UIT DE OMGEVING Doorziüe* PUR UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 26 MEI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. IJ HILLEGOM. Personalia. Voor het examen machine- schrijven, systeem Mercurius slaagde onze plaatsgenoote mej. Nelly Colijn Zij werd opge leid door den heer F. C. van Lierop Jzn., leeraar alhier. Van Bol tot Bloem. Wij maken onze lezers attent op het tweetal filmavonden, die georganiseerd worden door de afd. Hillegom van Bloembollencultuur. Deze film is mooi en leerzaam. De toegangsprijs is zoo uiterst laag, dat hij voor niemand een beletsel zal zijn. Wij vertrouwen dan ook, dat de groote zaal van Flora hei<ïe avonden tjokvol zal zijn. Zwem niet in de Ringvaart. Burge meester en Wethouders zichten een waar schuwing tot de ingezetenen, na-mens den Inspecteur der Volksgezondheid, om niet in de Ringvaart te gaan zwemmen. In den laatsten tijd werden nl. meerdere gevallen waargenomen van Weil'sohe ziekte als ge volg van het zwemmen in de Ringvaart. Deze ziekte is als zeer ernstig te beschou- wen. Dit zwemmen levert gevaar op voor geelzucht, een infectie, die door ratten wordt overgebracht. Waar wij hier ter plaatse een zeer goe de en ongevaarlijke gelegenheid bezitten in de eigen Zweminrichting, vertrouwen we, dat allen van de waarschuwing dank baar nota zullen nemen. Geboren: d. van Th, M. de Grootvan Saase d. van E. M. A. Weijersvan der Dussen z. van J. J. C. S. Veldhuyzen en van Zanten-Sluis. Ondertrouwd: Th. H. van Kampen en G. J. van der Ploeg. Getrouwd: A. Keijzer en H. A. van Werkhoven. Overleden: G. van Mourik m. 17 j. HAARLEMMERMEER Aanbesteding. Gisteren had in het ver- verschingshuis van Groenendaal de onders- handsche aanbesteding plaats van het bouwen van een dubbel landhuis aan den Kruisweg te Haarlemmermeer nabij Heemstede voor re kening van den heer G. P. Goossens te Heem stede. De uitslag was als volgt: A. Lelieveld, Hil legom 12.450, J. van Tongeren, Heemstede I 11.995; P. Bakker Zn. te Nieuw Vennep 10.360; firma Mins, Hoofddorp 10.295; fa. Buis te Heemstede 9941. De gunning is aangehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Bij aanbesteding 5s uitbreiding van de gasfabriek, gegund aan de laagste inschrijvers de firma Gebr. Slin gerland alhier. OUD-ADE. Opening Jachthaven „De Leede". le Pinksterdag had in ons anders zoo rus- lig dorpje Oud-Ade een grootsch gebeuren plaats. Er zou n.l. een jachthaven geopend worden aan het zoo pittoresk gelegen Ven- nemeer. De haven lag daar in de stralende - Meizon; aan alle kanten gepavoiseerd, ter wijl de diverse jachten der leden van de club alle met kleine vlaggetjes waren ver sierd. Um 11 uur verscheen de Burgemees ter van Alkemade, de heer L. H. M. J. -Vo3- ters, die aan den ingang der haven werd verwelkomd door den voorzitter en den se cretaris van de vereeniging „De Leede". Nadat de Burgemeester aan boord was gestegen van het vereenigingsjacht „Atie II", werd na een kleine rondvaart langs het Meer de gepavoiseerde afsluiting stuk ge varen, waarna van het jacht met de scheepshoorn aan de overige jachten te kennen werd gegeven, dat de toegang tot de haven geopend was. Alle jachten lig gende op het Meer gaven door een tegen- sein van hun ingenomenheid blijk, en ste vende op de haven af, om hun booten daar te meren. Nadat allen zich op de plankiers hadclen begeven, werd eerst het woord ge voerd door den voorzitter van de commis sie van den bouw der jachthaven, den heer Visser, die in de eerste plaats het zich tot een plicht rekende dank te brengen aan den Burgemeester van Alkemade, die zoo welwillend is geweest, deze plechtigheid met zijn tegenwoordigheid te willen opluis teren. Spr. ging in 't kort de geschiedenis na aan de opening van de jachthaven voor af gegaan, memoreerde het harde werken van de bouwcommissie, bracht dank aan verschillende leden voor den ondervonden steun en hoopte dat de vereeniging onder de energieke leiding van den voorzitter zal mogen groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Spr. verzocht hierna den Bur gemeester de vereenigingsvlag te hijschen, droeg de leiding aan den voorzitter van de vereeniging over en verklaarde hierme de de Bouwcommissie ontbonden. De Bur gemeester van Alkemade nam, alvorens hiertoe over te gaan het woord en deelde mede, dat hij gaarne gevolg had willen ge ven aan de uitnoodiging tot hem gericht om deze jachthaven te openen. Uit den mond van den voorzitter ha4 spr. reeds ver nomen, dat onder de lede 'van de club een vredige stemming van het dorp met zijne standhoudingdie zoo gelijkend is op de vredige stemming van iet dorp met zijne bewoners. Deze zijn hier zeer gemoedelijk, doch verlangen, dat hun eigendom wordt er kend en geëerbiedigd. Spr. hoopt, dat de leden der vereeniging hiermede rekening zullen willen houden. Een woord van har telijke gelukwensch rioht spr. vervolgens tot bestuur en leden en hij hoopt dat het leden tal zóó zal toenemen, dat het bestuur zich genoodzaakt zal zien, over enkele jaren een uliaal in deze gemeente te stichten, want de gemeente Alkemade heeft nog vele mooie plekjes, die zich uitermate voor de watersport leenen. Spr. heesch hierna de ereenigingsvlag ten top, welk teeken met een hoera werd begroet. Op deze plechtig- neid volgde de feestrede van den voorzit ter, den heer Horscht, waaraan wij het vol gende ontleenen: „Wanneer ik heden, aldus de voorz., bij de opening van onze eigen jachthaven, welke opening samenvalt met het jaar van ons 10-jarig bestaan, u toespreek, dan moet ik vanzelf terugdenken aan dien tijd van 10 jaar geleden, toen onze vereeniging werd opgericht door de watersporters, die toen ligplaats hadden in de beide slooten welke het land van den heer Oudshoorn te Warmond begrensden. Al spoedig begon men toen met havenplannen rond te loopen en toen in den winter van 1922 door ge noemden heer een klein haventje werd ge graven, durfden de jonge vereeniging het aan om dit te huren voor een huurprijs van 1750.per jaar. Dit haventje bleek ech ter niet aan het doel te beantwoorden en was voor de vereeniging vrijwel onbruik baar, hetgeen een groote tegenvaller en een finantieele strop beteekende. Dit te- samen met den terugslag der hoogconjunc tuur die zich in 1922 en volgende jaren deed voelen, deed het reeds aardig opgevoerde lpdental schrikbarend achteruitgaan, zoo dat, toen 7 jaar geleden het oude bestuur, de vele tegenslagen moede, het bijltje erbij neerlag, er wel gelukkig geen schulden wa ren, maar de vereenigingskas vrijwel leeg was en er met man en macht gewerkt moest worden om de moedeloos geworden leden, op hoop van betere tijden, bij elkaar te houden. Al was dit eerste havenplan dan ook een fiasco geweest, steeds zijn wij er op uit ge weest te trachten het ideaal van elke zeil vereniging, een eigen haven, te verwezen lijken. Vele vergeefsche reizen zijn door de bestuursleden gemaakt, veel teleurstellin gen ondervonden. Steeds stuitten de plan nen af op te hooge prijzen of doordat de plaats in kwestie te moeilijk bereikbaar was en het is eigenlijk met een gevoel van groote verbazing, dat ik u heden ter gele genheid van de opening van onze lang ge droomde jachthaven kan toespreken, verba zing over het vele, dat in zoo luttele maan den en door de offervaardigheid en mede werking van betrekkelijk zoo'n handjevol leden is tot stand gebracht. Het staat mij nog als den dag van gis teren voor den geest, dat op een splits- cursusavond op het eind van December 1930 een havenplan aan het Vennemeer werd geopperd, een plan dat door de nu bestaan de autobusdienst, uitvoerbaar werd geacht. En nu, nauwelijks 5 maanden later, zijn de plannen gemaakt en uitgewerkt, vergunnin gen aangevraagd en verkregen, de gelden bijeengebracht, het werk aanbesteed en uit gevoerd. Voorwaar een voorbeeldige presta tie. Ik meen dan ook hier op de eerste plaats een woord van hulde past aan de commissie voor den bouw van de jachtha ven zoozeer verpersoonlijkt in haren ener gieken voorzitter, den heer Visser, in ons midden algemeen en beter bekend onder den naam van Oome Frans. Als er iemand hard voor onze haven heeft gewerkt en ge streden en slapelooze nachten heeft gehad, dan is hij dat. Voor ons zal zijn naam dan ook steeds onafscheidbaar aan onze haven verbonden blijven. Ook wensch ik hier nog in het bijzonder te memoreeren de medewerking welke wij voor den bouw mochten ondervinden van de betreffende autoriteiten en dank te j brengen aan hen allen. Mijnheer de Burge- meester, het doet ons zeer veel genoegen dat u ons de eer heeft willen aandoen bij deze opening tegenwoordig te zijn en dat u zooeven door het hijschen van de vlag heeft te kennen gegeven, dat de vestiging van onze haven onder uwe gemeente, u sym pathiek is. Wij van onzen kant hopen, dat deze vestiging tot den bloei uwer gemeente hoge bijdragen en dat wij steeds op een voet van goede verstandhouding met het gemeentebestuur zullen mogen staan.Hierop zal ons streven gericht zijn, en verzoeken wij daarvoor gaarne uwe medewerking. Ten slotte breng ik hier den uitdrukkelijken dank der vereeniging aan alle hier aanwe zigen leden, donateurs en donatrices, bij zonder zij, behoorend tot de categorie der oprichter^ van de jachthaven. Na een drie werf „Hoera" op den groei en den bloei van „De Leede" sloot de voorzitter zijn rede, welke met een warm applaus werd beant woord. De Burgemeester van Alkemade nog even het woord verkrijgende, zegde waar dit mogelijk was gaarne zijn medewerking toe. Van de gelegenheid, om de vereeniging te complimenteeren werd gebruik gemaakt door den heer van Vliet, voorzitter van de Kon. Motor-, Roei- en Zeilvereniging „De Kaag", den voorzitter van de Leidsche Zeil en Motorsportvereeniging en den voorzit ter van de vereeniging „Nieuwe Meer" uit Aalsmeer, welke beide laatste vereenigin- gen hunne geïukwenschen deden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van belangstel ling, waarvoor de voorzitter hartelijk dank zegde. Hierna werd de eerewijn rondge diend. Tot slot dient nog vermeld, dat de haven is gebouwd door den heer H. Smit- tenaar te Leiden, wien alle lof toekomt voor de keurige uitvoering. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den Bur gemeester, den heer Boss chicle r, in open bare vergadering bijeen. Van Tilhurg en C. v. d. Vijver was bericht ran verhindering binengekomen, terwijl verder alle andere leden aanwezig waren. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven betreffende de gunning van aanbouw aan de fa. Herson en Mooten voor den prijs van 41.S90 ten behoeve raai de Woning bouw vereeniging. Aan de arde bomt het voorstel van B. en W. tot bestraling van de Sandtlaan. Uit het prae-ad'vies, dat daarover door B. en W. wordt uitgebracht blijkt dat uit een nauw keurige berekening over de laatste 5 ja ren, is bomen vast te staan dat deze weg, Lang 389 H., thans aan onderhoud kest 1132 per jaar aan basalt, rijl-oon enz. Dooi de Mij. Vlamoien van Zeist is een begroo- GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Vrijdagavond te 7.30 uur kwam de Raad aezr gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen na een kleine opmerking van den heer de Langen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: Goedkeuring Gd. Staten be treffende het nemen van aandeelen maatschap pelijk kpaitaal Bank Ned. Gemeenten. Be richt Ged. Staten inzake verdaging bouwver ordening. Procesverbaal kasopneming Gem. Ontvanger. Verslag keuringsdienst van waren over 1930, enz. enz.; alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek tot jaarlijksche bijdrage Poli- tie-Radio-Commissie te Hilversum wordt z.h. st. ingewilligd. Adres P. J. Bergman, Wilsveen 53, om ver goeding als bedoeld in art. 13 L. O. Wet 1920. B. en W. stellen voor afwijzend op het adres te beschikken. De heer Willemse merkt op, dat het hem voorkomt, dat deze zaak geheel op vermoedens beiust hij kan niet uit de stukken opmaken, of het waar is. Z.i, is er geen reden om af wijzend te besohikken. De voorz. antwoordt, dat adressant geen recht op vergoeding heeft. De kinderen waren op een school binnen de 4 K.M. en zijn van deze school afgehaald om de vergoeding te krijgen, omdat buurman het ook had. De aan geven reden, als zou het om het godsdienst onderwijs gaan of om kerkelijke plichten, dat de kinderen van deze school zijn genomen, is onjuist. De heer Verheijen zegt, dat men duidelijk uit het schrijven kan opmaken, waarom het verzoek is gedaan en is van meening, dat B. en W. ht maar niet zoo zonder meer kunnen geven en hij kan zich met het voorstel van B. en W. dan ook volkomen vereenigen. De heer Schmal meent, dat er nog wel iets meer achter zit en zet in deze zijn meening uiteen. De voorz. licht de zaak op duidelijke wijze toe, waarna het voorstel na enkele besprekin gen, z. h. st. wordt -aangenomen. De herziening belooning schoonhouden raad huis wordt na opmerkingen van de heeren Verheijen en Willemse z. h. st. goedgekeurd, evenals het voorstel tot onbewoonbaarverkla ring woning Veenestraat no. 68. Ook de wijziging regeling terzake toelating kinderen tot O. L. Scholen te Voorburg wordt z h. 6t. aangenomen. De vereeniging der Gemeenten. Wijziging algemeene regeling jaarwedden burgemeesters, secretarissen en ontvangers. De heer Willemse vraagt om bij Ged. Sta ten er op aan te dringen, als de gemeente de 5000 inwoners heeft overschreden, een eigen burgemeester te krijgen om hierdoor pressie uit te oefenen inzake vereeniging Ge meenten. De voorz. zegt, dat Ged. Staten zullen ant woorden, dat men eerst de zaak in eigen boezem moet schoonmaken en moet beginnen met een eigen burgemeester, secretaris enz., te benoemen. De heer Willemse is het hiermede niet eens, doch zou alleen bij Ged. Staten hierdoor pres sie willen uitoefenen voor vereeniging der gemeenten. De heer Verheijen zegt, dat het goed is, dat de wensch van den Raad aan Ged. Staten wordt te kennen gegeven, waarna de wijziging z. h. st. wordt aangenomen met alleen de heer Verheijen tegen. De wijziging gemeentebegrooting 1930 wordt z. h, st. aangenomen. Voorstel tot het in orde brengen der Meer- laan. De heer Waaijer zegt heel kort te zullen zijn. Er is een begin gemaakt en er moet ook een einde komen. Met het voorstel van B. en W. kan hij niet accoord gaan. Hij stelt voor te laten zitten, wat zit en die iets wil laten doen, moet het dan zelf maar doen. De heer Hoogeveen vindt de kosten te hoog voor eenen kant der laan; voor den anderen kant staan geen kosten aangegeven. De voorz. zegt, dat beide kanten der Meer- laan bedoeld zijn, de geheele post is in elkaar verwerkt. De heer Hoogeveen wenscht ook een beton nen rollaag, omdat anders alles weggespoeld wordt, doch de voorz. zegt, dat dit is gelaten om de kosten. De heer Verheijen zegt het niet goed te vinden om te laten liggen, wat ligt de zaak moet afgewerkt worden. In een vorige verga dering is hierover voldoende gesproken. B en W. zijn begonnen zonder kennis van den Raad, doch zij hebben hun fout erkend en hij hoopt, dat dit geval een lesje voor B. en W. zal zijn, dat zij niets doen buiten den Raad. De heer Willemse had verwacht, dal men een kostenberekening zou krijgen met cijfers, die juist waren. Hij vindt het niet goed, dat m enhekken gaat plaatsen op andersmans grond, hiertoe is de gemeente niet verplicht. Hij keurt ook de riolen af en kan zich in het geheel niet met het voorstel van B. en W. ver eenigen en zal zich hiertegen verzetten met al de midden, welke hem ten dienste staan. Een diepzinnig gesprek dempen van een sloot. het De voorz. zegt perplex te staan over het geen hij nu hodrt. In de vorige vergadering hebben B. en W. erkend een fout te hebben ge maakt en de Raad heeft toen gezegd: er is nu eenmaal begonnen aan de Meerlaan, maak de zaak nu af en zorg, dat alles in orde komt, als de Raad maar een kostenberekening krijgt, en nu is het nog niet goed. Het plaatsen der hekken is zeer juist, daar de gemeente ver plicht is, als zij een sloot dempt, een afschei ding te maken. De zaak is goed bij Ged. Sta ten besproken en ook het Polderbestuur heeft excuses aangeboden. Hij merkt op, dat het hier te veel persoon lijke kwesties worden en, wanneer dit niet het geval was geweest, zou over deze zaak niet zoo lang gesproken worden. De cijfers zijn door den gemeente-opzichter opgegeven doch kunnen nog wel iets meevallen. De heer Willemse zegt, dat de cijfers niet juist zijn, daar er geen rekening is gehouden met de kostenberekening van de materialen, welke aanwezig waren en die toch ook betaald zijn, zoodat de cijfers dus anders en hooger worden. Er worden over dit punt nog lang en soms heftige discussies gevoerd. De heer Verheijen merkte tenslotte op, dat men nu al een uur over deze zaak en de demping van een sloot had ge praat en dat, als men in dien tijd zelf begon nen was, de sloot al gedempt was. Hij had het beter gevonden, dat men niet zoolang had ge praat, doch met een ander en omlijnd voorstel ter tafel had gekomen. De voorz. acht de zaak voldoende bespro ken en brengt het voorstel van B. en W. in stemming, welk voorstel met 64 stemmen wordt aangenomen, waarbij weth. v. d. Bosch zich van stemming onthield. Een verzoek van den heer de Groot tegen de afwijzende beschikking van B. en W, voor bouwvergunning en een verzoek van den heer Polderman worden gezonden naar B. en W. om prae-advies. De voorz. deelt mede, dat B. en W. de ge meentebode Does en den ambtenaar ter secre tarie van Herpen vast hebben aangesteld. De heer Schmal vraagt aan den Westvliet- weg een vast adres aan te wijzen, waar men zich kan wenden bij eventueele brand of onge lukken, om direct burgemeester en politie te kunnen bereiken. De voorz. zegt, dat dit in de volgende wet houdersvergadering in behandeling komt. Hierna sluiting. Zonnebrand en Sl van Huid en verzacht en ge ting opgemaakt. Wanneer -de weg bestraat zal worden met z.g. ge trokken st eenen zul len de kosten bedragen f 9190 plis f 780 voor de sluitbandende weg wordit d'an 5 M. breed langs de slootzijde. De bestaande bo dem kan zonder veel bezwaar voor bestra ting geschikt gemaakt worden! Dit bedrag bet eekent per jaar voor renteverlies en af schrijving 1095, zoodat het nog even voordeeliger uitkomt dan wanneer de be staande toestand blijft gehandhaafd. De heer Krait is ran meening dat er verschil lende wegen in Rijnsburg zijn die veel har der verbetering noorig hebben en ook ver schillende andere heeren sluiten zich hier bij aan en zouden gaarne zien dat B. en W. met een volledig plan tot verbetering van alle weggen in eens voor den dag kwamen niet 'n totaaloverzicht mogelijk zou maken. Vaai de bewoaiea's van het Hofje was een verzoek binnen gekomen om verbetering en verbreediinDg van dezen weg wat niet bet ook op het steeds toenemende autoverkeer al daar zeer noodzakelijk was. Uit de kosten berekening van Burg. en Weth. blijkt dat voor ricleering en bestrating hiermee 'n be drag van 5069 zou gemoeid zijn. B. en W. kwaanen met een beter plan voor den dag en stelden voor een perceel grond van den heer Vara, der Gugten aan te koopen groot S32 M2., tegen den prijs van 4. per M2. Hierdoor kan een verbinding tot stand komen tussohen de Burg. Meyboomstraat en de Voorkouter weg, waardoor het Hofje van verkeer wordt ontlast, maar niettemin ook nog wel wat opgeknapt zal worden. De koopsom voor het perceel van den heer Van Gugten bedraagt 3412, terwijl voor den aan'eg van den weg een bedrag van 2500 noodig zal zijn. Het voorstel wordt met instemming van al e heeren ontvangen en na eenige bespreking niet al gemeene stemmen aagenomen. Verder wordt nog uitvoerig gesproken over de muziektent, indertijd door de ge- meentenaren aan de gemeente geschenken en waarvan het onderhoud voor rekening van de gemeente kwam. Door verschillende omstandigheden is indertijd noodig ge weest hem met toestemming van de mu- ziekvereeniging tijdelijk een plaats te geven achter het gebouw van de gemeentebedrij ven, waar de tent langzamerhand tot een hoop brandhout is afgetakeLd. Besloten wordt de muziekvereenaging toe te staan de temt te verkoopen en het geld in de ver- eenigirtigskas o,p te nemen. De heer W. L. v. d. Guge wijst op de on houdbare toestand op het terrein bij het gebouw van de gemeentebedrijven. Het is hoog noodig dat de opslagplaatsen van de materialen van een soliede afscheiding wordt voorzien, waardoor voorkomen wordt dat de lieve jeugd er een groote keet vaai maakt tot ergernis en verdriet van de om wonenden. Hierna volgt sluiting. ALKEMADE. Geboren: Petrus Johannes Maria, z. van C. J. J. Stockmann en M. P. A. van de Kamp. G'ornelis Leonardus, z. van C. Borst en W. Bartcls. Gerarda Johanna, d. van J. Remmerswaal en A. van Moorsel. Alicia Margaretha, d. van A. Kalker en G. l'Amie. Ondertrouwd: P. van der Voet jm. 28 j. en F. H. Smith jd. 28 j. Getrouwd: W. Turk jm. 28 j. en W. J. Akerboom jd. 24 j. Th. C. Verbeij jm. 27 Oleijerhoek jm. 29 j. en A. A. Waasdorp jd. 23 j. NIEUWVEEN GEMEENTERAADSVERKIEZING Nummering der lijsten. Zaterdag heeft de nummering der candida- tenlijsten plaats gehad voor de a.s. raadsver kiezing. De uitslag luidt: 1. Anti-Revolutionaire Partij. 2. R.K. Staatspartij. 3. Vrijheidsbond. 4. Christelijk Historische Unie. 5. S. D. A. P. WOERDEN „W. en O." De Woerdensche Veilingver- eeniging W. en O. heeft haar jaarvergadering gehouden in hotel Ruys. De voorz., de heer J. Goes, opende met een welkomstwoord tot een tamelijk getal aanwezigen, waarna hij een algemeen overzicht gaf over 't vereeni- gingsleven van 't afgeloopen jaar, wat èn gun stig èn eenigszins ongunstig kan genoemd worden. Deze ongunstige toestand doelt o,a. op de plaats gehad hebbende inbraak (verlies van plm. 1500) verleden jaar, benevens het otitslag van den toenm. veilingmeester, wat een tamelijke onkosten teweeg bracht het salaris moest na ontslag nog eenigen tijd wor den uitbetaald. De voorz. sprak verder nog een woord van verschooning voor de late. da tum dezer jaarvergadering welke datum door verschillende omstandigheden buiten schuld is verlaat. Als voorz. wil spr. verder niet uitwijden over de crisis in den tuinbouw op zich, maar wel over de middelen om deze crisis zooveel mogelijk te boven te komen. Met drang wordt aangeraden om vooral de fruitteelt te beoefe- enen en dan te zorgen voor goed fruit: hoo rnen, die niet in orde zijn eruit, tijdig snoeien of enten, bespuiten zijn meerdere middelen om de fruitteelt te verbeteren. Spr. hoopt, dat de leden deze raad een raad gegeven door de kopstukken van den tuinbouw ter harte zullen nemen. Tot slot spreekt hij de beste wenschen uit voor gezin en bedrijf der leden. Na voorlezing der notulen worden eenige ingekomen stukken behandeld. Een schrijven is ingekomen van de groen- tenhandelaren uit Woerden. 't Betreft een reslantje van de in 't vorig jaar plaats ge had hebbende staking. Men wil de fusthuur van 1 ct. niet meer be talen liefst in 't geheel niet en vooral niet in den winter luidt een der punten in de ingekomen brief. Over dit punt wordt door meerdere perso nen het woord gevoerd niet ten gunste van de handelaars waarna unaniem besloten wordt dit voorstel van de hand te wijzen, zoodat fusthuur moet worden blijven betaald. Dc voorz. deelt nog even mede, dat tevens in deze brief verzocht was aan dit verzoek gevolg te geven om een eventueele botsing als verleden jaar te vermijden. Aan een ander verzoek in dit schrijven wilde voorz. gehoor geven om eiken dag te veilen om half één, te beginnen over veertien dagen. Enkele personen wijzen op een bezwaar van het veilen 's middags voor de kooplui van buiten. Besloten wordt aan deze kooplui te vragen of deze tijd bezwaarlijk is. Het jaarverslag van den secr.-penningmees- ter brengt naar voren het verloop van het ver- eenigingsleven in 't vorig jaar. Het verslag wees uit, dat dit verloop niet zoo geheel gun stig was geweest: staking der kooplieden, in braak in het veilinggebouw. Bij dit laatste punt wordt tevens aldus het verslag ge wezen op de onverantwoordelijkheid om zoo veel geld onbeheerd in kas te laten, voor wel ke handelwijze de toenmalige veilingmeester verantwoordelijk was. Na een ziekteverlof en ontslag moest de taak van veilingmeester wor den vervuld, voor welke werkzaamheden de voorz. met zijn medehelpers dank wordt ge bracht. In 1930 bleek de fruitverkoop groot te zijn. Er werd voor een bedrag van plm. 85.000 omgezet (waar groenten bij is inbegrepen), terwijl op de eierveiling een verkoop plaats had van 1.147.000 eieren. Uit de 15 sollicitanten, die waren opgeko men voor de vacature van veilingmeester werd gekozen de heer A. v. d. Graag, welke, na be ëindiging van het verslag, een welkom wordt tcegeroepen door den voorz. Aan de orde is dan de verkiezing van een voorz. (herkiesbaar) wegens periodieke aftre ding van den heer J. J. M. Goes, waarbij bleek, dat deze met op 2 na algemeene stem men herkozen was. Hierna wordt medegedeeld, dat een advies bureau is opgericht, waar men kosteloos zich om raad kan vervoegen. Van dit bureau is een der leden, de heer Leenderts, tuinbouw-con- sulent voor Utrecht. Uitgeloot worden dan de obligatienummers 8, welke direct betaalbaar is en de nummers 46 en 28, welke per 1 Augustus betaalbaar zijn Medegedeeld wordt, dat de restitutie, welke zal worden verleend volgens besluit der vo rige jaarvergadering, opvorderbaar zal zijn met 1 Juli a.s. I De begrooting voor 1931 wordt vastgesteld j sluitend met een bedrag van 7350 voor de groenten- en fruitveiling en van 2930 voor de eierenveiling. (De omzet van de fruit- en groentenveiling wordt hierbij geraamd op 80.000). Deze begrooting ligt voor een ieder ter in zage op het kantoor der veiling. Op een vraag uit de vergadering wijst de voorz. erop, dat het z.i. nog geen tijd is om inlcggeld van nieuwe leden te heffen. De financieele commissie brengt hierna ver slag uit. De bescheiden van den penningmees ter zijn in orde bevondeD. Tot nieuwe leden van deze commissie worden benoemd de hee ren de Koning en Vianen. Het percentage veilingkosten wordt weder om vastgesteld op 6 pet. voor leden en 8 pet. voor niet-leden, terwijl de fusthuur voor leden 3 ct. bedraagt. I De restitutie van vorig jaar zal worden be taald, men zal, indien de kas het toelaat, deze restitutie voor dit jaar ook weer verleenen. Bij de rondvraag wordt allereerst nog een ingekomen schrijven behandeld van het Cen traal Bureau betreffende minimum prijzen op de verschillende producten. IDeze prijzen zijn zoo laag gesteld, dat nie mand hier bezwaar tegen kan hebben en zij

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11