katwijw a. Zee J. Dubbeldam aftr., L. v. d. Zwan aftr., J. v. Duyn aftr., H. Parlevliet aftr., T. Lod der aftr., G. v. Duyn. Chr. Volkspartij: M. v. d. Bent aftr., P. Guyt, aftr., R.-K. Staatspartij H. W. Grimbergen aftr., Ge meentebelang: J. Hueting aftr., D. F. E. Meerburg, J. Eijkelboom aftr., C.-H. te Katwijk aan den Rijk D. v. Riessen aftr., Boerenpartij A. v. Rijn. A.-R. te Katwijk aan Zee 2 (2), A.-R. Katwijk a.d. R. (0), C.-H. 7. Chr. Volksp. 2 (4), R.-K. 1 (1), Gemeentebelang 3 (2), Recht en Plicht 0 (0), Boerenpartij 1 (0). De raad bestond uit 15 en zal nu bestaan uit 17 leden. Excursie. In verband met het eindi gen van den Tuinbouw-cursus te Katwijk werd Vrijdag j.l. onder leiding van het hoofd van dezn cursus, den heer C. A. Al- lers te Leiden, met de leerlingen en oud leerlingen een excursie gehouden naar Aalsmeer. VOORHOUT. Bliksem ingeslagen in Boerhaave-huis. Zondag is tijdens het hevige onweder alhier de bliksem ingeslagen in het huis bewoond door den weleerw. heer dr. Klomp De slag was zoodanig, dat het vuur door de kamer sloeg. Hij maakte de electrische leiding geheel onklaar en deed de kalk van de muren in een nevengebouwtje los laten. Het is perceel is nog van histori- sche waarde, aangezien in deze woning de werelderoemde Herman Boerhaave is ge boren. Persoonlijke ongelukken kwamen wonder boven wonder niet voor.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7