LUCHTVAART UIT DE OMGEVING MAANDAG 1 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DAMMEN Bekerwedstrijden te Alphen a. d. Rijn. Na een meer spannenden dan mooien. strijd is het den heer J. van Oever-en ge lukt den beker voor een jaar te veroveren. In de partij van OeverenOosterman, wer den zeer groote spelfouten gemaakt, doch na een 45 zetten werd de partijremise, waarmede de heer van Oeveren meer dan tevreden mag zijn. De eindstand van groep A is als volgt: gesp. gew. rem. verl. put. J. van Oeveren 10 6 3 1 15 J. Oosterman 10 6 2 3 14**) W. v. Ofwegen 10 5 2 3 12 H. Wolf erts 10 2 3 5 7 J. v. Ofwegen 10 3 1 6 7 K. v. Leeuwen 10 2 1 7 5 *)Wissel--beker. 2e prijs beker. In afd. B. was er een beslissingswedstrijd noodig, wat uit ondeo-staanden stand blijkt. Toch wist Peeneman nog den len prijs te bemachtigen, al had hij ook 2 strafpunten. De eindstand is als volgt: G. Peeneman 6 5 1 S*) C. v. Oeveren 6 4 2 S A. v. Ofwegen 6 3 3 6 N. Stapper 6 6 2 pnt. in mindering. In de 2e klas is in Groep A ook al een Oosterman als overwinnaar uit het strijd perk getreden, en dan zonder een enkel ver- liespunt, zoodat deze speler het volgende seizoen zeer zeker in de le klas naar 1 dei- hoogste plaatsen zal dingen. De eindstand dezer klas luidt: F. Oosterman 8 6 2 14 N. de Jong 8 4 3 1 11 H. v. Egmondi 8 3 14 7 H. Hulscher 8 3 5 6 J. v. Stigt 8—262 In afd. B. was er minder spanning. In deze afd. wist den Daas zonder verliespun- ten den len prijs te winnen. De eindstand in deze klas is W. den Daas 16 pnt. (8 wedst-r.), J. Wo-rtman 8 pnt. Adr. v. cl. Ent 8 pnt. (na beslissing). A. Sampinion 6 pnt. en H. Mus oh 2 pnt. GYMNASTIEK ORANJE ZWART D.K.S. Gisteren had in de Gymnastiekzaal aaai het Pieterskerkhof een wedstrijd plaats tusschen bovengenoemde ver eenagin gen, onderaf de elktgen van de GeaeilHeniver- eeniigdinen Leiden en Haarlem II. Ai is jury fungeerden de heeren Oasteilein en den Bouwmeester. De uaitéag was in to taal Oranje Zwart 474 1/2 punt, D.Iv.S. 479 1/2 pnt., zoodiat D.K.S. (door Kolpiing s'terk) in het bezitikwam ram dem wissel- beker, die dirie maal achtereen gewonnen moet worden. De oefeningen waren: le graad, vrije oefeningen, hoogreik, ringen, paardspningen en laagrek, evenizoo in de 2e graad. Persoonlijk© prijzen verwierven S. Brak el als besite wè-tfker in de le graad en J. Vimkesteiiin als beste werker in de 2e graad. Leaders van de-ze cluibs zijn de he eren v. Oede (Oranje Ziwart) en v. Senden (D.K.S.) 's Avonds werd in de groote zaal van het Gezelflenhuiis een demonstratie gegeven door beid© clubs, welke demonstratie uitmuntend voldeed. Te-vens werden er de prijzen uit gereikt aan de winnaars. Een goed ge slaagde demonstratie. SCHERMEN den looper voor zijn rekening, daar de hier voor bestemde hoofdscheidsrechter niet aanwezig bleek te zijn. De schermers waren in eene poule onder gebracht van vijftien schermers, zoodat er honderd vijf partijen moesten worden ge trokken. Voor ons is het schermen een sport waarmede wij nog niet zoo geheel vertrouwd zijn, doch een leek zelfs kan hierbij intens genieten van de snelheid, de kracht en het uithoudingsvermogen der deelnemers. De noodzakelijkheid, om blik semsnel te denken en te handelen vervoert ongemerkt een toeschouwer tot enthousias me. Waar allen zonder uitzondering nieu welingen waren, werd nu en dan wel eens wat ruim geweerd en de punt uit de lijn gebracht. Prettig was de heerlijke opgewekte geest en de gemoedelijke sfeer, die den ge- heelen wedstrijd kenmerkte. Geen wan klank, geen woord werd gehoord hoe ook de uitslag viel. Ieder gaf zich geheel met alle kracht en sportief aanvaardden de heeren de beslissing der hoofdscheidsrech- ters die rustig en zeker den strijd leidden, bijgestaan elk door vier secondanten. O.a. deden' hierbij eenige heeren der Leidsche schormvereeniging goede diensten, waar zij als belangstellenden aanwezig geheel vrij willig hun medewerking verleenden. Aan het slot werden de prijzen door den heer dr. Borgerdorff Mulder met eenige toe passelijke, geestige woorden a-an de win naars uitgereikt, nadat hij tevoren den leeraar, den heer de Troye, waardeerend om zijn ijver en capaciteiten had geroemd en de gevers der prijzen bedankt. Ook de heeren hoofdscheidsrechters werden om hun vriendelijke medewerking en deskun dige beslissingen bedankt. De prijzen wer den door de navolgende heeren gewonnen: lste prijs P. Raphael 11 gew. 3 verl. par tijen 20 ontv. 37 geg. treffers, 2de pr. v. Leeuwen 11 gew. 3 verl. part., 22 ontv. 38 geg. tr., 3de pr. J. de Jong 10 gew. 4 verl. part., 23 ontv. 35 geg. tr., 4de pr. W. de Jong 10 gew. 4 verl. pax-., 24 ontv. en 36 geg. tr., 5de pr. Sarabèr 9 gew. en 5 verl. part. 24. ontv. 33 geg. tr., 6e pr. A. Koelman 8 gew. 6 verl. part. 23 ontv. 30 geg. trf., 7de pr. H. BorgerhoffMulder 8 gew. 6 verl. part. 28 ontv. 32 geg. tr., 8ste pr. H. va-u Zuijlen 8 gew. 6 verl. part., 30 ontv. 33 geg. tr., 9de pr. P. de Boer 7 gew. 7 verl. part., 31 ontv. 22 geg. tr.„ 10de pr. A. Timmer mans 7 gew. 7 verl. part., 32 ontv. 28 geg. tr., 11de pr. Jac. Vas 6 gew. 8 verl. part., 31 ontv. 29 geg. tr. SCHIETEN PAARDENSPORT Leidsche Schietvereenignig „Willem Teil". De. stand van den Kringwedstrijd voor Buks luidde op 30 Mei als volgt: Vrije baan: Th. G. Barthen 90 p. 1 X 30 p.; J. Keereweer 89 p. 2 X 2^1 W. Val- kenfburg 89 p. 1 X 29; A. Dek 88 p.; J. v. Mourik 87 p.; M. Sjouke 86 p.; H. Go- bel 85 p.; J. Worst 84 p. 3 X 281 W- Werkhoven 84 p. 2 X 27; M. C. O ver duin 84 p. 1 X 27- Pers. baa-n: J. v. Mourik 4740; A. Veelenturf 4541; P. J. v. d. Ivrogt 45 38; II. Gobel 4536; W. Valkenburg 44 46; J. Keereweer 4445; J. Reinders 43; M. C. Overduin 4243; C. Wesseling 4235; Wa-genaar 41; G. J. Yperlaan 41. Vaste baan: Th. G. Barthen 140 p.; W. Valkenburg 139 p.; A. Dek 138 p.; J. v. Mourik 137 p.; M. C. Overduin 135; A. Veelenturf 134 p.; Wagenaar 134 p.; M. Sjouke 133 p. BILJARTEN Kortebaandraverij op Houtrust. Ondaaiiks het oaigumisitige weer bij deai aaroraaig bestond er veel belangstelling voor de eerst© kowtebaandiraverij. D© uitslagen luiden Aanimoedigiinigisdtra'verij. Oipen voor all!© Nedeai. geregiisit.reende paarden van 3 tot en met 6 jaar, di© geen len prijs o-p korte- of Langeibaan gewonnen hebben. Afstaand SCO M. Besdissinig1. Vitality 780 M.; 2. Vooea 780 M. Draverij A. Open voor aille i/n Neder!, ge registreerde paarden. -Afstand S00 M. Be-siiiissiiaiig1. Romenice 730 M.; 2. Kapt. d© Bruane 780 M.; n.g. Uniform 750 M. Sa-na 740 M., Wahnfried 7S0 M. Dmav-e-rij B. Voor alle in A. gestarte paar den uitgzomiderid de w-immaar. IS deelnemers. Beslissing1. Newbold 800 M.; 2. Idylile 750 M.; n.g. Koinera 750 M. (D. v. d. Meai- len), Poiliitesse 740 M. en Odessa 800 M. Nadiat Polite-sse dat mummer had gewon nen moest worden overgereden aangezien Newbioilld en Odessa d-oor het. st-artJint re den. Weer bleef P obit esse lang voorop, dioch werd voor het nes tan-riant door Idylile ge paleerd die op haa-r beurt \4a-k voor de finish dioor Newlbotd werd geklopt. Draverij C. Afstand 800 M. Voor alle paarden dee iin Draverij B. gent-art zijn be- ha-l-v© de winnaar, 17 deelnemers. Beslissing: 1. Idylile 750 M.2. Uniform 750 M. 3. Kapt. de Bruar-e 780 M. Idylle won geheel onverwachts, doordat Kapt. de Bruane op onbegrijpelijke wij-ze voor het R-esfanraant die cours© li-et liggen. POSTDUIVEN „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Zondag hield de P. V. „De Gevleugel de Vridnden" alhier een wedvlucht met oude duiven vanuit Creil (Fr.), afstand 348.339 K.M. In concours 50 vogels. De dui ven werden in vrijheid gesteld te 9 uur. De eerste vo-gel bereikte het hok te 2 uur 4 min. 14 sec., de laatste prijswinnende vogel 2 uur, 42 minuten, 21 sec. De uit slag was 1 en 7 D. J. de Mos, 2, 8, 9 en 10 C. Versteeg Jr., 3 en 4 J. P. Brede- rode, 5 H. Oudshoorn, 6 K. Scheffer. DO X OP KAAP VERDISCHE EILANDEN. Eerste etappe van Oceaanvlucht. Uit Praia (Kaap Verdische ei;,anden) wordt gemeld: De DO X is Zaterdagmid dag om 3 uur 25 (Greenwichtijd) te Praia aangekomen. Sinds 10 Mei heeft de D-0 X -het gun stige moment afgewacht o,m naar Zuid- Amerika te vertrekken. De reclen van het uitstel lag in de te zware belasti-ng. Drie passagers- werden toen weer aan land gezet om het gewicht te vermin deren. VLIEGTUIG STORT IN ZEE. Twee dooden. De Fransche aviateurs Lalouette en Peraian-gle, die Zaterdagochtend vertrok ken van Pecq in de richting van Tunis, om het afstandenrecord voor liohte wa tervliegtuigen op hun naam te bren-gen, zijn bij Punta Grass-a in zee gestort. Beiden zijn omgekomen. Het vliegtuig werd vernield. WEST FRISIAD.W.S. 2—1. West Frisia eerste klasser. Een striemende regen met vrij sterken wind viel gedurende bijna den geheeien wedstrijd. Het R.C.H.-veld, waar deze be slissingswedstrijd werd gespeeld en dat overigens puik bespeelbaar was, werd uit den aard der zaak zeer glad, wat merkbaar afbreuk deed aan de prestaties der spelers. Verraderlijk schoot het natte leder soms door. Hierbij gevoegd het feit, dat er zoo veel voor beide ploegen op het spel stond, dan begrijpe men misschien dat op het R.C. II.-terrein gesn su-pervoetbal werd te zien gegeven. De partij overige-n-s, dae het minst last had van het veld, het weer en de zenuwen, heeft gewonnen. Want dat West Frisia zoo veel beter zou spelen, is absoluut niet het geval. Dat heeft destijds de wed-strijd West Fris-iaD.W.S. en niet te vergeten de ont moeting D.W.S.West Frisia wel bewezen. Over de wedstrijd het volgende: Direct zit West Frisia er goed op en zwermt rondom het D.W.S.-doel, waar kee per Hun-telaar eenige malen handelend moet optreden. Langzamerhand werkt D. W.S. zich los en goed gesteund door de middenlinie onderneemt de D.W.S.-voor- hoede eenige aanvallen, meerendeels ge leid d-oor van Es, De laatste echter begaat de fout te veel naar binnen te loopen, waar, het vijftal te dicht bij elkaar speelt. Snel, open spel met goede voorzetten had succes geleverd, het kort in-dividueele spel gaf tegen backs als Oerlemans en de Kroon gee"n resultaat. West Frisia doet het anders en beter. Met midvoor Jel'les al-s een handig en snel spelverdeeler ondernemen de Rood- Gelen tallooz'e aanvallen, waarbij de vleu gels ten na-uwste bij het spel betrokken worden. En werkelijk weet Jelles na 22 minuten spelen na goed spel te scoren (i0) Een minuut later ligt het leder al weer achter Huntelaar, doch scheidsrechter Is raels had even te voren een buiten-spe-lgeval ontdekt en annuleert het punt. Dan krijgt v. d. Kous den bal goed aan gegeven en weet van de kan-s te profiteeren door fraai in te schieten (11). Twee minuten voor rust raakt keeper v. d-. Zei onklaar na een botsing met Gompel, doch hoewel moeilijk speelt hij weer verder. Dan is het rusten. In de tweede helft begint West Frisia, nu in citroen-gele shirts spelend, met goe den moed en na enkele mislukte pogingen gelukt het -den linksbinnen Stelling om na algemeen missen zijn club de leiding te ge ven (2—1). Er is dan vier minuten ges-peeld. D.W.S. komt stevig opzetten en het i-s vooral v. d. Kous die actief i-s. Eenige malen nadert bij het Enkhuizer-doel gevaarlijk, doch zijn schoten gaan over. De uitvallen van West Frisia blijven gevaarlijk, doch ook zij kun nen het doel niet vinden. Het spel van D.W.S. word-t dan onsamenhangend, alles loopt door elkaar en de opstelling wordt eenige ma-len gewijzigd. Weer begaat Am sterdam de fout het spel ni-et open te hou den, van Es dwaalt te veel naar binnen, z-ooda-t alles op reohts komt. De linkervleu gel schijnt niet meer te bestaan. Een fout van D.W.S., waaraan zij haar nederlaag grootendeels te danken had. Langzaam ver strijkt den tijd, steeds duidelijker wordt de overwinning van West Frisia een feit. Ten slotte gaan de D.W.S.-aohterspelers zeer onzeker spelen, waardoor de gele voorhoe de nog al wat kansen krijgt. Doch daar van wordt niet geprofiteerd. Tien minuten voor het einde geraakt keeper Huntelaar gebesseerd, doch na eenige minuten kan hij weer meespelen. Dan fluit scheidsrechter Israels, die uit stekend leidde, voor het laatst en is Enk huizen een eerste klasser rijker geworden. Een penalty. Door een enthousiaste geel-roode aan hang worden de Enkhuizers van het veld ged-ra-gen. De groote Amsterdamsche aan hang druip langzaam af. Wij willen ons langzaam stadwaarts begeven, doornat van den regen en met een doorweekt notitie boekje overdekte tribunes kunnen er bij R.C.H. niet af. Zelfs West Frisia heeft een overdekte tribune aldus vertelde ons een Enkhu-izer supporter. Intussohen zien wij scheidsrechter Israels met enkele D.W.S.- ers in gesprek. Na lang gedelibereer op het vel-d begeven zij zich naar het doel, dat West Frisia voor de rust verdedigde. Blijk! baar kent de scheidsrechter een strafschop toe voor een overtreding van een Westfri- si-aan, in de eerste helft begaan. De spelers worden weer teruggeroepen, ook keeper v. d. Zei en de nog gebleven toeschouwers be leven een interessant moment. De D.W.S.- aanhang krijgt weer hoop, als de ba-1 wordt ingeschoten, word-t verlengd! De Enkhui- zer aanhang kijkt teleurgesteld. Zal het eer ste klassesohap hen toch nog ontgaan? C. Huisman neemt den strafschop. Uierst nerveus wordt deze genomen, kee per v. d. Zei grijpt in de goede richting en houdt het niet harde schot er uit. Enkhuizen eerste klasser! De vreugde van zijn aanhang is nu nog grooter. Een Indianendans wordt rondom keeper v. d. Zei uitgevoerd, de blijdschap kent geen grenzen. Nog teleurgestelder trekt de D.W.S.-aan- hang af. Buiten zijn Rood-gele vl-aggen sterk ge vraagd; kaartjes met „West Frisia Eerste klasse-r" worden grif gekocht. Voetbal- vreugde en voetballeed. OOST NEDERLAND- WEST DUITSCHLAND 0-3. Voor een ongeveer 10.000 man sterk pu bliek vond op het Vitesseterrein te Arn hem de semi-internationale ontmoeting Oost- NederlandWest Duitsehland plaat-s. De 20ste ontmoeting van dezen aard. Duitsehland- gaat met een ren op het Hol- landsche doel af, maar rechtsback Admiraal onderbreekt den eersten Duitschen aanval. Holland gaat er dan vandoor en van der Heyden schiet naast uit een voorzet van Meeuwsen. De Hollandsohe achterhoede is zenuw achtig en er ontstaan eenige angstige mo menten. De buitenspelregel bezorgt deu Duibschers eenige moeilijkheden. Een cor ner, scherp door Meeuwsen genomen, stompt Buchloh in heb veld. Even komt Kluin vrij en via de handen vau Buchioh komt de bal tegen de bovenlat. Twee cor ners worden na elkaar op het Duibsohe doel genomen, doch leveren niets op. De Duib sohe do el verdediger is in prachtige condi tie. Meeuwsen vangt een hoogen bal keu rig op en zet hoog voor, maar de Bruyn schiet in ha-nden van Buchloh. Een voorzet van rechts schiet Kolder naast. Even later krijgt Duitsehland zijn eersten corner te nemen, welke achter geplaatst wordt. Kluin lost een kogel, die over de lat scheert. De Duitschers spelen verdienstelijk en combi neeren goed. Een scherpe voorzet wordt door Kohier 25 minuten na het begin langs vam Wezel geplaatst (01). In moeilijke positie schiet Kluin hoog over. Een voorzet van de Bruyn kopt Kluyn in, maar met een geweldigen sprong slaat Buchloh liet leder het veld in. Wanneer 30 minuten gespeeld is, krijgt Kohier den bal goed aangegeven. Hij loopt even door, lokt van Wezel uit het doel en schiet langs hem in (02). Het Holla-ndsche spel wordt dan erg loom. Meeuwsen breekt door, plaatst scherp naar voren, waar Kliiyn rakelings naastschiet. Met 02 komt de rust. Daar de regen gestadig neer-druppelt, zijn veld en bal glad, waarvan fle Hollanders het meeste nadeel schijnen te hebben. Ko- biersky is vervangen door Spiering. Kluyn wordt geregeld door drie spelers gedekt en kan vrijwel niets uitrichten. Aan beide zijden wordt nu energiek aangepakt. "Wan neer van Wezel te lang met den bal loopt, kent de scheidsrechter een vrije trap toe. Duitsohla.nd is sterk in de" meerderheid. De Hollanders loopen elkaar in den weg en van goed combineeren is geen sprake. In de Duitsche voorhoede doet Kohier verbazend mooi werk. Hij schept herhaal delijk goede gelegenheid t-o-t schieten. De Hollanders hebben totaal het hoofd verlo ren. Niets gelukt. Alleen voor doel staand ziet Schlosser nog kans tegen den keeper aa-n te schieten. Keer op keer ontsnapt heb Hollandsche doel .aan doorboring. Indien de Duitschers meer schotvaardigheid had den gehad, zou de score aanmerkelijk hoo- ger zijn geweest. Zij dribbelden te veel. Meeuwsen schiet bij een Hollandschen aan val hard in, maar Buchloh werkt den bal corner. 5 minuten voor h-et einde loopt Euler een van links aangegeven bal in het net (0—3). Het Hollandsché elftal heeft zeer teleur-' gesteld. Vooral de rechtsbuiten, de Bruyn, bleek een mislukking. Bij-na alle ballen, welke hij toegespeeld- kroeg, werden door hem verknoeid. De Hollanders speelden ze ker een klasse minder dan de Duitschers. Yan de Duitschers dienen te worden ge noemd Kohier, Buchloh en de beide ach- terapelers. Voor de rust, boen Holland nog flink par tij gaf, was Kluyn' de gevaarlijke man in de voorhoede, maa-r jammer genoeg had hij met zijn kei-harde schoten geen succes. Ook de linksbuiten Meeuwsen deed in deze periode goede dingen. Na de rust vertoonde het 11-tal echter een totale inzinking en viel aan ophalen niet veel te denken. Leidsche Politie Sportvereenging. Morgenavond speelt het le elftal van de L.P.S.V. een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Lei-dsche scheidsrechtersver. Aan vang 7 uur op het L.P.S.Y.-terrein. Alphen I—L.D.O. II 7—1. Do-or een 71 oive-rwdinaid-n-g o-p L.D.O. II uilt Zo-e-teinmeer werd Alp-hen V kampioen vain dezen afdeeliing. Na afloop vam d©n wed strijd we-rd het kranig elftal, bij monde ram de heer Soeteman, namens het bestuur ge complimenteerd met- het behaalde succes en den aanvoerder bloemen aam-geboden. Portugal—België 3—2. De gisteren te Lis-saiboai gespeel-de lam- demw eciJsbrijd PortugalBelgië werd me-t 32 doo-r de Bo-itu-geezen gewonnen. De s'barnd met de rust w-ais 21 to or België. „De Grt." Guyenz overleden. Uit Essen wordt gemeld: De bekende internationale scheidsrechter Willy Guyenz is plotseling overleden. De heer Guyenz had den Tweeden Pink sterdag nog den wedstrijd Denemarken Noorwegen geleid. Op de terugreis vam Ito-, penhagën werd hij plotseling ongesteld en eenige uren na zijn aankomst te Essen over leed hij. Mij vermoedt, dat Guyenz gestor- veiï is ten gevolge van een vleeschver-gifti- ging. Guyenz was een bekend Duitsche scheidsrechter, die vele kampioenswedstrij den heeft gefloten. De wedstrijd Denemar kenNoorwegen was zijn eerste interna tionale wedstrijd. WATERPOLO Het polo-seizoen begint. A.s. Dinsdagavond 8.15 uur in de Zwem inrichting Hooge Rijndijk oefenwedstrijd L.Z.C. I—H. Z. en P. C. I. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD 500 M. VRIJE SLAG. Het wereldrecord van Marie Braun gebroken. Uit Detroit wordt geseind, dat Helen Madison een nieuw wereldrecord heeft ge vestigd op de 500 M. vrije slag, n.l. in 7 min. 12 sec. Indien het erkend wordt is het hui dige record van Marie Braun, 7 min. 18 sec., belangrijk verbeterd. Schermwedstrijden te Oegstgeest. Zaterdag werd het eerste schermseizoen té Oegstgeest besloten met een ouderlin gen wedstrijd tusschen de leden der beide -schermclubs „O.S.V.^en „De Fleuret". Vijftien deelnemers waren verschenen. In September, resp. October 1930 met de lessen aangevangen, hebben de heeren, die voorheen nimmer het schermwapen han teerden, ijverig het fleuretschermen be oefend. Deze. voor ons Oegstgeestenaren, tot voor kort vrijwel onbekende tak van sport, trekt hier veel belangstelling en gaat hand aan hand met het beoefenen der gymnastiek en athletiek in de O.GA.V. gestadig vooruit. Steeds voegen er zich nieuwe deelnemers bij. In de keurige zaal aan den Burg. Ter- weeweg werden wij gastvrij ontvangen. On der de aanwezigen merkten wij o.a. op de heer P. C. Labrijn, insp. dir. bel., de heer en mevr. dr. Timmermans, de heer en mevr. dr. BorgerdorffMulder en tal van belang stellenden. Op een tafel op het podium was een collectie fraaie prijzen uitgestald. Deze werden allen welwillend aangeboden door bewonderaars der schermsport. Tusschen de loopers en op het voor de zaal gelegen terras met het schoone uitzicht op het bosch ,Oud Poelgeest" waren gezellige zit jes aangebracht en bloemen kleurden en geurden op elk tafeltje. Door de wijd geopende deuren die de geheele lengte der zaal beslaan, stroomde de heerlijke lentelucht naar binnen, zoo dat men zich als buiten bevond en scher mers noch toeschouwers eenigen hinder van de -warmte ondervonden. Vlugge jonge dames beijverden zich om het ons aan niets te doen ontbreken en schermers zoowel als toeschouwers werden gedurig verkwikt uit een schijnbaar onuit puttelijke bron die zich in een der aan grenzende lokalen bevond. De organisatie was uitstekend, alles liep regelmatig als de klok en het was een lust om te kijken alleen al naar de keurig ver zorgde schermkleeding waarin de heeren verschenen. Zou dat bij andere sporten ook niet mogelijk zijn Er werd op drie loopers getrokken, waarbij de heeren Ter Weer en Uijterwijk als hoofdscheidsrechters optraden. De in structeur, de heer de Troye nam den der- Nederlaagwedstrijrlen D. 0. S. De uitslag van den-wedstrijd D. O. S. I Flora voor de le afd. luidt B. v. d. Voort (Flora) 150 29 19 5.17 A. Verstraaten (D.O.S.) 135 28 27 4.82 Jer. Koelewijn 122 38 15 3.21 Th. Roest 150 38 16 3.94 P. H. v. d. Voort 150 31 19 4.83 H. Slewe 143 30 17 4.76 C. v. Dam 150 48 26 3.12 A. J. Offenberg 123 47 20 2.61 L. Koelewijn 64 48 6 1.32 C. Hendriks 150 48 28 3.12 D. O. S. 701 car.; Fl ora 636 c De uitsla-g van den wedstrijd D. O. S. IllP. v. Cleef II voor de 3e afd. luidt: P. Roman res. (P.v.Cl.) 38 28 9 1.35 L. Koning (D.O.S.) 100 .28 1'2 3.57 NOORDWIJKERHOUT Verkooping. In hotel 't Rechthuis werd een openbare verkooping gehouden ten over staan van notaris J. Wagenmaker te Noord- wijk. De volgende perceelen zijn in bod gezet: Perc. I: een woonhuis met schuurtje en erf, groot 8.82 A., gelegen Zeestraat 21, op 1050, door J. van Noort; perc. II een woonhuis met schuur, vóór- en achtertuin, groot ongeveer 3.35 A., gelegen aan den Heerenweg no, 58, op 4500, door P. Laros; perc. III: een woonhuis alsvoren, eveneens 4500, door dezelfde. De afslag is bepaald op 3 Juni a.s. Polderbestuur. Tot voorzitter van den Hoogeveenschen polder is in een vergadering van stemgerechtende ingelanden gekozen de heer H. J, Poel, te Lisse, met 143 st. De heer P J. Verdegaal verwierf 40 stemmen, Fiets gevonden. Bij de gemeente-politie is als gevonden gedeponeerd een jongensfiets, welke, nog in goeden staat verkeert. Inlichtingen zijn op het politiebureau te ver krijgen. J. Koster 91 39 9 2.33 G. Nasveld 100 39 18 2.56 G. Tegelaar 100 40 22 2.50 W. Swaak 77 39 10 1.97 L A. v. Iterson 100 39 21 2.56 II. Nasveld 97 38 10 2.55 H. de Roo 100 50 8 2.00 C. P. Fas el 84 49 8 1.71 D. O. S. 458 car.; P. v. Cleef 429 car. De uitslag van den wedstr 'ijd D. O. S. IV—S. D. O. voor de 4e afc 1. luidt: A. J. Kantebeen (S.D.O.) 63 40 7 1.57 D. v. Tongeren (D.O.S.) 75 40 17 1.87 W. v. d. Kaay 30 34 4 0.88 S. de Water 75 34 9 2.20 N. N. 75 40 7 1.87 P. Kasteelen 65 39 7 1.66 W. Ranselaar 71 53 10 1.33 A. Riethoven 75 53 7 1.41 N. N. 68 60 10 1.13 G. Nas 75 60 6 1.25 D. O. S. 365 car.; S. D. O. 307 car. VOORHOUT. Wegenverbetering. Door de gemeente is een houtwal gerooid in de Engelschelaan voor wegverbetering. Nu deze rooiing voltooid is kan men constateeren, dat dit voor het ver keer op dien weg aanmerkelijk verbeterd is, omdat hierdoor een grooter rijvlak verkre gen is. Geboren: Harm z. van H. Hazelaar en M. Poppen Johannes Petrus z. van P, van der Hulst en M. W. den Dubbelden Cornelia Helena d. van H. Geerlings en M. C, Koolloos Ondertrouwd: H. Duivenvoorden 25 j. te Noordwijkerhout en J. A. van der Lans 23 j. Getrouwd: N. van Kempen en M. C. v, d. Meij L, W. van Schie te Noordwijk en M. J. Witteman L. M. Klomp te 's Gravenhage en E. M. v. d. Berg. Gevestigd: C. J. Bijleveld uit Weert J. Wijsman en gezin uit Rijnzaterwoude P. Th. van der Vossen uit Alkemade D. M. G. van der Ploeg uit Leimuiden Van Himber- gen uit Veghel, Vertrokken: E. A. van Gelderen naar Oudenbosch Chr. Arts naar Veghel M. J. Witteman naar Noordwijk F, van Mate raar naar Duitsehland E. M. van den Berg naar 's Gravenhage J. B, Vernooij naar Bennebroek.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7