LUCHTVAART UIT DE OMGEVING DINSDAG 26 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI .AD PAG. 7 Ajax (L.)—Rood en Wit II. Ajax ging h.efc eerst batten en nadat van der Mey (13) en Janssen (10) waren verdwe nen vielen de wickets zeer snel, zoodat het zelfs 47 voor 7 werd. Van Goor (22) en De Jongh (59) brachten daarna verbetering en het werd nog 140. Droste 652, Dorstman 3—50. Rood en Wit II scoorde daarna 182 run3, voornamelijk dank zij een fraaie 103 van Kruseman, 18 van KKempe en 23 van Van der Burg. Va-n Goor 35, Meyer 356, Van der Mey 245, Du Pon 251. Rood en Wit II won dus 42 runs op de eerste innings. Hermes 11L. C. C. Hermes wint met innings en 50 runs. L. C. C. totaal 49 waarvan- Nutsch 16, Kantebeen 5, Laanan 2, v. Es 8, Se gaar 1, Benfort 0, Heemskerk 6, v. Leeuwen 0, Kaapaan 1, Murk 1, Koet 0*. Extra 9. W. v. d. Schouw 5—19, Karis 5—13, Hermes 145 waarvan Visschers 35, Plooy 29, Truyl 32, Brorents 13, v. d. Schouw 13. Extra 15 dubbele cijfers haalden F. van Es 440, Benfort 4—26, v. Leeuwen 1—34, Laman 1—30. L. O. C. 2e inning-s 46, Heemskerk IS, Segaar 6, Benfort 4, Kaapaan 4 droegen de meeste runs bij. Bowlingcijfers Karis 67, v. d. Schouw 414. ATHLETIEK NATIONALE ATHLETIEKWEDSTRIJ- DEN TE DRACHTEN. Berger loopt de 100 Meter in 10.05 sec. Reeds in het begin van heit sedizioen is de Haarlemmer Benger en- in geslaagd het Nederlaindsch record op de 100 Meter te verbeteren en van Lo, 6 sec. te brengen o,p 10.5 sec- De graisibaan te Dracihiten was zeer goed, 'terwijl de lo opens een lichten wincl tegen 'hadden. Drie kliokben wezen ais tijd van Berger in de finale aan 10.05 see., terwijl een vierde klok tusisehen 10.05 en 10.06 sec. stond. De bij dez-e wedisitrijden aanwezige KNAU-offieials verMaardien ons dan ook, dait deze recoadverbetering zoo goed ais zeker erkend zal worden. Naar men zich herinnert liep Berger bij de Prins Hendrikbeikerwedistrijden te Hilver sum het vorige jaar de 100 meter in 10.5 sec., doch heit record kon toen niet erkend worden. Over het algemeen znjn de wedstrijden uitistdkend geslaagd. De meer dan 3000 toe schouwers in dit athletdekcenitrum hebben fraaie prestaties kunnen aanschouwen. Ook het loopen van Tollina Schuurman was goedl wederom liep zij de 100 Meter in 12.3 sec. De 5 K.M. was natuurlijk voor den Ret- terdamimer Baars Steyneimam, die alleen in den Amsterdammer Versteeig een concur rent had. Deen de laatste kon hem niet velgen en met groot verschil werd Baars eersite. De uitslagen luiden: 800 Meter heeren1. Niewland, Feyen- oord tijd 2 min. 5 sec.; 2. Effeim, Haarlem tijd 2 min. 5.2 sec.; 3. W. Kat, Trekvogels Den Haag. Discuswerpen: 1. A. de Bruin, O'lympia, Den Haag 34.84 meter; 2. Oswald Y. en L. Hiarlingen 32.58 Meter; 3. Kwaadviieg Avon Heerlen 13.40 M. 100 Meter heeren: 1. Oh. Berger, Haarlem tijd 10.5 sec. Nieuw Nederlandsoh record 2. Benz, Haarlem 11.3 sec.; 3. Kummel, Trekvogels Den Haag 11.4 sec. 100 Meter dams: 1. T. Schurmam UDI Drachten 12.3 sec.; 2. I. Martin, O'lympia Demonter 12.9 sec.; 3. C. Aalten TOV Zeist. 400 Meter heeren: 1. T Dap, Deventer 52.3 sec.; 2. J. Prins. Blauw Wit Amster dam 53.5 sec.; 3. Boukoina Hellas, Utrecht 54.7 see. 5 K.M. hardloopen: 1. Ba-ars Steinemann ro Panaria, Rotterdam tijd 16 min. 27.4 sec,; 2. yersteegh KVAZ Amseitrdam tijd 17 min. 19.7 see.; 3. Rosing Gastelteirnyo'veen tijd 17 inin. 24.7 sec. Verspringen dames:: 1. T. Schuurman UDI Drachten 4.86 meter; 2. C. Aalten TOV Zeist 4.725 M. 3, C. Pe'snia, Quick Huizuni 4.59 Meter. Speerwerpen: 1. Visser, Haarlem 47.51 Meter; 2. Oomaris Avon Heerlen 47.49 Me ter. 3. Verhagen Amsterdam 41.90 Meter. Verspringen heeren: 1. Hannes de Boer, V en L. Den Haag 6.86 Meter; 2. Peters PEC Zwolle 6.78 Meter; 3. van Welsenes, Haarlem 6.76 Meter. Poletokhoogspringen heeren: 1. U. Enge len, Maastricht 3.30 M.2. Rutgers Quick Huizum 3.30 M.; 3. van Orsebet, B red e rode Vianen 3. 20 M. 4 maal 100 Meter estafette: Haarlem 43.9 sec. met v. d. Beirghe, Benz. van VeWnes en Borger; 2. Vlug en lenig Den Haag 44.7 sec.; 3. PEC Zwolle. Dames 4 maal 100 Meter estafette: 1. ADA Amsterdam 55 sec.; 2. TOV Zeist 55.1 see. 3. Quick, H-udzum. R. K. Ath.-vereeniging „De Bataven". A.s. Donderdagavond zal er weer gele genheid zijn voor de ath.-beoefenaars en liefhebbers om zich op te geven als lid van de R. K. Athletiek-vereen. „De Bataven''. Tevens zal a.s. Donderdag het voorloopig bestuur aftreden en moet er een officieel bestuur gekozen worden. Ieder, die zijn plicht kent, en die wil dat er goede ath.- vereeniging blijft, zorge om half negen aan wezig te zijn in den R. K. Volksbond, Steen- schuur. Immers is niet het bestuur de ziel van de vereeniging? Daarom wordt er aan geraden, dat allen opkomen, om zich te verzekeren van een goed bestuur. De con tributie, welke in de beginne zoo'n strui kelblok was voor de oprichting, is danig ge wijzigd; het bedraagt thans voor senioren leden 15 cent per week en voor junioren- leden 10 cent per week. Dus allen kunnen aansluiten; voor niemand is er nu een be zwaar. Verder zullen a.s. Donderdag de oefenavonden besproken worden en onder welke leiding die oefenavonden gegeven worden. Dus allen op a.s. Donderdag naar den Volksbond. GYMNASTIEK DIOC. HAARL. GYM" .-BOND. BONDSWEDSTRIJDEN TE SCHIEDAM. Te Schiedam werden gisteren de jaar- lijksche Bondswedstrijden gehouden van den Diocesaan Haarlemsohe Gymnastiek- bond. De wedstrijden zijn gehouden onder auspiciën van de R. K. S. V. Excelsior, welke vereeniging de haar opgedragen taak op uitmuntende wijze heeft vol- bracht. De feesten werden ingeleid met een eere-avond op lsten Pinksterdab in de groote zaal van den R. K. Volksbond. In zijn openingswoord heette de heer E. A. Leenderts de Hoogeerw. heer Deken, vele andere geestelijken, leden van het eere-comité, bondsbestuurderen e.a. van harte welkom. Spreker wees er op dat het zwaartepunt, dit maal was gevallen op 't optreden naar buiten waartoe vooral de bereidwilligheid van B. en W. veel hebben bijgedragen. Het programma was perfect verzorgd en de vlotte afwerking waarborgde reeds 't welslagen van de komende dag. Tweede Pinksterdam werd reeds- om 8 uur een aanvang gemaakt met de wed strijden, welke een zeer vlot verloop hadden. Om kwart voor 12 begaven alle deel nemers zich met ontplooide banieren naar de parochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie waar de turnersmis werd opge dragen door kap. Maas, geestelijk advi seur van de Rotterd. Turnkring en de bondsadviseur, rector Braakman een korte maar krachtige predikatie hield. Dé vaandrigs hadden zich met hun ba nieren in het priesterkoor opgesteld en brachten onder tromgeroffel b:j de Con secratie den vaandelgroet aan Ohristus Koning! Na afloop stelde de stoet zicih op en schen het bondsbestuur, eere-comité en begaf zich naar het raadhuis waar ge defileerd werd voor B. en W., die inbus- de leiders van de organiseerende ver eeniging hadden ontvangen en waar over en weer vriendelijke woorden werden ge wisseld. Om half 3 had op 't terrein van de R. K. S. V. Excelsior het overhan digen van de bondsvlag plaats en werden door de dame-s en heeren een aantal vrije oefeningen gedemonstreerd. Daarna had den nog enkele wedstrijden plaats van eigen gekozen oefeningen. Om half zeven had vervolgens de prijs uitreiking plaats waarna de juryleden en verdere genoodigden zich vereenigden aan een gemeenschappelijk diner. De D. H. G. B. en niet 't minst Excelsior kun nen trotsoh zijn op dezen dag, waar geen wanklank werd gehoord en de technische verzorging alle andere bondsfeesten verre overtrof. De uitslagen luiden als volgt: Wedstrijd A: Driekamp dames in drie graden: 1. Wilskracht Amsterdam (met kampioensiwisse-lbeker); 2. Jeanne d'Arc, Leiden; 3. Cito Amsterdam. Wedstrijd B: Driekamp dames in 2 graden: 1. Achilles I Amsterdam; 2. Achilles II Amsterdam; 3. Wilskracht Amsterdam, Excelsior Schiedam (4de pr.) Interdiocesaan: Achilles I, Achilles II en Wilskracht te Amsterdam. Wedstrijd C: Vierkamp heeren in 3 graden: 1. St. Ohristophorus Rotterdam (met kampioenswisselprijs); 2. K. D. O. Amsterdam. Interdiocesaan: 1. Oss, den Bosch; 2. St. Ohristophorus Rotterdam (ze'fde aan tal punten als Oss). Wedstrijd D: Vierkamp heeren in 2 graden: 1. K. D. O. Amsterdam; 2. St. Lodewijk, Rotterdam; 3. Jong Leven Am sterdam; 4. Hercules, Overveen; 5. Jean ne d'Arc, Leiden. Interdiocesaan: 1. Oss, den Bosch; 2. K. D. O. Amsterdam; 3. St. Lodewijk, Ritterdam. Wedstrijd E: Driekamp meisjes: 1. Leonidas I Haarlem; 2. Cito Amsterdam; 3. Meerburg Zoeterwoude; 4. Advendo I Rotterdam; 5. Jeanne d'Arc Leiden. Interdiocesaan: 1. Leonidas I Haarlem, 2. Cito Amsterdam; 3. Meerburg, Zoeter woude. Wedstrijd F: Driekamp jongens: 1. K. D. I Amsterdam; 2. Wilskracht I Amsterdam; 3. K. D. O. II Amsterdam; 4. D. O. K. Delft; 5. St. Lodewijk I Rot- sterdatm; 6. Leonidas Haarlem; 7. Jong Leven Amsterdam. Wedstrijd G: eigen gekozen werk- da mes: 1. Jeanne d'Arc Leiden; 2. Cito Amsterdam; 3. Sport en Spel Bergen op Zoom; Groepen boven 15 deelneemsters: I, Advendo Rotterdam; 2. Achilles Rot terdam. Wedstrijd H.: eigen gekozen werk hee ren: 1. K. D. O. Amsterdam; 2. Jong Le ven Amsterdam; 3. St. Ohristophorus, Rotterdam. Wedstrijd J: eigen gekozen werk meis jes: 1. Meerburg Zoeterwoude; 2. Adven do Rotterdam; 3. O. D. O. I Amsterdam. Groepen boven 15 deelneemsters: 1. Sport en Spel Bergen op Zoom. Wedstrijd K: eigen gekozen werk jon gens: 1. K. D. O. Amsterdam; 2. Wils kracht Amsterdam; 3. Jong Leven Am sterdam. MarschwedstrijdGrootste groep: Sport en Spel Bergen op Zoom. Beste indruk: Leonidas Haarlem. KORFBAL De uitslagen. Kampioenschap van Nederland Naas—DTV 0—2; WK—Het Zuiden 2—3. Noordelijke le klasse. NicFriso 21. Prom, d e g r. West. 2e k 1. GymnasiastenSellicha 42. ZWEMMEN Poloclub „De Zijl". De polo-afdeeling van de Zwemvereeni- ging „De Zijl" hield verleden week baar Jaarvergadering. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat De Zijl op een vrij goed jaar kan terugzien, wat de sportieve pres taties betreft. Speciaal in de wintercom petitie van den Haagschen Zwem'bond had De Zijl I veel succes en wist hierin het kampioenschap van haar afdeeling te be halen. Dit verslag werd onder applaus goedgekeurd. Den penningmeester werd voor zijn uit stekend beheer décharge verleend, uit wiens verslag bleek, dat de kas aan het einde van het vereenigingsjaar nog een ba tig saldo van 14.03 aanwees. Het geheele bestuur werd bij acclama tie herkozen, zoodat dit weer als volgt is samengesteldF. v. d. Markt Sr., voor zitter; W. Snoeker, Secretaris; P. Bergers penningmeester; F. H. v. d. Horst Jr., 2de secretaris en F. v. d. Mark Jr., algemeen adjunct. De commissarissen van materiaal wer den onder dankzegging voor de vele be wezen diensten in dezelfde functie be noemd. Voorts werd weer een kas- en Ze vental-Oommissie gekozen. Heb eerste zevental speelt dit jaar weer in de derde klasse waterpolo-compe- tifcie N. Z. B. en wel met de navolgende clubs: De Delft, Haarlem, De Waterratten Haarlem en C. J. M. V., Deu Haag. Het tweede zevental komt in de compe titie van den Haagschen Zwembond uit tegen de navolgende vereenigingen: Poel meer I, Oegstgeest; L. Z. C. V., Leiden en H. Z. en P. C.-Veteranen, Den Haag. Aan het waterpolo-tournooi te Utrecht op 7 Juni a.s. zal door het eerste zevental worden deelgenomen. Nadat de voorzitter nog medegedeeld heeft, dat vanaf heden weer op alle avon den na 8 uur zal worden geoefend en den leden opwekt deze oefenavond trouw te bezoeken, sluit hij te pl.ru. tien uur deze geanimeerd-e vergadering. WIELRENNEN Van de Rotterdamsche Wielerbaan. Op den Eersten Pinksterdag vooid op de Rctterdiamsche wielerbaan e-en koppel wed strijd over 50 K.M. en een wedstrijd achter moltonen over resp. 20, 25 en 25 K.M. plaats. Begonnen werd met een af val wedstrijd voor nieuwelingen, waaraan tien renners deelnamen. Iedere twee roderi. vielen de laatste af. De uitslag was: 1. D. Ramp, Leiden; 2. J. va Berkuni IJseómonide3. P. F. Kruismars Amsterdam4. J. A. van der Biezen Rotter dam. Wedstrijden achter motoren voor profs over 20 K.M.: 1. F. Leddy (.gangmaker Ceu- remans)2. W. Paymans (gangmaker Bus tram) 200 Meter; 3. J. Schlebaum (gang maker-Kaiser) (op drie -ronden). Wedstrijd achter motoren over 25 K.M. 1. Leddy; 2. Paymans (halve ronde); 3. Schlebaum (21/J ronde). Wedstrijd achter motoren ove,r 25 K.M.: 1. Leddy; 2. Schlebaum. 21/ï ronden; Pay mans (31/.,' ronde). Toba-al-uitslag wedstrijd achter motoren: 1. Leddy2. Paymans3. Schlebaum. Koppelwedistrijd over 50 K.M. voor profs en onaflhaaiikelijiloen. Deelgenomen werd hieraan door 14 koppels. De eind uitslag luidt I. Hes'ingavan Kbssuim 20 pnt.; 2. P. Leenevan der Horsct 20 pnt.; A. Bo- gaerait—Bakker 11 pit.; 4. J. Maas—van Oers. Van de Rijswijksche Wielerbaan. Onder zeer groote belangstelling heb ben gisteren op de Rijswijksche wielerbaan wedstrijden plaats gehad, welke dank zij de goede regeling vlot zijn verloopen. De uitslagen zijn: Sprintwedstrijden, voor onafhanke!ijken en amateurs: over 800 M.: 1. Van Ros- sum; 2. B. van Dijk op banddikte;! 3. v. d. Heuvel en 4. Junghans. 10 K.M. voor amateurs en onafhankelij- ken: 1. Valk 14 min. 54.4 sec.; 2. Alkema de op banddikte; 3. Heslinga en 4. B. van Dijk. 100 K.M. achter groote motoren: 1ste rit (30 K.M.): 1. Paillard 24 min. 14.2 sec.; 2. Moeller 40 M.3. LTrago 60 M.; 4. Lorie 220 M., en Leddy 225 M. Tweede manche: 1. Paillard 24 min. 4.2 sec., 2. Moeller 60 M., 3. Uiago 100 M., 4. Leddy 385 M., 5. Lorie 1100 H. Drie ronden voor heb einde krijgt Urago die de leiding had motorpech. Hij kwam daardoor zonder gangmaking waardoor hij achter kwam. Derde manche 40 K.M.1. Paillard 33 min. 14.2 sec., 2. Leddy 40 Meter; 3. Moel ler 380 M., 4. Lorie 1710 M., 5 Urago 21 ronden. Eindstand: 1. Paillard 3 punten, 2. Moeller 7 punten, 3. Leddy 11 punten, 4. Urago 11 punten, 5. Lorie 14 punten. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duin- digt gehouden rennen en draverijen lui den: 1. Dominaprijs, prijzendraverij vierde klasse 1750 meter: 1. Tamboer, eigenaar A. de Vlieger; 2. Quil Patrick eigenaar H. P. Vogelesang. II. Dianaprijs: Ren op de vlakke baan ever 1350 meter: 1. Maelstrom, eigenaar Stal Hippos; 2. Croquette, igenaar Stal Sportman. III. Danterprijs: Prijzendraverij 2de en 3de klasse 2050 nieter: 1. Trotteur, eige naar H. v. Zalinge; 2. Sint Nicolaas, eige naar W. H. Geersen. IV. Daliaprijs: Heat Prijzendraverij le klasse 1690 meter: 1. Begonia^ eigenaar L. J. Eikhuizen; 2. Flambeau, eigenaar D. de Vlieger. V. Double Chanceprijs: Ren o-p Ce vlak ke baan over 2100 meter: 1. Milo, eigenaar Stal Sportman; 2. Tracy, eigenaar Stal Sportman. POSTDUIVEN „Leidsche Postduivenclubs". Uitslag wedvlucht vanaf Vilvoorde; los 12 uur 30: F. de Zwart 1; P. Bosman 2-21, J. Neuteboom 3, dr. W. Stuurman 4-20, C. Bosman 5-9-11-14, D. v. Driesuum 6-10-22, Th. Werter 7-12-23; W. Warnecke 8-17, A. Krol 13-16, G. Jongeleen 15-18, D. Gaykema 19, A. Cozijn 24. Eerste prijswinnaar 2-7-59, laatste 2-42-54. Uitslag wedvlucht Noyon; los 12 uur 50: H. v. d. Mark 1, J. v. d. Berg 28-9-15-21, G. Jongeleen 3, N. Bemelman 4-6-10, F. de Zwart 5-13, v. Wijk 7, P. Bosman 11, J. Rak horst 12-27-31, J. Neuteboom 14-29, D. v. Driessum 16, J. Vliegenthart 17-26-28, dr. W. Stuurman 18-30, Th. Werter 20, W. War necke 22, D. Steenvoorde 23, D. Gaykema 24-26. Eerste prijswinnaar 4-30-11, laatste 5-40-25. „De gevleugelde Vrienden" (Alphen a. d. Rijn. Door de postduivenverg. „De gevleugde Vrienden" werd een wedvlucht gehouden met oude duiven vanaf Noyon (Frankrijk). Afstand 307 K.M. De duiven bereikten als volgt hun hokken: 1. Gebr. Mens 2 uur 31 min. 37 sec.; 2. A. Bergshoef 2.36.02.3; idem 2.48.21; 4. P. G. Borgers 2.51.49; 5. A. Bergs hoef 2.52.05; 6. P. G. Borgers 2.52.06. 7. idem 3.00.30; 8. P. Grossat 3.09.02; 9. Gebrs. Mens 3.10.34; 10. Adr. v. Eijk 3.12.41; 11. H. Bauer 3.14.37. OLYMPISCHE SPELEN GEEN VOETBAL TE LOS ANGELES? Op het congres van den Itnternationa- len Voetbalbond is 2 1/2 uur gewijd aan de kwestie van de Olympische Spelen te Los Angeles. Het eindigde mett het aan vaarden van de motie van het uitvoerend comité, waardoor het congres de houding der gedelegeerden in deze aangelegenheid goedkeurt en het comité dan ook verdere stappen zal ondernemen, ten einde over eenstemming tot stand te doen komen tus- schen de F. I. F. A. en het Olympisch co mité, onder volledige handhaving van hee principieels standpunt van de F. I. F. A. In congreskringen acht men het door het aanvaarden van deze motie onwaarschijn lijk, dat te Los Angeles zal worden gevoet bald. BOUW VAN LUCHTSCHEPEN IN POLEN. Voor dienst op het Verre Oosten. Twee Poolscbe scheepvaartmaatschap pijen zijn voornemens een gemengden stoomboot- en luchtsehipdienst tusschen Europa en het Verre Oosten op te richten. In verband hiermede zal binnenkort worden begonnen met het bouwen van luchtschepen, die groot er zullen worden dan de „Graf Zeppelin". Men hoopt door zulk een gemengde verbinding de reis van Amsterdam naar Tokio in 41/2 dag te kunnen doen. LISSE. HET MUZIEKCONCOURS VAN „TROU MOET BLIJCKEN" Een prachtig geslaagd feest. Onder begunstiging van mooi weer had gis teren het groot nationaal concours plaats voor harmonie- en fanfarecorpsen, uitgeschreven door „Trou moet blijeken" alhier. Te 11 uur had op de bovenzaal van de „Witte Zwaan" de ontvangst plaats van direc teuren en voorzitters der mededingende ver eenigingen door het uitvoerend comité, waarbij mede tegenwoordig waren de leden van 't uit- eere-comité. De eere-voorzitter van het uit voerend comité, de heer A, H. Schrama, heette allen welkom. Hij deed uitkomen, dat alhoe wel wé thans onder den naam ,,Trou moet blijeken" ons eerste lustrum vieren, we feite lijk reeds 34 jaar bestaan, waarvan 29 jaar on der den naam van „Eensgezind". Op muzikaal gebied zijn we in den omtrek de oudste ver eeniging en mogen we voor ons de eer op- eischen den stoot te hebben gegeven aan al de vereenigingen op dit gebied in den omtrek, voorzoover het 't platteland betreft, Daartoe heeft veel bijgedragen ons optreden op de ver schillende Oranjefeesten in 1898 in den om trek. „Eensgezind" had door haar lsten prijs in de afdeeling uitmuntendheid, het hoogste punt bereikt en door het vertrek en het be danken van oude leden en het aankomen van nieuwe leden, heeft zij zich gereorganiseerd en omgedoopt in „Trou moet blijeken". En thans, nu we onder dien naam 5 jaar hebben be staan, willen we dit feit herdenken door een concours. Spr, bracht dank aan het eere-co mité, door welks klinkende namen aan dit concours een cachet is gegeven, waardoor de deelname zoo groot is. Dank bracht hij voorts aan de jury-leden, van wien geen enkele hun ner bekend is, waardoor verzekerd is dat der- zelver uitspraak onzerzijds onbeinvloed is en tenslotte dankte spr. de deelnemende vereeni gingen, welke hij het beste succes toewenschte. Hierna werd de eerwijn rondgediend, waar na de burgemeester, baron v. Wijnbergen, voor zitter van het eere-comité, het woord verkreeg. Deze zeide, dat reeds bij zijn installatie als burgemester van Lisse-, de Harmonieverecn. „Trou moet blijeken" door haar optreden bij hem een aangenamen indruk heeft gewekt en hij al direct sympathie gevoelde voor deze vereeniging. Als vanzelf was de bloei dezer vereeniging hem slechts door de bladen be kend. Hij hoopte, dat „Trou moet bjijeken" met voldoening op dezen dag zal kunnen te rugzien, terwijl hij den hartgrondigen wensch uitsprak, dat het voor de deelnemende ver eenigingen een wkelgeslaagde dag moge zijn. Weth. Warmerdam voerde hierna het woord Deze ging eenie jaren terug in de geschiede nis en herinnerde eraan, hoe de heer Bervaas, de eerste directeur, den stoot heeft gegeven tot oprichting, hier en ook in den omtrek, met name'te Noordwijk. Door het succesvol optre den. op de verschillende Oranjefeesten in '98 in den omtrek volgde spoedig ^oprichting van muziekvereenigingen in ander dorpen. Naast „Trou moet blijeken" hébben we eenige jaren terug gekregen de R.K. Harmonie „Adolf Kol- ping", welke meer op principieel terrein op- tieedt. Spreker hoopte echter, dat men deze nooit zal beschouwen als een concurreerende-, doch als een zustervereniging, waarmee men op loyale wijze tracht samen te werken. Hij sprak dan ook den hartgrondigen wensch uit, dat beide vereenigingen steeds in muzikalen bloei mogen toenemen. Tenslotte uitte nij den wensch, dat op deze feestdag geen enkele wan klank zal worden vernomen. Alsnu verkreeg de heer de Wit, directeur van „Kunstkring" te Spaarndam, het woord, die zeide, dat 't eerste concours, hetwelk „Kunst kring" meemaakte .geweest is, nu 9 jaar gele den, van „Eensgezind" alhier. En dit heeft zoovele aangename herinneringen achtergela ten, dat dit voor ons een reden is, thans weer aan dit concours deel te nemen. Hij hoopte, dat de woorden „Trou moet blijeken", moge bewaarheid worden tot in lengte van dagen en dat „Trou moet blijeken" over 30 jaar nog glansrijk zal mogen bestaan. De voorz. bracht alle sprekers een woord van dank voor hunne sympathieke woorden en hij hoopte, dat hun wenschen in vervulling zouden gaan. Voorts deelde hij med, dat de jury bestaat uit de heeren: Joh, Koers te Amersfoort, Jos. de Klerk te Haarlem en G. Verhey te Amster dam. Te 11.15 had vervolgens de opening van het terrein plaats, terwijl hierna een gezamen lijke marsch werd uitgevoerd onder directie van den heer M. Bolderdijk, directeur van „Trou moet blijeken". Deze zeide vooraf dat deze marsch plaats had om elkander op in- stiumentaal gebied eenigszins te leeren ken nen. De marsch werd sohitterend uitgevoerd. Direct na deze openingsmarsch ving de wed strijd onder zeer groote belangstelling aan. Aangezien wij over geen muzikale vakkennis beschikken, zullen we volstaan met de vermel ding van den totaal-uitslag en beginnen met de vierde afdeeling. Fanfare, 6e Regiment Veld- Art., Leiden, le prijs met 310 punten, groote zilveren medaille: „Liefde voor Harmonie" Roelofarendsveen, 2e prijs met 270 punten, zil veren medaille. Derde afd. Fanfare: „Excel sior", Hoofddorp, le pr. met 306 p., verg. zilv. med., „Kunstgenot", Haarlem 2e pr. met 264 p gr. zilv. med., „Kunst na Arbeid", Koude kerk 2e pr. met 270 p., gr. zilv. med. Derde afd. Harmonie „R.K. Harmonie Leo XIII'' 2e pr met 277 p., gr. zilv. med., 2e afd. Harmonie R.K. Muziekver „St. Cecilia", Voorhout 2e pr. met 294 p., verg. zilv. med. ,,P. C. en L," te Leiden le pr. met 314 p., zilv. lauwertak,. Eerste afd. Harmonie: „Euterpe", Maassluis 3e pr. m. 259 p., gr. verg. zilv. lauwertak. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Chr. Muziek- Vereen. „De Harpe Davids" te Noordwijker- hout, 2e pr. met 295 p., zilv. eikentak. Eere-afd. Fanfare: „Kunstkring", Spaarn dam, le pr. met 337 p., gr. zilv. lauwerkans. Superieur afd. Fanfare: „Warmonds Fanfa re", te Warmond, 2e pr. m. 290 p., gr. zilv, lauwerkans, Marschwedstrijd: 6e Reg. Veld-Art., Leiden le prijs met 57 p., verg. zilv. med.; „Kunstge not", Haarlem 2e pr. met 42 p., zilv. med. „Leo XIII", Alphen a. d. Rijn, le pr. met 51 p., verg. zilv. med., „St. Cecilia", Voorhout le pr. met 57 p., verg. zilv. med, met extra prijs voor het hoogst aantal punten Harmonie, zilv. siermed. met kroon; „P. C. en L." te Leiden, 2e r. met 49 p., zilv. med,; „Kunst na Arbeid", Koudekerk, 2e pr. m. 48 p., zilv. med.; „Warmonds Fanfare" le pr. met 53 p., verg, zilv. med,; „Kunstkring", Spaarndam le pr. met 58% p. en tevens extra prijs voor het hoogst aantal p. Fanfare, geëmailleerd zilv. kruismedaille. Eerewedstrijd voor le prijswinners. Hiervoor kwamen in aanmerking: het 6e Regiment Veld Art. te Leiden, „Excelsior" te Hoofddorp; „P. C. en L." te Leiden en „Kunstkring" te Spaarn dam. Bij deze wedstrijd won „Kunstkring" de le prijs: zilv. lauwerkans, hel 6e Reg. Veld Art. te Leiden 2e pr.: zilv. lauwertak en „P. C. en L. te Leiden de 3e pr,: groote verguld zilv, medaille. De eerste directeursprijs: 15, werd toege kend aan P. de Wit, te Spaarndam en de twee de prijs: 10, aan M. Bolderdijk te OegsLgeest Na afloop gaf „Kunstkring" nog een extra marsch. Zooals we reeds boven zeiden, de be langstelling was groot en deze bleef zich tot het einde handhaven. Op het kermesse d'été-terrein was de druk te lang niet zoo groot als we dit in October bij gelegenheid van de Harddraverijen gewoon zijn. Een en ander gaf toch een gezellige druk te in ons dorp. Met een goed geslaagd vuur werk werd dit concours gesloten. Wij zijn er van overtuigd dat „Trou moet Blijken" met voldoening op dit haar eersten concours kan terugzien. Gegund. Het schilderswerk ten behoeven van de woningbouwver. „Volksbelang" is op gedragen aan den heer J. P. Bemelman voor den som van 1795. Geboren: Petrus Gerardus, z. van C. Th, Hassing en A. A. v. Zoen. Jan Willem z. van A. v. d. Reijden en J. Pieper. Hester Maria, d. van A. Noort en G. A. Koster. Wilhelmina Petronella Maria, d. va nC. J. Suikerland en W. M. Weijers. Ondertrouwd: W, Borst en S. A. Mo lenaar. C. v. Nieuwkoop en N. H. den But ter. A. P. v. Leeuwen en M. N. Verlaan. Overleden: Johannes Ruijs, echtgen. v. A. Trouwen, 50 j. Hugo Scholten, echtgen. van A. van Egmond, 75 jaar.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7