WOLLEN STOFFEN - WASCHZIJDEN STOFFEN - KUNSTZIJDEN STOFFEN KERKNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda DINSDAG 16 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAALS Tm Onze buitengewone sorteering. bevat de allernieuwste dessins en kleuren, minim eos6 ASCHZIJDEN en KUNSTZIJDEN STOFFEN ontvingen wij juist ruim 150 nieuwe dessins ALLEElCWoÊNSDAG 17 JUNI: Alle Couponstoffen met 25% korting Haarlemmerstraat 130-132-134 136 |N" Maak gebruik van deze buitengewone gunstige aanbieding! BENOEMINGEN. In het Bisdom Haarlem. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd de volgende weleerw. heeren: tot Pastoor te A'dam (H. Vine, a P.) C. Wouterlood; te Beverwijk (O. L. V. v. G. Ii.) P. v. d. Pavoord t tot Rector v. h. Weeshuis, 's-Hage, J. Nuyen; en verder tot Pastoor te 's Heerenhoek M. Vinck; Anna Paulowna M. v. d. Eem, die kape laan was te Hoorn; O u d-A d e E. Derksen en Oude Schild C. Berkemeijer, die kapelaan was te Leiden (H. Petrus). LISSE. Jongetje onder de tram. Hedenmiddag omstreeks half een kwam een achtjarig jongetje, genaamd W. v. Schie wonende Leidschevaart te Noord wij k e r h o u t, ter hoogte van de open bare lagere school op den Heerenweg al hier onder de tram te vallen. Oorzaak is spelen langs de trambaan. Het knaapje be kwam ernstige kneuzingen aan beide bee- nen en werd binnengedragen in Huize Pius, alwaar Dr. de Graaf geneeskundige hulp verleende. Geestelijke hulp was eveneens direct ter plaatse. Het ventje is reeds spoedig daarop over leden. HILLEGOM. De lighal. De lighal der Hill. Ver. tot bestrijding der tuberculose hebben wij een dezer dagen bezocht. Er zijn daar thans (gelukkig) weinig patiënten; er waren zieken thuis en er waren juist enkele patiënten als genezen ontslagen. De resultaten, door deze lighal bereikt, zijn eenvoudig schitterend: er wordt veel ziekte en erger voorkomen, hetgeen een groot voordeel beteekent voor de gemeente en evenzeer voor de armbe sturen der diverse kerkgenootschappen. Bij genezing in de ligha-l immers behoeven wei nig of geen patiënten naar sanatoria uitge zonden te w-orden, hetgeen anders gewoon lijk veel geld kost. De patiënten voor het grootste deel kinderen blijven den gehee'en dag in de lighal; er zijn 2 af deelingen: één voor jon gens en één voor meisjes. Zij wprden er ge heel kosteloos gevoed en er wordt voor speelgoed, alsmede voor radio gezorgd. De ingezetenen van alle re'igie schenken veel levensmiddelen ook kleeding, dekens etc. In het midden van het gebouw bevindt zich de kamer der zusters (keuken en bij keuken) een eetzaal, badkamer met Gei ser en bad, W.C.'s, electrisch licht en ook een huistelefoon. Verder is er een goed voorziene provisiekast, linnenkast, berg plaats van speelgoed, gelegenheid om de patiënten te wegen, in één woord, alles wat maar gerekend kan worden te behooren tot een volmaakte en moderne lighal, is aan wezig. De omgeving is uiterst rustig en netjes; de lighal is een toonbeeld van buitengewo ne ordelijkheid en kraakzindelijkheid (wat bij de Eerw. Zusters eigenlijk vanzelfspre kend is). De netto-verpleegkosten bedragen nog geen 50 c. per dag en per persoon. Deze be talen wel iets doch bij lange na geen hal ven gulden per dag en per patiënt. De lig hal is een der mooiste instellingen van Hil- legom, zij symboliseert op de meest perfec te wijze de eenheid der gemeentenaren, waar deze één kunnen zijn. Een woord van lof aan de goede Zusters is hier zeker niet misplaatst. IJs voor zieken. Vanaf 1 Juli is ijs voor zieke ingezetenen kosteloos verkrijgbaar bij den heer W. J. van Dril, dus niet meer bij den concierge van het raadhuis. De gele genheid is dag en nacht en ook Zondag opengesteld. Onderwijs. Voor het examen onderwij zeres slaagden onze plaatsgenooten de da mes A. J. van Daalen en J. M. Hylkema. Geboren: d. van P. de Wagtde Rooij. d. van G. van WerkhovenMink. z. van M. S. v. d. BergMense. d. van G. W. van Keulenvan der Ban. z. van M. van DamBaurman. d. van G. M. Broekhof-Bakker. Overleden: J. van Til m. 80 jr. Ondertrouwd: H. P. Baurman en H. C. Nigters. J. H. Homan en J. J. C. Hoogeboom. Getrouwd: Th. K. van Kampen en G. J. van der Ploeg. N00RDWIJK. Adres. Van een aantal bewoners van de Huis ter Duinstraat is ingekomen een adres aan den gemeenteraad om een voet pad te maken over de tramrails naar de be strating van de Huis ter Duinstraat. Verlof. Door burgemeester en wethou- dres is een verlof verleend ingevolge de drankwet aan D. den Jong voor het oafé „Het Hoekje" in de WilhelmineetreM. STOMPWIJK. Geboren: Nicolaas Adrianus Wille- brordus, z. van W. J. Groenewegen en A. C. M. Beukers. Johanna Cornelia, d. van J. Th. v. d. Krogt en J. M. van Veen. Jo hannes Wilhelmus, z. van J. Th. v. d. Krogt en J M. van Veen. Gerda, d. van A. van Kampen en D. de Bruin. G et r o u w dA. P. M. v. d. Zalm en C. J. de Konink. TER AAR. Personalia. Dezer dagen slaagde voor de Akte L.O. de dames F. Lebesque en G. Verlaan. Geboren: Maarten Jan z. van J. Vlielander en Bos. Gevestigd: A. M. Hartveld van Nieuw veen. J. Fransen van Amsterdam. T. F. Oskam van Bodegraven. M. L. Levarth van Rijnsaterwoude. M. A. van Schie van armond, J. Ori van Alphen aan den Rijn. VOORHOUT. Gevestigd: A. Kiebert v. Sassenheim W. F. de Haan van 's-Hertogenbosch. Th. B. van Galen van Haarlemmermeer. J. J. Timmers en echtgen. uit 's Graven- hage. M. J. Olijkan uit Amsterdam. H. H. Emmerik uit Groningen. H. Schalk van Sassenheim. E. C. Schalk uit Haar- lemermeer. A. en H. van Leeuwen uit Alkemade. P. van der Zwet uit Haarlem. J. Roos uit Sassenheim. H. G. Rump uit Haarlem. Vertrokken: J. A. v. Lieshout naar Rotterdam. W. S. ten Bosch naar 's-Gra- venhage J. A. van Straelen naar Bus- sum. J. A. Jansen naar Arnhem. D. F. van Benten naar Amsterdam. Th. C. van der Prijt naar Heijthuijzen. J. J. Ver- waaijen naar 's-Heerenberg. P. J. van den Berg en gezin naar Noord-wijk. Chr. G. M. de Jong naar Alkemade. J. A. van der Lans naar Noordwijkerhout. N. A. van Velzen naar Zoeterwoude. G e b o r e nJoannes Theodorus, zoon van J. van Steijn en van Q. A. La-geveld. Petrus Leonaruds Antonius. zoon van J. L. Th. van Novelen en van A. M. Versluijs. Ondertrouwd: Hermanns Leonar- dus Lindeboom, 25 jaar met Aletta Jacoba Kiebert, 24 jaren beiden te Voorhout. Getrouwd: H. Duivenvoorden te Noordwijkerhout met J. A. van der Lans te Voorhout. ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto in de sloot. Op den Heerenweg is Zondagavond de autobestuurder H. V. uit Haarlem door het slippen van den wa gen, met zijn auto waarin een zestal perso nen gezeten waren, in de sloot gereden. De inzittenden kwamen met een nat pak en de schrik vrij terwijl de auto door den eige naar, afkomstig uit Haarlem, zelf met een kraanwagen werd gelicht. Dronken. Door de politie werd gister avond G. H. uit Koudekerk, die in staat van dronkenschap verkeerde, in arrest gesteld. Aanrijding. Maandagmorgen had in de Wilhelminastraat een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van v. Nood en Don ker alhier en een auto uit Sassenheim. De aanrijding werd veroorzaakt doordat de bestuurder van eerstgenoemde auto plotse ling de Wilhelminastraat inreed. Beide wa gens werden beschadigd. De aangerichte schade werd onderling geregeld. Geboren: Jacoba Adriana Maria, d. van J. P. Kortman en M. J. Koot. Cle mentina Josephs Maria, d. van S. v. Leeu wen en J. Ch. M. v. Gils. Pieter z. van L. Kalshoven en N. Verboon. Cornelis Hendrikus, z. van C. H. van Hemessen en M. J. v. d. Vis. Gerrit, z. van G. J. Vos kuilen en W. Nap. Wilhe'mina Antonia, d. van A. van Veen en W. v. Klaveren. Hendrik Jan, z. van A. v. d. Ent Braat en J. Th. W. v. Zalingen. Maria Jannetta, d. van W. te Kolste en G. M. C. van Kleef. Willem z. van C. Hijkoop en W. Ver- duijn. Arie, z. van C. J. Oskmap en M. J. Baars. Willemijntje d. van N. Reyne- ker en S. v. d. Vlist. Hans, z. van H. Schutz en J. J. Bonte. Getrouwd: W. G. Groenheiden 25 j. en J. Verkerk 21 jaar. D. Heuting 28 jaar en J. Couvee 24 j. C. Westrate 32 j. en M. H. Hulscher 26 jr. Overleden: J. Key, echtgen. van A. L. van Griethuizen 67 j. D. v. d. Akker, jm. 23 mnd. B. Bieleveld, echtgen. van G. Heijman 67 j. Saartje Burggraaf 7 j. Cornelia Marbus echtg. van G. G. Roosen boom 59 jr. AARLANDERVEEN. Begin van brand. Zondagmiddag ont stond een begin van brand in de hooiberg van den veehouder den heer C. Poot al hier, waarschijnlijk aangestoken door een 4-jarig zoontje van P. De reeds hoogopgaande rookwolken trok ken het wandelende publiek naar de plaats des onheils. Gelukkig was men met emmers water spoedig de vlammen meester. Bloempjesverkoop. De verkoop van bloempjes ten bate van Herw. Levenskr. braaht op dl- WOERDEN. Op straat gezet. Zaterdagavond werd door de politie een vrouw gevonden in een handkar aan de Linschoterweg. Zij bleek te zijn G.W., in kennelijke staat van dron kenschap verkeerend. Zij was door haar z-g. man na ruzie uit de haar verb lijf gevende woonschuit aldaar gezet. In de handkar werd zij door de politie naar het bureau overgebracht, waaruit zij de volgende morgen is ontslagen. V.E.P. Door de V.E.P. elftallen zijn Zondag eenige nederlaagwedstrijden ge speeld op eigen terrein. De wedstrijd V.E.P. IM.S.V. I eindigde in een 22 gelijk re sultaat, terwijl V.E.P. II met 2—2 gelijk een eervol resultaat behaalde tegen M.S.V. III. ZOETERWOUDE. Rectificatie. Tot onzen spijt zijn bui ten onze schuld in het bericht van Zater dag over een propagandavergadering voor de gemeenteraadsverkiezing in den laatsten zin de woorden „of anders" weggevallen. Er had moeten staan: Starrenburg of an ders Tyssen en de Groot. HET Zl EKEN-TRI DU UM. Zooals bekend, zal het ziekentriduum worden gehouden op 22, 23 en 24 Juli in de St. Josephkerk Reeds vele zieken hebben zich aange meld voor dit jaarlijksch Eucharistisch Feest. Gelijk vorige jaren, zullen ook nu weer zooveel mogelijk zieken van deze verkwik kende, troostrijke dagen willen genieten. Men kan zich opgeven bij den zeereerw. Pastoor zijner parochie of bij een eerw. zuster van de Wijkverpleging. 40 JAAR VINCENTIAAN. Heden werd het 40-jarig jubileum als Vincentiaan, gevierd door de heeren L. v. d. Laan en J. Boekhout, resp.'voorzitter en lid der Maria-Conferentie. 1 De feestdag werd hedenmorgen ingezet met een gezon gen H. Mis in de Mon Père-kerk. Na de H. Mis vereenigden zich de jubi larissen met hunne familieleden en leden der Maria-Conferentie van de St. Vincen- tiusvereeniging aan een gezamenlijk ont bijt in het Vincentiusgebouw aan de Hoog- landsche Kerkgracht. Allereerst sprak de heer P. Dingjan als vice-president der Conferentie de jubila rissen toe. Spr bracht in herinnering de presiden ten Hefftrich, Damen en Hueber, die in deze 40 jaar den jubileerenden president zijn voorgegaan. Hij bracht hulde voor de prettige en aangename wijze, waarop Pre sident v. d. Laan de Maria-Conferentie in de afgeloopen jaren heeft geleid en wees op den opgeruimden geest die door zijn lei ding in de Conferentie heerscht. Confrère Boekhout dankte spr. voor de aangename samenwerking en bracht bei den jubilarissen hulde voor het vele goede dat zij in de Conferentie tot stand ge bracht hebben. Spr. hoopte, dat het beide jubilarissen gegeven moge zijn met Gods hulp en door de voorspraak van Maria en den H. Vincentius nog tal van jaren hun krachten te mogen wijden aan het werk der Vincentiusvereeniging. Hierna voerde het woord de President van den Bijzonderen Raad, de heer Jac. Creyghton. Spreker sloot zich aan bij de hulde, ge bracht door den Vice-President aan de beide jubilarissen en roemde nog in 't bij zonder de goede sfeer die Praeses v. d. Laan in zijn Conferentie heeft weten te scheppen, de gezonde critiek en het door zettingsvermogen van Confrère Boekhout. Hierna sprak de president der feestcom missie, de heer J. L. v. Heteren. Spreker zeide, dat de feestcommissie gaarne van deze gelegenheid gebruik ge maakt had, de jubilarissen een buitenge wone hulde te bereiden, maar aangezien zij den wensch hadden uitgesproken, dat alle bijzondere huldigingen en cadeaux achter wege zouden blijven werd dit jubilé op deze meer eenvoudige wijze gevierd. Spreker wees er op dat de beide jubila rissen hun eerste opleiding genoten hebben van de oprichters der Maria Conferentie, dat zij het enthousiasme van deze oprich ters hebben weten te bewaren en over te planten op de tegenwoordige leden der Maria Conferentie. Spreker bood hun na mens de 'Conferentie een portret aan waarop al de Confrères, waarmede zij voor 40 jaren hebben samengewerkt voor kwamen. Verder waren neg gelukwensohen in gekomen van den Hoogeerw. Heer Deken A. Homulle alsmede van de afwezige Con frères die door omstandigheden verhin derd waren persoonlijk bij deze huldiging aanwezig to zijn. Hierna dankten de jubilarissen voor de aangename wijze waarop de feestcommis sie hun dit feest had toebereid en voor het hun zoo sympathieke cadeau. NOG NIET ENTHOUSIAST. Ongetwijfeld tot groote vreugde van onze districtsleiders en hunne ijverige pro pagandisten kunnen wij mededeelen, dat de 2e oplaag van onze reclamebiljetten is gearriveerd. Dit bij uitstek doeltreffende propaganda materiaal kan dus vanaf heden in ont vangst worden genomen. Nemen we in deze een voorbeeld aan Den Haag, waar het Katholieke reclamebiljet veruit troef is. Aan onzen oproep, gericht tot 153 schrijvers en schrijfsters hebben er 3 zegge en schrijve 3 gevolg gegeven. Van enthousiasme is dus nog allerminst sprake. Wellicht zijn we niet erg duidelijk ge weest. Het corps van 153 behoeft niet uit sluitend te bestaan in groote dames en heeren. Het opnemen van de Katholieke stem men kan ook zeer goed gebeuren door Kleine dames en heeren wanneer ze maar oplettend en nauwkeurig te werk gaan. Nogmaals: wanneer we dit deel van ons program niet ten uitvoer kunnen brengen is onze heele actie tot mislukking ge doemd. Voor de zooveelste maal roepen, neen schreeuwen wij u dan ook toe Helpt ons! Tot slot een verblijdende rectificatie. Niet 3 maar 10 X 3 Pekaneezen kwamen onze gelederen ver sterken. Moge dit tienvoud een gunstig voorteeken zijn voor het succes van Lijst 10. Namens Dr. Schaepman, Mr. H. F. A. DONDERS, Voorz. H. LOMBERT. Secretaris. Geuden doctoraat. De Senaat der Leidsche Universiteit heeft heden de gebruike'ijke gelukwenschen ge zonden aan dr. L. van den Hoek te Den Haag, die heden voor 50 jaar aan deze uni versiteit werd bevorderd tot doctor in de geneeskunde. Het gouden feest der N. Z. H. T. M. De directie van de Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg Mij. heeft gisteravond de verlichting van het versierde admini stratiegebouw en van de remise alhier in oogenschouw genomen. Daartoe hadden de leden van de directie in gezelschap van hun familieleden zich per auto naar de Leidsche Buurt begeven, waar zij werden opgewacht door het muziekgezelschap van de maatschappij. De burgemeester van Oegstgeest, de heer Van Gerrevink, sprak hier de direc tie toe. De directie stapte daarna over in het paardetrammetje, dat vroeger door Leiden heeft gereden, en met muziek voor op, omstuwd door honderden fietsers, ging het gezelschap langs den Rijnsburgerweg naar het remisegebouw. Daar werden de heeren v. d. Elshof en Steenman, die ter gelegenheid van het jubileum der maat schappij onderscheidingen hebben gekre gen, door hun collega's gehuldigd. Inmiddels had het muziekgezelschap zich op het dak van de remise opgesteld waar het een concert gaf. In den loop van den dag zijn nog vele bloemstukken en telegrafische gelukwen schen voor de directie ingekomen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvi ng. 5761. HaBe- VeLeNo. Leiden, Haven 7. Winkel in Hen gelsport- en visscherij-artikelen. E.: F. C. Haalebos, Leiden. De heer mr. Menno Rijke, te 'e-Graven- hage overleden, heeft bij testamentaire be schikking benoemd tot zijn eenige erfgena me onder den last van vruchtgebruik de stichting het Rijke-Hamakersfonds alhier terwijl hij uit zijn bibliotheek voorts besprak aan de Rijks Universiteitsbibliotheek al hier, alle boeken die haar ontbreken. Gistermorgen is het 2 1/2-jarig meis<je Nelly T., dat met haar moeder uit Amster dam hier vertoefde, op de Hooigracht tegen een met paard bespannen groentenwagen geoopen. Een der wielen ging het kind over een been. Het meisje werd naar het St. Eli- sabethgesticht gebracht, maar bij onderzoek bleek zij hoegenaamd geen letsel te hebben opgeloopen. Tot „lecturer" aan den Nederlandschen leerstoel te Londen in de Nederlandsche taal en letterkunde, is benoemd de heer Th. Weevers, candidaat in de Nederlandsche taal en letteren hier ter stede. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds vaD 7.308.30 uur. Woensdag. R. K. Metaalbewerkersbond, Afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 u._ De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 Juni tot en met Zondag 21 Juni a.s. waar genomen door apotheek P. de Croix, Ra penburg 9, Tel. 807. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. In deze maand moeten alle verkiezingen van leden voor de dorps- en stadsparle- menten hun beslag krijgen. Hieronder vol gen de data, waarop in stad en omtrek de verkiezingen plaats hebben, met daar bij vermeld het nummer, welke de lijst der R. K. Staatspartij in iedere gemeente heeft. In enkele gemeenten heeft de ver kiezing reeds plaats gehad. 17 Juni: Alphen, lijst no. 3 Koudekerk, lijst no. 1. Rijnsburg, geen Kath. lijst. Hazerswoude, lijst no. 4 Leimuiden, lijst no. 2 Nieuwkoop, lijst no. 1 Zevenhoven, lijst no. 1 Zoeterwoude, lijst no. 3 Zoetermeer, lijst no. 3. Ter Aar, lijst no. 2 18 Juni: Leiderdorp, lijst no. 1. 19 Juni: Nieuwveen, lijst no. 2 23 Juni: Wassenaar, lijst no. 3 Woerden, lijst no. 5 24 Juni: Leiden, lijst no. 10. Bodegraven, lijst no. 2 Sassenheim, lijst no. 2 Zegwaart, lijst no. 7 Hillegom, lijst no. 5 Oegstgeest, lijst no. 1 Zwammerdam, lijst no .5. Uithoorn, lijst no. 2 Voorschoten, lijst no. 1 Woubrugge lijst no. 2 Boskoop, lijst no. 1 Alkemade, er zijn 5 Kath. lijsten ingediend: lijst no 1 C. Bontje (Nieuwe Wetering), lijst no. 2 J. S. Pennings, (Oud-Ade), lijst no. 3 G. H. Rotteveel (Oude-Wete- ring), lijst no. 4, P. de Jong (R.'veen) lijst no. 5 Th. J. Heemskerk (Rijpweiering). 25 Juni: Leidschendam, lijst no. 1. Veur, lijst no. 3. Bij Koninklijk besluit van 10 Juni zijn met ingang van 1 Juli benoemd bij het re- servepersoneel der landmacht bij het wapen der infanterie tot reserve-eerste-luitenant bij hun tegenwoordig korps, de res. tweede- luitenants F. L. van Muiswinkel en L. M. Susan van het 4e reg. infanterie; bij het wapen der artillerie, tot reserve eerste luitenant bij hun tegenwoordig korps de reserve-tweede-luitenants F. J. J. Moe- rel en N. S. van Roorda van Eysinga, van het 6e Reg. veldartillerie. De bij Kon. besluit van 22 Mei j.l. be noemde reserve-officier van gezondheid 2e kl. E. J. Roelfsema komt 6 Juli bij den mi litairen geneeskundigen dienst hier ter ste de, gedurende 6 weken voor eerste oefe ning onder de wapenen. Geboren: Hendrika, d. van P. Sprin ger en C. Keijzer. Karei Wilhelmus Pe trus, z. van K. W. P. Krom en' B. J. van Amsterdam. Johanna, d. van A. Seriier en M. A. M. Akerboom. Hendrik Leen- dert, z. van H. L. Bras en G. Alderden. Maria, d. van L. Meijer en C. Zuidhoek. Julia, d. van G. Blim en P. Kramer. Jacomina, d. van A. van der Meij en H. E. Trouwee. Ada Antoinette, d. van A. Knetsch en A. de Vries. Neeltje Johanna Paulina, d. van D. de Jong en A. Was senaar. Agatha, d. van A. S. Straathof en C. Kooien. Ondertrouwd: K. A. Traeger wedr. 29 j. en J. M. Knappenbergen jd. 26 j. Gehuwd: K. de Feij jm. en E. de Wa ter jd. Overleden: J. UseraMwv-van der Sluia wede. 66 j. H. J. D*y»tAr-Der*j*i»t vr. 48 j. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algem^fie JseSiis, dat P. Snik te Leiden, een ^Craapk/neeft inge diend ter bekomingyjjrfQ^iylof voor den verkoop van a 1 c o hjgfrv ij e n.-'ü rank voor ge bruik ter plaatse^an \^koop^in het per ceel Zuidsingel JTo. 35, alRT^r. A VAN DE SANDE BAJflÉIUYZEN, VAN S Leiden, 16 Juni 1931.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2