NI VA TANDPASTA GEMENGDE BERICHTEN DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 VOORKOMT TANDBEDERF en poetst "s irtergelis en Vavonds met 73 ets per'/i tube, 25ds p tube. 6043 Voor hetgeen door uw Maatschappij in zake electrificatie en concentratie van Tramwegen is tot stand gebracht breng ik haar gaarne alle hulde en voeg daarbij den wensch, dat ook de thans in voorbereiding zijnde electrificatie zal mogen bijdragen tot den voortdurenden bloei uwer Maat- schappij. Zij kan naar mijn meening de toekomst met vertrouwen tegemoet gaan, gesteund als zij wordt door haar perso neel, dat thans weder op zoo .treffende wijze getoond heeft zich één te voelen met zijn Directie. Onderscheidingen. Het verheugt mij dan ook. dat ik kan mededeelen, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd heeft de verdiensten uwer Maatschappij te huldigen door te be noemen tot ridder in de orde van Oranje Kassau ir. B. Xugteren, ingenieur bij uwe Maatschappij, en voorts toe te ken nen de aan de orde verbonden medaille in goud aan A. Sluis, gepens. hoofdboekhou der, in zilver aan uwen haltechef J. IJzen- dijk en in brons aan H. Bergman. H. van den Eshof en H. J. Steeman, conducteur, ploegbaas en voorman bij uwe Maat schappij. DE TENTOONSTELLING TE HAARLEM. In verband met het gouden jubileum is een tentoonstelling in het nieuwe admini stratiegebouw aan de Leidsche vaart te Haarlem georganiseerd. In de mooie, ruime lichte zalen zijn schotten gebouwd, waartegen de verschil lende foto's zijn bevestigd, gerangschikt naar tijd en lijn. Op de tentoonstelling vinden we aller eerst twee oude speelgoedtrams, waarop met kleine lettertjes geschilderd staat: Haarlemsche Tramway Maatschappij. In het midden van een der kamers in het gebouw staat een tram met aanhang wagen. Masten en electrische geleidingen ontbreken niet, zelfs een wachthuisje is niet. vergeten. Dit aardig stukje werk is gemaakt door den monteur van de X.Z.H. T.M., den heer C. v. d. Bosch, te Voorburg. Op een kaart is duidelijk gedemonstreerd welke wisselingen de rails ondergaan heb ben van Staatsspoor 1889 tot Electrificatie 1924. Aan den wand treffen we de portretten van de oud-directeuren, de heeren E. Lu- den, Barnet-Lyon. H. A. Walter, Ch. .Julius en H. F. Adams aan. Zooals men weet is tegenwoordig directeur de heer ir. W. V. Burgersdijk. Wanneer we de verschillende historische foto's bekijken, treffen we menig aardig moment uit het verleden, dat feitelijk al in het vergeetboek geraakt was. Weet men nog wel dat in de jaren 1914 1918 tijdens de mobilisatie vrouwelijke conducteurs op de zware tramtreinen Am sterdamZandvoort dienst deden? Het is toch werkelijk waar, want op de' kieken zien we de vrouw als conductrice au grand complet, gewapend met den gelen z.g. ur gentieband. De aanwezigheid van de con ductrice was werkelijk uiterste noodzaak. Er zijn foto's van den voormaligen Om- nibusdienst BlopmendaalHaarlem, welke te Haarlem (Zijlweg) aansluiting gaf aan de E.X.E.T.: een groot aantal kieken van de paardentram, die van het Station naar den Haarlemmerhout reed. De eerste conducteurs van de E. S. M. waren heel deftig gekleed. Ze gelekeu wel iets op oud-Zouaven. Ze droegen een mo derne plus fours, iets langer dan de thans gebruikelijke, en waren versierd met witte slobkousen. Velen zullen zich nog wel herinneren, dat tusschen Den Haag en Scheveningen een stoomtram reed. Het is nog niet zoo lang geleden dat de z g. Blauwe" tram op dit traject is gaan rijden. Toen de locomotief voor het laatst de bekende stoomtramwagentjes trok had zich een begrafenis-comité gevormd, terwijl de ..loco" met een groot doodshoofd met toe passelijk onderschrift was uitgerust. De fo to van deze gebeurtenis is uit het archief gekomen, want er stond heel prozaisch bo ven ..Met de grocte van Xieko". Ook op de lijn LeidenDen Haag is me nig kluchtig moment voorgevallen, toen de stoomtram nog door de dorpen pufte en rookte. De vele aanwezige attributen ge- tui een daarvan. Het spreekt vanzelf, dat er in het vijftig jarig bestaan van een trammaatschapp"ij wel eens ongelukken gebeuren. Een eigenaardig ongeval deed zich voor in 1901, toen eer. wagen van de electrische door de Wilsonsbrug den Raamsingel in- wipte en in het water verdween. Het duur de wel een paar dagen eer de drenkeling weer op het droge was. In 1908 koos een tramtrein te Noordwijk den verkeerden weg en tippelde heel vroo- lilk de voorkamer van een huis binnen. Ernstiger was het ongeval in 1924, toen een X.Z.H. Tramtrein in botsing kwam met een X. S. Spoortrein op de spoorwegkrui- *ing LeidenWoerden. De locomotief viel den dijk 'af en verschillende wagens wer den gekraakt. Eenige kleinere ongevallen uit de laat ste jaren zijn niet vergeten. Daaronder zien we het ongeluk op* de Blauwpoorts- brug en dat bij Schakenbosch. Ook de ad ministratie is met verschillende beziens waardigheden gekomen. Er zijn heel wat lienstregelingen in deze halve eeuw ver- cheneH en de kaartjes en prijzen zijn ook mg al eens veranderd. Ten slotte zijn aan de wanden nog ver schillende reclameplaten van vroeger en *oi er» erafische staten gehangen. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto met werklieden te wa ter. Een der mannen verdronken. Zaterdagmiddag om half één geraakte een vrachtauto van de Xederl. Bfzalt Mij., waarop een achttal werklieden op weg van Locnen naar Apeldoorn, door het defect raken van de stuurinrichting ter hoogte van de gemeentelijke vuilnisbergplaats in Wor men Ln het kanaal. Een viertal arbeiders van de firma Eijkelboom, die in de nabijheid aan het werk waren, snelde spoedig ter hulp mei een platte schuit. Enketen wisten zich zelf te helpen, an deren echter hadden dringend hulp noodig en werden dus ook geholpen. Een hunner, de ongehuwde dertigjarige H. Buitenhuis zat evenwel vast onder de omgekantelde auto. Door het viertal ar beiders werd hij met groote inspanning bevrijd. Alle pogingen tot, opwekken van de levensgeesten door de artsen Hermani- des en Hoèfer bleven vruchteloos. De man was bovendien ernstig aan het hoofd ge wond. Bij de arbeiders Tamboer, wonende aan den Tienwoningenweg, en Looyengoed ge lukte het nog het leven weder op te wek ken; de eerste werd per politie-auto naar het. Ziekenhuis vervoerd, terwijl de ande re per particuliere auto, die van G. J. Eijkelboom, naar zijn woning aan den Spreeuwenweg werd gebracht. De commis saris vah politie, de inspecteur de heer P. Ytsma en ook de brandweer waren tegen woordig. Tegen een tram gereden. Toen Vrijdagmiddag te Laren een Hon- gaarsch dienstmeisje, dat bij de familie J. aan den Brinkweg in betrekking is, de Xaarderstraat wilde oversteken, zag zij niet dat er een tram.van den Stationsweg kwam. Zij fietste regelrecht op de tram af, zoodat zij tegen het voorbalcon van den motorwa gen terecht kwam. De bestuurder remde uit alle macht. Het meisje werd met ern stige hoofdwonden naar het St. Janszieken- huis vervoerd. Botsing tusschen Iwee auto's. Gistermiddag om half vijf had onder Oss op het, kruispunt Heescheweg-rijksweg Den Bosch-Grave een ernstig auto-ongeluk plaats. Waarschijnlijk door niet voldoende signaal-geven of iets dergelijks op dit ge vaarlijke punt, hebben de bestuurders el kaar niet gezien, met het gevolg, dat beide wagens met groote snelheid tegen elkaar botsten. De wagen, weike in den flank werd aangereden, tuimelde om. Beide wagens, van zwaar model werden zeer ernstig be schadigd. De beide bestuurders bekwamen hevige snijwonden. terwijl ook een drietal inzittende kleine kinderen verwondingen opliepen. De dame, die in den wagen zat, bekwam inwendige kwetsuren. Waarschijn lijk waren, naar men mededeelde, een twee tal ribben gebroken. Auto tegen een boom. Tijdens een hevig onweer en zwaren re genval is op den Meppelerweg te Zwolle de auto van den heer B. Wiegers, te Klazina- veen, tengevolge van de gladheid van den weg geslipt en met een vaart van 40 K.M. tegen een boom gebotst. JLn den auto zaten 7 mannelijke personen, allen ujt Erica, die een bezoek hadden gebracht aan de pasto rie te Vreeswijk en op den terugweg warea. Aanvankelij'k liet het ongeval zich zeer ern stig aanzien. Onmiddellijk waren medici en ambtenaren van politie ter plaatse, dte de weg voor het verkeer afsloten. De 56- jarige J. H. J. Welmeiing, veenbaas uit Vriezenveen, bleek ér het, ernstigst aan toe te zijn. Met een zware beenfractuur moest hij in het Sophiaziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. De overige gewondeu konden, na medisch onderzoek, huiswaarts keeren. De auto is totaal vernield. Ongeluk van een motorrenner. Gisterochtend heeft op den weg van Soes'terberg naar Amersfoort een vrij ern stig motor-ongeluk plaats gehad. De motor van den wedstrijdrenner J. van der Vaait, Rotterdam, die op zijn Sunbeam aan de ra ces te Veehdam zou deelnemen, geraakte op dit traject tusschen het geboomte ter zijde van den weg. De rijder bekwam geen al te ernstige verwondingen, doch zijn hel per, die hem vergezelde, moest bewuste loos worden opgenomen. De machine werd vernield. Onder een vrachtauto geraakt. Zaterdagmorgen is de 16-jarige P H., die in de dorpsstraat te Engwierum fietste, in botsing gekomen met een uit tegenoverge stelde richting naderende vrachtauto. Hij werd met een hersenschudding en inwen dige kneuzingen opgenomen. Paard met een koets op hol geslagen. De inzittenden op den weg geslingerd. Zaterdagavond te ongeveer half acht heeft op den Frieschen straatweg, even buiten de kom der gemeente Groningen, een ernstig ongeval plaats gehad. Uit de richting Groningen naderde een met paard bespannen koets, waarin gezeten was de familie Berghuis uit Dorkwerd, gem. Aclu- ward, in totaal zes personen. Eensklaps, sloeg het paard op hol, den wagen met zich mede sleurende, waarna deze omkantelde. De inzittenden werden eruit geslingerd. Drie van hen, onder wie twee kinderen, kwamen onder den wagen terecht. Allen bekwamen meer of minder ernstig letsel. Twee meisjes en een jongen moesten naar het Academisch Ziekenhuis worden ver voerd. De overigen konden zich, na voor- loopig verbonden te zijn, huiswaarts bege- DAME GEDOOD DOOR VALLENDEN TAK. In de Rotterdamsche diergaarde. Gistermiddag te kwart voor drie heeft in de Diergaarde te Rotterdam een doode- lijk ongeval plaats gehad, dat aan de 34-ja- rige verpleegster, mevr. H. Vaassen, het leven heeft gekost. Tijdens een rukwind is plotseling een zware tak omlaag gekomen, die naar het schijnt mevr. V. op het hoofd heeft getroffen, waardoor zij bijna onmid dellijk gedood moet zijn geweest. Toen het ongeval gebeurde, was er niemand in de nabijheid, want het had plaats op een stil plerje in den tuin. Men vermoedt, dat mevr. V., zooals zij wel meer placht te doen, bij den ingang West Kruiskade, den tuin was binnengekomen en zij ter bekorting haar weg door de Diergaarde had geno- rrjen, om zoo haar woning in de Diergaarde laan te bereiken. Een jeugdig bezoeker vond haar bij het z.g. hooigebouw, dat in de buurt van heb hoofdgebouw is gelegen. Onmiddellijk werd de portier verwittigd, die er eenige surveil lanten heenzond. Mevr. V. lag met het lichaam voorover op den grond in een bloedplas, terwijl de haren verward waren. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst werd ontboden en deze was zeer spoeJig ter plaatse waarop mevr. V. naar het zie kenhuis aan den Coolslngel werd vervoerd. Daar kon men slechts den dood constatee- ren. In de nabijheid van het slachtoffer is een zware tak gevonden en een jongetje verklaarde, dat, hij na een rukwind dezen tak had zien vallen. De tak schijnt mevr. V. met zooveel kracht op het hoofd te heb ben geraakt, dat zij onmiddellijk dood moet zijn geweest. Onder de op dien fraaien Zon dag talrijke bezoekers der Diergaarde, deed het treurig nieuws spoedig de ronde. „De Crt." AANVARING IN DE MIST. Het Grieksche s.s. „Urania" gezonken. Zaterdagmiddag te omstreeks half vier heeft ter hoogte van deu Xoordhinder te Rotterdam, in dikken mist een aanvaring plaats gehad tusschen het Greksche stoom- i schp „Urana" en de Noorsche tankbjot j „Beaufort". De „Urania" is onmiddellijk gezonken. De bemanning is overgenomen door de „Beaufort". In hoeverre de „Beaufort" be schadigd is, is niet bekend. Ook de carga doors, de fuma Vinken Co. te Rotterdam, wisten Zaterdagavond nog niet zeker of het schip schade had bekomen. Het lag op dat oogenblik nog stil .in den mist, terwijl de sleepboot „Ganges'' van Smit <fc Co's Inter nationalen Sleepdienst, die uitgevaren was ter assistentie, in de nabijheid van het schip lag, doch het door den mist uit het oog had verloren. De „Urania" is een boot van 3067 ton, de „Beaufort" een tankboot van 9000 ton, die bestemd was voor Rotterdam. Door een passeerenden trein gedood. Zaterdagmorgen te ongeveer acht uur werd op het spoorweg-emplacement te Roo sendaal naast de rails het lichaam gevon den van den drie en twintig-jarigen elec- tricien J. J. uit Rotterdam, een empioyé van de electrische tractie. Bij de sectie in het R. K. Ziekenhuis „Charitas"' werd door dr. Konings halswervelbreuk geconstateerd, zoodat mag worden aangenomen, dat de ongelukkige een klap van een passeerende machine heeft gekregen. Van een trein gevallen. Te Rotterdam is de 39-jarige spoorweg arbeider W. v. M. op een terrein aan de Tolhuislaan van een rangeerenden trein gevallen. De man kreeg de wielen van den laatsten wagen over zich heen. Zijn linker onderbeen werd nagenoeg afgereden, zijn rechtervoet verbrijzeld. Het slachtoffer is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ge bracht. Aan d« gevolgen overleden. Het twee-jarig zoontje van den heer L. uit IJmuiden, dat door eeri val uit het raam op straat een hersenschudding bekwam, ie in het St. Antonius-Ziekenhuis te IJmu.- den (O.) overleden. Verdronken. In een onbewaakt oogenblik is Zaterdag morgen het t.jveejarig kindje van C. van E. aan den Uitweg te Vinkeveen te water ge raakt, en verdronken. De 16-jarige P. H. Grades Vorsten- ber, is gistermiddag met, zijn broer gaan zwemmen in het Hoornsche Diep te Gro ningen. Plotseling verdween de jongen in de diepte. Zijn broer trachtte nog hem te redden, doch tevergeefs. Het lijk is later opgehaald Omstreeks half zes gistermiddag is de ongeveer 24-jarige J. Zemmaer uit Roer mond bij het zwemmen in de IJzeren Man te Weert verdronken. Kameraden van den man doken onmiddellijk, toen de man in de diepte verdween. Toen hij bovenkwam waren de levensgeesten geweken. Zaterdagmiddag is de heer C. B., wo nende te Voorburg, bij het baden in zee verdronken. Hij had zich aan het strand tusschen Scheveningen en Wassenaarsche Slag te water begeven en is vermoedelijk te ver gegaan. Eenige uren later is zijn lijk bij het Groe ne huisje aangespoeld. Noodweer te Utrecht. Gisteravond tusschen zeven en acht uur ontlastte zich boven Utrecht een gewel dig onweer, gepaard gaande met een onge kend hevigen regenval. Ruim drie kwartier was het vuur niet van den hemel, ratelde de donder met knetterende klank en regende het. allerhevigst. Tal van straten stonden in een ommezien geheel blank, alle kelders liepen onder en zelfs in tal van huizen was het water niet te keeren. Vele winkels en woonkamers liepen onder. Voor zoover kon worden nagegaan, is de bliksem nergens in geslagen. Fabrieksbrand te Wormerveer. In den nacht van bondag op Maandag om ruim twaalf uur is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de olie-slager'j De Toekomst van de firma Bloemendaal en Laan, aan den Zaanweg te Wormerveer. Door het krachtdadig optreden van de Wormerveersche brandweer onder leiding van commandant ir. P. Klinkenberg kon de brand spoedig gelokaliseerd worden. Hij bleef daardoor beperkt tot het middenge deelte van de fabriek, waar hoofdzakelijk zich machines bevonden. De schade is op beurs-polis verzekerd. Boerderij afgebrand. In den nacht, van Zaterdag op Zondag is te Gestel aan den Genueperweg een oude boerderij, toebehoorende aan de gemeente Eindhoven en bewoond door A. Bierens to taal afgebrand. De boerderij was verzekerd, doch de inboedel niet; hiervan kon slechts een klein gedeelte gered worden. Een pak huis met kolen van Van den Berk, dat in deze boerderij was ondergebracht, ging mede in vlammen op; dit gedeelte was ver zekerd. De oorzaak van den brand is on bekend. De bewoners, een gezin met tien kinderen, kon tijdig gewekt, worden, om zich te redden. De brandweer heeft tevergeefs getracht de boerderij te redden, doch toen zij met de motorspuit ter plaatse kwam, had het vuur reeds zulk een omvang aan genomen, dat aan blusschen niet meer te denken viel. HET DRAMA TE SCHAESBERG. De jongeman hersteld. Naar Maastricht overgebracht. De jongeman, die de vorige week te Schaesberg zijn meisje een ernstige wonde aan de keel toebracht en zich zelf in de:i hals sneed is uit het St. Joseph-Ziekenhuis ontslagen en naar Maastricht overgebracht om aldaar voor den Officier van Justitie te worden voorgeleid. Den jongen zal poging tot moord ten- las'l.e worden gelegd. Het meisje is inmid dels ook reeds verhoord. Haar toestand is in zooverre verbeterd, d-at er geen onmid dellijk levensgevaar bestaat. Dit verhoor heeft nog niet tot een positief resultaat ge leid. Het. motief \an de daad is daarom nog niet met zekerheid bekend. DRAMA IN EEN HERBERG TE ANTWERPEN. Aanslag door Nederlandsch schipper op een landgenoote. ln een herberg aan de Vierlingstraat te Antwerpen was de 28-jarige Kederlandsciic mej. M. B. werkzaam, meldt de „Tel."'. Een landgenoot van haar, de 25-jarige schipper H. R., die in een logement aan de Vleesch- houwerstraat verblijf hield, kwam Donder dagavond herhaaldelijk in de herberg. Hij drong er steeds weer .op aan, dat het meis je, een gewezen vriendin van hem, de vroe gere betrekkingen zou hervatten. Zij bleef echter, weigeren. R. bezocht daarop ette lijke andere dranklokalen en keerde tegen middernacht, opgewonden terug. Met een dolkmes ging hij net meisje te lijf en bracht haar twee steken toe, een inde borsten e-en in den buik, terwijl zij bovendien onder net afweren aan de handen werd gewond. De wraakzuchtige schipper werd overmand en aan de politie overgeleverd. Bij zijn verhoor verklaarde hij het plan te hebben gehad, het meisje te dooden. De gewonde werd naar het Stuyvenberg-zie- kenhuis overgebracht. Ofschoon zij ernstig gewond is, blijkt haar leven niet in gevaar te zijn. Haar toesband werd gisteravond be vredigend genoemd. MOORDAANSLAG TE ALBLASSERDAM Schuldeischer met 'n mes gestoken. Zaterdagmiddag heeft V'. van E. te AI- blasserdam den kruidenier A. Groenendijk met, een me-s gestoken. Van E., die nog een oude schuld te betalen had aan den krui denier .werd Zaterdagmiddag door dezen aangemaand en hij ontstak daardoor zoo in woede, dat hij zijn schuldeischer met een mes» een ernstige steekwonde aan den hals toegebracht. Het. slachtoffer werd naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. Vail E. is nog voortvluchtig. Kanovaarders in zee opgepikt. Gistermiddag waren twee jongelui, een 18-jarige jongedame uit Bergen en een 18- jarige jongeman uit Alkmaar langs het Strand te Schoorl, beiden in badcostuum gekleed, in een kano gaan spelevaren. Door dat. er een sterke landwind opstak konden zij niet, meer aan het, strand komen. Het weer begon slechter te worden en mede ben gevolge van den regen dreven zij hoe lan ger hoe verder in zee, zoodat men zich aan het strand ernstig over hun lot ongerust begon te maken, welke onrust nog toenam toen de boot langzamerhand uit het ge zicht verdween. Men telefoneerde naar Den Helder om hulp. Spoedig vertrok de red dingboot vandaar. Ook een vliegmachine trok op onderzoek uit. Inmiddèls was de boot echter gezien door de naar IJmuiden varende motorlogger „Katw. 110". De be manning haalde de jongelui uit de kano; verkleumd van koude werden zij aan boord genomen. De schipper voorzag beiden van droge kleeren. Daar dameskleeding niet op den logger aanwezig was, moest het meisje evenals de jongen in mannenklee- ren gestoken. Zondagavond werden beide jongelui in goeden welstand te IJmuiden aan den wal gebracht. De politie zorgde voor hun terugkeer naar huis, terwijl de ongeruste families zoo spoedig mogelijk werden gewaarschuwd. „De Crt." Een houtschroef in de luchtpijp. Een driejarig jongetje te Dieren, dat. se dert Febr. ziek was, werd op natte pleuris behandeld. Een röntgenfoto heeft thans uit gemaakt, dat hij een groote.... hout- schroef in zijn luchtpijp had. Nu dit voor werp met een tang verwijderd is, is het knaapje weer gezond. Hij zeide wel eens, een spijker te hebben ingeslikt, aan welke bewering echter weinig aandacht is ge schonken. Incident aan boord van de „Prins Hendrik'.' Zaterdagmiddag werd even voordat. H. K. H. Prinses Juliana, zich aan boord zou be geven van het Instructievaartuig „Prins Hendrik" aan boord van dit schip iemand opgemerkt, die zich daarop niet mocht be vinden. Bij onderzoek bleek het een inwo ner van De Punt te zijn, een zenuwpatiënt, die op onverklaarbare wijze kans had ge zien aan boord te komen. Bij fouilleering bleek de man iii het bezit te zijn van een grooten brief gericht aan H. M. de Konin gin,- die hij aan de Prinses wilde overhan digen met het verzoek deze aan de Konin gin over te geven. De man is door een po- litie-beambte, zonder dat dit door de ande re aanwezigen werd bemerkt, van het. schip verwijderd en overgebracht naar het Hoofd bureau van Politie. Hij is later weer op vrije voeten gesteld, daar geen enkele kwade be doeling bij den man voorzat. Een 100-jarige. Vrijdag mocht, de heer Kees Braber te Steenbergen zijn lOOsten verjaardag vie ren. De groote Kerkstraat, waar hij woont, en de straten der omgeving staken geheel in vlaggetooi. Behalve het gemeentebe stuur, kwamen de hoogeerw. heer deken van Steenbergen en vele anderen den 100- jarige hun gelukwenschen aanbieden. Des avonds kwamen achtereenvolgens drie mu ziekkorpsen en de zangvereeniging „Poly- mymnia" serenades brengen. De krasse oude, nog dagelijks-'zijn krant lezende zon der bril, was ten zeerste ingenomen met al die huldebetuigingen. „Kiest ons moeder!" Donderdag was het gemeenteraadsverkie zing in Etten en Leur. Er waren, aldus het „Dagbl. v. N.-Brab.", vele candidaten, meer dan er zetels te bezetten zijn, en dus was er strijd, aangevuurd door onversaagde propagandisten met knallende woorden en onver wrikbare meeningen. Onder de lijsten was er ook een van mej. B., een eerzame huismoeder, die gaarne raadslid wilde zijn en ook wel eens iets anders dan e^n gezin wenschte te bered deren. Waarom ook niet? De Kieswet laat dat toe en de emanci patie van Hare Majesteit de Vrouw is er ook niet voor spek en boonen. Die moet vruchten afwerpen. En zoo kwam het dat bij een der stem- bureaux van Etten, waar vele plakakten en op schriften prijkten, ter verheerlijking van de candidaten, ook.kon opgemerkt wor den het zoontje van mej. B., die op een bord het van kinderliefde blakend opschrift omhoog hield van: „Kiest ons Moeder Zeg vader, kan moeder niet gediskwali ficeerd worden? Zij heeft mij veel te laag geraakt

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10