GRATIS SLEGTENHÉSmOTffÉRREN EEN SAIONVERGRGGTING Agenda UÏT DE OMGEVING ZATERDAG 23 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 VOORKOMT TANDBEDERF zn poetst 's morgens en 's-avonds met NI VA TANDPASTA 75 ets.per Vi tube, 25cis p. 'A tube. 5374 doen en een aanvullend crediet te kunnen aanvragen. In dat rapport, hetwelk op 11 April d.a. v. door B. en W. is ontvangen»' bleek het tekort niet een ton, doch ruina 200.000 te bedragen, daarbij inbegrepen rond 66.000 aan salarissen. B. en W. waren hierdoor zeer teleurge steld, omdat gedurende den opbouw van het raadhuis steeds bevredigende mededee- lingen waren gedaan in verband met de verwerkte bedragen en zij nimmer tevoren waren ingelicht omtrent esn te verwachten aanmerkelijke overschrijding van het ver leende crediet. Daar bovendien het rappovt van den architect geen voldoend inzicht gaf, hebben B. en W. aan den verificateur opdracht verstrekt tot het maken van ver schillende specificaties e.d-., terwijl ook de architect nog een rapport heeft uitgebracht niet nadere toelichtende cijfers, welke rap porten aan de betrokken commissies en de overige raadsleden werden toegezonden. De commissie voor de financiën heeft daarop aan B. en W. bericht, dat. algemeen betreurd werd, dat niet tijdig is kennis ge geven, dat het oorspronkelijk voor den bouw verleend crediet ontoereikend zou zijn. Een zoo belangrijke overschrijding had volgens de commissie niet mogen geschie den zonder voorafgaand overleg met het college, met de betrokken raadscommissies en met den raad. Unaniem is dc commissie van meening, dat de oorspronkelijke ramin gen niet met de noodige zorg zijn opge maakt, daar het meerendeel der overschrij dingen het gevolg is geweest van onjuiste ramingen. Hoewel de commissie den gang van zaken ten zeerste betreurt, is zij t-och van meening, dat het verhoogde crediet moet worden verleend, daar de gelden reeds zijn uitgegeven en de raad derhalve voor een voldongen feit is gesteld. Het oordeel van de commissie van open bare werken is aan dat van de commissie voor de financiën geheel gelijk. B. en W. geven dan een uitvoerige uit eenzetting van de w ijze, waarop het tekort is ontstaan. De oplossing van de moeilijkheden in het Delftsche bakkersbedrijf. De verhoudingen in het Delftsche bak kersbedrijf waren in den laalsten tijd zeer gespannen. De houding der patroons had groote ontstemming gewekt bij de gezel len en de drie samenwerkende organisaties t.w. de Roomsch-Katholieke, de Christelijke en de Algemeene Bond hadden een tiental firma's aangeschreven op korten termijn le antwoorden of zij al dan niet. bereid wa ren de hun aangeboden individueele over eenkomst te aanvaarden. De secretaris van den Nederl. Bakkers- bond, de heer C. D. van Noppen, stelde zich echter met do hoofdbesturen der gezellen- bonden in verbinding en wist te bewerken, dat de beide Delftsche patroonsvereenigiu- gen Donderdagavond in spoedvergadering bijeenkwamen om gezamenlijk de'situatie to overzien; daarna zou met de gezellen- vertegenwoordigers de stand van zaken be sproken worden. Aldus geschiedde. In die bespreking bleek, dat de patroons van hun aanvan kelijk voorstel om n.l. de loonen op J 28.— per week te stellen, geklommen was Lot 31 per week met twee verhoogingen van 50 cents om tot 32.te komen. Het voor stel der gezellen was uiteindelijk geweest: 32.met tw ee verhoogingen om tot '33 te komen. Het resultaat der onderhandelin gen dien avond was, dat partijen elkander vonden op een grondloon van 32 ingaande niet de eerste loon week in Juni a.s. en daarna met Dec. een verhooging van 50 cents; dc tweede verhooging zal in Mei volgende jaar door partijen nader worden bezien en dan zal worden uitgemaakt of ze al dan niet gegeven zal worden. Na het bereiken van deze overeenstem ming werd de partieele actie stop gezet; partijen zulen biunen enkele dagen nader uverieg plegen over de verdere punten der overeenkomst waarover naar verondersteld mag worden geen noemenswaardige ver schilpunten zullen bestaan. 'De bestaande hoogere loonen zullen gehandhaafd, blijven. Dc actie, die reeds liep van Nov. 1923 kan dus binnen enkele dagen door ondcr- teekeniug der coll. arbeidsovereenkomst als tot een gunstig einde gebracht, worden be schouwd. Al heeft het lang geduurd, ben slotte hebben partijen elkander gevonden en kan het Delftsche bakkersbedrijf zonder stoornis voortwerken. Studietoelage Landbouwhoogeschool. De mogelijkheid bestaat, dat voor jonge lieden van zeer goeden aanleg voor weten schappelijke studie, die zich tot de studie aan de Landbouwhoogeschool te Wagenin- gen voelen aangetrokken, een beperkt aan tal studiebeurzen beschikbaar wordt ge steld. Deze studietoelagen worden door en kele bijzondere vereenigingen verstrekt,- wier doel het is aan hen, voor wie een stu die te groote financieele offers vraagt, gel delijke hulp te verleenen, en waarbij de Regeerin'g met subsidie steunt. De toela gen dragen het karakter van rentelooze studie voorschotten. De verplichting bestaat derhalve, dat de gelden na voltooiing der studies worden terugbetaald. De regeling der terugbetaling komt in hoofdzaak over een met die, welke geldt voor Rijksstudie beurzen. Begaafde jongelieden, die dit jaar eind examen H.B.S. of Gymnasium doen en zich voor land- of tuinbouwkundig ingenieur willen bekwamen, kunnen zich thans reeds wenden tot het bestuur der Vereeniging „Landbouwfonds Katholieke Studiebelan- gen" (voorzitter: prof. P. G. Groenen), Be- zuidenhoutscheweg 76, te 's-Gravenhage. UITVOERING TARWEWET. Op het congres van den Nederl. Landar- beidsbond te Utrecht is melding gemaakt van een, gerucht, dat de uitvoering van de Ta-rwewet op 1 J*li a.s. zal beginnen. Wij hebben hiernaar een nader onder zoek ingesteld en kunnen mededeelen dat de uitvoering van het maalgebod inderdaad op 1 Juli zal beginnen en dat het maalper- oentage, overeenkomstig het aan den minis ter door de commissie van advies op Dins dag j.l. gegeven advies, zal bedragen twin tig procent, d.w.z. het vijfde deel van het meel zal moeten zijn gemalen van binnen- landsche tarwe. „Vad." Het Kamerlid Braat wil de salarissen der ambtenaren veriagen. Het lid der Tweede Kamer, de heer Braat, heeft den Minister van Financiën gevraagd Is de Minister bereid mede te deelen, of door hem reeds maatregelen genomen wor den om de salarissen van de ambtenaren hier te lande in overeenstemming te bren gen met de algemeene conjunctuurdaling en dc daaruit voortvloeiende daling dei prijzen yan de levensmiddelen? Belastingverhooging te Rotterdam. Gisteren heeft de Gemeenteraad van Rotterdam het voorstel van B. en W. met 22 tegen 19 stemmen aangenomen om het aantal opcenten op de gemeentefondsbe lasting van 30 op 60 te brengen. Een amen dement-Schouten om het te brengen op 50 opcenten werd met 23 tegen 18 stemmen verworpen. Vier weken geleden was, zooals men weet, een voorstel van B. en W. dat even eens 60 opcenten wilde heffen, verworpen. Toen had er korten tijd een wethouders- crisis gedreigd. Strijd om den tol bij de Haastrechtsche brug. Het comité uit de Krimpenerwaard, dat de vorige week zijn actie tot een economi sche boycot tegen Gouda in verband met het voortbestaan van den tol Op de Haas trechtsche brug bij Stol wij kers luis begon met het verspreiden van circulaires met „Koopt niet in Gouda" als parool, heeft gis teren bij gelegenheid van de weekmarkt een antwoord gehad van den Goudscsen middenstand. Deze heeft bij den tol enkele duizenden biljetten met het opschrift „Aan de Anti-Tollenaars" laten uitreiken, waarin in versvorm gevraagd wordt met de boy cotplannen te stoppen, daar ook hij er naar streeft het obstakel opgeruimd te krijgen. Daarom wordt er op aangedrongen niet den onschuldigen winkelier met de actie te tref fen. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer heeft besloten aan het gemeentebe stuur van Gouda een adres te zenden, waar in gevraagd wordt om opheffing van hot tolgeld voor rijwielen en tegelijkertijd ver zocht wordt zoo spoedig mogelijk algehee'e opheffing te bevorderen. Op verzoek van de Middcnstandseentrale voor Gouda en omliggende gemeenten heelt het gemeentebestuur van Gouda een uit voerig exposé verstrekt van hetgeen tot heden is verricht om te komen tot ophef fing van den tol op de Haastrechtsche lïrug. De eerste stap dateert van 13 Juli 1929, toen het gemeentebestuur den minister van Waterstaat naar de mogelijkheid vroeg onr tot afkoop of tot vergoeding van inkom sten middels het rijkswegenfonds te gera ken. In October kwam antwoord, dat de gemeente zich met de commissie van ad vies in zake afkoop van tollen in verbin ding moest stellen. Dit antwoord werd in December gevolgd door een nader bericht, waarin werd medegedeeld, dat voor den afkoop van tollen, geheven krachtens ge meentelijke belastingverordeningen, niet uit het wegenfonds zou kunnen worden bij gedragen en dat voor dergelijke afkoopen ook geen fonds was uitgetrokken op de rijksbegrooting. De regeering had zich dan ook genoopt gezien der tollencommissie op dracht te geven, de beoordeeling van af koop van de krachtens gemeentelijke belas tingverordeningen geheven tollen voors hands buiten haar werkzaamheden te laten. Daarop heeft het gemeentebestuur zich tot Ged. Staten gewend. De onderhandelin gen hebben het geheele jaar 1930 geduurd, maar eenig resultaat werd niet bereikt. B. en W. traden in Februari van dit jaar nogmaals met Ged. Staten in verbinding. In Maart had een onderhoud plaats, waar na Gouda in April zijn voorstellen in zalee de opheffing van den tol deed kennen. B. en W. stelden in hun concreet voorstel op den voorgrond, dat in samenewrking met en met financieelen steun van de provincie, gemeenten en belanghebbende corporaties de tol wellicht zou kunnen verdwijnen. Op dit voorstel is nog geen antwoord ontvan- gen. Aan het slot van hun uiteenzetting dee len B. en W. mede, dat zij ernstige voor standers van een spoedige opheffing, waar op zij steeds met klem hebben aangedron gen, zijn. Zij dienen evenwel met den finan cieelen toestand der gemeente rekening te houden. „Tèl." De vijf punten van het ergste autogevaar. Het tijdschrift „Wegen" geeft een uit voerige bespreking van de ongevallensta tistiek van 1929. Het volgende lijstje met de gevaarlijkste punten lijkt ons wel inte ressant voor de lezers: Tengevolge van plaatselijke ongunstige toestanden der wegen hadden een aantal ongevallen op eenzelfde of nagenoeg een dwarsweg met onvoldoende uitzicht); a. 18-op den weg LeeuwardenHarlingen (km. 3/4 -f- 408 m. ter plaatse van een 2de Pinksterdag geven wij i(cler die 6 Brief kaart- of Cabin et foto's laajFuaken, een 1ste klas vergrooting (MdeAU. (Firma MJ ikfcflu^AR) Nieuwe n 46 b tegenover hm Gangetje 5412 Lef op het juiste nummer dwarsweg met onvoldoende uitzicht; b. 14 bij bochtig en smal wegdeel om Fort de Bilt (km. 72.873.2 (400 m. lengte): c. 13 op den weg Utrechtde Grebbe (km. 90.2) bij scherpe bocht met involdoen- de uitzicht; d. 10 op den weg AmsterdamHalfweg (km. 86408800), in een plaatselijke ver nauwing; e. 10 op den weg DelftOverschie (km. 5200—5290) bij een plaatselijke vernauwing te De Zweth. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag lsten Pinksterdag is het ge bouw den geheelen dag gesloten. Maandag, 2den Pinksterdag is het ge bouw voor ontspanning geopend vanaf 6 uur, dien dag geen zitting rechtskundig Bureau. Voor spoedgevallen schrijven men direct naar A. Angenent, 3de Hugo de Grootst:-, no. 7 Amsterdam (West). Dinsdag Zitting bestuur R. K. Bouwvak arbeidersbond St. Josef 7 tot 8 uur. Kantoor boven. Dinsdag. Bestuursvergadering St. Ra- phaël, 8 uur. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering R. K. Propagandaclub St. Petrus, 8 uur. Vrijdag. Repetitie li. K. Gem. Zangver- eeniging Pulehn Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zaterciag n c srhotbank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Spaargelegenheid voor de reis naar Utrecht 6 Sept. a.s. kantoor. Zitting Ziekenkas van 78 uur in zaal 1 Bibliotheek gedurende de zomermaan den gesloten, er zijn nog boeken van de bibliotheek in omloop, men wordt ver zocht deze zoo spoedig mogelijk in te le veren. De besturen van de vak- en onderafdee- lingen worden verzocht volledig namen en adressen van hun bestuursleden, tevens naam en adres van hun Geestelijk Advi seur op le geven aan de redactie van de Leidsehe Courant (uitgave jaarboekje). Het Comité Herwonnen Levenskracht ontving nog niet van alle vakvereenigingen de namen van hun afgevaardigde in het Comité. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen Illen Maandag van de maand, s avonds om half 9, m de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30, en van 6.3010.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 11.30 uur bibliotheek. Geen zitting St. Joseph spaarkas. Na het Lof prijsbiljarten. Extra prijzen. Maandag bijeenkomst voor de leden van 12.30—2.30 en van 7.00—10.15 uur. De Studie- en Dabatingclub houdt een excursie naar Amsterdam. De deelnemers moeten half elf aan het station aanwezig zijn. In Amsterdam zijn wij de gast van de Gezellen Vereeniging Amsterdam IV. Verder wordt bezocht Schiphol en des avonds het Mysteriespel in liet Stadion. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag 8.30 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelin gen. Telefoon 1168. 8.45 uur recollectie voor de oud-retrai- tanten. Men gelieve op tijd te zijn, de Lie derbundel mede te brengen of wel het boekje. In en na de retraite daar staan al de gezangen die op dezen recollectie wor den gezongen. Zegt het voort. Vrijdag 8.30 uur repetitie SymphonJe Frans Schweitzer. Van 8—11 uur turnclub Oranje-Zwart. Lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingenZondag 31 Mei a.s. groote turnwedstrijd van Gezellen van Haarlem II en onze turnclub Oranje Zwart In de maand Juni worden de jaarverga deringen gehouden van de onderafdeelin- gen. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat: Papengraoht. Donderdag van S tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens Vereeniging, Rapenburg 52, Telefoon 1168. in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52, tel. 1168. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph s-Gezelleu- Vereeniging Augustus 1837September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 u. Zondag van 11.30 uur bibliotheek. Half 5 conferentie, contributie betalen spaarka-s en ontspanning. ONS CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag geen patronaat. Zondag 11.30 Zangrepetitie. Woensdag 6 uur postzegelclub. Woensdag 8 uur tooneëlrepetitie. Vrijdag 6.30 uur bijeenkomst le afdee ling schilders; 7 uur 2e afd. schilders. Zaterdag half 4 Zangrepetitie, kleinen; 4 uur grooten. 7—8 uur bibliotheek, gele genheid tot sparen en retraitefonds. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9—10 uur H. Mis met predikatie 1010.15 uur ontbijt; 10.1510.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorbere'i- ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur recreatie afd. I. Maandag 9 uur H. Mis. Dinsdag. 6.157.30 vlecht- en cartonnagc werk. Woensdag 4.30—5.45 Vlecht en Ivar- tonagewerk; 6.45—7.30 Zang; 7.30S.00 Lof. van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, III; afd. I tot 9 uur. Zaterdag 6.007.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.00—8.00 idem hoogste afdee ling; 8.00—10.00 Recreatie, afd. I. ZIT A-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8—10.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 R. K. DAMES GYMNASTIEK-VEREEN. „KLIMOP". Vrijdag. De lessen worden gegeven als volgt: 4.305.30 Kleuterstukje (meisjes van 8 tot 10 jaar). Adspiranten: 5.30—6.30 uur groep I 6.45—7.45 groep II. 89 uur groep III en leden. Aangeven nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. DE GRAAL. Zaterdagavond 23 Mei 8 uur 's avonds Algemeene Repetitie van het Spreekkoor in de zaal van de Eerw. Zusters van de Pelikaanstraat. Alle meisjes, die meegaan naar Rotter dam op 31 Mei, worden hierbij stellig ver wacht. Van 78 uur Volkszang. Eiken avond tusschen 7 en 8 uur gele genheid om zich in te laten schrijven ais lid van „De Graal". Tusschen 7.3ü en 8 uur kunnen „Wijze Miertjes'-' geplakt wor den. Maandag, 2den Pinksterdag, om 2 uur uitvoering van het massaal spreekkoor in de zaal van de Eerw. Zusters aan de Pe likaanstraat. Alle Graalleden worden ver zocht hieraan mee te doen. Dinsdag. Tooneel, reidansen. Woensdagavond Tooneel, Reidansen, Handwerken. Donderdagavond 7S uur Algemeene Repetitie van het Spreekkoor in de zaal van de Eerw. Zusters van de Pelikaan straat, 89.30 uur, Zang, Tooneel, Rei dansen, Handwerken, spel in de open lucht. Vrijdagavond 78-' uur. Algemeene Re petitie vgn het Spreekkoor in de zaal van de Eerw. Zusters van de Pelikaanstraat. 89.30 uur Tooneel, reidansen, handwer ken, spel in de open lucht. Zaterdagavond 7—8 uur Volkszang. 8— 9.30 uur Algemeene repetitie van het Spreekkoor in de zaal van de Eerw. Zus ters van de Pelikaanstraat. Alle meisjes, die op 31 Mei mee mogen naar Rotterdam, moeten geregeld de Alge meene Repetities van het Spreekkoor bij wonen. Op Zondagmiddag 31 Mei om 3 uur zal de weder-opvoering van het massaal Spreekkoor plaats hebben in de Nenijto- hallen te Rotterdam. Op „De Graal", Hooigracht 31, zijn nog kaarten verkrijgbaar van 2.501.25. Voor goedkoope reisgelegenheid zal gezorgd worden, waarvoor men zich uiterlijk nog tot Maandagavond 25 Mei kan opgeven: kosten der reis voor personen boven 18 jaar f 1.409, voor pers. beneden 18 jaar 0.30. Donderdag en Vrijdagavond, 7.30—9.30 uur, moeten de reiskosten voldaan wor den. waarvoor men een bewijsje ontvangt. Woensdagavond 7.30—9.30 uur moeten de Graalleden haar reiskosten 0.80) ko men voldoen. ST. JOSEPH GEZELLEN VEREEN. Oegstgeest. Zondag van half 8 tot 10 uur bijeenkomst in de gezellenzaal. Maandag, 2en Pinksterdag, bijeenkomst in de Gezellenzaal van 7.3010 uur. Donderdag. Verplichte bijeenkomst inde gezellenzaal van 8 tot 10 uur. Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting verkeer Hoogewoerd. Burgemeester en Wethouders va.n Lei den brengen ter algemeene kennis, dat in verband met de verbetering van de bestra ting van het gedeelte Hoogej^ewL gelegen tufiischen de Kore vaars tra at In def Kraai er- straat, de geheele Himget^teid' voor het doorgaande rij verkeer c ml iet V venbeteyrff gedeelte voor Let plaats efcjk 'rifyerkeeL^net ingang van Woensdag 27 We£ a.s. t^Tn-ade- re aamkonding zal zijn a»<p'lotp« en dat het doorgaande verkeer zaF^wden geleid vanaf den Hoogen R ijmddjk langs de Plan tage, het Plantsoen en de KoreVaarstraat naar de Bre es-tra at en omgekeerd. AUG. L. REI MEWING ER. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Mei 1931. Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers. Ouders of voogden, die hun kinderen of pupillen wenschen gep'aat&t te zien als kweekeling (vereisehte leeftijd: vóór 1 Aug. 14 jaar) gelieven hen daarvoor aan te geven mondeling o.p 29 Mei, 2 Juni of 5 Juni, des avonds tusschen 61/; errê uur, Oude Vest 35 (trouwboekje meebrenAn s.v.p.) of schrif telijk voor 20 Juni. 'i ,,-s. N.B. Zonder toelatingsexamen kuilen tot de tweede klasse der school-worajlro toege laten diegenen, welke met gi^Srig gevolg drie klassen eener middelbare school door- lioopen hebben of in heit Jrczit zijn van een U.L.O.-diplomatot dc derde klasse de be zitters van het einddip'jcma eener H.B.S. met vijf- of zesjarigen cursus of van een gyuimnasiuan. De Directeur. H. VAN SLOOTEX Jr. Aangifte van leerlingen voor het Gymna sium, de Hoogere Burgerschool met 5- jar. cursus en de Hoogere Burger school voor meisjes. Burgemeester en Wetho'uckfes van Lei den brengen ter kennis van hplanghebben den, dat aan bovengenoenJe ionichtigen van ouderwijs tot en md[ SOfMp'i a.s. gebo genheid bestaat tot lilt <10011/ imcLj^jweu van leerlingen, bij v0fykeu'Ldesi^nsda'gs va.n v.m. II1/:12 1/2 ipr nam^n Vrijdags AUG. L. REIMERI^^R, Weth. l.o. i/r Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 April 1931. Woensdag, R. K. Bond van Handels-. Kan toor- en Winkelbedienden, Graan- beurs, 8.15 uur. Dinsdag, durioerciag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds var 7.308.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt len Pinksterdag waargenomen door de doktoren Van Bockei, Kors, Sercf en Simons; op 2den Pinksterdag door de doktoren: Hovens Gréve, Jasperse, Meij- boom en Rassers. De geneeskundige Zondagsdienst van Oegstgeest wordt waargenomen op len Pinksterdag door dr. Varekamp, op 2en Pinksterdag door dr. Hugenholtz. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot. en met Zondag 24 Mei (1ste Pinkster dag) waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt b, tel. 552, en Ma a 11- d a g 25 M e i (2en Pinksterdag) door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. HILLEGOM. R. K. Postmannen. Gisteravond hield de afdeeling Hiliegom en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van P.T.T.-personeel de jaarvergadering in café „Flora". De op komst was zeer groot. De voorzitter, de heer J. Heemskerk, opende met den ohr. groet en een woord van welkom. Spr. memoreerde eenige gre pen uit de gevoerde actie gedurende het 12-jarig bestaan van de afdeeling en toon de aan hoe hoog de afdeeling bij het Bondsbestuur staat aangeschreven. Ver volgens heriunerde de voorzitter aan de herdenking van Rerum. Novarum. Spr. deel de mede, dat Z. H. Excellentie Mgr. J. D. J. Ae 11 gen-ent Kap. Schoenmaker had onthe ven van zijn taak als Geest. Adv. der af deeling en in diens plaats heeft benoemd Kap. G. van Dijk van St. Joseph. In verband hiermede sprak spr. woorden van dank voor de prettige samenwerking, de vele goede adviezen en de groote be langstelling voor Bond en afdeeling, ge toond door Kapelaan Schoenmaker. Den nieuwen Geest. Adviseur, Kap. van Dijk, riep spr. hartelijk welkom toe, beloof de gehoorzaamheid aan de geestelijke lei der en sprak den wensoh uit, dat door een prettige en zakelijke samenwerking de af deeling in groei en bloei mag toenemen tot eer van God en van alle leden. Hierna werden de notulen gelezen en onuer dankzegging gearresteerd. Vervolgens werd door den secr. mededee- ling gedaan van het resultaat op enkele gezonden brieven. 3 nieuwe leden werden geïnstalleerd n.l. 2 uit Lisse en 1 uit Heem stede. De secr. las een zeer uitgebreid jaarver slag, hetwelk voor een groot deel was ge wijd aan de herdenking van Rerum Nova- rum, aan de afgetreden Geest. Advise ui- Kap. Schoenmaker en den nieuwen Modera tor Kap. van Dijk. Woorden van dank

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2