G 1 Jtr.I 1331 DE LEIDSCHE COURANT iWEEDE BLAD PAG. 6 R. K. FEDERATIE. Overzicht. Er zijn gisteien harde noten gekraakt voor de kampioensqompetitie Niet minder dan 16 doelpunten vielen er in twee wed strijden. D. H. L. kraakte N. E. O. met 8—0, R. K. T. V. V. bevestigde haar su perioriteit in deze kampioenscompetitie door een nieuwe 62 overwinning. De Tilburgenaars behoeven nu nog slechts twee punten om definitief beslag te leg gen op den titel. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. R. K. T. V. V. 6 6 26—5 12 D. H. L. 4 2 11 17—7 5 Caesar 3 1 2 510 2 H. M. S. 4 1 3 9—15 2 N. E. O. 5 1 4 3—23 1 FINALE BISSCHOP-BEKER. Op het mooie terrein van de R. K. S. V. Teijlingen hebben gisterenmiddag twee be langrijke ontmoetingen plaatsgevonden. Voor den Lustrumbeker werd om 1 uur gespeeld door H. B. O. II en P. F. C. I, en om drie uur voor den Bisschop-beker ontmoetten G. D* A. I en Wilskracht I elkander. H. B. C. II—P. F. C. I 1—6. Precies 1 uur betraden deze spelers het veld, terwijl een malsch regentje de matig opgekomen belangstellenden een beschut plaatste deden zoeken. Ondanks dit slech te weer moest de wedstrijd een aanvang nemen, en onder leiding van scheidsrech ter Pirovano bracht de mid voor van H. B. C. den bal aan het rollen. De eerste oogen- blikken waren voor H. B. C. maar al spoe dig bleek dat P. F. C. een hechte ploeg vormde, en dat de spelers individueel over goede capiciteiten beschikte waar nog bij kwam dat zij in lichaamsbouw verre bo ven de H. B. C.-reserve's uitstaken. Met bewonderenswaardige ijver weten de H. B. C.-backs gedurende eenigen tijd de ge vaarlijke aanvallen te stuiten en ook hun doelman keert voorloopig elk schot. Zoo bleef P. F. C. steeds in het offensief tot dat tegen de rust de keeper moest zwich ten voor een hard schot op korten afstand. (01). Spoedig was het toen rusten. Het eerste oogenblik na rust dachten wij dat H. B. C. uit een ander vaatje ging tappen, het duurde echter niet lang of het was weer P. F. C. dat het spel geheel in handen nam. Bijna steeds werd op de H. B. C.-helft gespeeld en van tijd tot tijd werd de score door hen vergroot. Na een 06 voorsprong gevoelde P. F. C. zich in veilige haven, zoodat hun spel aanmerke lijk verslapte. Met den moed der wanhoop pakten de H. B. C.'ers nu nog eens aan, en zoowaar succes kwam. Eenige malen werd de keepers eens flink aan den tand gevoeld, (waarbij wij eenmaal zeker een doelpunt toekende) totdat uit een corner met een goed schot een tegenpunt het re sultaat was van dit harde aanpakken. In den korten tijd die nog restte bleef de stand 16, en met het eindsignaal was de mooie beker in het bezit gekomen van P. F. C. Geen minuut was het tijdens dezen wed strijd droog geweest,e maar toch waren vele toeschouwers aanwezig voor den strijd- om den Mgr. Callierbeker. Enkele officials waaronder wij opmerkten den heer Kruy- ver, competitieleider der D. H. V. B.. te vens leider van den strijd om den bis schopbeker, gaven blijk van belangstelling. WILSKRACHT I—G. D. A. I 4—3. (na verlengingj) Onder leiding van den Dordtschen scheidsrechter van Heumen stelden beide teams zich met eenige invallers op. Wils kracht won den toss en verkoos den zwak ken wind het eerst in den rug. Direct na den aftrap ontspon zich een vluggen wedstrijd en werd heel goed voet bal te zien gegeven. G. D. A. zet er van den begin af alles op, waarbij de Amster- damsche keeper eenige lastige ballen te verwerken krijgt. Buitengewoon kalm, maar safe bewaakte hij zijn doel in deze oogenblikken. In de Wilskrachtvoorhoede wil het blijkbaar niet vlotten, waardoor de aanvallen alsnog ongevaarlijk zijn. Bo vendien paste de G. D. A. achterhoede steeds met succes de buitenspelval toe. Beurtelings zijn de voorhoeden in actie, waarbij nog al eens steun wordt gemist van de middenlinie's. Wilskracht past steeds meer aan en eenmaal het doel voor zich aarzelen zij niet te schieten en nu kon ook de G. D. A.-doelman zijn talenten toonen. Langzaam maar zeker komen de Amsterdammers in het offensief. Ver schillende hachelijke momenten voor het G. D. A.-doel leveren een corner op zon der verder gevaar. Eenmaal denken we, dat G. D. A. de score zal openen. De aan val kwam van links, waarbij de keeper uit het doel werd gelokt, zoodat de linksbin nen in het verlaten doel kon schieten. Als een pijl uit een boog- snelde een back toe om juist vnor de doellijn nog weg te trap pen. Dan kwam voor Wilskracht het suc ces, als het goed spelende middentrio het vlak voor doel naderde, en met een hard schot de leiding nam (10). Deze vreug de was van korten duur want een minuut later kogelt de aalvlugge midvoor van G. D. A. na een mooie ren den gelijkmaker in de touwen. Direct pakken de hoofdstad bewoners weer aan en forceeren een vrije schop, welke in het uiterste hoekje wordt geplaatst. (21). Met dezen stand brak de rust aan. Na rust is het spel nog geen minuut oud of razend snel gaan de middenspelers van Wilskracht er van door, de bal ging van voet tot voet en de rechtsbinnen besluit met een onhoudbaren schuiver (31). G. D. A.' zet er nu alles op, en de wedstrijd wordt steeds meer het aanzien waard. Vooral de voorhoede van G. D. A. geeft blijk van kunnen, en met de tanden op elkaar worden zij gevaarlijk. Aanval op a;inval volgt elkaar, en het hoog oplaaien de enthousiasme werd dan ook weer be loond met een mooi doelpunt (32). Dit gaf weer moed en het duurde dar. ook niet lang of de gelijkmaker lag achter den Wils- krachtkeeper. Na dit succes bereikt de spanning haar hoogtepunt. Beide teams geven elkaar geen duimbreed toe. Dan v eer dreigt gevaar voor het eene en dan weer voor het andere doel totdat het eindsignaal de spanning voor een oogen blik in diep ademhalen omzette. Er moest toen 2 maal 7.5 minuut worden ver lengd. Overdonderend kwamen de Amster dammers weer opzetten, en er was nog geen 2 minuten hervat of wederom moest de G. D. A.-waker voor een listig schot zwichten. Dezo voorsprong werd bijna nog ver groot ware het niet dat de paal redding bracht. Onder geweldige spanning ver strijken zoo de minuten zonder dat meer wordt gedoelpunt. Wilskracht behaalde hiermede een zwaar bevochten zege, waar mede zij beslag legde op den Callierbe ker. Direct na afloop van den eersten wed strijd overhandigde de heer Kruijver aan P. F. C. den D. H. V. B.-beker en sprak daarbij een toepasselijk woord. Aan het slot vond de uitreiking van den Callier-be- ker plaats. De heer Kruijver herinnerde er aan dat nu juist tien jaar geleden deze beker door Mgr. Callier z.g. werd geschon ken en dat reeds veel finalisten elkander hadden bekampt-, totdat eindelijk de laat ste stijd is gestreden. Spr. feliciteerde bei de clubs. Een is de sterkste en heeft ge wonnen, doch vol energie heeft ook G. D. A. zich in den strijd geworpen. Voor Wils kracht hoopt hij dat dit niet het laatste succes zal zijn, maar dat dit voor hen een nieuwe toekomst zal openen. Spreker bracht vervolgens dank aan het bestiwir van Teijlingen welke de goede voorbereid selen heeft genomen, en hun uitstekend terrein voor dezen dag wilden afstaan. Dank ook aan scheidsrechter en grens rechters en aan allen welke hadden me degewerkt tot het slagen van dezen da-g. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportver. „St. Bernardus". Zondagmorgen werd, zooals reeds was vermeld een algemeene H. Communie ge houden voor de leden van de R. K. Sport- vereeniging „St. Bernardus". Nadat alle leden ter H. Tafel waren genaderd, werden zij in de school op een kleine versnapering onthaald, waarna door den Geestelijk Ad viseur een hartelijk woord werd gespro ken, omtrent het groote nut lid te zijn van een R. K. Sportvereeniging: want mefi moet niet enkel en alleen lid zijn van een vereeniging om de lichamelijke belangen te behartigen, juist de geestelijke belan gen moeten op den voorgrond treden, en deze zijn ook dezen morgen tot uiting ge komen, daar bijna alle leden gehoor heb ben gegeven aan den wensch van het be stuur, om aan deze geestelijke plechtig heid deel te nemen. Voorts zij nog ver meld dat de junioren, die groote kans had den om kampioen te worden in klasse A dit heden zijn geworden, doordat het Ju nioren elftal der Rood-Wit Duivels (de kampioen concurrent) heden hun laatsten wedstrijd voor de competitie tegen de „Al- pbensche Bays" hebben verloren en wel met 3—1. Meerburg I—H. B. C.4II 1—3. De promotie-competitie is door Meer burg slecht ingezet door een nederlaag te gen de onderste club uit de tweede klasse, H. B. C. III. Wat de Meerburgploeg giste ren mankeerde, weten wij niet, maar er werd lang zoo goed niet gespeeld als an ders. Hebben de zenuwen den spelers par ten gespeeld? Misschien, want de tweede helft liet weer beter spel zien van Meer burgzijde dan de eerste. In die tweede helft was Meerburg dan ook geregeld in de meerderheid, zonder dit nochtans in doel punten te kunnen uitdrukken. Over het wedstrijdverloop kunnen we kort zijn. Na dat een half uur gewacht is op den aange wezen scheidsrechter, die niet verscheen, werd besloten te spelen onder leiding van den eenigen opgekomen neutralen grens- echter G. Bakker. Dadelijk ontstaat een gelijk opgaande strijd, waarbij H. B. C. III door de snelle voorhoede veel gevaarlijker is. Toch neemt Meerburg de leiding, als een H. B. C'.'er in het beruchte gebied hands maakt en Leune den toegekenden elfmeterschop in een doelpunt omzet. Na ongeveer 10 minuten maakt H. B. C. gelijk, als uit een scher mutseling voor het Meerburgdoel de rechtsbuiten der gasten hard inschiet. De menschen uit Heemstede nemen nog vóór de rust de leiding, want bij een corner kopt de heel goed spelende spil van H. B. C. den bal schitterend in! Na de rust is, zooals gezegd, Meerburg aanhoudend aan het woord geweest. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar de H. B. C.-ach- terhoede is in goede conditie, terwijl de voorhoede der thuisclub weinig geluk heeft Vijf minuten voor het einde ontstaat er een misverstand in de Meerburg-achter- de, waardoor H. B. C. gemakkelijk aan het derde doelpunt komt. De leiding van den heer Bakker was goed. In de volgende wedstrijden zal Meerburg wel uit een an der vaatje tappen. Alles is nog niet' ver loren. Volhouden maar! Alph. Boys Jun.—R. W. D. Jun. 3—1. De A. B. Junioren hebben flink van zich afgebeten en door deze 3—1 overwinning op R. W. D. aan V. V. B. te Groenendijk hei kampioenschap der afdeeling A be zorgd. Voor deze ontmoeting bestond veel belangstelling. De wedstrijd A. B. II—S. J. C. V ging wegens niet opkomen der bezoekers niet door. F'JNPDOE^/E:C>5 HEBBEN. ~rr>eh oJqetneene stemmen gaknen KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De gewone gang van zaken is gisteren nog eens onderbroken geweest door een half officieelen landenwedstrijd, n.l. tus- schen Oost Nederland en *West Duitsch- land. De Oosterlingen speelden een slech ten wedstrijd en demonstreerden daarmede wel terdege hun zwakte. Zij waren tot het maken van doelpunten niet in staat. De kampioenscompetitie blijft in sterke mate de aandacht trekken, nu Ajax van Go Ahead en Feyenoord van Velocitas won. Beide overwinningen waren wel niet groot, maar de punten zijn binnen. De wedstrijden AjaxFeyenoord en Phi lips S.V.Ajax zullen nu wel den door slag moeten geven. Al mocht Ajax er een van verliezen, dan blijft ze een kans behou den. Immers we gelooven niet dat Feyen oord en P.S.V. er in de wedstrijden tegen Go Ahead en Velocitas zonder kleerscheu ren afkomen. Vooral de wedstrijden te Groningen zijn van groot belang. Intus- schen is Go Ahead definitief uitgeschakeld. Lit- onderstaande lijst blijkt een en an der duidelijk: gesp.gew.gel.verl pnt. doelp. Ajax 6 4 1 1 9 22—11 P.S.V. 6 4 2 8 18— 9 Feyenoord 3 2 1 4 89 Velocitas 3 12 1 214 Go Ahead 4 4 414 De promotie- en degradatie-competitie heeft gsteren hier en daar flinken voort gang gemaakt. In Afdeeling I heeft iWest Frisia in den beslissingswedstrijd tegen D.W.S. gewon nen. zoodat deze club uit Enkhuizen de plaats van Excelsior in Afdeeling I zal innemen. West Frisia D. W. S. Excelsior 1 12— 9 7 2 11—10 5 3 9—13 2 In Afdeeling II heeft de verhouding tusschen drie clubs der promotie- en degra datiecompetitie plotselng een geheel ander aanzien gekregen doordat E D.O. op gede cideerde wijze de Rotterdammers heeft geslagen, wat te opmerkelijk is, wijl men Xerxes reeds als nieuwe eerste klasser dood verfde. E.D.O. behoudt nu een prachtkans. E. D. O. Xerxes Fortuna 2 1 1 5—2 2 1—1 2—1 2—11 3—4 In het Oosten was het een slechte dag voor Robur et Velocitas, want Rigtersbleek won opnieuw van N.E.C. ondanks hard- nekkigen tegenstand der Nijmegenaren. Rigtersbleek heeft zijn lot nu in eigen han den en 11e laatste wedstrijd tegen Robur zal de beslissing moeten brengen, zooals blijkt uit de cijfers: Rigtersbleek Robur et Vel. N. E. C. 1 8—5 5 1 7—3 3 3 6—13 In het Zuiden kreeg Wilhelmina. klop van Bleyerheide. Dat kan den Bossche naars het eerste klasseschap kosten, want de Limburgers zullen nu hun mooie kans wel tot het uiterste toe verdedigen. Roer mond is reeds definitief uitgeschakeld door de zware nederlaag tegen Dongen. Bleyerheide 4 3 1 135 7 Wilhelmina 4 2 11 75 5 Dongen 4 112 10—10 3 Roermond 4 13 414 1 Het resultaat in het Noorden is zooals verwacht werd: V. V. won met goede cijfers van M. S. C. waardoor de beslissing nog niet viel, wijl beide clubs F. V. C. en W. V. V. thans evenveel punten hebben, zoodat een beslissingswed strijd noodzakelijk is, hetgeen blijkt uit de cijfers. F. V. C. W. V. V. M.S. C. 4 3—1 11— 5 6 4 3—1 12— 7 6 4 4 4—15 De uitslagen. Semi-Internationaal. Oost-NederlandWest Duilschland 03. De kampioenscompetitie. FeyenoordVelocitas 20; AjaxGo Ahead 2^-0. AFDEELING I. Promotie 2de klasse. DWSWest Frisia 1-2. AFDEELING II. Promotie 2de klasse. Xerxes—EDO 03. Promotie 3de klasse. ScheveningenSVW. 50. Promotie res. 2e klasse. DC'L 2—Hoek v. Holland 2 5—1. AFDEELING III Promotie 2de klasse. Rigtersbleek-NEC 54. AFDEELING IV. Promotie 2de klasse. Wilhelmina.Bleijerheide 13; Roermond Dongen 2—6. AFDEELING V. Promotie 2de klasse. WW—MSC 4—0. Vriendschappelijk Leidsch XIDHC 22NACSparta. 72; GoudaStormvogels 46. AJAX—GO AHEAD 2—0. Onder leiding van scheidsrechter Wey wordt Zaterdagavond te halfacht aangevan gen in het Oympisch Stadion te Amsterdam Ongeveer 16 a 17.000 toeschouwers zijn in heb Stadion aanwezig om getuige te zijn van een geanimeerden wedstrijd op een prachtigen zomeravond. De Amsterdammers hebben aanvankelijk het beste van het spel. Van hen gaat het meeste initiatief uit, terwijl de middeniinie goed steunt. De rood-gele achterhoede treedt nogal aarzelend op en reeds na 6 minuten brengt dat Ajax succes als Vol kers profiteert van een misverstand tus schen Leo Halle en de backs en kalm in het verlaten doel plaatst (1—0). De strijd gaat in het veld*gelijk op, maar de aanvallen van Ajax blijven gevaarlijk. Vooral het schieten is bij de Amsterdammers bet,er- verzorgd. Een prachtig schot va-ii Ten Have wordt fraai gestopt door Halle. De laatste oogst eenige open doekjes voor zijn fraai keepen. Scheidsrechter Wey komt er daar entegen minder goed af. De Schiedammer fluit te veel, schijnbaar om ruw spel te voorkomen, iets wat een absolute onjuiste opvatting is voor een wedstrijdliefhebber. Zijn beslissingen over vermeende buiten- spelgevallen waren er in de meeste gevallen geheel naast. Bovendien liep een der neu trale scheidsrechters, het H.F.C.-bestuurs- lid Van Lemiep, niet mee, waardoor alweer verkeerde beslissingen inzake out-balen en corners werden genomen. Een en ander ontlokte nogal gefluit en gejoel van het publiek. Intussohen bleef de wedstrijd hetzelfde aanzien houden. Go Ahead is in het veld niet bepaald zwakker, doch bepaald gevaarlijk werk krijgt De Boer niet. Eenmaal geeft spil Halle een goed schot, dat rakelings overgaat. Daar voor had Twelker hetzelfde kunstje bij het Deventer-doel uitgehaald. Voor de rust ge beurt er niets bijzonders meer. Het begin is voor Go Ahead, doch verder dan Van Kol c.s. brengt zij het voorloopig niet. Van Kol onderbreekt den aanval van Stenvert, hoog wordt het leder naar Twel ker geplaatst. Deze kopt door naar Schu bert, die Lemmermans passeert naar Van Reenen. De laatste profiteert van de kans en onhoudbaar vliegt het leder dan langs Halle. (20). Er is dan zeven minuten ge speeld. Ajax behoudt het initiatief en me nig gevaarlijk moment ontstaat voor het Go Ahead-doel. liet spel der Deventena- ren haalt niet bij dat van de kampioens wedstrijden van het vorige jaar, het is Ie langzaam geworden. Spelers als Stenvert en Halle Sr. kunnen het tempo niet vol gen, al vergoedt de laatste veel door ziin tactisch spel. De voorhoede speelt goed sa men, maar tegen geestdriftige en tra-p- vaste backs is zij niet opgewassen. De Ajax-voorhoede is daarentegen uiterst bewegelijk en actief met daarachter een goed steunende middenlinie. Bovendien staan er eenige goede schutters in het aan- valsquintet, waaraan het bij Go Ahead la- boureerde. Schemmekens heeft intusschen het veld verlaten, waarvoor een invallor verschijnt. Ook van Reenen geraakt gebles seerd, waarvoor Vogel invalt. Go .Ahead zit er het laatste kwartiertje geestdriftig op, doch eenige kansen worden verknoeid, terwijl De Boer enkele lage ballen safe stopt. Halle Sr. en Martin verwisselen van plaats. De nieuwe linksbinnen geeft Jan de Kreek nog een prachtkans, doch hope loos trapt de Deventenaar voor open doeL naast. De duisternis valt in en het spel is moeilijk te volgen. Tenslotte komt het ein de en heeft Deventer nog steeds geen punt bemachtigd. FEIJENOORD—VELOCITAS 2—0. Het was te verwachten, dat de belang stelling voor den wedstrijd van Feijen- oord tegen Velocitas beneden die van de' wedstrijden tegen P. S. V. en Ajax zou blijven. Waar bovendien het weer er 's morgens en ook 's middags nog weinig aanlokkelijk uitzag, viel het heelemaal niet te verwonderente meer omdat Velocitas nooit in die mate trekt als de beide andere genoemde vereenigingen dat er stellig niet meer dan 10000 men schen in het Sparta-Stadion aanwezig waren. Overigens hebben de wegblijvers ditmaal niet zoo n heel groot ongelijk ge had, want het vertoonde spel was maar van zeer matig gehalte Eigenlijk heeft men geen moment den indruk gekregen, dat hier twee kampioensca-ndidaten aan het werk waren en erg overtuigend was de overwinning van Feijenoord ook niet. De minst sleohte van de twee heeft ten slotte de beide puntjes in de wacht weten te sleepen, zoodat men toch ook weer niet kan beweren, dat de Rotterdamsche overwinning niet verdiend zou zijn. Scheidsrechter Aerts heeft den wed strijd voortreffelijk geleid. Over het wedstrijdverloop nog het vol gende De regen, Jie den hee'en moi'gen ge vallen is en die ook nu nog niet opge houden heeft, heeft op het veld geen an deren invloed gehad, dan dat het een i likje glad geworden is, zoodat de spelers, I als Groenendijk om 5 minuten over twee den bal aan het rollen heeft gebracht, I aanvankelijk wel eenige ihoeite hebben om op de been te blijven. Velocitas gaat het eerst tot den aan val over en al dadelijk snort een laag schot van Bonsema tegen den paal. Als Feijenoord daarop een tegenaanval wil ondernemen blijkt het, dat Velocitas de bekende buitenspeltactiek nog steeds niet heeft laten varen. Daarop strandt de aanval dan ook en spoedig is de Velocitas-voorhoede weer in het bezit van den bal. Het wordt een •hoekschop, die door Meulema genomen, ineens opgevangen wordt door Bonsema, die rakelings overschiet. Velocitas schijnt er zin in te hebben, want er dreigt aldra weer een ander gevaar voor de Rotter damsche achterhoede. Een liooge bal wordt door van Male gemist en slechts op het laatste nippertje kan van Dijke nog wegtrappen. Feijenoord begrijpt thans, dat zij uit een ander vaatje zal moeten tappen om succes te hebben. Er wordt wat flinker aangepakt en spoedig wordt Velocitas op eigen helft terugge drongen. Steeds sterker worden de Rot terdammers en spannende momenten ont staan er ook genoeg voor het doel der Groningers. Met een flinke dosis geluk weet de Velocitas-achter'hoede echter tel kens haar terrein te zuiveren maar het kost haar wel de noodige moeite. Ofschoon Feijenoord nu bijna doorloo- pend een tikje in de meerderheid is, is het voorhoedespel vaak zoo onbenullig voor het doel, dat de achterhoede de meeste aanvallen, zonder dat het haar te veel moeite kost, onschadelijk kan ma ken. Het trekt ook de aandacht, dat er van de middenlinie niet zooveel kracht uitgaat als men wel van haar gewend is. De rust komt tenslotte onveranderd. Feijenoord is bij het hervatten van het spel met de beste voornemens be zield. Barendregt slingert zich langs een paar Velocitas-menschen, geeft op tijd over aan Groenendijk, maar deze loopt over den bal heen. Daardoor komt het leder voor een linkervoet van Duyn'hou- wer, wiens schot evenwel de noodige kracht mist om Rozema ernstig te ver ontrusten. Het heeft er vervolgens veel van of de rood-witte voorhoede er een beetje te gemakkelijk over denkt, want. als er spoedig een scrimmage voor het Velocitas-doel ontstaat, had er met wat meer doorzettingsvermogen best een doel punt gemaakt kunnen worden. Veloci tas vindt een gelijk spel tegen Feijenoord blijkbaar al een uitstekend resu'taat want zij gaat de verdediging versterken. Koning trekt zich telkens in de midden linie terug, terwijl Knol herhaaldelijk als derde back fungeert. Plotseling krijgt van Heel het op zijn heupen, een prach tig staaltje solospel krijgt men te zien, waarbij een groot aantal Velocit-asman- nen gepasseerd wordt. Het slot is een welgeplaatst schot, dat Rozema s1 echts vallende en dan nog met behulp van den paal kan wegwerken. Gedurende eenigen tijd is nu Velocitas aan het woord, maar dan gaat Baren dregt er met den laai vandoor, een afge meten voorzet volgt. Bliksemsnel komt Duynhouwer naar voren en voor Rozema er op verdacht is heeft de rechtsbinnen het leder onder de handen van den doel man door in de touwen gekopt. De twee de helft is op dit moment 19 minuten oud. Er komt nu langzamerhand wel een ti'kje meer geestdift in het spel van de voorhoede der Rotterdammers en of schoon Velocitas zich geducht te weer stelt komt Feijenoord toch steeds ster ker in het offensief. Zeven minuten na het eerste doelpunt komt dan het twee de. Van Heijzen weet zich mooi vrij te spe'en, zijn harde scherpe voorzet, lijkt onbereikbaar voor de binnenspelers. Ech ter niet. voor de Greef, die tot dusver niets bijzonders gepresteerd heeft, maar die thans opeens naar binnen zwenkt en met een goeden kopbal den voorsprong vergroot (20). Ook nu nog blijft de kwaliteit van het spel maar heel matig. Tegen het einde verslapt het spel aan beide zijden zoo erg, dat de wedstrijd het aankijken nau welijks meer waard genoemd mag wor den. In den stand komt dan ook geen verandering meer. Jaarfeest Lugdunum. Zaterdagavond heeft.de Leidsehe Voet- balvereeniging „Lugdunum" in de concert zaal „Concordia" haar jaarfeest gevierd. Aan de zaal was een feestelijk aanzien ge geven en op het podium prijkten tusschen palmen en groen Lugdunum's banieren. Toen de voorz. de heer Van Well, de feestvergadering met een woord van wel kom en opwekking opende was de zaal reed6 nagenoeg geheel bezet. Vele Zuster verenigingen hadden haar afgevaardigde gezonden. De voorzitter betreurde.' dat bij de ope ning de Leidsehe Voetbalbond nog niet vertegenwoordigd was. Verder wees spr. op de dubbele beteekenis der feestviering. Immers het degradatiespook had dit sei zoen gedreigd, doch eerst in een beslissings wedstrijd had Lugdunum kans gezien dit spook te verdrijven. Het muziekgezelschap „Aufgepaszt" bracht de stemming er spoedig in. Een tableau van de Lugdunum-junioren voorstellende van degradatie naar kam pioenschap was een keurig punt op het program en viel naar hel geweldig ap plaus te oordeelen bijzonder in den smaak Verder werd de avond heel aardig door 't duo van Velzen en Paardekooper ge vuld, terwijl ook de heer P. van Deventer, met. succes eenige liedjes zong. Een zeldzaam mooie tombola bezorgde vele aanwezigen keurige prijzen. Een zeer geanimeerd bal onder leiding van den heer A. N. van Wijk besloot deze zeer goed ge slaagde feestviering, waarop Lugdunum met pleizier kan terugzien.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6