Strandpyama's UK. Sportver. IVOfti LS UIT DE OMGEVING MAANDAG 15 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Hooge Rijndijk „Meerburg" Zoeterwoude Wilt U VOETBAL, ATHLETIEK en GYMNASTIEK beoefenen in een R.K. Sportvereeniging? Geeft U dan direct op als lid dezer vereeniging lederen avond gelegenheid zich te oefenen in Voetbal en Athletiek. 's Winters fcaal-training Athletiek. Contributie: JunioTerf*f0.15 per week, Senioren f 0>.2Ó per week, (alle sporten in begrepen). Athletiek alléén t 0.10 per week. Zich op te geven: P. DE VRIND, N. Rijn 92, Lei den, TH. BLRGERS, H. Rijndijk F4I, Zoeterwoude 6046 ATHLETIEK JUBILEUMWEDSTRIJDEN A.V.A.C. Drie Nederlandsche records verbeterd. Gistermiddag vonden, begunstigd door schitterend zomerweer, onder groote pu blieke belangstelling nationale atletiek wedstrijden plaats op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te A'dam, georganiseerd door de_ A.V.A.C. ter gelegenheid van haar 12^-jarig bestaan. Deze wedstrijden, waarvan het program ma met zorg was samengesteld, mogen al leszins goed geslaagd heeten. De presta ties, welke door de athleten geleverd wer den, waren over het algemeen zeer goed, er werden zelfs drie Nederlandsche records verbeterd. Het eerste nieuwe record, dat gevestigd werd was dat van den hoogspringer K. F. Roelofs van S.L.T.O., die het bestaande ïe- cord van 1.81 M. bracht op 1.829 AL, het daarmede met 1.9 c.M. verbeterende, het geen voor dezen nog jeugdigen athleet een prachtprestatie genoemd mag worden. Hoe wel de S.L.T.O. er nog niet geheel en al de juiste stijl bezit, za.l hij er zeer zeker in sla gen na serieuse training zijn record na ver loop van tijd nogmaals te verbeteren. Het nummer speerwerpen werd, zooals vanzelf ■preekt, door den welbekenden Knol van de A.P.G.S. gewonnen. De 200 Meter horden, waarvan men ver wacht had, dat het record verbeterd zou worden, werd gewonnen door Ras van A.A. C. in 27.2 sec. De A.A.C.-er, die direct de leiding had, dacht op een gegeven moment, dat hij de finish reeds gepasseerd was en hield in, hetgeen hem zeer zeker een re cord heeft gekost. Bij de 4 X 200 M. estafette zegevierde de Haarlem-ploeg, bestaande uit Pauken, v. d. Berg, Benz en Berger na een schitte rend geloopen race met een recordtijd van 1 min. 31 sec., hiermede het oude record, dat op naam stond van V. en L. uit den Haag met 1 sec. verbeterende. De 3000 Me ter C.-klasse bracht weer zeer velen loo- pers aan den start. Deze werd gewonnen door den A.A.C.-er P. de Vries, die direct de leiding genomen had om niet meer af te staan in. 10 min. 5.1 sec. De 3 X 1000 Meter estafette gaf e-en zeer spannenden strijd te zien tusschen de ploe gen van Feijenoord, Haarlem en A.A.C., welke met klein verschil gewonnen werd door de Feijenoordploeg, bestaande uit Jansen, Visser en Nieuwland in 8 min. 13.5 sec. Het slotnummer van dezen middag de 10 X 100 M. bracht wederom .een succes voor de Haarlemploeg, die na een span- nenden strijd met V. en L. uit den Haag en A.V. 1923 en A.A.C. uit Amsterdam, er in mocht slagen het op naam der A.V. 1923 staande Nederlandsche record met 0.4 sec. te verbeteren en het te brengen op 1 min. R. K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood-Wit". Wandelsport. Dinsdagavond a.s. 25 K.M.-marsch voor leden der „Antilopen". Vertrek 8 uur vanaf de overweg (station). Daar in snel tempo wordt geloopen gelie ven alleen zij die voldoende getraind zijn aan deze marsch deel te nemen. Onderlinge wedstrijden. Nu reeds eenige nummers van onze onderlinge wedstrijden zijn verwerkt, begint er al eenige teekening te komen in volgorde en puntenaantal der deelnemers. Echter kan nog lang niet met zekerheid worden gezegd wie kampioen in de verschillende 'afdeehn- gen zal worden. Over de prestaties kunnen we over t algemeen tevreden zijn. Bij de A-Juniores heeft H. Overdevest zich van de leiding verzekerd met een voor sprong van 7 punten op J. v. Brussel. De B-Juniores geven elkaar weinig toe. J. Jansen staat als No. 1, onmiddellijk ge volgd door Kriek als No. 2; hierop volgen A. Meiman en H. Nater. Bij de Seniores staat G. van Brussel nog No. 1. In deze afdeeling is de concurrentie zeer sterk, daar P. Huibers, N. Jansen en Th. Stijnman slechts zeer weinig in punten aantal met No. 1 verschillen.. Bijzondere vermelding verdienen de prestaties van N. Jansen, die weer twee clubreoords verbeterde, n.l. hoogspringen, 1.55 M. en Duitsche driesprong 10.97 M. Donderdagavond a.s. worden de wedstrij den voortgezet: Seniores: Discuswerpen. Juniores B: 1000 M. hardloopen. Start: 9.15 uur. R. K. Athletiekvereening De Bataven. A.s. Zondag zullen een tiental athleten uitkomen op de atletiekwedstrijden, uit geschreven door de athletiekvereeniging D. E. M. te Beverwijk. De eerste keer dat de nieuw opgerichte vereeniging hare athleten uitzendt om ha ren naam te verdedigen. Denkt er om, jongens, alleen met suc cessen kunnen wij reclame maken voor de vereeniging. De reis zal geschieden per autobus. Voor een 5-tal supporters is er nog gelegenheid de athleten te vergezel len. De kosten zijn 1. WATERPOLO De uitslagen. Eerste klasse A. MaasH.P.C. 12. Eerste klasse B. G.Z.S.—Ü.Z.C. 3-2; S.V.H.—Het IJ —1. Reserve 1e klasse B. G.Z.C.-U.Z.C. 2-1. Reserve 2e klasse A. L.Z.C. 3S.V.H. 2 2-1. L.Z.C. Ill—S.V.H. II 2—1. Evenmin als j.l. Vrijdag het eerste en tweede zevental van de L. Z. C. slaagde het derde er bij dezen wedstrijd (gespeeld voor de reserve tweede klasse N.Z.B.) in voor de rust een behoorlijk spel te ontwik kelen. Bij half-time stond E.V.H. II dan ook met 01 voor. In de tweede helft gelukte het bij de L.Z.C.'ers beter. Het spel werd bewegelij- ker, met als resultaat, dat het dra 11 was. De Leidsche ploeg bleef in de meer derheid maar Molenaar in het Hillegers- bergsche doel verdedigde uitstekend. Kort voro het eind had het bij herhaling be proefde opzwemmen succes en Meyer maatke er 21 van, waarna spoedig het einde kwam. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. W. H. Bosscha ongeslagen kampioen 1931. In ons vorige bericht over dezen wed strijd schreven we, dat Demmendal op winst stond tegen van Eij'bergen. Laatst genoemde gaf bij de hervatting dan ook dadelijk op. Hiermede was ook hij uitge schakeld voor het kampioenschap en W. H. Bosscha was derhalve kampioen Deze zette echter zijn reeks overwinningen tot het einde voort, door ook zijn laatsten te genstander, G. Bosscha te slaan, zoodat hij nu alle vier tegenstanders verslagen heeft en in den eindstrijd 4 punten uit 4 partijen behaalde. Ook in de voorwedstrijden verloor hij geen enkele partij (3 gewonnen, 2 remise), zoodat. hij ongeslagen kampioen werd en daardoor ook de kampioenen der beide vorige jaren heeft overtroffen. De partij Demmendal van Eijbergen verliep als volgt: D4 OPENING. Wit: W. Demmendal. Zwart. v. Eijbergen. 1. d2d4 Pg8f6 2. c2c4 e7e5. 3. d4x p5 Pf6g4 4. Pgl—f3 Lf8—c5 5. e2—e3 Pb8—c6 6. Pbld2 Pg4xeö 7. b2—b3 d7—d6 8. Lelb2 Lc8f5 9. Pf3xPe5 d6xPe5 10. a2a3 a.7—aö 11. Ddl—f3 Dd8—f7 12. Pd2— e4 Ta8d8 13. Lb2—c3 Lf5xPe4 14. Df3x Le4 0—0 15. Lfl—e2 f7—f5? 16. De4—d5t Dd7xDd5 17. c4xDd5 Pe6—e7 18. Lc3xe5 Po7xd5 19. 0—0 Tf8—e8 20. Leo—b2 f5—f4 21. Le2c4 f4xe3 22. f2xe3 b7—b5 23. Lc4x b5 Te8xe3 24. b3b4 a5xb4 25. a3xb4 Pc6x b4 26. Lb5c4t Kg8—h8 27. Kgl—hl Te3— e7 28. Tfl—fö Lc5d6 29 Tal—fl h7—h6 30. g2g4 Te7e4 31. g4—g' Te4xLc4 32. g5xh6 Kh8h7 33. h6xg7 Tc4—h4 34. g7— g8 DAKh7xDg8 35. Tfl—git Kg8—h7 36. Tf5—f7f Kh7h6 37. Lb2—g7t Kh6—h7 38. Lg7—fnt Kh7—h6 39. Lf6xTh4 Td8—f8 40. Tf7—g7 Tf8—fl 41. Tgl—fl Kh6xTg7 42. Lh4g3 Pb4—c6 en zwart geeft op, want na afruil der loopers verliest hij ook nog den pion. De partij W. H. BosschaG. Bosscha was alweer een d4-opening, waarin wit door al' te tam spel wel iets minder kwam te staan. Zwart maakte echter een groote fout, door meenende een pion te kunnen winnen zijn kansen moest geven voor to ren en pion Wel kreeg hij daardoor twee sterke vrij-pionnen, maar toen wit nog een foren had kunnen ruilen, wist hij kort daarna de partij op korte, doch krachtige wijze in zijn voordeel te beslissen. Thans moet nog gespeeld worden de partij G« Bosscha—Demendal. Van den uitslag dezer partij zal afhangen, wie de tweede plaats zal bezetten. De stand is thans: W. H. Bosscha 4 uit 4, J. G. van Eijbergen 2 uit 4, W. Demmendal 1.5 uit 3. P. L. J. Rassers 1 uit 4 en G. Bosscha 0.5 uit 3. LUCHTVAART VLIEGRAMP BIJ SAARBRUCKEN. Vier menschen in brandende machine omgekomen. Het vliegtuig SaarbruckenKeulen D 1455 is Zaterdagmorgen bij de artillerie-ka zerne van een hoogte van 100 meter bran dend neergestort. De piloot, de mécanieien en twee passagiers kwamen om het loven. Het ongeluk is op korten afstand van het vliegveld gebeurd. Men vermoedt, dat de piloot spoedig na het opstijgen merkte, dat de machine niet regelmatig function- neerde en wilde terugkeeren. Blijkbaar is deze manoeuvre niet vlot verloopen: de machine werd als een steen naar bene den gedruktde linkervleugel raakte den grond, de propeller boorde zich in de aar de en de machine sloeg om. De lijken der vier inzittenden waren geheel verkoold De •passaigers waren beide uit Saarbrucken af komstig. Twee vliegtuig-ongelukken in Engeland. Bij een vliegdemonstratie te Cambridge is op een hoogte van 70 meter een der vleugcis van een machine afgeknapt. Het toestel stortte neer en werd verpletterd. De piloot is aan de bekomen verwondingen overleden. Bij een proefvlucht is voorts een watervliegtuig nabij Felixtown neer gestort. Beide inzittenden vliegerofficieren wisten zich op 1000 metr hoogte met be hulp van parachutes in veiligheid te stel len. De machine zelf boorde zich diep in de aarde. ONGELUKKEN. Scheepsramp bij St. Nazaire CIRCA 500 MENSCHEN VERDRONKEN. Pleziervaartuig gekapseisd in een storm. Naar uit Saint-Nazaire wordt gemeld, heeft zich aan de Fransche Westkust gister een ontzettende scheepsramp afgespeeld. Een stoomschip, de „St. Philbert", die gisterochtend met 500 passagiers aan boord van Nantes was vertrokken, is op circa 8 K.M. afstand van St. Nazaire door een he- vigen storm overvallen en gekapseisd. Voor zoover bekend konden slechts 9 opvarenden worden gered, zoodat gevreesd moet wor den, dat bij de ramp omstreeks 500 perso nen het leven hebben verloren. De „St. Philbert" was gisterochtend uit Nantes vertrokken voor een excursie naar Noirmoutier, waar men om drie uur in den namiddag arriveerde. Ongeveer een uur la ter werd de terugreis aanvaard. Toen de boot zich nabij de rotsen van Ghateliers be vond, stak een hevige storm op en de pas sagiers haastten zich allen naar de loefzijde om daar beschutting te vinden waardoor het schip ging overhellen. Even. later stort te zich een hevige stortzee op het schip, met het noodlottig gevolg, dat dit kap seisde. Onmiddellijk na het bekend worden der jobstijding voeren sleepbooten uit ten einde zoo mogelijk nog hulp-te kunnen bieden. Een der booten is intusschen teruggekeerd met slechts 8 of 10 overlevenden aan boord. Tevens had de boot een groot aantal lijken van slachtoffers der „St. Philbert" bij zich. AVERIJ VAN DE „NAUTILUS". Midden op den Atlantischen Oceaan. Naar men meldt ligt de onderzeeboot Nautilus, waarmee Wilkins op weg naar Londen is, om van daaruit naar Spitsbergen en naar de Noordpool te gaan midden in den At'antischen Oceaan met averij. Het stoomschip „Independent Hall" ver leent hulp en de Ame. kaansche oorlogs schepen Arkansas" en „Wyoming" spoeden zich na-ar de plek, waar de „Nautilis" ligt. Het Amerikaansche departement van Marine ontving van r'^n schout-bij-nacht, die het commando voert over de „Arkan sas" en de „Wyoming" éen telegram van den volgendén inhoud: Oorlogssohepen bevinden zich bij de „Nautilus". De sturboordmachine van de „Nautilus". De stuurboordmachine van de fect; de batterijen zijn buiten werking. Aan het bericht werd nog toegevoegd, dat de „Wyoming" bij kalmer zee de onder zeeboot op sleeptouw zal nemen en naar de dichtst bij zijnde haven zal sleepen, waarschijnlijk naar Queenstown. Italiaansch passagiersschip op een rif geloopen. Het Italiaansche passagiersschip „Colom bo", dat op de terugreis was van Amerika, is Vrijdag op een rif geloopen, dat acht mijl van de haven van Marseille gelegen was. Een sleepboot heeft de passagiers naar Marseille gebracht, terwijl met het overbrengen der lading is begonnen. Men hoopt het schip, dat niet onaanzienlijk be schadigd is weer vlot te kunnen brengen. Ernstig spoorwegongeluk in Tsjechoslowakije. Tengevolge van de stilzwijgendheid der autoriteiten is eerst thans bekend gewor den, dat Vrijdagavond bij de stad Patzau een ernstig spoorwegongeluk heeft plaats gehad. Een naar Tabor vertrekkende trein reed in het station op een goederenwagen in. Beide locomotieven werden vernield, evenals vier wagens van den personentrein. Er werden 24 personen gewond, waarvan twee levensgevaarlijk. Noodlottige vuurwerkontploffing op een huwelijksfeest. Uit Tinevelly (Zuid-Indië) wordt ge meld, dat drie personen gedood en 25 gewond zijn ten gevolge van een ontplof fing van vuurwerk bij een huwelijksfeest. De ontploffing verwekte _een paniek onder de bloedverwanten en vrienden van het jonge paartje. Eenigen sprongen zelfs in de puften. Ongeluk door dronkenschap. Terwijl een reiziger uit Hannover en de zoon van een garagehouder uit Marburg a/d Lahn aldaar bezig waren bij het licht van een lantaarn aan den kant van den weg den auto van den reiziger, die een panne had gekregen, met behulp van een monteur uit Marburg te repareeren, reed een koopman uit Marburg met zijn auto den stilstaanden wagen met zoo groote snelheid voorbij dat alle drie de mannen werden gegrepen en ongeveer twintig meter werden meege sleurd. Nadat de chauffeur even gestopt had reed hij met groote snelheid verder, zonder zich om zijn slachtoffers te bekommeren. Twee hunner werden ernstig gewond, de derde licht. Het ingestelde onderzoek wees uit, dat de chauffeur van den auto die het ongeluk veroorzaakte, dronken was geweest. DE ONDERGANG DER „POSEIDON". I Verklaring van den kapitein der „Yuta". j Naar kapitein Jisisji van de Japansche vrachtboot „Yuta", die in. botsing kwam i met de „Poseidon" mededeeldt, zou de ramp uitsluitend veroorzaakt zijn, door dal de duikboot plotseling van koers ver anderde. Toen het ongeluk plaats had, was de kapitein even naar de kajuit ge gaan, om te eten en het vaartuig werd be stuurd door een Chineeschen bootsman. Na de botsing zijn touwladders uitgeworpen en konden de commandant en 24 man ge red worden, voordat de boot in de diepte verdween. WERVELSTORM BOVEN BIRMINGHAM. Verschillende wijken van Birmingham zijn gistermiddag om vier uur door een wervelwind geteisterd. Een vrouw werd door neerstortend gesteente gedood. Negen personen moesten wegens opgeloopen ver wondingen in het ziekenhuis worden opge nomen. De aangerichte schade is zeer aan zienlijk. Brand in een houtfabriek. Gisternacht brak een groote brand uit in de houtfabriek van Burkhardf, te Laus- sig. De geheele fabriek met alle bijge bouwen en alle ma-chineswerden 'n prooi der vlammen. Door gebrek aan water stond de brand weer machteloos. Brand in een petroleumhaven. Uit Sewaren, in New-Yersey, meldt men dat tijdens een brand in de petroleumha ven van de Shell aandoenlijke t-ooneelen voorvielen onder het publiek, dat de brandweerlieden bij hun werk gadesloeg. Drie personen geeft men als vermist op. De vlammen sloegen in twee met olie ge laden lichters. De schadt schat men op een half millioen dollar. WERD PHILIPPE DAUDET VERMOORD? Een geheimzinnige getuige. Er heerscht nieuwe spanning te Parijs, omtrent de zoo geruchtmakende vraag, hoe de jeugdige Pthilippe Daudet, zeven jaren geleden den dood vond. Men zal zich de opzienbarende beschul digingen van den vader van het slachtoffer herinneren en de groote processen, die bij velen de overtuiging hebben gevestigd, dat Philippe in een hinderlaag van poli tieke tegenstanders, werd omgebracht. Hoewel de justitie zelfmoord s blijven aannemen en, in het bekende proces-Ba- jot (de taxi-chauffeur), Léon Daudet, den vader, in het ongelijk stelde, heeft de pro cureur-generaal thans, blijkens een mede- deeling van den advocaat van Ba-jot, beslo ten een getuige te doen opsporen, die blij kens de buitengewoon opzienbarende mede deelingen van een politiek tegenstander van den vader, ooggetuge zou zijn geweest van den dood van den jongen Daudet. Blijkt deze formidabele coup de theatre op goede gronden te berusten, dan zou dus niet alleen de stelling der justitie, dat Phi lippe Daudet zelfmoord zou hebben ge pleegd, afdoende weerlegd zijn, doch bo vendien de lezing, door den heer Daudet steeds gegeven, dat het kind getroffen zou zijn door een revolverschot van den in specteur Colombo in den kelder van Flaouter als juist moeten worden erkend. Aangezien de onthullingen zijn gedaan in een proces wegens laster, dat tusschen Bajot en Daudet loopt en van dergelijke processen in den regel door de pers geen nota wordt genomen, heeft men eerst aan de onthullingen, die Woensdag zijn ge daan, weinig aandacht gegeven dooh heden toont de geheele pers plotseling aan die ont hullingen groot Ijelang toe te kennen. De zaken hebben zich als volgt toege dragen: Als getuige opgeroepen in dit nieuwe proces Bajot-Daudet, dat de chauf feur voert, omdat Lèon Daudet voortgaat hem van valsche getuigenis te beschuldi gen, heeft een zeer ernstig tegenstander van Daudet, de bekende Golsky, van wien zoveel sprake is geweest in de defaitisti sche en verraadzaken tijdens den oorlog en die de vriend was van Almareyda, die door Daudet aan den krijgsraad was over geleverd en slechls een fusillade van Vin- cennes is ontkomen, doordat hij in de ge vangenis opgehangen werd gevonden, ver klaarde hij, hoe groote tegenstander van Daudet ook, toch aan de waarheid ver schuldigd was te zeggen, dat nog een an der persoon dan den in het groote proces genoemden aanwezig was geweest bij den inval van de politie en dat die in den kel der had gezien, dat Colombo, vreczend met een gevaarlijk anarchist te doen te hebben, zooals hem gezegd was, op het oogenblik dat het kind uit vrees zijn hand ophief, zijn revolver heeft afgeschoten, waarop het kind doodelijk getroffen neer viel. Die getuige is naar zijn zeggen een vrouw, die de vriendin was van Le Flaou ter en door hem geterroriseerd werd, doch die bereid moet zijn, te komen getuigen, zoo haar vrijgeleide wordt gewaarborgd. Nu beide partijen bij den proceureur-ge- neraal hebben aangedrongen, dat de getui ge, door Golsky aangewezen, gezocht zal worden, is een confrontatie in het zicht van Le Flaouter, diens vrouw en een zeke ren Düval, de eenige drie personen, die op het bepaalde uur van 23 Novemer 1923 in den winkel van Flaouter aanwezig zijn geweest, met de gezochte getuige, de vriendin van le Flaouter. Men kan zich voorstellen dat waar een dergelijke confrontatie beslissend kan zijn voor de revisie van de processen, de ko mende beslissingen met spanning worden tegemoet gezien. ilkjVi voor Dames en Kinderen Een bataljon Roemeensche infanterie vergiftigd. Gedurende een afstandsmarsch toonde een geheele bataljon Roemensche infante rie, de officieren inbegrepen, ernstige ver giftigingsverschijnselen. Het was zóó erg, dat ongeveer het ge heele bataljon aan den weg moest gaan liggen. Tegen den avond wisten de meeste officerien en soldaten te voet de kazerne te bereiken, maar een 200-tal achterblij vers moesten met wagens worden gehaald en ten deele naar het hospitaal worden vervoerd. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat het heele bataljon ondeugdelijke kaas heeft gegeten. Uit één en ander meent men hier te moeten afleiden te doen te hebben met een misdadigen opzet. Dolle hond. Naar het W. B. uit Berlijn meldt zijn in de Jungstrasse in het Oosten van Berlijn gistermiddag de daar wonende kapper Ibisch en zijn vrouw door hun dol gewor den hond gebeten. De kapper had het dier, naar „Tempo" mededeelt, een grooten herdershond, slechts acht dagen geleden voor de bewa king van zijn zaak gekocht. Toen hij dezer dagen met het beest op straat ging wandelen, viel de hond hem plotseling aan en beet hem zóó verschrik kelijk, dat hij bewusteloos en met bloed bedekt in elkaar zakte. De vrouw, die haar man te hulp snelde, werd eveneens gebe ten. Daarna liep de hand met het schuim op den bek door de straat, waar politiebe ambten er eindelijk in slaagden, hem neer te schieten. Ibisch en zijn vrouw zullen tegen honds dolheid ingeënt moeten worden. De vrouw is slechts licht gewond, de man daarente gen moest met levensgevaarlijke kwetsu ren in het ziekenhuis worden opgenomen. INGEZONDEN STUKKEN De Gemeenteraadsverkiezing te Hazerswoude. Woensdag 17 Juni a.s. zullen wij we derom geroejren worden onze stem uit te brengen voor leden van den Gemeente raad. Voor de Katholieken van Hazers woude heeft het ditmaal iets bijzonders, namelijk dat er door een groepje Katho lieken eene vrije lijst is ingediend. Nu willen wij even onder de aandacht bren gen, dat dit hoogst waarschijnlijk een zetel zal kosten aan de R. K. Staats partij. Gezien de uitslag der Gemeente raadsverkiezing van 18 Mei 1927 en de Statenverkiezing van 23 April 1931 is het aantal kiezers met 7 pet. toegenomen, het aantal geldige katholieke stemmen was echter maar 4 pet. meer, aangezien er zich in de laatste jaren meer Protes tanten als Katholieken gevestigd heb ben. Bij de vorige verkiezinig voor den Ge meenteraad is de overschotzetel toege kend aan de Ohr. Hist. Partij met 71 stemmen. Door de toename van het aantal kie zers wordt dus ook het cijfer voor een overschotzetel verhoogd en zal 't vermoe delijk ongeveer 100 zijn. Worden er dus een 80 of 90 stemmen aan de R. K. Staatspartij onttrokken dan verliezen wij een zetel, terwijl de vrije R. K. lijst er nog niet een heeft. Deze verloren stem men zullen dan waarschijnlijk ten goede komen aan de Vrijheidsbond, die dus een zetel in den raad wint. Laten dus alle Katholieken met het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging medewerken, wat reeds jaren de politiek onzer gemeente in goede banen geleid heeft, en stommen zonder uitzondering allen op No. 1 van lijst 4, de heer N. P. Kaptein. Een lid der R. K. Kiesvereeniging „A 1 g e n- een B e 1 a n g". LISSE. De Raadsverkiezing. De R. K. kieze ressen zij er nog even aan herinnerd, dat hedenavond te S uur in het Bondsgebouw vanwege de R. K. Kiesvereeniging een bui tengewone vergadering wordt gehouden toegankelijk voor alle R. K. stemplichti- gen. Wethouder P. Warmerdam zal daar spreken over de Gemeenteraadsverkiezing in verband met de werkeloosheid. Zij, die niet kunnen komen worden er aan herin nerd morgen te stemmen op no. 1 van Lijst 3, de Roomsche lijst. Collecte. Gisteren hield de zeereerw. heer Laurier van het Seminarie Hageveld alhier onder alle H. Missen een liefdadig- heidspredicatie ten bate van de nieuue arme parochies in het Bisdom Haarlem. De hierna gehouden collecte bracht de mooie som van 610.op.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7