.GROOT MODEL vruchten crème REEPEN UIT DE OMGEVING VRAGENBUS FAILLISSEMENTEN MAANDAG 8 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. VRAAGT VOORAL HOLLANDSCH- ZWITSERSCHE SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Zaterdagavond te 11 uur is de 39-jarïge .Toost de Grave op den Rijksstraatweg ten Noorden van Heerenveen door een n.og onbekende auto overreden en gedood. Ernstige aanrijding. Een licht en een zwaar gewonde. Zondagavond is op den Hemweg te Am sterdam een ernstig motorongeluk ge beurd. Een motorrijder, met duozitter, ko mende van Zaandam en rijdende in de richting Amsterdam, kwam, doordal hij ter hoogte van den nieuwen houthaven links van den weg reed in botsing met een auto. De duozitter -bekwam eristige been breuken, terwijl de motorrijder behalve beenbreuken ook nog eenige vrij ernstige hoofdwonden opliep, zoodat zijn toestand hoogst, zorgwekkend is. De gewonden zijn naar het Tesselsohadeziekenhuis vervoerd. Het zijn de gebroeders P. en S. K. Botsing tusschen motor en auto. Zaterdagmiddag had op den Heerenweg nabij de Zandvoortschelaan te Heemstede een botsing plaats tusschen een motorrij wiel en aan auto. De motorrijder P. H. en de dnopassagier C. G. heiden uit Den Haag werden gewond. H. kreeg een been breuk en G. een hoofdwonde. Zij werden naar het ziekenhuis te Haarlem overge bracht. SLEEPBOOT GEZONKEN BIJ WIERINGEN. DRIE OPVARENDEN VERDRONKEN. Zaterdagmorgen te omstreeks vijf uur is de sleepboot ,.Schcergat" van de ree- dcrij P. Smid te Rotterdam in huur bij de Mij. tot uitvoering van de Zuiderzeewer ken, nabij Breezand tijdens het doorva ren van het z.g. „Gevaarlijke Gat'' door den feilen stroom in een draaikolk, welke zich daar bevindt, plotseling in de diepte verdwenen. Drie van de vier opvarenden zijn verdronken. De sleepboot „Het Scheergat", varende in den dienst van de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, raakte vast op den Keileemdam bij Breezand. Door den sterken stroom kwam de boot dwars tegen den dam te zitten. Er werd met de machine gewerkt om haar los te krijgen. Kort daarna geraakte de kop van de boot los van den dam. Het voorschip ging voor den wind en daar het achter schip bleef vastzitten, ging^ de sleepboot overzij. De stoker, die het gevaar had zien aan komen, sprong over boord en wist zich zwemmende te redden. Zijn vader, de twee- en-vijftigjarige machinist, de kapitein en de stuurman, werden in de diepte ge sleurd en verdronken jammerlijk. De namen der slachtoffers zijn: De kapitein A. Bakker uit Rotterdam, de matroos-stuurman A. J. Broere uit Rot terdam en de machinist A. Visser uit Hansweert. Gered is de stoker A. Vis ser Jr. De „Scheergat" was van den Nederl. Stoom-Sleepdienst v.h. P. Smit Jr. te Rot terdam. Nader vernemen wij nog, dat de stoker nog pogingen heeft ondernomen om den machinist te waarschuwen. De stoker kwam in een draaikolk terecht, doch kon door een lijn aan land worden getrokken. De kapitein, A. Bakker uit Rotterdam, was gehuwd en 34 jaar oud. Hij vierde juist zijn verjaardag. De gehuwde, machinist A. Visser, was 52 jaar en de matroos-stuur man A. J. Broere 23 jaar. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een wielrijder gedood. Gistermiddag om half vier is de 25-ja- rige wielrijder A. Vroombout uit de Heem raadstraat 52 te Rotterdam op den onbe- waakten overweg aan de Laanslootschen- weg te Schiedam door een uit Rotterdam komenden trein gegrepen en onmiddellijk gedood. De man reed met zijn verloofde en diens vriendin. Deze beide laatsten, die het ongeluk zagen aankomen, wisten nog bijtijds van hun fietsen te springen en kwa men er goed af. Het slachtoffer*is naar het ziekenhuis te Schiedam overgebracht. Kokemie koffie over het lichaam. De driejarige J. T. te Uithuizen kreeg een kan kokende koffie over het lichaam. Met ernstige brandwonden moest de kleine in het- Academisch ziekenhuis te Gronin- en worden opgenomen. In kokende rabarber. Te Franeker is hei driejarig zoontje van A. bij het spelen in huis gestruikeld en ii een pot met kokende rabarber geval len. Het kind kreeg zulke ernstige verwon dingen, dat het aan de gevolgen daarvan is "overleden. Verdronken. In den IJssel bij Westervoort, is bij het zwemmen verdronken de dienstplichtige W. van de mitrailleur-compagnie van het 8e Ree. Infanterie. W. was afkomstig uit Bergharen en eenige zoon. Het lijk is nog niet gevon den. BRANDEN. Twee woningen afgebrand. Te Mierlo Hout zijn Vrijdagmiddag twee woonhuizen afgebrand. De brand is waarschijnlijk ontstaan door vonken, welke uit de locomotief van de tram Helmond Eindhoven op het strooien dak van de woning van den arbeider J. S. terecht kwamen. Spoedig stond het huis in lichte laaie en door den krachtigen wind sloegen de vlammen over op het huis van N. V. aan de overzijde van de straat. Beide huizen en een groot gedeelte van de inboedels werden een prooi der vlammen. Een derde huis, bewoond door H. V. kreeg eenige schade, doch kon overigens door de brand weer behouden worden. Verzekering dekt grootendeels de scha de. Alleen de inboedel van J. S. was niet verzekerd. Een watermolen en een boerderij afgebrand. Vrijdagvond is de zg. Wielmolen, een der drie watermolens langs den Schelluin- schen Vliet, afgebrand, waarschijnlijk als gevolg van het overwaaien van vonken uit een heimachine, waarmee men in de- onmiddellijke nabijheid aan het werk was. Brandende stukken riet van den molen woeien door den vrij krachtigen Oosten wind honderden meters ver door de lucht. Hierdoor ontstond ook brand in twee boer derijen te Gicssen-Nieuwerk, beide met riet gedekt. De ecne boerderij, bewoond door de gezinnen van G. de Koning en G. Terlouw, is grootendeels afgebrand in de andere boerderij, bewoond door H. van Hoornc, was men den brand spoedig mees ter. Hier is de waterschade zeer groot. INBRAKEN. Inbreker gepakt. De marechaussee te Goor heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks 1 uur een goede vangst gedaan. Zij hield een zwervenden Duitscher aan, die niet in het bezit was van de noodige papieren en later bleek te zijn Martin Haussmarm. Bij overbrenging naar de kazerne zag de poli tieman, dat H. een voorwerp weggooide, dat later een porlemonnaie bleek. Gister morgen wérd de marechaussee door den directeur der C'oöp. Zuivelfabriek Wcdde- hoen te Goor gewaarschuwd, dat bij hem des nachts was ingebroken en vermist werden een portemonnaie met eenig geld, alsmede een hoed, welke voorwerpen uit de keuken werden vermist. Hoewel H. nog geen bekentenis heeft afgelegd, is het zoo goed als zeker, dat hij de dader is. Voor den zooveelsten keer in de val. Aan de Haagsche recherche was ter oore gekomen, dat Vrijdagnacht waar schijnlijk een inbraak zou worden ge pleegd in een galanterieënwinkel aan de Hoefkade. Derhalve werd een oogje in het zeil gehouden. Inderdaad verscheen om streeks middernacht een individu, dat zich over enkele platjes en langs den tuin toe gang verschafte door een achterkamer deur van genoemd winkelhuis. De recherche, die zich met de revolver in de hand verdekt had opgesteld, gelastte den inbreker de handen omhoog te hou den, aan welk' bevel deze aarzelend vol deed. Daarop werd de inbreker gearres teerd hij bleek Ie zijn de 24-jarige los- werkman L. van K.. wonende te 's-Graven- hage. Eenige inbrekerswerktuigen werden in zijn bezit gevonden. Van K. heeft reeds verschillende vonnissen wegens diefstal met braak en wegens verduistering achter den rug. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. In het kamertje van het perceel, waai de inbreker op heeferdaad werd bel rapt. was een bedrag van ongeveer 100.aan wezig, dat dank zij de activiteit van den rechercheur in handen van den winkelier bleef. HET DRAMA TE SCHAESBERG. Verhoor van den jongen. Omtrent het tragisch gebeuren onder Schaesberg vernemen wij nog, dat de jon geman de vreeselijke daad Op verzoek van het meisje gepleegd heeft. Om welke re den zij dit verlangde is nog niet bpkend. De jongeman schijnt niet de bedoeling te hebben gehad de hand aan iichzelf te slaan. Hij heeft dit tenslotte waarschijnlijk uit angst gedaan. Men hoopt spoedig ook het meisje te doen kunnen verhoeren. Het, verhoor van den jongeman heeft alleen opgeleverd, dat hij bekend heeft lief. meisje te hebben ge sneden met de bedoeling haar Ie dooden. Hoe koelbloedig hij te werk gegaan is blijkt hieruit, dat. toen de punt van het scheermes afbrak, hij naar huis is gegaan om een broodmes en een ander scheermes te halen. Nadpr wordt nog gemeld: Donderdagmorgen vroeg moeten de jon gen en het meisje reeds in de bosschen zijn geweest. Om elf uur werden zij voor liet eerst gesignaleerd door voorbijgangers. De jongen zat in zijn hemdsmouwen daar hij zijn jasje over het. gezicht van het meisje had gelegd. Even tevoren moet de jongen het meisje de gevaarlijke wonde hebben toegebracht. Hij heeft toen willen wachten op haar dood nadat hij haar met het scheermes gestoken had. De punt was ech ter van het mes gebroken, zoodat hij naar huis is gegaan om een ander mes te ha len. Hij kwam terug met een broodmes benevens een ander scheermes. Met het broodmes heeft hij haar meenende dat het meisje stervend was, nog een steek toegebracht. Omstreeks twee uur passeerde iemand, die den jongen kende. Hij zag dat de jon gen een mes greep en daarmee trachtte zich van het leven te berooven, hetgee'n mislukte. De man is daarop den vader van den jongen gaan halen. Toen hij terug kwam had de jongen de hand aan zichzelf geslagen. Indien geen infectie intreedt beslaat de hoop, dat zij in leven blijven. Op de plek, waar het tragisch gebeuren zich af speelde, heeft de politie een reconstructie van het geval gemaakt. Men vond daar drie messen en een in stukken gescheurde kaart, waarop het meisje nog iets had ge schreven. Een sensalioneele liefdeshistorie. Vrijdagvond heeft in de Gestelsche straat- te Eindhoven een zeldzame liefdes historie plaats gehad. Daar woont op ka mers de 27-jarige v. P., vlak tegenover zijn meisje, Netty, althans zijn vroeger meisje, want zij maakte de verloving uit en ging nu met een ander. Die ander was dien avond bij de familie op bezoek en verliet haar te circa half elf. v. P. had zijn Dul cinea echter nooit kunnen vergeten en deed de laatste dagen heel vreemd. Vermoede lijk heeft bovenbedoeld bezoek hem hee- lemaal van streek gebracht. Hij nam een zakmesje, sneed de slagader van zijn lin kerpols door, sprong in zijn pyama en bloots voets uit het vaam van -de tweede verdie ping naar beneden op straat, stak de straat over, dook pardoes naar de ruit van de woning van Netty en holde naar de kamer boven. Een chauffeur zag den bloe denden man over straat loopen en op die ongewone manier het huis instormen, en ging hem door de gemaakte opening na naar binnen. De familie door het gerinkel van glas en op het gezicht van den bloe denden man en nog een man, sloeg in al lerijl op de vlucht naar buiten. De heer v. P. is daarop boven de' kamer ingegaan, heeft, zich op een canapé neergezet, na dat hij de foto van Netty vóór zich had geplaatst, en liet het bloed uit zijn pols springen. De chauffeur, die hem gevolgd was, wilde zijn arm' beetgrijpen om dezen af te binden, maar kreeg een geweldigen opstopper: ..Ik wil sterven", zei de over spannen verliefde. Ten slotte heeft men hem met drie man overmand. Een dokter, die inmiddels- gewaar schuwd en ter plaatse gekomen was, ver bond den ongelukkige en deed hem per brancard naar het ziekenhuis overbren gen. Zaterdag was de toestand van v. P. zeer wel. „Vad." Geen aanranding door een veldwachter? Naar aanleiding van het bericht om trent aangifte bij de politie door een boe- nendienstbode uit Maslenbroek van aan randing door een rijksveldwachter, heeft de commandant van de rijksveldwacht aan de „Zwolsche Crt." medegedeeld, dat hem, ook bij navraag, niets is gebleken van zulk een aangifte. Dat de in verband met deze zaak ge noemde rijksveldwachter naar een andere standplaats is overgeplaatst vindt in ge heel andere redenen zijn grond. Deurwaarder in arrest gesteld. De 38-jarige A. T., gemeente-deurwaar der te Roosendaal, beheerder van een in cassobureau en zaakwaarnemer aldaar, is, volgens de „Tel.", op grond van vermoede lijk gepleegde verduisteringen aangehou den en in het Huis van Bewaring te Breda in arrest gesteld. T. is inmiddels als ge meente-deurwaarder ontslagen. Vorstin Juni. Zaterdagnacht heeft het te Dinxperlo op verschillende plaatsen gevroren. Het, was 's morgens duidelijk te bespeuren op de velden. „Tel."' BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. Drie kinderen overreden en gedood. In de nabijheid van het Eifeldorp Bue- ohel is een ontzettend ongeluk gebeurd. Een boer reed hier met zijn drie nog zeer jonge kinderen op het veld. Plotseiing sloegen de paarden op hol, zoodat twee kinderen resp. 4 en 5 jaar oud van de wa gen vielen, overreden werden en op slag dood waren. De wagen botste ten slotte tegen een anderen wagen aan, waarbij ook het derde kind van den wagen geslingerd en gedood werd. Twee personen verdronken. Gisteren zijn te Miinster twee arbeiders, die in een boot hel kanaal wilden overste ken, door het volloopen van de boot ver dronken. Grootmoeder en kleinzoon uit den trein gevallen. Toen een trein uit Weissenfels het sta tion Halle binnenkwam, viel een 4-jarjg knaapje uit een coupé. De grootmoeder van het knaapje, die het kind wilde tegenhou den, viel eveneens uit den trein. Beiden werden door een uit tegenovergestelde rich ting komenden trein overreden. De groot moeder werd op slag gedood, terwijl het kind levensgevaarlijk gewond werd. Vijf negers bedolven. Vijf negers, die op twintig meter diepte onder een straat te Philadelphia werkten, zijn gedood, als gevolg van een instorting. Een politie-autó, die in groote snelheid naar de plaats van het ongeval reed, ver wondde een agent doodelijk en vijf werklie den licht. MüNCHENS GLASPALEIS AFGEBRAND. Een der grootste rampen der Duitsche kunst. Zaterdagnacht is brand uitgebroken in het bekende Glaspaleis te München, waar Maandag j.l. pas een tentoonstelling ge opend was, terwijl ook verschillende afzon derlijke collecties tentoongesteld waren. De brand is ongeveer oni half 3 ontstaan, waarschijnlijk in een werkplaats en werd door voorbijgangers opgemerkt, die de brandweer alarmeerden. De brand breidde zich zeer snel uit en alle pogingen van de brandweer om het gebouw te redden, waren tevergeefsch. Om 4 uur was het duidelijk, dat het ge bouw niet te redden was. Op een afstand van 15 K.M. waren de oplaaiende vlammen duidelijk te zien. Een groot, gedeelte van het paleis stort te tusschen 5 en 6 uur in en om 7 uur was alles nog slechts 'een rookende puinhoop, waaruit de vlammen nog opflikkerden. Drie brandweerlieden werden door neer vallende binten en stukken glas gewond. Van de ongeveer 3000 voorwerpen van plastiek en beeldhouwkunst, die tentoon gesteld waren zijn er slechts een kleine hon derd gered. Ook van de schilderijencollec ties, die tentoongesteld waren, is slechts weinig gered. De schade loopt in de mil- lioenen. Vele kunstvoorwerpen, die op de romantische school betrekking hadden, zijn verloren gegaan en dit verlies is met geld niet meer goed te maken. Verschill'cnde autoriteiten waren op het terrein van den brand aanwezig. Het glaspaleis is in 1853—54 als industrie gebouw gebouwd en bestond geheel uit glas en beton. Sedert 1SSS hielde de Münehensche kunstenaarsvereeniging in het gebouw ieder jaar een tentoonstelling van interna tionale kunstwerken, hetgeen alleen gedu rende den wereldoorlog en de inflatieperio de werd onderbroken. In het gebouw werden momenteel 2S20 werken van schilderkunst, grafiek en plas tiek tentoongesteld, waarvan er slechts 50 tot 60 konden worden gered. De afdeeting van de romantici is geheel verwoest. Het grootste deel van het levenswerk van de Kuno Ancèt, den Zwitserschen schilder, die met 40 stukken was vertegenwoordigd, is een prooi der vlammen geworden. Een der schoonste werken van Morits van Schwind, „Ritter Kurts Brautfahrt", is eveneens veiloren gegaan, evenals het prachtige winterlandschap van Caspar Da vid Fried rich en de familiegroep van Phi lip Otto Runges. Afgezien nog van de materieele scha-de, zijn de verliezen aan kunstwaarden zóó groot, dat men hier spreken kan van etui der grootste rampen van de nationale kunst. t Volgens een officieele mededeeling is brandstichting niet uitgesloten, gezien de ongewone snelle uitbreiding van den brand in een gebouw, dat uit weinig brandbaar materaal was opgetrokken. Weer ene brandramp in Japan. Volgens een bericht uit Tokio zouden door een geweldige brand te Jamanaha 760 huizen zijn verwoest, waardoor ruim 3000 menschen dakloos zijn geworden. Volgens tot dusverre bekende gegevens zijn 3 personen omgekomen en ruim 100 zwaar gewond. Een amokmaker aan boord. Het Canadeesche stoomschip „Empress of Canada", rapporteerde, bij aankomst Za terdagochtend te Yokohama, dat. een Phi- lippijnsch passagier Vrijdagmorgen met. een mes in den blinde weg naar rechts en links Stekend over de brug liep, twee personen doodstak en negen-en-twintig, wondde. De Philippijn werd tenslotte overmees terd en aan de Britsche autoriteiten te Hongkong overgegeven. De twee gedoode personen zijn Ohince- zen, die deel uitmaken van de bemanning. Onder de gewonden bevinden zich twee Canadeezen en twintig C'hineezen, die deel uitmaken van de bemanning, en negen Ja- pansche passagiers, waaronder twee vrou wen. Brazilië gooit weer koffie in zee. In overeenstemming met het plan in zake 'de bescherming van de Braziliaansc-he kof- fieproductie zijn thans opnieuw 4500 balen koffie in zee gestort. Binnenkort zullen nog 40.000 balen volgen. Post van de „Graf Zeppelin" aan de Nautilus? Het plan bestaat, om met de „Graf Zep pelin" ter gelegenheid van de.vlucht naai de Poolstreek post. mee te geven. Er staal een landing te Leningrad op het program ma, verder zullen op verschillende plaatsen in het Poolgebied poststukken neergewor pen worden. Bij de ontmoeting met d'e on derzeeboot „Nautilus" in het Poolgebied zal getracht worden aan de duikboot post, van het luchtschip ter verdere expedieering over te geven. Verzonden kunnen worden brieven en postkaarten tot 20 gram gewicht. Zij zullen van een apart stempel worden voorzien. Aanval op een kruithuis. Gisternacht trachtten een aantal gewa pende lieden het kruithuis van Barcelona te bestormen om zich van den inhoud mees ter te maken. Na een vuurgevecht van een uur werden de aanvallers teruggedreven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aardappelziekte. De bekende aardap pelziekte, waarvan het optreden in meer dere deelen van ons land was gesigna leerd, is ook hier ter plaatse bij enkele tuinders geconstateerd. Dit was voor het bestuur der Tuinbouwvereeniging Katwijk en O. een aanleiding om direct te beraad slagen wat in deze kon worden gedaan. Het bestuur zorgde onmiddellijk de noo dige bestrijdingsmiddelen voor de leden in voon-aad te hebben en liet. zich mede voor lichten door een der ambtenaren van den Plantenziektenkundigeu dienst. Vervolgens richtte het bestuur zich in een circulaire tot de leden, in .welke circulaire de noo dige wenken en aanwijzingen werden gege ven. De leden kunnen zich dus voor voor lichting en aanschaffen van het bestrij dingsmiddel, kopervitriool en ongeblusch- te kalk, wenden tot het bestuur en den veilingbeambte P. de Vries. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 11 Juni 1931, 's voormiddags te 9.45 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Ont heffingen voorschriften Bouwverordening. 3. Reclames Schoolgeld en Hondenbelas ting. 4. Vaststelling Retributiekohier 1 Ja nuari30 April 1931. 5. Ontslagaanvrage Concierge Politiebureau. 7. Benoeming leden Stembureau. 8. Subsidie Politie-Ra- dio-Omroej. 9. Beschikbaarstelling gelden uitbreiding ie klass R. IC. Jongens U. E. O. School. 10. Vergoeding boventallige leerkrachten bijzondere scholen. 11. Benoe ming Hoofd O. L. School aan de Bloem- camplaan. 12. Voorstel bouw twee huizen bij de school Bloemcamplaan. 13. Voorstel verlaging huurprijs grootste woningen Ha venplein. 14. Herziening schoolgeldheffing 15. Onteigening perceel Langstraat, hoek Kerkstraat. 16. Onteigening ten narae dar Wassenaarsche Bouwvereeniging. 17. Voor stel aanleg straat tusschen Tuinpad en Johan de Wittstraat. 18. Verkoop bouw terrein aan de Van Zuylen van Nijcvelt- sfraat. 19. Verkoop bouwterrein aan de Wassenaarsche Bouwvereeniging. 20. Ont- trekikng gedeelte Houtlaan aan d-en open haren dienst. 21. Voorstel vermindering borgtocht Gemeente-Ontvanger. 22. Aan vulling Algenneene Politieverordening. 23. Hulprioleering Rijksstraatweg bij Persijn. 24. Rioleering Persijnlaan en van Bommel- laan. 25. Wijziging Begrooting 1930 en 1931 26. Reorganisatie Burgerlijk Armbestuur, werkloozenkassen en Arbeidsbemiddeling. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Alhoewel de aanvoer van tulpen en narcissen is beëindigd, is de- aanvoer nog steeds toenemend. Thans is de aanvoer van snijbloemen enorm. Vooral Pyrethrums en Papavers komen bij wa gens vol en ook Pioenen komen in flinke partijen. Ook komen al aardig was Gla diolen, Irissen, Convili's, Anemonen en Anjers. Het koele weer is voor kweekers en handelaren zeer goed. Betaald werd: Rozen per bos van 20 stuks: Landia f 0.95— 1.20, Hadley f 1.101.70, Columbia f 0.S0 0.95, Butterfly f 0.951.10, Miss Edith He len f2.102.40. Snijbloemen: Juliaantjes f 0.550.60, Witte Margrieten p. -00 f 0.45— 0.50, Kleine Margrieten p. 100 f 0.300.35, Renonkels f 0.700.80, Pyrethrum f 2.10 2.40, Idem v. d. koude grond f 0.350.85. Annemonen per 100: f 0.700.80, Anjers p. 100 f 0.650.80, Bruidsanjers p. 100 f 0.50— 0.60, Iris Yellow Queen p. doz. 1214 et., Tris Imperator per dozijn 1418 ct„ Iris Dr. Haring per dozijn 1014 ct„ Iris Palida per dozijn 1216 ct., Lathyrus p. 100 f 0.45— 0.50, Papavertjes f 0.500.55, Groote papa vers f 2.102.40, Korenbloemen p. 100 f 0.45 0.60, Damast 35 ct. p. bos, Campernella f 0.80—1.60, Centaurea f 0.40—0.50, Gladio len Halley f 3.203.40, Rose Pioenen f 3.10 3.50, Roode Pioenen f2.2.40, Mimi f 0.25 0.30. V raa g: Kunt u mij ook een middel opgeven tegen verdelging van krekels uit de bakkerij Antwoord: ln vakbladen en ook in de advertentieruibriek van onze courant zijn herhaaldelijk middelen ter verdelging daarvan opgegeven. Een eenvoudig middel is dit, giet in alle gaatjes, waaruit het. on gedierte komt, petroleum en u zult er geen last meer van hebben. Uitgesproken: N.V. Bloembollenkweekerij en Handel Gebi Bader in liquidatie, Sassenheim; cur. mi A. J. Romijn, Leiden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10