Lichtzinnige Jeugd DONDERDAG 21 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige botsing te Den Haag. Gisteravond omstreeks kwart over 1U is op liet Bezuidenhout bij de Laan van X.-O.- Indië te Den Haag een ernstige botsing ge- beurd. Een uit de richting van de stad komende taxi wilde links een tramwagen van lijn 7 passeeren. welke door de auto was inge haald. Ten gevolge van die manoeuvre kwam de taxi echter in botsing met een uil de richting Overbosch komende vracht auto met 18.000 eieren. De botsing was zoo hevig, dat beide auto's danig vernield wer den en natuurlijk ook de eieren tot struif geklopt werden. Eén in de taxi gezeten dame vloog ten gevolge van den schok door de voorruit en kreeg een vrij ernstige hoofdwonde. De beide auto's moesten van elkaar ge trokken worden, een karwei, dat heel wat tijd in beslag nam. Daarna werden de „ruïnes" door twee particuliere kraanwa gens stadwaarts gesleept. Kind verbrand. Het 3%-jarig zoontje der familie D. te Echt viel in een ketel kokend water. Na vreeselijk lijden is het ventje aan de bekomen brandwonden overleden. Jongetje verdronken. Heit 12-jarig zoontje van de arbeider K. B. te Gaai-zend ijk, gein. Vinsterwolde is gilleren na schooltijd gaan roeien. Eenigen tijd later vond men het leege roeibootje ronddrijvende. Na eenigen tijd dreggen werd heb lijkje van den knaap gevonden. Aan de gevolgen bezweken. In het R. lv. ziekenhuis te Winschoten is de arbeider uit Scheemda (Gron.), die de vorige week te Winschoten onder pakken stroo geraakte, aan de gevolgen bezweken. BRANDEN. Branden te Oss. Dinsdagmiddag ontstond te Os brand bij Fr. v. VI. de Heide. De brandweer verleen de hulp, doch kon niet voorkomen, dat het huis geheel afbrandde. Woensdagnacht brandde eveneens te Os-s de woning af van M. M., bewoond door P. P. aan den Berghemschenweg. Huis noch huisraad of inboedel was verzekerd. In de vlammen kwamen om een paard, kar, ecni- ge kippen en voernianwerktuigen. De oor zaak van beide branden is onbekend. Ook bij den laatsten brand was ie brandweer spoedig aanwezig, doch de vlammen von den zooveel voedsel, dat aan blusschen niet te denken viel. Opmerkelijk is,, ligt. grpot aantal branden dat in de laatste maanden Oys heeft geteisterd. Armenhuis afgebrand. Het zoogenaamde Armenhuis, een groot gebouw midden in het dorp Callantsoog en eigendom van het Burgerlijk Armbe stuur is tot den grond afgebrand. Vier gezinnen zijn daardoor dakloos gewor den. Brand in een fabrieksgebouw te Amsterdam. In een fabrieksgebouw in de Bellamy- straat te Amsterdam brak gistermiddag brand uit op de eerste verdieping, waar is gevestigd de meubelfabriek van den heer Van Soest. De brand is vermoedelijk ontstaan in een \ertrek, dat diende als bergplaats van vulsel voor stoelbeklecdiug. waarin de vlammen gretig voedsel vonden. Met 8 stralen is het vuur bedwongen, doch de brandweer kon niet voorkomen, dat de geheele eerste, verdieping uitbrandde. De schade wordt door verzekering ge dekt. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 14) Ook waren er andere redenen, waarom hij liever niet aanhaar dacht; redenen, die hij zich 'niet wilde bekennen, doch die z'n geest aanhoudend martelden. Het was domme vrees, twijfel; het wa ren ongegronde vermoedens. Als ik je zoo aankijk, m'n waarde, dan krijg ik den indruk, dat jij nu naar Princetown gaat om een jaar of zeven te zitten. Om 's hemels wil, zeg toch wat, zei Despard. Ze sloegen juist den weg naar de vallei in, waardoor de Cherry-Brook loopt om zich in de Dart. te werpen. Marjorie glimlachte. Ze vergezelde de twee mannen tot aan het gebouw en ging vandaar verder naar de stad, om cenige inkoopen te doen. Ze droeg een zeer een voudige japon en hooge schoenen. Haar hoed droeg ze in de hand, terwijl de wind mft heur haren speelde, waar de zon een matgouden glans op tooverde. Ik geloof, dat Rupert zich verveelt, zei ze, het lijkt wel of hij verlangt naar de onrust en ,de genoegens van Londen. U vindt het zeker uiterst saai hier, mijnheer Despard? U ziet er ook heelemaal niet uit als iemand, die het hier lang zou uithou den. Weer Kinderverlamming. Te Smilde is een geval van kinder verlamming geconstateerd. HET GEHEIMZINNIGE GEVAL TE ULICOTEN. Neg meer onverklaarbaars. In vervolg op het bericht omtrent de on nauwkeurigheid in een geldverzending per post van C'astelré via UJieoteu naar den Noord-Brabautschen Zuivelbond, verneemt het „Dgbl. v. X.-Br." nog het volgende: Volgens aanklacht van B. zou deze op 19 Dec. 1930 het bedrag van 310 hebben ter hand gesteld aan den hulpbesleller L., die geen re^u kon geven, omdat hij geen boek met ontvangbewijzen bij zich draagt. Wat blijkt nu echter. Thans is het volge- werkte reQuboek bij de postadministratie opgevraagd, om na te gaan, of daarin iets omtrent de bedoelde geldzendingen is te vinden. En daaruit blijkt, dat op 19 Dec. niet de hulpbesteller L., doch de besteller G. den postdienst op Ca stel ré had. L. is dus op dien dag niet te C'astelré geweest- en dientengevolge kan B. het bedrag van 310 hem niet hebben ter hand gesteld. Is het werkelijk door B. meegegeven, dan- moet 'dit aan den besteller G. zijn geweest, wat blijkt uit het volgewerkte reguboek, waarin wel de zending van 1ST, maar niet die van 310 is verantwoord. Had G. het geld in ontvangst genomen, dan was ook voor dat bedrag, zooals altijd geschiedt, een regu afgegeven. Het geval wordt er niet helderder op. DE GOUDVOORRAAD IN DE „TUBANTIA". Als het waar was ging de kapitein zelf duiken. Kapitein K. H. K. Wijtsema, die in 1916 het bevel over de „Tubantia" voerde, zei aan een corr. xan het „Hdbl.", dal hij met verbazing gelezen had, dat zijn schip zoo veel goud had meegevoerd. Hij had er nooit iets van geweten en hij wist er nog niets van. „Maar u wist toch wel iets van uw la ding af?" Ik wist er niets van. Hel ging zoo ge heimzinnig in die dagen, dat je nooit wist wat je aan boord had. „U wist toch wel of het goud was of dat 'l kazen waren". Er werd toen veel goud gesmokkeld. En een Xedcrlandsch schip vervoerde na tuurlijk kaas. Maar of er nu in die kazen goud heeft gezeten, daar weet ik niets van en dat geloof ik ook niet. Dc menschen ma ken er graag iets geheimzinnigs van. Maar dat wil ik u wel zeggen: als ik eeni-gszins vermoedde, dat er goud bij de lading was geweest, zou ik er zelf naar gaan duiken! De spaafïiuitjes van zijn leerlingen opgestreken. De recherche te Arnhem heeft aangehou den een onderwijzer, die zich sohuiclig maakte aan verduistering van gelden, wel ke de leerlingen van zijn kla.s op schooi hadden gespaard. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huis van Be waring opgesloten. De fraude kwam aan het Licht, doordat een vader bij de politie aangifte deed, dal zijn kind het spaarbankboekje miste. Er werd toen een onderzoek ingesteld, waar bij bleek, dat de onderwijzer, die de gespaar de gelden in ontvangst nam. ook het boekje in bewaring had. Tevens bleek, dat hij tot een vrij belangrijk bedrag ook van andere spaarbankboekjes gelden had geind. De schat in de zolderkast. Bij de politie te Haarlem is aangifte gedaan van diefstal van een geldkistje met ruim 1100, uit een zolderkast van een perceel aan de M. L. Dyserinck- straat aldaar. Ik heb hier de mooiste dagen van m'n leven doorgebracht, antwoordde Despard op hartelijken toon. Ik dacht gisteravond zelfs aan de mogelijkheid, dat u me mis schien wel als betalend iogë zou villen huisvesten. Juist als degenen, die tijdens de zo mermaanden in het hotelletje verblijf hou den. \Yeet u dit zeggend keek zij Des- pard aan met haar mooie grijzen oogen ik heb met dat soort \an menschen allijd medelijden. -Ze lijken me niet zoo bijzonder gelukkig te zijn en schijnen niets anders te doen te hebben dan in wagentjes of auto's uit te rijden of, als het regent, rond te zwerven niet een parapluie boven hun hoofd Als ik Ie kiezen had, dan zou ik ge loof ik, liever een gevangene zijn, clan een betalend logé. Despard haalde de schouders op. Jij weet toch nooit, hoe een dubbeltje rollen kan. Wat zeg jij er van, Rupert Rupert schrok op. Hij had den loop van het gesprek niet gevolgd. Ik begrijp niet, welk genot cv voor jou aan verbonden is, om een bende ruwe kerels te gaan zien, waarvan dc helft naar alle waarschijnlijkheid nooit meer de vrij heid zal terugkrijgen. Want 't zijn dieven, moordenaars en de hemel weet wat nog meer Den Londcnschen dierentuin vind ik al erg genoeg; en dit is nog een graad erger. Ik ben het heelemaal niet met je eens, antwoordde Despard. Ik geloof zelfs, dat men buitengewoon goed op de gevan genen past I Een soort voortreffelijke rust kuur. Ik zei zoo juist, dat je nooit weet, hoe een dubbeltje rollen kan. Jij en ik bevinden ons wellicht nog eens op zekeren dag op weg naar Princetown, geboeid en wel. loo pend lusschen 'n paar bewakers. Ik voor Oplichter aangehouden. De centrale recherche te Rotterdam heeft aangehouden den 31-jarigen J. M., een ouden bekende van de politie, ver dacht van oplichting. De man maakte er zijn werk van om advertenties te plaat sen in allerlei bladen om zoodoende in contact te komen met -eenigszins gefor tuneerde, trouwlustige dames. Hij spie gelde haar dan een onbezorgde toekomst voor, omdat hij voorgaf ingenieur bij de Zuiderzeewerken te zijn. Daardoor wist hij het vertrouwen der dames te winnen, die hem haar spaarduitjes mei °°F op een te sluiten huwelijk, afstonden. Slaagde hij daarin, dan- liet hij verder niets meer van zich hooren. Een der da mes is op die manier 1000 kwijl geraakt De aangehoudene is ter beschikking van de justitie esteld. Offerbussen ontvreemd. Op een der rustbanken aan den Pot- gietersingel te Zwolle, had zich een vrouw neergezet. Niemand anders in haar nabijheid ziende dan een kleine jon gen, haa'de ze een tweetal offerbussen te voorschijn, om deze ,te ledigen. De kleine jongen deed alsof hij niets had bemerkt, doch waarschuwde, toen hij de gelegenheid hiertoe kreeg een politie agent. Toen men ter plaatse kwam was de vrouw verdwenen, doch het gelukte vrij spoedig haar te vinden. Bij onderzoek bleek de vrouw G. J. P. uit Amsterdam afkomstig, de offerbussen gestolen te bob ben uit de Chr. Geref. Kerk aan de Thorbec-kegracht. De broedermoord te Aalten. In verband met den moord op den 24-ja- rigen A. P. te Aa'ten. is destijds diens broe der gearresteerd. Thans is ook de moeder aangehouden en gevankelijk naar Zulten overgebracht. De brandstichting in de Alexander-kazerne Naar wij vernemen, is het door kapitein Van Such telen, commandant der politie- troepen ie '«^Gravenhage ingestelde onder zoek tegen den wachtmeester die verdacht wordt van de voorgekomen brandstichtin gen in dc Alexander-kazerne aldaar, reeds eenige dagen gelpden beëindigd. D<* wachtmeester- is "thans ter beschik king gesteld van den commandant der Treinafdeeling, doch blijft voorloopig bij >le politietroepen in arrest. De zaak is om advies, gesteld in handen van den auditeur-militair bij den krijgs raad te 's Hertogenbosch. Een prooi als kind aanvaard. Een bewoner van een villa aan de Jn- lianaaan te Bilthoven, schrijft aan het „U. D.": „Ik bezit twee angorakatten; thbeder en zoon (de laatste pl.m. 1 jaar oud). Nu heeft de moeder twee jongen, wel ke om -beurten verpleegd worden door dc moeder cn den zoon vbpverrgenoemd. Dit is op zichzelf .al iets bijzonders denk iilc, doch' er is mfrer. De zoon is Maandagmorgen tfhüia ge komen niet een jong haasje, heeft dat bij zijn moeder gebracht en nu ziet men hoe de jonge poesjes en hef jonge haasje gezanten ijk aan de borst van de moeder- kal verzorgd worden". BU1TENL BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTO TE CAIRO DOOR TREIN GEGREPEN. Acht personen gedood. Gisteravond is te Cairo een auto bij het passeeren van een onbewaakten overweg door oen sneltrein gegrepen en vernield. Acht van de tien inzittenden kwamen hierbij om het icxen; de beide anderen werden zwaar gewond. mij houd er altijd van op alle mogelijke gebeurtenissen voorbereid te zijn. Ik ge loof, dat <le gexangene her werk, dat voor hem het meest geschikt is of xvaartoe hij zich liet beste in staat acht, mag bepalen: dus, Rupert, zet je oogen dadelijk goed open en zoek het gemakkelijkste baantje voor je uit. Ze hielcien even stil op de brug over de Cherry-Brook, keken naar het water en hielden de spelende forellen in het oog. IJ et wal er zong zijn kabbelend lied. 1 ii de verte hoorden ze de halsbellen van liet grazend x-ee. Sonu ook drong lipt verre gehinnik van een paard tot hen door. In tie lucht hing de zoete geur van de hei. Rupert zuchtte. In dit oogen lik xvensch- te hij, dat hij zijn landstreek nimmer had verlaten. Z'n vader had hem naar Londen gezonden, ongel wij fel iL-*t de beste bedoe lingen. Doch hij had gefaald. Hij xvas nu eenmaal, evenals z'n voorouders, een een voudig bewoner van de hei. Hel land be hoorde hem toe en Ir; ui ii«t land. Hij xvas niet geschikt voor het leven in de groote stad evenmin kon hij haar wegen volgen. Hij lachte even droefgeestig. Marjorie keek hem aan en legde haar arm op den zijne. Wat is er aan «Ie hand, Rupert 1 Ben je ergens bezorgd over, broer O, hij is alleen maar 'n beetje ver liefd. dat is alles, grinnikte Despard. naar Marjorie kijkend. Ik veronderstel, dat u nog nooit verliefd bent geweest, jtiffrouxv Dale zoodoende kunt u heel slecht uw broers secstes- cn gemoedstoestand aan voc'cii. Marjorie keek ernstig.. Ik geloof, dar ik'altijd -erlicfd ben ge weest ik houd dol veel van het lex en. Ik UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 22 Mei. Huizen 1875 M. 8.009.15 KRO. Gramofoonplaten. 10.0011.30 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Halfuurtje voor Zieken en Ouden van dagen. 12.00 Politieberichten. 12.151.45 Concert KRO. kwintet o. 1. v. P. Lustenhouxver. I.15t.00 Gramofoonplaten. 2.001.30 Concert KRO. Salonorkest o. 1. v. M. van 't Woud. 4.455.30 Gramofoonplaten. 5.307.00 Concert KRO. Kunst-Ensem ble o. I. v. P. Lustenhouxver. 7.00 G. J. Paulides: „De beteekenis van het bezoek van Peter de Groote aan ons land 7.30 Politieberichten. 7.15 Gramofoonplaten. 8.001J.'00 Concert KRO. Salonorkest o. 1. v. M. van t Woud. M. m. v. Hans Beu ker en Wouter Denijs (Jazz op twee vleugels). In de pauze: Vaz Dias en P. A. M. Speet„Zigeuners". II.0012.00 Grammofoonplaten. H i 1 v e r s u m 298 M. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VARA. Voordracht door Ad. Bouwmeester. 10.30 Voor de zieken. 11.3012.00 Gramofoonplaten. 12.00 Tijdsein AVRO-klok. 12.011.30 AVRO.-Kxvartet o. 1. v. Dick Groeneveld. 1.30—1.50 Praatje door Mevr. de Leeuw Van Hees. 1.502.00 Gramofoonmuziek. 2.00--2.30 l itzending voor Scholen. Spreker: J. Vriends. Onderwerp: Bra- bantsche mieren. 2.304.00 Het Omroep-Orkest o. 1. v. Nico Treep. 4.00 VARA. Orgelspel .Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert VAR A-orkest o. 1. Hugo de Groot. fi.00 Toespraak. 6.10 Vervolg Concert. 6.45 Actueel allerlei door het X.V.V. 7.008.00 Vervolg Concert. 8.00 VPRO. Catechisatie. VILLA BIJ TOURS INGESTORT. De bexvoners bedelven. De villa van den Amerikaanschen gene raai Robert Dunlop in de omgeving van C'inq Mars la Pile bij Tours is gisteren middag gedeeltelijk ingestort. De bcxvoneia der villa xverden onder het puin bedolven. De opruimingswerk zaamheden. zijn onmiddellijk begonnen, doch over het lot der bedolven personen verkeert men nog in volkomen onwetend heid. HEVTGT ONTPLOFFING IN ALABAMA 'dtem-ontploffing. welke de heele omgeving Gleed trillen., xvaai uwn meende niet een aardschok ie doen te hebben, heeft te Bir mingham (Alabama) plaats gehad in ecu raffinaderij der nevenproducten ven leer. Een brandende massa werd de lucht inge- dingerd en een reusachtige straal bran dende leer daalde ajs een vuurregen neer over de heele fabriek, die een oppervlakte van S hectaren beslaat. Ongeveer 500 hec toliters teer kwamen terecht in een na- burigen stroom, die veranderd werd in een vuurrivier. Er is geen enkel slachtoffer te betreuren. De schade bedraagt J '4 niülioen dollar. FAMILIEPENSION TE HULL AFGEBRAND. Zes dooden en vier gexvonilen. Gistermorgen vioeg is een familiepen- sion te Huil door' brand verwoest. Zes personen, o.xv. vijf leden van één gezin, nl. vader, moeder en drie kinderen, zijn in de vlammen omgekomen. Vier andere personen zijn met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. denk, dat u dit dom of sentimenteel zult vinden. Het leven zal o-, zekeren lag op u verliefd worden en dan wraak nemen. Zo schudde haar hoofd. Voor een vrouw is het leven ook 'liefde en liefde is leven. Voor een man is, veronderstel ik, liet leven gelijk aan strijd.... Dc vrouw geeft le ven, de man 11001111" het. -- n Vrij zonderling standpunt,- lachte Despard. Maar is het leven dan niet dikwijls iets zonderlings? hernam ze op eznstigen toon. De mannen dragen xvapens. doch dc xrouw en dragen kinderen, opdat degenen, die later gedood worden, kunnen' worden vervangenDe man doodt,, wat de vrouw in liet leven brengt! Het lijkt wel op ver kwisting van levenskrachten. Ik veronder stel dat eenmaal de dag zal aanbreken, dat men beter zal weten, wat er gedaan moet worden. Kom, laten we doorgaan, stelde Des pard voor. We hebben cpii aardige hoogte moeten beklimmen. Ik ben maar een stads- vogel en kan moeilijk jullie wandeltempo volgen. Hij had liever ge in i, dai Rupert xvas thuisgebleven, zoodat hij alleen met Mar jorie xvas geweest. Rupert scheen bovendien niet ere geno gen te zijn den wenk, dien iiij den vorigen avond had ontx-angen. te beginnen; hij kende trouwens te goel Desp.-trd's gevoe lens voor dc vrouxv in het algemeen, 0111 hein Ie vertrouwen. Voor Despard was Marjorie Dale een lieve verschijning: haar schoonheid xvas friseh, vergeleken bij die der gepoederde en geverfde Londcusche dames. Zij was een eigenaardige mengeling van onschuld en onbeschroomdheid, waarvan hij sterk on- 8.30 Concert. 9.00 Lezing door dr. J. A. de" Koning. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persberichten Vrijz. Godsd. Pers bureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie d<jor Dora Wallant. 10.45 Slot-concerl. 11,00—12.00 Gramofoonplaten van de VARA. Daventry 1551.4 M. 7.00 Liederen voor de luit. 7.20 Lezingen. 8.05 Vaudeville-programma. 9.40 Lezing. g.öó Orkestconcert door het B. B. C.- orfcest. Brussel 508.5 en 338,2 M. 11.20 Dansmuziek. 5.20 Uitzending van de VLANARA. Concert. 6.05 Pallieterdialfuurtje. H.35 Vervolg concert. 6.50 Gramofoonplaten. 7.35 Causerie. S.20 Uitzending van de VLANARA. Concert. 9.05 Causerie. 9.20 Vervolg concert. K al u 11 d borg, 1153.8 M. 8.308.50 Decnsche muziek. 8.509.50 Bezoek aan een Decnsche Brouwerij. 9.5010.15 Nieuwe Decnsche liederen. 10.4511.30 Moderne Operettemuziek door het Radio-Orkest. La ngenberg 473 M. 5.206.20 Vooravondconcert. Friedl Kaan. 6.20 Lezingen. 8.208.50 Avondconcert door het klein Werag Orkest o. I. v. Evsoldt. 8.50 Uit/.. Ier herdenking d. 250e sterfdag van Calderon. „Der Richter von Zalamea" tooneebpel van Calderon de la Barca. 12.20 Dansmuziek. „Radio Par i«" 1725 M. 6.20 Gramofoonplaten. 7.20 Koloniale voordracht. 8.20 Concert. GEWELDIGE MIJNBRAND. Geen slachtoffers te betreuren. Op de mijn Leopold te Edderitz is gis termiddag een groote brand uitgebroken, Jie binnen zeer korten tijd groote mate- lieele schade aanrichtte, zoodat voorloopig hel bedrijf in de groeve gestagneerd is. De schade bp.i raagt verscheidene hon derdduizenden mark. AARDSCHOKKEN IN PORTUGAL. Gevolg van een zeebeving. Naar uit Lissabon wordt gemeld, xverd gisternacht een lievige aardschok waarge nomen, kort daarna dioor een tweeden ge volgd. Beicle schokken duurden ongeveer 10 seconden. In panische angst verlieten de bewoners hun Luizen. I11 ile muren x.-.n eenige hui/.en ontston den groote s<neuron. Vele vensterruiten werden voimoLL Dc materieele schade iis evenwel gering. De schokken xverden eveneens in andere deden van het land waargenomen. Reeds den dag ie voren werden in de provincie Bei-ra en in beo. bijzonder te Cava Dianca eenige gebouwen door aardschokken beschadigd. Op hei cüand Madeira duurde de aard schok in den afgeloopen nacht ongeveer 25 seconden. Ook daar xvas dc materieele scha de betrekkelijk gering. Naar het schijnt zijn de aardschokken hei gevolg van een ernstige zeebeving. Het is moge ijk dat aan de Portugec- scho en Marok'kaansche kust als gevolg van dc aardschokken springvloed zal ontstaan. der den indruk kwam. Geen gemakkelijke vrouxv 0111 het hof tc maken en heel moei lijk te veroveren. Op hei oogenblik wenschte hij zich slechts te aiiuiseeren; doch 0111 dit te doen met een voor hem zoo grcot mogelijk succes gepaard aan de grootst mogelijke veilig- heiiI, wist hij, dat hij liet spel slechts op pervlakkig mocht spelen. Daarom had hij aan Rupert laten daarschemercn, dat hij op Marjorie verliefd was geworden. In den loop van den voormiddag bereik ten ze den hoofdingang van liet gebouw. De stad zelf lag een klein eindje verder, met een paar hotels, een spoorwegstation- netje en een aantal kleine winkeltjes. De twee mannen kwamen overeen, dat ze Marjorie een uur later zouden ontmoe ten, Despard drong er op aan te lunchen in liet voornaamste hotel. Ze keken Marjorie na to ze uit liet ge zicht xvas verdwenen; toen belden ze aan en aanstonds verscheen een portier. Hun toegangsbewijzen werden nauwkeurig na gezien, waarna ze xverden binnengelaten. Ze moesten eenige oogenblikken 'wachten in dc portiersloge. Er verscheen een cipier, die I11111 verzocht hun namen, beroep, woon plaats en enkele andere bijzonderheden in 'te vullen in een speciaal daarvoor bestemd register. Ik vind. dat 't er veel op gelijkt of ik m'n eigen bevel tot inhechtenisneming schrijf, spotte Despard. Hij keek den ei- pier aan. We mogpn er straks toch weer uit Het zal one zelfs zeer aancenaain zijn. u weer ie mogen laten gaan. Sir, zei de man, die geen spier van zijn gladgesclu' ren gezicht vertrok. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9