i .GROOT MODEL" vruchten-crème REE(#«£ RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING UïT DE RIJNSTREEK Vreest geeji_£xamen DE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 3 JUNI 1931 PAARDENSPORT INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Gisterochtend is op het springterrein van ir. J. P. Leeuwenburg, Klein Kievitsdaal aan den straatweg HilversumBaarn, het eerste gedeelte uitgevoerd van de interaca demiale hippische wedstrijden, n.l. de ge- hoorzaamheidsproef. Des middags is een cross-country gereden op het terrein van den heer E. H. D. Insinger, waarvan de start en de finish op het bovengenoemde springterrein plaats hadden. Bij de gehoor- zaamheidsproef zijn de ruiters met een tus- schenruimte van vijf minuten gestart, bij de cross-country, die onder leiding stond van kapitein W. J. Rijkens, om de drie mi nuten. De uitslag van de gehoorzaamheidsproef luidt: 1. M. Henny, Amsterdam, 1ste paard; 2. J. W. de Jong Schouwenburg, Utrecht; 3. C. A. Hiemstra, Utrecht; 4. S. J. baron va-n Tuyll van Serooskerken, Utrecht; 5. A. G. van Dam, Amsterdam, 2de paard; 6. rnr. E. A. Brusse, Amsterdam, 2de paard; 7. J. Broekema, Leiden; 8. H. L. v. d. Wijck, Utrecht; 9, jhr. C. C. van Lidtb de Jeudo; 10. A. C. van Dam, 1ste paard. Die van de cross-ooutry luidt: 1. J. W. de Jong Schouwenburg, Utrecht; 2. S. J. baron van Tuyll van Serooskerken, Utrecht; 3. jhr. H. L. van der Wijck, Utrecht; 4. jhr. H. A. Loudon, Utrecht; 5. A. C. van Dam, Amsterdam, 2de paard6. M. Rutgers van der Loeff, Amsterdam; 7. M. Henny, Am sterdam, 2de paard; 8. en 9. R. P. van Kerk wijk, Delft, en J. Broekema, Leiden; 10. C. H. Hanegraaff, Leiden. De volgorde in totaal werd: 1. J. W. de Jong Schouwenburg; 2. S. J. baron van Tuyll van Serooskerken; 3. jhr. H. L. v. d. Wijck, alle drie te Utrecht; 4. M. Henny, Amsterdam; 5. A. C. van Dam, Amster dam; 6. J. Broekema, Leiden; 7. jhr. H. A. Loudon, Utrecht; 8. C. A. Hiemstra, Utrech; 9. C. H. Hanegraaff, Leiden; 10. L. Pol, Delft. De corpsprijzen werden behaald door: 1. Utrecht met 808 punten; 2. Amsterdam met 675 punten; 3. Leiden met 580 punten. Delft viel uit, omdat deze universiteit slechts twee ruiters had gezonden. De extra-prijs, de Van Leeuwenburg-be ker, kwam aan den heer J. W. de Jong Schouwenburg van Utrecht en de equipe beker (wisselbeker) kwam aan de univer siteit van Utrecht. Er waren 29 deelnemers. DE ENGELSCHE DERBY Ingesteld in 1780. De klas- siekste ren ter wereld. Hedenmiddag is der traditie getrouw de bekendste ren ter wereld weer geloopen. De Engelsche DerbyHet is de meest klassieke race ter wereld en werd op ini tiatief van den twaalfden graaf van Derby in 1780 in het leven geroepen. De ren werd gehouden te Epsom op de z.g. downs of heuvels rondom Epsom, op 22 km Z.W. van Londen. Deelneming was open voor 3-jari- ge paarden, zoowel hengsten als merriën, en voert over een afstand van anderhalven Engelschen mijl (2400 m.) 6500 pond ster ling is het uitgeloofde bedrag aan prijzen. Dezelfde graaf Derby was ook de organi sator van de eerste „Oaks", of Derby voor de merriën, welke ren steeds twee dagen na de derby wordt geloopen. (2de Vrijdag na Pinksteren). Op voorbeeld van Engeland zijn. nadien in alle landen Derbies in het leven geroe pen voor volbloedpaarden. Ja, zelfs ook voor dravers en soms, zooals in Duitsch- land, voor springpaarden (Hamburg). In 1836 werd in Frankrijk voor het eerst de z.g. Prix du Jockey Club verra den, welke eigenlijk de Fransche Derby is en eveneens in de renwereld groote be langstelling mag genieten. Men herinnere zich nog wel de deelneming van buiten- landsche paarden. In Oostenrijk werd de Derby in 1868 ingesteld en in Duitsch- land in 18G9. Het winnen van de Derby een groote eer en een goed zaakje. De Derby heeft steeds een groote aan trekkingskracht uitgeoefend op de ren paardeigenaars en rijders. Een winnaar in de Derby te rijden beteekent: eer en aan zien. En welke Engelsche gastvrouw - acht het niet een succes, indien zij op haar week-end-party den gasten den trainer, jockey of eigenaar van het winnende paard kan „toonen". Moeten de eigenaar en jockey ook niet de gelukwenschen van den koning per soonlijk in ontvangst nemen? Naam maken door de Derby beteekent soms ook voor het zakenleven een pracht reclame-middel Maar om de Derby te winnen moet men naast best materiaal, ook een goede dosis geluk hebben. Slechts weinigen is het ge gund meer dan eens dezen klassieken ren te winnen. In 1795 en '96 was Sir Standish de eerste die tweemaal achtereen de Derby won. Het was met de paarden Spread Eagle en Didelot. De paarden werden door verschil lende jockeys gereden. In 1804 en '05 ge lukte het aan Lord Egremont. Deze eige naar was trouwens erg gelukkig in de ren sport en won in totaal met zijn paarden niet minder dan vijf Derby'sHij begon zijn loopbaan met een inkomen van 5.000 pd.st., hetgeen later al opgelbopen was tot 80.000 pd.St. per jaar, hetgeen hij hoofdzakelijk der rensport dankte. Bekend van hem is, dat hij ieder jaar 20.000 pd.st. aan liefdadige doeleinden schonk. Naast die vijf Derby's wonnen zijn merriën even eens vijf „Oaks" voor hem. Ook een gokje wordt wel eens gemaakt. Natuurlijk wordt het inkomen, althans de grootste inkomens, niet alleen door de geldprijzen der rennen gevormd, maar wel in hoofdzaak door het afsluiten van wed denschappen, waarin de Engelschen nu eenmaal heel sterk zijn. Officieel werd voor het eerst de „cóte" der startende paarden genoteerd in 1802 in Baily's Ra cing Register. Het ergst werd er „gegokt" op de Derby in de jaren tpsschen 18-15 en 1860. „Leviathan Davies" was toendertijd een der beruchte bookers, die b.v. voor 100.000 pond sterling alleen op zijn boeken had staan. In de zeventiende eeuw lezen we echter reeds van het afsluiten van wed denschappen op paardenrennen door de edellieden onder elkaar. Een voorbeeld van een gelukkige „gok": mr. Naylor begon in 1860 voor het eerst met renpaarden te trainen. In 1863 won hij reeds.... de Derby Dat jaar liep zijn paard eerst in de „Two Thousand Guineas" en mr Naylor kon toen een weddenschap op ter mijn afsluiten van 50:1 voor zijn start in de Derby. Hij nam dit aanbod aan en „Maca roni", zijn renpaard, won de 2000 Guineas Hierdoor werd Macaroni plotseling vrij sterk favoriet voor de Derby en ....de cóte# zakte dus. Een ander paard, genaamd Lord Clifden, stond aan het hoofd der fa vorieten met 4:1, terwijl Macaroni 10:1 noteerde. De eigenaar had dus een vijf maal voordeeliger cóte afgesloten en met één hoofdlengte verschil won zijn paard de Derby van de eerste favoriet! Mr. Naylor won „maar" 100.000 pond stel ling dien dag! Dat is dus een andere zijde van de Der by, dikwijls niet te verwaarloozen. „Hbld." Sodalitas Medicorum. Zooails bekend is, had mr. J. P. G van Velzen in kort geding van den president der Haagsche rechtbank: gevorderd, om den heer Is. Leenes op grond van onrechtmati ge daad de verspreiding te verbieden van een door den heer Leenes geschreven cir culaire, getiteld: Een ernstige waarschu wing", terwijl bovendien een schadevergoe ding van 10.000 was gevraagd voor elke overtreding van het verspreidingsverbod van deze circulaire. De president der rechtbank heeft deze vorderingen in haar geheel toegewezen en, totdat ten aanzien van dit geschil bij ge wijsde van den gewonen rechter zal zijn be slist, aan den heer Leenes verboden de ver spreiding, op welke wijze dan ook, van be doeld geschrift, terwijl op eike overtreding van dit verbod een boete werd gesteld van 10.000. Naar het Qorr.-Bureau verneemt, heeft mr. Van Ve'lzen bij den K'aad van Toezicht en Discipline op de orde van. advocaten een klacht ingediend tegen mr. A. M. de Groot, die eenigen tijd ge'eden eveneens een cir culaire heeft verspreid in verband met de Sodalitas Medioorwm-a.ffaire. Mr. Van Vel- zen grondt deze klacht op het feit dat in de circulaire van mr. De Groot ongeveer dezelfde passages voorkomen als die, waar in de president der Haagisohee rechtbank in de ciroullaire-Leenes een onrechtmatige daad heeft gezien. Brandstichters. Te Roosendaal had een koopman zijn huis en inboedel aanmerkelijk hoog tegen brandschade laten verzekeren. Kort daarop begoot hij op den zolder alles met petrole um en stak den boel in brand. Het vuur was spoedig geblusoht, maar verdachte werd in verzekerde bewaring gesteld. Vrouw en kinderen leden honger en trokken naar familie. De woning stond toen verlaten. Of het was om het eens beter te doen. óf wel om alsnog de verzekeringspenningen uitbetaald te krijgen, óf om de verdenking van den gedetineerde af te wenden, zeker is, at de zwager van den brandstichter, een 20-jarig jongmensoh, koopman te Roosen daal, getracht heetf eenige dagen na- de eerste proef het huis in vlammen te doen opgaan, doch ook toen gelukte het niet. De jongeman had een kaars aangestoken deze in stroo en papier gezet dat met benzine begoten was en legde er allerlei brandbare stoffen naast. Daarna ging hij op reis naar Rotterdam. De bedoeling was dat de vlam der kaars vuur zou geven aan de brandstof fen, doch - -.et mislukte. De rechtbank te Breda had ieder der ver dachten wegens brandstichting veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. In hooger beroep heeft de advocaat-gene raal voor het Bossche Gerechtshof vier jaar gevangenisstraf geëischt. Verduistering door een postambtenaar. In den nacht van 10 op 11 September 1930 werd uit een postzak op het postkan toor te Haarlem een viertal brieven met geldswaai'den vermist. Uit een brief aan de Boerenleenbank te Hoofddorp werden vijftien biljetten van 1000.benevens eenige effecten vermist. Eenige dagen later werd de hulpbesteller J. D. Ie Haarlem gearresteerd. Hij beken de den diefstal te hebben gepleegd, doch niet 15 maar 14 biljetten van 1000.— te hebben aangetroffen. De effecten had hij verscheurd. De rechtbank veroordeelde D. op 19 Fe bruari tot 10 maanden gevangenisstraf met aftrek van een deel der voorloopige hech tenis. De Officier ging in hooger beroep. De procureur-generaal eischte een jaar en zes maanden gevangenisstraf zonder aftrek. Gister wees het Hof arrest en bepaal de, dat het onderzoek niet volledig was geweest; nieuwe getuigen zullen Donder dag 18 Juni worden gehoord. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een matigen aan voeren waren de prijzen zeer goed. Het koele weer is voor kweekers en handelaren niet ongunstig. Betaald werd: Pyrethruin f 3.3.20, idem van de koude grond f 0.40 0.70, Anemonen per 100 f 0.901.10, Anjers f 0.500.70, Bruidsanjers f 0.400.45, Lathy rus per 100 f 0.500.70, Papavertjes f 0.10 0.50, Groot Papavers f 1.902.10, Irissen f 0.06-^-0.16 per dozijn, Mimi f 0.200.23, Le- lie's f 1012.— per 100, Witte Margrieten f 0.400.45, Pioenen rood f 2.102.40, idem rose f 2.302.50. TER-AAR. Opening Veiling. Z.Ex. de Min. van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Ruy» de Beerenbrouck, die uitgenoodigd was voor de officieele opening van Centr. Vei ling, kan tot zijn spijt niet komen, daar hij aanwezig moet zijn in de Tweede Kamer. Geboren: Jan zoon van P. Visvan der Willik. Johanna Cecilia, d. van N. J. HoogenboomJansen. Klazina. d. van J. DoelmanBijl. Jan, z. van C. Vis Breeveld. Overleden: M. van der Meer, 66 j. echtgen. van A. v. d. Jagt. J. Vis, 3 da gen. zoon van P. Visv. d. Willik. Gevestigd: van Woubrugge, H. Slingerland. van Boskoop, C. Esveld. Vertrokken: A. W. M. van Eijg naar Nieuwkoop. B. Morgenrood naar Alphen aan den Rijn. A. M. Groen in 't Woud, naar Alphen. M. J. H. Reinders naar Zwolle. A. v. d. Berg naar Bent huizen. J. de Jong naar Alphen. VOORHOUT. Muziekvereeniging. Maandagavond heeft de R. K. Muziekvereeniging „St. Ce cilia" alhier, haren directeur, den heer M. Bolderdijk, gehuldigd. De heer en mevrouw Bolderdijk werden door den Burgemeester en den Pastoor, respectievelijk Beschermheer en Geestelijk Adviseur der verecniging, met een be stuurslid. van zijn woning te Oegstgeest af gehaald. Bij het café „de Bonte Koe" wacht te de muziekvereeniging haren directeur op, vanwaar men onder groote belangstelling van het publiek met muziek door het dorp trok tot aan de Engelschelaan en terug naar de muziektent. Hier werd directeur Bolderdijk door den voorzitter der vereeni- ging, den heer G. Witteman, toegesproken. Namens de verecniging bracht hij den di recteur hulde, die de verecniging geleid had met zulk een groot succes op den con coursen, zoodat de vereeniging thans in de eerste^ afdeeling is gekomen. Hier zijn de leden u erkentelijk en dankbaar voor en zij hopen dat u nog veel als dirigent in het belang der vereeniging zal kunnen verrich ten. Vervolgens werden bloemen aangeboden aan mevr. Bolderdijk, waarna de Burge meester den directeur als beschermheer zijn hulde bracht en den directeur verzeker de, dat de vereeniging hem haren aanhan kelijkheid in deze spontane huldiging wil de laten toonen. De Pastoor bracht den directeur even eens hulde en prees het talent van den di recteur, die de verecniging in zulke goede banen heeft geleid. De directeur, de heer Bolderdijk dank te zichtbaar getroffen voor deze voor heui zoo onverwachte hulde, waarin hij de goe de geest van de verecniging zag en die hem zoo steeds goed heeft gedaan. Spre ker verzekerde de verecniging dat hij hen zoo lang mogelijk zou bijstaan en hen naar zijn boste vermogen zou voorthelpen. Nadat men nog eenige nummers in de tent ten beste had gegeven bracht men den verderen avond door in de niet bloemen versierde zaal van het café „Boerhaave heid zijn zaak geheel belangloos voor de oudjes opengesteld en nauwelijks hadden zij de auto's verlaten of zij werden rijkelijk voorzien van koffie, thee en chocolade, naar keuze. Het was een heerlijk tafereeltje die oud jes te zien zitten in den zonnigen tuin, ge nietend van het mooie natuurschoon en overladen met weldaden. Nadat een mooie groepsfoto was genomen werd. allereerst het woord gevoerd door den heer Sncthlage, hoofd-inspecteur van het Verkeerswezen te 's Gravenhage, die met verschillende agen ten van zijn staf als begeleider van den stoet optrad. Spreker bracht in de eerste plaats een woord va-n dank aan de organi sators van dezen tocht voor hun belangloos en zoo liefdevol werk. Maar vooral, aldus spreker, past het mij een woord van bijzon dere hulde te brengen aan den heer Kern- per, die zoo bereidwillig is geweest deze oudjes zoo'n heerlijken dag te bezorgen. Mede een woord van bijzonderen dank aan den heer Burgemeester en den heer Alb. Oudshoorn, wethouder, voor hunne aanwe zigheid, waardoor zij hebben te kennen gegeven met doel en het streven van dit comité te sympathiseeren. Een krachtig applaus bewees, dat de oudjes het met ge sprokene volkomen eens waren. Nog werd het woord gevoerd door den Burgemeester, die zeide het zeer op prijs te stellen dat de oudjes Warmond met een bezoek hadden vereerd, waarbij het spreker speet dat de tijd te kort was om hun nog van een wa tertochtje te laten genieten, doch spr. riep allen een hartelijk tot weerziens toe. Hier na werd de terugtocht aanvaard, nadat nog bloemen, sigaren en tabletten chocolade waren rondgediend. Het was een schitte rend geslaagde tocht, waaraan de oudjes nog niet veel genoegen zullen terugdenken. (Reclame) 5707 ALPHEN AAN DEN RIJN. Santos. De opbrengst van de gisteren gehouden Santos Bloemendag bedraagt 475.48 1/2. Excursie. Gisteren helb'ben een ruim 60- tal gemeentewerklieden uit Zaandam met 2 autobussen een excursie naar dc Rijn streek gemaakt, om. werd door hen een bezoek gebracht aan de dakpanncnfaibrie- ken der firma II. van Leeuwen alhier, waar zij de inwerking zijnde bedrijven in oogen- sehouw namen. Een fiets gevonden. In de Van Man dei sloost raat is een h e ere nrij> wiel onbeheerd gevonden, dat op het politiebureau werd ge deponeerd. Besmettelijke ziekte. In een gezin aan de Oudshoornsche weg werd een geval van typhus geconstateerd, terwijl zich aan den Groenenweg een geval van Parat.yphus (typheuze vorm) voordoet. Onbestelbare post. Lijst van onbe stelbare brieven en briefkaarten van wel ke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de 2e helft der maand Mei 1931. Brieven binnenland: Mej. M. Braun Rotterdam (geweigerd) Burou N. Z. Voorburgwal Amsterdam (onvolledig adres) P. A. Lebeu, Leiden (onbe kend). Briefkaarten buitenland: B. Werbher, Poste Restante Couflaus Franc (niet af gehaald idem idem. Brieven buitenland: Geschw. Lettmann Krefeld (onbekend). TWEEDE BLAD PAG. 7 WOERDEN. Brielsche bedevaart. De Woerden- sche bedevaart naar den Briel zal dit jaar gaan op Woensdag 10 Juni a.s. Men vertrekt des morgens te 6.5S, terwijl de terugkomst des avonds bepaald is op 20.40. De deelneming geschiedt per extra- trein. Men heeft zich voor kaarten tij dig te vervoegen aan de pastorie. De kost prijs is 3.00. Aanrijding. Gistermorgen had in de Voorstraat een aanrijding plaats tus- schen een motorfiets me' zijspan en een luxe auto. De motorrijder verklaarde een ter plaatse staande slijperswagen te moe ten passeeren wegens het achter hem volgend verkeer. Hij kon daardoor een aanrijding niet verhinderen. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De beide voertuigen bekwamen slechts lichte materieele schade. Z0ETERW0UDE. Aanbesteding. Ten gemeentehuize werd Dinsdagmorgen in het publiek voor rekening der gemeente aanbesteed de le verantie van ongeveer 1000 M3. grind, in clusief het vervoer van ongeveer 500 M3. naar diverse opslagplaatsen in de gemeen te, waarvoor werd ingeschreven door J. M. Samson te Leiden voor 3.34 per Mo., Jac. WiLbrink te Leiden voor 3.44 per M3., J. H. Omtzigt te Zoeterwoude voor 3.10 per M3, Fa. D. Versloot te Bode graven voor 3.13 per M3. en G. van Tol te Leiderdorp en J. Verhulst te Katwijk aan den Rijn voor 4.50 per M3. De le verantie en vervoer zijn gegund aan den laagsten inschrijver, Omtzigt te Zocter- woude. Arbeidsbeurs. Gedurende de maand Mei werden bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling alhier 23 personen als werkzoekend ingechreven, waarvan er 6 door bemiddeling van den oorrespon dent konden worden geplaatst. Op het einde der maand stonden nog 8 pers- nen als werkzoekend ingeschreven. Polclervergaciering. In het café van den heer J. M. Roeleven werd gister avond de vergadering van stemgerech tigde Ingelanden gehouden. Van de 190 uit te brengen stemmen waren er 53 ver tegenwoordigd zoodat het vereisohte aantal aanwezig was. De rekening en uitgaven over 1930 werd vastgesteld aan inkomsten op 1987.47, uitgaven 1776.73 Do begrooting voor 1931 werd na eenige beschouwingen aangenomen met een to tale ontvangst en uitgaaf van 2306,34 waarbij de omslag werd bepaald op 4.00 per H. A. uitmakend over een uitgestrekt heid van 489.29.63 H.A. 1957.1S. Hier bij komen de aanslagen van het Zwietn ad f 2.per H.A. over 36.22.79 H.A. Tot leden van de Commissie bedoeld bij art. 136 werden gekozen de heeren J. Dorrepaal Gz., G. Onderwater en A. C. Paardckooper en tot plaatsvervangers de heeren P. C. Paardekooper, A. v. d. Poel en C. Olslhoorn. Op een ingekomen verzoek van de firma Hendriks' om vergoeding van de door haar verbreede polderkade werd af wijzend beschikt. want er is een midifcl ilyr U kalm houdt en waardoor Uw geestblijft. Mijnhardt'8 Zenuwtlbletlen behoeden U voor zenuwachtigheid. ZeVyja* verkrijgbaar in kokers van 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 5718 Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Een fietspad met gaten. Gisteren avond waren op. uitnoodigmg en onder lei ding van den heer Stadhouder een 20-tal bewoners van den Hoogen Rijndijk waar onder ook enkele van uit Leiden, bijeen in het café „'t Witte Huis" ter bespreking van de slechte toestand van het fietspad langs den Rijksstraatweg. Den heer Stadhouder hield een inleiding over dit onderwerp en meende, dat aan den Hoofd-Ingenieur van de 'Rijkswaterstaat een adres moet worden aangeboden waarbij wordt aangedrongen op zeer spoedige verbetering ter voorkoming van meerdere ongevallen. De heer De Bruijn meent, dat er niet al leen moet worden gevraagd om verbetering van het fietspad, maar wilde aandringen op verbetering en verbreeding van de Rijks weg. Spr. vraagt, waarom men het fietspad niet bestraat kan worden. De heer Meijdam zegt, dat een adres aan den Hoofd-lngenieur niet op zijn plaats is. Wil men succes hebben dan moeten wij een request richten tob den minister en hierop ad'haesie vragen aan den Gemeenteraad en aan de Kamer van Koophandel, ja zelfs kan het op een audiëntie aan de Minister wor den aangeboden en een afschrift van het re quest aan de Kamerleden worden rondge zonden. Den heer De Graaf wil zich bepalen tot de desolaten toestand van het fietspad van af Leiden tot- aan de Groenendijk. Het gaat er nu onn dit zoo spoedig mogelijk in orde te hebben dit kan uit het gewone onder houd en daarom moeten wij ons in verbin- dig stellen met de Hoofd-Igenieur. Ook den heer Stadhouder zegt nogmaals zich te willen bepalen tot het fietspad, waarna tenslotte wordt besloten een adres samen te stellen, hetwelk door iedereen kan worden onderteekenden door een commissie aan den hoofd-ingenieur zal worden aange boden. Wanneer dit niet spoedig helpt zal men zich wenden tot den Minster van Wa tersbaat. Bij stemming werden dc heeren Stadhou der, De Bruijn en De Graaf en als plaats vervanger de heer Meijdam aangewezen oni genoemd adres aan te bieden en toe te lichten. VOORSCHOTEN. Geboren: Wilhelmus Johannes Ma ria, z. van J. J. Warmerhoven en J. G. G. Alkemade. Ondertrouwd: J. P. Meijer,, 27 j. en M. A. Mens 22 j. Getrouwd: A. Meershoek en M. J. Kuij venhoven. Gevestigd: K. Kurth, van Duitsch- land. J. F. van den Broek, van 's-Gra- venhage. A. H. Kleijs, idem. G. Kits, van Wassenaar. J. A. Duivenvoorde van Veur. J. Grothoff, van Beesel. F. Brier en echtgenoote, van Leiden. V ertrokken: Wed. H. Marks en ge zin, naar 's-Gravenhage. J. G. den Har- tog, naar Alphen aan den Rijn. Jac. van den Eijkel, idem. WARMOND. Tocht Ouden van Dagen. Een drie honderd ouden van dagen en gebrekkigen uit de Gemeente 's Gravenhage brachten gisteren in een zeventigtal auto's een be zoek aan deze Gemeente. De tocht was ge organiseerd door het Comité tot organisa tie ven autotochtjes voor verpleegden en ouden van dagen. Te ruim elf uur kwam de groote stoet van auto's in de Gemeente aan en werd direct doorgereden naar het be kende Restaurant Boerderij Meerrust. Ter verwelkoming waren aanwezig de heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester, en de heer Alb. Oudshoorn, wethouder. De heer Kemper had voor deze gelegen NIEUWK00P. Gevestigd: N. B. de Pater uit Drie- bergen-Rijsenburg. C. Vork uit Leiden. J. M. van Leeuwen uit Leiden. J. B. Twaalfhoven uit Leiden..A. C. Rekel hof uit Uithoorn. C. P. Ham uit Breu- kelen. W. E. van Zadelhoff en W. Postt uit Nieuwer-Amstel. T. van 't Kruis uit Zevenhoven. C. M. Weerdenburg uit Al phen a. d. Rijn. P. Winters uit Zevenho ven. F. van der Wel en gezin uit Rockan- je. C. Kelder en gezin uit Wilnis. Vertrokken: J. Molenaar naar Nieuwveen. H. Verdegaal en gezin naar Ter Aar. A. van Zanten naar Amster dam. G. van Zanten naar Amsterdam. M. A. Berkman naar Bösel (Dlnd.). M. Groeneveld naar Woerden. A. H. Smits en gezin naar Alphen a. d. Rijn. E. Slot boom naar Velsen. S. Bodegraven en gezin naar Monster. H. M. Verwaal naar Leiden. L. van den Berg en gezin naar Leiden. M. Oskam naar Zevenhoven. P. M. Groenendijk naar Woerden. L. A. C. van der Helm naar Veur. J. l'Amie en gezin naar Leimuiden. ZEVENHOVEN. Verloting. Een gehouden verloting ten voordeele der Bijz. Vrijw. Landstorm alhier heeft opgebracht de som van 40.— De hoofdprijs, een servies viel ten deel aan P. van Leeuwen Jr.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7