OPRUIMING VAN ZOMERHOEDEN 25% 25 PROGENT EXTRA KORTING OPGEROIMO 25% RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS DONDERDAG 11 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAALS HAARLEMMERSTRAAT 130-132-134-136 goedkooper Alle nog voorradige DAMES- EN KINDERHpEDEN, waaronder zeer vele Nouveauté's der laatste dagen gorden met 59ti goedkooper GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST (JIT DE RIJNSTREEK Agenda PRIJSVERLAGING VOOR RIJKSKAAS- MERKEN. Thans 4 voor volvette en 3 voor andere kaas De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft, volgens het „Hbld.', 1 Juli a.s. den prijs der door de Vereeniging ,,Het Kaasinerk" te Leiden af te leveren Rijkskaaamerken verlaagd met 0.05 per merk en dezen vastgesteld op 0.4 cent per merk voor volvette kaas en 0.3 cent per merk voor niet volvette baas. ONZE HOTELS EN RESTANRANTS TE DUUR? Prijsverlaging, die op ondergang moet uitloopen. De Haagsche burgemeester heeft onlangs gezegd, dat prijzen verlagen het wacht woord moet zijn van hotel, café en restau rant. „De Hotelhouder" komt daartegen op* en wijst er op, dat de burgemeester zijn oordeel uitsprak bijna op hetzelfde oogen- blik, dat Horecaf zijn leden had samenge roepen voor de bespreking van de ver doorgevoerde prijsverlaging, welke al plats met soep en een toetje voor 1.levert. Het afdeelingsbestuur van. Horecaf meent dat dit op een zakelijken ondergang moet "uitloopen. Het groote publiek begrijpt nog steeds niet de groote kosten van het res taurantbedrijf en rekent veel te veel met eigen huishouden. Om b.v. den prijs van een huishoudelijken koffiemaalijd te be palen, moet men er ook een deel der huur, belasting, gas, water, slijtage, dienst- bodenloon enz. in opnemen, waarbij nog komt, dat het huishouden op zijn wasch- goed kan bezuinigen, het restaurant niet, want elke bezuiniging werkt juist daar noodlottig. Het blad betreurt dan ook een dergelijk gezegde juist van een magistraat die weet, hoe juist de Overheid het restaurantbe drijf op hooge kosten zet. Het besluit dan: „Wij zouden het pu bliek in het algemeen, dat zoo denkt, willen aanbevelen eens de uitkomsten van het afgeloopen jaar onder de loupe te ne men en eens aan de hand dezer cijfers zich de vraag te stellen: zullen wij ons geld in een hotel-, café-, of restaurant- onderneming beleggen? Wij vreezen, dat het antwoord niet gunstig zal wezen en dat men zich liever in slaap sust met de bewering: zaak A, B. of C. adverteeren plats mei soep k ƒ1; dus zij, die duurder zijn, rekenen ons te veel. Als eenige maanden later de zaak fail liet is, och, dan is er wel een ander, die denkt het beter té kunnen. Het is droe vig bij de bijna onoverkomelijke bezwaren van ons zoo moeilijke en vaak ondankbare bedrijf." Bij de firma YanHoutente Weesp zijn 60 personen ontslagen en 10 op wacht geld gesteld. Vandaag bestaat de gemeente Har derwijk 700 jaar. Met eenige feestelijk heid is dit feit herdacht. De textiefabrieken der firma H. ten Cate Hzn. en Co. te Amelo zullen voortaan Zaterdags stop gezet worden we gens den slechten toestand. Gisteren is te Rotterdam het eerste ononderbroken transport versche ma kreel van Noorwegen te Rotterdam aan gekomen. Tot nu gingen de zendingen via IJmuiden. Het makreel-seizoen duurt ruim twee maanden. H. M. de K o n i ïi g i n-M oeder heeft een ruime gift geschonken voor een lift in het R. K. Oude li eden-huis te Rot terdam. De moordzaak Sono. Naar wij vernemen heeft mr. E. J. Dom- mering te Amsterdam de verdediging op zich genomen in de zaak tegen den huisbe diende Sono, die op Donderdag 18 Juni a.s. in hooger beroep voor het Amsterdamsche Hof terecht zal staan. Zooals bekend werd Sono door de Utrechtsche rechtbank wegens moord op de dame, bij wie hij huisbediende was, en haar beide kinderen, veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Verduistering van een auto. De A'damsche koopman F. G. ter H. stond heden voor de 5e Kamer der Rechtbank te Amsterdam terecht wegens verduistering van een auto. De man had bij een Qroning- sche firma een auto op afbetaling gekocht. Aanvankelijk werd gerege-ld betaald, doch toen ter H. nog ongeveer 11.000 schuldig was. stagneerden de betalingen. Ten slotte volgde aangifte. Verd. was niet ter terecht zitting verschenen en werd verstek tegen hem verleend. De officier van justitie mr. v. Arkel eischte wegens verduistering een onvoorwaardelijke ge.vangenisstraf van 6 maanden. Uitspraak 25 Juni. VOORSCHOTEN. Geslaagd. Te Batavia is geslaagd voor het examen le stuurman bij de Groote Vaart onze plaatsgenoot de heer Th. J. Broers Jz. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig Ds. Varenkamp, wethouder Zand bergen en de Graaff. Voorzitter burgemeester A. J. v. Gerr- wink. Secretaris R. Reitsma. De notulen worden na voorlezing goedgekeurd. Mededeelingen. Burgemeester en Wethouders deelen mede: le. dat zij overeenkomstig de bepalingen van het reglement van orde voor de verga deringen van den raad tot plaatsvervan gend secretaris hehben aangewezen mej. J. J. C. van Griethuijsen, hoofdcommies ter secretarie. Mejuff. v. Griethuyzen wordt als zoodanig beëedigd. 2e. dat gedeputeerde staten van Zuid- Ho land hebben goedgekeurd het raadsbe sluit d.d. 15 April j.l. tot aankoop van grond aan den Rijnsburgerweg van A. in 't Veld en G. en P. van Vliet. 3e. dat het raadsbesluit van 12 Februari 1931 tot vaststelling van een verordening tot vervanging van belastingbedragen, voor komende in de wet op de personeele belas ting door andere belastingbedragen, bij Kon. besluit van 28 Maart 1931, no. 22 is goedgekeurd. 4e. dat de gedeputeerde staten het aan deel der gemeente in de kosten van den keuringsdienst van waren, gebied Leiden, over 1931 op 749.79 hebben bepaald. Ingekomen stukken. 1. Procesverbaal van opname van kas en boeken van den gemeenteontvanger over het 2e kwartaal 1931. 2. Opmerkingen van degeputeerde staten over de op hun verzoek ter goedkeuring ingezonden raadsbesluiten tot het vaststel len van tarieven voor heb ingebruik geven van het. gymnastieklocaal van de openbare lagere school aan den Burg. Terweeweg en van de voormalige o. 1. school aan de Ge versstraat. Het tarief wordt in de verorde ning opgenomen. 3. Schrijven van de gedeputeerde staten d.d. 21 April öMei 1931 houdende opmer kingen over de ter goedkeuring ingezonden begrooting der gemeente over 1931. 4. Verzoek van het bestuur der B.K. Har monie „Triumph" om verhoogirg der sub sidie voor concerten tot 20.— per concert. Wordt toegezonden aan B. en W. om ad- vies. 5. Verzoek van het bestuur der R.K. Poli- tie-vakschool St. Michiel om subsidie over 1931. Goedgekeurd. 6. Begrooting der Gezondheidscommissie met de zetel Katwijk over 1932. 7. Verslag van den toestand der gemeente over 1930. Wordt ter visie gelegd. 8-Verslag volkshuisvesting 1930. Wordt ter visie gelegd. 9.Schrijven inzake de verordening op het venten van den ambtenaar van het Open baar Ministerie. De ten onrechte opgenomen machtsdele gatie wordt geschrapt in de verordening volgens den wensch van het O. M. Aankoop perceelen. Voorstel van B. en W. tot aankoop van perceelen op den hoek van de Geverstraat en den Rijksstraatweg en langs de trambaan aldaar in verband met het aansluiten van den Rhynzichtweg op den Rijksstraatweg voor een bedrag 47.000. De heer Paardekoper kan zich met 't voor gestelde goed vereenigen, doch had gaarne meerdere cijfers gezien en informeert welk renteverlies de gemeente heeft, indien de toestand na aankoop nog blijft. Ook vraagt spreker tegen welke rente geld verkrijgbaar is. De Voorzitter wil er vooreerst nog op wijzen dat Rijk en provincie zich voldoen de voor deze zaak interesseeren. Verder, af gezien van de vraag of de gemeente thans in overleg met de deskundige adviseurs, door plan uit te voeren, dat het, zooals het nu, in overleg met dedeskundige adviseurs, door B. en W. is ontworpen tot stand moet ko men nu of in de toekomst, staat volkomen vast. De heer Uitenboogaard wijst er op, dat er ook een minderheid van B. en W. is, doch mist daarvan een uiteenzetting in het advies. Ook meent spreker dat door deze aankoop een béfcin wordt gemaakt met de Geverstraatverbreeding. De heer Bakker is dezelfde meening toegedaan en vindt het zeer jammer dat de wethouder zonder ken nisgeving afwezig is. Wethouder Ruben kamp deelt mede, dat wethouder Zandber gen wel voor de zaak op zich zelf is, doch NOOTDORP. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor leden van den gemeenteraad, is de uitslag als volgt: Lijst No. 1 Chr.-Hist. en Ant. Rev.: 1. Joh. Steeneveld 118, 2. Joh. Eisberg 4, 3. A. 't Hart 3, 4. A. S. Post 13, 5. P. J. Saarberg 1, 6. W. v. d. Ende 0, 7. H. Jong ste 0, 8. P. v. 't Wout 4, C. Krul 1. Lijst No 2 Vrijheidsbond en S. D. A. P.: 1. J. A. Post 89, 2. A. v. d. Marei 0, J. Dijkhuizen 0, 4. A. v. d. Veer 0. 5. Mej. G. H. Post L den prijs te hoog vindt. De heer Bakker vindt, de beweegredenen van wethouder Zandbergen zeer mager en vestigt voorts nog de aandacht op de z.g. punt bij Juffer- mans eigendom der R.K. kerk. De Voorzit ter en wethouder Rübenkamp meenen, dat deze zaak wel spoedig in orde zal komen. Nadat, de heer van den Burg nog medege deeld heeft deze aankoop te beschouwen ge heel los van de Geverstraat gaat de raad in geheime zitting. Na heropening wordt het voorstel met alg. stemmen aangenomen. Advies van B. en W. op het verzoek van de directie van „Ons Oegstgeest", om de raadsstukken voor de raadsvergadering te ontvangen. Het afwijzend praeadvies wordt met alg. stemmen zonder bespreking aan genomen. Wijziging van de jaarwedderegeling van burgemeester, secretarissen en ontvangers van de gemeente van 15000 en minder inwo ners in de prov. Z.H. wordt goedgevonden. Het salaris blijft hier zooals ze in de be grooting zijn vastgelegd. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op het L.O. Wordt goedge keurd na eenige opmerkingen van den heer den Ouden. Belasting-verordening. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening regelende de heffing van een plaatselijke belasting voor het gebruik van voor den openbaren dienst bestemde gemeentegronden en bezittingen. De heer v. den Burg drukt zijn spijt uit zoo plotse ling gesteld te worden voor een nieuwe ver ordening. Een verordening die vooral drukt op den Middenstand. Dan wijst spreker op de zonderlinge bepaling, dat een zonne scherm "waarop reclame is geschilderd bui ten de verordening valt. De Voorzitter wijst van zich af, dat iemand door deze verorde ning onrecht wordt aangedaan, wat door den heer v. den Burg wordt ontkend. De winkelstand wordt daardoor wederom zwaarder belast. De Voorzitter geeft eenige toe'ichting op de verordening. De bedoeling van B. en W. is niets anders dan eenige re geling te brengen in de vergunningen die gegeven zijn enjicg zullen gegeven worden. De heer Paardekooper is tegen dit ont werp. Als bron van inkbmsten heeft het geen reden. Bij eventueele trottoirverlaging zouden aanvragers de kosten daarvan zelf moeten betalen. Spreker meent dat men vooral den middenstand geen zwaardere lasten moet op'eggen. De heer C. Bakker is dit ontwerp ook niet sympathiek. De heer Uitenboogerd ziet wel iets goeds in de ver ordening, doch ook veel onbillijks en advi seert B. en W. deze verordening terug te nemen en met een gewijzigd voorstel te komen. De heer Paardekooper ondersteunt dit voorstel. B. en W. nemen het voorstel terug. Bezwaarschrift Leidsche Exploitatie- Maatschappij van Onroerende tegen het weigeren van een bouwvergunning. Het ad vies van B. en W. wordt na een opmerking van de heeren Paardekooper en Breda aan genomen. Aan mejuff. Pel werd op verzoek eervol ontslag verleend als lid der commissie van toezicht op het L.O. en in haar plaats be noemd mejuffr. J. Jelgersma. De rekening van het Burgerlijk armbe stuur over '1930 wordt goedgekeurd en de begrooting vastgesteld op 826.19. De rekening van het Geert Armbestuur geeft aan inkomsten aan 908.76. Uitgaven 399.70, wordt goedgekeurd, ayscok de be- grooting, die 971.56 'bedraagt. Rondvraag. De heer v. d. Burg vestigt de aandacht op een zeer vuile sloot achter de Juffer- mansstraat. De Voorzitter en de heeren Paardekooper antwoorden dat de sloot wordt uitgebaggerd. Verder klaagt de heer v. d. Burg over den slechten toestand waar in het 2de gedeelte van den Kempenaer- straat verkeerd. De voorzitter deelt mede, dat de volgende maand deze straat van een nieuw wegdek zal worden voorzien. De heer Paardekooper verstigt de aan dacht op het niet voldoen van de Abspoel- weg. B. en W. hebben heden een onderhoud met die maatschappij voor wegenaanleg. Verder zou de heer Paardekooper de voor lezing der notulen, die zeer tijdroovend is willen afschaffen. B. en W. zullen dit in overweging nemen. De heer Breda klaagt over de z.g. Pastoorswetering en bespreekt de reorganisatie van de brandweer. Bij B. en W. zijn plannen in behandeling. De raad ging daarna in geheime zitting voor behandeling reclame schoolgeld. Lijst No. 3 R.-K. Staatspartij: 1. A. A. Tetteroo 249, 2. A. C. v.d. Helm 1, 3. L. de Vreede 0, 4. C. A. Koot 4, 5. P. J. v. d. Sande 1, 6 Th. Lindeman 52, 7. L. C. v. d. Meer 1, 8. Q. A. de Vreede 0, 9. A. H. Jan sen 1, 10 B. v. Schie 0, 11. P. E. v. Lochem 0. Verder waren uitgebracht 3 blanco stemmen en 2 stemmen van onwaarde. Gekozen zijn: Joh. Steeneveld, Joh. Eisberg, J. A. Post, A. A. Tetteroo, A. C. v. d. Helm, L. de Vreede en Th. Lindeman. Dc samenstelling van den Raad is, wat de politieke partijen betreft, ongewijzigd gebleven. BOSKOOP. Geslaagd. Voor het examen Handels wetenschappen van den Ned. R.K. Midden standsbond zijn geslaagd de dames: E. M. Oppe'aar, K. v. d. Pol en H. Trimp en de heer J. Dekker. LEIDERDORP. Geboren: Maarten Paulus, z. van M. Splinter en D. Zwanenburg. Ondertrouwd: G. J. van der Stoel jm. 20 j. en A. de Graaf jcl. 17 j. Vertrokken: K. Kijk in de Vecht naar Abbenes, Hoofdstraat 158. E. Pis- zalka naar Amsterdam. A. Corts naar Zwammerdam, Reeuwijkstraat. Tol. G. J. Corts naar Ivouderkerk B. 46. I. Selier en gezin naar Rijnsburg, Vliet Z.Z. 47. B. N. v. Dijk naar Alpben a. d. Rijn, Gnephoek 70. C. Borst en gez. naar Zoeterwoude H. Z. 66. D. J. HuLleman naar Arnhem. Boulevard 105. M. de Groot naar Kou dekerk, A. 19. A. v. I-ngen Schenau naar Zwijndrecht, Ringdijk 412. Gevestigd: J. v. Gils, Hoofdstraat 250. E. J. Los, Hoofdstr. 62. M. J. Wes- selman, Hoofdstraat 116. Chr. de Roode, Hoofdstraat 172. A. Braam, Koning straat 13 (inw.). J. Zwanepol, Hoofd straat 196. J. Jansen, Doestraat 39. S. Kreidl, Hoofdstraat 19 (inw.). J. de Bruin, Dwarsweteringkade 4. E. v. Beek, Valk-Bouwmanweg 23. A. v. Laan, Dwarsweteringkade 9. T. Vork, Achtho- venscheweg 23. W. Filippo, Zijlweg 1. KOUDEKERK. Verkoopjpg. Ten overstaan van Nota ris F. C. Engelbe-rts te Hazerswoude had Woensdag in Hotêl de Bruin, alhier de af slag plaats van de publieke verkooping van de woonhuizen van den heer W. Lekx en het bouwterrein bij de Koudekerksche brug. Perceel I. Het woonhuis enz., gelegen in de Lagewaard, in bod gezet door den heer heer Gesman te Alphen a. d. Rijn op 2200.werd niet afgemijnd. Perceel II. Het woonhuis gelegen in de Hoogewaard B. 59, in bod gezet door den heer Ph. Qualm alhier op 2250.—, werd afgemijnd door den heer Jac. de Rooij al hier op 650. Perceel III. De twee woonhuizen gelegen in de Hoogewaard B. 93 en 94, in bod gezet door den heer W. van Dokkum alhier op 2000.werd afgemijnd door den heer Ph. Qualm op 10. Twee perceelen bouwterrein bij de Kou dekerksche groot 7 A. 50 c.A. te zaruen op 1800.werd afgemijnd door den heer C. Verdegaal te Hazerswoude op 1300.—. Het perceel bouwterrein is gegund door het Gemeentebestuur alhier, terwijl de an dere perceelen door den heer Lekx zijn opgehouden. ZEVENHOVEN. Bouwopdracht. Aan de heeren W. v. d. BreggeBoeree en H. van .Wengerden, resp. te Nieuwveen en Zevenhoven is de bouw opgedragen van een burgerwoon- huis te Aalsmeer voor de som van ƒ6000. INGEZONDEN STUKKEN Protest tegen de motie van „Kerk en Vrede". In de „L. Crt." van 10 dezer is een mo tie afgedrukt, welke de afdeeling Leiden e.o. van „Kerk en Vre'ed' op 9 dezer aan nam. Tegen deze motie zag ik gaarne de volgende bezwaren ingediend: le. Het „protest" tegen de opvatting, dat het geoorloofd is met gassen te strij den en dat dit geen „goed recht" zou zijn, is een protest in de ruimte, omdat zeker de Leidsche Burgerwacht dit recht niet zal opeischen, maar integendeel de Leid sche bevolking tegen gasgevaren wenscht te beschermen. Aan die L. B. moet door ieder Leidsche burger, die prijs stelt op deze bescherming, oprecht dank worden gebracht. Bovendien recht of geen recht, als een vijandige buurstaat termen aanwezig acht ons land als slagveld te gebruiken, zal hij ongetwijfeld van het gaswapen gebruik maken en loopen wij gevaar „vergast" te worden. Hulde aan de mannen, die niet bij de pakken neerzitten en reeds in vre destijd voorzorgen willen treffen tegen ongetwijfeld mogelijke gevaren. 2e. De „waarheid", waarop „Kerk en Vrede" wijzen, wil, n.l. dat in een oorlog en zeker in den moderdenen, nooit 't Becht waarop God's Zegen rust, gediend wordt, daar het zedelijk minderwaardige mid delen gebruikt enz.", bevat voor men ge voel een profanatie en een onwaarheid. Profanatie, omdat met klein-mensche- lijke aanmatiging bij voorbaat op Gods Zegen vooruilgeloopen wordt, van welken noch „Kerk en Vrede", noch wie ook zich*-eenige voorstelling vermag te maken. Onwaarheid, omdat volgens mensche' lijke begrippen een vredelievend, zwak bewapend volk als het Nederlandsche, zéér zeker wel in zijn recht zou zijn en het Becht zou dienen, zelfs volgens Vol kenrechtelijke begrippen, verplicht is, zich te verzetten tegen een gewapende Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds var» 7.30—8.30 uur. Woensdag. R. K. Metaalbewerkers'bond, Afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 u. De avond-, nachi- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargeno men door apotheek C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18. Tel. 523. aanranding door een buurstaat. 3e. De oproeping tot de bevolking van Leiden e.o. toch eindelijk wakker te worden en te breken met de bereidheid, aan een eventueel volgenden oorlog te willen meedoen met de verdere quasi reli- gieuse tirades daaraan verbonden, is niets anders dan een misdadige aansporing tot verzet tegen de wettige Overheid en haar bevelen en wetten en dus strijdig met de geboden van Rom. 13, vers 1 en 2. P. C. LABRIJN. Leiden, 10 Juni 1931. KATHOLIEKEN VAN LEIDEN! A.s. Zaterdagmiddag zal, zooals wij giste ren reeds aankondigden, onze eerste Propagandafietstocht plaats vinden. Dit eerste optreden naar buiten moet ten volle slagen. Het bestuur rekent op groote deelname van oud en jong en op een fleurigen stoet. Bevestig daarom ook zooveel mogelijk een K.R.O.-vlagget-je op uw fiets. De fiets tocht is dan' tevens een propaganda voor onzen mooien omroep. Katholieken, laat gij u in enthousiasme overtreffen door onze tegenstanders? Katholieken van allen rang en stand, geeft door uw groote opkomst Zaterdag middag hierop een duidelijk antwoord Bestuur Alg. R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman". EEN DRINGENDE OPROEP. Aan alle jonge Katholieke mannen waarbij de grens van het jong-zijn naar boven niet zo eng moet worden getrokken. Een dringende oproep, waarbij wij ech ter uitsluiten hen, die heelemaal geen vrijen tijd maar beschikbaar hebben; en hen, die met eenige zelfkennis van zichzelf moeten getuigen, dat zij, hoewel vroolijk en charmant in allerlei gezellige kringen, te dor en te droog zijn, om eenige geestdrift te kunnen gevoelen voor de openbare Katholieke zaak. Tot hen is deze oproep niet gericht. Maar wel tot a li e anderen. De propagandaciub „De Schaepman" heeft u noouig voor het werk bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing. U weet nu toch wel, dat het bij die ver kiezing niet gaat. om personen, ook niet alleen om stoffelijke belangen, maar ten slotte om beginselen. Voor dien beginsel-stembusstrijd wordt u opgeroepen door „Dr. Schaepman". Laat die oproep nu 'ns niet te vergeefs worden gedaan! Wij zouden een speciaal- dringend beroep willen doen op leden van „Peter Kanis" en van Katholieke sport organisaties e.d. Zij toch hebben getoond, er van overtuigd te zijn, dat ook buiten gezin en kerk van den Katholiek wordt ge vraagd de belijdenis en de beleving van zijn GodsdienstTrekt uit die overtuiging nu ook nog een andere conclusietrekt daaruit ook de conclusie, dat gij niet on verschillig m o o g t zijn voor de beginsel- politiek en: meldt u aan als propagan dist bij den secr. van „Dr. Schaepman", den heer H. Lombert, Stationsweg 8a. Natuurlijk wordt aard en omvang van het te verrichten propaganda-werk in overleg met uzelf bepaald. Gij kunt veel doen, en ook minder. Maar doet in ieder geval wat! Onze jonge mannen uit de gymnastiek- en sport-organisaties mogen ook hiermee toonen, dat in een gezond lichaam leeft een gezonde geest, paraat voor frisschen arbeid voor de goede zaak En, jonge mannen uit middenstands- kringen, die van „Peter Kanis" en alle an deren uit anderen dan de arbeidersstand, mag ik eerlijk zeggen, dat ik een tijd lang gemeend heb, dat, als er in Leiden propaganda moest worden gevoerd voor de Katholieke zaak, dat men dan b ij n a uitsluitend aangewezen was op per sonen uit de arbeiderskringenMaar maakt gij, dat 't nü anders zal zijn Wie zich heden voor de propaganda op geeft maakt blij het ijverige, over-beladen bestuur van „Dr. Schaepman", en hij doet een goede daad Adres: Stationsweg Sa. Th. W.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2