VRAGENBUS DONDERDAG 11 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Aanwezig zijn alle leden, behalve de heer Lieverse, die bericht heeft verhinderd te zijn. Voorzitter is de Burgemeester. Na opening der vergadering met gebed, stelt de voorzitter voor het lezen der no tulen uit te stellen tot de volgende verga dering. Aldus besloten. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken deelt de voorzitter mede, dat deze vergadering op dit ongewone uur is belegd om mededeeling te doen omtrent den uit slag van de verkooping van het perceel grond bij de Koudekerksche brug. Het per ceel werd op 3 dezer ingezet op 1800 en thans afgemijnd op 130S, zoodat de koop prijs 3108 bedraagt. Namens B. en W. stelt sipreker voor deze mededeeling voor kennisgeving aan te nemen, hetgeen dus voor hen be teekent dat het perceel kan worden gegund. De heer van Egmond. vraagt of de hand zal worden gehouden aan de gemaakte be paling dat op het perceel slechts huizen met een huurwaarde van 250.mogen worden gebouwd, welke vraag de voorzit ter bevestigend beantwoordt. Na eenige on derlinge bespreking wordt het voorstel van B. en W. z. h. s. aangenomen. Ter tafel komt een voorstel tot wijziging der begrooting voor 1931, waarop een ver hooging der subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur met 300.voorkomt. De heer van Egmond zegt, dat dit wat laag is, gezien de geregelde uitgaven- Dit bedrag wordt daarna gebracht op 500. Voorts worden nog eenige posten voor schilderwerk verhoogd. Ten slotte stellen B. en W. voor de ver goeding toe te kennen aan het bestuur der Ned. Hervormde Schoolvereeniging over 1928, hetgeen steeds na de vaststelling der gemeenterekening moet geschieden, te be palen op 13.87 per leerling, zulks aan de hand van de uitgaven in dat jaar voor het O. L. Onderwijs. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Daarna wordt overgegaan in besloten NIEUWVEEN. Personalia. Dinsdag j.l. slaagde aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk voor onderwijzer de heer H. de Kuijer. Uit Leiden vertrokken. G. Th. J. Ahsman, Wassenaar, Ridder- laan. J. M. C. Ahsman, Wassenaar, Rid derlaan. S. van Aseh, Amsterdam, La- therusstr. 91. J. B. C. Bakker, Haag, Witte de Withstr. 2. A. Bergen Hene gouwen, Rotterdam, Drentsohestr. 2. A. Beij en fam., Hillegom, Loosterw. E 20. G. J. Blikuian, Oallantsoog, Zijperdijk Al. A. E. Ojen-Bosschaart, Haag, Stuy- vesantpl. 3-5. L. van Burg, Oegstgeest, v. Assendelftstr. 18. W. M. van den Burg, Voorschoten, Leidscheweg 189. A. van Delden, Meppel, Parallelw. 13. A. Dieckmann, Wassenaar, Konijnenlaan 51. Chr. F. M. Diemei, Vlissingen, a.-b. H. M. Wachtschip. C. van Diemen, Oegstgeest, Rijnzichtstr. 49. T. Dijkstra, Zoeterwou- de, Vrouwenweg 62. J. A. Eekhof, Rot terdam, Noordeinde 14b. M. Emscher- mann, Wassenaar, Konijnenlaan 51. A. M. Fano, Amsterdam, v. Swindenstr. 15. J. S. Fano, Amsterdam, St. Barbarahof. A. Groenen, Sassenheim, Hoofdstr. 224. E. van Helden, Haag, P. Potterstr. 39. W. B. H. Henning, KössJin. C. J. Hoo- gendijk, Leiderdorp, Kerklaan 5. M. Jansen, Amsterdam, le Helmerstr. 49. P. I. Jongbloed, Amsterdam, Leidsche- plein 4. J. E. Kann, Haag, Schevening- scheweg 94. N. Kolff, Haag, Badhuisweg 79. A. van Kralingen, Rijnsburg, Oegst- geesterw. 20. P. P. Kranenburg, Leider dorp, Koningstr. J. P. van der Leeuw, Haag, L. de Colignystr. 53a. J. A. Lea sen, Leeuwarden, Eewal 62. H. Lepelaar, Vlissingen, a.-b. H. M. Wachtschip. J. Oudshoorn, Haag, P. Potterstr. 39. J. van der Post, Alphen a. d. Rijn, P. Hendrikstr. 146. P. Th. J. Raains en fam., Oegstgeest, Oranjelaan 12. M. W. A. H. G. Raasveldt, Haag, Stortstr. 39. J. van der Ree, Haarlem, Gasthuisvest 47. A. van Riet, Katwijk, Kleuterhuis. E. H. Ris en Fam., Oegstgeest, Koninginnelaan 4. J. A. Ro man, Vlissingen, a.-b. H. M. Wachtschop. J. Rooyakkers, Oallantsoog, Zijjerdijk A 1. C. de Ru, Wassenaar, v. Zuylen v. Nye- veldstr. 212. H. Th. Schaepman, Haag, Laan Sb. G. Raasveldt-Sinke, Haag, Stortstr. 39. A. de Smit, Beverwijk, S. Rumpingstr. 88. B. A. M. Stevens, Alke made, Oud-Ade. M. Snijders, Haag, Ni- colaistr. 25. J. J. Taverne, Haag, Schelde- str. 9. M. Thunke, Wassenaar, Konijnen- laan 32. Th. G. Vermey, Ha.g, Oranjelaan 32. C. Vis, Haag, P. Bothstr. 47. C. Visser en fam., Dordt, Hoofdstr. 97 zw. M. van Vliet, Rijns'ourg, Zandlaan 15. J. J. Voskuil, Haag, Zuid wal. A. C. J. Wallaart, Haarlem, Sumatrastr. 28. E. M. Welter, Haag, Stadhouderslaon 104. W. van der Westen, Zoeterwoude, H. Rijn dijk F 49. Te Leiden gevestigd. J. J. A. Antoni en Farm, reiziger Jan Lievenstr. 33. A. Andringa, dienstbode, Sophiastr. 80a. M. J. van den Hoek Baart, Witte Singel 99. A. P. Bangma, instr.-maker, W. FJozenstr. 12a. C. B. de KoingBink, J. van Houtkade 22a. E. E. Broekman, dienstbode, Wjtte Singel 20. A. L. Faas verpleegster, Rijnsb. weg 10. B. Gre-zesny, dienstbode, Aalmarkt 12. H. de Groot, eleotromonteur, Maredijk 20. W. Izeboud en fam. Hoogl. Kerkgr. 7. D. BoonJaspers, de Genest etst-r.- 108a. J. Brandtslveijser, Mauritsstr. 20. A. van Konijnenberg, L. Rijndijk 43. C. J. Kruidenier, verpleegster. Morschstr. 21a. D. Y. Lem, civ. ingenieur Hoogewoerd 34. P. M. Linssen, rijksklerk, M. Moonstr. la. J. F. van Lith, hulpfitter Kaiserstr. 13. J. F. J. M.Mannaerts, cand. notaris, Hoogewoerd 52. R. Mee'is, dienstbode, Sophiasir. 59a. W. Niesz, diacones H. Rijndijk 14. P. van Polanen, sigarenmaker Alexanderstr. 56. Ghr. M. van Renswouw en Fam. tuinman, Rijnsb. weg 126. A. Rij kers en fam., tuindersknecht, Rijnkade 19. A. van Rijn, dienstbode, Plantsoen 19. A. Schuyt Best, Rijnsib. weg 140. A. de Sitter, Sterrenwacht 5. H. Slijkhuis en fam.. kellner, Lammermarkt 65a. M. J. de Smet, kleermaker, Oude Rijn 27. B. G. M. Smith, Hooigr. 31. G. Splinter, kantoor bediende, H. Rijndijk 46. K. T. Tjo, Groenhovenstr. 18. J. H. P. van der Tuin en Fam., koopman, Haarl. str. 218a. A. P. Valken Fa-m., uitv. v. betonwerken Mun- nibkenstr. 14. J. Veenstra en Fam., Lij.s- terstr. 2. P. N. Verkerk, stoker, Javastr. 7öa. C. F. Verouden, dienstbode, Wasstr. 3. M. Verra, Rapenburg 78. M. S. L. Versmissen, dienstbode-, 'Rl. en Schiekade 10. Chr. de Vries verp'eegster, Rijnsb. weg 10. J. van der Wallen, dienstbode, Tromp str. 4. C. J. Wassenaar, naaister, Zonneveldstr. 3. Vraag omtrent vrijstelling wegens kostwinnerschap, v. d. B. te N. Antwoord: Wanneer voor de eerste maal vrijstelling wordt gevraagd wegens kostwinnerschap, wordt dit verleend voor één jaar. Daarna moet opnieuw vrijstel ling worden aangevraagd. Bestaan er dan nog termen voor vrijstelling, dan wordt deze voorgoed verleend. De volgende broe der moet dan dienen. Wanneer bij de twee de aanvrage het kostwinnerschap heeft op gehouden (en dat i® hoogstwaarschijnlijk het geval, als de moeder hertrouwd is) dan moet de vroegere kostwinner weer dienen. Het lijkt ons vrij zonderling, dat men u op de gemeentesecretarie niet kon inlichten. Vraag inzake het Staatsblad, waarin de pensioenwet voorkomt. Antwoord: Wend u tot de Lands drukkerij, Fluweelen Burgwal, den Haag. Vraag omtrent de betrouwbaarheid van een loterij van een Administratie-kan toor. Antwoord: Daaromtrent geven wij nimmer inlichtingen. Vraag omtrent de familie-relaties van een neef en nicht in Holland door een Bra bander. Antwoord: Een neef of nicht noemt men in Holland het kind van zijn broer of zuster. Ook de kinderen van een oom of tante worden neef of nicht genoemd. V raag: Waar moet men zich vervoegen als men ziekenverpleegster wil worden? Zou men daar lang voor moeten leeren? Zou dat ook met kosten gepaard gaan? Antwoord: Vervoeg u eens bij den directeur of de directrice van een zieken huis. Vraag: Ik heb een groote gehaakte katoenen twee-persoons sprei willen was- schen. Nu is er per ongeluk een zwarte kous in het heete sop terecht gekomen. De verf stoffen uit de kous hebben de sprei volko men bedorven. Hij zat vol met blauwe en groene vlekken. Ik heb de sprei in sterke gloor gezet; de vlekken zijn geel geworden, maar niet eruit getrokken. Weet u soms een middel om deze vlekken te verwijderen? Antwoord: Bleek de sprei nog eens. Door wasschen bleeken zal de vlek op den duur wel verdwijnen. Indien de sprei het waard is, kan deze ook ontkleurd worden met b.v. Heitmann's- Brann's of Tintex ontkleurde*. V raag: Hoe kan ik vetvlekken uit een eikenhouten kast krijgen? Verwijder de vlek met terpentijn en wrijf daarna met overtollige was. Indien dit niet helpt, de vlek met fijn schuurpapier voor zichtig afschuren, de vlek met overtollige was oi' beits bijwerken. V raag: Hoe kan ik roode wijnvlekken uit een terrocatta crêpe de Chine zijde ja pon verwijderen? Antwoord: Wasch de japon in lauw zeepsop van een goede zeepsoort. Behandel de wijnvlekken zoo noodig met zuivere al cohol. Vraag: Welke is de kortste en beste weg per fiets van Aarlanderveen naar Maasland en hoeveel K.M. is het? Antwoord: Aarlanderveen, Koude kerk, Hazerswoude, Benthuizen, Zoeter- meer, Zegwaart, Pijnacker, Delft, Den Hoorn, Schipluiden, St. Maartensrecht, Maasland. Afstand 49 K.M. V raag: Welke is de kortste weg per auto van Zoeteoraieer naar Bergen op Zoom en hoeveel K.M.? Antwoord: Zoetermeer, Bleiswijk, Hillegersberg, Rotterdam, Rijsoord, Zwijn- drecht, Dordrecht, Zevenbergen, Stand- daardbuiten, Oud-Gastel, Rozendaal, Wouw, Bergen op Zoom. De kortste weg is dit wel niet (die gaat over NumansdorpWil lemstad), maar wel de gemakkelijkste en goedkoopste. Afstand 80 K.M. V raag: Welke is de kortste weg per fiets van Rijpwetering naar Dordrecht? Hoeveel K.M.? Antwoord: Rijpwetering, Leiden, Zoeterwoude, Stompwijk( Meerlaan), Zoe termeer, Zegwaart, Bleiswijk, Hilligersberg, Rotterdam, Rijsoord-, Dordrecht. Afstand 60 K.M. Vraag: Hoe kan ik het best- rijden per motorfiets van Leiden via Den Haag, Bre da naar Heerarendiskerke (Zeeland). Hoe veel K.M.? Antwoord: Leiden, Den Haag, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dord recht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenberg- schenhoek, Terheyde, Breda, Etten, Rozen- daal, Bergen op Zoom, Krabbendijke, Krui- ingen, Kapelle, Kloetinge, Goes, 's Heer Hendrikskinderen, Wisseke-rke, 's Heer Arend-skerke. Afstand 166 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Rcelofarendsveen naar Haerzuilen op de fiets? Antwoord: Roelofarendisveen, Nieuw- veen, Zevenhoven, Noorden, Kockengen, Haarzuilen. Vraag: Welke is de kortste weg van Bodegraven naar Apeldoorn per fiets Antwoord: Bodegraven, Woerden, Harmeien, De Meern, Oudenrijn, Utrecht, de Bilt, Amersfoort-, Hoevelaken, Voorthui zen, Oud Milligen, Nieuw Milligen, Apel doorn. Mierenbestrijding. Over de middelen ter bestrijding van mieren schrijft een lezeres ons nog het vol gende: Indien men het nest ontdekken kan, is het beste ze te overgieten met kokend wa ter; op plaatsen, waar zij veel door kieren komen, een weinig petroleum gieten; op een diep bord wat natte suiker of andere zoe tigheid doen en dat neerzetten op plaatsen, waar men veel last heeft van mieren. Wan neer er flink wat mieren op zijn, overgieten met heet water; voor buiten langs muren of stoep wat goudsbloemen planten. De in korten tijd zoo bekend geworden SPORTVLIEGER HIN- DRIKS, die met zijn toestel op het vliegveld Eelde is neerge stort. Bij operatief ingrijpen is Hindriks overleden HET MOTORSCHIP „SLAMAT" van de Rotterdamsche Lloyd krijgt in het dok van Wilton-Feijenoord een nieuwe neus, ten einde in een snelvarend schip te worden veranderd. Het gemak dient de mensch. Te Amsterdam is gedemonstreerd met een NIEUW AUTO-LEVATOR APPARAAT, dat den automobilist behulpzaam moet zijn met het lichten van zijn wagen DE VIJFKAMP voor Officieren en Onderofficieren worden ook dit jaar weer te Amersfoort gehouden. Links 2e luitenant Boutmy en rechts le luitenant der mariniers W. J. van Rhijn bij het schermen Te Wageningen werd Woensdag op de Wageningsche Berg het 33 CONCOURS HIPPIQUE gehouden. De Gele Rijders uit Arn hem waren ter opluistering met hun paarden en geschut gekomen

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8