Bouclé Karpetten BoucSé Loopers - Bouclé Tapijten Bouclé Karpetten Bouclé Karpetten Bouclé Karpetten Bouclé Loopers Bouclé Tapijt UIT DE OMGEVING Burgerlijke Stand ACADEMIENIEUWS MARKTBERICHTEN^ ZATERDAG 6 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 HAARLEMMERSTRAAT 130-132-134-136 230 X 320, rijke dessins fraaie kleuren 22.25 Groofe maat 230 X 320 solide en degelijk 17. ZELDZAME PARTIJ-AANBIEDING BUITENGEWOON LAGE PRIJZEN! 200 X 280 in aller nieuwste dessins en kleuren 13.— Haltwol, 50 cM. 60 ct. prima zuiver wol bouclé 50 cM. 1.20, 70 cM. 1.65 alle moderne tinten, 70 cM. breed 1.65 Prachtige Jacquard dessins, onver slijtbaar 2.80 BAROMETER. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Juni 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerat.: 771.6 te Janmayen. Laagste barometerat. 752.3 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 7 Juni: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regenbuien. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR: 10 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 9.44 uur tot Zondagmorgen 4.13 uur; van Zondagavond 9.45 uur tot- Maandagmorgen 4.12 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 17.5 en 12 uur 17.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 15y2 gr., en 12 uur 15.5 gr. C. GOUDEN JUBILEUM Heden herdacht de heer E. Kort den dag, waarop hij voor 50 jaar in betrekking kwam in de nettenbreierij der N.V. Vereenigde Touw- fabrieken aan de Zijl onder de gemeente Lei derdorp. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn fa milie per auto van huis gehaald en in de fa briek toegesproken door den heer Schepers, die namens de directie den jubilaris complimen teerde en hem een gouden horloge met een bloemstuk aanbood. Hierna sprak de burgemeester van Leider dorp, de heer K. Brug, die den heer Kort de mededeeling deed, dat het H.M. de Koningin behaagd had, hem de bronzen medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau te verleenen. Namens het personeel der breierij sprak ver volgens de heer J. Cupido, die den jubilaris een visscherij-uitzet, een roeiboot met hengel en een regencostuum overhandigdg. Tenslotte sprak nogmaals de heer Schepers om namens het kantoor- en technisch perso neel de jubilaris een gouden ketting aan te bieden, passend bij het horloge. Namens den jubilaris, die zeer onder den indruk was, werd hierna een woord van dank gesproken voor de hartelijke blijken van be langstelling. Voor het examen Steno-Typen in de Ned. taal, afgenomen door de Ver. v. Dir. v. Pont- scholen, slaagden de dames M. A. Colenbran der en G. A. J. Hardenberg. Geslaagd voor het examen machineschrij- ven de dames F. C. Backer, M. J. Hartogsveld, M .M. de Raadt, F. M. Rodermond en de 'nee- ren C. F. 's Gravendijk, J. W. C. A. Muys, W. Sastrowitjoro, allen alhier en leerlingen van dè Pontschool (Steenschuur 14). Eindexamen gymnasium. Geslaagd van de 2e groep B: H. P. Veldhuizen, Leiden; Anna /Ma ria Velds, Oegstgeest; Jos. W. B. Visser, Noordwijk-Binnen; C. M. Westermann, Leiden, Afgewezen 2. De Leidsche Politie Sportvereeniging speelt Dinsdag a.s. niet tegen L.D.W.S. doch tegen D.V.S. (L.V.B.). De wedstrijd vangt aan te 6.30 uur. Door D.V.S. is een mooie zilveren krans beschikbaar gesteld. De gisteravond gespeelde wedstrijd NJR'.M.L.P.S.V,. werd na een zeer geani meerde kamp gewonnen met 21. De heer J. F. van Cleef alhier is te Den Haag geslaagd voor het eindexamen van den Haagschen Textieloursus. BIOSCOPEN. Luxor. „Geld ligt op straat", zoo luidt de titel van de hoofdfilm, die deze week in het Luxor Theater wordt gegeven. Als we zeggen, dat d:t weer een van die Ufa-films is, die het on middellijk doen en waardoor ieder dadelijk in een goede stemming komt, dan is daarmede reeds voldoende gezegd, dat men hier een uurtje aangename verpoozing kan vinden. Dat men daarna „geld op straat" zal vinden, moet men niet verwachten. Dat was alleen wegge legd voor de gentleman-boemelaar, bankbe diende Peter Lutz, die door een gelukkige kennismaking met een meisje, dat zich niet verloven wilde, op slimme manier zich in het bezit weet te stellen van een millioentje, dank zij het feit, dat in die dagen de aandeelen nog konden stijgen. In het hoofdnummer voor de pauze zien we Harry Piel als brandweerman wonderlijke din gen doen, al hadden we het slot van deze film ons heel anders verwacht. Trianon. Na de gewone journalen, met en zonder ge luid, gaat voor de pauze „De Modekoningin". De mannelijke hoofdrol wordt vervuld door Harry Liedtke. Vo:r den trouwen bioscoopbe zoeker zegt zulks genoeg. Het is een luchtig niemandalletje, waarbij de dames juist luchtig genoeg gekleed zijn om voorbehoud voor vol wassenen gewenscht te achten. Na de apuze zien wij Gloria Swanson weer eens op het witte doek in haar creatie als „De Zondares". Hierover zouden wij het liefst wil len zwijgen, ware het niet, dat deze film een dciorloopende demonstratie is van dt allerwon derlijkste opvattingen, die de Amerikanen te genwoordig schijnen te hebben over de ver bintenis, die wij gewoonlijk nog met den naam van huwelijk plegen aan te duiden. Daar spe ciaal voor ons Katholieken deze verbintenis nog wel iets meer is dan een papieren contract, kunnen wij niemand aanraden deze zondares te gaan bekijken. Casino. De romans van den Franschen schrijver Jean Richepin zijn, op een enkele uitzondering na, af te keuren, uit hoofde van de rauw-realis- tische wijze, waarop hij het leven van abnor male menschen, van landloopers en zwervers schildert. De inhoud van een dezer romans wordt deze week als film vertoond in Casino onder den titel: „De zwerver". We hebben de vertooning bijgewoond en moeten erkennen, dat er op de film bijna niets valt t.an te mer ken, zoodat volwassen menschen van normale levensopvatting ze gerust kunnen gaan zien en ze zeer zeker zullen waardeeren.. Ook de rolprent' „De dubbelganger", die voor de pauze gaat, is zeet goed, vrij van alle erotiek en van goede strekking. Een programma voor volwassenen. OUD-ADE. UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR W. J. J. VAN STRAELEN. Heel de grauwe natuur treurde mede in de droefheid der parochianen over het verlies van hun goeden herder, pas toor Van Straelen, wiehs stoffe1 ijk over schot hedenmorgen op zijn kerkhof iii de schaduw van zijn kerk ter aarde is be steld. En wie nog niet wist, hce bemind en geacht pastoor van Straelen was, zag van die aanhankelijkheid een tref fend getuigenis in de stampvolle kerk, vol parochianen die met ongeveinsde droefheid hun herder en geestelijken leidsman de laatste eer bewezen Van die beminnelijkheid gaf ook ge tuigenis het groot aantal priesters, dat gisteravond en heden de lijkdiensten bij woonde. Bij de Metten was tfgens de zeereerw. heer H. A. J. M. Quant, pastoor te Noordwijkerhout, diaken de weleerw. pa ter A. A. A. Smitz fe Leiden, subdiaken de weleerw. heer v. d. Lugt te Haarlem, cantores de weleerw. heeren N. van Schaik, kapelaan te Oegstgeest en A. M. Kok, kapelaan te Amsterdam. In het priesterkoor hadden o.a. plaats genomen de deken van Zoeterwoude, de hoogeerw. heer J. C. F. Jansen, de deken van Leiden, de hoogeerw. heer A. H. M. J. Homu'le, prof. J. Visser en Z. de Korte van het Theologicuin te "Warmond "en pastoor J. J. A. Raken uit Oude-Wete- ring. Hedenmorgen werd de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den deken van Leiden, geassisteerd door den zeereerw. heer H. J. J. M. van Straelen, aalmoezenier te Amersfoort als' diaken en de zeereerw. heer A. H. J. Sprenger, pastoor te Leimuiden als sub-diaken. Als cantores fungeerde de zeereerw. heeren P. J. M. J. v. d. Pavoordt rector te Den Haag en H. L. J. M. Sondaal, kapelaan te Alphen aan den Rijn. In het priesterkoor hadden o.a. plaats genomen de'deken van Alphen, de hoog eerw. heer J. M. Hellegerss, de burgemees ter van Alkemade, de heer L. H. M. J. Vosters en de heer Jac. v. d. Geest, wet houder der gemeente. Voorts de zeereerw. heeren Pastoors Th. M. Beukers, J, C. Vijverberg, J. A. Heiling, allen te Leiden, de weleerw. heeren P. O. Frigge en H. v. d. Ven, kapelaans te Leiden, de zeereerw heeren Pastoors J. J. A. M. Krook en B. van Leeuwen, beiden te Hille- gom, de zeereerw. heer N. W. Sentenie, pastoor te Lisse, C. J. A. Bors-boom, pas toor te Hoogmade, J. G. Snel, pastoor te Roelofarendsveen, Th. Kwakman, pastoor te Rijpwetering, P. Meyer, pastoor te Voor schoten, de weleerw. heeren J. Kraakman, kapelaan te Langeraar, N. Bijl, kapelaan te Roelofarendsveen en pater Willibald O.F.M. uit het klooster te Woerden. Na de H. Mis hield de weleerw. heer R. M. A. Nieveen van Dijkum, kapelaan te Lei den, de lijkrede. Voor eenige dagen ging plotseling de treurmare door het bisdom, dat de pa rochie Oud-Ade in rouw was gedompeld door het overlijden van zijn pastoor. In derdaad mocht er rouw zijn in-de parochie, want in Pastoor Van Straelen verliest zij een vader, een herder, een vriend en een voorbeeld. Pastoor van Straelen is voor zijn paro chianen geweest een goede herder^ „die zijn schapen kende en ue schapen kenden hem". Hij is geweest een vader voor de zijnen, bezorgd voor hun geestelijk heii, maar ook voor hun tijdelijke belangen. Hij ia een vader ook geweest voor de jeugd, die hij zoo gaarne rond zich verzamelde. Hij is een vader ook geweest voor de ar men en verdrukten; voor ieder die in droef heid verkeerde, was hij een troostende vriend. Maar bovenal is hij geweest een voor beeld een voorbeeld van eenvoud en be scheidenheid een voorbeeld ook van een levendig geloof, dat hij ook gaarne in vers maat openbaar maakte. Hij was een man van een inniggebedsleven, wanneer hij neerknielde voor zijn eenigen grooten Vriend ijl het Tabernakel. En dat voorbeeldig leven heeft hij hier voortdurend getoond tijdens de ecn-en- bwintig jaren van zijn pastoraat alhier, d.w.z. gedurende een-en-twintig jaren zich wegcijferen en opofferen voor anderen, die aan zijn zorgen waren toevertrouwd. In die 21 jaien heeft Pas-toor Van Strae len het gansche opkomend geslacht onder zijn hoede gehad. Hij is sleeds bezorgd ge weest Oud-Ade te bewaren voor den geest der wereld. Want Oud-Ade ligt tegenwoordig niet meer zoo geïsoleerd en ook hier dreigt ge vaar voor het geloof en voor verwiluenng der zeden. En indien men er zich op beroe pen kan, dat Oud-Ade een goede en gods dienstige parochie gebleven is, dan is dat te danken aan den ijver- van Pastoor Van Straelen. Moge het dan een dag van rouw zijn, omdat scheidon pijn doet, het is ook een dag om eon „Te Deum" te zingen, omdat God u al die jaren als herder heeft ge schonken een man naar Zijn hart, uie u bewaard heeft .voor den dienst des Hee ren. Ook mogen wij niet bedroefd zijn om zijn plotseling heen gaan uit dit leven, want hij was een priester, die gewerkt heeft voor de eer van Gods Naam en die zich vele verdiensten heeft verworven voor uw zie len. Maar er is alle reden om fier te gaan op uw herder; blijf u herinneren de raadge vingen welke hij heeft gegeven. Vergeet hem ook niet in uw gebeden. Hij heeft juist datgene gemist wat wij allen zoo gaarne hebben: een laatste berechting en een ster king met het Lichaam des Heeren. Onderhoud de lessen, besloot de pre dikant, die de overleden herder u geleerd heeft, doet naar zijn werken, doet naar zijn leven en zijn geest, die hier bij OuJ- Ade blijft, zal zich verheugen wanneer hij u later voor de troon des Heeren terug vindt. Hierna had onder groote deelneming op het kerkhof de begrafenis plaats. OEGSTGEEST Personalia. De dames C. N. Fransen en G. H Fransen, alhier, behaalden resp. het diplo ma machineschrijven en het diploma voor Ste no-typen in de Nederl. taal van de Vereen, v. Dir. v. Pontscholen LISSE Personalia. Geslaagd is voor het examen Sleno-typen in de Ned. taal, afgenomen door de Ver. v. Dir. v. Pontscholen mej. M. Reeu- wijk, alhier. SASSENHEIM Personalia. Het diploma voor Steno-typen in de Ned. taal van de Ver. v. Dir. v. Pont scholen, behaalde mej, J. C. Ie Clercq, alhier. KATWIJK AAN ZEE Personalia. Onze plaatsgenoote mej. M. de Best Jd., slaagde voor het examen machhie- schrijven, afgenomen door de Ver. v. Dir v. Pontscholen. WADDINXVEEN Personalia. Gisteren slaagde voor het examen Steno-typen, afgenomen door de Ver. v. Dir. v. Pontscholen, mej. W. J. Glasbeek, al hier. VOORHOUT Personalia. De heer S. de Boer, alhier, behaalde het diploma Steno-typen in de Fran- sche taal, afgenomen door de Ver. v. Dir. v. Pontscholen. TER AAR Bouwvereeniging. De Woningbouwverecn. „Ter Aar" hield deze week haar ledenvergade ring in het café van den heer v. d. Acker. De voorzitter, de heer C. Kroon, opent de bijeenkomst met een woord van welkom aan de aanwezigen, die zeer schaars zijn opgeko men, memoreert verder het overlijden van den voorz. van de vereen., den heer Vuijk, en het medebestuurslid, den heer Schreuder, die altijd trouwe actieve leden van het bestuur geweest zijn. De secretaris, de heer J. Hogenboom, 'eest de notulen van de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen worden vastge steld. Alsdan krijgen we een keurig uitgebreid jaarverslag van den secretaris. Hieruit ontlee- nen wij dat de woningbouwverecn. in een sta dium is van vooruitgang, en zulks heeft het be stuur dan ook wel getoond door de uitbetaling van rente in het vorig jaar, wat sinds de op richting nimmer had plaats gehad, Daar de op richting van de woningbouwvereen. alleen be trekking had op verbetering van volkshuisves- ting en gelegenheid tot betere bewoning heeft willen geven, is erkenning van de vereeniging niet misplaatst en de goede gang daarvan moet worden bevorderd. Daarvan geeft het Rijk en de Gemeente ook reeds een voorbeeld door hun steun. Aan de onderhoud van de woningen wordt steeds voldaan. Vervolgens geeft de penningmeester verslag over het financieele gedeelte. De voorz. dankt den secr.-penningmeester voor zijn gevoerd beleid, en hoopt en wenscht, dat hij dit nog vele jaren moge doen voor de vereen. De verificateurscommissie bestaande uit de heeren P. van Rijn en C. Lok brachten rapport uit, dat de boeken en bescheiden in juiste vorm zijn. De penningmeester wordt ge- déchargeerd. Als volgende punt krijgen we verkiezing van tv.ee bestuursleden, wegens overlijden van de heeren Vuijk en Schreuder. De leden der verificateurscommissie werden gepromoveerd tot bestuursleden, en aldus wer den gekozen de heeren P. van Rijn en C. Lok. Tof het nazien der rekening voor het vol gende jaar werden gekozen de heeren Ant. van Rijn en C. v. d. Hoorn Jzn., als plaatsvervan gers de heeren G. Hölscher en A. Volgering. Van de rondvraag werd door niemand ge bruik gemaakt, waarna de voorz. tot sluiting overging. IJken. Degenen, die maten en gewichten in hun bezit hebben, worden er aan herinnerd, dat Maandag 8 Juni en Dinsdag 9 Juni in het gymnastieklokaal van de Chr. Nat. School te Aardam, het ijken zal plaats hebben. Denkt er wel aan, dat zij schoon en roestvrij moeten ziin. De gelegenheid is opengesteld van des voorm. 10.30—12.30 en des namiddags van 130—3.30 uur. Dinsdag alleen van de voor middag. HILLEGOM. Een nutt'ge instelling. Onze gemeente is weder een nuttige instelling rijker ge worden. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie van het bestuur der Provinciale Zuid-Hol andsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose kunnen wij mededeelen, dat de oprichting van een kringconsu'tatie-bureau voor Tu berculose, reeds eeider aangekondigd op Donderdag 11 Juni a.s. een feit zal zijn. Op dien datum des namiddags 2.15 zullen de zittingen van den Districts-tnberculose- arts Dr. G Brouwer een aanvang nemen en voortaan plaats hebben op eiken tweeden en vierden Donderdag van iedere maand. Dit bureau is bedoeld voor de gemeenten Hil egem Lisse, Noordwijkerhout en wel licht ook Sassenheim. Dit kring-consultatiebureau is een onder deel van het tuberculose-d"strict Leiden het districtsbureauia te Leiden gevestigd. Be halve te HiTegom zullen kringbureaux wor den opgericht te Alphen aan den Rijn en te Bodegraven. Aan het voornemen der regeering om vóór 1932 het geheele land in districten te verdeelen, is voor onze provincie bijna vol daan. De steden Rotterdam en 's-Graven- hage zijn zelfstandige districten: onder het bestuur der prov. Z.H. Vereeeniging ressor teeren de districten RotterdamWest, Dordrecht en Leiden. Voor een klein deel der provincie moet nu nog worden opge richt het district RotterdamOost Het hoofddoel der districtvorming is te bevorderen, dat de bewoners van het plat teland ten opzichte van tubereulose-onder- zoek dezelfde voordeelen genieten als de stadsbevolking. AI's hulpmiddelen, noodig voor een intensief onderzoek zullen voortaan voor ieder kunnen worden aangewend. De tuberculose-arts behandelt niet, hij onderzoekt alleen en deelt het resultaat van zijn onderzoek mede aan den behande'en- den geneesheer. Het verdient aanbeveling den huisarts te raadplegen, vóór men zich op het bureau voor onderzoek gaal.aan melden. Wij brengen gaarne hulde aan het be stuur der plaatselijke vereeniging tot be strijding der Tuberculose dat de oprichting van dit bureau ki'achtig heeft bevorderd en daarmede alle lijders en van tuberculose verdachten in staat stelt, zich kosteloos door een tuberculose-arts te doen onder zoeken. Onderwijs. De heer S. Mensomdes, on derwijzer der O.L. School alhier, is benoemd in gelijke berekking te Rotterdam. WARMOND. Beproeving brandspuit. Zonder voor afgaande waarschuwing werden gisteren alle personen verbonden aan de brandweer opgeroepen om deel te nemen aan een al- gemeene oefening. Verondersteld werd dat er brand was uitgebroken in een huis staan de aan het Oosteinde. De oefening vond plaats onder leiding van den opperbrand- meester en in tegenwoordigheid van het college van burgemeester en wethouders. De oefening slaagde schitterend en de mo torspuit voldeed buitengewoon goed. Voor de Warmondsche jeugd was het een waar waterfestijn. Aanbesteding. Gister had de openbare aanbesteding plaats van het bestraten van de Warm un da straat met aanverwante wer ken. Ingeschreven werd als volgt: J. P. v. Wijk, Alphen aan den Rijn 2175.— A. Westerve.'d Amsterdam 3545.X. Tim- mers, Leiden 2985; Oorver en Snoeker Leiden 3443.T. v. d. Poll, Amsterdam 2548.H. Steeiikost, Haarlem 3396. A. Sehouls, Rotterdam 2495.— G. Bar- tels Zwolle ƒ3450.Wegens te late inleve ring werd één biljet niet in aanmerking ge nomen, De gunning is nog voorbehouden. Gevonden voorwerpen. Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden van een kinderlorgnet terwijl mededeeling is gedaan van het verliezen van een actetasch met inhoud. LEIDEN. Geboren: Margaretha Carolina, d. v. P. de Vos en van J. Bodijn. Johannes Ja cobus, z. van G. Voorn en van G. de Jong. Abramina Adriana, d. van C. van Prooij- en en van C. Du ijzer. Maria Henrioa Ge- rarda d. van A. P. F. II. Brunt en van H. G. B. M. V. Wubbels. Johannes Bastiaan, z. van J. C. SI immer se n van W. Velthuijsen. Christina Maria Clazina, d. van B. C. Klein en van Chr. M. van der Linden. Overleden: M. P E. van Houten Flaman. vr. 23 jaar. C. L. van Dam, wed. 65 jaar. C. L. van Dam m. 67 jaar. LEIDEN. Geslaagd: examen van apothekers-assistent de heer A. Scheer (Bodegraven). doctoraal-examen Ind. recht de heer mr. J. Tonckens (Den Haag); Econ. doctoraal-examen Indologie dc heer J. D. de Roock (Den Haag); doctoraal-examen Geschiedenis de heer F. J. Duparc (Den Haag). Cand.-examen Taal en Letterkunde de heer J. L. Swellengrebel (Utrecht). LEIDEN, 5 Juni. Groentenveiling. Andijvie J 36, bloemkool 1 1020.50, idem II 115, pieterse ie 14, prei J 13, radijs 12, kropsalade 13, selderie 12, wortelen 1016, per 100 stuks; snijboonen 8090, stamboo- nen 100—110, peulen 4065, posieiein b—8, spinazie 6—14, per 100 K.U. Eieie.i. lotale aanvoer 8214 siUaS. De prijzen waren: Kippeneieren ƒ3.75— 4.30, Eendeneieren 3.75—4.25 per 100 stuks. Handel goed. NIEUWVEEN, 5 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 1468 stuks; kipeieien 3.50 4.10, eendeneieren 2.90—3.20, kaas 2& 30 ct. per pond; koolplanten per bos 10—12 ct. TER AAR, 5 Juni. Centrale veiling. Peulen 3.704.20, doppers 8—8.00, snijboonen S.30—8.S0, aardbeien 9—23 ct., bloemkool 323 ct., sla 0.00—1.80, spinazie 5983 ct., peen 914 ct., to maten 23 ct. per pond, postelein 710 ct. NOOTDORP, 5 Juni. Eierenveiling. Aanvoer: 13361 stuks; kipeieren 3.70 4.90, eendeneieren 3.904.35, per 100 stuks; kippen 0.701.05, hanen 0.09 1.05, per stuk; paling 60 ctt. p. pond; kaas 35 ct. per pond. ALPHEN a. d. RIJN, 5 Juni. Groenten- veilir.ga. Per 100 kg.: spinazie 9—14, peulen 50—57, postelein 6—9, per 100 bos: radijs 22.10, selderie 3 peen 12 16, per 100 stuks: kropsla 1 22.10, kropsla II 1.00—1.20, komkommers 1 J 1416, bloemkool I 16J9, bloemkool II 815. per 100 pond: aardbeien 71. Eierenveiling. Per 100 stuks: kippen eieren 3.504.20, eendeneieren J 3.00 3.40. AARLANDERVEEN, 5 Juni. Eierenvei ling. Aanvoer 8066 stuks. Prijzen: kippen- eieien 3.404.20, eendeneieren 3.00— 3.60 per 100 stuks; boter 0509 cent en kaas 30 cent per pond. R.'VEEN, 5 Juni. Groentenveiling. Aardbeien 17—26 cent per doosje, sla 0.502.50 per 100 krop, snijboonen 4.00 4.50 idem stek 3.00—3.20, peulen 2.00 2.30 per 10 pond. BOSKOOP, 5 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 30— 4S cent, Golden Ophelia 4061 cent, Mar cel Rouyer 5080 cent, Hadley 0.651.20 Claudius Pernet 6289 cent, Columbia 30 —49' cent, Butterfly 4000 cent, Mac. Keiler 6579 cent, Wilh. Kordes 4U—08 cent, Mad. Jules Bouché 3552 cent, Ro- salandia 4071 cent, Paul's Scarlet 25 50 cent, Kilham 5080 cent, Phoebe 60— 84 cent, Orange Perfection 1.401.90, Else Poulsen 1.002.00, Paul Grampel 1.401.90, Gloria Mendi 70^20 cent-, po- lyantharozen 4090 cent, Florex 1.00— 1.30, Germania 40—50 cent, Potin 3010 cent, van Rossem 3050 cent, Edith Helen 50100 cent, Winnet 50100 cent, E. G. Hill 4060 cent, Lathyrus 915 cent, Pioe nen 3580 cent, Pyrethrum 10—29 cent, Viburnum opulus 1015 cent, Violieren 52 78 cent, Clematis Durandi 60 cent, Cle matis Prins Hendrik 5.90, Campanula 12 cent, Papaver 2839 cent, Gerbera 81 cent NIEUW VENNEP, 5 Juni. Eierenveiling Aanvoer 25711 eieren. Prijzen24876 kip peneieren 3.405.00 en 814 eendeneieren 2.90—3.50 per 100 stuks; 13 kalkoenen 67 cent, 8 ganzeneieren 11 cent, jonge- banen 5505 cent, kippen 0.801.20 per sl uk. Handel vlug, eieren prijshoudend. VEUR, 5 Juni. Groentenveiling. Eng. komkomers le soort 10.50—12.30; 2e soort 7.108.50; 3e soort 3.60 6.10; wankl. 8.009.— stek 1.20—2.10. Gele komkommers le soort 12.50 14.70; 2e soort 8.10—10.30; 3e soort 5.00—6.10; stek 1.00 1.60. Kropsla le soort 0.502.stoofsla 1.00—2.— bloemkool le soort 8.50— 12.30; 2esoort 4.607.10; uitschot 2.00 3.40. Tomaten (mid.) 30.0031.gr. ron den 2S.0029.— 2e soort 28.00 29.50; 3e soort 21.0022bonken 24.00-27—uitschot 10.00—11.—. Andijvie 5.80ƒ7.50; peen 14.00 18.— spinazie per 4 kilo 0.18—0.34; postelein 8.009.—; rabarber 1.00— 3—

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3