BEEKMAN SPORT PINKSTER AANBIEOilG LUCHTVAART STADSNIEUWS Agenda ACADEMIENÏEUWS GRASïïlAAIiACHINES «ME TMGEREEDSCWPEN W. JB LARIAN donderdag 21 mei 1931 de le1dsche courant eerste Blad pag. 2 VOETBAL' 0. NEDERLANDW. DU1TSCHLAND. Het Oostelijk Elftal, dat op 31 dezer te Arnhem legen het We&t-Duitsche elftal zal spelen, is als volgt samengesteld: Van Weezei (Tubantia) doel; Wanders (Wageningen) en Admiraal (P. E. C.), ach ter; Hakker (Z. A. C.), Veldkamp Sr. (En schede) en Entjes (Heracles), midden; Meeuwsen (Vitesse), Van dor Heyden (Wa geningen), Kluin (A. G. O. V. V.), Schipper Sr. (Heracles) en W. de Bru.vn (P. E. C.) voor. Reserves: De Bont (P. E. C.), Horsten en Tap (Vitesse), Ten Cate (Tubantia) en Landaal (A. G. O. V. V.). In verband niet den wedstrijd Ajax Go Ahead op deuzelfden datum, kon geen gebruik worden -gemaakt van Go Ahead- spclers. In het Comi'é voor de ontmoetingen Oost Holland—West Duit&chland is als opvolger van den heer Engelberts be noemd de heer" H. J. P. van Heek te En schedé. In de vacature wijlen den heer Leo Lauer is voorzien door verkiezing van M. J. baron van Pailaudt te Arnhem. Leidsche Politie-Sportvereeniging. Op de serie wedstrijden te Delft, be haalden gisteren de L. P. S. V. den twee den prijs. De eerste wedstrijd tegen Dordrecht werd door Leiden 11a verlenging met 21 gewonnen. Toen na een kwartier Leiden tegen Delft moest spelen bleek, dat bij de Leid sche ploeg de vermoeidheid een hartig woordje mee zou spreken. De wedstrijd eindigdedan ook met een 3—0 overwin ning vook Delft, zoodat Delft den lsten, Leiden den 2dcn prijs behaalde. Hoe de gebroeders Adam beoordeeld worden. Het spel van den oudsten Adam is nu voldoende bekend, doch in den laatst en tijd treedt zijn jongere broer als rechts middcnspeler nog meer op don voorgrond. Dat de Grashopper^ jl. Zondag in Zürich voor de slot-competitie cm het kampioen schap van Zwitserland met 30 van Young Boys wonnen, wordt door de Zwit-sersche pers grootendeels aan het voortreffelijke spel van de Adams toegeschreven en leidt in Sport tot de volgende ontboezeming van den voetbal-redacteur E. Kleiner. Eloewel de Adams den besten man van de Young Boy3, Fasson, tegen zich hadden leverden zij een buitengewoon indrukwek kend spel. Onlangs sprak een voctbaljour- nalist al het vermoeden uit dat Adam II weldra bij de Zwaluwen, de Nederland- sche ..possibles" ingedeeld zou worden Maar mischien nog wel hooger. Een wer kelijk zoo intelligent, handig en doelmatig spelende mid den speler heeft men sinds jaren in Zwitserland niet meer gezien. „Vad." WATERPOLO H.Z.P.C. Veteranende Zijl 34. Gisterenavond speeldbu in de Zwemin richting „De Regentes" te Den Haag de H.Z.P.C. Veteranen en „De Zijl I" een vriendsohappelijken wedstrijd. „De Zijl" is direct, in 't offensief, doch het schot van F. v. d. Mark Jr., gaat over. Als de rechts achter 11a opzwemmen binnen de 2 M^lijn komt te liggen, moet hij 't veld verlaten. La.ng houdt „De Zijl" met 6 tegen 7 spelers stand, doet zelfs eenige gevaarlijke uitval len, doch moet eindelijk zwichten (10) Rust. Na de hervatting maakt F. v. d. Mark Jr. twee doelpunten (12) waarna H.Z.P.C. gelijk maakt. Direct na het int- zwemmen herovert W. Snoeker de leiding, even later gevolgd door een prachtigen doorslagbal van K. Kraaijenbrink (2—1). Bij een strafworp schiet de midvoor der be zoekers tegen de lat. Nog eenmaal wordt 't Leidsche net doorboord (34) met wel ken stand het einde van dezen prettigen en vlot gespeelden wedstrijd komt. WIELRENNEN DE STADION-WIELERBAAN. Hedenavond om 8 uur wordt her wieier- seizoen in Amsterdam geopend met inter nationale wedstrijden op de Stadion-Wie- lerbaan. Het hoofdnummer bestaat uit een wed strijd achter groote Motoren (3 x 25 K.M.) waarvoor hebben ingeschreven: Krewer (Duitschland); Bréau (Frank rijk); Manera (Italic); terwijl de Holland- sche kleuren verdedigd zullen worden door onzen nationalcn Kampioen Schlebaum en de stayers Snoek, v. d. Wulp en den coming-man de Graaf. Bovendien bevat het programma een sprintmatch tusschen v. d. Leur (Kampioen van Nederland); v. d. Linden (Amateur Kampioen van Nederland); Steenbergen en Engelmoer, benevens diverse wedstrij den voor amateurs, professionals en onaf- hankelijken. BILJARTEN Nederlaagwedstrijden D.O.S. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. III de Krans I voor de 3e afd. luidt: N.N. de Krans 100 41 10 2.43 L. Koning D.Q.S. 97 40 8 2.42 B. Montfoort 82 32 16 2.56 G. Na«&veld 100 32 12 3.12 J. Zaalberg 100 53 12 1.88 W. Swaak 93 52 13 1.7S Ouwerkerk 64 56 7 1.14 H. Nas veld 100 56 10 1.73 N.N. 79 42 13 1.88 C. P. Fasel 100 42 11 2.38 HET IS GEEN PRAATJE. ONZE DAhlfeSKL IS DEGELIJK EN TOCH SM* BOVENAL, G0EDK00PER DAI KMKTELS vanaff (2.50 KOREVAARSTR. STEEKSOMUUR De uilslag van den wedstrijd D.O.S. II T.O.G. II voor de 4e afd. luidt: J. Mulder T.O.G. 39 28 6 1.39 D. v. Tongeren D.O.S. 75 28 11 2.u7 G. Dubbeldeman 75 27 14 2.77 S. de Water 56 26 10 2.15 G. Miereniet 75 47 7 1.59 P. Kasteelen 61 46 8 1.3-2 J. v. d. Burg 75 44 9 1.70 A. Riethoorn 58 43 10 1.34 J. Wassenburg 56 44 6 1.27 G. Nas 75 44 18 1.70 D.O.S. 325 car.; T.O G. 320 car Nederlaagwedstrijden O.G. De uitslag van den wedstrijd O.G. I— Hollandia II voor de le afd. luidt: N.N. Holl. 100 32 16 3.12 H. Oudshoorn O.G. 74 31 15 2.38 W. Haasnoot J. Slimmers G. Guyt Fr. Verstraat en 100 34 12 2.04 2.63 1.5-4 D. Ivleen 77 36 7 2.13 B. Boom 100 36 20 2.S0 Hollandia 377 car.; O.G. 316 car. DE D0-X-BEMANNING MET VIJF KOPPEN VERMINDERD. Om een Oceaanvlucht mogelijk te maken. Uit Bolama in Portugeesch Guinea wordt gemeld, dat vijf leden der bemanning van de Do X het vliegschip hebben verlaten, ten einde de DO X in staat te stellen over den Atlantisclieu Oceaan te vliegen. de Krans 425 car. K. J. M. V. ST. PETER KANIS. Inleiding over de beteekenis van het kapitalisme. In het Eigen Huis van de K. J. M. hield, op uitnoodiging van het Bestuur, de heer Th. Wilmer, hoofdredacteur van de Leidsche Courant, een inleiding over „De beteekenis van het kapitalisme". De heer Wilmer begint met te relevee- ren, dat hetgeen hij in het kort zou be handelen o.a. gedurende twee dagen het onderwerp der gesprekken is geweest op de laaitste Politieke Bijeenkomst te Amers foort. Spreker zal geen lange beschouwing ge ven over het kapitalisme, slechts enkele ideeën vil hij trachten klaar te belichten. Wat is nu kapitalisme? Ieder spreekt er tegenwoordig wel over, maar lang niet iedereen heeft klaar voor oogen wat het kapicalisme is. Tien jaar geleden zou men diirect het antwoord op deze vraag hebben kunnen geven. De laatste jaren is dit veranderd. Verschillende menschen zijn er iets anders onder gaan verstaan. Mgr. Aengenent m zijn leerboek geeft als definitie, dat het kapitalisme is een economisch stelsel, waar bij het bezit van kapitaal als algemeene regel in handen van private personen is. Dus niet in handen van de gemeenschap, zooals de socialisten dit willen. Kapitaal, in economischen zin verstaan, wil zeggen: de productiemiddelen. Een fabrieK, een onderneming is kapitaal. Geld in zooverre ook, wanneer er een onderneming mee ia stand wordt gehouden. Hoe staan wij Katholieken hier tegen over. Wij, Katholieken, zijn in beginsel geen tegenstanders van een dusdanig opgevat „kapitalisme". Wij zijn van meening, dat er privaat bezit moet zijn van productie middelen. Het katholieke standpunt is uitvoerig uiteengezet in de encycliek „Rerum Nova rum" aan de hand der leerstellingen van St. Thomas van Aquine. Hieruit blijkt, dat 't gewenscht en noodzakelijk is, dat de iwdi- vidueele menseh privaatbezit, ook van productiemiddelen, kan verwerven. Dit wil echter niet zeggen, dat wij dan voor standers van het „kapitalisme" zijn in de beteekenis, die het liberalisme cr aan hechtte. Wij voegen er aan t-oe: beperkt door de eischen van het algemeene belang Thomas van Aquine zegt, dat de mensch zijn private bezittingen moet beheeren als waren zij in gemeenschapsbezit. Zoo houdt dus de katholieke leer het midden tusschen het socialisme, dat geen persoonlijk eigen dom van kapitaal wil hebben, en he.t libe ralisme, dat zegt, alles, wat van mij is, daar blijft ieder af en daar mag ik mee doen, wat ik wil, zonder aan iemand ver antwoording schuldig le zijn. De heer Wilmer toont dan met eenige citaten uit de „Rerum Novarum" aan, dat tSitaa't&bemoeaenis in die gevallen, waar het private bezit uoor machtsmisbruik e. a. een gevaar voor de samenleving gaat wor den, wel degelijk gewenscht is, zonder ech ter de juiste perken te buiten te gaan. Vooral de werklieden hebben dikwijls de bijzondere bescherming van den Staat noo- dig. Wij moeten vooral niet vergeten, dat het private bezit van productiemiddelen niet als een absoluut bezit is te beschou wen. Wij moeten het gebruiken óók tot nut van de gemeenschap en tot voordeel van de medemenschen. Wat nu de nieuwere opvatting van „ka pitalisme" belrcft, hieronder is men gaan verstaan de gehee'e economische -tructuur van de huidige maatschappij. Dus ook de fouten, de verkeerde toestanden etc. die iu de tegenwoordige samenleving bestaan. Zoo vatten o. a. Pater Dr. Vrijmoed en Prof. mr. Pompe het begrip „kapitalisme" op, en verklaren zich dan natuurlijk tegenstanders van het „kapitalisme". Veel verschil tusschen de oude en nieu were opvatting bestaat er eigenlijk niet. Het verschil zit meer in de wijze van for mule eriuig, dan in meendnig©versdhalWaar men zoo scherp tegen protesteert bij de nieuwe richting, dat zijn ten slotte de uit wassen van hel privaat bezit van produc tie-middelen (de ucit>wa®9en van het kapi talisme" in eerskbedoelden zdm). In de encycliek van Paus Pius XI „Qua- dragesimo Annodie nog moet verschij nen, zegt de H. Vader over het kapitalis me: ofschoon nier verderfelijk in zich, kunnen wij het niet anders zien da.n belast met allerergste misbruikenconcentratie van macht, die ontaart in despotische ty rannic. Hij is wel duidelijk, dat alleen een te rugkeer tot de gezonde Christelijke sociale politiek verbetering kan brengen. De Paus keurt het kapitalisme af in zijn geheel met zijn uitwassen. Hij keurt echter het "kapitalisme niet af in zijn wezen. De Paus mengt zich ook nie' in den strijd, wat kapitalisme is en wat niet. Hij noemt zelfs het woord kapitalisme niet. Hij spreekt over .het tegenwoordige economische stel sel, wat feitelijk niets anders is dan het kapitalisme. (Spr. behandelt de encycliek naar een reedis verschenen samenvatting v-am dót Pauselijk stuk). Op de sitnpele vraag dus: is men voor stander van het kapitalisme, kan mer zon der meer niet met ja of neen antwoor den. Het hangt dus geheel er van af, wat men onder kapitalisme verstaat. Tenslotte behandelde de heer Wilmer nog in liet kort het renievraagstuk, omdat dit ook het onderwerp van vele twistge sprekken is geweest, want nog altijd be staat er een kerkelijk gebod, dat net ne men van rente verbiedt. Maar zooals altijd zijn er ook uitzonderingen en de heden- daagsche ingewikkelde economische ver houdingen zijn de oorzaak, dat wij in een permanenten uitzoiideringsitoeeitand zijn getreden. Zoodoende is de practijk van den Katholiek niet in strijd met de voor schriften der Kerk. De jongeren willen een maatschappij, waarin van rente-nemen geen sprake meer is. Hoe zij zich, die maatschappij voorstel len, weten zij niet precies. Dat is iets viam la ter. Zij beginnen maar vast met deze samenleving af te keuren. In deze hoogst ingewikkelde samenleving schijnt de verwer kelijking van dergelijke ideeën haast oanroo- gelijk. Ook wij moeten erkennen, dat van het remtenemen dikwijls schromelijk mis bruik woedt gemaakt, hoewel het cup zich zelf niet ongeoorloofd is. Wanneer wij nu eens aandachtig om ons heen zien, aldus de spreker, dan leven wij waarlijk in een geweldigen tijd. Het is geen overdrijving als beweerd wordt, dar liet communisme een wereldgevaar is. Hoe kunnen wij nu helpen om dólt gevaar te gen te gaan? Door katholiek te zijn! Ka tholiek in huis en óp straat! Door de con sequenties te aanvaarden van de katholie ke- leer! Door het private bezit te gebrui ken volgens de katholieke beginselen! Wij moeten niet dat afschuwelijke stand punt aanhangen en zeggen, dit is van mij en daar mag ik mee doen wait ik will! Wij moeten ons bezit beschouwen als belast met een zware sociale hypotheek, wij moe ten onze goederen gebruiken ook ten bate der gemeenschap, ten bate van onze mede menschen Na het beëindigen van deze inleiding, die met groote aandacht gevolgd werd, was er nog gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik ge maakt werd. De voorzitter, de heer H. Pierrot Jr. dankte in zijn slotwoord den spreker hairtelijk voor zijn betoog en het be antwoorden der vele geste-de vraigém PR0PAGANDAC0MMISSIE. R.-K. Arbeidersbeweging. Dinsdagavond vergaderde de commissie voor de propaganda der Katholieke arbei dersbeweging in samenwerking met de propagandaclub St. Petrus. Deze laatste vergadering door genoemde commissie be legd, had hoofdzakelijk ten doel, de ver sterking van de plaatselijke propaganda club. Na een dankwoord aan de propagan disten voor 't ijverig werk in de laatste maanden verricht, hield de districtsbe stuurder, de heer Angenent, een opwek kend betoog, om aansluiting bij St. Petrus te bewerkstelligen. Al de aanwezigen tra den hierna als lid toe. Verslag werd uitge bracht over het propagandawerk der laat ste maanden, waaruit bleek, dat niet min der dan 47 personen voor de Katholieke or ganisatie zijn aangeworven, waarvan enke len overkwamen uit den z.g. modernen bond. Daarna had een vergadering van de propagandaclub plaats, waar, nu het ge- heele bestuur had gemeend, in verband met de toetreding van zooveel nieuwe leden, te moeten aftreden, een nieuw bestuur werd gekozen. Bij eerste stemming werden hier voor aangewezen de hoeren B. J. Goddijn, J. A. van Oyen, M. M. Pieters, H. Ph. Raaphorst en J. van der Weijden. Als voorzitter werd daarna gekozen de heer J. A. van Oyen, terwijl op een hierna gehou den bestuursvergadering als secretaris werd aangewezen, de heer H. Ph. Raap horst, v. d-. Werffstraat 25D. Besloten werd binnenkort een ledenver gadering te zullen houden, waarop diverse werkzaamheden aan de orde zullen worden gesteld. „De Graal". Op Zo-nda.gimidda.g 31 Mei om 3 uur zal „de Graal" haar Massaal Spreekkoor op nieuw uitvoeren in de Nem ijto-hallen te R otterdam. Rfeedis ve e Leidena.ren woonden cle le uitvoering in 't Stadion te Amsterdam bij, maar neg vede anderen waren hiertoe op den 2e Paascihdag niet in de gelegenheid en zullen dus gaarne bij deze nieuwe uitvoe ring toehoorders en toeschouwers zijn. Daarom zullen cp „de Graal", Hooigracht 31, weer toegangskaarten (van 0.50 3.veirkrijigibaar zijn en zal, bij genoeg zame deelname, waarvoor men zich vóór Zaterdagavond 23 Mei gelieve cp te geven ook weer voor goedfooope reisgelegenheid gezorgd worden. Den da.g, waarop de bewijzen van deel name aan de reis kunnen worden afgehaald en het uur van vertrek en terugkomst op Zc-ndia.g 31 Mei kan men vinden in dit blad op Zaterdag 23 Mei onder de agenda van „de Giraal". Oranje ZwartSt. Josephsgezellenver. TurnersNog een week blijft ons over voor den komenden wedstrijd op 31 Mei a.s. en dus nog twee repetities. Wij doen nu een beroep op u allen om den eerstvol- genden Vrijdagavond te 8 uur allen aan wezig te zijn op de Pieterskerkhof in het gymnastieklokaal. De leider rekent op u allen. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avond6 van 7.30—8.30 nur. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Mei (1ste Pinkster dag) waargenomen door apotheek: M. Boekwijï, Vischmarkt S, tel. 552, en Ma a n- dag 25 Mei (2en Pinksterdag) door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, lel. 1313. LEIDEN. Geslaagd Caaxlidaats-examen Godgeleerdheid de heer J. M. Gerritsen (Oegstgeest). Doctoraal-o .vamen re cl rtsge le e-rdheid de heer J. J. Kips (Sohc veilingen). Zéér Practisch. 5323 Zie Etalage en vraag gratis Prijslijst Gereedschappen en Ijzerwaren - Donkersleeg 8 Wederzijdsche hulp van Leiden en Delft bij electriciteitsstoring. De gemeenteraad van Delft nam een voorstel van B. en W. aan met de gemeente Leiden een overeenkomst aan te gaan be treffende wederzijdsche hulpverleening in zake de levering van clectr.ischen stroom bij voorkomende storingen. De kosten zul len voor Delft J' 40.000 en voor Leiden 53.000 bedragen. Leidsche Coöperatieve Keuken. In het gebouw der Leidsche Coöperatieve Keuken, Remdra.ndic&tiraa>t 27, had gister avond de jaarlijk'Sciie algemeene ledenver gadering p-aats onder Leiding van de presi dent e, mevrouw B. ReyatVreeburg, die in haar openingswoord haar vreugde er over uiltsprak, dat zooveel leden wa.ren opgeko men. Aan het jaarverslag, daarna door den secretaris uitgebracht, ontLeenen wij het volgende De veiree'niging verheugt zich nog in ge- sita diigen bloed hetgeen bi ijkt uit de stijging van het ledenaantal, dat dit jaar oip 1143 kwam. Het aantal uitgebrachte maaltijden ver toonde vooruitgang bij heit vorige jaar, of schoon naar aanleiding der malaise een achter uitgang was verwacht. Wel toonde deze inv'lioed zich op de eetzaal in een ver mindering van het aantal verstrekte diners en een verschud ving naar de goedlkoopere lunches. In totaal werd een bedrag van 7000. minder ontvangen dan het vorige jaar 94.803.51 tegen vorig jaar 101.656.14). De helft van die verminderde ontvangst komt voor rekening der vereenigiog School- kinder voeding, due dot bedrag minder aan sohoolmaaltijen afnam. Waar op dlie wijze verlies zou worden geleden, diaar de be rekening voor die maaltijden op een grooter afname is geschied, is aan die vereenigiog een hoogere prijs voor de toekomst opge geven. De moderniseering vain het bedrijf heeft in het afgeloopen jaar haar beslag gekre gen door afschaffing der stookkookinrich- tiing, zoodat nu alles op gas gedaan wordt, hetgeen veel hygiënischer is en het bedrijf vlotter doet funot ioneeren. Bij de rondvraag volgde nog een zeer ge- stuurs vacatures werden de aftredende leden Me vu-. B. ReystVreeburg en Dr. P. Per- sant Snoep herkozen en a's nieuw bestuurs lid gekozen Mevr. C. JorissenVersteegh. Bij de rondvraeg volgde nog een zeer ge animeerde gedachtenwisseLiiiiig, waarin ler- schi'lende grieven en verlangens werden kenbaar gemaakt en werd aangegeven op welke wijze aan de verlangens der leden kon worden tegemoet gekomen. Recollectie voor oud retraitanten. Alle oud-retraitanten worden dringend uitgenoodigd tot. den recollectie avond in de Hartebrugskerk op hedenavond te 8.15 Handelsregister K. v. K. Nieuwe insckrijvinge n. 7542. „Ja cob van Maerlant", Leiden, Heerengracht j 94, siaarenbodrijf. E.: J. Houthoff, Leiden (H.V.). 5741. Firma P. Stoeke, Leiden, Haagweg 11 en Haarlemmerstraat 199, Stooiuvervei ij en wasscherij. E.: A. Stoeke, Leiden. 5739. Naamlooze Vennootschap Maat schappij tot Aanneming en Uitvoering van Bouw- en Betonwerken ,.De Hoogc Morsen", Oegstgeest, Wet-h. v. Duivenvoordestraat 6. Dir.: J. Splinter, Oegstgeest; Proc.: J. Splinter-Bijlsma, Oegstgeest. Ned. Staats courant van 21 April 1931. (Bijvoegsel No. 1039). Maatsch. kap.: 20.000, waarvan ge plaatst en gestort: ƒ4000. Wijzigingen:' A. van Tuyn v.-h. B. Averdieck, Leiden, Nieuwstraat 53a, limo- oadefabriek en wijn-, bierhandel en ijsfa briek. Wijz. handelsn. thans: A. van Tuyn. 556. Naamlooze Vennootschap Werninlc's Beton Maatschappij, Leiden, Hooge Morsch- weg 114. Oph. Bijk.: Venlo, d.d. Augustus 1926. Gisterenavond, werd door de Muziekver- eeniging „6 R.V.A." (onder leiding van den heer M. Bolderdijk) de serie concerten, door den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfaregezelschappen, aan cle Gemeente aangeboden, geopend. Voor „6 R.V.A." was dit de eerste maal, dat op deze wijze naar buiten werd opge treden. Dat het gebodene in den smaak viel bewees wel de tot het laatst toe ge toonde publieke belangstelling, wat te meer sprak gezien de minder gunstige weersom standigheden. Door den heer A. Beij, beambte bij de Gemeentelijke Reinigingsdienst is tegen l Juni a.s. ontslag aangevraagd na een 34- jarige werkzaamheid in gemeentedienst. Op 20 Mei stonden 883 werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 471 op 20 Mei 1930. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de Verordening rege lende het toezicht op in Leiden ver loe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 9—12 uur, van 2—4 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2