R.K. NEDERLAND-R. K. BELGIE 8-1 DINSDAG 26 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 DE MOLEN VAN COZIJN, bekend bij alle watersport liefhebbers te Warmond, door schijnwerpers ver licht. toch. al uitgespeelde A. S. C. Zij maakte zich dan ook niet bijster druk en wonnen met 62. In de winnaarsfinale kwamen daarop R. W. D.O. V. V. Dit was een zeer in teressante kamp. O. V. V. wint den toss en verkiest zon en wind in den rug. Reeds direct pakken beide ploegen ernstig aan. R. W. D. speelt technisch een uitstekenden wedstrijd, maar O. V. V. gooit zich met zooveel en thousiasme in den strijd, dat de Leidsohe Duivels hun handen vol hebben. Als er on geveer 10 min. is gespeeld neemt L. Wes ten met een tam schot voor R. W. D. de leiding. O. V. V. geeft het niet op en sjouwt en zwoegt verder, het duurt dan ook niet lang of J. Nierop maakt met een ferm schot den gelijkmaker. In het veld geven beide ploegen elkaar niets toe en weder zijds weten zij enkele gevaarlijke momen ten te forceeren, maar beide achterhoeden weten goed stand te houden en zoo gaat de rust in met onveranderden stand. Na de rust ontspint zich een zelfde ge lijk opgaande strijd. Na ongeveer 10 min. neemt B. van Leeuwen voor O. V. V. met een fraai schot de leiding (21). O. V. V. houdt nu goed vast en wil haar kans niet laten ontglippen, maar de Leidenaars zet ten als echter Duivels er alles op en 10 min. voor het einde ligt de gelijkmaker van de voet van L. Westen in het doel (22). Beide partijen strijden hard om de eer maar als Hofman het einde aankondigt is het geen der partijen gelukt nog eenmaal het net te vinden. R. W. D. wordt daarna den eersten prijs toegkend. Hierna komt de wedstrijd: 0. V. V. I—Meerburg I 1—2. O. V. Y. mist J. Wijsman en v. d. Poel, terwijl Meerburg compleet verschijnt. Voor den wedstrijd werd Meerburg door O. V. V. gehuldigd voor het behaalde kampioen schap in haar afdeeling. Aanvoerder van Brugge overhtandigt den aanvoerder van Meerburg een fraai bouquet bloemen en sprak den wensch uit dat Meerburg zoo op het ingeslagen pad mocht doorgaan tot lfeil van Meerburg en de R. K. Sport in Zoeterwoude. Aanvoerder de Vrind dankt hierna hartelijk namens zijn vereeniging voor de buitengewone aardig^, attentie en zeide dit nog aangenamer te vinden daar O. V. V. de eerste vereeniging was die Meerburg als "zóódanig compliment eerde. Hierna ving dé wedstrijd aan. O. V. V. wint den toss en verkiest zon en wind tegen. Reeds direct wordt aan beide zijden flink aangepakt en beurtelings zijn beide doelen in gevaar. Er wordt snel spel vertoont en er zit veel fut in. Wanneer bij een goeden aanval van Meerburg Beek man een schot op het doel lost werkt kee per Simonisdit in eigen doel (01). O. V. V. is niet ontmoedigd en. snel trekt zij ten aanval. D'e Meerburg-achterhoede krijgt het even zwaar te verantwoorden en wanneer de keeper is uitgeloopen scoort v. Noort via zijn been den gelijk maker (11). Groote vreugde bij de O. V. V.-aanhang maar deze vreugde is slechts van koTten duur, want als Beekman in of- side positie den bal krijgt toegespeeld laat de achterhoede hem gaan en hij scoort (12). Tot de rust zijn beide doelen beur telings in gevaar maar beide verdedigin gen blijken het beste deel van de ploegen uit te maken en er wordt niet meer ge doelpunt. Na de rust verslapt het spel geweldig en wordt er futloos gespeeld, speciaal de rechterwing van O. V. V. is er totaal uit en de ruil van O uwer kerk voor en Simo- nis in het doel blijkt een dubbele fout van de elftalcommissie. Tegen het einde wak kert het vuur bij O. V. V. een beetje aan, maar tot het einde blijft de stand onveran derd en heeft Meerburg verdiend gewon nen. Scheidsrechter Th. Hensing leidde tot tevredenheid' van beide partijen. Hierna volgde de prijsuitdeeling: R. W. Ajax, de kleinste man van het voetbalveld. R. K. FEDERATIE. S. J. C. I—Santpoort I 4—1. In een vriend schappelijk en wedstrijd is 2den Pinksterdag de nieuwe le klasser Santpoort I bij S. J. C. op bezoek ge weest, waar zij hun eerste proef in de le kl. hebben afgelegd. Het spel dezer ga-steD was tamelijk goed en vooral in 't begin was him combinatiespel goed. Toch zullen zij zich nog danig moeten trainen om in de volgende competitie zch in deze klas te kun nen handhaven. Te even half drie stellen beide ploegen zich op en na aftrap is het vooral Santpoort, dat flink op den bal zit en blijk geeft nog geheel ingespeeld te zijn. Na de 4 weken van rust van S.J.C., mochten wij van het niet 't zelfde zeggen. Het spel vlotte niet te best. Na een kwar tier spelens komt hierin echter een zoo danige verbetering, dat S.J.C. steeds meer in den aanval kwam en als Ruigrok een goed doorgegeven bal met een through pass door alles heen werkt en handig langs den keeper in het doel deponeert (1—0). Nu volgt er een flinke druk op het Santpoort- doel en spoedig weet Terhorst met een omgehaald en bal den stand op 20 te bren gen. Het spel vlotte nu snel met steeds een klein overwicht van S.J.C., dat voor rust den stand op 30 wist te brengen. Na de thee herhaalde zich hetzelfde spel, waarbij Santpoort wel goed verdedi gend optrad, doch zijn aanval niet goed wist af te werken. In een tamelijk snel spel weten beide partijen éénmaal te doelpun ten en kwam het einde vai^ dezen zeer vriendschappelijken wedstrijd met een 41 overwinning voor S.J.C. R.-K. S. V. „Leiden". Onder begunstiging van buitengewoon mooi voetbalweer zijn gisteren de ver schillende ontmoetingen gespeeld. Een gecombineerd 1 en 2 elftal zijn de gast geweest van V.V.L. Het is een zeer prettige wedstrijd geweest en hoewel V.V. L. 2 klassen lager speelt is het wel een elf tal, waar rekening mee gehouden moet- worden. Het eind was gelijk spel (33). Na den wedstrijd bood V.V.L. aan ons elf tal als gast een zeer mooie medaille aan van V.V.L.. Leiden III speelde een vriend schappelijken wedstrijd tegen Meerburg IL dien zij verloor met 21. Onze junioren kwamen van het junioren- tournooi, uitgeschreven door O.V.V., inet den 3den prijs thuis. Hedenavond bestuürsvergadering om half negen in „Centi-al" alwaar de oefen avonden besproken zullen worden voor de verschillende elftallen en die morgenavond bekend gemaakt zullen worden in dit blad- DIOC. HAARL. BOND. R. K. SP0RTVEREEN. 0. V. V. Een uitnemend geslaagd Junioren-tournooi Om ruim 12 uur wordt met de eerste wedstrijd begonnen. Scheidsrechter Hof man fluit beide ploegen (LeidenO. V. V.) binnen de lijnen. O. V. V. wint den toss en verkiest den wind in den rug. Er ont wikkelt zich een aardige strijd met Lei den iets in de meerderheid, toch weren de O. V. V.'ers zich geduoht en voor de rust weten zij zelfs de leiding te nemen (10) door een mooi schot van J. Nierop. Na de rust is O. V. V. iets sterker en weet tot het einde toe haar voorsprong te behouden. Hierna komen R. W. D. en A. S. C. tus- schen de lijnen. Dit was een zeer eenzij dige wedstrijd, daar R. W. D. verreweg het sterkst was. Reeds met de rust had den zij een 40 voorsprong welke zij op het einde hadden vergroot tot 92. Scheidsrechter Luth leidde den wedstrijd uitnemend. In de verliezersfinale kwamen daarop Leiden en A. S. C. tegenover elkaar. Lei den had het vrij gemakkelijk tegen het tot corner werken. Uit 'n schot van links ontstaat 'n scrimmage voor het Belgische doel, doch Hopstaekeu zendt met een fer me trap den bal weer in 't veld. Erven later kogelt Jongbloets tegien de lat en dan ko men de Belgen weer aan het woord. Een kogel van v. Dam me wordt door Alsem- geest over de lat gewerkt. Dezelfde speler keert vlak daarop 'n schitterend schot van Beyer. Na 5 minuten krijgt Lemmers dan hal te pakken, rent langs de lijn, geeft goed voor, waarna Jongbloets Holland met 'n schuiver de leiding geeft 10. 'n Voorzet van Kortman kopt Jongbloet juist over de lat. Dan breekt Alsemgeest door en kogelt over de handen van den kee per no. twee in het net 20. Oi. had de keeper de goal kunnen voorkomen. De Belgen laten zich niet ontmoedigen en komen herhaaldelijk terug. Een gevaar lijke aanval wordt door Van Laarhoven keurig onderschept. Aan den anderen kant gaat een trekbal van Alsemgeest juist naast. Kort daarna keert Muylaert twee mooie schoten van Oostmey.er en Kortman. De Belgische achterhoede werkt meestal de 'ballen slecht weg, zoodat ze meest bij de Hollanders belanden. Als Habets gemist heeft, loopt Oostmeyer goed door en kan de bal juist voor den toeschietenden Muy laert bemachtigen en doelpunt onberispe lijk 30. Nu blijft Holland meest in den aanval en de enkele aanvallen van België worden door Van Laarhoven met z'n part ner naar behooren weggewerkt. Alleen de midden linie beperkt zich voornamelijk tot verdedigen en zit te weinig achter de voor hoede. Alsemgeest gaat den bal ophalen, geeft door naar Lemmens die een ren on derneemt. Hij geeft goed door naar Alsem geest, die met 'n ferm schot onder tegen het niet den stand op 40 bracht. Oost meyer mist dan vlak voor open doel. Kort man schiet na fraai solo-spel rakelings naast. Even later verlaat Saucez gewond het veld en wordt vervangen door J. van Hamme. Als Jongbloet eens in vrije posi tie voor het open doel staat, kan hij niets anders doen dan naast schieten. Hopstae keu moet even later een bal tot corner werken. Deze wordt achtergeplaatst. Door te individueel spel gaan er veel kansen voor België verloren. De rust gaat met 40 in het voordeel van Holland in. De tweede helft De eerste twintig minuten gaan de par tijen weer goed tegen elkaar op. De aanval len wisselen elkaar snel op. Meylaert voor komt een zeker schijnend doelpunt door zich voor de voeten van Oostmeyer te werpen. Dezelfde speler probeert het even later weer, do oh z'n schot gaat rakelings naast. 'n Voorzet van Kortman kogelt Jongbloets tegen de lat. Dan gaat Jong bloets door alles heen, maar de weg wordt hem door Hopstaeken versperd. Aan de overzijde lost Schepers 'n ver schot op doel dat even ver naast gaat. De Belgische achterhoede heeft succes met haar buitenspel val, want verschillende Hollandsche aanvallen worden op deze wijze onderbroken, v. d. Kley moet een paar gische aanvallen. Na ongeveer 19 minuten maal reddend optreden bij .gevaarlijke Bel- komt er 'n opleving in de Belgische gelede ren. Verplancke rent door de achterhoede heen en weet de eer te redden 41. Vlak daarop doelpunt Beyer, dooh dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Dan laat het uithoudingsvermogen de I"eigen in den steek en tot aan het eind van den wedstrijd hebben ze totaal niets meer in te brengen. Holland blijft kalm doorspelen. Schoten van Kortman en Jongbloets gaan juist over. 'n Brachtren van Oostmeyer wordt tot corner gewerkt, v. d. Heuvel mist nog een opgelegde kans door in het zijnet te schieten. Alsemgeest maakt dan den bad vrij en op groote afstand sohiet hij hard in dat de keeper verrast en via den binnenkant van den paal in het net ver dwijnt 51. Bij den volgenden aanval werpt Muylaert zich moedig voor de voeten van Alsem geest en de kans is voor Holland weer ver keken. Dooh dit is uitstel van executie, want Jongbloets passeert de Belgische ach terhoede en doelpunt onberispelijk 61. Drie minuten daarna gaan Kortman en Jongbloets door de maddenlinie en achter hoede heen en de eerstgenoemde werkt met behulp van keeper en backs den bal in het doel 71. Er is dan 35 minuten gespeeld. In het laatste kwartier hebben de spelers last van moeheid, waardoor het spelpeil niet beter wordt. Oostmeyer sohiet op kor ten afstand naasb. 'n Kogel van Alsemgeest wordt door Muylaert gestopt. Nu komen de Belgen niet meer op de Hollandsche speel- helft en staan met man en macht te verde digen. Reeds noteeren we een doelpunt, als Muylaert 'n hard schot van Jongbloets niet klemvast heeft, maar Hopstaeken werkt de bal uit doel. Als Alsemgeest den bal heeft vrijgemaakt, geeft hij op het juiste oogen- blik door naar Oostmeyer, die den stand op 81 brengt. Als Jongbloets en Alsem geest nog een paar maal rakeling naast ge schoten hebben, fluit de scheidsrechter het einde van het eerste internationaal treffen tuscben de R. K. elftallen van Nederland en België. DE NEDERLANDERS SPELEN EEN MOOIEN WEDSTRIJD EN WINNEN VERDIEND. De eerste interlandwedstrijd tusschen de vertegenwoordigende elftallen van de R. K. F. en het Belgisch R. K. Sportverbond is wel een groote debacle geworden voor de gasten. De uitslagen herinnert eenigszins aan de 70-overwinning die in vroeger ja ren het elftal van den K. N. V. B. te Haar lem behaalde op het Belgische elftal. Uit slagen als deze komen tegenwoordig in de internationale wedstrijden bijna niet meer voor, en als we ze al eens een keer ontmoe ten dan getuigen ze meestal van de jeugd van een der vertegenwoordigende ploegen, aldus lezen we in de „Mndmrg.", waaraan we dit verslag ontleenen. Zoo was het gisteren ook. de vrij jeugdige Belgische Bond zond een ploeg naar Til burg, die nog zeer eenvoudig voetbal speel de. Individueel viel er wel hier en daar goed werk te waardeeren, maar als elftal .voldeed het niet. Daarvoor was het aantal zwakke plaatsen te groot. Speciaal de half- lihie maakte er weinig van en verstond ab soluut niet wat haar taak was. Verschillen de malen liepen de spelers elkaar in den weg en van spelverdeeling was heelemaal geen sprake. Het is onze bedoeling niet het spel van deze ploeg te gaan ontleden, dat zou ons te ver voeren. De groote neder laag die de gasten mee naar huis kregen te nemen zal voor hen een gevoelig lesje zijn, en een spoorslag om met bekwamen spoed de verbetering van het spel ter hand te nemen. Ter verontschuldiging kan nog worden aangevoerd, dat het elftal der roodbaadjes de steun had moeten ontberen van de Oost- Vlamingen, die om ons onbekende redenen niet in het elftal waren opgenomen, terwijl daar juist de beste spelers schuilen. Indien de gasten waren verschenen met een team, dat eenige wedstrijdroutine had gehad, dan zou de uitslag geheel anders zijn geweest. Dit was juist een der hoofdfouten van de Belgische ploeg, dat de spelers absoluut voetbal- en wedstrijdroutine misten. Hierdoor was het spel zeer eenzijdig. Be houdens enkele korte oogenblikken voor en na de rust, was het federatie-elftal overwe gend sterker en de kracht blijkt uit de cij fers voldoende. De voorhoede vonden wij nog het beste deel en daarin werd soms zeer verdienstelijk samengespeeld. Maar die middenlinieVoegt daar nog bij dat de achterhoede door het uitvallen van Saucez zeer gehandicapt was, en men zal begrij pen dat de voorhoede een groot gedeelte van den wedstrijd tot een verdedigende taak werd opgeroepen. Doelman Muylaert hqeft wel aardige staaltjes van keepersta lent laten zien, maar hij heeft toch ook en kele leelijke blunders gemaakt, die even zoovele doelpunten kosten; ook deze jonge man moet nog de noodige routine krijgen, al zien we in hem wel een keeper met aan leg. Het Federatie-elftal speelde een zeer vlotten en goeden wedstrijdvooral de voor hoede had. er het oog op, en combineerde dat het een lust was. De belangstelling voor deze ontmoeting is ons enorm meegevallen. De verschillende rangen van het Sportpark waren zeer goed bezet en naar schatting waren er zeker tus schen de 5000 en 6000 toeschouwers aanwe zig toen het aanvangsignaal werd gegeven. Vooral van de zijde der R. K. Sport zelve was de belangstelling zeer goed en we za gen tal van geestelijke op de tribune. De bonds- en districbsadviseur benevens tal van vereenigmgsleiders waren gekomen om getuige te zijn van deze première en vooral ook om te zien wat het federatie-elftal, dat binnenkort gaat spelen tegen de Deutsche Jugendkraft, zou presteeren. Des ochtend om elf uur waren de Belgen gekomen en in hotel Adelaars werd pied h terre gekozen. Hier verzamelden zich ook de spelers en officials van de R.K.F. en werd te ruim 12 uur een gezamenlijke lunch gebruikt. Om half twee werd een stoet gevormd door verschillende gymnastiekvereenigin- gen en onder de tonen van de muziek (waar voor „Opwaarts" haar medewerking ver leende) trok men naar het terrein. Spelers *'en officials volgen in auto's en toen men te circa kwart na twee op het terrein aan kwam waren de verschillende rangen al dicht bezet. Een eerehaag van jeugdige spelers werd gevormd en toen te half drie de Belgen in roode jersey en witte broek op het veld verschenen, werd de Braban^onne gespeeld, waarna de wit-gelen binnen de lijnen kwa men, eveneens door het nationale volkslied verwelkomd. De fotografen deden even ■dienst, en daarna liet de heer Van Veen tossen. De wedstrijd. De Belgen trappen af en nemen direct de bal mee. De voorzet van rechts belandt in de handen van Alsemgeest. Holland ant woordt met een tegenaanval, doch Saucez is op z'n post en werkt weg. Niettegen staande het zeer warme weer wordt er in een flink tempo gespeeld. De Hollanders zijn iets gevaarlijker dan de Belgen. Toch zitten deze niet stil en Alsemgeest kan tot tweemaal niets anders doen dan den bal DE VOETBALWEDSTRIJD GO AHEAD—AJAX. De groot ste man Halle, keeper van Go Ahead en Volkers van

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5