BUITENLAND BINNENLAND STADSNIEUWS Agenda LIJST 10 MAANDAG 15 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 die thans 200.000 man omvat, zien wij ook in het groot aantal volksgebouwen en de toene mende kracht der coöperatieve beweging, ter wijl de vakbeweging ernaar streeft gelijkbe rechtigd te worden met den werkgever. Die resultaten zien wij ook in den woningbouw, in kapitaalbelegging in eigen ondernemingen, in verzekeringen, sanatoria en vele liefdadige en cultureele instellingen. Het kleine Nederland heeft aan de geheele wereld de weg gewezen, op welke leest de Katholieke Arbeidsbeweging geschoeid moet zijn Maar de evolutie van onzen tijd vraagt nog groote dingen. Wat nog bereikt moet worden. Wij vragen voor Nederland de publiek-rech- telijke bedrijfsorganisatie de onderneming, waar ondernemer, arbeid en kapitaal als drie gelijkwaardige factoren beschouwd zullen wor den. Wij vragen ondanks alle bezwaren een rijkskindertoeslagfonds. Wij vragen een nieuwe kwestie onder de oogen te zien, de teere kwestie van eigendoms recht. Overwogen kan worden, of in den nieu wen tijd hierin geen nieuwe richting kan wor den uitgegaan. Het is niet genoeg te jubelen over het be reikte; er moeten daden gesteld worden, waar om de spreker besloot met een opwekking aan de mannen en vrouwen van den arbeid om te strijden voor de Kerk van Christus en voor bet heil van het volk. Ook op deze rede volgde een daverend ap plaus. Vuurwerk tot slot. De Gregorianen voerden „het Koningskind" van Zijder laan op voortreffelijke wijze uit, waarna de voorz. der afd. Noordwijkerhout in een slotwoord allen dankte voor de belang stelling. Het was intusschen 6 uur geworden, en, wat erger was, een zware onweersbui kwam op zetten, zoodat ieder, die per fiets of te voet gekomen was, zijn heil zocht in een overhaaste vlucht. Zoo eindigde deze pracht geslaagde meeting met aan den hemel een knallend vuurwerk. DUITSCHLAND EEN CONVERSIE DER HERSTEL SCHULD? Geruchten over Duitschlands plannen. In financieele kringen, welke in venbin- dng staan met de Bank voor internationale Betalingen te Bazel volgt men met be langstelling de internationale gedachtenwis- seling over de gevolgen, welke de bespre kingen te Chequers eventueel voor'de Euro- peesche financiers kunnen hebben. Er is sprake van, dat de Duitsche regeering af ziet van pogingen om een herziening van het Young-plan of een moratorium te ver krijgen en thans haar toevlucht wenscht te nemen tot een conversie-systeem, gebaseerd op de wijziging, welke in den geldkoers is ingetreden. Dientengevolge zou het totale bedrag, dat Amerika zou ontvangen, onge wijzigd blijven, terwijl niettemin voor Duitschlahd een marge van 3 a 4 milliard dollar zou ontstaan. Bij de besprekingen te Chequers zou En- gelad verklaard hebben, niet bereid te zijn, dit als eenige mogendheid aan Amerika te vragen. Er zullen derhalve besprekingen worden geopend tusschen de geallieerden en den Amerikaanschen minister van Fi nanciën Mellon. Met de Amerikaansche be zwaren tegen den huidigen stand der bewa peningen zou rekening worden gehouden en er zouden besprekingen worden gevoerd tusschen de Europeesche mogendheden vóór den aanvang der ontwapeningsconfe rentie. STORMLOOP OP BRUNING'S KABINET MISLUKT? Gestuit op verzet van het Centrum. Hoewel geen definitieve besluiten der po litieke partijen zijn genomen, krijgt men toch den indruk, dat de storm tegen het kabinet-Brüning is mislukt. In het bijzon der is de Volkspartij er niet in geslaagd, een reorganisatie van het kabinet door te zetten. Het verzet van het Centrum is de doorslaggevende factor geweest. Daar zon der de Centrumpartij geen meer rechtsge- tinte meerderheid gevormd kan worden, moest het plan van de Volkspartij op den tegenstand der katholieken breken. Dr Brüning heeft- bij de rijkspresident Von Hindenburg instemming gevonden voor de voortzetting van den tegenwoordigen koers. Ka zijn terugkeer uil, Keideck, het landgoed van Von Hindenburg, heeft de rijkskanse lier met een aantal politieke partijen on derhandeld. Hij werd daarbij gesecondeerd door den voorzitter der Centrumpartij, mgr. Kaas. Tot een officiee'.e bespreking met de volkspartij kwam het eerst later op den dag. In de Wilhelmstra sse was men optimis tisch gestemd en verklaarde men, dat een bijeenroeping van den Rijksdag vermeden kon worden. FRANKRIJK DREIGENDE TOESTAND TE ROUBAIX. Demcnstreerende arbeiders werpen barricaden op. Te Roubaix is de onrust onder de sta kende textielarbeiders uitgeslagen in ern stige ongeregeldheden. Vrijdagavond tegen 9 uur gingen commu nisten, gewapend met steenen en flesschen tot den aanval op een afdeeling cavalerie over, waarbij een luitenant ernstig werd gewond. Te half tien trok de massa zich in de zijstraten terug. Tegen half 11 over stroomden de demonstranten weer bij dui zenden tegelijk de hoofdstraten en vielen op verscheidene plaatsen de politie aan. Een half uur later begon men barricades op te werpen. Door het neerwerpen van wijnflesschen waren de straten bedekt met glas, zoodat men geen gebruik kon maken van de cavalerie. Straatlantaarns werden omver gehaald en eenige winkels bestormd» om materiaal eruit te halen ter versterking van de barricades. Tegen middernacht werd de toestand zoo ernstig, dat de comman dant der marechaussees een onderhoud had met den prefect van politie over een groo te algemeene aanval op de demonstreeren- de arbeiders. Men besloot echter te wach ten tot de dag zou aanbreken, omdat de troepen in het donker in een te ongunstige positie zouden zijn tegenover de verschans te arbeiders. Gedurende den geheelen nacht heerschte te Roubaix groote opwinding en met spanning werden de gebeurtenissen van Zaterdagmorgen tegemoet gezien. Ook Zater dagavond hebben nieuwe ern stige incidenten plaats gehad. Op het kruis punt van de Rue Lannoy sloegen de demon stranten verschillende winkelruiten in. Toen de straatlantaarns werden vernield om het donker te maken werden de goede ren uit de winkels ontvreemd. De brandweer, die in haast kwam toe geschoten om een brand te blusschen werd met een hagel van projectielen begroet. (Jok de cavalerie die te hulp was geroepen werden met steenen ontvangen. De prefekt van het departement No-rd en de comman dant der gendarmerie begaven zich ter plaatse. Aangezien de communistische oproerlin gen zich in den nacht van Zaterdag op Zon dag hadden teruggetrokken, heeft men schoten in de lucht gelost, om hen angst aan te jagen. In totaal is een schade aan gericht van 200.000 fra-ncs, door de gestich te branden,ingeslagen winkelruiten en de barricades welke met allerlei soort van ma teriaal werden opgericht. De winkel die het meest te lijden heeft gehad biedt een treurige aanblik. De gevel is geheel verwoest, de goederen op straat geworpen of vernield en de be stelwagens in brand gestoken. De communisten verwijten den eigenaar in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een luitenant van de garde die gewond was, bij zich in huis te hebben opgenomen om hem eerste hulp te verleenen. De barricades nog niet genomen. Hedenmorgen werd geseind, dat in den dreigenden toestand te Roubaix nog steeds weinig verandering wa3 gekomen. In en kele straten hebben de stakende arbeiders zich achter de opgeworpen barricades zoo sterk verschanst, dat de politie en de gen darmerie nog geen kans hebben gezien hen uit hun schuilplaats te verdrijven. Op en kele plaatsen kwam het tot gevechten tus schen stakers en militaire troepen. Gedu rende den nacht was het in de stad vrij rustig en werden geen aanvallen onderno men. In de Rue de Longuehaies hebben de arbeiders een barricade opgeworpen die de politie eveneens nog niet heeft kunnen ont ruimen. DOUMER AANVAARDT ZIJN AMBT. Presidentsinstallatie op het Elysée. Zaterdag heeft de* plechtige overdracht van het presidentieele ambt in het Elysée plaats gehad. President Doumer werd door den premier Laval in het gebouw van den Senaat afgehaald. In een open auto, bege leid door twee eskadrons, reden zij door de feestelijk bevlagde straten naar het Ely sée, waar president Doubergue, omringd door de leden van het kabinet, den voor zitter en de leden van het parlement hen opwachtte. Bij de aankomst aan het Ely sée werd den nieuwen president door eenige compagnieën het militaire eerbewijs ge bracht. Ka de gebruikelijke toespraken over handigde Doumergue zijn opvolger de^ in signes van grootmeester van het Legioen van Eer, waarna beide presidenten zich nog geruimen tijd met elkaar onderhiel den. De plechtigheid, welke circa 2 uur 15 plaats had, was van vrij korten duur. Vervolgens begaf de nieuwe president der republiek zich met den premier naar het stadhuis, waar een officieele receptie door den gemeenteraad plaats had. Ka begroetingsredevoeringen van den voorzit ter van den gemeenteraad, graaf de Cas- tellaiie, en van den prefect van het Seine- departement, hield president Doumer een rede, waarin hij de stad Parijs roemde als een symbool der Fransche eenheid, het geen vooral tijdens den wereldoorlog duide lijk gebleken is. Kadat de president de groote gouden medaille van de stad Parijs in ontvangst had genomen, plaatste hij zijn handteekening in het Gouden Boek der stad. Doumergue, die thans weer ambteloos burger is, had in den loop van den voor middag reeds van de medewerkers uit zijn naaste omgeving afscheid genomen en ver liet 's middags het Elysée zonder eenige plechtigheid. Hij vertrok nog dien eigen avond naar zijn landhuis bij Toulouse. President Doumer heeft Zaterdagmid dag de eeuwige vlam bij de tombe van den Onbekenden Soldaat weer ontstoken. Gou- raud, Laval en tal van andere autoritei ten, delegaties der Britsche en Ameri kaansche oud-strijders en een enorme me-' nigte sloegen het schouwspel in eerbiedig zwijgen gade. SPANJE ONLUSTEN IN SPAANSCH DORP. De Spaansche minister van Binnenland- sche Zaken maakt bekend, dat in het dorp Villanueva del Arzobispo de arbeiders en ezeldrijvers in opstand zijn gekomen. Zij poogden het gemeentehuis te bestormen. Hierna werd door de politie een charge uitgevoerd, waarbij zij van haar vuurwape nen gebruik moest maken. Een ezeldrijver werd gedoodvijf anderen kregen verwon dingen. AMERIKA 19.500 ONBETAALDE AMBTENAREN IN CHICAGO. De stad Chicago staat er financieel slecht voor. Reeds geruimen tijd was zij niet in staat haar ambtenaren op tijd en het volle salaris te betalen. Het aantal onbetaalde ambtenaren is een dezer da gen tot 19.500 gestegen, doordat ook de verpleegsters in de openbare ziekenhuizen geen salaris ontvangen hebben. Het salaris tekort bedraagt thans in totaal 5.195.000 dollar, waar nog bij komt een bedrag van drie millioen, dat de stad schuldig is aan diverse banken voor credieten, welke zij reeds vroeger had gekregen, ten einde de loonen en salarissen te betalen. DE R.K. STAATSPARTIJ. Voortgezette Partijraad-vergadering. Zaterdagochtend werd de vergadering van den Partijraad voortgezet. In behandeling kwamen de prae-adviezen van de heeren J. H. Maenen, mr. C. P. M. Romme, dr.. H. W. E. Moller en mej. v. d. Kallen over het onderwerp „Gezin en Over heid". Mr. Steen'berghe, Goirle, vroeg de aan dacht van de overheid voor de beter gesi tueerde gezinnen die door hun grootte ge declasseerd worden. Spr. wees op de pro- centueele kinderaftrek van pl.m. zeven pro cent, welke in België wordt toegepast. De heer Menheere uit. 's Heerenhoek meende, dat er bij de huidige crisis in den landbouw wel reden is vrijstelling van an nuïteit te verleenen of rentevermindering toe te passen. De heer Meyering*. Den Bosch wenschte nader uiteen gezet te zien in welke richting de woningpolit-iek dient te worden gevoerd. Door den heer H. A. Vulik, Amsterdam, werd gewezen op het gevaar van loondruk, dat in kindertoeslag van het eerste kind af kan zijn gelegen. Een vrijwillig systeem van kindertoeslag zal zoo meende de heer Andriess'en, Utrecht niet opnemen. Meer verwachtte hij van een Rijkskindertoeslagfonds met verplichte deelname. Kan er siefc een initiatiefvoorstel worden ingediend om daartoe te komen? Op zulk een ooging hebben dé groote gezin nen alle recht. Spr. oordeelde voorts een gezinsverzeke ring met verplichte deelname ook van -on- gehuwden een geschiktere en snellere wijze van hulp dan een kindertoeslagfonds. Mr. A. Baron van Wijnbergen adviseerde een commissie in te stellen tot uitwerking van de grondgedachte in het praeadvies van mr. Romme: de collectieve rechtsvor ming. .Daarmee zal, zoo meende spr., in de praktijk iets te bereiken zijn. Bedrijfsgewijze opgebouwde fondsen be heerd door bedrijfsvereenigingen zooals deze reeds bestaan achtte mr. B. van Spaen donk, Tilburg, den meest gewenschten vorm. De uitvoering is soepeler en goea- kooper dan wanneer dit van Rijkswege zou geschieden. Uit de ervaring in een bedrijf waar een toeslagregeling contractueel is vastgelegd, doch slechts door vijftig percent der werk gevers wordt uitgoVoerd, putte de heer J. C. Evers, Amsterdam, de overtuiging, dat zulk een regeling niet-aanbevelenswaard is. Ka een korte pauze werden de besprekin gen hervat en kwam in behandeling het praeadvies van dr. Moller. De verschillende sprekers bepaalden zich tot enkele korte opmerkingen, meerendeels over de in het praeadvies genoemde cijfers. De heer J. C. v d. Ligt, Boxtel, betoogde, dat de Massificatie moet verdwijnen in het belang van het platteland, dat toch al zoo veel ten achter staat bij de steden, en dat recht heeft op even goede en even toege wijde ambtenaren als de steden. Mr. Brandsma, Zwolle, sprak zich uit voor de classificatie, welker beginsel hij rechtvaardig noemde. Aan de bespreking van het praeadvies van Mej. Kallen nam deel Mej. Annie Meyer, 'Efotterdam, die opmerkte dat de gemecha niseerde arbeid een deprimeerenden invloed uitoefent op jeugdige meisjes. Wegen de voordeelen van den fabrieksarbeid wel op tegen de nadeelen? Spr. kon niet de stel ling onderschrijven, dat de jeugbeweging de taak der opvoeding heeft overgenomen. Ook mr. A. baron van Wijnbergen achtte deze stelling niet juist. Spr. nam het voorts op voor de dienstboden, voor wie het een geluk kan zijn, eenige jaren in een goed ge zin te werken. Replieken der prae-adviseurs. De heer J o s. Maenen. wethouder van Heerlen, zegt, dat wel is gebleken, dat hier geen schuchterheid is beoefend betreffende de volkshuisvesting. Wij deden meer prac- tisch werk dan theoretisch. Spr. wijst in dit verband op het werk van prof. Aaïberse in diens ministertijd. Spr. heeft geen voorkeur voor een bepaald type woningen; hij wil normale en groote gezinswoningen samen laten bouwen en meteen werken aan de opruiming van de 60.000 krotten, die er in Nederland zijn. Wat het laatste betreft, is men nogal schriel. Spr. deelt mede, dat er een wetsontwerp ligt om in kleine plaatsen de rente te ver lagen tot 3 pCt. Of door de oprichting van een gedwongen spaarfonds meer eigen huizen voor arbei ders kunnen worden bereikt, is niet zoo een voudig. Spr. wijst belangstellenden in het woningvraagstuk ook op het voorbeeld van Luxemburg, dat. binnen vier jaar 26 millioen francs aan bouwpremies gaf en wel premies, die maximaal tot 950000 francs gaan tegen 2 1/2 pCt. met een amortisatie van 25 jaar. Zoo werden daar binnen vier jaar 4100 hui zen gebouwd De praeadviseur m.r. C. P. M. R o m m e, merkt o.m. op: Wat- de bepalingen over gezinsloonen in collectieve contracten voor overheidswerken betreft, daarvoor moeten de vakvereenigin- gen zorgen. Kunnen kindertoeslagen hier ten nadee'e van groote gezinnen strekken? Dit, kan zoo geregeld worden, dat aanne mers bij zulk 'n wering geen belang hebben. De kwestie van het gezinsloon beweegt zich om het minimum-loon; toeslagen voor beter gesitueerden ach tspr. niet gefundeerd. Wat spaardwang betreft, spr. gelooft niet, dat zulk een dwang het- voornaamste aandeel in kinderbijs'ag kan leveren. Spaar dwang en kinderbijslag zijn verschillende zaken. Aan den eerste zit vast, dat het gespaarde wordt teruggekregen. Iets anders is het laten bijdragen van ongehuwden aan kindertoeslagen. Als kindertoeslag een deel van het loon is, moet die komen uit het be drijf. Spr. voelt er voor het kinderbijslag fonds te laten vullen door werkgevers en werknemers. Het is-niet alleen een vraag stuk van juiste verdeeling tusschen kapi taal en arbeid, maar ook van verdeeling tus schen de arbeiders onderling. Practisch acht spr. het 't verstandigst een toeslag te geven van af het derde kind. Maar dat is niet het. rechtvaardigst, zoolang het loon- vraagstuk zich beweegt om het, minimum. Want dan staat de kinderlooze boven de collega met. twee kinderen. Het heeft spr. verheugd, dat baron van Wijnbergen de zaak aan een studie-com- sie wil onderwerpen. De praeadviseur dr. Moller begint met te zeggen dat. het classificatie-vraag stuk ingewikkeld schijnt te zijn. Wat er gebeuren moet: afronden naar boven of beneden? Dat is geen classificatie maar een salariskwestie. (Gelach en bewe ging). Als indredaad het platteland duur der zou zijn dan de stad, is het niet onge rijmd, dat de salarissen op het platteland hooger zouden moeten zijn. Maar spr. heeft niet beweerd, dat het platteland duurder is. Spr.'s bezwaar is, dat de clasificatie niet behoor'.ijk gefundeerd was. De praeadviseuse mej. v. d. Kallen is het geheel eens met hen, die houden, dat de jeugdvereeniging het gezin niet kan ver vangen en zij meent ook, dat het gezin de kinderen moet opvoeden. Maar zij beweert dat het arbeidersgezin niet alles kan doen. Spr. meent ook, dat het gezin de eerste plaats toekomt en de jeugdvereenigingen de tweede. Maar de aanvullende taak van de jeugdvereeniging is hard noodig om weer een geslacht vrouwen te kweeken, die de heele opvoeding wel aan kunnen. Dat is geen verwijt tot de huidige moeders, maar een gevolg van de snelle veranderingen in de wereld. Vragen van dr. Kortenhorst over den toestand van het arbeidende meisje liggen buiten spr.'s praeadvies. Zij meent dat de arbeid der gehuwde vrouw in de fabrieken niet noodig is. Verder meent spr., dat niet alle arbeiersmeisjes dienstbode behoeven te worden: er is differentiatie, 't Minst, graag ziet spr. de fabriek. De getrouwde vrouw hoort in huis. Spr. raadt een meisje dikwijls af naar de fabriek te gaan, niet om 't werk, maor ook om de omgeving. Deze omgeving -kan in sommmige opzichten winst bet eeke nen en behoef niet noodzakelijk nadeeligen invloed uit te oefenen. De vorming van het dienstmeisje hangt, ook af van de mevrouw, waar ze komt. Dienstbode zijn kan voor sommige meisjes verkeerd, voor andere goed zijn. Spr. kan dr. Kortenhorst onmiddellijk drie academisch gevormde katholieke meis jes aanbieden voor de arbeidsinspectie. Sub sidis bevallen best; spr. is daar niet afkee- rig van. In de vorige eeuw werd de uitbrei ding van kennis gesubsidieerd; nu moeken er subsidies komen voor de opvoeding van het arbeidene meisje. (Zeer juist De voorzitter ankte de praeadvi- seurs, voornamelijk mej. v. d. Kallen, die de eerste vrouw is, die den Partijraad kwam inlichten. Het Partijbestuur zal zeer ernstig in overweging nemen, de suggestie van Baron van Wijnbergen, om door een commissie deze aangelegenheid te laten onderzoeken. De vergadering werd daarna met den chr. groet, gesloten. GOUDEN JUBILEUM N. Z. H. T. M. De directie en commissarissen der N. Z. H. T. M. hebben hedenmorgen een tournee gemaakt over Scheveningen, Voorschoteu, Leiden, Katwijk, Noordwijk en Hillegom om de verschillende versieringen ter gele genheid van het gouden jubileum der maat schappij in oogenschouw te nemen. Het gezelschap werd aan den ingang van het emplacement aan den Rijnsburger- weg ontvangen door den heer Verpoorten, die namens de versieringscommissie aan mevr. Burgersdijk bloemen aanbood. De directie bezichtigde en bewonderde daarna de versiering, die werkelijk heel mooi is. De grootste medewerking werd bij d-e versiering ondervonden van de Hortus en van den heer Van Limburg Styrum te Noordwijk. De kantoorgebouwen waren met een weelde van bloemen gevuld. 0,a. waren er merkwaardige bloemstukken van de hotels te Noordwijk en te Katwijk, voorstellende een electr. tram van bloemen en een loco motief van bladeren. Aardig was ook een bloemstuk, voorstellende het veiligheids signaal in de Leidsche Buurt. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwe|f 1 Burgemeester en WetHbiKwrs van Lei den brengen ter algemeede\cAnis, dat door hen aan F. van der Klept Vn rechtverkrij genden vergunning is vefclaend tot het op richten va-n een melkinrichting in het per ceel Diefsteeg No. 1012 en Pieterskerk straat No. 46. Vaststelling Rooilijn. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat een plan voor de vaststelling van een rooilijn voor het gedeelte van de Korevaarstraat, gelegen tusschen het Levendaal en de Kor te Raamsteeg, voor» een aeder ter inzage zal liggen op de g»meelte-secretarie, af deeling Algemeene pakeI (Rapenburg 12), van Dinsdag 16 tot «i mei Maandag 29 Juni 1931, en dat belarAheblewren eventueele bezwaren tegen voirmey^lan tot en met Maandag 6 Juli re3L>^chriftelijk bij hun College kunnen indienen. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Woensdag. R. K. Metaalbewerkersbond, Afd. Leiden, Bondsgebouw, S u. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 Juni tot en met Zondag 21 Juni a.s. waar genomen door apotheek P. de Croix, Ra penburg 9, Tel. 807. KIEZERS VAN LEIDEN! De lijst der R. K. Staatspartij is op Woensdag 24 Juni Maakt rood het witte hokje voor den naam WILMER. Toen de commissarissen en directeur het kantoorgebouw waren binnengegaan, heeft de voorzitter van V.V.V. te Noordwijk, me de namens de V.V.V. te Katwijk, woorden van gelukwensch gesproken, die door den directeur werden beantwoord. De stationschef der Nederl. Spoorwegen te Leiden, de heer Van Gijn, bood nsmeni het spoorwegpersoneel bloemen aan. Ook de abonné's van de tram lieten zich niet onbetuigd en boden bloemen aan. Nadat de directeur, ir. Burgersdijk, een dankwoord had gesproken, vertrok het ge zelschap naar Katwijk. Pastoor Cl. Berkemeijer. De weleerw. heer Cl. F. J. Berkemeijer is benoemd tot pastoor te Oude Schild. Kapelaan Berkemeijer is sedert 1928 ka pelaan aan de St. Petrusparochie. Wij bieden mecle namens de velen, die de weleerw. heer Berkemeyer zich tot dank bare vrienden heeft gemaakt door zijn priesterlijk werk in onze stad den nieuw- benoemden pastoor onze hartelijke geluk- wensch aan. Dat hem zeer vele jaren van rijk gezegenden herderlijken arbeid mogen geschonken worden. Plaatselijke commissie van georganiseerd overleg voor het niet-doceerend Hooger- onderwijspersoneel. Begin dezer maand werd de Plaatselijke commissie van georganiseerd overleg voor het niet-doceerend hoogeronderwijsperso- neel hier ter stede door den voorzitter, mr. P. J. Idenburg, secretaris van Curatoren, geïnstalleerd. In de commissie hebben zit ting als leden, respectievelijk plaatsvervan gende leden: M. G. Verwey en J. H. Schril ler, vertegenwoordigende het comité ter be hartiging van de algemeene belangen van Overheidspersoneel; J. H. Kasten en M. Sjerp, vertegenwoordigende de Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks dienst; P. P. de Koning en G. J. Zwarts, vertegenwoordigende het Permanent Comi té van Christelijke organisaties van per soneel in Publieken dienst; A. H. Gijbeis en P. J. Webbers, vertegenwoordigende de Algemeene Roomsch-Katholieke Ambtena- renvereeniging. Als secretaris werd door den voorzitter aangewezen de administrateur bij het Col lege van Curatoren, de heer A. van Hoog straten. De taak van de commissie werd door den voorzitter geformuleerd als volgt: a. het uitbrengen van advies aan de bijzondere commissie van georganiseerd overleg over aangelegenheden, waarover deze advies heeft gevraagd; b. het doen van voorstellen aan de bij zondere commissie van georganiseerd over leg; c. het dienen van advies over aangele genheden, welke alleen voor de ambtenaren en beambten van de Rijksuniversiteit van belang zijn. Deze formuleering bleek met de ziens wijze der leden overeen te komen. Nadat eenige leclen hun waardeering over de instelling der commissie hebben betuigd, werden nog eenige aangelegenheden betref fende de werkwijze der commissie nader kuv- sproken.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2