SCHULTE's WOENSDAG 20 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 WAAR KOOPT U HET BESTE en GOEDKOOPSTE Vloerzeilen, Overgordijnen, Trap- en Gangloopers NATUURLIJK in PXfpMAGAZIJNEN GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto-ongeluk met doodelijken afloop. Nabij Aduard (Or.) reed Zaterdagavond een auto meit een s>ne''heid van ongeveer 50 K.M. teigen een keisteen en vervolgens tegen een paal van de etectrische verlich ting. De heer K. udt Nijkerk, die op den bumper ston d werd de or den schok te gen een boom geworpen en ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar hij gistermorgen i-s overleden. De overige drie inzittenden vaai den auto kwamen er goed af. Botsing tusschen een auto en een wagen. Nederlandsch journalist gewond. Xn het DuAtsche plaatsje Moeis is een vraohitauito, waarop eenige journalisten, die in verband met de groente verzendingen maar Duitschland per vrachtauto, een tocht van Keulen naa-r het Westland medemaak- ten, in bot-sing gekomen met een wagen en vervolgens tegen een boom gereden. Een journalist uit Naaldwijk werd zwaar verwond aan den rechterarm en bekwam een schouderfractuur. Het slachtoffer is per trein naar Nederland gebracht, waarna, hij in Bethel" te Delft is opgenomen. Een an dere journalist, eveneens uit Naaldwijk, kiwam er met den schrik af. VAN EEN DAK GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Maandagavond is de 16-jarige dienstbode A. E. van der W., van een veertien nieter hoog dak gevallen van een pa-itel in de Wes tewagenstraat te Rotterdam, waar zij bezig was gordijnen te kloppen. Zij kwam terecht op een 'balloon en viel daarna door een gla zen lantaarn, waardoor zij een ernstige schedelfractuur opliep. In hoogst gevaarlijken toestand is zij overgebracht naar het. ziekenhuis,' waar zij vanmorgen aan de gevolgen is overleden. Door kokende soep verbrand. In den winkel van den melkboer K. aan den Geuizemweg te Hilversum was de vrouw de-s huizes bezig een klant, te helpen, toen zij een hevig gegil in de keuken hoorde. Hier had haar drie-jarig dochtertje eens willen kijken in een pan met soep, die op het oomfoor stond te koken en bij ongeluk de pan omgetrokken, zoodat de kokende soep over het kind stortte. De moeder wikkelde haar meisje, dat ernstige brandwonden kreeg, in een deken en spoedde er zich mee naar dr. P. Na behandeling werd de kleine patiënt naar het ziekenhuis aan den Neu- weg vervoerd, waar ze in den loop van den nacht tengevolge van de verwondingen is overleden. Huis afgebrand. De bewo ners door het paard gewekt. Maandagnacht werd de voerman P. Pen- mings te Oss gewekt door het gehinnik van zijn paard. Opstaande ontdekte hij, dat zijn huis een vlammenzee was. De eerste zorg van den vader was zijn hu'lpbehoevenden zoon. die niet loopen kon, te redden, waar na de familie zich in veiligheid kon bren- ge. Het paard en drie varkens kwamen in de vlammen om. Ook de geheele inboedel ging verloren. Magazijnbrand te Tilburg. Door onbekende oorzaak ontstond Dins dagnacht brand in het magazijn der fa. v. d. Soh. aan de Emmas'traat te Tilburg. Het vuur greep snel om zich heen aoodat de belendende perceelen groot gevaar lie pen. De gemeentelijke brandweer was spoe dig ter plaatse en wist verdere uitbreiding te voorkomen. Het magazijn brandde geheel uit. De groote voorraad pakmateriaal ging verloren. DE HAAGSCHE ROOFMOORD. Gevangenhouding der daders bevolen. De derde Ivamer der Haagsch rechtbank heeft de gevangenhoudimg bevolen van den technicus K. en van den twintigjarig en kantoorbediende P., die gearresteerd zijn in verband rneit den dood van den heer Eschauzier. DE KINDERMOORD TE 's-GRAVEN- ZANDE. De derde Kamer der Haagsche rechtbank 'bank heeft de gevangenhoudingbevolen van het veertienjarig meisje M. F. te 's-G.ra- veizande, dat verdacht wordt twee kinderen van haa.r meesteres aldaar met azijnzuur te hebben vergiftigd. In afwachting van nadere maatregelen, vertoeft het meisje onder toezicht in een doorgangshuis te Den Haag. AVONTUUR VAN EEN 11-JARIGEN SPAANSCHEN JONGEN. Een geboren zwerver. Met het stoomschip „Volendam'' is hier aangekomen de 11-jarige Emillo Perch, een ftpaansohe jongeling, geboortig uit Henrera in de provincie Valencia, die de reis van Santander ais verstekeling heeft meege maakt. De jongen is. door de Rivierpolitie boord gehaa'-d en gisterochtend aan een ver hoor onderworpen, waarbij hij, vo'lgens de „Msb." het volgende merk waardige relaas van zijn lotgevallen heeft gedaan. Emi'Lio is de oudste uit een gezin van zeven kinderen. Zijn vader werkt op een kweekerij, zijn moeder op een zakkenfa- 'briek. Een brave jongen is Bmilio niet be paald. Dat is ook wel gebleken aan boord van de Volendam. Zijn moeder wilde hem, toen hij een jaar of acht- was niet meer thuis hebben en dies nam Bmilio een kloek besluit en wandelde naai Santander, waar hij zich verstopte op een boot die naar Gyon voer. Daar aangekomen werd hij door.de politie van boord gehaald en via Madrid per trein weer naar zijn woonplaats ge bracht. Zijn ouders moesten echter niets meer van hem hebben en er zat niets anders op dan Emi'io maar weer naar Santander te brengen. Daar wist hij al spoedig aan het waakzaam oog van de politie te ontsnap pen. Weer verstopte hij zich op een boot, die toevalligerwijze weer voor Gyon be stemd was. Als een duveltje uit een doosje verscheen hij op een goeden dag weer voor de politieautoriteiten va-n dit stadje, die niets anders wisten te doen dan den jongen avonturier andermaal op transport naar Herrera te steken. Het baatte echter weer niets. Na een tijdje kreeg Emilio genoeg van het rustige leven thuis en begaf hij zich weer op weg naar Santander. Dezen keer zijn keus op een .grooter schip, de „Volen- dam", dat van Vera Gruz kwam. Zooals hij •naderhand vertelde, vermoedde hij wel met. dit schip in de een of andere groote haven plaats aan te komen, waar hij dan wel zou kunnen aanmonsteren Ht geluk was dezen keer echter niet met hem. Terwijl hij bezig was zich door een patrijspoort naar binnen te werken, werd hij ontdekt door een politieagent die oogen- blikkelijk de bemanning van de Volen dam" alarmeerde. Men ging op zoek doch waar men ook keek, de jongen was nergens te vinden. Anderhalf uur lang speurde men in alle hoeken en gaten van het schip. Tevergeefs. Toen het schip vertrokken was kwam Emi lio doodgewoon uit de enge ruimte onder de laagste kooi van een tweepersoonshut -kruipen. Aanvankelijk had men aan boord wel schik in het geval en werden op Em.j io niet dezelfde maatregelen toegepast die in.nor male gevallen verstekelingen te beurt val len, Toen echter bleek, dat hij de oorzaak was van plotseling afloopende winches, ver draaide moeren en allerlei andere onge rechtigheden moest men wel bot krasser maatregelen overgaan. Emilo werd het 'Laatste gedeelte van de reis opgesloten, en te Rotterdam veilig afgeleverd aan de Ri vierpolitie. Hij is vanochtend ter beschik king gesteld van den Vreemdelingendienst, die hem wel weer op transport naar zijn vaderland zal stelden. Maar dan1 WAAROM VAN BURINK DE C.P.H. VERLIET. Communistische debatten. Maandagavond heeft de Revo'lutionnadr Socialistische Partij (R.tS.P.) een openbare vergadering belegd in de groote zaal van Odeon te Rotterdam, waarin de heer G. van Burimk heeft gesproken over: Waarom ik de C.P.H. Communistische Partij Holland) verliet en lid werd van de R.S.P. De voorzitter, de heer A. Menist, wil de vergadering gaan openen aldus de „N.R.- Crt." De heer Wijnkoop staat uit de vergade ring op en zegt.: Zeg Menist, ze willen Hiemstra en onze kameraden er niet in la ten. Kaai je d'r even voor zorgen? De voorzitter: Wacht nou even af. Hij zet het doel der vergadering uiteen en zegt, dat bet hem genoegen doet, dat Wijnkoop er is (applaus). Buik een vergadering moet een rustig verloop hebben. Spr. doet daar om een beroep op de aanwezigen de verga dering zoo zakelijk en rustig mogelijk te houden. Hij zal zoo onpartijdig mogelijk zijn. Deze vergadering moet niet 't beloop •hebben, dat revolutionnaire arbeiders el kander met andere wapens bevechten dan met den mond. Hij vraagt de aandacht voor van Bur ink. Er komt- beweging in de vergadering. Een aantal personen wal wat "zeggen. .De voorzitter wekt op, zich aan de lei ding te houden. Opnieuw herrie. De voorzitter hamert. Geroep: Er staan nog menschcn buiten. Laat die erin. De voorzitter hamert steeds, maar; het- wordt niet stil. Kameraden, zegt v. Burink. Geroep: Laat die menschen erin, die bui ten zijn. Van Burink wil verder spreken, maar het wordt hem onmogelijk gem aagt. De voorzit ter hamert steeds en verzoekt te gaan zit ten Hij geeft opnieuw het woord aan v. Bu rink. Geroep: Nee, nee. Eerst die menschen er in. De voorzitter: Hebben jullie de zaal ge huurd. Stemmen: We hebben betaald. Dat doèn juli ie van onze centen. De voorzitter hamert. Geroep: Rood front. Rood front.' De communist Röderink maant tot stilte en roept dat Wijnkoop vanavond aan het woord moet kunnen komen. De voorzitter hamert steeds. Eindelijk werd het stil en kon de heer van Burink zijn rede uitspreken. Vloerzeil en Loopers worden GRATIS GELEGD wm OVERGORDIJNEN m worden GRATIS GEMAAKT BUITEtff BERICHTEN ONGELUKKEN. Ongeluk in een steengroeve. Doordat een landing dynamiet in een steengroeve bij Rottweil aan den Neckar te laat ontplofte, zijn vijf arbeiders ern stig en vier licht gekwetst. Eén der arbeiders is spoedig aan zijn kwetsuren bezweken. Slangenbeet in restaurant! Maandagavond is een Engelschman, de Mancha geheeten, in een automatisch res! taiirant te Berlijn in een vinger gebeten door een vergiftige slang uit Zuid-Euron». die de student Schöttler in zijn actetascn bij zich had. De Mancha werd onverwijld naar het ziekenhuis overgebracht. Men ge looft niet, dat hij in levensgevaar verkeert. De politie stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht der zaak. PETER KURTEN BERUST IN ZIJN LOT Ingeval van executie zal de guilotine worden gebruikt. Peter Kürlen, de steker van Dusseldorp, is na beëindiging van het tegen hem ge voerde moordproces naar de gevangenis van Dusseldorp-Derendorf overgebracht, in afwachting van hetgeen omtrent zijn ver der lot door het Pruisische ministerie van Justitie zal worden beslist. Het staat na melijk nog volstrekt niet vast, dat Ivürten met zijn leven voor zijn vele wandaden zal boeten, want de laatste jaren heeft ten op zichte vaYi ter dood veroordeelden in Prui sen steeds de stelregel gegolden, dat wel is waar doodvonnissen worden geveld, doch niet voltrokken. Misschien echter dat Kür- ten wegens zijn lange reeks van kapitale misdrijven van het bedoelde standpunt van den huldigen minister van Justitie, Schmid, niet zal profiteered Kürten geeft ook thans nog altijd blijk van een merkwaardige kalmte. Van gratie wil hij niet weten, daar .hij, naar hij ver klaart, een streep onder zijn leven heeft ge zet. Van tijd tot tijd vraagt hij om het be zoek van een rechercheur onder voorwend sel, dat hij belangrijke mededeelingen heeft te doen. Het is er hem echter uitslui tend om te doen wat afwisseling in de een tonige eenzame opsluiting te brengen. Mocht het Pruisische staatsministerie ondanks de tegenkanting van zijn minister van Justitie besluiten tot voltrekking van het doodvonnis, dan zal de executie drie dagen na het desbetreffend regeeringsbe- sluifc plaats vinden, vermoedelijk op de binnenplaats van de gevangenis te Dussel- dorf-Derendorf. In dat deel der Rijnprovin cie, waar in het Napoleontische tijdperk de „Code Napoléon'' rechtskracht, bezat, ge schieden executies met behulp van de guil lotine, terwijl in de overige Pruisische ge bieden de beul bij onthoofdingen van een handbijl gebruik maakt. De belooning van 15.000 Mark, die inder tijd voor het vinden van den moordenaar werd uitgeloofd, is nog'niet verdeeld, maai de beslissing dienaangaande zal thans bin nen zeer korten tijd vallen. Vast staat ech ter reeds, dat Kurtenês vrouw het grootste deel der genoemde som zal krijgen, daar de politie het aan haar medewerking heeft te danken, dat de moordenaar kon worden gearresteerd en tot een bekenis» gebracht. De beklagenswaardige vrouw heeft gedu rende geruimen tijd in een zenuwinrichting moeten vertoeven, doch thans is zij weer volkomen hersteld. GIFTIGE GASSEN IN HET MAASDAL. Twee fabrieken gesloten. Naar de „Soir" üneldt, hebbeu de bur gemeesters van Ougré en Tilleur op ver zoek van de gedeputeerde staten van de provincie Luik in beide gemeenten een fa briek laten sluiten, daur in het Maasdal gif tige gassen werden waargenomen. De directeuren van beide fabrieken heb- ben bij den minister van arbeid en indus trie een bezwaarschrift hier tegen inge diend, waarin zij er op wijzen, dat zij in hun streek juist bezig zijn verbeteringen in te voeren, waardoor de giftige gassen onscha delijk worden gemaakt. Een menschen-leven door de radio gered, In de Hudson Street dreef dezer dagen een staatsambtenaar op een ijsschots de zee in. Hij kon nog juist door een eskimo gered worden maar haaide zich een ern stige ziekte op het lijf. Aangezien er geen dokter in de nabijheid woonde, werd per radio een omroep gedaan van de ziekteve?'- schijnselen. Op grond van de beschrijving van het ziektegeval gaf een arts eveneens per radio aan, hoe met den patiënt gehan deld moest worden. Dit redde hem het leven. Dievenbende in België in de val. De Antwerpsche en de Brusselsche re cherches zijn er in geslaagd een groote dievenbende te arresteeren, hoofdzakelijk bestaande uit Italianen, die zich aan tal rijke inbraken in villa's, in de omgeving van Antwerpen en Brussel hebben schuldig gemaakt en voor verscheidene millioenen francs hebben buitgemaakt. Onder de voorwerpen, die in beslag werden genomen, bevinden zich ook kost-baarheden, toebe- hoorende aan den heer Stokvis te Ukkel, bij wien eenige maanden geleden werd in gebroken. Reeds konden ruim 20 inbraken ten laste worden gelegd. Verder werd een caféhoudster te Antwerpen gearresteerd, die. het gestolen zilver oppoetste en aan den man bracht. Dank zij uit Antwerpen ontvangen in lichtingen, kon de Brusselsche recherche een inval doen in een huis in de Maagden- straat, waar acht Italianen, twee Fran- sohe en een Brusselsche vrouw en een Brusselsche juwelier werden aangetrof fen. In het huis van de Brusselsche vrouw, een handelaarster in tweedehandsche klee- ren, werd 15 K.G. zilverwerk ontdekt, de juwelier werd weer in vrijheid gesteld, daar er tegen hem niets viel te bewijzen. Ver der werd in het huis, waar de dieven wer den gearresteerd, -een groot aantal kost baarheden, alle van diefstal afkomstig, in beslag genomen. Terwijl een der Italianen bekende het hoofd van de bende te zijn, weigerde een landgenoot, Claude Palma, elke inlichting. In den auto van Palma wp-'I echter dien» adres aangetroffen en bij de huiszoeking kwam een koffertje met gouden en zilveren voorwerpen te voorschijn, alsmede een com pleet stel inbrekerswertkuigen. „Tel." De Antwerpsche kali-instellingen. De Antwerpsche correspondent van de „Msbd." meldt: Volgens de „Lloyd Anversois" is men in Antwerpsche scheepvaartkringen ontevre den over de invoering van de kali-overeen komst, het contract tusschen de stad Ant werpen en de Soeiété Commercial des Po tasses d' Alsace. Een der klachten is dat het stadsbestuur aan vertegenwoordigers dezer maatschappij concessies heeft gedaan, welke niets met het kali-vervoer te maken hebben. Daar door zouden deze agenten in de gelegen heid zijn de haven-inrichtingen te gebrui ken voor de verwerking van andere goede ren op veel voordeeliger voorwaarden dan aan andere verladers zijn toegestaan. Van daar de ontevredenheid dezer verladers. Beweerd wordt dat de agenten der kali- maatschappij nog meer voorrechten genie ten. Het blad vraagt dringend ophelderingen betreffende de gesloten overeenkomst. De kameraad als muziekkenner. Kameraad Grinewitz werd van Moskou naar een middelbaar groote provinciestad overgeplaatst ais commissaris voor mili taire zaken. Hij ging door voor een zeer strenge chef, die niet ten onrechte overal gevreesd werd. Op zekeren dag beval hij voor de cultureele ontwikkeling der solda ten iedere week een militair concert te ge ven. i De kapelmeester gaf zich de grootste moeite zijn stafmuziek tot een behoorlijk samenspel te brengen. Tijdens een der re petities versoheen plotseling de commis saris, terwijl de staf uist de „Aida" repe teerde. Ofschoon de stafmuzikanten zeer behoorlijk speelden, verlok het gezicht van den commissaris. Na het einde van den triomfmarsch vroeg de kapelmeester of hem de uitvoering bevallen was. „Miserabel" zei de commissaris, de mu zikanten zijn luilakken, egin opnieuw". De kapelmeester greep den dirigeerstok en begon de Aida-marsch opnieuw te di rigeer en. „Waarom spelen niet alle muzikanten?" gilde de commissaris. „Zij hebben op deze plaats rust", ant woordde de kapelmeester. „Wat rust" was de bemerking. „Zij heb ben te werken. Wie niet werkt, zal ook niet eterp" Kostbaar halssnoer op merkwaardige wijze teruggevonden. Bij het afscheid nemen van eenige far milieleden, die met het stoomschip „Roma" uit New-York naar Europa vertrokken, ver loor mevrouw Converse Strong uit Santa Barbare in Californië een paarieri hais- snoer, welks waarde geschat wordt op ne gentig duizend dollar. Zoodra het verlies bemerkt werd, vermoedde de eigenares, dat zij het halssnoer aan. boord van het schip had verloren. Draadloos werd hier van mededeeling gedaan aan den kapitein, Anglo Saglietto, die onmiddellijk driehon derd man aan het werk zette om het schip systematisch af te zoeken, waarbij hij het genoegen smaakte, het halssnoer inderdaad op een der plaatsen, waar mrs. Strong bij het afscheid nemen geweest was, terue ra vinden. Meikerverplaag in Oost-Hongarije. In verband met de ontzettende verwoes tingen, die de meikevers op de grenzen der gemeente aanrichten, heeft het bestuur van de Hongaarsche stad Debreczen 15 filler per K.G. voor het vernietigen van de mei kevers uitgeloofd, met het resultaat, dat bot dusverre 200 centenaars werden inge leverd, Dit blijkt echter den grondbezit ters nog niet voldoende te zijn, zoodat deze voor eigeu rekening nog meikèversvernieli- gors hebben aangenomen, die zij 10 fillèr per K.G. betalen. De op die manier bijeen gebrachte reusachtige hoeveelheid meike vers zal voor voeding van pluimgedierte worden gebruikt. Christusfiguur als wegwijzer naar Rio's haven. Naar het voorbeeld van het bekende Vrijheidsbeeld, dat den binnenkomenden schepen reeds van verre den weg naar New-Yorks haven wijst, is men sedert nderhalf jaar te Rio de Janeiro bezig met de oprichting van een reusachtig Christus beeld op den top van den Corcovado, den hoogsten berg der stad. De Christusfiguur, die 50 M. hoog zal worden, wordt uit be ton vervaardigd, dat aan den buitenkant met blauwe tegels zal zijn bekleed. De onthulling zal op 12 October a.s. plaats vinden en wel draadloos, van het lieroeinde jacht „Ellettra" af, dat het eigendom van Marconi is. Marconi zal slechts op een knop behoeven te drukken, om de doeken die het beeld aan het go- zicht onttrekken, te doen neervallen. INGEZONDEN STUKKEN „Dr. Schaepman" en de Gemeenteraads verkiezing. Naar aanleiding vaai de beide ingezonden stekken d.d. 12 Mei van den heer Molben- boer en 16 Mei van de heeren v. Zijp en de Water zie ik mij verplicht, ter voorkoming va-n mogelijke verkeerde meenimgen oen enkel woord hierover te schrijven. Allereerst wat betreft de uitslag der LI. geh oude n .S'taiteivv er kie zing. In Leiden kwam het stemmenaaavtal dor S.D.A.P. met eenige honderden stemmen boven het aantal in 1929 bij de Kamerver kiezingen behaald. In Amsterdam, Rotterdam.Den Haag bleef het stemmen cijfer der SjD.A.P. ette lijke duizenden beneden (in het geheele 'and pl.m. 50.000) het getal door de S.D.A.P. in 1929 behaald. Conclusie Bijna nergens in ons land h ebben onze voornaamste tegenstanders een zoo voor- deelige uitslag a's in onze Sleutelstad bij de laatste verkiezingen behaald. Een gewaarschuwd man telt voor twee. En niemand zal ontkennen dak bovenstaand feit ons katholieken tot nadenken zal moe ten stemmen en tot waarschuwing zijn. De heer Mo'lkenboer meent te moeten opmerken dak „Dr. Schaepman" bij de laatste Statenverkiezingen „niets" heeft gedaan. Laat. ik even opmerken dat „Dr. Schaep man" bij de Staten'verkïezingen te Leiden ongeveer 15000 strooibiljetten aan de hui zen heeft verspreid, inrichtioigenbureaux heeft ingericht en ongeveer 70 zieken en ge- biekkigen naar de stembus heeft gebracht. Dit. is toch wel iets anders als, „niets ran zich laten hooren". Zeker het is veel en voel te weinig en de actieve leden v.an Dr. Schaepman zien dit zeer goed in, Eti i'k kan den heer Mol'kcwboer de verze kering geven dat. de actieve leden van „Dr. Schaepman" zeer goed kennen en in de practijk hopen te brengen de lenzen van onzen grooten Schaepman. Ik zou deze leuzen willen voorhouden aan degenen die buiten onze propaganda club staan, aan zoo velen „jongeren" die wel licht mochten meenen dak dansen en sport 'net hoogste ideaal van een jongemannen- leven y behoort te. zijn en aan de groote groep die zich, ofschoon zij tijd en capaci teiten hébben, niets van het propaganda werk aantrekken. En dat zijn er, helaas ook in onze krin gen véle. Te-rloops zij nog opgemerkt', dak „Dr. Schaepman" niet. speciaal een politieke propaigaodaolu.b is maar een algemeene Prop. Olaib. (Zij organiseerde nog onlangs de schitterend geslaagde K.R.O.-avond en plannen voor een Reruim Novarum herden king zijn Ln voorbereiding.) Moge „Dr. Schaepman", wanneer zij bin nen enkele dagen Leiden's katholieken op roept tot moreclen en fioanciee'en steun voor haar werk, in het bijzonder voor de h.s. gemeenteraadsverkiezing, gehooid en be grepen worden- Pessimisme ver ran ons! Hoe heerlijk bleek de offervaardigheid van Leiden's katholieken j.l. Zondag in onze kerken. Wanneer „Dr. Schaepman" propagandis ten oproept vqot haar werk komt dan al len ter vergadering, zegt vrijuit uw men ning en werkt mede. P. N. BROUWER. De plaatsing van het eerste ingezonden stuk over dit onderwerp onder „Stads nieuws" is een vergissing onzerzijds ge weest! Red. Geachte Redacteur. In uw blad No. 6898 d.d. 15 dezer 1.1. leest *t>nderget. De Rerum Novarum in pr&etijk): „Een dor voornaamste aanleidingen voor geloofsafval is, ongetwijfeld, gelegen in de ergernissen, die er worden gegeven door Christenen van alle staat en stand, in het, gebruik van aardsche goederen". Zou onbekendheid niet „Rerum Nova rum" daar ook geen rol in spelen? Zou het niet nuttig (men zou h&a&b '/.eg gen noodig) zijn, dat. de „H. N." in uw blad eens afgedrukt werd. Honderden R. K. zijn er absoluut mede onbekend. Natuurlijk kan dat niet in één nummer, maar in gedeelten kan dat toch wel. Bijvoor beeld in het blad wat des Zaterdags uitge geven wordt; dan kan werkgever en werk nemer beiden de encycliek eens lezen. Üok ware het niet kwaad als do K. R. O. de encycliek eens in gedeelten onder de aandacht van de luisteraars bracht; dan kwamen de niet-R. K. daarvan ook op de hoogte- Bij voorbaat mijn dank voor de af ges taaie plaatsruimte. H. O.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11