Opent -a-m 'J, Rekening courant UIT DE RIJNSTREEK SPORT LUCHTVAART Uw Kindje VRAGENBUS WOENSDAG 10 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LISSE. Biljartclub Luto. Maandagavond ver gaderde de Biljartclub Luto in het Bonds- gebouw. Besproken werd de aansluiting bij een biljartbond, doch een besluit werd nog niet genomen. Besloten werd voor de voetbalvereeniging „Lisse" een zilveren lauwertak beschikbaar te stellen. Voor de leden der club zullen insignes worden aan geschaft. De prijzen van den rooster-wed- strijd werden door den voorzitter met een woord van gelukwensch uitgereikt. Mede gedeeld werd, dat Zaterdagsavonds van 7 tot 8 uur gelegenheid bestaat in het Bonds- gebouw om contributie te betalen. 5894 ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto-pech. In de Brugstraat is gister avond een luxe auto bij het achteruitrijden van de rollaag der Alphensche brug geval len. Het vehikel werd met behulp van het brugpersoneel weer op den afrit der brug gebracht. De schade beperkt zich tot een gebroken voorruit, terwijl de inzittenden met den schrik vrij kwamen. NIEUWKOOP. Politie. Tegen een drietal personen is door de politie alhier procesverbaal opge maakt, wegens het onibevoegd dragen van wapenen. NIEUWVEEN. Ladelichter gevat. Maandagochtend bevond zich in de lunchroom van D. van Z. alhier, een net uitziend persoon, die eenige gelagjes gebruikte en daarna vertrok. Een drie kwartier later kwam de eigenaar tot de ontdekking dat en een viertal guldens uit de lade verdwenen waren. Zij lichtte den gemeente-veldwachter in, die met de rijkspolitie direct per auto den dader achtervolgde. Het spoor leidde naar Amsterdam. Na een wilde jacht wisten zij den schuldige, die per fiets was, aan de grens der gemeente Bovenkerk te grijpen. Per auto werd hij teruggevoerd naar Nieuw veen. Aan de Vrouwenakker werd de delin quent eerst nog geconfronteerd met de waardin van een café aldaar, waar hij ook een poging tot ladelichting had gevraagd, doch juist bijtijds door haar betrapt werd. Zij herkende aanstonds den dader. In Nieuwveen werd hem een verhoor afgeno men. Na eenig ontkennen legde hij ten slotte een volledige bekentenis af. Het bleek te zijn de 25-jarige J. v. d. B. uit Oud er-Amstel. In den middag werd hij op vrije voeten gesteld. Nog in een paar andere café's al hier bleek v. d. B. een bezoek gebracht te hebben met bekende bedoelingen, die eöh- ter alle faalden. Een woord van hulde aan de politie alhier NOORDEN. Aanrijding. Toen de motorrijder L. uit Wilnis het Noorschedorp passeerde, liepen eenige personen midden op den weg, die op zijn herhaald signalen geven niet opzij wil den gaan. De motorrijder trachtte toen de linkerhelft van den weg te nemen doch reed toen de van den tegenov er gestelden kant komenden Gebr. de G. aan, waardoor zoowel de motorrijder alsook de Gebr. de G. kwa men te vallen. Het gevolg van een en an der was een beschadigde motor en een ge scheurde broek. VOETBAL Leidsche Politie Sportvereeniging. Gisteravond speelde op het L.P.S.V.-ter- rein het eerste elftal van de L.P.S.V. een wedstrijd tegen D.V.S. Onmiddellijk na den aftrap scoorde D.V.S. haar le doelpunt, zoo dat na. 1/2 minuut spelen de stand 1—0 was voor D.V.S. Het bleek echter, dat D.V.S. hiermede ook al haar kruit verschoten had, want hoe er ook gezwoegd werd, het mocht haar niet gelukken van Es, die zijn home uitstekend bewaakte nog eens te laten vis sollen. Kort voor de pauze maakte ook de politie een doelpunt, zoodat de rust inging met 11. Na de thee werd zoo mogelijk nog harder gewerkt en op beide doelen herhaal delijk felle aanvallen gedaan. Het einde kwam echter met een gelijken stand (1—1). Deze prettige en goed gespeelde wedstrijd werd door een zeer talrijk puibliek bijge woond. Een fraaie krans werd na afloop, bij monde van den heer Casteelen aan het politie-elftal aangeboden. De wedstrijd L.P.S.V.Belastingambte naren wordt niet op Donderdag, doch op Vrijdag a...s gespeeld, aanvang 7 uur des avonds. Donderdagavond te half 7 zal ook de On derlinge Scherm wed strijd onder leiding van den heer Gijsberti op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel worden gehouden. DENEMARKEN—NEDERLAND. Het Deensche elftal gekozen. Het Deensche elftal dat Zondag a.s. te Kopenhagen tegen Nederland zal uitko men werd als volgt samengesteld: Svend Jensen (doel). Tarp en Knud Christoffersen, (achter). Zoelck, Jensen, Johansen (midden). Hansen, Kohde, Joergensen, Uldall, Nils- son (vóór). Tel." ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Uitslag van de loting en programma. Gisterên had in de Groote Club te Am sterdam de loting plaats voor de interna tionale roeiwedstrijden, welke 12, 13 en 14 Juni te Amsterdam op den Amstel zullen worden gehouden. In verband met den bouw van de Berla- gebrug is men genoodzaakt geweest de baan voor deze wedstrijden eenigszins te verleggen. De finish zal nu zijn ongeveer bij het Amstelhotel. De baan i3 natuurlijk lang niet ideaal en men heeft dan ook wel de gelijk de mogelijkheden overwogen om de wedstrijden ergens anders te doen plaats vinden, evenwel zonder resultaat. De hoop is nu maar gevestigd op de plannen die re bestaan om in het groote boschplan voor Amsterdam een model roei'baan aan te leggen van 2.5 K.M. lang. De uitslag van de loting is als volgt: Vr ij dag 12 Juni: Oude vier: le heat 9.20 uur: 1. Njord, 2. Nereus; tweede heat 9.40 uur: 1. Laak, 2. Laga. Jonge vier: le heat 10 uur: 1. Triton, 2. Njord, 3. Laga; 2e heat 10.20 uur; 1. Nereus 2 Argo. Overnaadsche vier: le heat 10.40 uur: 1. Triton, 2. Willem III, 3. Hunze; 2e heat 11 uur: 1. Nereus, 2. Cadetten, 3. Argo; 3e heat 11.20: 1. De Laak, 2. Amstel. Jonge skiff B: le heat 11.40 uur: 1. Ne reus, 2. De Hoop, Laga r. o. Jonge skiff A: 3e heat 12 uur: 1. Laak, 2. Lag; 5e heat 12.15 uur: 1. Leythe, 2. Nereus le heat 12.30 uur: 1. Spaarne, 2. Amstel. Vier zonder sluqrman: le heat 19 uur: 1. Nereus, 2. Dare Devil. Laak row over. Jonge skiff A: 3e heat 19.15 uur: 1. Tri ton, 2. Nautilius; 2e heat 19.30 uur: 1. win naar le heat, 2. De Hoop. Twee zonder stuurman: le heat 19.50 uur: 1. Amstel, 2. Laga, Njord row over. Jonge twee A: le heat: 20.10 uur: 1. D. B. V., Amsterdam, 2. De Hoop, 3. Laga 2e heat 20.30 uur: 1. Willem II, 2. Cadetten. Jonge acht B: le heat 20.50 uur: 1. Njord 2. Laga; 2e heat 21.10 uur: 1. Nereus, 2. Argo. Eindwedstrijden op Zaterdag: Overnaadsche vier: 1 uur: 1. winn. le heat, 2. winn. 2e heat, 3. winn. 3e heat. Oude vier: 1.2 Ouur: 1. winn. le heat, 2. winn. 2e heat, 3. snelste 2e. Jonge vier A: 1.40 uur: 1. winn. le heat, 2 winn. 2e heat. 3. snelste tweede. Jonge skiff B: 2 uur: 1. winn. le heat, 2. Laga. Achtriemssloepen matrozen instituut: 3.50 uur. Jonge twee A: 4.10 uur: 1. winnaar 2e heat, 2. winnaar le heat, 3. snelste tweede. Jonge acht B: 4.30 uur: 1. winnaar 2e heat, 2. winnaar le heat, 3. snelste tweede. Oude vier B.: 4.50 uur: 1. Nereus, 2. Amstel. Twee zonder stuurman: 5.10 uur: 1. win naar le heat, 2. Noord. Beginnelingen skiff: 5.30 uur: 1. De Amstel, 2. Willem III. V oorwedstrijden op Zaterdag: Overnaadsche twee: 9 uur: le heat: 1. De Hoop, 2. Laak, 3. Amstel; 2e heat 9.20 uur: 1. Daventria, 2. Nereus. Oude skiff: le heat 11.50 uur: 1. Laga, 2. Arsa. Spaarne row over. Stijlroeien voor dames juniores: le heat 2.20 uur: 1. Arsa, 2. Hunze, 3. Delftsche Sport; 2e heat 2.50 uur: 1. Willem III, 2. Dordtsche, 3. Maas; 3e heat 3.20 uur: 1. Laak, 2. Nereus. Jonge skiff A: 6e heat 5.50 uur: l. winn. 3e heat, 2. winn. 2e heat. Jonge vier B: le heat 8 uur: 1. Dare Devil, 2. Amstel; 2e heat 8.20 uur: 1. Laga 2. D. T. en R. V., Rotterdam. Oude acht: le heat 8.40 uur: 1. Nereus, 2. Willem III; 2e heat 9 uur: 1. Laga, 2. Maas. Jonge skiff A: 7e heat 9.20 uur: 1. win naar 5e heat; 2. winnaar 4e heat. Eindwedstrijden op Zondag: Vier zonder stuurman: 12 uur: 1. Laak, 2. winnaar le heat. Jonge skiff A: 12.20 uur: 1. winnaar 6e heat, 2. winnaar 7e heat. Oude skiff: 12.40 uur: 1. Spaarne, 2. win naar le heat. Oude twee: 1 uur: 1. Laga, 2. Willem III Jonge vier B: 2.20 uur: 1. winnaar 2e heat; 2. winnaar le heat; 3. snelste tweede Overnaadsche twee: 2.40 uur: 1. snelste tweede, 2. winnaar le heat; 3. winnaar 2e heat. Stijlroeien dames seniores: 3.10 uur: 1. De Hoop, 2. Laak. Stijlroeien dames juniores: 3.40 uur. Oude acht: 4.20 uur: 1. winnaar 2e heat, 2. snelste tweede; 3. winnaar le heat. Jonge twee B: 4.40. ur: 1. Njord, 2. Laga 3. Nautilus. Jonge acht A: 5 uur: 1. Triton, 2. Argo. WIELRENNEN VAN DE STAD 10NBAAN. Donderdagavond te 8 uur worden op de Stadionwielerbaan te Amsterdam, weer in ternationale wedstrijden gehouden. Het programma is als volgt: Landenwedstrijd achter groote motoren: 2 x 40 K.M. met puntentelling. Voor Frank rijk starten Grassin, Urago en Maronnier, voor Holland Schlebaum, Leddy en Bleke- molen. Internationale sprintwedstrijden met Moeskops (Nederland), Steffes (Duitsch- land), Arlet (België) en Meyer (Nederland), Voorts wordt nog een B stayerswedstrijd verreden over 2 x 15 K.M. met puntentel ling, waarvoor uitkomen de Amsterdam mers De Graaf, Bouquet en Domhof en de Hagenaars Lorié, Wildschut en v. Rossem. Een revanchewedstrijd zal plaats vinden tusschen v. d. Leur en v. d. Linden. Ten slotte wordt nog een amateurswedstrijd verreden. WATERPOLO De competitie. Voor de competitie van den H.Z.B. wordt hedenavond aan de Zweminrichting Hooge Rijndijk gespeeld L.Z.C.V.—Poe'meer I. Voor de competitie N.Z.B. worden Vrij dagavond a.s. gespeeld (in de zelfde zwem inrichting): L.Z.C. IDolfijn I (eerste klasse). L.Z.C. II—'Dolfijn II (reserve eerste klas se). ATHLETIEK West Duitschland—Nederland, Dames. De Nederlandsche Dames-athletiekploeg, die op 5 Juli te Wupperthal-Elberfeld tegen West-Duitschland zal uitkomen, is als volgt samengesteld 100 Meter hardloopen: T. Schuurman, U. D. I., Drachten en B. ter Horst, A. V. Twente, Enschede. Reserve: C. Aalten, T. O. V., Zeist. 200 Meter hardloopen: T. Schuurman, LT. D. I., Drachten en N. Groos, Hygiea, Den Haag. Reserve: R. Briejer, Brunhilde, Lei den. 4 x 100 Meter estafette: C. Aalten, N. Groos, B. ter Horst en T. Schuurman. Re serve R. Briejer, Leiden. S0 Meter hordenloop: Olga du Jour, Ada Amsterdam en H. Leeksma, Hygiea, Den Haag. Reserve: Tolsma, Quick, Huizum. Hoogspringen met aanloop: L. Gisolf, Hygiea, Den Haag en H. Leeksma, Hygiea Den Haag. Reserve: C. Pels, Ada, Amster dam. Verspringen met aanloop: R. Briejer Lei den en B. ter Horst. Reserve: C. Aalten. Discuswerpen: C. Pels, Ada, Amsterdam en D. Weyers, A. V., Twente, Enschede. Re serve: D. Munnikes. A. T. B.. Amsterdam. Speerwerpen: Mevr. BeermanRom- bouts, Sparta, Dordrecht en mej. Leonhardt A. V., Twente, Enschede. Reserve: H. Leeksma, Hygiea, Den Haag. KogelstootenD. Muunikes en J. de Koek beiden A. T. B., Amsterdam. Reserves: H. Leeksma en mevr. BeermanRonrbouts. Deze damesploeg zal vergezeld worden door de heeren H. Vuyk te Amsterdam en E. H. Huizinga te Kuilenburg, terwijl waarschijnlijk ook de heer G. W. Wester- veld de reis zal meemaken. Zaterdag 4 Juli zal men vertrekken en de dames zullen Zondagavond weer terug zijn. GYMNASTIEK DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. Naar wijvernemen is het thans zeker, dat de turners P. van Dam van W. I. K. Den Haag en E. Melkman van U. D. I. Ber gen op Zoom Nederland zullen vertegen woordigen op de wereldkampioenschappen turnen,wel ke op 11, 12 en 13 Juli a.s. te Parijs worden gehouden. Binnenkort zal no£ een derde turner worden aangewezen. De heer J. H. F. Somer (Dordrecht) zal het K. N. G. V. vertegenwoordigen op het tijdens die dagen te Parijs te houden Con gres van de Federation Internationale de Gymnastique. VLIEGONGEVAL OP HET VLIEGVELD TE EELDE Bekend sportvlieger doodgevallen. De bekende Groningsche sportvlieger, de heer H. Hindriks, is gisteravond te ongeveer kwart over acht, toen hij op het vliegveld el- de wilde opstijgen, van een hoogte van onge veer 100 M. neergstort. Het toestel kwam terecht op het autopar keerterrein buiten het vliegveld en werd totaal vernield. De motor werd op een afstand van 20 a 30 meter van de plaats van het ongeval gevonden. Enkele bewoners, die het ongeluk zagen ge beuren, snelden naar de plaats des onheils en bevrijdden den heer Hindriks uit zijn toestel, „De Grijze Roadstar". Dr. Kielstra uit Eelde was spoedig ter plaatse, evenals de Groning sche politiedokter, dr. Nathans. Beide artsen constateerden bij den heer Hindriks een boven- enkelbreuk en een ernstige kaakfractuur. De gewonde werd naar het R.K. ziekenhuis te Groningen overgebracht, doch overleed, on danks operatief ingrijpen, spoedig aan de ge volgen. De heer H. Hindriks heeft zich bizonder ver dienstelijk gemaakt voor de tot standkoming van het vliegveld te Eelde. De heer H. was ongeveer 45 jaar, gehuwd en had geen kinderen. Hij was niet alleen in noor delijke sportkringen doch ook daarbuiten zeer bekend. Hij bewoog zich veel op motorgebied en de laatste jaren ook op dat van de lucht vaart. Zijn opleiding genoot hij aan de Natio nale Luchtvaartschool. Nader vernemen wij dat de heer Hindriks in het R.K. ziekenhuis bij de operatie van de kaakfractuur in zijn bloed is gestikt. Aanvanke lijk liet de toestand zich niet levensgevaarlijk aanzien. De verslagenheid te dezer stede over dit zeer tragisch ongeval is groot en algemeen. DE POOLTOCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN Prof. Helge Backlund te Upsala heeft mede gedeeld, dat de reis, die de Graf Zeppelin in I de tweede helft van Juli naar de Noordelijke IJszee zal ondernemen, feitelijk te beschouwen valt als een proeftocht. Men denkt in de tweede helft van Juli van Leningrad te vertrekken. Via Archangel gaat de Graf Zeppelin dan benoorden Azië naar Frans Jozefsland en het gebied ten noorden daarvan. Na een dag of zes, zeven kan het luchtschip weer te Leningrad terug zijn. In 't Moeder, Uw kindje zal U^niet half zooveel zorg geven als U het Ipidjl maar droog houdt met Purolfoederyfl delbranderige of stukgaande plekiis b^anleltAet Purol. Dit verzacht dadeljjlf e^gentp&fr spoedig. 5902 Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten geheel zal de Graf Zeppelin, op deze reis onge veer 8000 kilometer afleggen. Er zal zich ongeveer 20 a 25 ton ijs op het luchtschip kunnen afzetten, vóór er werkelijk gevaar voor de opvarenden ontstaat. Zooals men weet, zal getracht worden de Nautilus te ontmoeten. Prof. Backlund wees er op. dat dit niet zoo maar voor de aardigheid gedaan wordt. Het is van veel belang te weten, of het mogelijk is in de poolstreken van een luchtschip uit in contact te komen met men- schen die zich eigens, op een onbekend punt, op het ijs bevinden. Zoo heeft men het plan om de drift van de Fram nog eens te herhalen. Gaat dit plan door, dan zouden de menschen die dit waagstuk ondernemen, van een lucht schip uit van proviand voorzien moeten worden, terwijl zij zoo noodig door een luchtschip op gepikt zouden moeten worden. Aan de reis die in Juli begint, zullen tien geleerden uit de Vereenigde Staten, Rusland, Duitschland, Zwitserland en Zweden en drie Amerikaansche journalisten deelnemen. Vraag onder letter W. Antwoord. Ook een mondelinge afspraak heeft tot gevolg, dat een rechtsgeldig contract tot stand komt. U kunt zich evenwel voor alle zekerheid tot een advocaat wenden (de kosten van een ad vies zijn heusch niet zoo hoog, circa 1.50) om te zien of er aan deze mondelinge afspraak soms te tornen valt. De mogelijkheid hiervan is niet uitgesloten; wij kunnen er echter zonder nadere gegevens niet over oordeelen. Mankeert er niets aan de afspraak, dan zult u den handelaar de levering moeten gunnen. Vraag: Welk vaste planten (bij voor keur kleine heesters of coniferen e.d.) zijn 't best bestand tegen slecht doorlatende grond op een tochtige, zonlooze plek van den tuin? Antwoord: Men mag niet te veel eischen. Tocht wordt door de meeste planten slecht verdragen, en bij een slecht doorlatenden grond moet men de oorzaak opsporen en, zoo mogelijk, weg nemen: een bank moet gebroken worden. Hier volgen eenige overblijvende plan ten, die in halfschaduw goed tieren, ge makkelijk te kweeken zijn en den winter goed overblijven, zonder dekking te be hoeven. Achillea Ptarmica fl. pl., 80 c.M. hoog, talrijke witte bloempjes, zeer geschikt bouquetmateriaalA q u i- 1 e g i a (Akelei), 40 a 60 c.M., in vele kleurscba keeringen. Anemone Japo nic a, 80 a 90 c.M., prachtige herfst- bloeier met schoone, roode bloemen. A s- perila odorata (Lieve Vrouwen- ebdstroo), laag'blijvend met witte bloemen groeit bijna overal. Convallaria ma- ia 1 i s (Lelietje der dalen). E r p e t i o rl reniforme (nieuw Hollandsch viool tje), kruipend, zodevormend plantje, dat 's winters wel eens lijdt, zoodat men goed doei, er eenige plantejs van op te nemen en vorstvrij te bewaren. H e 1 i o p s i s 1 a e v i s, 1 y2 a 2 M. hoog, talrijke gele bloemen, zeer geschikt voor losse bou- quetten. Helle'borus niger (Kerst roos), lage vaste plant, met groote witte bloemen, bloeit tegen Kerstmis. Hera- cleum giganteum, krachtig groeien de, sohoone gazonplant bloeit in den zo mer. N o t c i a japonica, 30 a 40 c.M. hoog, talrijke witte bloempjes. Spirea Aruncus, JuniJuli; 25 c.M. hoog. Trollius emopaeus, Juni, Juli, 30 a 40 c.M. Vinca minor (kleine maagde- palm), over den grond kruipend, altijd groe ne plant met sierlijke, blauw of paars groeiende bloempjes. Vlo 1 a odorata, welriekend viooltje, laagblijvend. Y raag: De koppen van de pas ont loken jeneverbesstruiken schrompelen in een. Bij onderzoek vindt men in dit bla derkluwen millimeterkleine witte pluis jes Ook loopen mieren langs de stam op en af. Welk is dit verschijnsel en is er iets tegen te doen, als ook tegen de mie ren, die bovendien in meerdere perkon voorkomen. Antwoord: Eenig afdoend middel: het mierennest opsporen (wat soms zeer moeilijk is) en dit met benzine vernietigen. Kunt u de mieren in een zak verzamelen en in 't bosch brengen, dan handelt u beter. Vraag: Wanneer eenjarige asperge planten verpoten? Antwoord: In April, niet eer. Doet men het vroeger, dan gaan de zachte, vlee- zige wortels licht schimmelen, en loopt men de kans, dat de „klauwen" niet aanslaan. Vraag: inzake Hortensia bewaren. Antwoord: Hortensia's worden zeer vaak in den kelder met succes overwinterd. Maar 't gebeurt, dat de eene plant het vol gende jaar bloeit, de andere niet; dit is afhankelijk van allerlei omstandigheden: belichting, bemesting, begieting, grond- soort, standplaats, enz. Hortensia's zijn sterke planten, die 's winter wel buiten kunnen' blijven. Goede zorg voor een voed- zamen grond en flinke bemesting blijven ten allen tijde voor zulke krachtig bloeien de plant enaan te bevelen. Geef de planten, als zij 's zomers buiten staan, eens een flinke bemesting met gier of beer. INGEZONDEN STUKKEN LEIDSCHENDAM, 5 Juni 1931 Mijnheer de Redacteurl Beleefd verzdek ik een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, naar aanleiding van het in gezonden stukje in uw blad van Woensdag 3 Juni door een bewoner van Leidschendam. Deze bewoner van Leidschendam weet van de zaak weinig of niets, of weet het w e I en tracht de zaken verkeerd voor te stellen. Als men het niet goed weet, is het dom er over te schrijven. In het andere geval is het zeer af keurenswaardig de zaak verkeerd voor te stel- len. Beter ware het geweest, wanneer de schrij ver zijn naam onder het stukje had gezet, dan had het publiek kunnen beoordeelen, of de schrijver terzake onkundig kon zijn of dat hier opzettelijk verkeerde voorstelling het geval is. Schrijver verwijt den verslaggever onjuistheid en stelt zelf de zaak verkeerd voor. Wat is nu het geval? Door B. en W. van Stompwijk werd gelast een slootje voor het huis van wethouder van den Bosch aan de Meerlaan te Stompwijk te dempen en te rioleeren. De Meerlaan is geen eigendom van de gemeente Stompwijk en is in onderhoud bij de gemeente Zoetermeer, zoodat de gemeente Stompwijk voor onderhoud of ver- belering van dezen weg niet aansprakelijk is, uitgenomen een vaste kleine vergoeding, die jaarlijks aan Zoetermeer wordt betaald. Zonder toestemming van den Raad en zonder toestemming van het Polderbestuur liet B. en W aan dit werk beginnen, zoodat de Stomp- wijksche Raadsleden evenals het Polderbestuur verbaasd stonden te kijken wat daar moest ge beuren. Het was natuurlijk mogelijk, dat wetb. v. d. Bosch dit werk voor eigen rekening liet doen, dan was de goedkeuring van den Raad niet noodig. Kort en goed, het Polderbestuur liet het werk stopzetten en vroeg beslissing van Ged. Staten. Tegelijkertijd kwam de aap uit de mouw en bleek, dat het werk voor rekening der gemeente was, dus werd de gemeente in een conflict met het Polderbestuur gewikkeld, zon der dat de Raad er'iets van wist. Dat noemt de bewoner van Leidschendam een klein misverstand. In de raadsvergadering van 31 October er kenden B. en W. hun fout De Raad wenschte, voor dat met dit werk zou worden voortgegaan eerst een nauwkeurige kostenberekening te zien teneinde daarna te beslissen, of dit werk zou worden afgemaakt. Er was intusschen reeds 451.95 voor dit werkje uitgegeven. De uitspraak van G. St. was, dat aan ver schillende voorwaarden van het Polderbestuur moest worden voldaan. De vermelding, dat door mij over alle door B. en W. ingediende voorstellen heftige discussies worden gevoerd, is onjuist. Wel over die voorstellen, welke on juist worden toegelicht of naar mijn meening niet in het belang zijn van de gemeente. Dit is mijn plicht en kan dus voor mij als een com pliment dienen, hoewel het in dien geest wel niet zal bedoeld zijn. Dat de heer Hoogeveen voor de stemming zijn standpunt uiteengezet heeft, is juist, doch wat was zijn standpunt: dat dit werkje veel te duur was, alreeds zooals de kostenb ïreke-- ning werd voorgesteld. Of Hoogeveen al of niet foutief gestemd heeft wil ik buiten beschouwing laten, wel is juist, dat, als Hoogeveen had tegengestemd, de stem ming 5 tegen 5 was geweest, dan staakten de stemmen. In de kostenberekening, door den gemeente opzichter gemaakt, zijn de prijzen van ver schillende materialen niet berekend, doch deze posten waren door den opzichter met een tee- ken gemerkt en in een begeleidend schrij ven aangeduid. Zoodat het moest zijn de kostenberekening 909.30 en de prijzen der materialen van de met een teeken gemerkte posten plus de reeds uitgegeven 451.95. De voorz. beweerde, dat de post van 909.30 juist was. Volgens mij moest deze post vermeerderd worden met de niet-berekende materialen. De voorz. bleef vol houden, hoewel de bewijzen voor hem ter tafel lagen. Dit verwekte eenige discussies en is naar de meening van de tegenstemmers van invloed geweest op de stemming. Om deze en meer andere redenen is door de tegenstemmers verzocht aan Ged. Staten dit raadsbesluit niet goed te keuren. U bij voorbaat dankend voor uw plaatsing, verblijf ik met hoogachting: N. J. M. WILLEMSE. Raadslid Leidschendam. VOORHOUT, 9 Juni 1931. Geachte Redactiel Het lijkt mij niet ondienstig de laatste ver gadering van onzen gemeenteraad eens wat nader te beschouwen. Ik heb daarmede ge wacht tot de verkiezingen hier ter plaatse voorbij waren. Ik wil vooral schrijven over het volgende: De R.K. Geitenfokvereeniging vraagt een subsidie van 50, doch dat verzoek wordt af gestemd. Het kon geen meerderheid vinden. Op de begrooting 1931 is een bedrag van 50 uitgetrokken, speciaal voor genoemde vereeni- ging. Dat ondervond geen critiek en werd z.h.s aangenomen. Nu stemt dezelfde Raad het af, is dat nu fier? De gemeente huurt van het ex- en toekom stige raadslid van der Hulst een stukje grond, waarop door de R.K. Muziekvereeniging haar tent is geplaatst en de overige plaatsruimte is benut voor plantsoen. De voorlaatste raads vergadering was van genoemden heer een schrijven ingekomen, waarbij hij bij het eindi gen ervan de huur van genoemd plekje opzet. De Raad neemt dit schrijven voor kennisge ving aan. De laatste Raadsvergadering brengt de heer Witteman die opzegging weer ter sprake (zoo maar even bij de rondvraag) en er wordt besloten, dat de kwestie afgehandeld moet zijn voor van der Hulst weer zitting ge nomen heeft in den Raad. Dus zoo doet men een besluit van de vorige vergadering weer te niet, trots het hevig verzet van wethouder van der Laan. (De burgemeester was nota bene blij, dat de heer Witteman dat ter sprake bracht, alsof de heeren voor de vergadering elkaar niet gesproken hadden). Het is m.i. een minder fraaie vertooning. Heeft de gemeente geen grond genoeg in eigendom? Kan daar geen plantsoen aangelegd worden en muziek-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7