Lichtzinnige Jeugd DINSDAG 26 MEI 1931 DE EEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 17) Het meisje vroeg, of de haard aange maakt moest wordenhij vond het echter niet noodig, Hij zou het voortaan stellen zonder luxe-uitgaven, van welken aard ook. Vooreerst schreef hij een brief aan sir Reginald, Imperial Hotel, om hem te ver tellen, dat hij den volgenden dag geheel te zijner beschikking stond. Na zijn koffer te hebben uitgepakt, en zich verkleed te hebben, ging hij weer uit. Hij dineerde in een eenvoudig restaurant. Gaarne zou hij Ruby hebben opgebeld, doch er was niet veel tijd over en bovendien zou het opnieuw een onnoodige uitgave hebben beteekend. Het was wonderlijk, en tevens irritee rend, te constateeren, hoe belangrijk geld plotseling voor hem was geworden. Het leek wel of hij ieder oogenblik er aan her innerd werd, niettegenstaande hij voldoen de goudgeld bij zich had en zijn bankreke ning een saldo te zijnen gunste aanwees. Een paar weken geleden, toen hen er wer kelijk slecht voorstond, baarde geld hem nauwelijks eenige zorg. Tenminste niet zooals nu. Voor de eerste maal in z'n leven werd hem de waarde van het geld duidelijk. De woorden van z'n vader klonken hem nog bleek te zijn overleden. De heer van A. is in den loop van den nacht aan de beko men verwondingen bezweken. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat van B. zeer woest moet hebben gereden en waarschijnlijk onder den invloed van ster ken drank heeft verkeerd. steeds in de ooren. Om acht uur ging hij naar het Ingénue-Theater teneinde Ruby Strode te ontmoeten. Gewoonlijk kwam ze tusschen acht en kwart over acht. Aan houdend kwamen en gingen rijtuigen en taxi's en zetten hun passagiers aan den ingang af. Eenige actrices herkende hij, doch hij hield zich een beetje achteraf, waar hij er de voorkeur aan gaf niet gezien te worden. Toen de klok in de portiersloge kwart over acht aanwees, werd hij eenigszins om gerust. Ruby was, tegen haar gewoonte in, te laat; want ze was altijd uiterst stipt. Hij wachtte nog vijf minuten; toen ging hij de loge binnen en tikte op het glas. Aan den dienstdoenden portier vroeg hij of miss Strode reeds binnen was. Ik zou het u niet kunnen zeggen, gaf de man ten antwoord. De huisbewaarder is even weggeroepen en hij zal wel vlug terug zijn. Al het personeel wordt verondersteld tegenwoordig te zijn om kwart over acht. Hij stond juist op het punt te vertrek ken, toen nog een jonge dame kwam aan hollen, die hem letterlijk tegen het lijf liep. Toen ze haar excuses aanbood, herkende hij haar plotseling: Iris Colyer, 'n vriendin van Ruby. Weet u ook, of miss Strode er al is? Ik zou het werkelijk aardig vinden, als u haar even m'n groeten deed, zei hij. Ik ben zoo juist teruggekeerd in Londen en ik veronderstel, dat ik niet meer dan vier en twintig uur tijd heb. Ik had graag, dat ik haar even na de voorstelling van vanavond kon spreken. Hij bemerkte, dat miss .Colyer hem ver baasd aankeek. Ze bedacht zich even voor te antwoorden. Weet u dan niet. dat ze vertrokker Door een vrachtauto gedood. Te Rotterdam is in de Zeilmakerstraat een 2-jarig kind door een vrachtauto ge dood, toen het onverwachts den rijweg op liep. Motor contra auto. is? Ze zal nu zoowat al een week afwezig zijn. Vertrokken? herhaalde Rupert ver baasd. Ja. Wist u 't niet Ze leek wat „down". Misschien 'n zware kou gevat tenmin ste, dacht ze? In ieder geval vroeg ze een paar dagen vrijeen beste meid toch. Ze heeft dit laatste jaar wel hard gewerkt. Ja.... dat is zooze heeft 'n dag verlof gevraagdherhaalde Rupert bij zichzelf op meohanischen toon. Waarheen is ze vertrokken? Iris Colyer haalde de schouders op. Daar heb ik niet de minste idee van. Zooals u weet, mijnheer Dale, was Ruby niet iemand, die veel praattetrouwens, ze sprak nooit over haar eigen zaken en evem min over die van anderen, zooals de overi ge dames hiér. Ze stak hem haar keurig gehandschoende hand toe. Ik moet weg, want zooals gewoonlijk ben ik weer laat. Ik vermoed wel, dat u binnen een paar dagen van Ruby zult hoo- ren. Nu herinner ik mij, dat zij over het vasteland sprak, Parijs geloof ik Ze zei ook nog, dat ze mij een paar kaarten zou zendennatuurlijk heeft die kleine heks 't vergeten.. nu, tot ziens! Iris Colyer verdween, Rupert vriendelijk toeknikkende. Hij bleef nog even in de gang staan, nietegenstaande hij van alle kanten werd aangestooten door passeerend theaterpersoneel en anderen. Eindelijk werd hij meester over zichzelf en stond weer buiten. Hij wandelde in de richting van Picca dilly-circus. Het scheen hem haast onmo gelijk, dat Ruby, zonder ook maar de min ste mededeeling, zonder zelfs haar adres voor hem te hebben achtergelaten, zou zijn UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 27 Mei. Huizen, 1 8 7 5 M. (Uitsl. N. C. R. V .-uitzending.) 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30—-11.00 Ziekend'enst. 11.00—12.00 Concert. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30—2.00 Concert. 2.005.00 Uitz. v. d. Middagvergadering v. d. 13den Bondsdag v. d. Bond v. Meis- jesvereen. op Geref. Grondslag in Neder land, vanuit Tivoli te Utrecht. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.30 TI. Pilon„Zwamziekte in onzen tuin". 6.30—7.00 Ds. P. Kuylman „Het Indische Boefje". 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.009.00 Concert. 9.009.30 Ds. A. G. Barkey Wolf: „An- netje Craets" uit de „Klop op de Deur" van Ina BoudierBakker. 9.3010.30 Orgelconcert S. P. Visser. 10.30 Vaz Dias 10.4011.30 Gramofoon platen. H i 1 v e r s tuin, 2 9 8 M. (Uitsl. V. A. R. A.-uitzending). 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 P. J. Kers: „Onze Keuken". 11.00 Gramofoonplaten. 11.05 Jhr. D. J. van Lennep: „Beroeps keuze in het algemeen". 11.35 Gramofoonplaten. 12.00 Concert V. A. R. A.-septet. 2.15 Gramofoonplaten. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonplaten. 3.20 S. de la Bella: „Constructieve Ar beid". 3.35 Maak het zelf door C. Schaakte— Verkozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderuurtje. 6.00 Mandolinecursus door J. B. Kok. 7.00 Dr.#J. v. d. Spek „Erfelijkheid en verantwoordelijkheid". 7.30 Concert. 8.00 Concert V. A .R. A.-orkest. 8.45 Hoorspel: „Ik heb een mensch ge dood" van M. Rostand door Het N.V Ver een. Rotterd. Hofstad Tooneel" o. 1. v. C. v. d. Lugt. 10.05 Vaz Diaz. 10.15 Slot concert. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 1.05 Orgelspel door W. S. Vale. 1.502.50 Orkest-concert. 3.50 Orkestconcert. 5.05 Orgelspel door Reginald New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Berichten. 7.00 Fluit-recital door René le Roy. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. 9.20 Berichten. 9.40 Toespraak door den Prins van Wales. 9.55 Kameruziek. 10.50 Derde acte uit „Lohengrin" van Rich. Wagner. B a r ij s 1 7 2 5 M. 8.05, 12.50, 1.25 en 6.20 Gramofoon. Aanranding. Zondagmorgen is in het Bosch van Bre- dius te Bu&soiim oen 8-jarig meisje door een 20-jarig persoon aangerand. In den loop van dien dag slaagde men erin den dader, een inwoner van Bussum, te arresteeren. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Het Vredespaleis. Het Vredespaleis, voor zoover niet in ge bruik, is tot nadere aankondiging voor pu- bleke bezichtigng opengesteld alle Zon- en werkdagen van 2 tot 4 uur n.m. vertrokken. Op den dag van hun afscheid had ze in ieder geval toch niets er van ge- zegd, dat ze zich minder prettig of ziek voelde. Hij kon niet aannemen, dat ze ver trokken was. Plotseling schrok hij bij de gedachte, dat ze misschien ernstig ziek kon zijn. Hij nam een rijtuig en reed naar haar pension in Baker Street. Hij belde drie maal, doch kreeg geen gehoordaarna ging hij op zoek naar de concierge. Deze beves tigde de mededeeling van Iris Colyer. Miss Strode was voor een paar dagen vertrokken. Waar ze heen was, wist hij niet; hij kon zich alleen herinneren, dat zij den taxi-chauffeur Victoria-Station had opgegeven. Ze was omstreeks acht uur des avond vertrokken, denzelfden dag waarop Rupert naar Devonshire was afgereisd. Wel had ze nog medegedeeld, dat ze een adres zou opgeven, waarheen de brieven, die voor haar aankwamen, konden worden doorge zonden, doch men had nog niets van haar gehoord. Rupert stond op het punt te vragen, of ze alleen was vertrokken, doch hij bedwong zichzelf, beschaamd als hij was over zoo'n gedachte. Jalouzie alleen gaf hem die in. Hij vertrok, zonder verder nog een woord te spreken en dwaalde doelloos door de sjraten. Weer werd hij bezield door de ontzetten de vrees, die hem gedurende de laatste achben-veertig uren zoo dikwijls bekropen had en waartegen hij tot nog toe steeds met succes had gevochten. Nu kon hij deze vrees echter niet over winnen. Een verschrikkelijk vermoeden kwam daarbij in hem op. 1 Waarom was Ruby vertrokken? vroeg hij zichzelf gedurig af, steeds niet in staat het 9.05 Tooneel-Gezelschap Colin. 9.50 Gramofoonplaten. Brussel, 508 M. 5.20 Dansmuziek. 6.05 Gramofoonplaten. 6.35 Causerie. 6.50 Gramdfoonplaten. 7.35 Causerie. 8.20 Piano- en vioolconcert. 8.40 Militaire muziek. 9.05 „La farce du cuvier", radiotooneel. 9.20 Concert. 338 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Causerie. 6.50 Gramofoonplaten. 735 Lezing. 7.50 Berichten. 8.20 Gramofoonplaten. 9.25 Kamermuziek. Kwintet en kwartet van Brussel. 10.20 Nieuwsberichten. Langenberg, 473 M. 7.358.20 Gramofoonplaten. 11.0011.20 Gramofoonplaten. 11.3512.15 Gramofoonplaten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkestconcert. 5.20—6.20 Concert. 8.209.00 Orkestconcert. 9.05 Orkestconcert en voordracht. 10.20 Berichten. Daarna tot 11.50 Or kestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.305.30 Orkestconcert en voordracht. 6.106.40 Gramofoonplaten. 8.209.20 Orkestconcert. 9.4010.25 Koor- en orkestconcert. 10.4011.20 Orkestconcert. Zeesen, 1635 M. ca. 7.00 Gramofoonplaten. 9.5012.20 Lezingen. 12.20 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.203.05 Gramofoonplaten. 3.054.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. 9.50 Lezing en Berichten. Daarna to* 12.50 Dansmuziek. DE 298 M.-G0LF WORDT BEDREIGD. Hilversum weggeblazen door North Regional? Zee>r binnenkort zatl het. geweldige Engel- sohe kracht® tation North Regional, dat met een energie van niet minder daa 70 K.W. werkt van golflengte veranderen. Deze ver andering zou ons niet bijster interess-eeren, ware het niet, dat de nieuwe golflengte van dit station die vaai het oude station Aber deen oip 301 Meter was. Het is aan ingewij den reedis lang bekend, dat het minimum toelaatbare frequentie-verschil van 9 Kilo cycies beslist onvoldoende is cm twee krachige zendens, die binnen elkanders we-r- kingS'feer liggen, behoorlijk gescheiden te houden. Nu heeft Aberdeen juiisif 995 K/cs èn Hilversum 1004 K/cs. Dat dit kleine fre quentieverschil ons tut dusverre weinig 'ast veroorzaakte komt doordat Aberdeen slechts een energie van 1,2 K.W. bezat. Wat de gevolgen zullen zijn, wanneer op een zoo geringen afstand met 70 K.W. uitgezonden wordt, zuiden de Nederlandsche luisteraars spoedig op een zeer onaangename wijze moeten ondervinden. Overdag zal de 298 M. golf mogelijk nog goed hoorbaar doorkomen, dioch te verwachten is, dat Hilversum 's aivonds zelfs niet meer met het beste toe stel zal zijn te ontvangen. (N. v. d. D.) Veedief uitgebroken. De 21-jarige E. T. had Donderdag uit de weide een koe gestolen en deze voor 60 gulden verkocht. De jongeman was gear resteerd en had zijn misdaad bekend. Za terdagnacht heetf hij kans gezien uit de cel van het politiebureau te Appingedam,. waarin hij was opgesloten, uit te breken. Hij is voortvluchtig. antwoord op deze vraag te geven, waar voor hij innerlijk terugdeinsde. Toen ze hem in zijn pension vaarwel zei, wist ze dus reeds van haar vertrek afde noodige toebereidselen waren toen reeds gemaakt. Ze had echter alles voor hem zorgvuldig verborgen gehouden. Hier was geen ziekte in het spel; dit zou hij onge twijfeld hebben gemerkt, óf Ruby zou het hem zeker gezegd hebben. Hij wist boven dien, dat ze aan haar werk in het Inguéne- Theater gehecht was ze ging er geheel in op. Waarom is ze dan vertrokken? Waarom was ze nu zoo plotseling uit zijn leven verdwenen? En uil Londen weg? Waarom die plotselinge, spoorlooze ver dwijning? Ze hield van hem. Niets was bij machte zijn geloof aan haar liefde aan hét wanke len te brengen. Metterdaad had ze getoond hem werkelijk lief te hebben. Haar liefde had zijn leven gered. Het lawaai van het verkeer drong gon zend tot hem doorlinks glinsterden de riichten van Oxford-street, tegenover hem lag het donkere park, hier en daar ver licht door het flauwe schijnsel van een gas lantaarn. Zij had hem gevrijwaard voor de misdaad der zelfvernietiging. Met buitengewone scherpte trokken al de beelden aan z'n geestesoog voorbij, iedere minuut van den laatsten dag van hun samenzijn stond even scherp voor hem als een foto. (Wordt vervolgd). Ernstig auto-ongeluk. Twee dooden, drie lichtgewonden. Gistermorgen is op den weg van Hom- merts naar Sneek een auto, waarin vijf personen uit Sneek waren gezeten, tegen een boom gereden. De auto werd geheel ver nield. De bestuurder, de 25-jarige T. Bergstra en de naast hem gezeten, eveneens onge veer 25-jarige J. Boersma werden op slag gedood. De overige inzittenden werden slechts licht gewond. Het ongeluk geschied de bij het passeeren van een andere auto. Waarschijnlijk heeft de chauffeur te ver naar links uitgehaald, waardoor de wagen met volle vaart tegen een langs den weg staande boom is opgereden. Even nadat bet ongeluk was gebeurd passeerde een ziekenauto, die met twee zusters en een patiënt op weg was naar het St. Anthoniusziekenhuis te Sneek. Een der zusters heeft onmiddellijk de eerste hulp verleend en de noodige maatregelen getroffen om de slachtoffers naar genoemd ziekenhuis te doen vervoeren. De namen der gewonden zijn P. Stilma, J. Damstra en J. Wierda. Laatstgenoemde kon na verbonden te zijne naar huis gean, terwijl ook de heer Damstra, die een lichte schouderfractuur had bekomen, na te zijn behandeld uit het ziekenhuis kon worden ontslagen. De heer Stilma, die klaagde over pijn in de borstkas, is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Twee motorrijders tegen elkaar gebotst. Beiden overleden. Zondagavond te omstreeks half twaalf heeft op de Vughterbrug, te Den Bosch, een botsing tusschen twee motorrijders plaats gehad, welke aan beiden het leven heeft gekost. De toedracht van het ongeval is niet zekerheid vast te stellen, daar er geen oog getuigen bij aanwezig zijn geweest. Slechts is komen vast te staan, dat de motorrijder B. v. Berken uit Rosmalen, die in de rich ting 's-Hertogenbosch reed, een voor hem rijdende auto wilde passeeren. Op het oogenblik, dat hij deze auto voorbij reed, kwam hij met zijn motorrijwiel in botsing met de 34-jarige motorrijder G. van Ant werpen uit Amsterdam, die van de tegen overgestelde richting kwam. De botsing was zoo hevig, dat de motoren en hun be rijders ongeveer acht Meter van elkaar werden geslingerd. Van B. bleef beweging loos liggen. Van A. kon nog opstaan, doch op hetzelfde moment, dat hij dit wilde doen vloog zijn motorrijwiel, waarvan de benzinetank was gescheurd, in brand, waar door ook zijn kleeren vlam vatten. Eenige oogenblikker later liep van A. als een brandende fakkel over de brug. Inmid dels snelden enkele voorbijgangers toe, die er in slaagden het vuur te dooven. Nu eerst bleek, dat de heer van A. nog een duorijdster bij zich had,^_n.l. zijn zuster, Deze had het ongeluk zien aankomen en kon op het laatste moment nog van den motor, die 'n zeer kalmen gang had, afsprin gen. Zij kwam met den schrik vrij en kreeg enkele ontvellingen. Beide slachtoffers zijn naar het Protestantsche Ziekenhuis over gebracht, waar van Bt bij aankomst reeds Ernstig motorongeluk op den Muiderstraatweg. Eén doode. Zondagmiddag te omstreeks kwart over vier is op den Muiderstraatweg tusschen het Merwedekanaal en Muiden een ernstig motor-ongeluk gebeurd. Op genoemd tijdstip reed een aantal Duitsche motorrijders, die een bezoek aan Nederland brachten, in de richting Naar- den. Eén van hen wilde, toen er een hevige wind kwam opsteken, die veel stof om hoog deed dwarrelen, in een café ga-an schuilen en sloeg daarop plotseling links af de tramrails over. Op hetzelfde moment na-derde de Gooische tram, eveneens ko mende uit de richting Amsterdam. Dezu kon niet tijdig meer tot stilstand worden gebracht, waardoor het motorrijwiel in den flank werd gegrepen en geheel in elkaar ge drukt. De bestuurder, de 27-jarige L. Lind- berg uit Elberfeld kwam er goed af. Hij liep slechts eenige lichte schaafwonden aan de beenen op. De in den zijspanwagen gezeten 22-jarige Martha Buelhoff uit Bar men werd deerlijk verminkt. Per zieken auto uit Weesp. zijn beiden naar het Bur gerziekenhuis te Amsterdam overgebracht. De oorzaak van het ongeval is toe te schrij ven aan het feit, dat de motorrijder niet met den weg bekend was, en daardoor geen acht sloeg op de tramrails. De bestuurder van de tram verklaarde nog signalen te hebben gegeven, welke waarschijnlijk door den plotseling opstekenden stormwind niet werden gehoord. Nader wordt gemeld, dat de 22-jarige mej. B. na aankomst in het Burgerzieken huis is overleden. Auto in het Noord-Hollandsch Kanaal. Gistermorgen te omstreeks kwart voor tien reed een gesloten Chevrolet met twee jon ge mannen en twee meisjes langs den Slo- termeerdijk uit de richting Purmerend naar Amsteirdiam. Dit voertuig werd bij de Nieuwe Begraaf plaats ingehaald door een onbekend geble ven vrachtauto. Deze laatste reed den Chevrolet aan, omdat deze niet ver genoeg kon uitwijken, diaa-r wielrijders hem dot ver hinderden. Door den schok geraakte de be stuurder, een 23-jarige landbouwer uit De Beemster, het stuur kwijlt, en ging de wagen vam den dijk het NoordiholilandisCh kanaal in, met zich meesleurend een der wielrij ders. De bestuurder had de tegenwoordig heid van geest het portier van den wagen open te maken. Hij greep zijn meisje en even daarna ook den tweeden man. Met de redding van het tweede meisje had men meer moeite. Door een schipper, die eveneens onbekend bleef, werd zij met een haak gered. Zij was reeds bewusteloos. De levensgeesten konden echter weer opge wekt worden. Het 26-jarige meisje, affcom-% stig uit de Beemster, werd naar het. Bin nengasthuis gebracht. Eveneens werd daar heen gebracht een der jonge mannen, die echter bij nader onderzoek geen letsel had. De wielrijder, afkomstig uit Lutjebroek, die mede te water was geraakt, werd door zijn broer door handreiking gered. De drie overgebleven drenkelingen werden met een autobus naar het politiebureau aan dien Adelaarsweg gebracht. Zij werden daar van droge kleeren voorzien. Het bleek dat het meisje, de verdoofde van den bestuurder, een wonde aan het lankeronderbe-en had opge- loopen. Met een particulieren auto keerde 'het gezelschap huiswaarts. Om 4 uur Zondagmiddag kwam een mo torrijder, die uit de richting Laren kwam op den Rijkesweg tegenover de „Gooische Boer" te Bussum in volle vaart in botsing met een stilstaande auto. Een 17-jarig meis je uit Amsterdam, die op de duo zat, viel op den weg. Zij weid na door de Vrijwillige Roode Kruis-Colonne behandeld te zijn, naar de Majellastichting vervoerd, waar een lichte hersenschudding werd geconstateerd. Zondagmiddag omstreeks vier uur reed de 30-jarige motorrijder S. uit Amsterdam, die uit de richting Naardien kwam, ter hoog te van de Jan ToebackLaan te Bussum tegen een voor hem rijdende auto, die deze laan inreed, hetgeen de motorrijder blijkbaar niet ge-zien heeft. Hij werd met beenwonden en een gebroken voet, na d/oor Dr. Ver- burght uit Naar-den verbonden te zijn, naar de Majella-stdchtinig te Bussum overge bracht. Auto in brand gevlogen Op de Wouwseheweg te Bergen op Zoom had een ernstig anto-ongeval plaats. De heer B. die met zijn auto naar Bergen op Zoom kwam om de Pinksterdagen bij zijn familie door te brengen, kwam door tot nog toe onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom. Door deze botsing vloog de auto in brand en was in korten tijd nog slechts een ruïne. De bestuurder werd, gewond en met eenige brandwonden bedekt, naar Bergen op Zoom vervoerd, waar spoedig genees kundige hulp aanwezig was. De toestand is nogal ernstig. MET EEN LIFT NEERGESTORT. Een Zuster gedood. Zaterdagmorgen had een der Zusters in het klooster te Bert het ongeluk met een lift naar beneden te stortena De ongeluk kige werd dientengevolge zoo ernstig ge wond, dat zij spoedig den geest gaf. „Msbd." Verdronken. Bij de Stuw te Borgharen bevond zich gisteravond omstreeks 10 uur de'27-jarige J. Halbersma uit Nieuwolda, in een bootje over de Maas, met twee electrische loop lampen. Vermoedelijk, doordat de draden daarvan aan een aan den wal staanden kraan zijn blijven hangen, heeft H. een schok gekregen en raakte hij te water. Hoewel hij onmiddellijk op het droge werd gebracht, bleken toch de levensgeesten reeds geweken. De 9-jarige J. D. v. M. wonende te Schiedam is Zaterdagmiddag bij het zwem men verdronken. Het lijkje is even later opgedregd en naar de ouderlijke woning overgebracht. Kind verbrand. Te Cromvoirt kreeg het 1-jarig zoontje van M. een pan kokend water over het lichaam. De kleine is aam de gevolgen overleden. Boschbranden te Oosterbeek. Zouidlagimidda-g is op 3 verschillende plaat sen te Oosrterbeeik boschbrand uitgebroken, ni. o,p den Billdenberg, Wodfhezen en Jo- haainahoeve. Door het vlugge en oordeel kundig optreden vam de Oost-erbeeksche brandweer, kon in aidie 3 gevallen de brand spoediig gebluscht worden. Het ernstigst liet de brand zich aanzien in de Kleine Dennen op Johanmahoeve. Gelukkig is niet veel verbrand.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9