SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING VRIJDAG 22 MEI 1931 L DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor Zaterdagmiddag. 5.30 uur: A. R. C. I—A. R. C. 2; 3.30 uur: A. R. C. 3F. Pacta 2; 3.30 uur: S. C. O. 2 D. Y. E.; 5.30 uur: Rijnsb,. B. 2S. C. O. 3; 3.30 uur: Rijnsb. B. 3Quick B. 3; 5.30 uur S. C. O. 1Terleede 1; 3.30 uur: F. Pacta 1S. L. F. 1. OEFENWEDSTRIJD NED. ELFTAL. Het voorloopig Ned. elftal, dat Donder dag 28 Mei des avonds om 7 uur een oefen wedstrijd speelt op het terrein van Sparta te Rotterdam tegen een nader aan te wij zen tegenpartij. (Luton komt niet), is als volgt samengesteld Van der Meulen (H. F. C.) doel; van Run (P. S. V.) en Wanders (Wageningen) ach ter; Paauwe Sr. (Feijenoord), Andriessen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord) midden; Wels (Unitas), v. d. Vaart (Fortuna), La- gehdaal (Xerxes), v. d. Broek (P. S. V.1) en Van Nellen (D. H. C.) vóór. „Sportkr." XERXES' KAMPIOENSCHAP. De kwestie betreffende het kampioen schap van Xerxes, dat nog betwist werd, is opgelost. Xerxes blijft den titel houden en speelt met Pinksteren haar eersten promotiewedstrijd tegen Fortuna in Vlaar- dingen. Het internationaal programma. Met betrekking tot het internationaal programma werd, naar de „Sportkr." mee deelt, besloten aan den Belg. V. B. voor te stellen o-m den wedstrijd NederlandBel gië te doen spelen op 13 Maart 1932, en den te Antwerpen te spelen returnwed strijd vast te stellen op 17 April 1932. Aan Zwitserland zal het voorstel worden ge daan, om den wedstrijd NederlandZwit serland te spelen op 8 Mei 1932. In overleg met den Franschen Voetbalbond is als datum voor de ontmqeting FrankrijkNe derland definitief vastgesteld op 29 Nov. 1931. WATERPOLO Zomercompetitie Haagsche Zwembond. De kring Den Haag van den Nederland- schen Zwembond heeft de volgende water- polocompetitieindeeling voor de Zomer maanden vastgesteld: Afdeeling A: H.Z. en P.O. vet. (Den Haag); L. Z. C. V (Leiden); De Zijl II (Lei den) en Poelmeer I (Oegstgeest). Afdeeling B: D. Z. V. I (Delft); Rijswijk- Res. comb. (Den Haag); Z. I. A. N. IV (Den Haag); Z. I. A. N. VI (Den Haag). Afdeeling C: C. J. M. V. II (Den Haag); D. Z. V. II (Delft); H. Z. en P. C. IV (D§n Haag); Z. I. A. N. V (Den Haag). De nummers een van deze drie afdeelin- gen spelen na afloop der competitie een heele competitie om het kampioenschap van den H. Z. B. De eerste wedstrijd heeft plaats op 9 Juni a.s. WIELRENNEN DE OPENINGSWEDSTRIJDEN OP DE STADI0NBAAN. Krewer wint het stayersnummer. Het onverwachte toch nog gunstige weer heeft er toe bijgedragen, dat de openings wedstrijden van het Amsterdamscbe wie- Ierseizoen in genoegelijke stemming kon plaats vinden. Ruim 8000 toeschouwers vul den de verschillende tribunes. Voor den eersten wedstrijd versohenen 20 amateurs aan den start. De wedstrijd ging over 6 K.M. De uitslag luidt: 1. J. van Egmond, 2. J. Looyer, 3. J. Homma, 4. H. Ooms. Vervolgens werden de eerste twee rit ten gereden van den sprintwedstrijd, te verrijden in zes ritten over 1 K.M. In den eersten rit had Steenbergen pech met te vallen, zoodat deze rit werd over gereden. De eerste rit bracht van der Lin den tegen Steenbergen. On?e amateur kampioen kwam in een zeer ongunstige positie in de laatste ronde, doch door een fraaien spurt ging hij als eerste over de- eindstreep. In den tweeden rit won van der Leur met een wiellengte van Engelmoer. Voor de eerste maal in dit seizoen kwa men de stayers in de baan. Deelnemers waren Krewer (Duitschland), met gangma ker Hesslich; Breau (Frankrijk) achter Pasquier jr., Manera (Italië) achter Mane ra Sr„ en onze landgenooteri SoShlebaum achter Kaser, Snoek achter Massicot, v. d. Wulp achter Slesker en de Graaf achter Wiersma. De wedstrijd ging over drie manches, ieder van 25 K.M. De twee eerste man ches werden voor de pauze verreden. Spoedig na den start he'bben de rijders aansluiting, na enkele schermutseling is de volgorde Manera, Schle'baum, Krewer, v. d. Wulp, Snoek, Breau en de Graaf. De Graaf krijgt dadelijk een lekke band, waardoor hij spoedig een ronde achter is.. Aanvanke lijk zit er weinig teekening in den wed strijd. Manera houdt de leiding en als de helft van den afstand is afgelegd geeft hij na een fraaien spurt Snoek en van der Wulp hun eersten lap. De 30ste ronde brengt de verrassing. Krewer, die tot nog toe op de derde plaats lag, met ongeveer 3/4 ronde achterstand op Schlebaum, zet er een fabelachtige spurt in en passeert zoowel Schlebaum als Manera. Onder le vendige toejuichingen neemt de Duitscher de leiding en in dit tempo hebben Snoek en van der Wulp al spoedig hun tweeden lap te pakken, terwijl weldra ook Breau er aan moet gelooven. De uitslag wordt: 1. Krewer tijd 20 min. 20 sec.; 2. Manera op 200 M.; 3. Schlebaum op 250 M., 4. Breau op 2 ronden, 5. De Graaf op 3 ronden en 100 M., 6.v. d. Wulp op 3 jonden en 150 M., 7. Snoek op 3 ronden en 200 meter. De tweede manche was eveneens voor Krewer. Uitslag: Krewer 20 min. 9.2 sec.2. Schlebaum op 1 ronde en 100 M., 3. Manera op 1 ronde en 120 Meter, 4. De Graaf op 1 ronde en 200 M., 5. v. d. Wulp op 1 ronde en 480 M., 6. Breau op 1 rond en 490 M., 7. Snoek op 2 ronden en 300 M. Voor de pauze worden nog twee ritten van den sprintwedstrijd verreden. Van der Linden en Engelmoer leveren even een fei len strijd, doch dan neemt van der Linden de leiding en passeert als eerste de finish. In den vierden rit wordt Steenbergen op besliste wijze geklopt door van der Leur. Na de pauze de twee laatste ritten. In de vijfde rit sloeg van Steenbergen Engelmoer. In den zesden rit kwam Van der Leur tegèn den amateurkampioen Van der Linden voor de beslissing. Beide sprin ters balanceeren lang en dan besluit Van der Linden om maar de leiding te nemen. Beide kampiooenen rijden zeer voorzich tig en gaan elkaar voortdurend beloerend de laatste ronde in. Ongeveer op de helft van de tweede ronde zet van der Linden plotseling een spurt in en met verscheide ne lengten voorsprong gaat hij als eerste over de eindstreep. Totaal uitslag: 1. Van der Linden 3 pun ten, 2. v. d. Leur 4 punten, 3. Van Steen bergen 5 punten en 4. Engelmoer 6 punten. Een premiewedstrijd voor beroepsrijders en onafhankelijken over 7500 Meter, waar aan ongeveer 30 rijders deelnamen, had het volgende resultaat: 1. J. Wildschut, 2. A. Hoevens, 3. Th. Slesker, 4. R. Brilman, 5. J. van Rossum. Na de pauze wordt nog de derde ronde gereden van den stayerswedstrijd. Na eenige ronden is de volgorde Breau, De Graaf, Schlebaum, Krewer, Manera, Snoek, v. d. Wulp. Een poging om Schle baum van de derde plaats te dringen mis lukte. Krewer raakt los en moet de vierde plaats aan Manera afstaan. Snoek dringt de Graaf van de tweede plaats en jaagt nu achter Breau aan. De laatste geeft na 20 ronden v. d. Wulp zijn eersten lap. Ki*e- wer is nu op de derde plaats gekomen, hij jaagt achter Schlebaum, die.hij in de 29ste ronde passeert, even later gevolgd door Manera. Als er nog 12 ronden té rijden zijn doet Krewer een aanval op Breau, die de Franschman echter weet af te slaan om tot het einde toe de leiding te behouden. De uitslag van de derde manche luidt: 1. Breau 20 min. 12 sec., 2. Krewer 30 Me ter achterstand, 3. Manera op 50 M., 4. Schlebaum op 100 Meter, 5. Snoek op 200 M. 6. De Graaf op 2 ronden en 200 M., 7. v. d. Wulp op 2 ronden en 300 M. Eindklassement: 1. Krewer, Duitschland 4 punten, 2. Manera Italië 8 punten, 3. Schlebaum Holland 9 punten, 4. Breau Frankrijk 11 punten, 5. De Graaf Holland 15 punten, 6. v. d. Wulp Holland 18 punten en 7. Snoek Holland 19 punten- MARINEVLIEGTUIG NEERGESTORT. Vier dooden. Een Fransch marine-vliegtuig, dat deel had genomen aan oefeningen, welke van het boord van een moederschip voor vlieg tuigen af werden uitgevoerd, is bij de kust van Marokko van een hoogte van 400 meter neergestort, waarbij de vier inzittenden om het leven zijn gekomen. Het vliegtuig werd vernield. RUTH NICHOLS' OCEAANVLUCHT- PLANNEN. Rutlh Nichols zal binnen een week star ten voor haar solovlucht over den Atlan- tischen Oceaan, aldus een mededeeling van kolonel Clarence D. Ohamberlin, haar aeronautischen adviseur. SCHILDERIJENZWENDEL TE OOSTERBEEK. Hoe een goedgeloovge oud-predikant werd opgelicht. Men zal zich herinneren, dat wij eenigen tijd geleden hebben bericht, dat een inwoner van Oosterbeek, de heer C., door een aantal personen voor een be drag van 15.000 werd opgelicht. De achtergrond van deze affaire betreft een schilderijen-zwendel van een dermate fan- tastisah karakter en dusdanig typeerend voor de goedgelovigheid van sommige menschen, dat wij, aldus lezen wij in de „Avondpost" niet bunnen nalaten de zaak in finesses uiteen te zetten. Op zekeren dag in het laatst van het vorig jaar kreeg de heer C., oud- predikant, wonende te Oosterbeek, be zoek van een tweetal lieden, v. W. en O., die vroegen of hij niets te koop had. Tijdens de onderhandelingen over den verkoop van een klok, wist van W. den heer C. te animeeren over te gaan tot aankoop van een aantal schilderijen, wel ke in het bezit waren van zijn compa gnon Q. Hij van W. zei, dat hij wel kans zou zien de heele partij met groote winst van de hand te doen aan een of anderen rijken Amerikaan. De heer C., wien aldus een aanzienlijke winst in het vooruitzicht werd gesteld, had daar wel ooien naar en zoo ging hij er toe over met van W. van diens com pagnon Q. een 76-tal schilderijen over te nemen. Het betrof een aantal naar kenners verzekeren slechte copieën van werken van Rembrandt, Ruysdael, Jan Steen, Vermeer, v. Ostade, Frans Hals en ook van latere schilders als Bosboom, Neuhuys, enz., enz. Deze schil derijen kwamen hem te staan op gemid deld 300 400 per stuk; zij waren op z'n hoogst tezamen 3000 waard. De beide bezoekers wisten vervolgens den heer C. te bewegen op de in het voor uitzicht gestelde winst alvast een be hoorlijk voorschot te verleenen. De eerste Amerikaan! Er ging eenigen tijd voorbij voordat de heer C. iets van de twee „zaken"-men- sChen hoorde. Eindelijk kwam v. W. op de proppen. Hij had naar bij zeide den rijken Amerikaan gevonden en een afspraak met hem gemaakt in „Royal" in Den Haag. Toen men in „Royal" op den bestemden dag arriveerde, bleek de Amerikaan echter niet aanwezig te zijn. Er viel ook aldus luidde v. W.'s excuus niets meer aan hem te verdie nen, want de Amerikana had hier in Holland een vrouw leeren feeninen, aan wie hij zooveel geld besteedde, dat er voor schilderen maar weinig overbleef. En voor weinig geld kon men zoo'n praoht-collectie tooh niet van de hand doen! Eerste deceptie Het vinden van een tweeden rijken Amerikaan bleek echter niet gemakkelijk te zijn. Daar kwam bij, dat de heer C. er omstreeks dien tijd achter kwam, dat v. W. heelemaal zoo niet heette. Zijn naam luidde J. A. L. Inplaats van achter docht op te vatten accepteerde hij v. W.'s verklaring,' dat deze een anderen naam had aangenomen, omdat hij eens failliet was gegaan en hij dus bang wa-s, dat de heer C. daarom niet met hem in relatie wilde treden. Blijkbaar dacht de heer C. er anders over en om tooh wat met den grooten voorraad „meesterwer ken" te doen, besloot men een tentoon stelling te organiseerenMen vroeg een zaal in Pulchri Pulchri weigerde. Tenslotte kreeg men de beschikking over een zaal in Excelsior, Zeestraat, den Haag. De meesterwerken werden op hun voor- deeligst, voor zoover daar sprake van kon zijn, geëxposeerd en men wachtte althans de heer O. wachtte vol ver trouwen op de dingen, die komen zouden. Een nieuwe kooper. Er kwam dan ook iets of liever: iemand Een zekere heer Sp. Hij was een der weinige bezoekers, zoo niet de éénige. De heer C., die op de tentoonstelling aanwezig was, ging naar hem toe en zei: „Ik zie, dat u een kenner is „Da's voor u nog een vraag!" ant woordde deze, „maar ik vind ze wel aar dig!" De beide heeren gingen aan het onder handelen en de heer Sp. deed een bod van 85.000. De heer C., die blijkbaar dacht, dat er van dezen welgezinden adspirant-koo- per wel meer te halen viel, vroeg echter het luttele bedrag van104.000, waarover de heer Sp. niet eens zóó ver wonderd was. Hij had echter één voor waarde, 76 stüks was veel te weinig. In 'het zaaltje daarnaast werden door Q. een 25-tal nieuwe meesterwerken geëxpo seerd, wanneer de heer O. deze er nog bij kocht, dan zou de verzameling com pleter zijn. En verbaast u niet! de heer C. deed het. Hij verheugde zich op dat mo ment dus in het bezit van een praoht- collectie van 101 stuks. Het gevolg was, dat de heer Sp. zijn vertrouwensman werd. Deze waarschuwde hem om niet al te hooge prijzen te vragen. Dan koopen de menschen immers tooh niet. Het nam niet zoo heel veel tijd in beslag of de heer Sp. kreeg contact met een Ameri- kaansche oombinatie in Brussel, die wel zin had in de collectie. Zij was bereid een groote som daarvoor te geven. De onderhandelingen werden een tijdje slepende gehouden en tenslotteliep de zaak mis door een ruzie, welke ont stond tusschen de heeren Sp. en Q. Jam mer, héél jammer, maar er viel nu een maal niets aan te veranderen. Elk zaken man heeft wel eens tegenslag, nietwaar? Deceptie, numero zooveel! Nog een liefhebber Gelukkig kwam er uitkomst in den per soon van den heer D. en deze kocht oogeniblikkelijk de heele partij voor de ronde som van 330.000. Doch hij had een voorwaarde. De heer C. moest er nog even 28 stuks bijkoopen, dat kostte hem slechts 11.500. D. was vertrouwensman van een groote combinatie, beschikte echter niet over contanten, maar kocht per contract. En waar de heer C. nu toch zoo'n aardige winst maakte kon hij moei lijk weigeren aan het verzoek van dit nieuwe personage in dezen fantastischen zwendelroman te voldoen, om hem alvast wat voorschot te geven op de provisie, welke hij voor zijn bemoeiingen zou in- Het voorschot werd gegeven en van dat oogenblik af hoorde de heer C. tot zijn verwondering niets meer van den heer D. Met hem was ook het contract verdwenen. Nog een tegenslag! Tja, ja, zakenlie den hebben bet in deze tijden niet ge- Onder geweldige belangstelling is de nieuwe Duitsohe PANTSER KRUISER door Rijkspresident von Hindenburg te water gelaten. Het nieuwe pantserschip „Deutsc hland" glijdt onder belangstelling van tienduizenden van de helling. De tweede Amerikaan. De hoop was echter nog niet verloren. De toekomst wachtte vol beloften en aan gezien Amerika nog altijd het land van de toekomst is, verscheen er dus op dit psychologisch moment een.... Amerikaan Mr. Dr. uit Chicago. Mr. Dr. sprak Hollandsch met een Ameriikaansch acoent en Amerikaansch met een Hollandsch acoent. Een klein detail, dat voor den heer C. althans van geen enkel belang bleek te zijn. Mr. Dr. kocht alles los en vast. Hij was behept met den koop-bacil, precies wat de heer C. noodig had. De kennismaking was allergen-oegelij'kst. Er werd een voor treffelijk fleschje wijn opengebroken. Ge was 1882. En Mr. Dr. kocht even terloops een 3-tal waardelooze voorwerpen voor het lieve bedrag van 40.000, 'n kleinig heid. Daar ging het eohter niet om! Wel om de schilderijen! Zij waren opgeborgen bij Batenburg in een klein vertrek. Zij vul den de gansehe kamer, stonden 6 rijen dik tegen de muren. Er werd een bezoek aan dit „museum" gebracht en zonder ook maar één blik op den voorraad te (verpen, kocht de Ame- rikaansche Croesus de heele partij voor 300.000. De heer C. was begrijpelijker wijze in de wolken. Er zat immers 2J^ ton winst in. Den volgenden dag zou be taald worden, of den daarop volgenden dag.op één dag kwam het toch niet aan. Het wonderlijk toeval ja, dat heet toevalwilde echter, dat mr. dr. ver nomen had, dat de heer Q. in het Zuad- Hollandsch Koffiehuis een 6-tal nieuwe meesterwerken had staan, benevens een partijtje oud koper. Ook daar voelde hij wat voor. Op advies van den heer C., die als expert(!) meeging, kocht hij er vier met het koper voor49.000. Al les op papier of lieverin woorden. „Geef 'm vijftien mille!" Tijdens een gesprek viel het eohter op, dat de heer Q. vrij nerveus was. Hij zeide, dat zijn principalen nu eindelijk eens geld wilden zien. Het had lang ge duurd. Voor een rijken Amerikaan zijn dergelijke opmerkingen natuurlijk onaan genaam, hij nam dan ook den heer C. terzijde en zeide hem: „Doet u mij 'n plezier, ik heb geen geld bij me, en die jood is zoo lastig. Geef 'm 15.000 in mindering van datgene, wat hij krijgt van mij. Ik zal het u dan tegelijkertijd met de rest verrekenen!" En de heer C., die Mr. Dr. gaarne ter- wi'lle wilde zijn.... betaalde 15.000. Dat was in April van dit jaar. Daarna hoorde de heer C. natuurlijk noch van den pseudo-Amerikaan, noch van den heer Sp. eenig taal of teeken. Niettemin verloor hij het vertrouwen niet. Dat èn Sp. èn L. èn Dr. thans in ar rest zitten isalleen te danken aan het feit, dat Dr. in een kroeg over dit voor- deelig zaakje heeft opgesneden en dat iemand, die tegen hem iets had, het hééft aangegeven bij de politie. Zij zullen thans terecht staan voor de Arnhemsche Rechtbank wegens oplichting tdor een bedrag van 15.000. Mr. Roobol te Arnhem verdedigt Dr., de drie anderen worden verdedigd door mr. E. G. S. Bourlier, te Den Haag. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Nummering der lijsten. In een hedenmorgen gehouden vergade ring van het hoofdstembureau alhier, heeft de nummering van de oandidatenlijsten vor de verkiezing van leden van den ge meenteraad plaats gehad. De uitslag hier van is als volgt: 1. R.-K. Staatspartij. 2. Chr. Hist, partij. 3. A.-R. partij. 4. Vrijheidsbond. 5. S. D. A. P. R.-K. Coöp. Boerenleenbank. Woens- dagvond hield de bank haar 11de alge meene jaarvergadering in het R.-K. ver- eenigingsgebouw. De opkomst der leden was tamelijk goed. De directeur J. H. v. Uffelen opende met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom. De kassier la-s daarna de notulen der vorige A. V., die onveranderd werden vastgesteld. Uit de rekening en balans 1930 nemen we de vol gende cijfers over: Omzet 1930: ontvang sten en uitgaven 378125, 19. Ontvangsten spaargelden: 76320.80. Terugbetaalde voorschotten ƒ6386.745. Lopp. rek ƒ96053.07. Inkomsten van voorschotten 2597,31, van interesten van Loop. rek. ƒ23870.04. Di versen 39,59. UitgavenSpaargelden 73016,08, nieuwe voorschotten 5100. Loop. rek. 83471.09. Interest voor spaar gelden 3626.43. Interest voor loop. rek. 1227.43. Onkosten 328.89. De winst over 1930 bedroeg 799.19. Er werden 22 nieuwe spaarders inge boekt. Op 't eind 1930 had de bank te vot^- deren van voorschotnemers en rekening- couranthouders resp. 55680.17 1/2 en 82024.05, terwijl de spaarders te vorderen hadden 105865,79 1/2. 't Aantal leden nam toe met 4. De aftredenden, de heeren J. H. v. Uf felen en A. Doeswijk, werden met op een na algemeene stemmen resp. tot directeur en voorzitter van den R. v. T. herkozen. De rentevoet 1930 werd ook gehandhaafd voor 1931. We geven dus voor spaarders 3 1/2 pet., terwijl de voorschotnemrs en rekeninghou ders 5 pet. betalen. De provisie is 1/8 pet. Vanaf 1 Januari 1931 bestaat gelegenheid om gelden in deposite te geven voor 1 jaar vast tegen een verbocding van 4 pet. De statuen in het Huish. Regl. moesten worden gewijzigd, mede in verband met de wet op de Coöperaties. Alle wijzigingen werden met algemeene stemmen aangeno men. Geconstateerd werd dat de werking der bank op alle pynten langzaAm maar zeker toeneemt. Deze vooruitgang is de beste re clame voor een financieele instelling. We hopen dan ook 1931 te mogen rekenen tot een jaar, dat a-an onze verwachtingen ten volle beantwoord. LISSE. Aanbesteding, Dé uitslag van de ge houden aanbesteding van het schilderwerk van 21 woningen ten behoeve van de Wo- ningbouwvereeniging „Volksbelang", ach terkamer en keuken, is als volgt: A. Marceélle in massa 2315.J. P. Bemelman perceel I 855.perc. II 940.in massa 1795.Hoogenes per ceel II 1210.O. v. d. Aart perc. I 1180.perc. II 1298.in massa 2457.Gebr. v. d. Zaal perc. I 1030. perc. II 1130.in massa 2000.Gebr v. Houten perc. II 1060.De gunning is aangehouden. WARMOND. Het Groene Kruis. In Hotel de Stad Rome alhier is de 19e algemeene vergade ring gehouden van „Het Groene Kruis", welke vergadering onder voorzitterschap stond van Dr. H. J. A. Walenkamp alhier. Nadat deze dé bijeenkomst geopend had sprak hij een woord van welkom tot de aanwezigen waarna hij de Secretaris ver zocht de notulen der vorige vergadering voor te lezen welke zonder op of aanmer kingen onder dankzegging werden vastge steld. Uit het hierna voorgelezen jaarver slag ontleenen wij het volgende: De vereeniging verkeert in bloeienden toestand. Van het magazijn der afdeeling werd in het afgeloopen jaar 286 maal ge bruik gemaakt. De talrijke aanvragen voor het gebruik der baby weegschaal maakten het noodig een tweede aan te schaffen waartoe inmiddels is overgegaan. De wijk zusters der R. K. en Protestante wijkver pleging inspecteerden geregeld het maga zijn en bevonden allen aanwezige verple- gingsartikelen steeds in goeden staat. Met dankbaarheid gewaagde de Secretaris van de opbrengst der speldjescollecte tijdens de Kaagweek die de somma van 230.48 opbracht. Na aftrek der gemaakte onkos ten werd de netto opbrengst 203.48 ge lijk verdeeld onder de T. B. C. Vereeniging en het Groene Kruis. Hierna bracht de Penningmeester Verslag uit over het door hem gevoerde beheer. Hieruit bleek dat de inkomsten over 1930 hebben bedragen 549.55 en de uitgaven 200.42, zoodat het batig saldo bedroeg 349.13. Tot het na zien der rekening werd een commissie be noemd bestaande uit de heeren J. Dekker en F. Slager. Deze deelde na onderzoek mede dat de boeken en bescheiden in vol komen orde werden bevonden waarna de penningmeester met een woord van dank voor zijn nauwkeurig beheer werd gedé- chargeerd. Het aftredende bestuurslid de Heer A. H. A. Burcksen werd als zooda nig herkozen. Nadat nog eenige zaken van huishoudelijken aard waren afgehan deld werd de vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen door den Voorzitter gesloten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5