BUITENLAND BINNENLAND SPORT UIT DE OMGEVING Agenda DINSDAG 26 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 voor hetgeen mgr H. van de Wetering voor de Kerk en het Vaderland heeft gedaan. Met blijdschap mag daarnaast geconsta- teert worden, den nieuw-benoemden Aarts bisschop Mgr. Jansen, in deze bijeenkomst te zien. Van den aanvang af heeft als regel ge golden pp de Algemeene Katholiekendagen vraagstukken te behandelen, die van alge meen Katholiek belang, in een bepaaalden tijd in bijzondere mate actueel konden wor den geacht Begrijpelijk, dat omtrent de urgentie ver schil van gevoelen zou bestaan. Het. veiligst gaat men daarom, door zich te richten naar Rome, te volgen de aanwijzingen daar ge geven en zeo werd, gelet op de in den jong- sten ti;d uitgevaardigde Encyclieken over de Christelijke opvoeding der jeugd en over het Christelijk huwelijk, thans als onder werp gekozen het Christelijk Familieleven. De noodzckelijkhcid van het Christelijk Familieleven behoeft niet nader te worden aangetoond 't Is zoo begrijpelijk, dat nu de les, die dan toch in den wereldoorlog lag opgesloten, door de wereld niet werd verstaan, nu het ongeloof steeds driester 't hoofd apsteekt, dat we nu waarnemen 'n steeds verder voortgaande zedenverwilde ring. Daarom hulde, groote, dankbare, welver diende hulde aan de zoovele honderdtal len meisjes van de Graal, die op den Twee den Paaschdag met een moed en een on verschrokkenheid aan die der Christenen in do Arena doende denken, verschenen in het Stadion, om het openlijk met indruk wekkende overtuiging voor gansche 't land uit te roepen, dat zij wilden leven naar het Evangelie, dat in Christus en Dien ge kruist, het heil der wereld te vinden is. In onzen tijd is het noodig, dat het goede in het openbaar tot uiting komt, dat het open lijk getuige met gepaste, mar dan toch ook met dringend noodzakelijke vrijmoedig heid. Ook wat het familieleven betreft zijn stellig in menig opzicht de tijden ongun stig. De gevolgen der gezagscrisis doen zich ook gevoelen in de verhouding tusschen ouders en kinderen, de theorieën, die tot ondergang van het gezin moeten leiden, w orden in woord en geschrift steeds bruta ler, steeds schaamteloozer aangeondigd, en te laat zal men wellicht tot inzicht komen, dat alle sociale maatregelen in engerën zin ijdcl geweest zijn, wijl aan de pogingen tot ondermijning van het Christelijk gezin niet tijdig paal en perk werd gesteld. Daartegenover zij echter gewezen op zoovele factoren, die voor hen, die willen, het mogelijk maken, ook op heden het Christelijk gezin in eere te houden, gelijk dan ook geschiedt ten onzent in de stellig niet weinige gezinnen, waar naar oude Roomsche zede door ouders, kinderen en dienstboden in Christelijk gezinsverband wordt geleefd. Steeds blijft er door de Kerkelijke Over heid naar gestreefd de parochies kleiner te maken, mede ten einde daardoor te be vorderen het contact tusschen priesters en gelöovigen. Door het verkleinen van de parochies wordt de afstand naar de kerk verkort, mede in verband met de verkorting van de arbeidsdag indien althans daarbij naar vrije morgenuren wordt gestreefd, het kerk bezoek bevorderd, de naleving van het de creet der veelvuldige en dagelijksche Com munie voor steeds meerderen mogelijk wor den. De katholieke school vormt met het gezin on de Kerk één heiligdom, gewijd aan de Christelijke opvoeding der jeugd. Onze katholieke jeugdbeweging, in veie gevallen noodige aanvulling van het gezin, wordt in zoo heel bijzondere mate gericht op de vorming van degelijke huisvrouwen en moeders. De voortreffelijke katholieke pers, waarop we in Nederland groot mo gen gaan, bevordert in zoo bijzonder sterke mate den waren Christelijke geest in onze huisgezinnen. Ook de radio, die, welke schaduwzijde ze ook moge hebben, de het gezinsleven bedreigende uithuizigheid zal vermogen tegen te gaan. Derhalve geen pessimisme, ook niet in dezen tijd van gezinscrisis. En te minder is daar reden voor, nu we hebben een regeering, die in haar geheel open oog heeft voor de gevaren, die het gezin bedreigen, en die. het Christelijk Familielevn zal willen steunen en schra gen, voor zooveel het door wettelijke voor schriften en bestuursmaatregelen kan wor den gesteund, en daarbij op de medewer king. niet alleen van ons Katholieken, maar ook op die van andere groepen zal kunnen blijven rekenen. En eindelijk verzwijgen wil Ik het niet, verzwijgen mag ik het niet, zegt spr., dat waar ook, in deze van zoo onschatbaru waarde is het voorbeeld, gegeven van bo venaf, wc in Nederland het oog geruste- li jk mogen richten naar het Konink lijk Gezin. Zoo zijn er ook in deze tijden redenen te over om hoop- en vertrouwensvol te toe komst tegen te gaan. Moge onder Gods onmisbaren zegen, met medewerking der velen, die zich daar toe bereid verklaarden, deze Katholieken dag er toe bijdragen ons helder te doen in zien de groote beteekenis voor Kerk, Staat en Maatschappij van het Christelijk gezin, ons 't onwrikbaar voornemen schenken alle middelen aan te wenden of in de toe komst, der traditie getrouw, in hooge eero te blijven houden het Christelijk Familiele ven. Hierna zette prof. dr. D. Kors in een uit voerige rede uiteen de Katholieke opvat ting van het huwelijk als grondslag van het. Christelijk gezin- In de middaguren werd vergaderd in secties op verschillende plaatsen in de stad VOLKENBOND DE SLOTZITTING VAN DEN RAAD. Duitschland verwerpt het rapport inzake Opper-Silezië. De Volkenbondsraad heeft in zijn slotzit ting van Vrijdag nog behandeld het ra.p- port van Polen over den toe>s>tand in Op per-Silezië. De discussie daarover wa-s de vininigsite van de geheele raadszitting. Dir. Ourtiuis zeide, dat de Dud't'sche dele gatie het Poobche rapport pas Dinsdag j.l. on vangen en dus niet zoo grondig had kun nen bostudeeren aks het gewicht der mate rie gebood. Een rij van twijfelachtige geval len en onopgeloste vragen schenen spr. in e'ik geval nog te bestaan. De door Polen ge nomen of toegezegde maatregelen stemmen spr. evenmin afdoende om het vertrouwen tuissohen de Poolische regeering en de Duit- sche minderheden te herstellen, zooals de uitdrukkelijke wen6ch vaai den laatsten Vol- kenbondsraad geweest was. Daarom moest spr. voorstellen de zaak bot September te verdagen. Sokal verklaarde daarop, wegens afwe zigheid door heeschheid van Zale-ski, dat de Poolse he regeering, ondanks enkele beden kingen het rapport ran den Japansohen rapporteur zonder verder voorbehoud wensoht te aanvaarden. Sokal was dus be slist tegen eenige verdere verdaging, want Poen had zijn verplichtingen op Loyale wijize vervuld, de orde in de grensgebieden volkomen hersteld en de samen werking tus schen minderheid en meerdenheid der be- vöLkiinig had groote vorderingen gemaakt. Een verdaging van de aangelegenheid zou alles weer op losse schroeven zetten. Henderson sloot zioh echter bij Curtiue redeneering aan en de Raad besloot daar op de geheele aangelegenheid te verdagen tot September. BELGIE HET HONDERDJARIG BESTAAN DER BELGISCHE DYNASTIE. Zondag 19 Juli a.s. zal in het stadje Veurne, in bijzijn van Koning Albert, de honderdste verjaardag gevierd worden van de inkomst van Leopold I in België. Op het huis, waar de eerste vorst der Bel gen op 17 Juli 1831 verbleef, zal een her denkingsplaat. geplaatst worden. In de archieven van Veurne vindt men nog het verslag der besprekingen, die in den gemeenteraad gevoerd worden over de ontvangst van Z. M. Leopold Georges Chretien FTédéric, prins van Saksen-Co- burg. De receptie had plaats op het grondge bied, waar thans het vriendelijke badp'aats- je De Panne ligt. De sou.verein werd aan de Franseh-Bel- gisehe grens ontvangen door den minister van binnenlandsche zaken, Desaurage. De. gemeéntelijke autoriteiten, de „.sosje- teiten" en de bevolking ran Veurne be groetten den Koning aan de poorten der »tad. Z. M. begaf zich dan naar het huis van den kolonel van de burgerlijke garde. Oli vier, waar het déjeuner, door de stad aan geboden, p'aats had. 't Is ran Veurne uit, dat Leopold I zijn triomfalen tocht deed naar Brussel, waar de sleutels der stad hem overhandigd werden. Te Veurne en De Panne zullen deze fei ten over twee maanden met luist er gevierd worden. Vorig jaar had men reeds in De Panne een beCklw erk onthuld, gewijd aan de intrede van koning Leopold op Belgisch grondgebied. FRANKRIJK TREEDT BRIAND AF? Briand heeft Zonda.gmo.rgen vroeg Pa rijs verlaten om tot Woensdag naai- zijn landgoed te gaan. Zaterdagavond heeft Briand met den nieuw ge-kozen president Doumer bij een gomeenschappelijken vriend gedineerd. Deze vriend zou er Briand op gewezen hebben, dat de stemming te Versailles geen politiek votum is geweest en dat de Kamer siteeds met overwegende meerderheid zijn builenlandsche politiek heeft goedgekeurd, zoodat er voor hem geen aanleiding bestaat het Quad d'Orsay te verlaten. Ook minister-president Lava! heeft ge tracht Briand te bewegen de portefeuille van buitenlandsohe zaken te behouden. Briand moet eohter verklaard hebben, dat hij zich niet overtuigen laat en ter mo tiveering moet hij, volgens de „Echo de Pa ris'' hebben aangeroerd, dat de regeerings- meerderheid in het. openbaar vóór hem doch in het geheim tegen hem stemde, ter wijl bovendien een heftige campagne tegen hem gevoerd wordt. De vrienden van Briand gelooven dat dit Brian d's laatste woord geweest i®. SPANJE HET NIEUWE SPANJE. Het lot der Jesuieten. Aan een artikel in „El Mafci" onder den kop „Gaan de Jesuieten heen?" ontleenen wij het volgende: Werkelijk verrassend zijn de berichten, die in den laatsten tijd door de regeering de pers en de radio verspreid worden over het vertrek der religieuze orden, met name de Jesuieten, uit Spanje. 9 Natuurlijk is het de wensch van de vijanden der openbare orde, beschaving en> cultuur, dat de Jesuieten Spanje zullen verlaten. Zij zullen echter niet heengaan, omdat zij dit niet kunnen en niet willen. Zij zullen de honderden melaatschen, die zij te Fontilles in de provincie xUican- te verzorgen, niet aan hun lot overlaten; de communisten immers zullen hen daar niet vervangen. Evenmin zullen zij aart hun lot over kunnen laten de duizenden en nog eens duizendeh, die zij in Spanje onderwijzen, in hun schitterende cultuur centra, die met de onlangs verwoeste aca demie voor schoone kunsten in Madrid, de trots zijn van ons vaderland en de bewon dering afdwingen van alle buitenlanders. Tal van hun onderwijsinstituten werden door het gepeupel verwoest, waarvan een groot gedeelte uitsluitend was bestemd voor arme kinderen en kinderen uit de arbeidende klasse. De anti-godsdienstige campagne wint steeds meer en meer veld, echter niet door het aantal vijanden van den godsdienst maar door de onverschilligheid der katho lieken, door de lauwheid van het ontzag lijke aantal Spaansche katholieken, die, nu het er op aankomt hun geloof openlijk te belijden, zich daarvoor schamen. Ook al zou men echter alle Jesuieten uit Spanje verbannen, hun orde zal blij ven voortbestaan. Andere volken zullen hun onderdak verleenen. Zij zullen worden ontvangen in China en in het heidensche Japan, waar een niet-christelijke regee ring hun toestemming gaf, om een univer siteit te stichten, die het voorrecht heeft, den titel van „keizerlijke"' te dragen. De „Prawda" vindt de Spaansche radicalen niet radicaal genoeg. De „Prawda" houdt zich critisch bezig met de eischen, welke de Madrileensche club „Alteneo", een vereeniging der radi cale kringen der intelleclueelen-groepen dezer dagen heeft opgesteld. O.a. wordt daarin de scheiding van Kerk en Staat geëiseht en de nationaliseering van het grondbezit. De „Prawda" noemt dit heele program een schijnvertooning. De cub „Alteneo", aldus het sovjet-or gaan, vormt in het geheel geen vereeniging van echte revolutionnairen, het betreft slechts de „intelligentie der bourgeoisie" die thans probeert, den eigenlijken dra gers der revolutionnaire idee, nl. de bree- de massa's van het proletariaat, den wind uit de zeilen te nemen. De club stelde daarom een radicaal pro gram op. zoo gaat het sovjet-orgaan voort, voor welks verwerkelijking ze evenwel op het beslissende oogenblik zeker zou terug schrikken. In deze uiteenzettingen der „Prawda" wordt weer het. streven duidelijk, de niet- communistische leiding der Spaansche re volutie te bestrijden en bij het „wereldpro- letariaat" in verdenking te brengen. Relletjes in Spaansch dorp. Wegens brandstichting in een kerk wer den te Coria del Rio 19 personen gearre steerd. Toen de a-rreistaniten uit heit d-orp werden geleid, viel de bevolking het escor te aan, waarop de politie genoodzaakt was van haar wapens gebruik te maken. Verscheidene personen werden gewond. Hierna brak een prostestsita-king uit, waarop nog veertig 'main politie na-ar het Andalusische dorpje werden gezonden. De kapitein-generaal van Sevil'a verklaarde aan een deputatie uit de bevolking, dat hij deze politiemacht niet zooi terugtrekken voor de staking wa>s beëindigd. Na terug keer van de deputatie werd toen de staking opgeheven. BRITSCH-INDIE DE TWE*EDE RONDE TAFEL CONFERENTIE Gandhi's deelneming nog steeds onzeker. In zijn antwoord op de uitnoodiging van de Indische regeering, om deel te nemen aan de tweede ronde-tafel-conferentie, waarvan de constitutioneele commissie op 29 Juni a.s. te Londen bijeenkomt, schrijft Gandhi, dat het hem onmogelijk is, Indië te verlaten vóór de kwestie der Indische gemeentenen provincies geregeld is en vóór hij zich ervan overtuigd heeft, dat de voorwaarden van zijn te Delhi met den on derkoning gesloten overeenkomst inder daad zijn uitgevoerd. In antwoord op een telefonisch verzoek om informatie van den correspondent van de „Morning Post" werd medegedeeld, dat Gandhi op 3 Juni a.s. zal beslissen, of hij aan de zitting der constitutioneele commis sie zal deelnemen GEVAAR VOOR UITBREIDING VAN OPSTAND IN BURMA. Nieuwe troepen op weg er heen. Naar gemeld wordt zijn honderd perso nen gedood en duizenden gewond en gu- vangen genomen bij de opstanden in Bur ma tegen de Britsche autoriteiten. Missio narissen, die te Simla uit Burma zijn aange komen, verklaren, dat het gevaar bestaat, dat de opstand zich van Zuid-Burma, waar de beweging haar oorsprong vond, zal uitbreiden over het geheele land. De kolo niale autoriteiten zenden nieuwe troepen- afdeelingen van Indië naar Boven-Burma. BURGEMEESTER J. C. PAPE. t Gistermiddag om half 12 is na een ver pleeging van enkele maanden in het Ge meente Ziekenhuis in Den Haag aan de Zuidwal op 49-jarigen leeftijd overleden de heer J. C. Paje, in leven burgemeester van Rijswijk Z.-H. De heer Pape heeft zijn ambt in de ge meente Rijswijk op 1 Februari 1920 aan vaard, na te voren enkele jaren burge meester van Willemstad te zijn geweest. De gemeente verliest in hem een bur gervader in den waren zin van het woord, die er altijd op uit was, do gemeente te verfraaien en te moderniseeren. De Prins ook mee naar Parijs. Ook de Prins zal dc Koningin vergezellen bij haar bezoek aan Parijs. Uitvoering Tarwewet. Het ligt in de bedoeling, op hét tijdstip, waarop de maatregelen tot uitvoering van de Tarwewet 1931 in werking zullen treden, over te gaan tot een scherpe controle van de bij de bakkers aaniwe.zi.ge voorraden bloem en kroipmeel. Mocht blijken, dat zich bij bakkers te groote voorradieh in verhou ding tot bum omzet bevinden, dan kan daar van het gevolg zijn, dat voor die voorraden geen vergunning tot het voorhanden heb ben wordt gegeven, waardioor de betrokken bakkers in groote moeilijkheden kunnen komen. VOETBAL R. K. Sportvereeniging V. V. L. V. V. L. I speelde een wedstrijd tegen Lei den I. Te 2.30 uur stellen beide ploegen zich op. V. V. L. met twee en Leiden ook met eeni- invallers. Reeds dadelijk werd er vrij goed gespeeld met Leiden iets in de meerderheid. De meer derheid weten zij dan ook in 'n tweetal goede doelpunten uit te drukken. Dit wordt V. V. L. echter wel wat te erg en er wordt zoo hard gewerkt, dat reeds spoedig de stand weer ge lijk is (2—2). Wederom weet Leiden de leiding te nemen, doch voor het einde daar is heeft V, V. L. ge lijk gemaakt (33). Het was een prettige wedstrijd onder goede leiding. Na afloop overhandigde de vice-voor- zitter van V. V. L. de beschikbaar gestelde medaille aan Leiden's aanvoerder. Deze be dankte met enkel welgekozen woorden, en er werd gelijk afgesproken op 't Leiden-terrein eens een tegenbezoek te brengen. De V. V. L.-Jun. keerden met een neder laag uit Lisse terug. De leiding liet veel te wenschen over. R. K. S. V.—D. O. S. D.O.S. II toog naar Noorden, om daar Stormvogels te bekampen. Na een spannenden wedstrijd won D.O.S. II met 31, waarmee dit elftal de, eerste prijs ten deel viel. Op het D.O.S.-terrein was Kagia de gast, in welke wedstrijd het zeer onvolledig D.O.S- team, steeds in de meerderheid was, doch de Kagia-achterhoede weerde zich geducht, zoo dat tenslotte de overwinning voor D.O.S. niet grooter werd dan 21. POSTDUIVEN P. V. „Strijd en Vriendschap". (Voorschoten). Wedvlucht van Compiègne (Frankrijk). Los 8 uur, In concours 57 duiven. De eerste vogel werd geconstateerd 11 uur 34 min. en 17 sec. en de laatste 11.57.7. P. J. van Klaveren le, 5e en 9e. G. A. Adrichem: 2e ,4e; Oudshoorn: 3e, A. de Graaf: 6e, 7e en lie. H. H. J. van Klavern 8e en 10e. NOORDWIJK AAN ZEE. Groene Kruis. Onder leiding van ds. Cupedo vergaderde het Groene Kruis in de Bewaarschool te oNordwijk aan Zee. De vergadering was slecht bezocht. De voorzitter opende met oen welkomst- woordje en liet de notulen lezen, die on gewijzigd werden goedgekeurd. Daarna volgde een aantal jaarverslagen. Aller eerst van mevr. Doorneveld over de lig- hal, waaruit we aanstippen, dat er 29 pa- tiëtjes werden verpleegd met een totaal verpleegdagen van 4887. Het aantal uren, waarop zonnebaden werden genomen was 2467. Er werden 2438 liter melk verstrekt voor welke uitgaaf een gelijke post van ontvangsten staat. Voor de opbrengst der collecte op een liefdadigheidsconcert, wa ren spelen gekocht voor de patiëntjes, die er vel© uren mee hebben doorgebracht. Van Gravin van Limburg Stirum waren mooie boeken ten geschenke gegeven, die vooral de jongens aangename uren be zorgen. Het bezoek van de Sint werd gememoreerd en ook werd gewezen op de noodzakelijke vernieuwingen van mate riaal. Uit het verslag van mevr. Maas, de 'huisbezoekster van het Gr. Kruis, verna men wij dat op 1 Jan. 1930, 48 gezinnen met 52 patinëten onder controle stonden, waar 406 huisbezoeken werden gebracht, 18 maal werden artikelen uitgeleend, ter wijl 3 maal woningverbetering werd toe gepast. De verdere gegevens bestonden uit meer persoonlijke dingen van patiën ten. Aan beide dames werd dank ge bracht voor heur verdagen. Naar aanlei ding van het verslag van mevr. Doorne vela werd medegedeeld, dat de rioleeiing voor afvoer van water, in orde zal worden gebracht. Het afsluiten van de hal voor regen is een moeilijke kwestie, waarvoor het bestuur in de eerstvolgende verga- dei-ing de bes mogelijke oplossing zal trachten te vinden. De heer van Santen wil dennen planten rond de hal, dat breekt de wind en belemmert den inkijk in de hal vanaf den weg. Hiervoor voelt men veel en 't zal zoo mogelijk uitge voerd worden. De heer J. v. Capelle bracht namens de commissie die de re kening van den penningmeester had na gezien, verslag uit en bracht lof aan den heer Duyster voor het gehouden beheer. Alles was keurig in orde en daarom stelde hij voor om de penningmeester te de- ehargeeren, wat gedaan werd met dank woord van den voorzitter. Het jaarver slag van de secretaresse mej. Klomp gaf nog eeens in bijzonderheden weer wat er in den loop van het ajar was gepasseerd. 1 Ook de secret*?**»© had dank ia ont- Gemeentelijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van: a. A. Kolder man om vergunning tot hcë oprichten van een banketbakkerij in het perceel Mare- singel no. 64; b. N. Verhoeff om vergun ning tot het oprichten van een smederij in het perceel Moriaansteeg no. 6; c. J. A. Dingjan om vergunning tot het oprichten van een stoom wasch- en strijkinrichting in het perceel Lage Rijndijk no. 19; d. W. J. de Gunst om vergunning tot het oprich ten van een smederij in heb perceel Clara- steeg no. 5; e. de R. K. Coöperatieve bak kerij en verbruiksvereeniging „Eendracht" U. A. om vergunning tot het oprichten van een broodbakkerij op het perceel, ge legen aan de Marnixstraat hoek Molen straat. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken mfet de bijlagen op de Secretarie dezelrgemeente «r visie gelegd zijn; 1 I alsmede dat op Zfterdasl den 6en Juni e.k. des voonniddaas te lMlf elf uren in het perceel Breesiilat 125 (Bureo# van Gemeentewerken) gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen^reze verzoe ken in te brengen, terwij^^ er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die jnet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn versche nen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 31 Mei 1931. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Woensdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Graan- beurs, 8.15 uur. Dinsdag, uonoerciag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 26 tot en met Zondag 31 Mei a.s. .waargenomen door apotheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. vangst te nemen. Enkele stukken werden voorgelezen betreffende subsidies en ook het voorloopig koopcontract van het iig- halterrein van Mij. de Toekomst, werd ter kennis der leden gebracht. Van het Papefonds ontvangt men hiervoor een subsidie van 500. Bij het punt bestuursverkiezing werden de beide aftredende hoeren dr. C. H. Hernianides en G. A. E. Duyster bij ac clamatie herbenoemd. Bij de rondvraag wees de heer Duyster er op dat niet al'e doktoren met de lig- hal sympathiseeren. Gaarna zou hij willen dat naar de reden daarvan gevraagd werd; 't is toch in 't belang van de pa tiënten. MoCht er onverhoopt reden zijn voor mindere sympathie dan kan men de bezwaren uit den weg ruimen. Het be stuur zal in deze zaak diligent zijn. De heer van Santen vraagt naar de moge lijkheid om onderwijs te geven in de lig- hal aan de leerplichtige kinderen. Deze zaak is reeds in werking door conferenties met besturen en hoofeten van scholen. Het maken van handwerkjes zal op voorstel van mevr. Coppens van Capelle, onder de patiëntjes worden geanimeerd en deze werkje's kunnen later ten bate van de hal worden verkocht. De voorzitter acht het wensoheMjk om nog eens propaganda te maken door het houden van een lozing, daar er nog zoo veel misvattingen en slechte gewoonten bestaan op het gebied der hygiëne. Dit punt werkt het bestuur nader uit. De heer Duyster beveelt het houden van een bloemendag aan. Dit zal worden gedaan. Hierna sluiting. SASSENHEIM Propagandaclub. Vrijdagavond had in het K.S.A.-gebouw een bijeenkomst plaats, met het doel een propaganda-club op te richten. De avond stond onder leiding van het bestuur der K. S. A. en werd geleid door den voorzit ter, den heer A. Verkleij. Er waren een 16 personen opgekomen. De voorz. verwelkomde de aanwezigen en hoopte, dat men er in zou slagen het gewenschte doel te bereiken. Over het doel en werking van de club werd breed voerig gesproken. Hierna werden allen als lid opgenomen en een bestuur gekozen, bestaande uit de heeren J. A. Vughts, voorz., P. Eist- geest en G. Braun. De voorz. sprak eenige woorden, dat het bestuur en club ernstig zullen werken voor de belangen der Katholieken. De heer Vughts sprak een woord van dank voor het vertrouwen en vroeg de medewerking van het K.S.A.-bestuur. Hierna werd deze eerste bijeenkomst ge sloten. Bloemenveiling. Woensdagavond te 7 uur zal in het .K.S.A.-gebouw een veiling worden gehouden van bloembollen voor kerk en ar men en St. Bernardusgesticht. De parochi anen worden verzocht hierbij zooveel mogelijk tegenwoordig te zijn. Concours. Het Chr. Muziekgezelschap Crescendo alhier, behaalde op den tweeden Pinksterdag op het concours te Landsmeer de eerste prijs in de eereafdeeling fanfare. Voor het verplichte nummer werd 111V? punt en voor eererwedstrijd 59 punten behaald Voor waar een groot sucoes.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2