UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 4 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 PRIESTERWIJDINGEN. Paler Schoone uit Lis se (eerste portret) en Pater Jan sen uit N oordwijkerhout, Missiona rissen van de H. Familie, die heden te Oudenbosch de H. Priesterwijding ontvingen. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Mei zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijf ssladh- tingen: 15 koeien, 27 varkens en 2 kal veren; Noodslach tingen: 13 koeien, 27 kalveren, 8 varkens, 4 schapen en 1 lam. Ingevoerd werd 360 K.G. vleesöh. Aan keurloon werd ontvanggen 307. Gevestigd: L. M. van der Veer van Haarlem A. C. van der Voort van Noordwijk P. M. van der Velden en eohtgenoote van Zegwaart H. Stengel van Enschede M. E. Ruyten van Haar lemmermeer M. P. Dongelmans van Hazerswoude J. Mous en gezin van Gaasterland H. Dapper van Woubrug- ge E. M. Hooge riboom van Zoeter- ■woude E. G. Turk van Zoeterwoude W. F. van Vliet van Ter Aar D. Ph. P. Willems van Graauw en Langen dam G. H. Hutten van Olst H. de Jong en gezin van Schoterland M. C. Scha- kenbos van Veur G. H. Wibbeliink van Hellendoorn A. H. Disseldorp van Leiden F. van Geest van den Haag C. A. Bouwmeester van Haarlemmer meer J. van Summeren van den Haag J. J. Droogh van Woubrugge L. Baar tel s va-n Warmond P. J. Olyer- •hoek van den Haag A. A. van Kam pen van Leiden W. de Vries van Gaas terland Th. C. van der Post va<n Sas- senlheim C. J. van der Voort en ge zin van Leiden A. Meyering van Wou brugge E. Tengels van Oberhausen (D.) G. Seide van Bottrop (D.). Vertrokken: C. K. Permings naar Noordwijkerhout G. J. Wijfje naar Al phen aan den Rijn P. H. Koek naar Zoeterwoude P. Th. van der Vossen naar Voorschoten J. Blom naar Al phen aan den Rijn H. Swijnewburg naar Leiden F. J. van Seggèlen naar Warmond H. A. M. Otten naar den Haag P. W. van Rijn naar Warmond J. Turk naar Amsterdam M. H. G. Sokregardus naar Moergestel G. Ver- wey naar Den Haag A. J. Klein naar Haarlemmermeer J. M. van der Geest naar Hazerswoude W. J. Akerboom naar Zoeterwoude H. J. Vonk en ge zin naar Voorschoten N. Dongelmans naar Woubrugge Th. J. P. Borst naar Noordwijketfhout E. P. Olyerhoek naar Warmond S. Th. Verheugd naar Lei- muiden P. R. Does wijk naar Wasse naar A. A. M. Verkley naar Sassen- heim. H1LLEG0M. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt Dinsdag 9 dezer te 1.45 uur een openbare zitting. De agenda bevat 18 punten, om. komt aan de orde: benoeming van een badmeester en van een hoofd der openbare school voor U.L.O. KATWIJK. Voor melkverkoopers. Door B. en W. is onlangs besloten, dat melkverkoopers voorbaan in het bezit moeten zijn van een vergunning, afgegeven namens den Burge meester en door de Directeur-scheikundige van den Keuringsdienst van waren te Lei den. Deze vergunning zal alleen verstrekt worden, indien de localiteit, waar de melk verkocht wordt, aan zekere hygiënische eischen voldoet. Volgende week zal iedere melkverkooper in het bezit moeben zijn van vergunning. LISSE. Ongeval beproeving brandspuit. Gis teravond zou achter de gebouwen van het H. B. G. een beproeving worden ge houden van al de brandweermiddelen. Om hieraan deel te nemen, werd de mo torspuit uit het buurtschap „De Engel" naar het dorp Lisse gebracht. Onderweg kwam deze motorspuit tusschen de tram baan van de N. Z. H., viel om en sleurde over enkele tientallen meters de bege leider N. Opdam over den grond mee. Deerlijk gehavend werd deze opgenomen. Collecte. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben aan het be stuur van Herwonnen Levenskracht ver gunning verleend tot het houden van een straatcollecte met muziek op 20 Juni a.S'. Gevestigd: H. A. Markus en gezin uit Hillegom A. Schwarz uit Hillegom W. J. M. v. d. Eerden uit Alphen aan den Rijn H. A. H. Knijn uit. Bus- sum J. Hoogervorst en gezin uit Voor hout J. Sailsdorfer uit Lodhem J. Hiel uit Haarlem P. W. v. d. Laan en gezin uit Noordwijkerhout A. J. Se- gers uit Haarlem A. Dokter uit 01- debroeek L. H. v. d. Aardweg uit Aals meer M. Holwerda uit Naarden H. Meijer uit Hillegom W. M. Spren- gers uit Hillegom M. V. Korenberg uit Rotterdam G. H. Brink uit Mij drecht B. Wolthuizen uit Eindhoven W. M. Rekers uit Amsterdam M. L. van Rijn uit Oudenbosch A. de Blaeij en gezin uit Haarlemmermeer L. Dok ter uit Doornspijk A. Griffioen uit Haarlemmermeer J. van Dam uit Rot terdam E. Mesman uit Heemstede N. Hermans uit Noordwijk J. M. Mun- nik uit Hillegom P. Hoogervorst uit Voorhoutt J. W. A. Meijer uit Bedum I. van der Meulen en gezin uit Krom menie J. M. Buschman uit West-woud J. Oh. H. van KeKeteren uit Noord wijkerhout P. v. d. Zon uit Leiden IJ. de Jong uit Bols ward M. Prohaska uit Weeenen J. van den IJssel uit Wassenaar. Vertrokken: A. J. Sanders naar Hillegom J. Bergsma naar Tietjerk- steradeel C. F. Mohlmann naar Sas- senheim G. A. Scheerboom naar Oudewater J. H. Garritsen en gezin naar Noordwijkerhout L. van der Lans naar Haarlem J. de Wit en gezin naar Noordwijk A. N. van Leeuwen naar Noordwijkerhout J. J. Steenman naar Muiden B. Schalk naar Heemstede E. Heine naar Haarlem M. Vrome- steijn naar Bergen W. E. de Raat naar Haarlem S. Kolk naar Amster dam A. Baas naar Amsterdam J. P. den Oude naar Lichtenvoorde W. Tempelman naar Bloemendaal J. Landsman en gezin naar Haarlemmer meer T. Kooijman naar Enkhuizen A. van Brummelen en gezin naar Haar lem S. H. Horsman naar Anna Pau- lowna. TER-AAR. Poldervergadering. In het café van den heer v. d. Akker had de vergadering plaats van Stemgerechtigde Ingelanden van den Uiteindschen en Middelpolder en van de Uiteindsche Droogmakerij. De voorz., de heer W. Hoogstraa/ten, opent de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen, hoopt verder dat de vergadering een aangenaam en za kelijk verloop moge hebben. De secr., de heer de Bruijn, leest de no tulen van de vorige vergadering, welke zon der op- of aanmerkingen worden gearres teerd. De heer Joh. Kroon brengt verslag uit namens de Oommissie tot nazien der re kening, en rapporteert dat de boeken en bescheiden in juiste vorm zijn. Vervolgens wordt de rekening over 1930, en de begroo ting over 1931 vastgesteld, na een kleine wijziging, n.l. de post „onderhoud wegen" wordt met 100 gulden verlaagd. Het bestuur had plannen gemaakt dit jaar een proef te nemen, om n.l. een nieuwe bedekking te geven aan den Polderweg, die loopt van de sluis tot bakker Vuijk. De vergadering stelde dit op hooge prijs, daar deze weg zeer slecht is, maar het be stuur werd opmerkzaam gemaakt, dat dit jaar de Waterleiding er door heen moet, en dan is 't jammer van de uitgaven, als alles weer opgebroken moet worden. Aldus werd besloten, dit voorloopig uit te stellen. Tot leden der commissie tot nazien der rekening werden benoemd de heeren D. Hartveld, Job. Zuijerveld en R. Treur, tot plaatsvervangers de heeren C. de Bruijn, M. Stigter en J. v. d. Ster. Voorts werd het bestuur machtiging ge geven tot het doen van af- en overschrijvin gen op de begrootings posten, en onder hand- sohe aanbesteding of uitvoering in eigen beheer. De plaats voor de volgende Ingelanden vergadering werd bepaald in het Café v. d. Akker. Dan krijgen we verkiezing va-n een voor zitter, wegens periodieke aftreding van den heer W. Hoogstraaten. Er werden 84 stem men uitgebracht. Van onwaarde één. De uitslag was: W. Hoogstraaten 54 stemmen en C. Bol 29 stemmen. Gekozen de heer Hoogstraaten, die de vergadering dankte voor het vertrouwen in hem gesteld. Gekomen aan de rondvraag vraagt de heer C. Bol naar. de achterstallige lasten. Spr. is er sterk voor, deze zoo gauw moge lijk in het reine te brengen. De voorz. zegt, dat de volle aandacht van het bestuur er aan geschonken is. De heer H. Zuiijerveld vraagt, of de perceelen boschland buiten schouw zijn, blijkbaar wel. De voorz. zegt, dat deze perceelen zeer zeker in de schouw valeln. Er wordt op aangedrongen, niet de hand te lichten met dit werk. De heer P. Hoogervorst Laakt de hooge waterstand van verleden jaar, terwijl bij toch verschillende malen kennis gegeven heeft daarvan. De voorz. zal alle-s in het werk stellen, om het op peil houden van het water, wat altijd een zeer belangrijke kwestie is, volgens de bepalingen uit te voeren. Dan zal niemand te klagen hebben. Hierna volgt sluiting. WASSENAAR. Auto tegen boom gebotst. Hedenmorgen is een vrachtauto van T. uit Leiden beladen met groenten, op den Rijksweg bij de Vleesch- warenfabriek tegen een boom gebotst. De chauffeur werd ernstig aan 't hoofd gewond. De auto werd van voren in elkaar gedrukt en moest worden weggesleept. j. en Berg Gerzon Sportvereeniging. Dins dag 2 Juni is in de „Nieuwe Deyl" te Was senaar opgericht, Berg Gerzon Sportver eeniging (B.G.S.) bestaande uit personeel der N.V. Vleeschwaren- Conservenfabrie- ken, van der Berg Gerzon. Beschermhee- ren zijn: de heeren L. A. va-n der Berg en L. Gerzon, beide directeuren van boven genoemde firma, terwijl het secretariaat is gevestigd: Maredijk 26 (J. A. Otten) te Leiden. A.s. Zaterdag 6 Juni ©peelt deze vereeni- ging een voetbalwedstrijd tegen R. K. O.V. V. te Oegstgeest op het terrein naast de R. K. kerk, aanvang 6 uur nm., terwijl Don derdag 11 Juni een wedstrijd zal worden gespeeld tegenBlauw-Zwart uit Wassenaar des avonds om half acht op het terrein van Blauw-Zwart. SASSENHEIM. Gevonden. 1 pompadoeren ceintuur. Verloren. 1 dames handschoen 1 belas- tingmerk in étui (30'31) 1 insigne (zilver) uitgegeven door dx Ned. Bond tot het redden van drenkelingen 1 rentekaart. Nadere inlichtingen worden door de politie alhier verstrekt. Geboren: Wilhelmus z. van A. P. Ruijg- rok en E. van der Ploeg. G e t ro u w d: M. P. Oosterbeek J. C. M. Huiskamp 24 j. Ingekomen: Mej, J. C. M. Evers, Hoofd- straa t262 van Rotterdam Mej. W. J. C. Meijer, Jac. van Beiërenlaan 5 van Leiden Mej. N. Kuneman, Menneweg 9 van Oegstgeest Mej. H. Kolker, Hoofdstraat 82 van Hen gelo E. Ziens en gezin, Iepenlaan 9 van Leiden J. Arkeveld en gezin, Bijdorpstr. 9 van Leiden. Vertrokken: Mevr. J. C. M. Huiskamp, naar Heemstede Mej. T. van Loo naar Hil versum Mej. H. E. Kalkenende, naar Ben- nebroek Mej. A. J. Kiebert naar Voorhout Mej. E. L. Ch. Nietske, naar Wassenaar. •Z0ETERMEER. Polderbestuur. De vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Zoe- termcersöben Meerpolder, onder Zoetermeer en Stomipwijk, werd ap Woensdag 3 Juni j.l. gehouden. De rekening over het dienstjaar 1930 werd vastgesteld in ontvang 10448.60, in uitgaaf 7647.74, batig saldo 2S00.86. De begrooting over het dienstjaar 1931 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld ap 14866.17. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot het doen van de vereisohte af- en overschrijvingen op de begrootinjgaposben en tot onderhaaidsche aanbesteding en uit voering van wenken in eigen beheer als be doeld in art. 115 van het ALg. Regl. voor de polders in de provincie ZuidholLarnd. Tot leden der commissie voor het onder zoek der in het volgend jaar over te leg gen rekening werden benoemd de heeren: Joh. van HaastertG. L. de Groot en A. C. van Hilt; tot plaatsvervangende leden G. van Staalduinen, A. Wijn en Ant. Bos Mz. Landbouwverslag. De uitslag van de opneming voor de gegeven© voor het land- boujwverslag 1931, voor deze gemeente, is al© volgt: Tarwe 136 H.A.; Zomergerst 42 1/2 H.A.; Haver 50 1/2 H.A.; Boonen 6 1/2 H.A.; Erw ten 124 1/2 H.A.; Bruine Boonen 4 1/2 H.A.; Karwijizaad 1 1/2 H.A.; Blauwmaamzaad 1 1/2 H.A.; Kool 1 1/2 H.A.; Spruiten 1 H.A.; Spinazie 4 H.A.; Spr-uitkool 3 H.A.; Consumtie-aardappelen 23 H.A.; voederbie ten 43 H.A.; Klaver 36 H.A.; wikken 1 H.A.; Tuingrond 19 1/2 H.A. Geboren: Leonardus Nicolaas Franciscus z, van F. L. Hoogduin en M. A. Bolleboom. ZOETERMEER—ZEGWAART. Slingerbal-kampioenen. Velen zal het niet bekend zijn, dat het 5-tal van de slin- geribalvereeniging „Pro Patria" alhier het nationale kampioenschap S'lingefba-l over 1930 heeft behaald. Bij (het einde van het seizoen, verleden jaar, werd tegen de titel- h oudster -Excelsior" t© Gouda gelijk ge gooid. Een beslissingswedstrijd om dien ti tel was noodig en deze i© gewonnen. De volgende personen: N. van Rijs, aanvoerder, W. Krefts J. van Duyvenbode, Bert Mulder en A. Friggen, hebben dit groote suooes mo gen behalen. ALPHEN AAN DEN RIJN Speeltuin .Bloemhof"Zaterdagmiddag organiseert de speeltuinvereen. „Bloemhof" voor haar leden een groot kinderfeest, opge luisterd door de muziekvereen. „Crescendo" en de mondharmonicaclub der vereeniging. Te vens zal er een tentoonstelling worden gehou den van werkstukken, vervaardigd op de huis- vlijt-cursussen. Schietwedstrijden. In de 3e week van Juni zullen de jaarlijksche schietwedstrijden van den Bijz. Vrijw. Landstorm aanvangen. Kokend water over het lichaam gekregen. Door een ongelukkig toeval, n.l. dat het 9 m. oud zijnde zoontje van den heer A. Sprang aan de Zijde, aan de rokken trok van de moe der, liet deze een pan met kokende aardappe len uit haar handen over het lichaam van het ventje vallen. Dr. Hamburger verleende eerste hulp. Overbrenging naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden was noodzakelijk. Het jon getje is aan de gevolgen overleden. Gevestigd: Wed. W. Plugge—Bakker, Rozenlaan 18a A. Schouten, chauffeur, Put- tekade 357 S. de Haan, monteur, Badhuis weg 37 J. C. Hulst, tandarts, Zijde 27 J C. Wassenaar, Burg. Colijnstraat 1 H. Geers, boomkweekersknecht, Biezen 67 J. J. Vuyk, koopman, Voorkade 51 W. van Egmond, kappersbed., Voorkade 51a G. Rosbergen, boomkw., inw. Burgerm. Colijnstr. 161 E, Bobeldijk, boomkw., Tuinstr. 59 KI. Kuyf, boomkw., Tuinstr. 61. Vertrokken: J. H. v. d. Mey, naar Al phen A. v. Leeuwen, naar Alphen Wed. A. Knepper, naar Den Ha.g Chr. de Bruin, naar den Haag Wed. A. de Korte, naar Al phen. KOUDEKERK Verkooptngen. In hotel de Bruin alhier werd gistermorgen een openbare verkooping gehouden ten overstaan van notaris F. C. En- gelberts te Hazerswoude. De volgende perceelen zijn in bod gezet: A. Ten verzoeke van den heer W. Lekx al hier: Perceel I: een burgerwoonhuis met kweek kassen en bakken voorzien van centrale ver warming, stalling .voor 6 koeien, varkenshok, hooibergje en wagenschuur, gelegen in de La- gewaard C 31, groot 10 A. 30 c.A. op 2200, door den héér Gesman te Alphen a. d. Rijn. Perc. II: een burgerwoonhuis met schuur en erf, gelegen in de Hoogewaard B 59, groot 1 A. 47 c.A. op 2250, door den heer Ph. Qualm te Koudekerk. Perc. III: twee woonhuizen met schuurtje, gelegen in de Hoogewaard B 93 en 9, samen groot 1 A. 54 c.A. op ƒ2000, door iw W W van Dokkum, te Koudekerk. B. Ten verzoeke van de gemeente Koude kerk: twee perceelen bouwterrein ten Oosten van en aan de Brugstraat onder de gemeente Ha zerswoude, groot ongeveer 7 A. 50 c.A. op 1800, door den heer Gesman te Alphen a. d. Rijn. De afslag is bepaald op 10 Juni a.s. ZEVENHOVEN GEMEENTERAADSVERKIEZING Nummering des lijsten. De candidatenlijsten voor de gemeenteraads verkiezing op 17 Juni a©. zijn als volgt sa mengesteld: 1. A. P. v. d. Weijden (R.K.); 2. J. Brunt (C.H.); 3. Jb. Slingerland (V.B.); 4. P van Leeuwen (A.R.). Dominee Walvaart. Ds. W. H. Wal- vaart, Herv. predikant alhier heeft het be roep naar Doesburg aangenomen, en voor die naar Zunderdorp en Kortenhoef bedankt. DE BALINEESOHE DANSERESSEN houden repetitie te Den Haag voor de voorstelling welke zij op 4 Juni voor H. M. de Koningin op het Loo gaven en als voor bereiding voor de Internationale Koloniale Tentoonstelling waar zij hun dansen ten bee te zullen geven. Drie der danseressen daneen in hun schitterende rijk met goud versierde coetuums. DE RALINEESCHE DANSERESSEN, welke op de Internationale Koloniale Ten toonstelling te Parijs zullen optreden en 4 Juni voor H. M. de Koningin op 't Loo dabben gedanst, hielden in Den Haag een repetitie. Gedeelte van 't Gamelan-orkest.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8