DINSDAG 26 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 D. ontving der zilveren lauwertak als eer ste prijs; O. V. V. een groot zilveren me daille als 2e prijs; Leiden een klein zilve ren medaille als 3e prijs, A.S.C. een groot bronzen pLaquet als 4e prijs. Meerburg kreeg tenslotte een zilveren kruis. Voorzitter Hofman reikte met eenige toepasselijke toespraakjes de prijzen uit en dankte allen hartelijk die tob het sla gen van het junioren-tournooi hadden medegewerkt. Tenslotte zij nog medege deeld dat de netto opbrengst van dit tournooi pl.m. ƒ16 aan L. Wijsman kon worden overhandigd. R. K. Sportvereen. „St. Bernardus". Gisteren heeft het eerste elftal der ju nioren een bezoek gebracht bij de junioren der „Alphensche Boys", alwaar zij na een mooi gespeelden wedstrijd een schitte rende overwinning wisten te behalen van 4—1. Dus jongens ongetwijfeld zullen jullie het kampioenschap der afdeeling behalen, hetwelk voor de vereeniging „St. Bernar- .dus, toch zeker een goede prestatie is, daar deze pas 2 jaar bestaat, en nu is het reeds het tweede kampioenschap, het welk wordt behaald. (Het vorig jaar was het ons sterke eerste elftal dat de kam- pioensvlag omhoog wist te hijschen). Het tweede elftal moest op bezoek bij Meerburg, om aldaar te kampen tegen het eerste elftal der Junioren. Deze wedstrijd moest wegens absentisme van spelers wor den afgelascht. De leden der vereeniging worden er bij deze nogmaal aan herinnerd, dat a.s. Zondag 'n algemeene H. Communie wordt gehouden, wij rekenen er op dat dan ook alle leden zullen tegenwoordig zijn des morgens in de H. Mis van 7.30 uur (zonne tijd). R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). De 2e Pinksterdag is, uit sportief oog punt beschouwd, voor Meerburg een mooie dag geweest. Immers, zoowel de meisjes gymnasten, als de voetballers behaalden fraaie resultaten. De bondswedstrijden, gisteren in Schie dam gehouden, behooren dus weer tot het verleden. Met pleizier zullen we nog lang aan deze wedstrijden terugdenken door de schitte rende prestaties door de meisjes-junioren behaald. Aan de wedstrijden werd deelge nomen door alle vereenigingen van den R. H. G. B., door vereenigingen dus niet alleen uit kleine plaatsen, maar ook uit groote steden, als Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Leiden e. d., die natuurlijk meer leden tellen dan een vereeniging als Meerburg, dus ook uit een grooter aan tal gymnasten keus kunnen doen. En dat dan de Meerburgers er in slagen, in de af deeling J den eersten prijs te bemachtigen een fraaie beker, en in de afd. E, den der den prijs, 2 medailles, dat wil toch wel wat zeggen! Gaarne brengen wij daarom hulde aan die meisjes, voor het aanhoudend oefenen dat echter gisteren beloond werd. Hulde ook aan den leider, den heer J. Castelein! We vertrouwen, dat de meisjes op den in geslagen weg zullen voortgaan, dan zul len meerdere successen niet uitblijven niet alleen, maar misschien dat dan ook meis jes, die nog geen lid van „Meerburg" zijn, daardoor aangespoord zullen worden, als lid toe te treden. En dan, 't is al zoo dik wijls gezegd en herhaald, we hopen dat de heeren Senioren nu toch eens eindelijk zullen gaan inzien, dat er met goede wil veel te bereiken is. Men moet niet denken dat de meisjes de bereikte resultaten, zoo maar bereikten! Hard, heel hard is daar voor gewerkt! Laat men dat goed beden ken De voetballers weerden zich ook best. Meerburg II won met 21 van Leiden III na een spannenden wedstrijd! Bravo, re- serven Meerburg I speelde een medaille-wed strijd tegen O. V. V. I op het O. V. V.-ter rein, na afloop van het juniorentournooi. Gaarne willen wij ook vanaf deze plaats O. V. V. hartelijke dank zeggen voor de aangenamen en prettigen wedstrijd gister gespeeld en vooral voor de huldiging, die de O. V. V.'ers de Meerburgers bereidden! Voor hen, die niet aanwezig waren wil len we vermelden, dat de O. V. V.-aan voerder vóór den wedstrijd de Meerbur gers gelukwenschte met het behaalde kampioenschap, en den Meerburgaanvoer der een mooi bouquet overhandigde, voor zien van de O. V. V. kleuren. Dat was werkelijk een sympathieke daad, die te meer opviel, daar O. V. V. de eerste ver eeniging is, die Meerburg met het kam pioenschap gecomplimenteerd heeft. De uitgeloofde medaille nam Meerburg mee naar Zoeterwoude door met 2—1 te winnen, na een buitengewoon gemoedelijk partijtje, De jongens adspiranten en junioren, die zooals bekend, gymnastiekles hebben op Maandagavond, hebben hedenavond om 7 ur les! De les der senioren vervalt. Op komst van alle adspiranten en junioren dringend noodzakelijk. Verder wordt hedenavond om 8.15 uur in het Patronaat de clubavond vöor de heeren en jongens gehouden! De aan dacht wordt er op gevestigd, dat iedereen vrije toegang heeft, senioren, juinoren ea adspiranten! Het bestuur verwacht een groote opkomst. Een gedeelte van het programma zal gevormd worden door eeni ge vroolijke films! Verder verklappen we niets. De clubavond voor de meisjes heeft Don derdagavond, ook om 8.15 uur plaats! Ook dan is iedereen welkom! Ook dan, zullen vroolijke film gedraaid worden! Hopen we, dat beide avond, door een groote op komst, slagen mogen. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. Het Pinkstertournooi der Kampioens competitie ie wel zeer belangrijk geweest doordat thans ook Feijenoord midden in de belangstelling staat. De Overmaaschen begonnen Zaterdag voohten 21 overwinning wisten te be- heel goed. Toen was P. S. V. op bezoek bij de Rotterdammers, die een zwaar be halen. Philips heeft het gisteren echter klaar gespeeld revanche te nemen voor de j.l. Zaterdag te Rotterdam geleden neder laag. De overwinning werd vrij regelma tig behaald, al waren de partijen goed tegen elkaar opgewassen. De vermoeid heid deed zich toen ook gelden. Met dit a! blijft ook Philips nog kampioensoandi- daat. Ajax won met 52 van Go Ahead te Deventer. De strijd schijnt tussohen Phi lips P. S. V. en Ajax te gaan. Ajax Feijenoord en P. S. V.Ajax zullen wel den doorslag geven. De Deventenaren zijn practisch uitge sloten voor den titel, terwijl Velocitas nog een lastige tegenstander is op eigen terrein. P. S. V. 6 4—2 18—9— 8 Ajax 5 3 1 1 20—11 7 Feijenoord. 3 2 1 96 4 Velocitas 3 12 214 1 Go Ahead 3 3 412 Voor de promotie-competitie naar de eerste klasse is gisteren in alle afdee- lingen gespeeld. In Afdeeling I verloor Excelsior met 52 van D. W. S. na met 2—0 de leiding gehad te hebben. De Rotterdamsche club heeft door deze nederlaag het eerste klasseschap verloren, terwijl er tussöhen D. W. S. en West Frisia nog een beslis singswedstrijd noodig is. De stand is n.l.: D. W. S. 4 2 11 10-8 5 West-Frisia 4 2 11 118 5 Excelsior 4 1 3 914 2 In Afdeeling II begon Xerxes uitste kend door een 21 overwinning op For- tuna te Vierdingen. Dat zal ook voor E. D. O. een harde strijd worden. Xerxes 1 1 21 2 E. D. O. 1 1 2—2 1 For tuna 2 1 1 34 1 Robur et Velocitas in het Oosten houdt goed stand. Na het gelijke spel in den eersten wedstrijd tegen Rigtersbleek won nen de Apeldoorners thans met 62 van N. E. C. We gelooven, dat Robur zich wel zal handhaven. Rob. et Vel. 2 1 1 73 3 Rigtersbleek 2 11 31 3 N. E. C. 2 2 2—8 In het Zuiden wordt de strijd om het eerste klasseschap voornamelijk gestreden tusschen Wilhelmina en Bleyerheide. Beide clubs wonnen gisteren van hun concurrenten met 41. De strijd is hier nog lang niet beslecht. Bleyerheide 3 2 1 104 5 Willhelmina 3 2 1 63 5 Dongen 3 12 4—8 1 Roermond 3 12 28 1 In het Noorden viel gisteren in zooverre de beslissing, dat M. S. O. uit de eerste klasse verdwijnt. De laatste wedstrijd in deze competitie zal moeten beslissen wel ke van de twee clubs, F. V. C. of W. V. V., de eerste klasse zal ingaan. F. V. C. W. V. V. M. S. C. 4 3—1 11—5 6 3 2—1 8—7 4 3 3 4—11 De uitslagen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. FeijenoordP. S. V. 21Go Ahead Ajax 2—5; P. S. V.—Feijenoord 3—1. AFDEELING I. Promotie 2e klasse. ExcelsiorWest Frisia 25. AFDEELING II Promotie 2e klasse. FortunaXerxes 12. Tweede klasse A. UnitasNeptunus 6—3. Promotie 3e klasse. CoalDe Hollandiaan 31; O. N. A.— S. V. W. 2-3. Vierde klasse A. Leidsohe Boys'Postduiven 134. Promotie res. 2de klasse. V. O. C. II—A. D. O. II 3—8. AFDEELING III. Promotie 2e klasse. Robur et Vel.N. E. C. 62. AFDEELING IV. Promotie 2e klasse. BleyerheideDongen 41; Wilhelmi naRoermond 41. AFDEELING V. Promotie 2e klasse. M. S. C.—F. V. C. 0—2. FEYEN0 0RD—P.S.V. 2—1. De Zaterdag onder groote belangstelling op het Sparta-terrein te Rotterdam ge speelde wedstrijd der kampioenscompeti;ie tusschen Feyenoord en P.S.V. uit Eindho ven, is met een 21 overwinning voor Feyenoord geëindigd. P.S.V. speelde zonder den rechtsbuiten Lommen, die vervangen werd door Hun ting. Overigens waren de beide elftallen compleet. Feyenoord heeft dezen wed strijd wel verdiend gewonnen, doch in de tweede helft kon zij eerst het winnende doelpunt maken, ofschoon zij juist toen niet in de meerderheid was. De eerste helft van den wedstrijd was verreweg de meeat aantrekkelijke. Er werd aan beide zijden snel gespeeld, terwijl de voorhoe den afwisselend kans kregen, die van Feyenoord wel het meest. Toen er een half uur gespeeld was kwam een voorzet van rechts bij den linksbuiten van Feyen oord, van Heyzen, die scherp voorzette, waarna van Run in eigen doel trapte. Eeni ge minuten voor de pauze maakte van Heel, die bij Feyenoord de spilplaats ver vulde, daar Pauwen Jr. nog altijd afwezig is hands, op korten afstand van het straf schopgebied. Paulissen gaf de bal met een klein trapje over aan Harmans, die met een hard schot, den gelijkmaker scoorde 0-1). Met dezen stand ging de rust in. Na de hervatting scheen het geruimen tijd dat P.S.V. den wedstrijd zou w runen. De verdediging van Feyenoord, waarin zoowel van Dijke'als Bul bijzonder op dreef waren, slaagde er met groote inspanning in den druk van P.S.V. te weerstaan. Twaalf minuten na de hervatting doelpunt te Hendriks bij een uitval van Feyenoord met een hard hoog schot. (21). Hoewel P. S.V. geruimen tijd in de meerderheid bleef en van den Broek eenige malen door de Feyenoordsche verdediging rende slaagde P.S.V. er toch niet in den stand wederom gelijk te maken. In de laatste 10 minuten kwam Feyenoord meer opzetten. Groenen dijk kreeg nog eenige zeer goede kansen maar zijn schoten faalden volkomen. Hen driks brak nog eenmaal door de P.S.V.- verdediging heen doch schoot de bal over den uitgeloopen doelverdediger heen, over de lat. Onder groote spanning kwam ten slotte het einde van dezen door den heei Mutters geleiden wedstrijd. Bij P.S.V. speelde de voorhoede een be trekkelijk snel spel en onderscheidde zich in de verdediging v. Run. De Feyenoord-mid denlinie, die tegen Ajax de grootste kracht van het elftal was geweest viel ditmaal niet op. Van Heel was na de rust vrijwel uitgespeeld, maar in de eerste helft heeft hij weer een prachtige partij gevoetbald. Feyenoord heeft deze overwinning vooi een groot deel aan het achtertrio te dan ken .De voorhoede was veel minder scnoi>- vaardig dan in de match tegen Ajax. P.S.V.—FEYENOORD 3-1. De returnmatch P.S.V.Feyenoord te Eindhoven heeft duizenden toeschouwers I getrokken, ook uit Rotterdam, zoodat men ditmaal voor een totaal uitverkocht huis speelde. P.S.V. heeft revanche genomen op de nederlaag te Rotterdam en met 31 ge zegevierd. Het spel was buitengewoon spannend en er was vooral in de eerste helft van geen overwicht van een der pai- tijen sprake Het spel stond technisch zeer hoog. Wij gelooven, dat ditmaal de sterk ste kampioensploegen tegenover elkaar hebben gestaan. Feyenoord speelde met dezelfde opstel ling als 1.1. Zaterdag te Rotterdam. Ook P.S.V. had geen verandering gebracht in haar samenstelling. Onder leiding van scheidsrechter Laar- mans wordt afgetrapt. P.S.V. heeft den toss gewonnen en speelfc met de zon in den rug. Na een snelle uitval van Visser, waar bij de bal achter loopt begint Feyenoord een fel offensief, dat een kwartier lang voortduurt. P.S.V.'s verdediging weet zich kranig te weren, ofschoon het meer malen weinig scheelde of er had een doel punt gescoord geworden. De Feyenoord- voorhoede leverde goed werk, doch het schieten liet vaak te wenschen over. Aan hetzelfde euvel lijdt ook P.S.V.'s aanvalsli- nie, die daarop tot den aanval overgaat. Dan volgt een lange periode, waarin beide partijen elkaar niets toegeven. Web worden de doelen om beurten in gevaar gebracht, doch tot doelpunten komt het niet, zoo dat de rust in gaat met blanken stand (0-0). Reeds na enkele minuten na de hervat ting weet P.S.V. de leiding te nemen, door dat van Ooyen in het nauw gedreven door van den Broek het leder in eigen doet werkt. Geruimen tijd is P.S.V. nu in het offen sief, doch weldra wordt het spel verplaatst Na 11 minuten spelen maakt Groenendijk gelijk, met een fraai schot in den linker hoek. Dan gaat het hard tegen hard. Feyen oord krijgt een prachtkans om den strijd ln haar voordeel te beslissen, als zij 20 minu ten voor het einde een strafschop krijgt te nemen. Deze wordt door keeper Bou- mans fraai gehouden. P.S.V. is dan weer in het offensief en het is Hermans, die 15 minuten voor het einde na den bal goed vrij te hebben gemaakt, zijn club op nieuw de leiding geeft! Feyenoord speelt dan sterk aanvallend, doch het mag niet meer baten. Zelfs weet van den Broek een halve minuut vor het einde den stand op 3—1 te brengen. P.S.V. nam hiermede revanche voor den nederlaag te Rotter dam geleden. GO AHEAD—AJAX 2—5. In een van beide zijden vlot gespeelden wedstrijd zijn de Amsterdammers er in geslaagd den Deventenaren op eigen ter rein een klinkende nederlaag toe te bren gen, welke echter zeer geflatteerd is. Go Ahead was gedurende het grootste ge deelte van den wedstrijd het meest in den aanval, doch het schieten liet veel te wen schen over. Gedurende een kwartier van de tweede helft werd het Ajax-doel, als het ware geheel belegerd, maar telkens voorkwam een been of voet een alleszins verdiend doelpunt. De ploeg der Amster dammers bepaalde zich in hoofdzaak tot stug verdedigen en vlugge uitvallen, welke meestal geleid werden door van Reenen, die in grootschen vorm was. De zege is dan ook voornamelijk het gevolg van fraai individueel spel van den Amsterdamschen midvoor. Overigens konden wij in de ploeg der gasten geen uitblinkers ontdekken. De nieuwe linksbinnen viel niet op en zijn taak werd geheel overgenomen door van Reenen. Volkers toonde zich opnieuw een handig dribbelaar, maar productief was hij geenszins. De middenlinie zwoegde wel hard, doch moest het tegen die van de De ventenaren afleggen. Het achtertrio van KolDiepenbeekDe Boer heeft zich kranig geweerd, al was v. Kol nog lang niet de oude. De Boer werd in de tweede helft vervangen. Zooals ge zegd heeft de thuisclub niet slecht ge speeld en in het veld was zij zeker niet de minder van haar .tegenpartij. Leo Halle hebben wij in het doel wel eens beter ge zien, al geven we gaarne toe, dat hij de nederlaag niet alleen had kunnen voorko men. - Precies 2 uur laat scheidsrechter van den Dungen» uit Den Bosch, die goede met minder goede momenten afwisselde, begin nen. Go Ahead trapt af en zit onmiddelijk voor het doel van Ajax. Jan Halle zet Stenfert aan het werk, die 'n hoogen voor zet geeft, waarbij De Vries keihard tegen den paal schiet. Eerst na 12 minuten onderneemt de Ajax-voorhoede den eersten gevaarlijken aanval. Van Reenen passeert listig naar Volkers, die geen fout maakt (01). Opnieuw pakt Go Ahead energiek aan en onophoudelijk zitten de - rood-gelen voor de Amsterdamsehe veste, waar Martin ra kelings oevr de lat kopt. Na 18 minuten is 't weer van Reenen, die er snel tusschen uit trekt. Onverwacht schiet hij in den hoek, Halle valt te laat uit en het is (0—2). Nog laat Go Ahead den moed niet zakken en de hoop van haar aanhang her leeft als J. de Kreek een strafschop mag nemen, waarbij de bal echter gemakkelijk door De Boer kan worden 'gekeerd. Als er 22 minuten gespeeld is, neemt Ten Have een hoekschop, de bal komt bij Anderiessen terecht en in plaats van uit te loopen blijft Halle rustig staan en via het hoofd van den Amsterdamschen spil verdwijnt het leder in het net (03). Weer 4 minu ten later maakt Go Ahead haar eerste to- genpunt door Theo de Kreek (13); van Reenen brengt in de 40ste minuut den stand op 14, waarna Th. de Kreek nog maals een tegenpunt maakt (24). Dan is het rusten. In de tweede helft zet Go Ahead een geweldig offensief in en de strijd wordt voornamelijk op de Ajax- helft gestreden. De Amsterdammers trek ken zich geheel terug en hoe de roodgelen ook schieten, de bal wil maar niet in het net komen. Eindelijk slaagt Ajax er in zich weer wat los te maken en thans gaat de strijd gelijk op. Beide verdedigingen houden voorlopig stand, totdat Twelker na 28 minuten er 25 van maakt. Een kopbal van Th. de Kreek ketst van de lat in het veld terug. In den stand komt dan geen wijziging meer. DE PINKSTERRE!S VAN „ALPHEN" NAAR DUITSCHLAND. Een 7—0 overwinning op Wesel. Onder begunstging van schitterend weer werd 's morgens half zes de reis naar We sel om Rhein aangevangen. Behalve 't eer ste elftal en enkele officials werd de tocht door een twintitgal supporters meege maakt. Per touringcar ging het ovei Utrecht naar Zevenaar. Steeds mooier werd de omgeving, een ieder genoot reeds spoedig van 't geen Duitschland de bezoe ker aan te bieden heeft. Even voor Emme rich werden de vijf Alphensche wielrijders- supporters onder het zingen van clublie deren gepasserd en gezamenlijk werd in Emmerich koffie gedronken, daarna werd de reis voortgezet en Wesel bereikt, waai onze Holl jongens door de Duitsche vrien den werden verwelkomd. Om half drie nam de wedstrijd een aan vang. Nadat fotografen hun werk hadden verricht, werd het Alphensche elftal en be geleiders welkom geheeten onder aanbie ding van bloemen. Ook de Holl. ploeg bleef niet achter en bood wederkeerig den aan voerder der spielverein „Feldmark" bloe men aan, waarbij de speech van den Duit- schèn aanvoerder werd beantwoord. Over het spel kunnen we kort zijn. Alphen had blijkbaar geen nadeelige gevolgen van de groote autotocht. Er werd als bijna nim mer te voren en met een schitterend open spel gespeeld,, waarop de Weseler vrien den geen vat konden krijgen. Met rust werd een 20 voorsprong verkregen. Na een zeer korte pauze (ongeveer 5 min.)' ging de tweede helft in. Hoe de Duitschers ook werkten om den achterstand te ver kleinen zij slaagden daarin niet. Alphen's verdediging was zoodanig in vorm, dat. Hes- seling al spoedig den bijnaam das Kanon verwierf, met verre trappen werd de voor hoede maar weer steeds aan het werk ge zet. Schitterend gesteund dor de midden- linie kwam de voorhoede, die bijzonder op viel door haar mooi samenspel in 't laatst zoo overdonderend opzetten, dat achter eenvolgens de Weseler-doelman nog vijf maal moest visschen. Met een 70 over winning kwam het einde van dezen zeer fairen wedstrijd. De toeschouwers waren verrukt over 't Hollandschc spel en 't- moet gezegd, Alphen zette deze middag HET FIFA-C0NGRES TE BERLIJN. In de belangrijkste zitting van de FIFA tijdens het congres te Berlijn kwamen twee kwesties naar voren. 1. de wereldkampioen schappen en 2. De a.s. Olympische Spelen. In de kwestie van deelneming van elftallen aan de Olympische Spellen blijft het stand punt van de FIFA hetzelfde, als destijds te Helsingfors is vastgelegd. De onderhan delingen met het internationaal Olympisch Comité hebben tot nu toe tot geen resultaat geleid. Het I.0.0. heeft het standpunt van de FIFA voor kennisgeving aangenomen. Na uitgebreide discussies werd tenslotte het voorstel van het presidium aangeno men, waarbij de Commissie, die de bespre kingen met het I.O.C. gevoerd heeft, te ver zoeken nogmaals zich in verbinding te stel len met het I.O.C.doch zonder dat het standpunt van de FIFA mag gewijzigd wor den. Wat de volgende wereldkampioenschap pen betreft, Hongarije en Spanje hadden verzocht deze daar te lande te doen hou den. Een comité zal zich met de voorberei dende aangelegenheden bezig houden. De volgende wereldkampioenschappen zullen gesplitst worden verwerkt, n.l. in voorron den en in een hoofdronde. 16 landen zullen in de hoofdronde mogen uitkomen. Ama teurs en professionals mogen aan de we- r eld kampi oen s chapp en m ed e do en. In het presidium werden Peretti (Italië) en Bonnet (Zwitserland) gekozen. Dr. Bau- wens en Delanney zijn gekozen als leden van de International Board. Stockholm werd met 14 stemmen als volgende con- greastad aangewezen. Athene kreeg 6, New York 5 stemmen. op Duitsch grondgebied haar allerbeste beentje wel voor. Na den wedstrijd bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. Veel te vroeg naar Duitsche opvatting moesten de Hollanders afscheid nemen. Immers een groote reis achter den rug, een vermoeiende wedstrijd, benevens een nieuwen dag voor den boeg, die niet te laat mocht worden begonnen, wilde men er'van genieten. Na dez uiterst gezellige bijeenkomst met de Duitsche sportvrienden werden de hotels Kaiserhof en Eschhausen opgezocht, waar werd over nacht. De tweede dag werd DuisburgRuhrort bezocht, waar men den Rijn overstak en via het schitterende Kleef, Kranenburg bereikte. Hier moesten weer enkele doua nen-formaliteiten worden vervuld. De op merking „niet dan voetbalspullen" gaf niets alle koffers werden nagezien. Spoedig daarna werd Nijmegen bereikt, waar op de overtocht per pontveer twee uren moest worden gewacht. Honderden auto's wa ren reeds voor. Na eindelijk veilig den over kant te hebben bereikt, werd via. Arnhem doorgereden naar de Pyramide van Auster- litz, waar de overwinning voor de zooveel- ste maal werd gevierd. Na een gezellig* reis, waarbij het aan humor geenszins ontbrak, werd ongeveer elf uur Alphen weer bereikt. AIzoo een zeer geslaagde Pinksterreis, die den deelnemers nog lang zal heugen. Het wachten is nu op Aug. als Wesel-Feldmark Alphen met een tegen bezoek komt vereeren. Duitschland—Oostenrijk 0—6. De Zondag te Berlijn gehouden inter landwedstrijd tusschen Duitschland en Oostenrijk liep op een debacle uit voor de Duitschers. De Oostenrijkers, die schitterend speelden, leidden met 30 in de eerste helft, een gelijk aantal doel punten volgde in de tweede helft, zoodat Oostenrijk ten slotte won met 60. Zwitserland—Schotland 2—3. De landenwedstrijd ZwitserlandSchot land is voor de Zwitsers een zware te leurstelling geworden. Nadat de Schot ten met 50 van Oostenrijk hadden ver loren, achtte men hen geen ernstige te genpartij meer. De Schotten speelden echter in den wedstrijd tegen Oostenrijk niet zoo bar slecht, maar de Oostenrij kers speelden veel beter. Dit bewijst ook hun 6—0 overwinning, Zondag op Duitsch land behaald. De Zwitsers verloren van Schotland met 32, nadat de rust met 21 voor de gasten was ingegaan. DenemarkenNoorwegen 31. Te Kopenhagen speelde Denemarken tegen Noorwegen. In de eerste helft had Noorwegen zich een 10 voorsprong ver worven, doch in de tweede helft scoorden de Denen driemaal. CRICKET De uitslagen. Eerste klasse. H. C. C. 1—H. C. C. 2; geëindigd in een draw. V. O. C.—Y. R. A.; gew. door V. R. A. met 35 runs en 7 wickets. Overgangsklasse. Rood Wit 2—R. C. H.; gew. door R. W. 2 met 69 runs. Kampong—Quick (N.); gew. door Quick met 99 runs. De uitslagen van Maandag zijn: Eerste klasse. Rood Wit—H. D .V. S.; gew. door R. W. met 44 runs. V. O. O.P. W.; gew. door P. W. met 70 runs. Overgangsklasse. Kampong—R. C. H.; gew. door Kam pong met 154 runs. Ajax—Rood Wit 2, gew. door R. W. 2 met 42 runs. Tweede klasse. H. D. V. S. 2L. C. C.; gew. door H. D. V. S. 2 met innings en runs.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6