Lichtzinnige Jeugd DONDERDAG 11 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Dinsdagavond had voor den Driehoek te Wuestwezel een hevige botsing plaats tus- schen een auto en een motorrijtuig. De autobestuurder, een Bredanaar, na derde in de richting Antwerpen, terwijl J. O. uit Nieuw-Moeren op zijn motor met zijn vrouw als duo-passagiere de Bredasche baan wilde oversteken. Een botsing was on vermijdelijk. De motor werd door de auto gegrepen en een eindweegs meegesleept. De vrouw vloog van de duo. Ernstig ge wond werd de motorrijder onder den bran denden motor vandaan gehaald. Zijn rech- ter-ondërbeen was totaal verbrijzeld. Ook de vrouw werd deerlijk gewond. Haar rech terarm was gekneusd en eenige ribben werden gebroken. Beide slachtoffers wer den naar een ziekenhuis te Gooreind over- gebraoht. De toestand van den motorrijder is zeer ernstig. Auto en motor werden in beslag genomen. Botsing tusschen twee auto's. Een notaris ernstig gewond. Toen Woensdagnamiddag uit de Maas straat onder Acht (gem. Eindhoven), een vrachtauto den Boschdijk opreed, kwam uit de richting Best mr. F. M. A. H., notaris te Helden (L.) met zijn luxe wagen in volle vaart aanrijden. Blijkbaar had de heer H. den vrachtwagen te laat gezien en kon hij niet meer uitwijken, met het gevolg, dat hij in botsing kwam. De vrachtauto kantelde, terwijl de luxe wagen grootendeels vernield werd. De be stuurder van de vrachtauto bekwam geen letsel, terwijl notaris H. zijn linkerarm brak en ernstige inwendige kneuzingen opliep. Hij werd naar het K. K. Ziekenhuis te Eind hoven overgebracht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto onder een trein. Dinsdagavond omstreeks half 9 geraakte een auto, waarin gezeten waren mevrouw Tijdink te Borkeloo met haar schoonzoon, den heer Winters uit Hejigelo, bij het pas- seeren van den onbewaakten overweg tus schen Vorden en Hengelo onder een trein. De auto werd meegesleurd, één keer om gedraaid en daarna door de locomotief van den spoordijk afgeduwd in de spoorsloot, welke vol water stond. De heer Winters kwam onder de auto te liggen en werd door toegeschoten hulp uit zijn benarde positie verlost. Nadat hij een half uur bewusteloos was geweest, gelukte het den doktoren uit Buurlo en Borkeloo hem weer bij te bren gen. Zijn gelaat en handen hadden diepe glassneden bekomen. Mevrouw Tijdiuk werd naar het ziekenhuis te Zutphen ver voerd. Haar toestand is niet zorgwekkend. Bij latere informatie bleek ons, dat de toestand der patiënten bevredigend is. De auto werd totaal vernield. De trein had een half uur vertraging. Een auto verpletterd. Een uit Den Haag afkomstige auto is gistermiddag te ongeveer één uur op den onbewaakten overweg bij Schinkeldijk door den trein uit Aalsmeer, welke te 1.15 uur aan het Willemparkstation te A'dam moet arriveeren, gegrepen en geheel vernield. De chauffeur, die de eenige inzittende was, werd wonder boven wonder niet ernstig ge wond onder zijn wagen vandaan gehaald. Vermoedelijk heeft hij slechts enkele schrammen opgeloopen. Van den trein werd de locomotief licht beschadigd. Vrouw doodgevallen. Te Soerendonk viel mej. S. van den hooi zolder. Zij werd inwendig zwaar gekneusd en is aan de gevolgen overleden. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 31) Hij dacht aan niets anders gedurende het verdere gedeelte van den daghij droomde, dat hij weer vrij mensch was. Den volgenden dag wisselden hoop en vrees el kander af, de opgevangen mededeeling beheerschte zijn doen en laten. Hij zag aanhoudend beelden van landschappen en dorpen. Hij voelde zich als een kind, dat iets prettigs in het vooruitzicht heeft. Hij verloor ieder begrip van tijdhij telde de dagen niet meer. Het bericht van de op handen zijnde verandering deed in hem het verlangen ontstaan te weten hoe lang hij reeds in Wormwood-Scrubbs gevan gen zat. Een week, een maand, een jaar?.. WonderlijkHij had in het geheel niet meer gedacht aan degenen, die hem vroe ger zoo dierbaar waren. Na de rechtszit tingen had hij voortdurende een inwendi- gen strijd moeten voeren. De nacht na den dag waarop hij was veroordeeld, was voor hem een verschrikkelijke geweestEn na dienHij had niet meer gedacht aan hen, die vóór dien zoo'n groote plaats in zijn leven innamen, noch aan zijn vader, noch aan zijn zuster.noch zelfs aan Ruby. Want hij kon niet over hen spreken, met geen levend wezen kon hij een normaal ge- Meisje uit een raam gevallen. Gistermorgen is iin de Prins Hendrik straat te IJmuiden een ruim tweejarig dochtertje van den heer L. uit een raam van de eerste verdieping gevallen, waarbij het een schedelbreuk bekwam. In zorgwekken- den toestand is de kleine naar het St. An- tonius-ziekenhuis overgebracht. Het drie-jarig dochtertje van den heer Dijkgraaf te Delft, wonende in de Ooster straat, dat Maandag het ongeluk had in een emmer kokend water te vallen, waar bij het ernstige brandwonden aan het on derlijfje opliep, is aan de bekomen verwon dingen in het St. Hippolytus-ziekenhuis overleden. Verdronken. Gistermiddag is de onderwijzer J. van Balen uit Schiebroek in de badinrichting in den Wilgenpias aldaar gaan zwemmen. Toen hij omstreeks half zes niet naar huis teruggekeerd was, ging men informeeren of wellicht een ongeluk gebeurd was. Bij het ingestelde onderzoek werden allereerst zijn kleeren gevonden, terwijl na eenigo uren dreggen zijn lijk uit het ondiepe bad opgehaald werd. Men vermoedt dat hij door een hartverlamming om het leven geko men is. Gistermiddag is aan den Breukdijk te Vleuten het driejarig zoontje van den heer Burggraaf, terwijl hij aan het spelen was, te water geraakt en verdronken. SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Eén man doodgeschoten. Men meldt uit Venlo aan het „Vad.": Maandagnacht zijn Duitsche douanebe ambten van KaldenJurchen en Niederdorf, in de bosschen langs den Rijksweg naar He- rong en Kriekenbeek, welke aan de Neder- land<sche grens zijn gelegen, bij de surveil lance gestuit op een aantal smokkelaars. Uit een hinderlaag werd tot stilstaan aangemaand en gevuurd in de lucht. Aan het bevel werd geen gevolg gegeven. Nog maals klonk een salvo, waarop eenigen ble ven staan en werden gearresteerd. Op hen werden verschillende artikelen bevonden. Toch werden nog enkele pakxen smokkel waar bij het afzoeken van het terrein laLer gevonden. Bij dit zoeken stootten de amb tenaren in een kuil langs den weg op een gebukt liggend man, die zich onbeweeglijk hield. Hij bleek te zijn overleden. Uit de gevonden papieren kon hij worden herkend. Het bleek te zijn de 45-jarige gehuwde ar beider K. Linke uit Metman, die op weg naar huis was en niets met de smokke laarsbende te maken had. Hij was in het hoofd door een kogel getroffen en langs den weg in een kuil gevallen. DE SMOKKELHANDEL. Schrikbarende cijfers. In de maanden April en Mei werden aan de Limburgsch-Duitsche grens en in de buurt van Aken o.m. in beslag genomen 3.375.000 sigaretten, 4475 K.G. koffie, i75 K.G. meel en 1940 K.G. tarwe; 1919 proces- ne en vleesch waren, '209 K.G. tabak, 10.000 sigaren, 20600 boekjes sigarettenpapier, 4521 K.G. meel en 1940 K.G. arwe, 1919 proces sen-verbaal werden opgemaakt wegens smokkelarij. Kinderzegen. Het gezin van Aug. Poppe-d'Hert t© Overslag (Z. VI.) is dezer dagen verblijd met de geboorte van den twintigsten telg. Onder de kinderen, die allen nog in leven zijn, bevinden zich vijf tweelingen. „Msb." Een mislukte klaplooperij van Mistinguette Het „Hdhl." vertelt de volgende merk waardige geschiedenis omtrent Mistinguet te, de Fransche cabaret-artieste, waarmede sprek voeren. Hij kon aan niemand schrij ven: z'n brieven zouden eerst worden ge censureerd. En daar hij niet durfde te schrijven, durfde hij ook niét te denken. Weken lang had hij, als het ware geeste lijk dood, geleefd in de sleur van de geest- doodende routine, tusschen de koude ge vangenismuren, onder den indruk van de plotselinge, ontzettende verandering van milieu. Op een somberen ochtend kwam voor Rupert bet uur van het ontwaken. Reeds bij het aanbreken van den dag bevond hij zich met zes medegevangenen op de bin nenplaats en na een ontbijt, dat overvloe diger was dan gewoonlijk, verlieten ze, in een gesloten gevangeniswagentje, Worn- wood-Scrubbs naar de hun onbekende be stemming. Ze stapten uit aan Waterloo- Station. Het gevoel van blijdschap, dat Rupert eerst bezielde, toen hij zich weer bevond in de omgeving van oude bekende dingen, oude herinneringen, menschen, wier taal hij hoorde en verstond, maakte bijna onmid dellijk plaats voor een onbestemd gevoel van vreesvrees voor het onbekende. Hij keek naar den man, die naast hem liep in gevangenispak, het kleed der schande. Wat was deze gevangeniskleeding bespottelijkHij was er benieuwd naar of hij er ook zoo bespottelijk uitzag. Als er nu eens iemand op het perron kwam, dien hij persoonlijk kende en die wederkeerig ook hem zou herkennenMet gretigen blik nam hij degenen op, die vooi- bijgingen. Vergetend wat hij nu was, keek hij verlangend uit naar een of ander be kend gezicht. Doch hij zag weldra in, dat zij allen door de voorbijgangers vrij© menschenwerden aangestaard. Een der omstanders zei een misplaatste Dr. H.NANNINp'S HAEMOFERRIN Bloed vormend versterkingsmiddel f 2.60 p.'/i flescjf, 5925 een deel van ons publiek en van onze pers zich weer op zoo bedenkelijke wijze gecom promitteerd heeft: „Mistinguette, de Parijsche revue-ster die, naar men weet, gracieuselijk ons land met een bezoek vereerd heeft, verkeerde Maandagochtend in de meening, dat de Pa rijsche trein van 9.25 C.S. wel op haar zou wachten, ook al kwam ze een paar minu ten te laat tengevolge van een samenloop van omstandigheden. Maar er scheen een tekort aan hoffelijkheid te heerschen en de trein was weg, toen Mistinguette verscheen. Niet a.l te erg in' haar humeur over de stipt heid van onzen treinenloop, vertrok ze per taxi naar de K.L.M. op het Leidscheplein en vroeg daar omdat ze nu eenmaal Mis tinguette zelve was een gratis ticket naar Brussel. Daar wilde zij dan den hier verzuimden trein pakken. Hoffelijk, doch beslist zei men haar, dat in ons koele Ne derland tickets betaald plegen te worden en dat wa® een tweede teleurstelling voor Mistinguette. Hetgeen haar niet belette met een taxi naar Schiphol te rijden. Maar ook daar bleek men even hoffelijk als on verbiddelijk en men verwees haar naar het Leidscheplein om 'n passagebiljet te koo- pen. Na deze derde teleurstelling keerde Mistinguette naar het Victoria-hotel terug en ging er zitten wachten op den Puiman van 12 uur 22. En ditmaal was ze op tijd! Ernstig onheil voorkomen. Gisternacht heeft een controleur van den nachtveiligheidsdienst te Heerlen een ern stig onheil voorkomen. Uit een café op den Keinperweg sloeg rook naar buiten. Toen alarm hem niet hielp, heeft hij een ruit in geslagen en is toen naar boven gegaan. Op een kamer hadden beddegoed, gordijnen en een kast reeds vlam gevat, terwijl iemand bewusteloos werd aangetroffen. De overige bewoners van het huis sliepen vast en hadden van den brand niets gemerkt. Toen zij wakker waren gemaakt werden met ver- eenigde krachten de brandende voorwerpen naar buiten gegooid. Bij den bewustelooze is kunstmatige ademhaling toegepast en het mocht gelukken de levensgeesten weer op te wekken. De brand is waarschijnlijk ont staan door een brandende sigaret. Een vrouwelijke barbier jubileert. Onze verlichte eeuw kent vele genieën, groote geleerden, vernuftige uitvinders en handige diplomaten, wereldberoemde na tuuronderzoekers en sportmenschen, wiel werk en daden allerwegen bewondering af dwingen, maar naast deze geboren heiden wil ik u vandaag iemand voorstellen welis waar een doodgewone en goede ziel, doch wier levenswerk in onze dagen bij de mees ten toch sympathie afdwingt. Op 12 Juni zal het namelijk 60 jaren ge leden zijn, aldus schrijft men uit Alphen aan de „Geld.", dat de 74-jarige inwoonster Wilha. van de Woerd voor het eerst ais barbierster. optrad. Een vrouwelijke bar bier, waar zal zij heden ten dage nog ge vonden worden. Als veertien-jarig meisje nam zij het beroep van baard scheren reeds op zich en toog zij er met haar vader op uit, om in hun levensonderhoud te voorzien. Hare klanten kwamen niet aan huis in wel ingerichte scheersalons, niet alleen ging zij in haar eigen dorp als het ware hui® aan huis, om haar slecht betaald beroep uit te oefenen, ook de omliggende dorpen ging zij op dien jeugdigen leeftijd geregeld be zoeken om tegen een tarief van: schrik niet lezer, 2 ct. per persoon te gaan scheren. Hoe is het mogelijk zal men zeggen en welk meisje zou in onze dagen nog den durf en den moed hebben om zoo iets te begin nen. Het moge een curiositeit genoemd wor den, dat een vrouwelijk persoon zoo iets ter hand neemt, des te meer dwingt het respect af, dat zij tot op den huidigen dag aardigheid; anderen lachten, sommigen ke ken lomp-nieuwsgierig naar de groep ge vangenen. Een vrouw wendde het hoofd af. Rupert beet zich op de lippen. Het was hier verre van aantrekkelijk, vooral wan neer hij dacht aan de handboeien, die ze aanhadden. Hij richtte zich op en hield zijn hoofd omhoog. Hij schaamde zich niet er was immers niets, waarover hij zich moest schamen. Een krantenjongen ging voorbij. Het rekje, dat hij droeg, was volgeladen met ochtendbladen en geïllustreerde tijdschrif ten. Een half dozijn oogen keken den jon gen verlangend na. Vermoedelijk had iede re gevangene een stuk van zijn leven over gehad voor een exemplaar van „The Mor ning Post" of „The Daily Chronicle". Te genover de plaats, waar zij stonden opge steld, was de stationsmuur volgeplakt mei reclamebiljetten van de meest uiteenloo- pende soort: affiches voor theaters, re clames van handelsfirma's, wedrennen, enz. enz. Het eerst viel hem een biljet op van het Ingénue-Theatereen groot opvallend affiche met groot zwaar lettertype. Z'n lippen beefden. Hij knipperde met de oogen om het waas, dat er plotseling voor hing, te verdrijven. Toen reed de trein het station binnen. De bewakers gaven een kort bevel. Juist toen Rupert zich omkeerde om het bevel op te volgen, zag hij een nieuwe reclame biljet van „The Financial Times", met daaronder, in groote, opvallende letters het woord: „Radium". Hij stond stil en staarde voor zich uit. Een rimpel daarploe^de zijn voorhoofd Een oogenblik vergat hij alles: waar en wie hij was. Het verleden was wakker ge- sohud. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Vrijdag 12 Juni. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de NCRV 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.0012 00 Gramofoonppl. 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonl. 12.302.00 Concert H. Hermann, viool, T. G. v. d. Haar, viool, H. v. d. Horst Jr. cello, mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode, piano. 2.003.00 Gramofoonpl. 3.004.30 Concert. Jens Bierma, sopraan, L. v. d. Brink-Prakken, fluit, J. Stroomenbergh, bas, W. v. Leeuwen, begeleiding 4.304.45 Gramofoonpl. 5.005.30 H. J. Steinvoort: „Een h^ard of schoorsteenscherm". 5.306.30 Orgelconcert E. A. Vos. 6.30 Radio-dokter 7.00 H. J. Herwig „Het verplegen van het gazon". 7.30 Politieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.0010.45 Concert. Chr. Radio-orkest o. 1. v G. Stam. Solist K. F. Borgers, cello, 8.35 Rede van dr. H. Colijn. 9.10 Vervolg rede dr. H. Colijn. 10.10 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonpl. H i 1 v e r s u m, 298 M. 6.457.00 Ochtendgymnastiek. 7.307.457.45 Herhaling. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht J. Sternheim. 10.30 Voor de zieken (zang, piano, voordracht en gramofoonpl.). 11.3012.00 Gramofoonpl. 12.00—1.30 AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groe- neveld. I.302.00 Gramofoonpl. 2.002.30 Uitz. voor scholen. M. L. v. Over- eem: „Raketvliegtuigen". 2.303.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep, 3.00 Modepraatje door mevr. De Leeuw-van Rees. 3.204.00 Vervolg concert Omroeporkest. 4.00 Orgelspel Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert VARA-orkest. 6.00 Theo Thijssen: „De openbare school en de neutraliteit". 6.15 Vervolg concert. 7.00 Actueel Allerlei door het N.V.V. 7.158.00 Vervolg concert. 8.00 A. J. Berman: Medische hulp aan In landers. Nieuw werk van Vrijzinnig godsd. zijde. 8.30 Concert VPRO. 9.00 Prof. dr. M. C. v. Mourik Broekman: „De hoofdlijnen der Beginselverklaring". 9.30 Vervolg Concert Frans Hasselaar. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 H. Rutters: „Dilettantisme". 10.4511.00 Vervolg orgelconcert. II.0012.00 Gramofoonpl. van de VARA. D a v e n t r y, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. hare menschen nog bedient en kan helpen. Ondanks hare in aanraking komen met vele mannen heeft zij evenwel haren maagdelij ken staat nooit vaarwel gezegd, doch heeft zij haar leven geheel alleen in werken en bidden doorgebracht. „Mina" wordt door velen bemind. Onge twijfeld zullen vandaag velen van haar klanten een woord van waardeering voor de steeds trouwe en goede behandeling uiten. Een vreemde nota. In de gemeenteraadsvergadering van de Lier werd onder de ingekomen stukken een eigenaardige brief ter kennis van den Raad gebracht, die niet vrij van humor bleek te zijn, alhoewel het van den adres sant bittere ernst is geweest. Vooruit, No. 381. Opschieten. Wat is er met jou aan de hand Hij beheerschte zichzelf en stapte in een voor de gevangenen bestemden coupé. Radium Bij het zien van dit woord leek het wel of zijn hersenen in brand stonden. Hij zei het woord hardop, hetgeen ten ge volge had, dat de bewaker, die naast hem zat, een scherpe opmerking maakte, om hem tot stilte aan te manen. Hij zag voor z'n oogen zijn landstreek, Dartmoor, do buiten bedrijf liggende tin mijn in de landerijen van Blackthorn-Parm Hij zag zichzelf met Ropert Despart, op hun knieën kruipend in het halfduister, af en toe door de modder wadenddan de ontdekking van de wonderlijke grondstof. In zijn geest hoorde hij nog Despard, die als z'n vermoeden uitte, dat in de oude buiten bedrijf liggende mijn misschien wel radium zou worden gevonden. Een fortuin voor z'n vader en z'n zuster. Voor zijn vader, dien hij had geruïneerd en wien hij te schande wasen z'n zus ter Weer kwam er een waas voor zijn oogen. Het kostte hem veel moeite iets te zien. Hij staarde nu recht in de oogen van den tegenover hem zittenden gevangene. Deze „sprak" met Rupert; z'n vingers, ofschoon hun handen geboeid waren, maakten steelsgewijs bewegingen. Z'n half gesloten oogen gingen open en dicht. Rupert seinde terug Ja? DartmoorPrincetown-Gevangenis. Rupert leunde achterover en sloot de oogen. Hij had het moeten vermoeden. Ironie van het noodlot! Hij ging dus naar z'n landstreekzijn eigen landstreek terugDartmoor. Naar de gevangenis van Princetown. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel I.50 Gramofoonpl. 2.50 Uitz. voor scholen. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuu^tje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.00 Strijkkwartet. 7.20 Lezingen. 8.05 Dansmuziek. 8.30 „Our Town". Revue van L. Du Garde Peach. 9.20 Berichten. 9.40 Toespraken. 10.00 Concert. Orkest. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 8.20 „La Fille de Madame Angot" van Le- cocq. Solisten, koor en orkest. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. II.0011.35 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonpl. I.252.50 Concert. Orkest en solist. 5.206.20 Orkestconcert. 8.209.20 Symphon. Jazzmuziek. 9.20 Concert. Orkest en solisten. 10.50 Berichten en tot 11.20: Concert. II.2012.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.205.20 Orkestconcert en declamatie. 8.209.20 Orkestconcert. 9.2010.05 Radio-tooneel. 10.0510.20 Saxofoon-soli. 10.3511.00 Mandoline-trio. 11.0012.50 Dansmuziek. Brussel 338.2 en 508.5 M. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Concert. 8.40 Pianomuziek en zang. 9.05 Declamatie. 9.20 Viool-recital. 9.35 Concert. Pneumatische harmonica en fluit. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en viool-solo. 9.20 Orkestconcert en zang. Zeesen, 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 9.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.003.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 „Heimat in Schlesien", cantate van de Slezische Dorpsnacht van E. Schenke en K. Szcuka. 9.2010.35 Lezingen en Berichten. 10.35 Concert door orkest van werklooze Zekere v. d. Schee uit Zierikzee had n.l. korten tijd geleden een nacht te Lier in hechtenis gezeten, omdat de gemeente-po- litie hem verdacht van diefstal van een rij wiel, waaraan v. d. S. zooals naderhand bleek onschuldig was. De betrokkene liet het er niet bij zitten en diende thans bij de gemeent© te de Lier een declaratie in voor „berooving van vrij heid en aantasting van eer en goeden naam" ten bedrage Van 800.zegge achthonderd gulden. Mocht de Raad die vergoeding niet toestaan, dan zou adres sant het in Den Haag wel hooger op zoeken. De Raad van de Lier heeft hem dit laat ste genoegen niet willen ontzeggen en heeft de vreemde nota in den meest letterlijken zin voor kennisgeving aangenomen. Het groote granieten gebouw, dat de Dart-vallei beheerscht. Het gebouw, door welks getraliede ramen men wellicht Blackthorn-Farm kon zienZou hij z'n home weerzien? en de oude tinmijn, waarin de fortuin verborgen lag om te worden opgevraagd HOOFDSTUK XIV. Scheidende wegen. Nog langen tijd na zijn bezoek aan Charing Cross Hospital, stonden Sir Re ginald Crichton de woorden door hem tot John Dale gesproken voor den geest Zelsf toen hij thuis terug was, dacht hij ei nog over na. Dit had ook mijn jongen kunnen over komen. Hij herinnerde zich het antwoord van den ouden Dale, die hem er aan her innerde, dat zijn zoon een gentleman wa* zoodat hij zooiets laags niet zou kunnen doen. De Dale's waren van zeer -ouden oo-.- sprong, het was een oude landjonkersfami lie. Hun stamboom was vermoedelijk zelfs ouder dan die der Crichtor.'s. De oude Dale was een man van eer, Chrichton was er dan ook van overtuigd, dat hij nimmt- iets zou doen hoe gering ook, dat eenig» zins minderwaardig was, iets oneervols was dan ook geheel uitgesloten. Immevr hij was de eerste geweest, die Sir Regi nald er op wees, dat zijn dochter nooi meer den zoon van den edelman moch ontmoeten. (Wordt vervolgd) Motor-ongeluk bij Wuest wezel. Twee gewonden. Aan de gevolgen overleden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5