KOHSCHULTE's UIT DE OMGEVING WOENSDAG 10 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. G WAAR KOOPT U HET BESTE en GOEDKOOPSTE Vloerzeilen, Overgordijnen, Trap- en Gangloopers NATUURLIJK in BEDOEN- EN TAPIJT-MAGAZIJNEN Vloerzeil en Loopers worden GRATIS GELEGD OVERGORDIJNEN worden GRATIS GEMAAKT De inbraak in een Bontwinkel te Rotterdam. Zooals reeds gemeld, werd Zondag inge broken in den bontwinkel van H. C. M. C. aan de Jonker Fransstraat te Rotterdam, waarbij een groote partij bont ter waarde van 2000 gestolen werd. Een aantal rechercheurs van het poli tiebureau aan de Meermansstraat en van 'het hoofdbureau hebben Maandagmiddag een inval gedaan in een pand aan het Oost einde. Aanvankelijk werd hun de toegang daar geweigerd doch na wat aarzelen werd de deur geopend. In dit korte tijdsverloop heeft #chter een van de twee bewoners kans gezien het pand aan de achterzijde te verlaten en over de daken van naastgelegen panden een goed heenkomen te zoeken. De andere bewoner die de deur opende is gearresteerd en in beswaring gesteld, terwijl alle gestolen goederen die in twee zakken verpakt waren, teruggevonden en in beslag Het boefjescomplot te Amersfoort. Na op Zondag voor de derde maal na zijn eerste verhoor te hebben gestolen is de hoofdschuldige van het boefjescomplot, de elf-jarige J. Th. H. eindelijk ingesloten. Nog deze week wordt hij naar Utrecht overge bracht. Hij had Zondagmiddag uit een tou ring-car, geparkeerd voor Hotel ,De Poort van Kleef" te Amersfoort uit een dames- tasch een portemonnaie weggenomen. Di rect na de aangifte begaf zich een recher cheur op weg om de vermoedelijke dader te zoeken. Hij haa'de hem uitde bioscoop! Op denzelfden Zondag was de jongen reeds tweemaal naar dezelfde film gaan kijken. Op het bureau bekende hij en direct daar op is hij daar aangehouden. BUITENL, BERICHTEN ONGELUKKEN. MIJNONGEVALLEN IN BELG IE. Vier dooden. Op verscheidene plaatsen hebben in de Belgische mijnen ernstige arbeidsongeval len plaats gehad. Nabij Charleroi zijn twee arbeiders door het instorten van een mijningang bedol ven. Een hunner werd gedood en de an dere gewond. Te Wasmes en Damprémy -zijn twee mijnwerkers op groote diepte door een locomotief vermorzeld. Te Romsée werd een mijningenieur bij het probeeren van een toestel voor het opvangen van kool- gruis gedood. Eensklaps had een ontplof fing plaats de arbeiders, die in de nabij heid werkten, konden zich bijtijds in vei ligheid stellen. BRITSCHE DUIKBOOT NA BOTSING GEZONKEN. Twee dooden, 18 vermisten. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de duikboot „Poseidon" is gezonden als gevolg van een botsing met een koop vaardijschip nabij Weihawei. De oorlogs schepen Berwick, Cumberland en Her mes bevinden zich ter plaatse van het on geluk. Volgens de eerste berichten zijn vijf officieren en 26 minderen gered, van laatst genoemden zijn echter twee later gestor ven. Er worden nog 18 matrozen vermist. De „Poseidon" werd in 1929 gebouwd, was ca. 80 Meter lang en bewapend met een kanon van 4 duim en acht torpedo- lanceerbuizen. Het schip was een van de nieuwste en grootste duikbooten van de Britsche ma rine en was 1475 ton groot. In Februari j.l. werd de duikboot naar China gediri geerd onder commando van luitenant B. W. Galpin. Vermoedelijk werd de duik boot geramd door het Chineesche schip „Yuta". Volgens nadere berichten zijn nog meer oorlogsschepen en een sleepboot ter plaat se gearriveerd en zijn duikers afgedaald, die de plaats van het wrak echter nog niet hebben kunnen vaststellen. DIEFSTAL IN BELGISCH FORT. Militaire documenten verdwenen. De „Soir" meldt uit Luik: Een brutale diefstal waarvan men zich afvraagt met welk doel hij werd gepleegd, is ontdekt op het fort Pontisse. Een gepantserde kast, die in een muur was ingemetseld, is opengebroken en niet onbelangrijke mili taire documenten werden weggenomen. Het parket heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en talrijke soldaten ondervraagd doch men heeft geen enkel spoor kunnen ontdekken. Het Brusselsehe blad vraagt zich af, of de diefstal het werk van com munisten is *of voor een buitenlandsche spionnagedienst is gepleegd. Noodweer boven Brussel. Dinsdagmiddag heeft een geweldig on weer boven Brussel en omgeving gewoed, dat gepaard ging met een zware hagelbui, waardoor enorme schade aan de velden en de vruchlboomen werd aangebracht. De werkloosheid in Ouitschland. In de tweede helft van Mei is het aantal der bij de Duitsche arbeidsbeurzen inge schreven werkloozen met 144.000 tot 4.067.000 gedaald. Naar in de onderwijscommissie van den Pruisischen Landdag werd becijferd zijn op het oogenblik 50.000 personen met een academischen graad werkloos. Dit aantal zou over eenige jaren nog grooter zijn. 42 Italianen vergiftigd. Te Dauville zijn 42 Italiaansche arbei ders, die bij den bouw van het station al daar werkzaam waren, onder vergiftigings verschijnselen ziek geworden, naar men veronderstelt tengevolge van het gebruik van ondeugdelijke levensmiddelen. Een hunner is in het ziekenhuis overle den, terwijl 2 andere nog in levensgevaar verkeeren. Volgens een bericht uit Trouville is het niet onmogelijk dat de oorzaak van het ziek worden der 42 Italiaansche bouwar beiders te zoeken is in opzettelijke vergif tiging. Een der arbeiders zou uit wraak vergif in het eten van zijn kameraden hebben gedaAn. Rupsenplaag aan het Meer van Genève. Sedert enkele dagen wordt de bevol king van Cully geteisterd door millioenen kleine, groene rupsen van 1 2 centimeter lang. De diertjes, die daken en muren met een dichte laag bedekken, dringen zelfs tot in de huizen door. Het aantal dezer rupsen is zóó enorm, dat zelfs de riolee- ring verstopt geraakte. De gemeenteraad heeft besloten, de rupsenplaag met alle ter beschikking staande middelen te be strijden en te dien einde de huizen laten afspuiten. Nieuw tentoonstellingsebouw te Munchen? De gemeenteraad van Munchen hield Maandag een vergadering, die in hoofd zaak gewijd was aan het verlies, dat de •stad heeft geleden door het afbranden van het Glaspaleis. Besloten werd voorloopig vijftigduizend mark beschikbaar te stel len voor het bouwen van een hulptentoon- stellingslokaal. Er zal een nieuwe tentoon stelling worden gehouden in de Pinako- thek, die waarschijnlijk 15 Juli a.s. ge opend zal worden en drie maanden zal du ren. Waarschijnlijk zal onder alle Duit sche architecten een prijsvraag worden uit geschreven voor een nieuw tentoonstel lingsgebouw. Wanneer het ministerie van Financiën de credieten heeft goedgekeurd zal met het opruimingswerk begonnen worden, dat ongeveer zes a acht weken zal duren en minstens honderdduizend mark zal kosten. Uit de puinhoopen heeft men gisteren twee brandkasten kunnen bergen, waarvan één reeds geopend is. Deze brandkasten bevatten belangrijke documenten en contracten, die geheel on geschonden zijn gebleven. Bovendien vond men er nog een bedrag van achtonderd mark aan baargeld in. LETTEREN EN KUNST DE GREGORIUSDAGEN. Theorie en practijk van de muzikale ontwikkeling der h.-K. Schooljeugd. Aan een verslag in de „Msbd." is het volgende ontleend: In de aula van het Sint Aloysiuscol- lege aan de Oostduinlaan werden Maan- dagvond de „dagen" van de Nederland- sche Sint Gregoriusvereenigng ingeluid. Pastoor Th. M. Beukers, voorzitter van d? Nederlandsche Sint Gregoriusvereeni- ging in het Bisdom Haarlem, opende en memoreerde in korte klare bewoordingen het werk der Gregoriusvereeniging en spe- caal 't doel van de te houden Gregorius- dagen in Den Haag. In het bijzonder wijst spreker er op hoe de methode-Ward ge- eigen is ter inleiding van de studie van het Gregoriaansch en hoezeer het dan ook tot verheugenis stemt dat de beoefening van deze zangmethode in 1928 onder patro nage kwam van de Gregoriusvereeniging. Het gaat om de uitvoering van de Consti- tutio Apostolica op kerkelijk muzikaal ge bied. Priesters en onderwijzers, besloot spreker, mogen thans de handen ineen slaan om het bereiken van dit doel te be vorderen; dan zullen deze Gregoriusdagen hun vruchten afwerpen. Onder leiding van Pater J. Vollaerts S.J. werd hierna door het zangkoor „Jubi late Deo" met begeleiding van het school- orkest „Avanti" van het St. Aloysiuscol- lege uitgevoerd de „Psalm 24" van Lili Boulanger. Daarna speelde het orkest nog een Menuet en een Gavotte van Lully. De tweede dag van de St. Gregoriusda gen werd ingezet met een plechtige H. Mis in de St. Jozefskerk aan de v. Limburg Stirumstraat, voor de zielerust van de eerw. Zuster M. Carola, opgedragen door den hoogeerw. heer eere-kanunnik en pas toor W. P. H. Jansen, die daarbij geassis teerd werd door de weleerw. heeren kape laans W. van Benten en G. Mudde. De wisselende gezangen „in festo Cor poris Christi" werden uitgevoerd door het jongenskoor van de kerk der H.H. Engel bewaarders onder leiding van* den heer J Bertels. De vaste gezangen werden gezon gen door ruim 700 schoolkinderen van de R.-K. scholen te Den Haag, onder leiding Zegt het voort! m~ HET BESPAART U GULDENS. 5706 van broeder Marcolinus. Gezongen werd de XI Mis uit het Kyriale (Orbis factor) met de IVde Credo. Na do H. Mis zongen alle kinderen de psalm Laudate Dominum, Ton. Vila en speelde de organist, Br. Hubertus de sym- phonie V. uit Widor deel I. De zang der kinderen was prachtig zui ver en gelijk, zoodat deze de plechtigheden der liturgie veel luister bijzette. Echter hadden we er gaarne ook volwassen stem men bij gehoord, om de hooge ruimte van heb kerkgebouw beter te vullen en een breeder en statiger opruischen der gewijde melodieën te verkrijgen. Er was veel belangstelling voor deze liturgische plechtigheid; de kerk was ge heel bezet. Om 11 uur gistermorgen opende de voor zitter der Haarlemsche Gvegorius Ver- eenigiiig, de zeereerw. heer Th. M. Beu kers, de bijeenkomsten in het gebouw „Custodia", waar inleidingen, lessen en de monstraties worden gehouden. Er was veel belangstelling; de groote zaal was nagenoeg geheel gevuld. In zijn openingswoord sprak pastoor Beu kers in het Fransch een bijzonder woord van welkom tot mevrouw Ward, aan wier methode een groot deel van de lessen en demonstraties op deze Gregoriusdagen ge wijd zijn. Allereerst gaf do heer Jas. Lennard nu een inleidende verklaring welke vooraf ging aan de zangles volgens de methode Ward aan meisjes van een eerste klas uit Delft. In zijn uiteenzetting maakte de heer Lennards duidelijk, dat "in de methode- Ward alle elementen voor goed zangonder wijs aanwezig zijn te weten: de stemvor- ming, de ontwikkeling van het rhythme- gevoel en practische rhythmische vaar digheid, het toontreffen, het muzikaal ge hoor en de muzikale uiting. Het succes van deze methode is vooral daaraan te danken, dat het zoo geheel in gesteld is op het bevattingsvermogen van het kind. Bij het eerste onderwijs wordt scheiding en splitsing der verschillende on- derdeelen sterk doorgevoerd, bij de oefe ningen in het toontreffen, wordt het rhythme geheel uitgeschakeld, terwijl bij de rbythme-oefeningen niet op het juiste toontreffen wordt gelet. Het notatie-systeem in de Wa-rd-metho- de is zeer eenvoudig ,en voor kinderen be grijpelijk en dient als voorbereiding voor het meer-ingewikkelde waterschrift op no tenbalk. Met het karakter van het kind is reke ning gehouden en w,el met zijn drang naar bewegingen n.l. in de rhythmische oefeningen, met de behoefte aan afwisse ling en met den drang naar zelfwerkzaam heid o.a. bij de trefoefeningen. Verder wees de inleider nog op de mu zikale reacties en vingerdictie, gehoor- proef en geheugenproef en de zelfstandige muzikale uitingen. De kinderen moeten niet alleen leeren weer te geven, wat an deren gecomponeerd hebben, maar ook zichzelf in muziek leeren uiten. Spr. maak te hierbij een vergelijking met taai-lessen. Daar laat men ook de kinderen zelf een opstel maken om te leeren hun gedachten uit te drukken. Waarom zouden we het zelfde dan ook niet doen in de andere taal, welke de muziek is 1 Hierna werd een aanvang gemaakt met de lessen en demonstraties. Eerst gaf mej. v. d. Akker een les uit het eerste deel van het eerste leerjaar der zangmethode-Ward ..aan meisjes van een eerste klas uit Delft. Vervolgens demonstreerde de eerw. Zuster Hildegardis uit Nieuw-Vennep verschillende onderdeelen der zangmetho de-Ward, zooals toontreffen, rhythme, mu-, zikaal geheugen enz. Deze demonstraties, waarbij vaak ver rassende resultaten aan den dag kwamen, genoten algemeen belangstelling en wer den herhaaldelijk met applaus beloond. Na de pauze werden de demonstraties met de Ward-methode voortgezet. Door een tweede jongensklas werd on der leiding van den heer Jan Sicking het treffen van cijferij en notenbalkschrift, melodisch en rhythmisch dictée en muzi kale uiting gedemonstreerd en tevens werd door den heer Bertels een volledige les gegeven over het tweede deel van het eerste leerjaar der zangmethode-Ward. Ook deze demonstraties en les werden met groote aandacht en belangstelling ge volgd. Mevrouw Ward nam zelf actief aan deze demonstraties deel door de jongens ook een vinger-diclée op te geven. Na een korte pauze hield mej. Bets Farié een inleiding over „Het muziek onderwijs op de kweekschool", naar de vol ledige gegevens door de eerw. Zuster M. Carola, in leven leerares aan de kweek school voor mejsies in de Oude Molstraat te Den Haag) nog kort vóór ha-ar dood op schrift gesteld. Door meisjes-leerlingen van de kweek schoolschool aan de Oude Molstraat wer den eenige muzieknummers in éénstemmi gen en meerslemmigen zang ten gehoore gebracht, welke eveneens met luid applaus werden beloond. Een der mooisie intermezzi der Grego- rius dagen is het orgelconcert geworden, dat met speciale toestemming van Z.H. Exc. den Bisschop in de stijlvolle, kost bare kerk van St. Antonius Abt door den organist Jaap Vranken is gegeven. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag om 2.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Vaststelling reglement van orde voor de vergadering van den Raad. 2o. Vaststel ling van een rechtstoestandverordeniug voor de ambtenaren in dienst der gemeen te, in verband met de bepalingen der Amb tenarenwet 1929 (Stbl. 530), met vaststel ling verordening tot regeling van het ge organiseerd overleg voor de ambtenaren. 3o. Vaststelling van een aantal pensioens grondslagen. 4o. Vaststelling staat van on inbaar en nog te verhalen posten. 5o. Be noeming van twee leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders: Vaca ture H. van Kan: 1. N. Bijl, 2. A. J. Zwar- telé. Vacature C. E. M. Jagers: 1. G. C. Borst, 2. J. van Egmond. 5o. Wijziging gemeentebegrooting, dienstjaar 1930 en 1931. 7 o. Reclames schoolgeld. 8o. Ingeko men stukken en mededeelingen. HILLEG0M. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield gistermid dag te 1.45 uur een openbare vergadering. Voorzitter: mr. D. F. Bont, Burgemeester. Aanwezig 12 leden. Met kennisgeving afwe zig de heer F. Selhorst. Voor de behandeling der agenda heet de voorzitter de heeren hartelijk welkom in de zoo keurig gere-staureerde Raadzaal. Hierna worden de notulen vastgesteld en na een gedachtenwisseling tusschen den voorzitter en den heer Fijina anderszijds (waarbij ook enkele raadsleden het woord voeren) voor kennisgeving aangenomen. De rekening en verantwoording 1930 der Gezondheidscommissie Katwijk wordt goed gekeurd en besloten het bedrag dezer ge meente voor 1932, groot 160.77 op de des betreffende begrootmg te brengen. Bij Ged. Staten zullen bezwaren worden ingediend inzake de ontworpen wijziging van de salarisregeling van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers dezer provin cie. Medewerking werd verleend aan het be stuur der Chr. Burgerschool voor den aan koop van nieuwe schoolboeken. Het perceel bouwterrein langs de Prins Hendrikstraat werd 8 per M2. verkocht aan een paar Amsterdamsche bouwers. Aan de heeren D. Borger en Gebrs. Rut ten wordt voor den prijs van 1 e-en stukje grond verkocht voor hun perceelen. Inzake de gewijzigde overeenkomst met de gemeente Haarlem voor de toelating van leerlingen op de openbare inrichtingen van Middelbaar en voorbereidend hooger onder wijs en verlenging der overeenkomst met het Chr. Lyceum aldaar werd opgemerkt, dat het schoolgeld te Leiden veel goedkoo- per is. Na eenige discussies zal de door Haarlem gevraagde verhooging van 100 per jaar en per leerling op de ouders wor den verhaald, terwijl indien noodig B. en W. gemachtigd worden de reiskosten te betalen van gemeentewege voor leerlingen, die het Middelbaar onderwijs te Leiden wil len volgen. De instructie-wijziging van den gemeen te-ontvanger werd aangehouden tot een comité-generaal na de openbare zitting. Eenige reclames tegen den aanslag in het vergunningsrecht \^aren ingekomen. Aan 2 zal verlaging worden gegeven; 3 andere zui len de volgende keer in behandeling ko men. Tot schrijver aan het gemeentelijk water bedrijf werd met alg. st. benoemd de heer Harm Hollander. Tot Badmeester werd uit 73 sollicitanten benoemd met 7 st. de heer C. van Eijk al hier. Op den heer Janssen werden 4 stem men uitgebracht, één stem was blanco. Tot hoofd der openbare school voor U.L. O. (vacature- F. Engel Pz.) werd met alg. stemmen .benoemd de heer W. van Lingen, onderwijzer aan die school en no. 1 der voordracht. Het voorstel van B. en W. inzake Rijks bijdrage voor de 12 door „Goed Wonen" aa-n de verlengde Middenstraat gebouwde woningen werd met' alg. st. aangenomen. Een comptabiliteitsbesluit werd genomen. De verhooging van het toegestane be drag voor het hek met inrijpoort voor den Hoftuin ten bedrage van bijna 2000 werd toegestaan met alleen de stem van den heer de Wreede tegen. Hierna enkele mededeelingen, een korte rondvraag en sluiting te rond 5 uur. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werd voor ro zen per bos van 20 stuks: Landia 0.90— 1.10, Headley 1.40—1.80, Columbia 0.80 1.00, Buterfly 0.901.10, Miss Edith He len 2.00— 2.20, Enijbloemen: Juliaantjes 4060 cent per 100, Renonkels 7080 cent, witte Margrieten per 100 4060 cent, Kleine Margrieten per 100 2025 cent, Pyrethrum 1.001.20, idem van de koude grond 30— 45 cent, CampernelLa 0.S01.10, Anemo nen per 100 80—90 cent, Lathyrus per 100 5070. cent, Rose Anjers per 100 4050 cent, Bruidsanjers per 100 25—30 cent, Iris Imperator per dozijn 1216 cent, Iris Dr. Haring per dozijn 812 cent, Papavertjes 5070 cent, groote papavers 2.002.20, Mimi 4050 cent, Korenbloemen per 100 40—50 cent, Damast 3—4 cent per bos, Centaurea 40—50 cent, Gladiolen 2.10 4.10, Rose Pioenen 2.402.80, roode pioe nen 2.2.40. VOORHOUT. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De gisteren plaats gehad hebbende ge meenteraadsverkiezing heeft tot uitslag: Stemdistrict I. Lijst 1. R. K.: W. van der Laan 381, J. H. van der Voet 20, G. Wi'tteman 7, P. A. van Reisen 10, J. L. Nijs- sen 5, H. J. Vester 8, P. L. van der Hulst 5, L. van der Geer 6, Andr. de Groot 11, F. M. Angevaare 5, G„ C. P. Prins 0, J. A. van Gent 2, A. van der Vlugt 1, H. J. Oost- dam 4, O. van Velzen 1; totaal 466. Stemdistrict II: W. van der Laan 297, J. H. van der Voet 13, G. Watteman 31, P. A. van Reisen 19, J. L. Nijssen 4, H. J. Vester 0, P. L. van der Hulst 0, L. van der Geer 3, Andr. de Groot 6, F. M. Angevaare 0, G. C. Prins 1, J. A. van Gent 1, A. van der Vlugt 0, H. J. Oostdam 0, C. van Velzen 11; totaal 386. Totaal: W. van der Laan 678, J. H. van der Voet 33, G. Witteman 38, P. A. van Reisen 29, J. L. Nijssen 9, H. J. Vester 8, P. L. van der Hulst 5, L. van der Geer 9, Andr. de Groot 17, F. M. Angevaare 5, G. C. P. Prins 1, J. A. van Gent 3, A. van der Vlugt 1, H. J. Oostdam 4, C. van Velzen 12; totaal aantal stemmen 852. Stemdistrict I. Lijst 2 Chr. Hist, en A.-R.: G. K. Spierenburg 53, C. Jansze 2, W. Drost 0, J. Colijn 0, G. J. van Rhe- nen Jr. 0, D. Havenaar 0, J. van der Bent 2, Th. Hoogstraten 0; totaal 57. Stemdistrict IIG. K. Spieren burg 103, C. Jansze 12, W. Drost 2, J. Co- lijn 0, G. J. van Rbenen Jr. 0, J. van dei- Bent 0, Th. Hoogstraten 0. Totaal: G. K. Spierenburg 158, C. Jansze 14, W. Drost 2, J. Colijn 0, G. J. van Rhenen Jr. 0, D. Havenaar 0, J. van der Bent 2, Th. Hoogstraten 0. Totaal aantal stemmen 176. Van onwaarde uitgebracht district I: 29, district II: 17, totaal 46. Totaal aantal uitgebrachte stemmen: district I: 552, dis trict II: 522, totaal 1074. Het totaal uitgebrachte geldige stemmen is 1028, zoodat de kiesdeeler zal worden 1028 11 93 5/11. Aan de R. K. lijst zullen worden toege kend 9 zetels en die van de Ghr. Hist, en A.-R. lijst twee zetels. Zoodat gekozen zijn voor de R. K. de heeren: W. van der Laan, J. H. van der Voet, G. Witteman, P. A. van Reisen, J. L. Nijssen, H. J. Vester, allen aftredend en P. L. van der Hulst, L. van der Geer en Andr. de Groot. Voor Chr. Hist, de heer G. K. Spieren burg en voor A.-R. C. Jansze aftredend. De Raad is met 4 zetels uitgebreid ge worden. Pensioenfonds Bloembollenbedrijf. Het bestuur van bovengenoemd fonds heeft op zijn vergadering van 5 dezer be sloten, om aan de werkgevers, die 65-jarige of oudere arbeiders in dienst hebben, over het contractjaar 1930/1931 de reglementair vastgestelde uitkeering toe te zenden. Vanaf 1 Juli zal ook aan invalide arbei ders de uitkeering worden toegekend. Zij die nog op eenigerlei wijze met hun werkgever in verbinding zijn, kunnen hun uitkeering middels hun werkgever ontvan gen; do overigen zullen hun verzoek om uitkeering rechtstreeks bij het bestuur van het fonds (Billitonstraat 3436 Haarlem) moeten indienen, met opgave van het aan tal dienstjaren, welke zij bij aangesloten patroons hebben doorgebracht. N00RDWIJKERH0UT. Brand. Gistervoormiddag geraakte een hooiberg op het land van de wed. v. d. M. in brand. Een daarnaast gelegen schuurtje brandde totaal af. De oorzaak is, dat een nog brandende lucifer achteloos tegen het hooi is gegooid. Verzekering dekt de schade. De brand spuit is nog ter plaatse aanwezig geweest, doch niets kon worden gered. Personalia. Tot onderwijzer aan de R K. Jongensschool is benoemd de heer J. W. Houtsma, uit Rotterdam. Bevolking. Sedert 1 Januari van dit jaar is het cijfer der bevolking gestegen van 6271 tot 6387 zielen. Drankwet. Door G. van der Togt, al hier is aan B. en W. dezer gemeente een verzoek gericht, tot het verkoopen van sterken drank in het klein, in het nieuw gebouwde Hotel aan de Zeestraat. WARMOND. Gevestigd: H.. P. Vink van Sassen heim P. Molenkamp van Zoeterwoude A. W. Barends van 's Gravenhage Th. W Keyzer van Alkemade T. Lekkerkerker van Rotterdam A. J. Bader van Noord- wijkerhout A. Sikking van 's-Gravenhage C. J. Aberlhausen van 's Gravenhage M .C. van Kesteren van Sassenheim A Wijsman en gezin van Oegstgeest J. M. Barends van Voorburg A. B. v. d. Meer van Oegstgeest G. Overzet van Marum N. Cramer van 's Gravenhage A. Ver haar komende van Zoeterwoude G. F. van Beukering van Schiedam P. W. van Rijn van Alkemade Chr. Bloemzaad ge boren Hulsthof van Haarlem J. C. J. v. d. Ploeg van Woubrugge W. H. Gusovius van Rotterdam E. Weiser van 's Graven hage. Vertrokken: A. J. van Kempen naai Heemstede Chr. Modrow naar 's Gra venhage L. Bartels naar Alkemade A. J. Landman naar Bennebroek A. van Kempen en gezin naar Den Helder A. J. Meyer naar Nijmegen C. M. v. d. Geest naar Alkemade A. J. van Kruyssen naar Stompwijk J. G. Roeien naar Bloemen- daal.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6