MAANDAG 15 JUNI 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD Pau. o MISSIEWEDSTRIJD DEN BOSCH- HAARLEM. Haarlem wint met 3—1. Gisteren had te Nijmegen een der voor- wedstrijden plaats van de jaarlijksche missie-bondswedstrijden. In hotel Victoria, waar de reünie van spelers en officials plaats had en waar het in de ochtenduren heel gezellig toeging, recipieerde het Missiecomité, daar werden mede de aanwezige officials voorgesteld aan Z. H. E. Mgr. Meulenberg, en hield dr. Van der Heijden een toespraak, die door Mgr. beantwoord werd, waarna zich het gezelschap eenigen tijd onderhield. Vervolgens werd in auto's gereden naar het Mgr. Hamer-monument, waar de IJs- landsohe Bisschop een toespraak hield, en een krans werd neergelegd. Hetzelfde herhaalde zich voor het Petrus Canisius- monument; hier stond echter een groepje trompetters en trommelaars opgesteld, die door signalen het begin en einde der plech tigheid aankondigden. Hierna ging het full speed naar het Union-veld, dat fees telijk was versierd, een muziekkorps de gang er in hield en Mgr. Meulenberg de spelers toesprak. Deze rood baadjes (Haarlem) en groen- blauwen werden door lange hagen van Union-juniores en onder geleide van tam boers naar het speelveld gebracht. De wind stond dwars over het veld, zoodat het tossen geen voordeel bood. Mgr. Meulenberg deed den aftrap. Op de officieele tribune merkten we, aldus de „Mndmrg.", waaraan we dit ver slag ontleenen, op Mgr. Exc. M. Meulen berg, bisschop van IJsland, Mgr. van Son, deken van Nijmegen, vele leden van het federatiebestuur en van de besturen der bonden, tal van eerw. heeren geestelijken, enz. enz. Haarlem heeft dezen wedstrijd ver diend gewonnen, hetgeen grootendeels toe geschreven moet worden aan het falen van het Bossche binnentrio, dat hoe goed ook spelend in clubverband, gisteren een off day had. In het begin is het nog een terreinver- kennen, waarin de Bosschenaren een wei- nigje meer in den aanval zijn. Een voorzet van Van der Linden wordt door Alsemgeest gehouden. Kort daarop ontstaat een goede kans voor de Blauwen, die echter niet wordt benut. Na 5 minuten spelen krijgt Haarlem den bal te pakken en wanneer niemand het verwacht is met een schot van Martin Colen gepasseerd (0—1). Na dit succes raakt het spel meer verdeeld en we noteeren een paar aanval len aan beide kanten uit een waarvan een kans voor Den Bosch voor offside verloren gaat, terwijl aan den anderen kant Kort man een hands veroorzaakt. We zien een schot van Jongbloets over de lat, Mauritz verknoeit daarop een goede kans als hij alleen voor open doel staande nog naast schiet. Het spel is verdeeld en van over wicht is weinig sprake. Als van Laarhoven eens geheel over den bal maait, redt Co len, en vlak daarop is aan de andere zijde Somers met zijn schot niet gelukkig. In 't algemeen is aan beide kanten het spel te zelfzuchtig en te kort. Op een schot van Van Lieshout redt Alsemgeest door cor ner. In de Bossche verdediging vlot het niet en ware Mustert niet zoo op dreef geweest, het zou spoedig meer dan 01 zijn geweest. De voorhoede der blauwen is actief genoeg, maar vindt een soliede verdediging in Van der Kleij en Strieder. Het spel lijdt merkbaar onder de warm te en is nog niet op peil. Een ferm schot van Alsemgeest wordt door Colen gekeerd, ter wijl hieruit een aanval van Den Bosch wordt besloten met een schot van Lieshout dat gekeerd wordt. Uit een vrije schop te gen Haarlem kopt Mauritz in en Alsem geest keert. Aan den anderen kant gaat een schot van Alsemgeest naast. Oogen- blikkelijk is het spel weer aan de andere zijde en vangt Colen een voorzet van Wij- benga. Na een half uur veroorzaakt Van Laar hoven een vrije schop even buiten de lijn, die door Martin wordt over gekopt. Als Haarlem een aanval leidt en Wij- benga- voorzet, is Oostermeijer er bij, maar zijn rollertje wordt door Colen gehouden. Tn het algemeen worden de als voorzet be doelde ballen, aan beide kanten te scherp genomen. Een paar harde schoten van Kortman en Alsemgeest worden door Co len buitengewoon fraai gehouden. Een hoekschop van Haarlem brengt geen re sultaat. Uit een voorzet van Kortman scoort Oostermcier voor Haarlem no. 2. Er is dan 40 minuten gespeeld. Vlak daarop ontstaat bijna no. drie, als Van Laarho ven niet aanvalt, de bal corner raakt. Kort daarna schiet Martin hard tegen de paal, ver buiten bereik van Colen. Daarop treedt de rust- in (0—2). Na de rust blijkt Alsemgeest, die bevan gen is door de warmte, vervangen door De Lange van V, V. Z. De eerste aanval van Den Bosch strandt op een vrije schop, door den scheidsrech ter abusievelijk toegekend. Daarna volgen enkele Haarlemsche aanvallen, waarbij de bal een eind over de lat vliegt. Na enkele momenten van slap spel volgt een corner voor Haarlem, waaruit een vrije trap voor Den Bosch ontstaat, die weer enkele Haarlemsche aanvallen tengevolge heeft uit een waarvan de bal overgekopt wordt. Na 10 minuten neemt Jongbloets een vrije schop. Hij geeft over aan de Kok, die geen fout maakt. (2l). Niet lang daarna volgt een nieuwe aan val van Den Bosch, maar Mauritz schiet wat te hoog en de kans is weg. Even wordt gpstopt vóór een ongelukje van de Lange, maar weldra vallen de blauwen weer aan en ze veroorzaken menig gevaarlijk mo ment voor de Haarlemsche veste. De roodbaadjes verdedigen echter ste vig. Bij een uitval van Haarlem ontstaat een corner die door Martin fraai wordt ingekopt. (3—1). Dit was een zeer fraai loei punt. De tijd verstrijkt langzamerhand en als Jongbloets heeft gemist en Van Eekeren F'JNPQOEVCPS HEBBEN een laag schot heeft gelost, zakt het spel meer af. We noteeren nog enkele aanval len op het Bossche doel en daarna is de zaak beslecht. Na den wedstrijd had er een gezamen lijk diner plaats van spelers en officials in Victoria, waar Z. Exc. Mgr. Meulenberg nogmaals dank bracht aan het Missie-co mité en aan de spelers, terwijl hij mede- deeling deed voortaan als lid van Union te mogen worden beschouwd. De heer Hu- nink aanvaardde deze onderscheiding voor zijn vereeniging gaarne en overhandigde Mgr. een Union-juniores-lid in den vorm van een keurige karakter-nabootsing. MEDAILLE-WEDSTRIJD TEIJLINGEN I—D. E. M. 0—0. In een fraaien en spannenden kamp mocht het bovengenoemde clubs niet ge lukken maar éénmaal te doelpunten, zelfs na verlenging met 2 x 7.5 minuut bleef de score blank. De uitgeloofde medaille kwam hierdoor in het bezit van D. E. M. 't. Was al geruimen tijd over drieën, toen de spelers zich onder leiding van scheids rechter Hoogcboom opstelden. Teijlingen heeft goed geraden en verkoos het luchti ge windje in den rug. Gezien de warme atmosfeer werden aan het spel geen hooge eischen gesteld; we kregen echter meer dan we verwachtten. Direct ontwikkelt het spel zich in een snel tempo, waarvan binnen een minuut spelen twee corners op het D. E. M.-doel het resultaat waren. Teijlingen geeft blijk over goeden wil te beschikken, waartegen D. E. M. voorloopig niet is opgewassen. Herhaaldelijk worden snelle aanvallen on dernomen, welke echter niet. altijd even gevaarlijk zijn. Vink op de midvoorplaats zet de vleugels goed aan het werk, zoodat van links en rechts gevaar dreigt, maar 't schieten laat in deze periode wel wat te wenschen over, en de bewaker der D. E. M.-veste is buitengewoon op zijn post. Sporadisch komen de Beverwijkers voor Homan en Nobel, hun aanvalspel is niet genoeg doortastend om resultaat te boe ken. Toch zijn zij het, welke eenmaal de kans onbenut laten, toen hun midvoor al leen voor Homan den bal in diens han den plaatste. Nadien kwam er eenige ken tering en was het met het groote verwicht van Teijlingen gedaan. In de tweede helft wordt de strijd meer gelijkopgaand. Om beurten worden de doe len belegerd en ook nu kan keeper Homan zijn talenten toonen. Een onmogelijke bal haalt hij uit het uiterste hoekje. Ook zijn overbuurman is onvermurwbaar als hij links en rechts alles stopt. Van warmte of vermoeienis schijnt geen sprake te zijn, want er komt steeds meer spanning. In de laatste minuten worden hopelooze po gingen aangewend, zonder echter in ruw spel te ontaarden. Zoo verstrijkt de tijd tot tenslotte het eindsignaal klonk. Met denzolfden moed werd zoo nog een kwar tier doorgespeeld, doch de keepers gaven geen pardon, zoodat de fraaie wedstrijd onbeslist eindigde. De medaille kwam daardoor in het bezit van D. E. M. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging „Leiden." Gisteren trokken onze reserve's naar A. S. C. te Zoeterwoude, voor het spelen van een nederlaagwedstrijd. Een wedstrijd die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Het was een zeer faire wedstrijd en er heerschte een prettige stemming op het terrein. Onder de Zoeterwoudsohe zoowel als onder de Leidsche supporters, die ook flink waren opgekomen. Eindstand is 61 voor Leiden. Bravo!! Het junioren II elftal speelde met acht menschen en verloor met 32. Junioren I zijn de gast geweest van Lisse I nog steeds een competitiewedstrijd welke geëindigd is met een 31 overwin ning voor Lisse. De animo voor den tour naar „Volen- dam" is grooter dan het bestuur ver wachtte. Daarom moet men voor a.s. Za terdag opgegeven hebben, of men deel neemt of niet aan dezen tour. Met het oog op het bestellen van autotouringcars. Na Zaterdag worden er geen deelnamen meer aangenomen. Schriftelijk opgeven bij Jac. Janson, Pieterskerkhof 30 of Donderdag avond tusschen 7 en 9 uur op het spreek uur. A.s. Zondag degradatiewedstrijd Leiden IP. F. C. I op eigen terrein. Voor het elftal dat a.s. Zondag in dezen wedstrijd moet spelen is er een vergadering a. s. Vrijdagavond 9 uur in „Centraal". A.s. Donderdag trainingsavond voor alle elftallen, op ons terrein onder leiding van de heeren B. Bekkering en S. Brakel. BI. Zwart I—Veteranen 7—0. BI. Zwart telt 3 invallers. De Veteranen trappen tegen den sterken wind in af, doch zij brengen al spoedig een bezoek aan het Blauw Zwartrdoel, doch vindt de BI. Zw.-achterhoede op haar post. BI. Zwart komt er beter in en uit een goed aangege ven bal, weet BI. Zwart's linksbinnen on houdbaar te doelpunten. Even later gaat de rechtsbinnen der Veteranen er alleen met den bal vandoor doch voor open doel staande schiet hij naast. Een corner op het Vet. doel wordt in het zijnet gescho ten. De druk op het Vet. doel houdt aan en de BI. Zw. rechtsbuiten vergroot den voorsprong (20). Het Vet. elftal doet alle moeite om een doelpunt te maken, doch door slecht schieten der voorhoede gaan vele kansen der Vet. verloren. Bij een Bl.-Zw.-aanvai wordt de bal tegen de lat geschoten, de midvoor loopt toe en trapt een beetje onhandig tegen den Vet. keeper aan, waardoor het leder in het doel verdwijnt (30). Hierna is het rusten. Na de thee blijkt weldra, dat de Vet.-spelers vermoeid zijn. daar BI. Zwart geregeld in den aanval is en den stand opvoert tot 70. Daarna floot de scheidsrechter het einde van dezen vriendschappelijken wed strijd. De veteranen hadden voor hun zwoegen een doelpunt verdiend, doch het schieten der voorhoede liet veel te wen schen over. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Zoeterwoude (Dorp). Om half één ontmoetten onze junioren de dito's van Leiden voor een vriend schappelijken wedstrijd. Het was een aar dige wedstrijd, en er werd van beide zij den goed gespeeld. A. S. C. was iets ster ker dan Leiden, en toen het einde er was had A. S. C. dan ook met 32 gewonnen. Een aardige prestatie. Om twee uur speelde A. S. C. tegen een sterke combinatie van Leiden voor de ne- derlaagwedstrijden. Het is dezen keer wel een zware nederlaag geworden. Met niet minder dan 61 won Leiden dezen wed strijd. Over het spelverloop het volgende. In het begin van den wedstrijd maakte de rechtsbuiten van A. S. C. zich keurig vrij, en wist met een prachtsehot A. S. C. de leiding te geven(ü) Spoedig maakte Leiden gelijk, en wist zelfs nog voor de rust de leiding te nemen (12). Toen het na de rust door een misverstand der ach terhoede 31 werd, liet A. S. C. den moed zakken en Leiden bracht met regelmatige tuschenpoozen den stand op 61. Leiden maakt met dezen uitslag een mooie kans op den uitgeloofden prijs. Blauw Zwart IIIGraaf Floris III 32. Graaf Floris trapt met den wind inden rug af. Blauw-Zwart pakt flink aan en ziet al spoedig een kans verloren gaan door het onzuiver schieten van den rechtsbin nen, die alleen voor den keeper kwém te staan. Als BI. Zw.'s voorhoede mooi op brengt schiet de linksbinnen tegen de lat, de bal springt in het veld terug en be landt bij den midvoor, die niet aarzelt en onhoudbaar doelpunt (1—0). Het spel gaat op en neer, met BI. Zwart iets in de meer derheid, totdat Gr. Floris plotseling een aanval doet en onhoudbaar den gelijkma ker scoort (11). Weer zweeft het leder voor het Gr. Fl.-doel, doch door slecht schieten van de BI. Zw.-voorhoede gaan vele kansen verloten. Spoedig weet Gr. Floris in buitenspelpositie de leiding te ne men (12). Daarna is het rusten. Na de thee is BI. Zwart, ge-steund door den wind geregeld in den aanval, doch door het goede keepen van den Gr. Fl.-doelman blij ven doelpunten uit. Toch kan Gr. Floris den druk op hun doel niet volhouden, en BI. Zw. maakt gelijk (22). Even voor het einde doelpunt de BI. Zw.-mddvoor in buitenspelpositie het winnende doelpunt (32). Hierna fluit de scheidsrechter het einde, waardoor BI. Zw. in het bezit kwam van de uitgeloofde medaille. Teijlingen III—Lisse IV 1—2. In een spannenden strijd wisten de Lis- senaren de beschikbare medaille in de wacht te slepen. Om 1 uur werd onder leiding van scheidsrechter P. van Nobelen begonnen. Al dadelijk ontwikkelt zich een vlug spel, waarbij Teijlingen in de meerderheid is, doch na 5 minuten spelen komt juist de eerste goal aan den anderen kant (01). Ettelijke aanvallen op het Lisse-doel vol gen, maar de schoten zijn niet van dien aard, dat succes geboekt kan worden. Hoe Teijlingen ook zwoegt, het baat haar niets, de rust breekt ongewijzigd aan. Na de thee is het spel nog meer het aanzien waard en het is ongeloofelijk dat Teijlingen geen doelpunten kan maken, on danks haar meerderheid. Zelfs drie penal ty's werden onbenut gelaten. De keeper van Lisse was dan ook geweldig op dreef. Toch moest hij eenmaal zwichten voor een schot van de linksbinnen (1l). Onder den druk op het Lisse-doel was de achterhoede ook al te ver opgedrongen zoodat Lisse onverwachts doorbreekt en met succes. De stand werd 12. Hoe Teij lingen ook werkt, het gelukt haar niet meer te doelpunten, zoodat Lisse in het bezit kwam van de uitgeloofde medaille. cricket De uitslagen. Eerste klasse. H. C. C.—V. R. A., gew. door H. C. C. met inning® en 37 runs. Rood en WitH. C. C. 2, gew. door R. en W. met 39 runs op de le innings, R. en W. 101 en 56 voor 3, H. C. C. 62, HaarlemV. V. V., gew. door V. V. V. op de le innings met 60 runs, V. V. V. 182, Haarlem 12. P. W.A. C. C., gew. door A. C. C. met 28 runs op de le innings. Overgangsklasse. Ajax (L.)—H. t. C. C.-H. t. C. C. wint met 144 runs op de le innings. H. T. C. C. le innings 229, Maas 145, Straub 20, de Boer 32 not out; Hofsteenge 448, Meijer 252, v. d. Meij 262. Ajax le innings 85 Janssen 24, Meijer 15, v. d. Putten 11, Schudel 14, Maas 631, Schielhuizen 3—16, de Boer 111. Ajax 2e innings 1265, opgegeven; van der Mcij 20, Janssen 11, Dozy 17, Meijer 42 not out; Maas 2—42, Schilthuizen 117. roeien DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Zaterdagmorgen werden de wedstrijden van de „Koninklijke" voortgezet. Het weer was niet bijzonder gunstig; er was een bewolkte lucht, doch het bleef gelukkig droog. De publieke belangstelling was in verband met het vroege uur niet groot. Overnaadsche twee: Uitslag 1. De Amstel 6 min. 41.4 sec.; 2. De Laak 6 min. 46 sec.; 3. De Hoop. Oude Skiff: Uitslag: 1. Laga, de Freytag 3 min. 39.8 sec.; 2. A. R. S. A., Boerma 4 lengten. Zaterdagmiddag werden de wedstrijden voortgezet met voor- en eindwedstrijden. Het weer was mtusschen beter geworden en het zonnetje kwam zelfs doorbreken. De publieke belangstelling was in den be ginne matig, doch later op den middag groeide de belangstelling meer en meer en was het weer de oude en gezellige drukte langs de oevers. Overnaadsche Vier. Als eerste nummer van het middag-programma werd de eindwedstrijd verroeid van het num mer Overnaadsche Vier tusschen Willem III, Cadetten en de Laak. De Hagenaars toonden zich reeds van af het begin de meerderen en bleven dit gedurende de ge- heele race. Uitslag: 1. De Laak 5 min. 31.2 sec.; 2. Cadetten, eenige meters; 3. Willem III. Oude Vier: De eindstrijd in boven genoemd nummer gaat tusschen Njord. Laak en Nereus. Onmiddellijk na den start neemt de Laak de leiding met een zeer hoog tempo, nl. 11 slagen in de eerste 15 sec. Bij het clubhuis van Nereus zijn de Hagenaars eenvierde lengte voor op Ne reus en 'n halv lengte op Triton. De Laak- ploeg, die een zeer goed geheel vormt, roeit in keurigen stijl met gestadig tempo verder en vergroot allengs den voorsprong tot 1 lengte. Njord en Nereus geven elkaar goeden stijd om de tweede plaats, die door Nereus gewonnen wordt. Uitslag: 1. Laak, 5 min. 10 sec.; 2. Ne reus 1.5 lengte; 3. Njord. Jonge Vier. In dit nummer gaat de finale tusschen Laga, Nereus en Triton. Dit was een race met zeer wisselende kansen. In den beginne weet Nereus eeni gen voorsprong te behalen doch bij hun clubhuis passeert Laga en neemt de leiding Triton zakt af. Bij Poseidon neemt Nereus de leiding weer over en bij de Amstelbrug liggen zij een halve lengte voor, welken voorsprong zij tot 1 lengte weten te ver- grooten. Triton herstelt zich op het laatst en weet zelfs nog een kleinen voorsprong op Laga, die inmiddels afgezakt is te be halen. Uitslag: 1. Nereus, 5 min. 18 sec.; 2. Tri ton, 1 lengte; 3. Laga. Jonge Skiff: De finale voor boven genoemd nummer brengt de skiffeurs Hem- minga (De Hoop) en v. Dongen (Laga) aan den start. Uitslag: 1. Laga, v. Dongen, 3 min. 41 sec..; 2. De Hoop, Hemminga. Jonge Twee: Voor bovengenoemde finale komen Cadetten. Laga en de Hoop aan den start. Uitslag: 1. Laga, 6 min. 7.4 sec.; 2. De Hoop, 2 lengten; 3. Cadetten. Njord wint de Jonge Acht A. Jonge Acht: Aanvankelijk had Argo 1 lengte voorsprong weten te behalen op zijn tegenstanders Njord en Laga, maar in een zeer vroeg ingezette spurt, haalde Njord den achterstand niet alleen in, maar liep zelfs 1 lengte uit. 1. Njord 4 min. 41 sec. J. E. Panhuyzer boeg, J. M. W. Kampmeindert, F. W. v. d. Broek d'Obrenan, A. F. Dentman. B. J. Kuenen, B. van Oosten Slingeland, A. G. E. Werdmiiller von Elgg, A. F. Panhuys (slag), L. S. Sie (stuurm.); 2. Laga 1 leng te; 3. Argo 1.5 lengte. Beslissing oude vier. Nereus won dezen strijd gedecideerd: 1. Nereus 5 min. korfbal Promotie* en degradatiewedstrijd. Fluks—Rozenburg 3—2. Onze Rood-witten geven zich nog niet gewonnen. Al verloren ze vorige week verdiend met sprekende cijfers, op eigen terrein zijn ze de tweede klasse-kampioen de baas gebleven. Hoewel spelend met eenige invallers(sters) hebben de Leide- naars zich vooral na de pauze dapper ge weerd. Het gemis van Meylinck, die vo rige week tegen Rozenburg een blessuur opliep, en van mej. Montanus, is altijd voelbaar, maar de reserves hebben flink werk verricht. Door het winnen van dezen wedstrijd is de beslissing verschoven en er zal daartoe nog een wedstrijd moeten plaats hebben op onzijdig terrein. Het vak WeeselTuk was 't beste, en vooral Tuk dient om zijn goed spel apart te wor den genoemd. 't Spel van Rozenburg was lang niet dat, wat ze vorige week leverden. Gedekt doe len zullen we maar schuiven op rekening van „de zenuwen". Maar toen na rust hun voorsprong in gelijken stand veranderde, schenen de Rotterdammers hun zelfver trouwen kwijt te zijn, hetgeen hun neder laag werd. Het verloop van dezen interessanten wedstrijd was in 't kort als volgt: Door een fout in de Fluksverdediging neemt Rozenburg reeds na 5 minuten de leiding door De Goederen. Het spel is wat zenuwachtig, maar wordt langzamerhand beter. De partijen ontloopen elkaar niet veel. Na een kwartier maakt Tuk gelijk. Er wor'dt gewisseld, maar nu is de Rotter- damsche aanval door veel gedekt schieten minder fraai. De verdediging van Fluks 24.4 sec., A. M. Bom, boeg, P. James, H. L. Groeneveld, P. de Graaf slag, G. Halle stuurm.; 2. Amstel enkele lengten. Beslissing twee zonder stuur man: In een snelle spurt op de laatste 100 M. won Laga dit nummer met flinken voorsprong op Njord. 1, Laga 3 min. 38 sec. C. N. de Laive (boeg), A. C. ter Poorten (slag); 2. Njord 1.5 lengte. Beslissing Skiff beginnelingen Tot aan het Clubhuis van Nereus roeiden Willem III en Amstel gelijk op. Voor de finish ontspon zich een zeer felle strijd, welke met taflengte door Willem III werd gewonnen. 1. Willem III 3 min. 54 sec. L. A. W. Onvlee; 2. Amstel. Jonge skiff A 6e heat. Na gelijken start, lag Laga bij het Clubgebouw van Nereus 1 meter voor. Tot vlak voor de finish bleven de booten vrijwel boord aan boord doorvaren, totdat Laga met enkele enorme slagen met een halve lengte voor sprong als eerste arriveerde. 1. Laga 3 min. 45 sec.; 2. De Hoop halve lengte. In de tweede heat werd Laga primus in een tijd van 5 min. 6.6 sec.; 2. D. T. R. V. Verdere uitslagen zijn: 1. Amstel 5 min. 35.6 sec.; 2. D. D. C. 5 min. 37.4 sec. Oude Acht: 1. Nereus 4 min. 49 sec. 2. Willem III 4 min. 53 sec.; 2e heat: 1. Laga 4 min. 49 sec.; 2. De Maas (ruim een lengte) in 4 min. 52.8 sec. (snelste 2de). Jonge skiff A:l. Nereus 3 min. 44.8 sec.; 2. Triton (twee en een halve lengte). De laatste dag. Reeds om twaalf uur des middags, toen het eerste nummer begon, was de belang stelling op en om het water zeer groot. Begonnen werd met een drietal nummers voor ongestuurde ploegen, welke dus de finish voor de Nieuwe Amstelbrug hadden. De uitslagen waren: Vier zonder stuurman: De Laak 3 min. 13,4 sec.; 2. Dare Devil (drie kwart lengte). Jonge skiff A: Van Dongen (Laga) 3 min. 37.2 sec.; 2. Bartlema (Nereus) op 2 lengden. Oude skiff: 1. De Freytag Laga 3 min. 36 sec., 2. Timmermans Spaarne op één lengte. Het nummer oude twee tusschen Willem III en Laga was bijzonder span nend en trok ook groote belangstelling. Hij werd gewonnen door Willem III, dat Laga in een felle eindstrijd wist te klop pen; tijd 5 min. 44 sec.; Laga op drie kwart lengte. Het nummer Jonge Vier B bracht weer een Laga-overwinning; thans op De Amstel en Dare Devil. 1. Laga, 5 min. 12.4 sec. 2. Amstel 2 lengten; 3. Dare Devil 1.5 lengte. De Overnaadsche Twee leverde een mooie zege op voor de Amsterdam- sche studenten; Nereus bleek veel sterker en kwam als eerste aan in den tijd van 6 min. 8 sec.; 2. Amstel 3 lengten; 3. De Laak 1.5 lengte. De finale der oude achten bracht een ware titanenwedstrijd tusschen Laga, Ne reus en Maas. De laatste ploeg geraakte spoedig achter en speelde geen rol meer. Bij het clubhuis van Nereus nam Laga een kleinen voorsprong en behield dien tot de brug. Iets eerder kwamen de Delftena ren onder de brug vandaan. Met een formidabele spurt kwam Ne reus bij het clubhuis van De Hoop, gelijk. De laatste tien meters waren beslissend. De Laga-stuurman verstuurde zich even en daardoor gelukte het Nereus met juist een meter verschil te zegevieren in den fraaien tijd van 4 min. 35.4 sec. De Maas was meer dan twee lengten achter Laga. Het nummer Jonge Twee B leverde weer een Laga-zege op in 5 min. 58 sec. 2. Njord 1.5 lengte; 3. Nautilus ver achter. Het nummer Jonge Acht A was een waardig slot van dit roeifestijn. De strijd ging tusschen Argo en Triton en leverde een besliste overwinning op voor de Wa- geningsche studenten in 4 min. 41.6 sec.; 2. Triton min. 1 lengte. is goed, maar kan niet beletten, dat mej. C. v. d. Emmer een kans benut en het tweede tegenpunt maakt. Van Bemmel en Hoeks zien eenige malen de bal van het randje van den mand terug komen. Voor rust komt geen wijziging in den stand. Na de pauze heeft Van Bemmel echter dadelijk succes en maakt keurig gelijk. Ro zenburg heeft met den nieuwen aanval geen succes. Er ontwikkelt zich totaal geen aan- valsspel, de schoten zijn veel te ver en gaan naast. Het veldspel van Fluks is be ter dan van Rotterdam. De aanval wil echter nog niet vlotten. Rozenburg krijgt een strafschot toegewezen, maar mist. In- tusschen bezorgt Horrée met een boog schot aan Fluks de leiding en tevens de overwinning. Rozenburg mist een opge legde kans, maar aan den anderen kant heeft Ressenaar pech. De Rotterdammers krijgen nogmaals (o.i. ten onrechte) een strafschot te nemen, dat weer mist. Zon der verandering komt dan spoedig het einde. Zoo is door dezen uitslag een derde be drijf aan het treuspel der degradatiewed strijden toegevoegd. De beslissingswed strijd zal, ondanks het gesloten seizoen (dat inmiddels verlengd schijnt te zijn) vermoedelijk a.s. Zondag te Den Haag plaats vinden. We hopen, dat de tempera tuur dan echter zoo zal zijn, dat zoo'n korfbalwedstrijd zonder nadeel te spelen is, want zooals de temperatuur gisteren was, is het onverantwoordelijk. Moge Fluks door den wedstrijd van gisteren voldoende zelfvertrouwen hebben gekregen om dien beslissingswedstrijd te winnen, dan zal het treurspel voor de Leidenaars nog een blij einde hebben.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6