LUCHTVAART RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 11 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 RIJKSTOEZICHT OP HET GEBRUIK V/SN ZWEEFVLIEGTUIGEN. De Minister van Waterstaat heeft vast gesteld een Regeling van het rijkstoezicht op het gebruik van zweef vliegtuigen. Deze regeling houdt o.m. het volgende in: 1. Zweefvliegtuigen mogen slechts als zoodanig worden gebruikt, indien de vol gende voorwaarden vervuld zijn: a. de bestuurder van het zweefvlieg tuig dient in het bezit te zijn van eene daarvoor geldige zweefvergunning b. het zweefvliegtuig dient voorzien te zijn van een geldig bewijs van luchtwaar digheid c. op het zweefvliegtuig dient te zijn aangebracht een naam of ander onder scheidingskenmerk, ten genoegen van den directeur van den luchtvaartdienst. 2. Het eerste lid, onder a geldt niet ten aanzien van oefeningen, welke onder lei ding van een daartoe door den minister aangewezen persoon op en boven een daartoe door den minister aangeduid ter rein worden gehouden. 3. Het eerste lid, onder b, geldt niet ten aanzien van proefvluchten, welke door een daartoe door den D.L.V.D. aan gewezen of toegelaten persoon, op en bo ven een daarbij uitgeduid terrein worden gehouden. De geldigheidsduur van de in het voor afgaande bedoelde bescheiden bedraagt ten hoogte twee jaar, te rekenen van den dag van het laatste met gunstigen uitslag ondergaan lichamelijk onderzoek, onder scheidenlijk van den dag van het laatste met gunstigen uitslag verrichte onderzoek naar de luchtwaardigheid. 3. De geldigheidsduur van het bewijs kan door den D.L.Y.D., op verzoek van be langhebbende, mits tijdig vóór het verloo- pen van den termijn van geldigheid inge diend, worden verlengd met ten hoogste een gelijken termijn. 4. De kosten, verbonden aan de uit reiking en de verlenging van de in het eerste lid bedoelde bescheiden, bedragen: eerste uitreiking zweefvergunning 2 eerste uitreiking bewijs van luchtwaardig heid, ten hoogste 25door den D.L.V.D. te bepalen; verlenging van den termijn van geldigheid en wederuitreiking van de zweefvergunning 1verlenging van den termijn van geldigheid en wederuitreiking van het bewijs van luchtwaardigheid ten hoogste 5. De aanvrager van eene zweefvergun ning, als bedoelde onder a van het eerste lid van artikel 2, moet eene schriftelijke verklaring overleggen van een door den D.L.VD. daarvoor aangewezen instruc teur in het zweefvliegen, waaruit blijkt, dat hij eene vlucht van ten minste vijf minuten naar behooxen heeft uitgevoerd binne een afstand van 1 K.M. van het punt van verterk en ook overigens kan geacht worden voldoende geoefend te zijn in het zweefvliegen. Geneeskundig onderzoek. Vóórdat eene zweefvergunning wordt uitgereikt, moet bovendien zijn gebleken, dat de aanvrager voor het uitoefenen van de zweefsport door een geneeskundige, uiterlijk een jaar en negen maanden te vo ren, lichamelijk geschikt <is bevonden. Daartoe behoort de aanvrager een bij den D.L.V.D. te verkrijgen formulier, inge vuld en onderteekend door den genees kundige, op te zenden aan den Chef van den Vliegmedischen Dienst van de Lucht- vaartafdeeling te Soesterberg, die van den uitslag kennis zal geven aan den D.L.V.D. Om in aanmerking te komen voor eene zweefvergunning, moet de aanvrager den leeftijd \an 16 jaar hebben bereikt. De lichamelijke eischen, welke zijn vermeld in het aanvraagformulier, zijn: a. afwezigheid van elke -lichamelijke of geestelijke ziekte, van elk gebrek of van elke afwijking, welke kan leiden tot een plotselinge ongeschiktheid tot het bestu ren van een zweefvliegtuig. Elk vermoeden op zwangerschap leidt tot ongeschiktver- klaring; b. voldoende functie der vier ledema ten c. normale functie van hart, longen, nieren en zenuwstelsel; d. eene gezichtsscherpte van ten min ste 4/10 op elk oog, zo noodig met aanwen ding van glazenvoldoende stereoscopisch zien voor het schatten van onderlinge af standen normale blik en gezichtsveld eene voldoende gehoorscherj.te en een bei derzijds normaal functionneerend vestibu lair apparaat. Verplichting tot het houden van een dagboek. De eigenaar van een zweefvliegtuig, dat is voorzien van een geldig bewijs van luchtwaardigheid, is verplicht ten aan zien van een zoodanig zweefvliegtuig een dagboek te houden. In het dagboek worden de verrichtingen van het zweefvliegtuig geregeld vermeld, zoodat daaruit onder meer kan blijken hoeveel uren het zweefvliegtuig sedert den bouw in gebruik is geweest, welke vluchten door het zweefvliegtuig zijn uitgevoerd, wie de bestuurder is geweest en welke herstellingen het zweefvliegtuig heeft on dergaan. Indien een zweefvliegtuig, als in het vo rige lid bedoeld, is verloren gegaan, ver nietigd of geheel buiten gebruik gesteld, is de eigenaar verplicht binnen 14 dagen den D.L.V.D. daarvan kennis te geven. Voor het opleiden van zweefvliegers is een bijzondere vergunning van den mi nister vereischt, die daaraan voorwaarden zal verbinden betreffende: a. het terrein, waarop en waarboven de oefeningen zullen plaats vinden; b. de personen, aan wie de leiding der oefningen wordt toevertouwd, en die, wel ke tot de opleiding worden toegelaten c. de wijze, waarop de opleiding zal plaats hebben; d. de zweefvliegtuigen, waarmede de oefeningen worden gehouden e. het toezicht op het materiaal. Wanneer een ongeval met een zweef vliegtuig heeft plaats gehad, ten gevolge waarvan één der inzittenden of een ander lichamelijk letsel heeft bekomen, of het zweefvliegtuig ernstig beschadigd is, of eenig ander goed dan het zweefvliegtuig beschadigd is, en in dit laatste geval niet reeds eene regeling der schadevergoeding is getroffen, kan door de zorg van den D. L.V.D. na het ongeval een onderzoek naar de orzaken worden ingesteld. Het is verboden met een zweefvliegtuig te zweven boven menschenverzamelingen en boven de bebouwde kom eener ge meente. MAG EEN OPTICIEN EEN BRIL VOORSCHRIJVEN? De deskundigen z'ijn het oneens. Voor de Amsterdamsche Rechtbank stond terecht de 46-jarige opticien P. B., verdacht van overtreding van art. 436 W. v. Str. Verd. zou, volgens de dagvaarding, in zijn winkel in optische artikelen, gevestigd in een perceel aan de Rozengracht, terwijl hij niet toegelaten was tot de uitoefening der geneeskunst, buiten noodzaak aan mej. J. B., geneeskundigen bijstand als beroep of bedrijf hebben verleend. Verd. had mej. J. B. door middel van een oogspiegel en een refracto-meter onderzocht. Voorts had hij de oogen onderzocht door middel van het laten lezen van letterborden met wisselen de brillen in 'n z.g. pasbril. Op grond van dit onderzoek had de opticien een bril voor geschreven en aan zijn cliënt verkocht. De Kantonrechter dr. L. S. G. de Har- jtog had verd. op 25 Nov. 1930 ontslagen van rechtsvervolging, het O.M. had 1 boete ge- eischt en teekende appèl tegen het gewezen vonnis aan. Voor de rechtbank werd als eerste ge- tuige-desk. gehoord prof. dr. W. P. C. Zee man, hoogleeraar in de oogheelkunde. Desk. was van oordeel, dat het onderha vige geval uitoefening van de genees kunst was, ook al omdat het als zoodanig wordt gepresenteerd. De opticien verklaarde o.m. dat hij 't meisje door middel van de genoemde instru menten had onderzocht. Toen hij een bril voor het meisje had gevonden, had hij ech ter niet gecontroleerd of het kind nog soheel keek. Een rechercheur verklaarde ter zitting, dat hij zich had laten onderzoeken, zon der zich te legitimeeren. (Get. had een principieele uitspraak willen uitlokken). De opticien had aan get. een bril aangera den. De Engelsche oogspecialist dr. C. H. Kay Sharp, als getuige a décharge opgeroepen, achtte hier geen uitoefening van de ge neeskunst aanwezig. Verd. heeft hier z.i. geen onderzoek naar een ziekte ingesteld. Prof. Pistor uit Jena, eveneens a dé charge gehoord, was het met den vorige ge tuige eens. De deskundige zag in het wer ken van een opticien geen gevaar. Hij acht te onderzoek en voorschrijving van een bril door een opticien gerechtvaardigd, mits het geen ziektegeval van het oog betrof. Wat betreft de vraag, wat onder oog ziekte dient te worden verstaan, merkte prof. Zeeman elke onevenwichtige functie van het oog als zoodanig aan, althans als een ziekelijk verschijnsel, zoodat een han deling om hieraan 'n einde te maken, con sequent beoordeeld aan de hand van deze opvatting, uitoefening der geneeskunst is. Scheelzien noemde desk. een ziektever schijnsel, dat door een bril gunstig kan wor den beïnvloed. Voor de interpretatie van het onderzoek is naar prof. Zeeman's meening medische kennis noodig. De des-kundige a décharge bleven bij hun meening. De Officier van Justitie, mr. E. Over- bosch, vreesde voor te nationalistisch te worden aangezien, wanneer hij de opvat ting van prof. Zeeman stelde boven die der buitenla-ndsche deskundigen a décharge, onder wie er één niet-medicus is. Prof. Zee man verklaarde, dat interpretatie van de door onderzoek met oogspiegels enz. ver kregen resultaten medische kennis ver eischt en spr. meent dan ook dat de opti cien, zonder bevoegdheid, te bezitten, ge neeskunst heeft uitgeoefend en eischt, daar het een principieele kwestie betreft, vernie tiging van het vonnis van den Kantonrech ter en verd.'s veroordeeling tot een geld boete van 1 subs. 1 dag hechtenis. De verdediger, mr. H. Mulderije, meen de, dat interpretatie van de waarnemingen geen medische kennis vereischt. Hier is slechts sprake van routine. P'. vergeleek da handelingen van verd. met de werkzaamheden van bandagisten en or thopedisten. Jarenlang is de practijk van den opticien toegelaten en daaraan kan niet plotseling een eind worden gemaakt, te meer daar verdachte in het bezit is van een Amerikaansch diploma, waarvan de waarde ook door prof. Zeeman wordt er kend. PI. drong met klem aan op bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Uitspraak 23 Juni a.s. Poging tot moord. Het Arnhemsch Gerechtshof veroordeel de heden J. A. B., handelsreiziger te Die ren, tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis wegens po ging tot moord op een café-houder in de Weverstraat te Arnhem. Hij had dezen kastelein met een speciaal voor dit doel gekochte hamer op het hoofd geslagen. Slechts met moeit eslaagde het slachtof fer er m, aan verdere mish'andeling te ontkomen. De rechtbank had B. indertijd tot 6 jaren gevangenisstraf veroordeeld, welk vonnis thans door het Hof bevestigd werd met aftrek der preventieve hechte nis. LETTEREN EN KUNST DE GREGORIUSDAGEN. Over het verloop van de uitstekend-ge slaagde fcyt. Gregorius-dagen nog het vol gende Woensdagmiddag werden de demonstra ties en lessen voortgezet. De zeereerw. heer Yullinghs hield een inleidende verklaring van les-sen in Gre- goriaanschen zang volgens de Ward-metho- de. Een en ander werd toegelicht met de monstraties door een jongens- en meisjes- klas uit Horn (L.). Ook deze uiteenzetting en demonstratie werden met de grootste aandacht en met bewondering voor de bereikte resultaten gevolgd. Mevrouw Ward beklom hierna onder luid applaus der vergadering het podium, om de aanwezigen in het Fransch toe te spre ken. Zij dankte voor de belangstelling, welke haar methode ook hier in Holland onder vindt en feliciteerde de scholen en onder- wijs-instellingen, die deze methode toepas sen, met de schitterende resultaten welke reeds zijn bereikt. Tot slot van den middag werd door een volledige schoolklas van „Cordi Sacratissi- mo" te Scheveningen een „Kinderspel tot onderricht in Liturgie en Katechismus uit gevoerd. De zeereerw. heer J. C. W. van de Wiel gaf te voren een korte inleiding, waarin hij het doel van dergelijke kinderspelen uiteen zette. Hierna voerden de kinderen van de Schevemngsche school in kleurige gewa den (symbolische kleuren) gekleed, het kin derspel op. Alk inleiding werd de beteekenis ver klaard van de getijden der Kerk rond de H. Mis. Daarna voigden de H. Mis en de heilige Sacramenten, de Twaalf Artikelen des Geloofs, de Tien geboden, het Unze Va der en tot slot een schoon reciteeren van den brief van den H. Apostel Paulus aan de Corinthiërs over de Liefde. Ook dit kinderspel oogstte een waardee- rend applaus. Woensdagavond werd de slotvergadering der Gregoriusdagen gehouden, welke tevens de algemeene vergadering was der liturgi sche vereeniging in het bisdom Haarlem. In het geheel gevulde aula van het iSt. Aoysiuscoliege heette de voorzitter, Mgr. H. J. M. Taskin, de aanwezigen welkom en sprak hierna een openingswoord. Vervol gens werd verslag van de vereeniging uit gebracht. Door Schola Cantorum „iSt. Cae- cilia" der seminaristen van Hageveld wer den Gregoriaansche gezangen uitgevoerd onder leiding van den zeereerw. heer A. Vollaert: Dominus Jesu, Ubi caritas et amor, en tot slot complebenzang recitativen, 'n lexio, verzen en antwoorden, drie psal men, antifonen, een hymne, een responsori in korten vorm, en een der Mariaanscbe slobantifoneji, hetgeen in beknopten vorm een mooi beeld van de variatie in de getij den der Katholieke Kerk gaf. Dom J. van Gennep O.S.B. sprak hierna over liburgischen volkzang. Zijn inleiding werd onderbroken door heb zingen van een gedeelte uit de „Miss>a Emendemus" van Palestrina. Vervolgens werd in de vier stemmige zetting van Hovy, Stribee's lied op de verovering van Blockersdijk door de Spanjaarden gezongen. Tenslotte werd uitgevoerd „Audite No va" uit het Libdo de Villanelle (1581) van Orlando di Lasso uit: „Alte Madrigale van Jöde". KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubileum Zieken-verpleging. Gisteren, Woensdag, was het, zooals we reeds meldden, den dag dat Zuster 5 jaar voor het Wit-Gele Kruis haar zegen- i ijk werk verrichte, nl. de verpleging der zieken in deze parochie. En, zooals we ook verwachtten, is dit feit luisterrijk herdacht. Des morgens was er een Gezongen H. Mis uit dankbaarheid, waarin zeer velen ter H. Tafel naderden. Na de H. Alis was het be stuur van het Wit Gele Kruis in de Pas torie om de Zuster te complimenteeren. Ook de Eerw. Moeder Overste van het St. Elisabeth-Gasthuis te Leiden deed van hare belangstelling blijken en woonde de H. Mis bij. Moeder Overste mocht mede de felici taties van het bestuur in ontvangst nemen. De Z.Eerw. heer Pastoor deed een hartelij ke toespraak en sprak de hoop uit dat het Zuster Damiana gegeven moge zijn nog vele jaren haar werk van liefde voort te zetten. Des middags was er receptie in het Wijkgebouw. Daar kwamen zeer vele paro- chinane van hunne belangstelling blijk geven. Een schat van bloemen mocht de Zuster in ontvangst nemen benevens nog andere blijken van meeleven met het liefdewerk door de Zuster verrioht. Het was een mooie dag voor Zuster Da- miane en het Wit Gele Kruis. Centrale verwarming. De aanleg der Centrale verwarming in de R. K. Kerk is gegund aan de firma Gebr. Vincent te Schiedam. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTER A ADS VER KIEZING. Op lijst 1 R. K. Staatspartij zijn uitge bracht 96 stemmen. Op lijst 2 A. van der Knyff 22 stemmen. Op lijst 3. C.-H.A.-R. en Lib. 129 stemmen, alzoo 247 geldige stemmen. Van onwaarde 6. Door het Cen traal stembureau zijn benoemd verklaard van Lijst 1. W. Compeer, N. Disseldorp en S. L. Visser. Van lijst 3 J. A. de Bruyn C.-H., P. Jansen, A.-R., C. van Tol, Lib. en W. Dorrepaal Lib. De kiesdeeler bedroeg 35 2/7 De lijstkiesdeeler was voor lijst 1. 32. Voor lijst 3 Protestantsche groep 32 1/4. Fabrieksongeluk. Gistermorgen had een molenaar uit Leiden bij het maken van een nieuw gemaal in de Coöperatieve maalderij Boerenbelang alhier, het onge luk om met zijn arm tusschen een 1000 kg. zwaren maalsteen bekneld te raken. Het welk van dien aard was dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij onder zoek bleek het ongeval betrekkelijk nog goed afgeloopcn te zijn. Althans hadden er geen ernstige kneuzingen plaats gehad. SASSENHEIM. Huldiging „St. Ambrosius". Om de behaalde successen op het gehou den concours te Noordwiik, is de R. K. Harmonie „.St. Ambrosius" gisteravond op grootsche wijze gehuldigd. Op dezen avond vond de overhandiging plaats van den wis selbeker en de gouden medaille door „St. Ambrosius" gewonnen. Voor dezen avond waren uitgenoodigd en aanwezig: de gees telijkheid ter plaatse, burgemeester en wet houders en de raad, kerk en armbestuur, de besturen der zustervereenigingen Noord- wijk. Warmond, Lisse. „Crescendo" uit Sassenheim, het hoofdbestuur van den Z.- H. bond van R. K. Muziekverenigingen en verder donateurs en kunstlievende leden De avond werd geleid door den voorzitter van het PI. Comité der K. S. A. den heer A. Verkleii. Even voor de opening werd de directeur der vereeniging, de heer Dik en diens echtgenoot?, onder het spelen van ..lang zal hij leven" binnengeleid, waarna de voorzitter het welkom toeriep. Hij deelde mede .dat de schenker van den wis- sclbeker. de burgemeester van Leidschen- dam, verhinderd was aanwezig te zijn, even als de voorzitter van „St. Ambrosius", die door ziekte verhinderd was. De zeereerw. heer pastoor opende nu de reeks van toe spraken enwe es er op dat het zijn innige wensch is dat deze vereeniging finantiee- len steun van de parochianen rijkelijk moge ondervinden. De burgemeester zeide nu, dat het hem een groot genoegen was op dezen huldigingsavond aanwezig te mogen zijn. Sor. brengt zijn compliment aan de vereenieing, een bijzonder aan den lieer Dik' Hij merkt daarbij op, dat, wat Dik geeft, dik in orde is. Het verheugde spr. ook „Crescendo" aanwezig te zien en ook deze vereeniging bracht spr. een compli ment. voor het door haar behaalde succes in de eere-afd. fanfare. Spr. hoopt vervol gens dat beide vereenigingen steeds goed zullen samenwerken tot glorie van hun ver eenigingen. Hierna werden enkele muzieknummers ten gehoore gebracht waaronder het ver plichte concoursnummer Les Lilas Bleus van G. Gadeune. Een uitbundig applaus volgde op dit nummer. Door den secreta ris van den Z. H. Bond, den heer M. Vork, uit Delft, werd met een passelijke toespraak de wisselbeker overhandigd, welke door den heer C. Meiman, ?de Voorzitter, in dank werd ontvangen. Namens het uitvoe rend Comité van het concours sprak de heer Verweij uit Noordwiik welke in gloed- riike woorden het geschenk van .deken Borsboom, de gouden medaille, overhan digde. Deze snr. bewonderde den goeden geest waarmede ,.St. Ambrosius" steeds bezield is en zeide dat juist hierdoor zeker nocr vele successen moeten volgen. Na een korte pauze werd nu onder luide toejuichingen den directeur een bloemstuk en aan mevr. Dik bloemen aangeboden, waarna op voortreffelijke wijze het vrije concoursnummer werd uitgevoerd. Hierna werd het woord gevoerd door den 2den Voorzitter van den Z.-H. Bond, den heer J. v. d. Voort, uit Lisse. Namens dezen bond feliciteerde hij de ver. „St. Ambrosius" en diens ijverigen Directeur. Spr. maakte van deze gelegenheid gebruik om namens het Bondsbestuur 't Uitvoerend Comité te be danken en tevens de vereenigingen „Mat thias" van Warmond en „St. Ambrosius" van hier voor de toetreding tot den bond. Hij maakte ook zijn compliment aan „Crescendo", en, al staan we principieel van elkaar, aldus spr., voor het opvoeren van de kunst zijn we één. Aan den burge meester en den raad verzocht spr. beide vereenigingen te subsidieeren. Aan hem was het vervolgens te danken dat de beker door de aanwezigen werd bezichtigd en met klinkende gaven werd gevuld. Nog sprak de voorzitter van Crescendo eenige hartelijke woorden en de heer Kortekaas een dankwoord aan allen voor de spontane hulde, dezen avond gebracht Hij droeg deze hulde over aan den heer Dik. Door den heer Verk'eij werd vervolgens deze avond ges'oten met een slotwoord om de vereeni- girg te steunen door donatie en geldelijke steun, dan zal de vereeniging zeker steeds crescendo gaan. Gevonden. 1 schoolpenhouder, 1 huis sleutel. Verloren. 1 gouden damesarmbandhor loge (8 kantig) met zwart bandje, 1 reserve autoband met velg, 1 kleine bruine porte- monnaie met inhoud, 1 vulpenhouder merk „Osmia". Nadere inlichtingen worden door de po litie alhier verstrekt. Geboren Jannetje, dochter van S. de Ridder en J. van Oostveon Johannes Josephus Leonardus, zoon van J. A. Vugts en A. M. van Nobelen. Overleden: Petronella van Dijk, 73 jaar, echtgenoote van P, de Haas. Gevestigd: A. van t Wout, Hoek- straat 22, van Alphen aan den Rijn J. Hoekstra en gezin, Menneweg 75, van Lisse Mej. H. Passchier, Hoofdstraat 110, van Noordwijk A. C. Vroom, Bijdorpstraat 18, van Haarlem. Vertrokken: Mej. J. Roos, van Zuilhofstraat 13, ryiar Voorhout Mej. G. C. Perreijn. van Hoofdstraat 82, naar Was senaar Mej. C. Noordermeer, van Bijdorp straat 27 naar Leiden H. Schalk, van Floris Schoutenstraat 3, naar Voorhout. VOORSCHOTEN Geboren: Johannes Jacobus z. van J. J. Planje en T. de Roode Hendrika Wilhel- mina d. v. D. J. van Tolie en A. Willems Apolonia Anna Catharina d. van W. van der Geest en M. G. Lamboo Klasina Johanna d. van B. J. van Brecht en A. C. Parlevliet. Ondertrouwd: C. J. Grundeken 28 j. en E. E. van Vliet 25 j. A. van Beveren 57 j. en C. P. van Leijser 63 j. Gevestigd: A. W. van Voorts, van Bre da G. J. Frederiks en echtg. van Rotter dam J. J. Huy, van Frankrijk L. C. van den Hoek, van Oegstgeest W. M. van der Burg en echtg. van Leiden B. de Jong en echtg. van Leiden A. Meershoek van Lei den A. van Egmond van Wassenaar. Vertrokken: A. Hulst naar Wassenaar A. en M. Weber, naar Duitschland R. Lubach naar Wassenaar E. van der Hoogt en gezin naar Leiden G. van Schetsen naar Katwijk J. D. Bouthoorn naar Oegstgeest J. H. Volkers naar Veur A. van Beveren naar Wassenaar. WASSENAAR. Motor tegen auto. Op het gevaarlijke kruispunt School straat Katwijkscrhe Weg gebeurde gis teravond omstreeks kwart voor zes een ern stig ongeluk. Uit de Schoolstraat kwam met kalme vaart een Fordauto bestuurd door Mr. J. S. C. Tromp Meesters uit Velp. Uit de rich ting Katwijk naderde tezelfder tijd een motorfiets bestuur door G. Bergman alhier met op de duo zijn echtgenoote. Op het gevaarlijke kruispunt reed de motorrijder tegen de auto op met het ge volg, dat hij op de motorkap terecht kwam en vervolgens op de straat viel. Toen hij werd opgenomen bleek hij er ernstig aan toe. Beide beenen wareji ge broken, waarvan een dubbel, terwijl hij verwondingen had aan hoofd en beenen. Zijn vrouw, die van de motor geslagen was, kwam er met lichte verwondingen af. Nadat ter plaatse de eerste hulp was verleend door Dr. van Praag, is Bergman per ziekenauto naar het Ziekenhuis Zuid- wal vervoerd, en zijn echtgenoote naar haar woning. De politie nam zoowel de auto als het motorrijwiel in beslag. Auto tegen tram. Op den Benoorden- houtsche weg nabij het Roomhuis kwam Mevr. D. uit Amsterdam met haar La Salle- auto gereden en wilde daar ter plaatse de rails oversteken. Zij had echter de nade rende tram te laat in het oog en daar de weg door den regen glad was dorst zij niet met volle kracht te remmen met het gevolg dat zij tegen de tram opvloog waardoor zij het voorbalcon indrukte en een treeplank vernielde. De auto werd eveneens zwaar beschadigd en werd per kraanwagen van garage Jansen weggesleept. Mevr. D. kwam er met den schrik af. Fietser over hond. De zoon van den heer v. W. kwam met zijn rijwiel over een dwars voor hem schietende hond te vallen met het gevolg dat hij een sleutelbeen brak Nadat hem door Dr. Doelman eerste hulp was verleend werd opname in een zieken huis noodig geacht waarheen hij werd vervoerd. WARMOND. Tragisch. Het lijk van de 45-jarige mej. K. alhier is gevonden in een sloot langs den Heerenweg. Het stoffelijk over schot van de verongelukte is naar het lijkenhuis gebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geen kinderen als motorbestuurder. Gisteren werd door Rijksambtenaren en politie weder controle gehouden op motor- en rijwiehvet. Als gewoonlijk werden weder verschillende personen, die in overtreding waren, de dupe. Tegen sommige personen beneden de 18 jaar werd wegens het be sturen van een vierwielig motorrijtuig pro cesverbaal opgemaakt. Men is dus gewaar- schuuwd, daar door de politie op deze over treding nauwkeurig zal worden gelet. Onvriendelijke hond. De postbode Z. deed bij de politie aangifte, dat hij tijdens de bestelling ten huize van v. W. door diens hond in zijn been werd gebeten, terwijl bo vendien zijn kleeren werden gescheurd. Anti-lantaarn-actie. - Langs den Groe nenweg, werd gisteren door een onbekend gebleven autobestuurder, een straatlan- traan stuk gereden, terwijl onze lieve jeugd in de Oranjestraat een glazen mantel eeuer lantaarn werd vernield. BOSKOOP. Verbetering van de Gouwe. De „Stcrt." bevat het Kon. Besl. tot onteige ning van perceelen ten behoeve van verbe tering van de Gouwe in de gemeenten Waddinxveen en Boskoop ten name van de provincie Zuid-Holland.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7