KOHSCHULTE's GEMENGDE BERICHTEN Financiën en Economie FAILLISSEMENTEN DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 WAAR KOOPT U HET BESTE en GOEDKOOPSTE Vloerzeilen, Overgordijnen, Trap» en Gangloopers NATUURLIJK in BEDDEN- EN TAPIJT-MAGAZIJNEN Vloerzeil en Loop^rs worden 'y j GRATIS GELEGD m OVERGORDIJNEN ma worden GRATIS GEMAAKT opdat veel, dat nog te doer^ gebleven is, aangevuld worde en opdat er des te over vloediger en des tc rijker vruchten uit voortvloeien voor de menschelijke samen leving, zijn er boven alles twee dingen noodig: de hervorming der instellingen en de verbetering der zeden. En wanneer Wij dan spreken van de hervorming der instellingen, denken Wij het allereerst aan den Staat, niet omdat men van zijn werk alle heil verwachten kan, maar omdat door het individualisme dat Wij reeds noemden, de dingen zoo ver ge komen zijn, dat, nu de oude rijke vorm van sociaal leven vernietigd en bijna ver dwenen is, uitsluitend nog het individu en de Staat tegenover elkaar zijn blijven staan. En deze misvorming der sociale orde brengt geen geringe schade toe aan den Staat, daar op deze. alle lasten terugval len, welke de vernietigde gilden niet meer dragen kunnen, en hij gebukt gaat onder een oneindig aantal van taken en plichten. Het is waar en wordt door de geschie denis bewezen, dat door de verandering der omstandigheden veel alleen nog maar door groote organen kan worden uitge voerd, wat vroeger ook door kleine werd gedaan.. Maar toch moet het allerbelang rijkste beginsel in de sociale filosofie ge handhaafd blijven, dat, evenals het onwet tig is, aan de individuen te ontnemen, wat ze zelf met eigen krachten en eigen nijver heid kunnen verrichten, om het toe te ver trouwen aan de gemeenschap, het. ook on juist is, aan een grootere en hoogere orga nen over te laten, wat door kleinere en mindere gedaan kon worden. En zulks be- teekent tegelijk een groote schade voor en een omwenteling in de goede orde der menle.ving, omdat het natuurlijk doel van elke tusschenkomst van den Staat, is op aanvullende wijze hulp te brengen aan de ledematen van het sociale leven, en niet om die te vernietigen en op te slokken. Daarom is het noodig, dat het hoogste gezag van den Staat aan kleinere en min dere organen de ontwikkeling overlaat der zaken en zorgen van weinig beteckenis, waardoor het overigens toch maar afgeleid zou worden, en het zal dan met meer vrij heid, kracht en doeltreffendheid die dingen kunnen doen, welke onder zijn bevoegdheid vallen, omdat niemand anders ze verrich ten kan; die namelijk van leiding, van waakzaamheid, van aanmoediging, van on derdrukking, al naar gelang van een ge volg en van de oorzaak. De leden der re geeringen mogen er zich dus van over tuigd houden, dat, naarmate de hiërarchi sche orde tusschen de verschillende ver- eenigingen, volgens het beginsel van de aanvullende functie der sociale werkzaam heid, beter gehandhaafd blijft, het gezag en de sociale uiaoht ook des te sterker, en de toestand van den Staat ook des te ge lukkiger en des te bloeiender zullen blij ken. Geen strijd, maar samen- werking. Dit moet het eerste doel zijn en het stre ven van den Staat en van zijn beste bur gers: een einde te maken aan den strijd der beide tegenovergestelde klassen, een hartelijke samenwerking opwekken en be vorderen tusschen de verschillende geledin gen der burgers. De sociale politiek zal daarom niets on beproefd laten om» den ouden gildengeest te herstellen; de menschelijke "samenleving toch bevindt zich op het oogenblik in een hevigen onstandvastigen en wankelenden toestand, juist omdat zij steunt op klassen van verschillende strekkingen die aan el kaar tegenstrijdig zijn en dus leiden tot be kam ping en vijandigheid. En al is de arbeid, zooals Onze Voorganger in zijn Zendbrief zoo terecht verklaart, geen ge wone koopwaar en al heeft men er tie men schelijke waardigheid van den arbeider in te erkennen en kan men er dus niet mee leuren als met een of andere koopwaar, looh verdeelt in de huidige omstandigheden de markt van het aanbod van en de vraag naar arbeid de menschen als het. ware in twee groepen, en de oneenigheid die daar uit voortkomt, verandert in een slagveld waar beide partijen elkaar verwoed be vechten. Een ieder ziet in, hoe dringend noodzakelijk het is, om verandering te bren gen in deze wanorde die de heele maat schappij naar den afgrond voert. Maar de volkomen genezing kan alleen verkregen worden, wanneer de strijd be ëindigd wordt en de ledematen van het. so ciale lichaam ieder hun eigen taak ver richten en de verschillende bonden vormen waarbij elke burger zich aansluit, niet vol gens de plaats," welke hij op de arbeids markt inneemt, maar volgens het sociale aandeel, dat' hij heeft. Reeds onder den tiran*; der natuur toch gebeurt het, dat, evenals zij, die aan elkaar verbonden zijn door de nabijheid van plaats, gemeenten ook zij, die zich aan dezelfde nij verheid wijden, colleges of sociale lichamen vormen; zoodat velen terecht zeggen, dat. deze vereenigingen, zoo niet noodzakelijk voor den beschaafden staat, dan toch min stens in overeenstemming zijn met 's men schen natuur. ONGELUKKEN. Mijnwerker onder steenen bedolven. De mijnwerker G. uit Bocholtz werd in staatsmijn Wilhelmina onder afvallend ge steente bedolven. Het duurde vier uur. eer hij kon worden gred. G. bleek slechts licht gewond, zoodat hij per auto.naar vrouw en kinderen kon gebracht worden. Door rangeerende locomotief gegrepen. Gisternacht., te half drie. heeft op het emplacement van het D. P.-station, een ernstig ongeluk plaats gehad. De 61-jarige ploegbaas M. T., wonende te Rotterdam aan de Aei'brechtskade, is daar door een rangeerende locomotief gegrepen en vele meters over den grond meegesleurd, tengevolge waarvan hij zeer ernstige ver wondingen kreeg. Zijn rechterarm werd to taal verbrijzelrl, lerwijl de schedelhuid woor een groot deel afgerukt werd De ongeluk kige i-s in het St. F ran circus-Gast hu is ter verpleging opgenomen. Ernstig bedrijfsongeluk. Gistermiddag is te Veenclam de 14-jarige G. Snijders, wonende te Muuendam, met den linkerarm in 't raderwerk eener ma chine van de oliefabriek der fa. Bus ge raakt. De arm werd tot bij den schouder afgesneden. Het. slachtoffer is naar 't Aca demisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Verdronken in de regenton. Te Mierlo is een 2-jarig kind van J. Tie- 1 emans in een regenton geraakt en ver dronken. Door den bliksem gedood. Te Klaaswaal is het 12-jarige zoontje, van den landbouwer Niemandsverdriet door den bliksem gedood. SCHIP IN NOOD. Op een half uur afstand van de Lemmer- haven in het vaarwater LemmerUrk is gisteren een schip, vermoedelijk een motor boot, met een noodvlag op, gesignaleerd. Ds reddingsboot „Hilda" vertrok ter even- tueele assistentie. Te Lemmer binnengesleept. Gisteravond is te Lemmer door de red dingsboot „Hilda", kapitein Kolk, binnenge sleept het motorschip Trios Frères, schip per A. Luchthart, gedomicilieerd te Gronin gen, op reis met een lading stukgoederen van Groningen naar Amsterdam. Het schip had een motordefect en dientengevolge de noodvlag geheschen. HET DRAMA TE TETERINGEN. Begrafenis van de slachtoffers. Onder overgroole belangstelling had gis ter in de parochiekerk van St. M'illibror- dus te Teteringen de uitvaart plaats van de Zaterdag zoo droef om het leven geko men drie parochianen. De kerk, stemmig met zwart behangen was tot in de uiterste hoeken gevuld met jiarochianen en familie leden, die op katholieke wijze afscheid kwamen namen van de heengeganen.Van de in de kerk aanwezige autoriteiten noemen we pastoor P. J. Riemslag van de parochie Driesprong, pastoor F. Peeters van de St. Jan te Ooslcrhout, burgemeester Sutorius en de wethouders en secretaris en raads leden van Teteringen en vertegenwoordi gers der directie van de H. K. T. De kist v. S. werd voorafgegaan en ge dragen door leden der mannencongregatie en der afdeeling van de H. K. I. waartoe hij behoorde. Die van Annie Jansen door leden der meisjes-congregatie; die van Fientje Metsaers werd begeleid door haar klas van de St. Jozefschool aan den Oran jesingel te Breda. De H. Mis van requiem werd opgedra gen door pastoor J. v. d. Muysenbergh, daarbij geassisteerd door kapelaan J. van Besouw van Teteringen als diaken en ka pelaan A. van Lierop van de parochie Driesprong als subdiaken. Het parochieel zangkoor zong de requiemmis van Perosi. De absoute op het kerkhof, waar de drie slachtoffers naast elkaar aan den schoot der aarde werden toevertrouwd werd even eens door pastoor van den Muysenbergh verricht met dezelfde assistentie. Ontroerend in hooge mate was het oogenblik toen de leden der meisjescongre gatie aan haar overleden medelid een af scheidslied zong. Noch in de kerk noch aan het graf werd gesproken. „Msb." Een onderhoud met den heer Bos. Een der verslaggevers van het ..Utr. D." heeft een onderhoud gehad met den heer Bos Sr., die hem een uiteenzetting gaf van wat. er Zaterdagavond gepasseerd is. De heer Bos, die op den Vleutenscheweg een grossierden} in wild en gevogelte, drijft was zoo deelde hij mede Zaterdag met zijn achttienjarigen zoon den gansehen morgen werkzaam geweest op de pluimvee- markt aan de Mariaplaats te Utrecht, waar men al heel vroeg in den ochtend aanwe zig was. De heer Bos gaat in den drukken tijd twee malen 's weeks mei pen autola ding wild, nf pluimvee, naar Beleid, om daar zijn voorraden te verhandelen. Er was afgesproken dat men Zaterdag in den namiddag, na afloop van de Utreehtsche markt, wederom naar België zou rijden. De vrachtauto was volgeladen met jonge kip pen, zoogenaamde kiekens en jonge een den. Omstreeks half drie is Zaterdagmid dag tot tocht aanvaard; men reed over Go- rinchem en Keizersveer naar Willemstad en vandaar naar Breda, met de bedoeling om Zuidelijk van Breda de grens te pas- seeren, richting Antwerpen. De 18-jarige zoon chauffeerde. Vraag onzerzijds: „Reed uw zoon al iang auto?" Antwoord van den heer Bos: „Ruim een half jaar". Zegt het voort! UT HET BESPAART U GULDENS. 5706 „Er is beweerd, dat Zaterdagavond werd geconstateerd, nadat het ongeluk had plaats gehad, dat gij en uwen zoon ver keerden onder den invloed van sterken drank. Was dat inderdaad het geval?" „Ik wil volstrekt niet verzwijgen, dat ik zelf Zaterdagmorgen gedurende de marlet, op de Mariaplaats twee glazen bier had gedronken en een tijd daarna, maar ook nog op de markt, een glaasje kina, zooge naamde alcoholvrije bitter. Ik weet, om dat ik dat zelf heb gezien, dat mijn zoon op de markt ook een glas bier gedronken heeft. Meer dan één is mij niet bekend. Ik heb hem slechts één glas zien gebruiken. Tuschen Utrecht en Teteringen hebben, noch mijn zoon, noch ik ook maar één drup pel drank gedronken. Wij hebben zelfs nergens gestopt onderweg en dan ook geen enkel café bezocht. Er is dan ook geen sprake van, dat wij onder den invloed van sterken drank verkeerden; ik ontken dat met den meest mogelijken nadruk. „Hebt gij er iets van gemerkt, dat uw zoon, die reed, achter het stuur zat te suf fen of te knikkebollen. Er is beweerd, dat men in uw vrachtauto den bestuurder sla pende had gezien?" „Ik zelf heb inderdaad naast mijn zoon zitten slapen, d. w. z. ik heb nu en dan met mijn oogen dicht, zitten dommelen. De warme middag en de lange dag, dien wij al achter den rug hadden, maakten mij, onder het dreunen van de auto. soezerig, zoodat ik af en toe indommelde, en even later weer wakker schrikte, als een andere wagen ons passeerde, of eenig ongewoon lawaai intrad. Ik heb er zelf niets van ge merkt, dat mijn zoon ook knikkebolde. Van de aanrijding zelf heb ik niemendal ge merkt: ik schrok ineens weer wakker, door dat de auto scherp remde en op hetzelfde oogenblik schreeuwde mijn zoon me toe: „Vader, een aanrijding, niet kijken, neen, u moet. niet kijken, want het is zoo ver schrikkelijk". De auto stond toen rechts van den weg, uiterst rechts. Toen ik uit de auto sprong, zag ik een man liggen, zoodat mijn eerste indruk was, dat wij cén per soon hadden aangereden. Pas daarna ont waarde ik, dat er drie slachtoffers waren. Tk was zoo buiten me zelf van schrik en ontzetting, dat ik naar lucht hijgde en wa- ler moest hebben, om me zelf te blijven. Als men voor het ongeluk iemand in onze auto slapende heeft gezien, dan ben ik dat geweest; maar ik reed niet. het was mijn zoon, die achter het stuur'zal en die trou wens voortdurend gechauffeerd had, van het vertrek in Utrecht af. „Maar hoe -verklaart u dan dat het onge luk is gebeurd?" „Ik acht het 't meest waarschijnlijk en dat is ook de verklaring van mijn zoon, dat hij een oogenblik door de warmte, evenals ik, doezelig is geworden en moeite heeft gehad om z'n oogen open te houden. Dat oogenblik moet hem fataal geworden zijn. De weg, waar het ongeluk gebeurd is, is een rechte weg. En er was weinig verkeer op den weg. Die omstandigheden hebben hem vermoedelijk verleid, een oogenblik toe te geven ana den aandrang to* slape righeid. hoewel het is uitgesloten, dat hij positief geslapen zou hebben. Want dan zou de auto niet. zoo lang ter rechterzijde van den weg in één rechte lijn zijn doorge reden." „Reed u hard?" „De plaats, waar wjj reden, een lange, rechte weg, zou met groote snelheid bere den mogen zijn, maar waar de motor van onze wagen pas uit elkaar was geweest, reden wij met een vaart, die schommelde tusschen 35 en 40 K.M." „Is u met uw zoon in arrest gesteld na het ongeluk?" „Van een arrestatie kan niet worden gesproken. De maréchaussee verzocht ons mee te gaan naar het Gemeentehuis, waar wij bleven in verband met herhaalde ver hoeren, die ons werden afgenomen door politie en justitie". Men was uiterst humaan jegens ons en 1 voorzag ons van eten en drinken. In den nacht van Zaterdag op Zondag, toen alle verhooren op schrift waren gesteld en ons voorgelezen, konden wij het was toen drie uur geworden vertrekken. Ik had intusschen een anderen zoon van mij in Utrecht gewaarschuwd, die met een andere auto kwam om de lading kippen over te nemen; daar zijn wii toen mee de- grens overgegaan naar Belgisch grondgebied. Maar in verband met den Zondag konden wij geen keuring van den veterinairen dienst in België krijgen en moesten onze lading pluimvee daarom tijdelijk stallen bij de grens. Per vrachtauto zijn wij toen Zondagmiddag van België naar Utrecht teruggegaan. Het is ons haast niet moge lijk te gelooven in wat- er gebeurd is. Het heeft mijn zoon en mij geweldig aangepakt en telkens zijn onzë zenuwen ons de baas." Het kostte den heer Bos zichtbaar moei te om op onze vragen te antwoorden, maar wij rekenden het ons toch tot plicht ons lot hem te wenden, om ook van zijn kant de toedracht van het gebeurde te verne men. Brand in een oliefabriek. Gisteren is brand ontstaan in de beken de oliefabriek te Spijk. De brandweer uit Kleef en Griethuizen werden dadelijk op geroepen en slaagden er in den brand te be perken tot ecnige gebouwen. Het personeel wist een geweldige ontploffing te voorko men. Eenige brandweerlieden liepen won den op. LIJK VAN EEN KINDJE GEVONDEN. Misdrijf in het spel. Gisterochtend is bij de hulppos-t va-n den Geneeskundigen Dienst, aa.11 de Maashaven O. Z. te Rotterdam een kinderlijkje uit het water opgehaald. De vreeselijke vondst werd gedaan dooi den schipper J. Fortuin, die met zijn motor schip „Secundo" in de nabijheid ligt. De man had een puts ve-rloren en trachtte dit voorwerp met behulp va-n een haa.k uit het water op te halen. Inplaats va-n de puts kwam een oude kinderwagen aan de haak te hangen althans de bak van een kinder wagen. De wielen en de assen ontbraken er aan. De schipper haalde het ding aan boord en tot zijn groote ontsteltenis ont dekte hij, dat de bak een kinderlijkje, dat in verregaa-nden staat- va-n ontbinding ver keerde, bevatte. Het- wa-s in een oude jas gewikkeld en lag onder drie zware klinker- steenen. Oogensehijnlijk waarschuwde de man de rivierpolitie, die de lugubere vondst naar het bureau aa-n de Schie-ha-ven over bracht. Voor zoover dit geconstateerd kon worden is het kindje va-n het- vrouwelijk ge slacht. De staat, waarin het lijkje verkeer de, maakte, het .onmogelijk om den leeftijd vast- te stellen. Daar alles wijst op een vrees-elijk mis drijf zet de politie het- onderzoek met kracht voort- Lijk aangespoeld. Op het. Np order strand te Westka-pelle is aangespoeld het lijk van een vrouw van on geveer 20-jarigen leeftijd. Het- had slechts kort in het water gele gen en de dood moet voor onge-veer 12 uur zijn ingetreden. De vrouw had verwondin gen aa-n het hoofd, aan de keel en de pol sen. Zij heeft donker zwart haar en was ge kleed in een wit hemd, een witte broek, een wit nachthemd en een linnen-buikband. Op het lijk werd een lint gevonden met een zakmesje. De politie onderzoekt of hier wel licht moord in het spel is. VOORTVLUCHTIGE BETAALMEESTER GEARRESTEERD. De betaalmeester X. de B. van de vei- lingsvereeniging „Zwartendijk" te Naald wijk is dezer dagen door de politie te Ant werpen gearresteerd en t-han-s uitgeleverd. De aangehoudene is nu ingesloten in het Huis van Bewaring in Den Haag. Het ge rechtelijk vooronderzoek naar de door De B. gepleegde verduisteringen is momenteel in gang. Zooals men zich zal herinneren, werd in het begin van Maart tegen dezen betaal meester verdenking va-n fraude opgevat en na een ernstig onderzoek moest hij toege ven, dat er aanzienlijk tekort in zijn kas was. Uit. een rapport, opgemaakt door den acountant van het Centraal Bureau voor Veilingen, bleek, dat dit tekort ongeveer 10.000 bedroeg. Bij het justit-ut-ieel onder zoek kwam verder nog vast te staan, dat De B. ook eenige personen voor vrij groote bedragen opgelicht zou hebben. De betaal meester had het einde van het onderzoek niet afgewacht. Vóór zijn arrestatie kon geschieden, vluchtte hij naar het buiten land. Ons wordt nog medegedeeld, dat De B. onder een valschen naam te Antwer pen verblijf hield. Een Belgisch politieman, die in pension was bij de familie waar de gezochte logeerde, kreeg hiervan kennis, waarna de man gearresteerd wei'd. Tijdens de vervulling der uitleveringsformalit-eiten wa-s De B. te Antwerpen in arrest gehou den. EEN KASL00PER BEROOFD. Gistermiddag is in een melkwinkel op den Zuidelijk te Rotterdam een twintig jarigen kaslooper van een effectenkantoor aldaar op handige wijze een bedrag van 4000 ontfutseld. De kaslooper had dit geld, dat bestond uit veertig briefjes van 100.van een bank gehaald- en het in een enveloppe, wel ke weer in eèn boek was gelegd, in zijn tasch geborgen. Op weg naar kantoor ging hij een meikwinkel binnen om een flesch- je, dat hij bij zich in zijn tasch had, met melk te laten vullen. Terwijl hij daarop wachtte is een drietal Duitsch sprekeude mannen, waarschijnlijk vreemdelingen, bin nengekomen, van wie twee met- hem een ge sprek begonnen over de kortste route naar het Maasstation, terwijl de derde achter hem bleef staan. Een vierde man was buiten gebleven, doch kwam even later binnen, waarop een der drie anderen naar buiten ging. Waar schijnlijk heeft de man, die achter hem is blijven staar^ kans gezien een hand in de tasch te steken en het geld er uit te ha len. Even nadat de kaslooper den winkel verlaten had merkte hij dat het geld ver dwenen was. Hij kwam onmiddellijk terug, doch de vier mannen waren reeds verdwenen. De politie werd gewaarschuwd, doch het onder zoek heeft tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd. Een aanklacht. Het bestuur van de afdee/ing Gouda va-n de Communistische partij heeft- bij de jus titie een aan-bla-oht ingediend tegen het echtpaar Van den BroekWiltenburg die beiden va-l-sehelijk zouden hebben verklaard, dat. de handt-eeken-ing van een hunner onder een ca-ndidat-enlijst va-n de Communistische pa-rtij in kieskring 3 te Gouda niet door juf frouw Va-n den Broek zou zijn geplaatst-. Geaep. Staten van Zuid-Holland zouden op .grond van deze valsohe verklaringen aan de communistische lijst in kieskring 3 geldig heid hebben ontzegd. De sluikhandel in Zuid-Limburg. Een der laalste nachten kregen de grensbeambten contact met een uit vier personen bestaande smokkelbende, in de omgeving van Aken. De smokelaars poog den ie vluchten. Tusschen beide partijen ontstond een vuurgevecht. De smokkelaars konden over de grens ontkomen met ach terlating evenwel van 60.000 sigaretten en kleedingstukken, waarin zich papieren, passen en geld bevonden. Tolbeambten uit Bildchen arresteerden smokkelaars uit Keulen en namen 15.000 sigaretten in beslag; beambten uit Vael- serquartier ontnamen smokkelaars uit Bo- chuni 10.000 sigaretten. In het Achener Wald werd jacht gemaakt op een smokkel bende, acht man sterk, zes hunner werden gearresteerd. Uit 22.000 sigaretten be stond de buit. Beambten uit Aken Forst, arresteerden smokkelaars, op wie 10.000 sigaretten, 18 pond koffie en 10 pond tabak werden bevonden. Nabij Merkstein sloegen smokkelaars op de vlucht met achterla ting van 62 pond koffie en thee. In Aken werden talrijke huiszoekingen verricht, 55.000 sigaretten werden naar het hoofd kantoor overgebracht. Een beambte uit Herzogenrat-h hield acht smokkelaars aan en ontnam hun 71 pond koffie en 6450 siga retten. Met behulp van politiehonden wer den nabij de grens te- Kerkerade twee smokkelaars gearresteerd, die 9000 sigaret ten, tabak, cacao en koffie vervoerden. Bij Horbach werden smokkelaars ontlast van 15.000 sigaretten en 80 pond koffie. Bij Lich-tenbusch gingen smokkelaars aan den haal. nadat zij 15.000 sigaretten en 40 pond koffie hadden weggeworpen. Nabii Kuhscheiderhof werd een smokkelaar uit Essen aangehouden. Hij droeg pakken met 5500 sigaretten. Rumoer in de Scheveningsche Strafgevangenis. Zondagavond omstreeks zes uur kwa men aan den achterkant, van de Bijzonde re Strafgevangenis aan den Pompstations- weg te Scheveningen weer een aantal par- tijgenooten bijeen om liederen te zingen voor de in de gevangenis aanwezige dienstweigeraars, waarbij tevens luide de namen der gedetineerden geroepen wer den. Dit was het sein voor deze gedetineer den om Lot een helsch lawaai over te gaan. Ze tierden, schreeuwden, sloegen met voorwerpen, zoodat onmiddelijk alarm ge maakt moest worden, teneinde de rust te herstellen. Aan een dringende waarschuwing om zicli bedaard te houden, werd geen gevolg gegeven. Daarop werd last gegeven eenige der belhamels vast te grijpen en over te brengen naar de strafcellen en afzonde- ringscéllen, welke in de gevangenis aan wezig zijn en slaagde men er in, een einde te maken aan deze herrie. Met eenige celstraf zullen de herriema kers hun luidi'uehtigheid wel moeten boe ten. Misschien was het intusschen wel ge- wenscht indien de politie aan deze huil concerten buiten de gevangenis radicaal een einde maakte. Hotel l'Europc. Aan het jaarverslag der Hotel Exploitatie Mij. l'Europe is het volgende ontleend: Ook in 1930 viel wederom een teruggang in het bedrijf te constateeren, deels door het nog aanhoudende slechte bezoek van buitenlan ders aan Amsterdam, deels door de scherpe concurrentie. Op de SY3 hypothecaire lee ning werd dit jaar slechts 30.000 afgelost: zij staat per 31 December 1930 voor 770.000 te boek. De gebruikelijke 10.000 aflossing per kwartaal werd in overleg met den hypo theekgever tijdelijk gestaakt, daar in vroegere jaren meer dan de verplichte aflossing werd afbetaald. Het verlies groot 28.861 (v.j. winst ƒ6338) v.ordt op nieuwe rekening overgebracht. Uitgesproken: J. D. Stol, particulier, te Leiden; cur. D. C. H. Verdam, den Haag. A. van Rijn, bloemist te Sassenhe cur. mr. W. Hugenholtz, te Leiden. M. van Steenhoven, timmerman te L den; cur. mr. J. van Andel te Leiden. Opgeheven: J. Auf der Mauer, te Kat wij ka. Ze A. Schouten te A 1 p h e n a. d. R ij n. A. Candido, te Leiden. En hoe is uw adres Post restante.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10