TRICOTAGES Lichtzinnige Jeugd DINSDAG 16 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. s GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Onder een motorfiets. Een jongen gedood. Zondagnamiddag is te Beesterzwaag bij het oversteken van den weg do 12-jarige Chr. den Otter door een motorrijder aan gereden. I>e jongen is gisternacht in een ziekenhuis te Leeuwarden overleden. Auto geslipt. Bestuurder overleden. Zondagavond is op de grens van Duiven en Zevenaar een auto uit Deventer ge slipt en tegen een boom geslagen. De auto werd vernield, de chauffeur zekere H. werd zoodanig gewond, dat hij eenige uren later overleed. Door een auto aangereden. Vijfjarig jongetje gedood. Zaterdagmiddag werd te Kerkrade door een auto aangereden een vijfjarig zoontje der mijnwerkersfamilie Voorn. Het ventje bekwam zware Verwondingen en werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar het denzelf den dag is overleden. Den chauffeur treft geen schuld Auto met zeven personen te water. Allen gered. Zondagmiddag is te Susteren de auto, bestuurd door den heer B. uit Echt en waarin zich diens vrouw en drie kinderen en twee heeren bevonden, te water ge raakt. Toegeschoten hulp heeft vrouw en kinderen op het droge gehaald, terwijl de anderen zichzel hebben gered. Plotseling den weg overge stoken. Twee kinderen door een auto gegrepen. Te Heerenveen zijn Zondag twee kinde ren van tien en vier jaar bij het plotseling oversteken van een weg door een auto overreden. De autobestuurder, een dokter, die aan het ongeval niet de minste schuld had, stopte onmiddellijk en onderzocht de slachtoffers. Hevig bloedend uit wonden aan het hoofd, werden de beide slachtoffertjes op genomen en per auto van dr. Wildervank naar het ziekenhuis vervoerd. Ze hadden beiden ernstige wonden aan het hoofd be komen, terwijl het oudste kind, een meis je haar dijbeen had gebroken. Mgr. Heijlen aan een ongeluk ontsnapt. Op den Helvoirtsohen weg is gistermid dag een auto, waarin o.m. was gezeten Z. H. E. Mgr. Th. Heijlen, bisschop van Na men, in botsing gekomen met een autobus. De auto reed tegen een lantaarnpaal, wel ke werd vernield, terwijl de auto bescha digd werd. Mgr. Heijlen en de overige inzittenden bleven echter ongedeerd. ERNSTIG ONGEVAL NA EEN PROCESSIE TE MARGRATEN. Een man gedood. Te Margraten bij Maastricht is Zondag een tragisch ongeluk gebeurd. Ter gele genheid van de processie werden naar oud- Limburgsch gebruik z.g. kamers afgescho ten. Deze kamers bestaan uit metalen hul zen, die met buskruit zijn gevuld, bijna geheel in den grond worden gegraven en dan met een lont of een fakkel worden aangestoken, waardoor het kruit er uit vliegt. Noodlottigerwijze vloog bij het af schieten van een dezer kamers de meta len huls uit elkaar. De 50-jarige E. Janssen werd door het wegvliegende metaal geraakt en was op slag dood. De metaalsplinters vlogen 20 meter ver weg, waardoor een aantal an dere prsonen licht werden gewond. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto bij Meppel door trein aangereden. Gisterochtend omstreeks elf uur had, bij den beruchten onbewaakten overweg in den rijksstraatweg MeppelLeeuwarden tuschen Meppel en Steenwijk wederom een ongeval plaats, hetwelk echter nog be trekkelijk goed is afgeloopen. Een tweetal heeren reed in een gesloten auto in de richting Steenwijk. Door woningen, hout gewas enz. is elk uitzicht op de spoorbaan onmogelijk en ten gevolge hiervan konden de beide inzittenden den naderenden trein niet vroeg genoeg waarnemen. De bestuurder trachtte nog het stuur om te gooien, hetgeen hem gelukte. De auto werd wel is waar bij de botsing die volgde besohadigd, doch de beide heeren bleven ongedeerd. De treeplanken van enkele wa gons waren eveneens beschadigd, terwijl de trein belangrijke vertraging ondervond. Met vereende krachten werd het vehikel van de lijn verwijderd. DE INSTORTING TE AMSTERDAM. Hef lichaam van den heer Tak geborgen. Omtrent de instorting bij de H. B. S. van de Keizersgracht te Amsterdam, bericht men ons nog, dat gistermiddag tegen 3 uur de brandweer met het stutten gereed was. Daarop daalden enkele brandwachts in de diepte af, waar het lijk van den ver ongelukten aannemer lag. Het bevrijden ervan kostte eenige moeite, aangezien de benen van het slachtoffer in het puin be kneld zaten. Te ruim 3 uur was het lichaam bevrijd en werd het stoffelijk overschot door een auto van den G. G. en G. D. naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De brandweer rukte daarna in, omdat haar hulp niet langer noodig was. De bouwkundige autoriteiten van Pu blieke Werken en van den Bouw- en Wo- ningdienst beraadslagen thans over de wijze, waarop men het gedeelte van het gebouw, dat is blijven staan, zal sloopen. De bij het ongeluk omgekomen heer Tak was gehuwd en had drie kinderen. Over boord gevallen en verdronken. In een onbewaakt oogenblik viel gister morgen het driejarig kind van schipper F. J. van der Doel, schip „Ouderzorg", liggen in de haven, te Middelburg, over boord. Na eenigen tijd zoeken werd het kind bo ven gebracht door den heer Boomsma, die zich onmiddellijk te water had begeven. Kunstmatige ademhaling kon echter niet meer baten, daar de levensgeesten reeds Boerderij vernield. Op het gehucht te Weebosch brandde gisternacht omstreeks twee uur de onder Valkenswaard gelegen boerderij van den landbouwer P. Hoeks geheel af. De geheele inboedel alsmede een paard en twe-e kalveren verbrandden, terwijl de twintigjarige dochter van Hoek bij haar pogingen om nog iets uit het huis te red den, ernstige brandwonden opliep en zich onder behandeling van een geneesheer moest stellen. Alles was laag verzekerd. De oorzaak is onbekend. Boerderij afgebrand. Zaterdagavond is waarschijnlijk door een defect aan den schoorsteen, brand ont staan in de boerderij van den landbouwer Hoek te Albergen onder den rook van Almelo. Daar er geen blusschingsmateriaal aanwezig was, was de boerderij in korten tijd tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon slechts weinig gered wor den. Een bedrag van driehonderd gulden, behoorende aan een kostganger, ging even een? verloren. Verzekering dekt de schade. Villa afgebrand. Eveneens door onbekende oorzaak brandde gisternacht de onbewoonde villa van den heer Verstappen aan den Eindho- DAMES CAMISOLES zeer mooie kw aliteit, 9. en gekleurd DAMES-CAlf met lintschou<| tricot Haarl.straat, h. Donkersteeg 2-4-6 venschen weg te Valkenswaard tot den grond toe af. De eigenaar is een aanne mer en woont te Eindhoven. Omstreeks half drie werd de brand be merkt, doch de uitgerukte brandweer van Valkenswaard besefte weldra, dat zij hier machteloos stond en bepaalde zich echter het aangrenzende dennenbosch voor het vuur te vrijwaren, aangezien anders een boschbrand was uitgebroken, waarvan bij den heerschenden feilen wind de gevolgen niet te overzien waren geweest. De villa was verzekerd. MOORD TE DEN HAAG. Een man in de Wagenstraat met een mes gestoken en aan de gevolgen overleden. Gisteravond omstreeks 12 uur is in de Wagenstraat voor de Bijenkorf te Dén Haag een man vermoord. Het slachtoffer zekere Nieuwerburg, sohijnt oneenigheid te hebben gekregen met iemand, die thans nog onbekend is, welke ruzie in zeer korten tijd slechts zeer weinigen schijnen iet® van den aan slag zelf te hebben gezien zoo hoog liep, dat het mes eraan te pas kwam. N. kreeg een zeer diepe steekwonde in de borst en zonk zieltogend op het plaveisel neer, bij den hoek van Wagenstraat en Groote Markstraat. De dader heeft zich, na den aanslag, uit de voeten gemaakt. De in allerijl gewaarschuwde Genees kundige Dienst trof het slachtoffer nog levend aan, maar nog vóór aankomst in het Ziekenhuis Zuidwal, was hij aan de gevolgen van de opgeloopen kwetsuur over leden. De politie, die met zeer grooten spoed naar de plaats van den aanslag gekomen was, stelde een uitgebreid onderzoek in en nam enkele personen, die meenden iets omtrent de toedracht van het geval te kunnen mededeelen, een voorloopig ver hoor af. Het „Vad." verneemt nog nader, van twee personen, die inmiddels ook door de politie zijn gehoord, dat voor den eigenlij ken moord, waarvan niemand getuige sohijnt te zijn geweest, de tot nu toe on bekend gebleven aanvaller zijn slachtoffer herhaaldelijk geprovoceerd heeft. Bedoelde personen, die slechts een vaag signale ment konden opgeven, verklaren, bij her haling te hebben gehoord, hoe de dader het slachtoffer sommeerde om mee „in het donker" te komen. De woordenwisseling duurde slechts kort, zoodat deze menschen het verdere verloop niet hebben afge wacht. De aanslag is dus vermoedelijk ge pleegd, toen er geen of weinig getuigen tegenwoordig waren. Eenige vrienden van den verslagene schijnen hem later, zonder te weten wat er eigenlijk gebeurd was, te hebben opge pikt, met de bedoeling hem naar huis te transporteeren. Tijdens dit transport zakte N., die toen nog niet dood was, eenige UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 17 Juni. Huizen, 1875M. Uitsl. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 1.00 Harmoniumspel. 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Concert. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.004.30 Concert Utr. Fluitkwartet. 4.304.45 Gramofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 H. Pilon: „Vijanden van appel en peer". 6.45—7.00 Causerie door A. Broen. 7.Ö07.30 Brig Bertha Smith: „Japansche herinneringen". 7.30 Politieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.009.00 Concert Amsterd. A capella koor „Bel canto" 9.00 Mr. P. Borst: „Iets over beruchte processen en beroemde advocaten". 9.3010.30 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. 10.30—11.30 Gramofoonpl. Hilv s u m. 2 9 8 M. Uitsl. VAR. A-Uit zending. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Mevr. J. J. Jager van Sluisda-m: „Is opvoeding tot de gezinstaak voor het meis je noodzakelijk". 11.3512.00 Gramofoonpl. 12.00 Concert VARA-Septet. 2.15 Gramofoonpl. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonpl. 3.20 K. de Boer: „De Coöperatieve Thee pot". 3.35 „Maak het zelf" door C. Schaake Verkozen. 4.25 Gramofoonpl. 4.30 Voor de Kinderen. 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 Gramofoonpl. 6.35 Dr. M. de Hartogh: „Doel en Wezen der Stichting Ta. Vo. en mondverzorging in het algemeen". 6.35 Gramofoonpl. 7.00 M. J. Brusse: ,iMijn leven onder de mensohen." 7.30 Liederenrecital. 8.00 Concert VAR A-Strijkorkest. 8.30 Eén en ander uit de VARA door A. de Vries. 8.40 Joodsche uurtje. 9.40 „Altijd in de contramine", blijspel in één bedrijf door Ch. RJ. Dufresny. Door het Groot Volkstooneel. 10.15 Vervolg Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1.05 Orgelconcert. I.50 Orkestconcert. 2.50 Schoolfezing. ,4M **c 3.15 Pauze. 3.20 Lezing. 3.50 Concert. 5.05 Concertorgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieuwsber. weerber. 7.00 Liederen van Brahms. 7.20 Lezingen. 8.05 „Across the Moon". Hoorspel. 9.25 Berichten. 10.00 Orkestconcert. II.0012.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s", 1 7 2 5 M 8.05 Gramofoonpl. 1.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 9.05 Concert. Pianomuziek. 9.50 Vervolg pianoooncert. Kalundborg, 115 3 M. 12.02.20 Concert. 3.505.50 Orkest en Soliste. 6.106.40 Gramofoonpl. 8.209.30 Orkestconcert. 10.00—10.20 Vioolsoli. 10.3511.20 Orkestconcert. I.2012.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. II.00—11.20 Gramofoonpl. 11.4012.20 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25—2.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert en solist. 8.20 „Die Vogel", lirisch-fantastisch spel. Brussel, 508 en 338 M. 508,5 M.: 5.20 Gramofoonpl. 6.00 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Vervolg kamermuziek. 9.25 „L'Eco'.e des femmes", comedie in 5 akten van Molière. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. Solisten. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Militaire muziek. 9.05 Compassion", humoristische schets van H. van 't Sas. 9.20 Voortzetting Militair concert. 9.50 Gramofoonpl. Zees en, 1 635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 9.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.202.50 Gramofoonpl. 2.504.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.05 Lezingen. 8.05 Dansmuziek. 8.55 Voetbalwedstrijd ZwedenDuitsch- land. 9.20 Berichten en Lezing. 10.35 Orkestconcert. malen in elkaar, waarop een omstander zeide: „Jongens, die man is niet goed; je kunt beter den Eersten Hulpdienst waar- sohuwen". Spoedig hierna waren eenige agenten ter plaatse, die den E. H. D. op belden, die even later verscheen, en het slachtoffer naar het ziekenhuis Zuidwal transporteerde. Uit den aard der zaak heeft de politie direct alle maatregelen genomen, welke met de weinig bekende gegeven, die er wa ren, te nemen vielen. De recherche vestigde daarbij ook haar aandacht op de stations. Toevallig had iemand op het H. S. M.-station twee ver dachte individuen, met petten op, gezien Het waren beiden, bekende Haagtsehe ty pen die per trein naar Rotterdam ver trokken. Hij stelde daarvan de recherche in kennis; in hoeverre dit eenig nader licht op de zaak kan werpen, is thans uiteraard nog niet bekend. Inbrekers aangehouden. De Haarlemsche recherche heeft aange houden een 41-jarigen timmerman, een 22- jarigen bloemistknecht en een 24-jarigen klinker, allen wonende te Haarlem. Deze personen worden verdacht van in braak in het perceel Groot- Heiligland 44E, te Haarlem, waar eenigen tijd geleden een geldkistje met- 600 is weggenomen. Een der aangehoudenen was in het bezit van een nieuwe actentasch, afkomstig van een winkelier uit de Zijlstraat. Deze tasoh was door een 19-jarigen loopjongen van ge noemde winkelier gestolen. De jongen is ook aangehouden en heeft bekend, nog vele ander voorwerpen ten nadeele van zijn patroon gestolen te hebben. De aangehouden bloemist is bovendien op heeterdaad betrapt, terwijl hij sigaren wegnam uit den winkel hoek Leidsohe- straat en Leidschevaart. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 35) Dit lijden werd grootendeels veroor zaakt door de gedachte aan hen, die wa ren achtergeblevenaan de vrouw, die hem had willen redden, doch wier groote liefde hem toch niet uit de gevangenis had vermogen te houden; aan zijn vader en zijn zuster, die, vervolgd en gehoond door den laster, wellicht nooit meer hun hoofd reohtop zouden kunnen dragen. Hij kon zelfs niet gissen, hoe ze zich thans door het leven heensloegen en of ze wel voldoende middelen hadden om te leven. Deze gedachte deed hem soms vreezen voor zichzelf. Hij zag weer in zijn geest den ouden man, die zijn geheele vermogen had opge offerd, om van zijn zoon een gentleman te makenzijn zuster, die juist nu plotse ling voor het volle leven stond, door haar verloving. Ook haar had hij van alles be roofd. Aanhoudend zag hij z'n vader en Mar- jorie, zittend in de oude keuken van de farm, bang om elkander in de oogen te zien, bang om een woord te zeggenge schuwd door hun omgeving. Armoede, wel licht zelfs gebrek. Niemand, die er zich voorspande of voorspannen kon, om de landerijen te bewerken; zienderoogen ver ging alles. En onder hun voeten lag er in de oude tinmijn een fortuin te wachten op dengene, die het zou weten te grijpen. Niemand wist 't, behalve hij en Despard. Despard.. te laat zag hij in, wie en wat Robert Despard was. Hij geloofde niet, dat de man, die op de farm zoo gastvrij was ont vangen, ooit aan John Dale zou vertellen, welke mogelijkheden verborgen lagen in den grond, het eeuwenoude familiebezit va-n de Dale's. Despard zou die wetenschap onge twijfeld alleen voor zichzelf bewaren, er voordeel uit trachten te trekkenook ten koste van MarjorieR upert's zus terwaarop hij z'n oog had laten vallen. De gevangenen liepen door de heide in de richting van hun arbeid s-ter rein. Rupert voelde den zachten grond onder zijn voe ten, boven hem de blauwe heldere lucht en ademde met volle teugen de lucht van zijn eigen land weer indat deed hem goed Hij voelde nieuw leven in zich. Hij keek naar de vallei, over de Dart-rivier. Daar lag Two-Bridges nauwelijks een boog scheut verder. Hij hoopte al was het slechts van verre, Blackthorn-Farm, zijn tehuis, toch even te kunnen zien. Woonden ze er nog? Hoe leefden ze daar nu? Of hadden ze alles verlaten en waren ze elders gaan wo nen? Was het huis nu misschien door ande ren bewoond?.. En dat, terwijl 'n fortuin onder hun voeten op hen lag te wachten Hij had zich we! eens afgevraagd, of de mededeelingen van Despard in verband met de sporen van radium wel waarheid bevat ten.. was het geen zinsbegoocheling ge weest? Een paar maanden na zijn aankomst te Princetown stond het voornemen bij hem vast de eerste de beste gelegenheid aan te grijpen, om te ontsnappen. Dit was wel een zeer vermetele hoop, want tot nog toe was dit aan geen enkelen gevangene ooit gelukt. Hoogstens hadden ze zich een paar dagen schuil kunnen houden, doch door honger en dorst gekweld, waren ze vanzelf weer in de val geloopen. Rupert kende de omgeving evenwel door en door; zonder eenigen twijfel, in geval hij ooit een kans kreeg, zou hij zeer zeker Blackthorn-Farm kunnen bereiken, zijn va der trachten te spreken en zeggen, wat er aan de hand was, welke fortuin onder zijn voeten verborgen lag in de oude verlaten tinmijn. Daar het land verhypotheekt was aan sir Reginald Crichton was de mogelijk heid niet uitgesloten, dat het Despard nog niet was gelukt, misschien wel nimmer zou gelukken, het land te koopen of te pachten. Hij zou dus moeten wachten tot sir Reginald beslag liet leggen op de landerijen, om deze langs die weg, van den edelman te koopen. Iedere week, iedere dag, die voorbij ging, beteekende, dat de kans op ontsnapping ge ringer werd. 'Rfüpert ging aan de hand van het jaargetijde na, dat hij reeds meer dan negen maanden in de gevangenis zat. Hij moest dus zeer binnenkort kunnen ontsnap pen, zoo niet, dan was het te laat. Zelfs nu was het mogelijk reeds te laat; doch het was te wagen. Een ontvluchting uit de cel, het klimmen over de hooge ge vangenismuren, was praktisch ondoenlijk. Z'n eenige kans was, dat hij naar het land werd meegenomen. De gelegenheid bood zich nu aan. Het leek wel, of de Voorzienigheid duidelijk den te volgen weg wees. Daar klonk het commando: Halt! Rupert gehoorzaamde automatisch. De mannen stelden zich op in rijen. Hun nummers wer den afgeroepen. Rupert keek even op De gevangene naast hem voerde een ge sprek een codegesprek het was dezelf de gevangene die dikwijls te zamen met Rupert op de binnenplaats van de gevange nis had geoefend; zijn eenige gedachte was, wonderlijk genoeg*: ontsnappen. Rupert keek niet naar hem. Z'n vuisten waren gebald; iedere spier in zijn lijf stond gespannen. Hij had al zijn zelfbeheersohing noodig, om niet slordig te werken. Hij keek naar omhoog: boven hem de blauwe hemel met hier en daar een klein wolkje; hij ge noot van de hooilucht uit de velden; het zachte geblaat der schapen drong van uit de verte tot hem door, alsook het geblaf van een hondgindsja, daar lag Beard own Hill; hij zag op den langen wit ten stoffigen weg het wagentje van den bode op Post-Bridge. Nummer 381, schiet op met je werk vooruit De ruwe stem van den bewaker bracht Rupert weer tot zijn bewustzijn; hij moest werken. Hij keerde het hooi en keek in het rond. De donkere gestalten van de bewa kers teekenden zich scherp af tegen de lucht; de loopen van hun geladen karabij nen glinsterden in de zon; zij vormden een even geweldigen, ondoorbreekbaren muur als die der gevangenis. Door een gelukkig toeval was de gevan gene, die nu naast hem werkte, zijn kame raad, nummer 303. Hij viel Rupert aldoor lastig met vragen over de wegen de paden, de afstanden naar de dichtstbijzijnde sta tions; den vorigen dag had hij hem zelfs voorgesteld toch maar een poging te wagen. Nummer 303 was een kleine man met vlas achtig haar, dat nu, door het aanhoudend kort houden, erg stoppelig was gegroeid zijn blauwe, droomige blik, die vriendelijk aandeed, was oorzaak, dat men zich onwil lekeurig afvroeg, waaraan deze betrekke lijk aangename verschijning tien jaren dwangarbeid te danken hadhiervan waren reeds vier jaren verstreken, welke echter geen spoor van het gevangenisleven op zijn gelaat hadden achtergelaten. Ofschoon hun codegesprekken nog al veelvuldig waren, had hij Rupert nimmer zijn naam genoemd en evenmin de reden opgegeven waarom hij hier verbleef. Hij leek een levend mysterie; door zijn gewilligheid, besliste gehoorzaamheid, zijn bescheiden glimlach en vriendelijke blauwe oogen, stond hij bij de bewakers goed aan geschreven; ze behandelden hem minder ruw en streng dan andere gevangenen, ja zelfs soms met eenige vriendelijkheid. Daar hij altijd werkte alsof zijn leven er van af hing en steeds dezelfde aangename lach zijn lippen plooide, werd hem iets meer vrijheid gegeven dan den anderen voor zoover dit niet met de voorschriften in strijd was. Dien dag, telkens als hij in Rtapert's na bijheid was, informeerde nummer 303 naar de juiste ligging van het land, waar ze nu werkten en hoever ze verwijderd waren van Princetown en Moretonhampstead. Houd je oogen goed open, want van daag hebben we misschien 'n kans. Rupert schudde zijn hoofd. Welke kans hadden ze dan omringd als ze waren door gewapende bewakers en op klaarliohten dag? Zeker er bestond altijd eenige kans op een mistbank; ofschoon deze mistban ken in het voorjaar vrij dikwijls kwamen opzetten waren ze toch, naarmate de tijd van het jaar vorderde, veel zeldzamer. De hitte was bijna ondragelijk geweest: hoewel de hemel niet bewolkt was, hing er tooh rond de rotsen een licht waasde rots punten weerkaatsten een eigenaardig licht Rupert bemerkte dit alles zeer goed, want deze dingen waren dikwijls de voorboden van een zomermist. Wanneer deze mist op daagde, geschiedde het altijd plotseling zonder eenige voorafgaande waarschuwing doch de mistbank was even snel weer afgedreven. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5