OF NOOIT! NU PHILIPS Fl. 257.50 NED OOST-INDIE RECHTZAKEN DINSDAG 26 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE MOORD TE UTRECHT. Het slachtoffer geworgd. Betreffende den moord, welke Donder dagavond op de 35-jarige vrouw A. B. bij het Merwedekanaal te Utrecht zou zijn ge pleegd, vernemen wij, dat de heer Ha- moen, commissaris der tweede afdeeling, 'n krachtig onderzoek naar den dader instelt door de bekende vermoedelijke relaties van de vrouw na te gaan. Waarschijnlijk had zij n.l. met een dezer hevige ruzie ge kregen. De onderzoekings-arbeid wordt echter ten zeerste gehandicapt, doordat aan de politiehonden geen lucht kan worden, ge geven in verband met den velen regen, welke de laatste dagen is gevallen en elk spoor heeft vernietigd. De man, waarmee de vrouw sedert eeni- gen tijd gehuwd was, had zich* niet gehaast aangifte te doen, toen zij Dondernagnacht niet thuis kwam, omdat hij wist dat zij haar vroegere lugubere bedrijf nog voort zette. Als bijzonderheid kan nog worden ver meld, dat het lijk met een doek, strak om den hals aangehaald, werd aangetroffen, zoodat men alle reden heeft om te veron derstellen, dat de moord door. middel van worging is geschied. DE OVERVAL TE AZEWIJN. In verband met den overval op den heer Brants te Azewijn wordt gemeld, dat de politie nog denzelfden nacht tot een ai restatie is overgegaan, maar dat zij dezen man weer moest vrijlaten, daar hij een vol ledig alibi had. In den tuin der R.-K. pas torie te Azewijn is een zak met ongeblusch- te kalk gevonden, waaruit wordt afgeleid, dat men eerst dit punt voor den overval had uitgekozen. De heer B. was toen ech ter nog in gezelschap van zijn zwager. De slagen zijn vermoedelijk toegebracht niet een stuk gaspijp, dat op het erf van den heer B. is gevonden. RONSELAARS VOOR HET VREEMDENLEGIOEN. Slachtoffers aan de grens. Men meldt uit Kerkrade aan de „Msb.": In den laatst en tijd komt het herhaalde lijk voor, aan de Duitsch-Nederlandsche en aan de Duitsch-Belgisehe grens dat jonge mannen door onbekende personen verleid worden tot dienstneming bij het Fransche vreemdelingenlegioen. De werfagenten schilderen den dienst en de toestanden in het vreemdelingenlegioen in de mooiste en aantrekkelijkste kleuren. Ook zijn ze zeer royaal met het geld en tracteeren flink op wijn, sigaretten, enz. Eenige dagen geleden werden enkele jonge mannen uit Aken, nadat, stevig gebor reld was, uitgenoodigd tot een autotocht. Men reed van Lichtenbusch naar Raeren. Onderweg werd nogmaals een café be zocht. Twee hunner vertrouwden het zaakje niet en sloegen op de vlucht. De derde reed mee, doch kon door de autoriteiten uit de handen der werfagenten bevrijd worden. De bevrijding geschiedde eerst na groo- te moeite en met een list, daar het slacht offer reeds een schriftelijke verklaring had onderteekend. Een dergelijk geval wordt uit Baals gemeld. De jongelui waren in een auto ge stapt, omdat de werfagent hun loonend werk in België had bezorgd. Later kwam hij met de waarheid voor den dag. Wat een jongmensch uit Busbach (bij Aken) overkwam, is nog wel het vermelden waard. Hij had aan de Duitseh-Fransche grens werk gekregen, veel wijn met een hem onbekend persoon gedronken en het contracht onderteekend. Toen hij nuchter was, ontwaakte hij in een kazerne. K-et gelukte hem te ontkomen onder voorwendsel, van zijn vrienden nog afscheid te willen nemen. Na veel wederwaardigheden kwam de verloren zoon in het ouderlijke huis terug. GR00TE Z0NNEKL0K TE BEVERWIJK. Bestaande uit een vlaggestok, waar omheen elf bordjes. Te Beverwijk staat op den hoek van Baanstraat en Kees Dolisweg, in den tuin van de nieuwe B. K. Tuinbouwwin- terschool, een vlaggestok, waaromheen een elftal bordjes zijn geplaatst, waarop cijfers staan vermeld. De bedoeling van den vlaggestok is ieder duidelijk. Menigeen zal zich eohter hebben afgevraagd waarvoor de bordjes met cijfers dienden. Wellicht dachten de voorbijgangers, dat er eene proef geno men werd op het gebied van bollen-, fruit- of groenteteelt. Immers al deze vakken worden op de R. K. Tuinb.win- terscholen onderwezen. Het geval is ech ter veel eenvoudiger en daar het voor navolging aanbevelenswaardig is, wel waard hier te worden medegedeeld. Het geheimzinnige van het geval moet men niet onder, maar juist boven den grond zoeken. Vlaggestok en bordjes vormen n.l. gezamlijk een zonneklok. De schaduwstreep van den vlaggestok is hierbij de wijzer, terwijl de cijferbordjes de uren van de klok moeten voorstellen. Als 'de zon nu maar schijnt, kan men zonder horloge bij zich te hebben, den tijd bepalen en wel door op te letten, waar de schaduwstreep van den vlaggestok valt. Op 15 April, 14 Juni, 1 September en 24 December geeft de zonnetijd nauwkeu rig den middelbaren tijd van plaats aan. Om middelbaren tijd Amsterdam te krij gen moet men er dan nog extra mi nuut bij optellen. Op andere dagen dan de voormelde data is er een verschil van eenige minuten met den zonnetijd. Wil men op de andere dagen ook precies den middelbaren tijd van de plaats weten, dan kunnen de volgende gegevens voor de tijdvereffening dienen; O]) 20 Mei 3-5 minuut, op 1 Juni 2.5 minuut, op 10 Juni 1 minuut aftrekken van den zonnetijd om middelbaren tijd te krijgen. Op 20 Juni 1 minuut, 1 Juni 2.5 mi nuut, 10 Juli 5 minyten, 20 Juli 6 minu ten, 27 Juli 6.4 minuut, 1 Aug. 6 minuten, 10 Augustus 5.5 minuut en 20 Aug. 3.5 minuut optellen bij den zonnetijd om middelbaren tijd te verkrijgen. De tijdvereffening op de overige dagen van Mei tot en met Augustus kan men uit de vorenvermelde gegevens nu zelf wel berekenen. In de wintermaanden zijn de tijdsver- schil'en iets grooter. De vlaggestok kan derhalve, behalve j zijn functie als drager van de vlag er nog i een ander bij vervullen. Is de plaats gun stig gelegen, dan kunnen de hoekpunten van tuinen, welke door hunne beplanting van opgaande heesters dikwijls het uit- i zicht van het verkeer belemmeren goed voor zonneklok benut worden. De kosten j hiervan zijn uiterst gering en een aar dige beplanting om de vlaggestok is al tijd nog mogelijk, indien men er slechts j laagblijvende sierplanten plaatst. De R. K. Tuinbouwwinterschool te Be- verwijk geeft hier een voorbeeld. Wie volgt 1 vraagt de „Tijd". TUMULT IN EEN GEMEENTERAAD. „Je bent als een inktvlek op een „minnebrief". In de Vrijdag gehouden raadsvergade ring van Muiden is het tot tweemaal toe tot een hevig tumult gekomen, waarbij twee raadsleden elkaar zoo toeschreeuwden, dat het debat nauwelijks meer te volgen was. De voorzitter, burgemeester De Raadt, trachtte, naar de „Tel." bericht-, tever geefs de heeren te kalmeeren. De ruzie was het gevolg van de indie ning van een motie door het S.D. raadslid Pleit tegen wethouder Hottentot (C.-H.), waarbij de raad zijn afkeuring er over moest uitspreken, dat genoemde wethouder uit een bespreking, welke na afloop eener raadsvergadering gehouden was de burge meester maakte den heer Pleit er op at tent-, dat deze ten onrechte sprak van een geheime raadsvergadering tegenover der den gesproken zou hebben. V7ethouder Hottentot vraagt, of het te pas komt, dat het raadslid Pleit* een in woner van Muiderberg beticht had van minderwaardige practijken. „En dat nog wel een huisvader van 5 kinderen. Dat komt van een S.D.A.P.'er zeker niet te pas." De heer Pleit (woedend): Dat S. D. A. P.'er heeft hiermee niets te maken. Komt het le pas van een Chr.-Hist. raadslid, dat nog wel wethouder is, om uit een geheime vergadering te klappen?" Wethouder Hottentot: „Och man, je ver draait de boel." Do heer Pleit schreeuwt tegen wethou der Hottentot: „Je bent een schande, een vlek op de chr. hist, partij, als een inktvlek op een minnebrief(Groote vroolijk- heid). Hierop ontstond een felle woordenwisse ling tusschen beide heeren. Toen de voorzitter de motie-Plein in stemming wilde brengen, verlieten 4 van de 7 raadsleden de zaal, zoodat de verga dering onvoltallig werd en er niet ge stemd kon worden. Even later barstte heb rumoer opnieuw los, toen de heer Pleit ruzie kreeg met den heer v. Klooster (R.-K.), omdat diens dochter, die onderwijzeres is, woorden in den mond gelegd zijn, welke zij nooit ge bezigd heeft. Opnieuw werden er heftige woorden ge sproken, waarna, de voorzitter bedaard zeide: „Is alles nu voldoende toegelicht, heeren?" (Groot gelach). Even later sloot hij de vergadering. Fl. 50.-PREMIE OP BETERE NIET-BURENSTORENDE ONTVANGST BU1TENL BERICHTEN ONGELUKKEN. JAPANSCHE VISSCHERSB00T VERGAAN. Drie en twintig vermisten. Een Japansche vischersboot is kortgele den tijdens een hevig onweer op 40 mijlen afstand van Yokohama gezonken. Van de 31 opvarenden zijn er acht door een voorbij varend stoomschip gered. De overige 23 le den der bemanning worden vermist. Men vreest dat zij allen den dood in de golven hebben gevonden. BRAND IN EEN GOUDMIJN. 10 dooden. In een goudmijn te Kolar bij Madras is brand uitgebroken, tengevolge waarvan tien personen werden gedood. Zestig ande ren worden nog vermist. WAPENWINKELS ONTPLOFT IN GRIEKSCHE STEDEN. Paniek onder de bevolking. Te Cavalla- brak in een winkel van wa pens en munitie brand uit, waarbij de mu nitie tot ontploffing kwam. De ontploffin gen duurden een half uur en wekten den indruk alsof de stad onder zwaar vuur stond. Vier huizen vlogen in de lucht en 150 werden beschadigd. Tot op 1000 Meter afstand werden de vensters vernield. On der de inwoners der stad brak een paniek uit. Er zijn twee ernstig en een groot aantal lichtgewonden. Dooden zijn niet tt betreu ren. Ook in Drama vloog een wapen winkel met twee huizen in de lucht. Er zijn vele ernstig en lichtgewonden. Het vermoeden bestaat, dat men hier. *_e doen heeft met communistische aanslagen, daat reeds eenige dagen geleden in eenige wapenzaken brand is uitgebroken. NA 1 JUNI BLIJFT DE PRIJS VAN PHILIPS' 2634 ONVER- LAAGD Fl. £67.50 Nog slechts een paar dagen hebt U gelegen heid, Fl. 50.- tAontvangen voor Uw oude, nieJj. selectieve en storende, doch jjloq function- neerende 3- of JTfeerfamps toe stel, bij oankoQtrvan een Philips Radiotoestel 2634. U kunt deze Fl. 50.- ook gebruiken als eerste termijn, wanneer U het toestel op gemakkelijke betalings voorwaarden wilt koopen. RADIOTOESTEL 2634 Toestel en Luidspreker Inéén 5454 SP0RTFEEST TRAGISCH VERSTOORD. Muur neergestort op deelhemers. Op den eersben Pinksterdag heeft te Greifswald een ernstig ongeluk plaats ge vonden. De sociaal-democratische sportver- eeniging „Fichte" had in hét vakvereeni- gingsgebouw in Greifswald een bijeenkomst der afdeelingen georganiseerd. Toen de lé den der vereenigingen zich in den tuin van heb gebouw opstelden om naar het sport veld af te marcheeren, stortte van het er naast gelegen bouwvallige huis een muur in. Ten gevolge van de neervallende stee- nen werden vier personen gedood en acht zwaar gewond, terwijl bovendien nog een groot aantal personen lichtte kwetsuren opliep. De dooden en zwaargewonden wa ren afkomstig uit het Koorden van Ber lijn en Neuköln. Onder de zwaargewonden bevindt zich een vrouw, wier man zich per motor naar het sportfeest wilde begeven, doch onderweg reeds bij een spoorwegover gang doodelijk verongelukte. Zes arbeiders bedolven. In een steengroeve te Schmiedefeld (Kreis Saalfeld) zijn ten gevolge van het in storten van een stelling zes arbeiders be dolven. Het lijk van een der slachtoffers heeft men intusschen gevonden. Met twee der arbeiders slaagde men er in contact to't stand te brengen, ofschoon zij nog niet konden worden bevrijd. Omtrent het lot der drie overigen staat tot dusver niets vast. Volgens een later bericht blijken de drie vermiste mijnwerkers bij het ongeluk even eens om het leven te ziju gekomen. Bootje omgeslagen op het Vierwoudsteden- meer. Op het Vierwoudsteden-meer tusschen Sint Miklaus en Luzern is een motorbootje, waarin zes personen zaten, vol geloopen en gezonken. Op het hulpgeroep verleenden personen van een in de nabijheid zijnde sloep hulp. Drie der inzittenden van het motorbootje werden in bewusteloozen toestand naar den oever gebracht. Slechts bij twee hunner konden de le vensgeesten worden opgewekt. De drie andere inzittenden zijn verdron ken. Hun lijken zijn nog niet gevonden. Pinkstercngelukken in Engeland. Te Beddington is een auto in botsing ge komen met den trein van Brighton naar Hastings. Twee mannen en twee vrouweu werden gedood. Nabij Lincoln is een autobus na een bot sing met een auto in een haag gereden en over den kop geslagen. Twaalf personen werden gewond. Jezuïeten in Chineesche gevangenschap. Sinds 1 jaar bevinden zioh de twee Spaansche 'Jezuïeten de paters Hidalgo en Avito uit hei vicariaat Anting in handen der Ghineesche bandieten. Tot nu toe zijn de onderhandelingen voor hun invrijheidstelling mislukt. OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIE. 500 huizen onder water. Tengevolge van de wolkbreukachtige re gens der laatste dagen zijn verscheidene deelen van Galatz overstroomd. Talrijke huizen moesten worden ont ruimd. De redding der bewoners kon in vele gevallen slechts -geschieden over noodbrug gen en in kano's. Vele huizen zijn ingestort. In het district Nieuw Galatz hebben de overstroomingen een catastrophalen om vang aangenomen. Hier staan niet minder dan 500 huizen onder water. Ook in het centrum der stad is ernstige schade aangericht, terwijl voorts uit de pro vincie berichten worden ontvangen, dat tal rijke dorpen onder water staan en ontruimd moesten worden. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen, doch de materieele schade is zeer aanzienlijk. De autoriteiten hebben reeds reddings acties georganiseerd. WEER EEN OPSTAND IN DE GEVANGENIS TE VANDALIA. Vijf slaapplaatsen in brand gestoken. In de staatsgevangenis te Vandalia (V. S.) is van dit jaar de tweede opstand uit gebroken. De gevangenen hebben vijf slaapzalen in brand gestoken, waarna verscheiden hun ner op de vlucht gingen. Na een verwoed gevecht slaagden de be wakers er in den tpestand meester te wor den, doch niet voordat het door den gou verneur afgezonden detachement troepen ter plaatse was aangekomen. Toen deze verschenen staakten de gevangenen het ge vecht, zeven hunner waren gewond. Vier gevluchte gevangenen konden later weder worden gevat. H0NGAARSCH SM0KKELSCHIP IN BESLAG GENOMEN. 40.000 Liter spiritualiën aan boord. Een douanekruiser heeft in de Zweed- scke wateren het Hongaarsche smokkel- schip Tabor aangehouden. Aan de sommatie zich over te geven, gaf de bemanning geen gevolg, waarna de ambtenaren de Tabor beschoten. De smokkelaars gaven zich toen over. Aan boord van hun schip vervoerden zij 40.000 L. spiritualiën. Dit is de grootste zending alcoholica welke de laatste jaren door de Zweedsche autoriteiten is in be slag genomen. Paniek onder kerkbezoekers. Zondagmorgen te ongeveer half zes is kortsluiting ontstaan in het laagspannings net van Guerande (Frankrijk) en omgeving, als gevolg van e-en hevig onweder. Juist was de kerkdienst te Trescalan aangevangen. Toen een begin van brand ontdekt werd, maakte een panische angst zich van de kerkgangers meester, die allen naar den uitgang van het gebouw snelden. In het dorp Drogard werd een 32-jarige zeeman bij het uit bad. stappen op den vochtige vloer van zijn kamer geëlectricu- teerd. Een gevangene, die niet wilde vliegen. De Amerikaansche autoriteiten hebben zich onlangs moeten bezighouden met een eigenaardige kwestie. Kan een gevangene gedwongen worden een reis in een vliegtuig mee te maken, of hij wil of niet? Een in gezetene van de gevangenis te Denver, George Nicholsen geheeten, moest voor de behandeling van een proces met den groot sten spoed van Denver naar Oklahoma wor den overgebracht. De kans, dat Nicholsen nog tijdig te Oklahoma zou arriveeren, was het grootst, wanneer hij den tocht per vlieg tuig maakte en hiervoor werden dan ook alle vereischte voorbereidingen getroffen. Maar toen men Nicholson naar het vliegveld hod. overgebracht, weigerde deze in het ge reedstaande toestel te stappen, waarbij hij zich beriep op zijn grondwettige rechten. In den grondwet is evenwel, hoe naarstig men ook zoekt, ge-en enkele bepaling be treffende vliegtuigen te vinden. Niettemin wisten de autoriteiten met de zaak geen raad. Indachtig aan den gulden regel ont hielden zij zich, daar zij twijfelden; en Ni cholson maakte de reis per spoor. Dieven per vliegtuig gevlucht. Bij een inbraak in een bank te Pontiac (staat Michigan) slaagden de dieven er in een: bedrag van 15.000 dollar buit te maken, waarna zij met een gestolen vliegtuig de vlucht namen. Daar zij echter onmiddellijk werden achtervolgd, zagen zij zich genood zaakt, in de nabijheid van Chatham te lau den en het toestel in den steek te laten. Te Toronto liepen zij echter in de val, daar men in hun hotelkamer de 15.000 dol lar, gewikkeld iiv een krant uit Pontiac, vond. Japansche kunst in het Vaticaan. Seikoy Okayaima. is de eerste Ja.pa.nner, wiens werken een plaats hebben gevonden iin het Vaticaan naast de Westersohe kunst gewrochten. De kunstenaa-r, die reedis jaren geleden overgegaan is tot den katholieken godsdienst ondernam onlangs een studie reis in de omgeving van Nagasaki, die tot doel had materiaal te verzamelen over het begin van het christendom in Ja.pan. Bij deze gelegenheid rijpte bij hem het plan cm de voornaamste gebeurtenissen van het christendom in Japan in een serie teekenin- gen in oud-Ja.pansohen stijl uit te beelden. In verband met dit werk verstrekte de pauselijke delegatie in Tokio hem de op dracht voor het Vaticaan 38 tee koningen te vervaardigen, 32 teekeningen liggen reeds klaar en zullen door den legaat per soonlijk naar het Vaticaan worden ge bracht. Het belangrijkste stuk is: „De zes- en-twintig martelaren voor het christelijk geloof." De overige 6 stukken zullen in den loop van dit jaar gereed komen. De kunste naar zal deze persoonlijk naar Rome bren gen. Stamboel in opwinding. Donderdag j.l. was te Stamboel het ge rucht verspreid, dat de wereld zou vergaan. Duizenden menschen hebben in verband daarmede den nacht van Donderdag op Vrijdag in de open lucht doorgebracht, om aldus het einde der wereld af te wachten. Bij den leider der sterrewacht aldaar werd onophoudelijk per telefoon geïnfor meerd, of het waar was, dat door een ver schijning aan het uitspansel het jongste gericht met donderende stem zou worden aangekondigd. In verscheidene moskeeën brandden talrijke kaarsen en werden ge beden opgezonden. Aanslag op een goederentrein? Een uit de richting Bamberg komende goederentrein is Zaterdagavond nabij het siguaalblok van Fiirth in botsing gekomen met een ploegijzer, dat op de rails lag. De trein derailleerde niet en de ploeg werd van de rails geslingerd. Het betreft hier zeer waarschijnlijk een aanslag. De materieele schade is niet groot. Het katholicisme in Amerika. De Katholieke bevolking in Am,e.rdka ver meerderde in 1930 met 133910 zielen (op 20 millioen katholieken)het aantal bekeerin gen bedroeg 39528; 939 priesters weiden ge wijd, zoodat heit aantal thans 27854 'be draagt; het aantal parochies is 12475; 10 nieuwe seminaries werden geopend. Twee nieuwe bisschoppen werden geconsacreerd. Een zoetige diefstal. Aneta seint uit Batavia: Een dief schroefde 's nachts, met het doel om me lasse te stelen, het mangat-deksel los van een groote melasse-tank op de halte Sem- boeng. Hij werd echter zelf overstelpt door de dikke klevige massa. Verschrikt vlucht te hij, waarbij hij in zijn schrik vergat het gat weer te sluiten. Hierdoor vloeide uren lang een stroom melasse van in totaal 680 tons uit de ketel waardoor een meertje van melasse werd gevormd. De hierdoor ont stane schade wordt begroot op 10.000. HET DRAMA IN DEN TOREN DER MAJELLAKERK TE AMSTERDAM. Schorsing van de zaak; on derzoek naar verdachte's geestvermogens. Zaterdag heeft de rechtbank te Amster dam de behandeling voortgezet van de ge ruchtmakende zaak tegen den leidekkers- patroon J. G. M., verdacht ran moord op zijn compagnon L. Arkenbout, gepleegd op 29 Maart 1929, in den toren vaai de Gerac- dus Majeti'ja-kerk op het Amlbounpleiii te Amsterdam. Op verzoek van den verdedi ger rar. F. A. Kokosky, werd hedenmorgen gehoord nur. Jutte, de rechtercommissa ris, die hei onderzoek had geleid. Mr. Kokosky vroeg, - welken indruk ver dachte op den rechtercommissaris had ge maakt- De heer Jutte achtte verdachte totaal onvatbaar voor feiten en omstandigheden, waaruit zeer nadeelige conclusies voor ver dachte kunnen worden getrokken. Hij nam steeds de houding aan van: Hoe is heit mo gelijk, dat er menschen zijn, die iets op mij hebben aan te merken Verdachte gaf blijk van geweldige gelddorst; niets ontzag hij om daaraan bevrediging te schenken. De instructie is daarom zoo laing geweest, om dat verdachte stapels met niéuwe verhalen kwam. Wanneer ik, aldus mr. Jutte, dit- eer der had geweten, zou ik waarschijnlijk een onderzoek naa.r verdachte's geestvermogens hebben ingesteld. President mr. Huizinga vraagt daarop aan mr. Kokosky, of deze voornemens is een onderzoek naar verdachte's geestver mogens te vragen. Mr. Kokosky antwoordt daarop, dat het hem wenschelijk voorkomt. De officier be treurt het, dat dit verzoek zoo laa;fc is ge komen, doch indien m,r. Kokosky het onder zoek wenischélijk acht, zal hij zich daarte gen niet verzetten. De verdediger bood zijn verontschuldi ging aan voor het zoo laat indienen van dit verzoek, doch meende hierbij te moeten persisteeren. De rechtbank ging hierop in raadkamer en besliste na heropening, dat het onder zoek zal worden geschorst en de stukken in handen zullen worden gesteld van den rechtercommissaris tot het doen van een onderzoek naar verdachte's geestverano- HAAGSCHE RECHTBANK. De politierechter heeft veroordeeld den gedetineerden scharenslijper H. v. d. L., die op 21 April te Zoeter w oude een kruiwagen heef ontvreemd, en reeds 15 vonnissen, voor het meerendeel wegens dronkenschap, achter den rug heeft, tot twee maanden gevangenisstraf. H. de G. uit Leiden heeft naar aan leiding van een erfeniskwestie een aantal beleedigende brieven gericht tot den heer R. te Driebergen. Verd. bekende, doch voegde aan zijn bekentenis toe, dat hij veel te slap in zijn uitingen is geweest. Hij kon, naar hij beweerde, geen recht krij gen. De Officier van Justitie heeft verdachte getracht aan het verstand te brengen, dat zijn methode om recht te zoeken ver keerd was, doch zonder succes. Thans vor derde hij 25 boete subs. 25 dagen hech tenis. De politierechter verhoogde, gezien de houding van verdachte, de straf tot ƒ50 boete subs. 25 dagen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10